Geneeskundip brieven. amstebbamschk BECBS Sinn en land EEH 8ANKBREUK TE UTRECHT. RecMszaken Ker*k en sciissol Laatste berichten. Luchtvaarl SLUIPWESPEN. Sport van 5 December 1929 Opgavc van jtfoftrdhollandsch lianrttioiiwcrediet. foWJ Telegrammen 1% CONTROLEEREN VAN BOEKEN. 6000 gulden verduisterd? Door den directeur van een te Utrecht ge- restigde N.V. is aangifte gedaan van een ver- moedelijke verduistering van 6000 gulden ten nadeele van het bedrijf. In verband hiermede is de ond-directeur dezer N.V. door den commissaris yan politie in de lste afdeeling gehoord. Het verh heeft tot heden geen resultaat opgeleveid. DE „GRAAF" VAN OELEEN WACHTENDONK. Te Geleen was gistcrmiddag. zQoa's in n t,,^ o-pweiirerd zijn belastingschuld te voldoen en daarom zou hedenmiddag de pubHeke verkooping ptatas vinden van z.jn Tom' de deurwaarder om 1 uur aan zijn tvonine- verscheen weigerde de heer Leu - kens den toegang. De deurwaarder heeft Son een ruit vernield en is binnengeklom- naarna heeft hij het publiek in de wo- toeaelaten. De „vorst" verwijderde zich Wef zeide hij bij de autoriteiten recht te zul len zoeken. Toen hij evenwel om 2 uur nog niet terug was, werd de publieke verkooping zonder hem begonnen. BRAND. Ook vee omgekomen. Gister is te Ossendrecht de groote land- bouwschuur van den landbouwer A. van Moer totaal afgebrand. De geheele oogst ging verloren en 6 kalveren en 2 koeien kwa- rnen in de vlammen om. De paarden konden worden gered. De oorzaak van den brand is onbekend. VAN DE DUO GEVALLEN. Op den Amsteldijk bij „Het Kalfje" te Oudekerk is mevr. R., uit Utrecht, door het breken der rugleuning van de duo van een motorfiets, achter over geslagen, en met het achterhoofd terechtgekomen op de straat- klinkers. Mevr. R. liep een hersenschudding op en is per ziekenauto naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Haar echtge- noot, die onmiddellijk stopte en zijn vrouw met bebloed geiaat bewusteloos zag l.Tgg«n, kreeg van schrik een toeval. HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND N.V. ALGEMEENE WAARBORGMAAT- SCHAPPIJ N.V. TE AMSTERDAM. 40-JARIG BESTAAN. Naar wij vernemen, zal het Maandag 9 dezer, 40 jaar geleden zijn, dat te Amster dam werd opgericht de Hypotheekbank voor Nederland N.V. Algemeene Waarbprgmaat- schappij N.V. Telijkertijd herdenken de President-com- missaris, de heer mr. dr. W. F. van Leeuwen, de oud-directeuren, de heeren mrs. A. H. van N'ierop en P. Peelen, thans leden van den Raad van Toezicht en de procuratiehouder de heer F. L. Bergmeijer, het feit dat zij 40 jaar aan de Bank verbonden zijn. De ciirectie recipieert op dezen dag van 3 5 Uur ten kantore der Bank, Keizers- rracht 482. EEN WEGWEDSTRIJD TUSSCHEN AUTOBUSSEN. Onverantwoordelijke roekeloos- heid. Zondagmiddag gebeurde op den Rijksweg ien Zuiden van Velsen iets, waaruit blijkt, dat het in de autobuswereld nog lang niet botertje tot den boom is. Waar hier, als ge volg van den concurrentiestrijd tusschen twee autobusondernemers, met menschenleveni "werd gespeeld, wordt het hoog tijd, dat de autoriteiten zoo spoedig mogelijk aan deze ongewenschte toestanden een einde maken, aldus het „Haarl. Dbl.". Twee autobussen, een van de N.V. „Storm vogel" en een van de firma P. Mooij en Zn., beide op weg van Beverwijk naar Haarlem, stonden tegeiijk op de pont. Zoodra de pon< den Zuidelijken kanaaloever had bereikt, gin- gen de beide wagens er snel van door. De 3tormvogel-bus reed den Ouden Rijksweg in, de bus van de fa. Mooy en Zn. volgde de voorgeschreven route langs den nieuwen weg. Op de plaats, waar de beide wegen sa menvloeien, waren de bussen wederom bij elkaar. Eerstgenoemde bus was er in ge- slaagd, de gele bus voor te komen. Dit was niet naar den zin van den chauffeur van de ze bus, die alles op alles zette, om z'n con current voorbij te Snellen. De chauffeur van de bus van „5tormvogel", dit ziende, ma- noeuvreerde zoodanig^ dat de ander naar links moest wijken. Het gevolg van een en ander was een botsing. De chaufleurs iieten hun werk in den steek en zetten een heftige woordenwisseling in, die zoo hoog liep, dat beidep een oogenblik later handgemeen wer een,en ten slotte in het gras rolden. De pas sagiers moesten tusschenbeide komen en de /erhtenden met geweld tot rede brengen. Ook de politie kwam er bij te pas, zooda* dit muisje wel een staartje zal hebben. KORTE BERICHTEN. In het ziekengasthuis te Gori'nchem is ;en 7-jarig kind overleden, dat op 20 Novem ber op den Arkelschen dijk door een auto is overreden. Gisterpchtend is uit de Vliet achter St. Mitoniushoye te Voorburg, het lijk opge- naald van den 65-javigen heer R. uit Voor burg, die al fyjna drie weken werd vermist Dinsdagavond is de 34-jarige echtge- noote van den schipper M. de Boer, die met zijn schip in de Exloo-cr kijl (Dr.) ligt, over boord gevaflen en verdronkeij. Te Nijmegen is men bij graafwerk aan de Papengas gestuit op een groat aantal menschengeraamlen. Er zou daar een kloos- terkerkhof zijn geweest. De wachtkamer van den dokter. Voor mij is de Fransche uitdrukking ,antichambre" beter dan de Nederlandsche ^wachtkamer". Een wachtkamer is elk iokaal, waar men wachten moet. Een spoorwegsta- tion heeft wachtkamers. Daar blijft men totdat de trein komt. In de antichambre wacht ieder tot het zijn beurtDat is een groot ver- schil. Op een trein te wachten is dikwijls ook wel vervelend, maar men weet eenmaal dat instappen niet mogelijk is voordat de trein er is en in die onvermijdelijkheid berust men des te gemakkelijker, omdat men met alle an dere medepassagiers hetzelfde lot op gelijke wijze deelt. In de antichambre is het anders. Daar gaan andere menschen voor. Ieder vindt zijn eigen boodschap het belangrijkst. Maar daar om vinden de 'anderen juist dat elke voor- ganger te veel tijd in beslag neemt. Berusten blijkt dan niet zoo eenvoudig en het gewone verschijnsel doet zich voor, wanneer velen precies dezelfde rechten kunnen laten gel- den, dat men den ander zijn recht eigenlijk niet goed gunt. Zie eens naar de gezichten van hen, die in een spoorwegcoupe alle plaat- sen op eer. na bezetten, zoodra een liefhebber voor die laatste plaats opdaagt. Het is een groote uitzondering als zij niet alle tegeiijk verstoord kijken. De vraag: „wat doet die nu juist hier te komen?" staat op de gezichten te lezen. Dat wachten wordt dan tot een bijzondere bezigheid, door den Franschman anticham- breeren genoemd, voor welk woord ik geen goede vertaling weet. Toch is die wachtkamer noodzakelijk, zij het ook een noodzakelijk kwaad. De arts, al- thans de huisarts, moet er op uit om zijne zieken te bezoeken. In het belang zoowel van de patienten als van hem zelf, is het noodig, een bepaalden tijd vast te stellen, waarop hij thuis voor de loopende patienten te bereiken is. En omdat het niet aangaat, hen alien tege iijk te helpen, moeten bij bezoek van meer patienten tegeiijk de volgenaen hun beurt af- wachten. Zooals bij zoovele dingen, is er ook groote verscheidenheid van wachtkamers. De specia list met een voorname practijk (praxis aurea letteiiijk; gouden practijk) heeft een salon als wachtkamer, weelderig gemeubeld met ge- makkelijke stoelen, op de tafel allerlei lectuur, zelfs puzzles, waarmee de wachtenden den tijd verdrijven kunnen. Als ander uiterste zie ik de wachtkamer van het spreeklokaal van een fondsarts, een ongezellige, kille ruim- te, waar hoogstens een paar banken staan en waar het woord ruimte, vroeger althans, eenigszins overdreven mocht heeten, wan neer de toevloed van fondspatienten zoo groot was, dat zij niet alleen de wacht kamer, maar ook <jen gang yulden en ten slotte nog enkelen of velen genoodzaakt waren, voorloopig op de straat te blijven. Tusschen die beide soorten vindt men wacht kamers in alle mogelij-ke schakeeringen Het komt mij voor, dat aan de wachtkamer wel eens wat meer aandacht geschonken mocht worden. Ik denk hierbij niet aan som- mige vaste klanten, hetzij een zeker soort fondspatienten, die den dokter eenvoudig een receptje komen vragen voor wat watten, boorzalf of levertraan, hetzij dezulken, die zoo dikwijls den dokter met kleinigheden komen lastig vallen, dat het voor hen een soort sport schijnt te zijn, telkens weer nieuwe kwaaltjes te bedenken. Neen, ik denk aan werkelijke patienten, die daar zoo dik wijls in angst en vreeze neerzitten, aan de huisvrouw, die al begrijpt, dat zij naar een ziekenhuis zal moeten en niet weet hoe het dan met haar huishouden, haar man en haar kinderen zal gaan, ik denk aan iemand, die na vele moeilijkheden er eindelijk in geslaagc is, een aanstelling te krijgen mits de ge- neeskundige keuring goed uitvalt en die dus het gevoel heeft dat zoo aanstonds over zijn lot beslist zal worden, ik denk aan hem of haar, die reeds lang gevoelt, dat het werk niet meer gaat en die toch nog zoo noodig is voor het gezin, die herhaaldelijk al teleur- gesteld werd, maar nog altijd hoopt, dat de arts nog eens beterschap zal kunnen consta- teeren. Wat gaat er al niet om in de hoofden van die menschen, die daar stil voor zich uit zitten te kijken en bij elk be'letje tellen, hoe- velen er nog moeten voorgaan. Er zijn ook wachtkamers, waar het niet zoo ijzig stil is. Daar wordt het volledig ziekteverhaal gedaan tot in de kleinste en maest onnodige bijzonderheden en het schijnt wel of de een den ander wil overtroeven in het doen van steeds nog maar griezeliger mededeelingen. Dikwijls is de arts het onder- werp van gesprek en wordt hij met andere leden van de faculteit aan een, soms lang niet malsche critiek enderworpen. Zooveel is zeker, dat de bevolking van de wachtkamer dikwijls verkeert in een eigen- aardigen geestestoestand, waarbij het even- wicht verbroken is en allerlei invloeden ge- makkelijk kunnen inwerken. Dit is bijv. het geval wanneer vele patienten der sociale verzekering samen komen. Onder hen komen soms personen voor, die niet tevreden zijn met de hun toegekende schadeloosstelling, zij voelen zich verongelijkt, in hun recht ver- kort en wijten dit aan den arts, die hen heeft onderzocht en op wiens advies de uit- keering is vastgesteld In de wachtkamer kan een zoodanige geestelijke gesteldheid besmet telijk worden en ook bij anderen ontwikkelt zich naast de werkelijk bestaande afwijking een strijd om verhooging of althans behoud van de "uitkeering. Deze strijd kan zeer na deelige gevolgen hebben. Niet alleen wordt de genezing van het werkelijk aanwezige letsel er door vertraagd, maar er kan zich een eigenaardig zenuwlijden, neurose, ont- wikkelen, dat ten slotte veel ernstiger gevol gen heeft dan de oorspronkelijke afwijking En tegenwoordig wordt, ook door den be- roepsrechter hoe langer hoe meer het stand- punt ingenomen, dat een dergelijke (rente-) neurose' niet als een gevolg van ongeval of ziekte moet worden beschouwd en derhalve gpen aanspraak op schadeloosstelling be- staat- Maar ook afgezien van dit en dergelijke bijkomstige elementen is wachten altjjd een verdrietige zaak. Wanneer men dan ook hoort, hoe op sommige spreekuren, vooral van ziekenfondsen en poliklinieken, de pa tienten uren lang meteji wachten voordat zij geholpen worden, dan mogen wij dergelijke toestanden niet met onverschilllgheid voorbij gaan, doch rijst vanzelf de vraag of geen maatregelen te treffen zijn, door welke in dit onzicht verbetering te verkrijgen is. Het gaat er toch niet alleen om, het verdrietige van eenige kwartieren verveling te ondervangen, maar even zooveel tijd wordt aan de bezighe- den ontroofd, waarbij ik weer in de eerste plaats aan de huismoeder denk en bovendien kan in sommige gevallen door het lange wachten werkelijk geestelijk en lichamelijk nadeel aan de patiSnten berokkend worden Tot slot wensch ik mijn lezers toe, dat zij niet spoedig in de gelegenheid zullen komen, de nadeelen van de wachtkamer aan den lijve te ondervinden. H. A. S. BELEEDIGING PER BRIEF. Het O.M. bij de rechtbank te Roermond heeft gisteren tegen den begrafenisonderne- mer H. aldaar, ter zake smaad, aangedaan aan zijn collega H., wien hij per post een anoniemen brief met beleedigende inhoud had toegezonden, f 200 boete geeischt. HET TEN TWEEDENMALE GEBRUIKEN VAN EEN ZEGEL. De Utrechtsche rechtbank heeft den 21- jarigen P. v. L. te Zeist wegens overtreding van artikel 89 der Zegelwet verdachte haalde een reeds gebruikt zegel van een on- gebruikte huurovereenkomst af en plakte de zen op een kwitantie veroordeeld tot 25 boete of 15 dagen hechtenis. De eisch was 100 boete. DE INDIE-VLUCHTEN. Het vierde postvliegtuig te. Bangkok. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat het vierde postvliegtuig, de P. H. A. E Z. te 5.25 uur uit Medan is vertrokken en na een tusschenlanding te Koklak te 15.35 uur in Bangkok is aangekomen. Alles is wel aan boord. Morgen wordt er verder gevlogen. De P. H. A. E. N. te J ask. Bij de K. L. M. is verder bericht inge- komen, dat de P. H. A. E. N. om 5.25 uur uit Jask is vertrokken en om 13.30 uur in Karachi is aangekomen. Alles is wel aan boord. Morgen wordt de tocht voortgezet. VERDUISTERING VAN DIENST- BRIEV-EN. Tot 10 maanden veroordeeld De rechtbank te Breda deed heden uit- spraak in de zaak tegen den vroegeren hulp besteller J. D. uit Pooftvliet, tegen wien op 21 November j.l. een jaar gevangenisstraf was geeischt wegens verduistering van dienst- brieven met geldwaarden, waarna hij val schelijk aan de afzenders de goede ont vangst berichtte. Hij werd veroordeeld tot 10 maanden ge vangenisstraf. Ds. C. J. Lasschuit te Hall bij Eerbeek heeft bedankt voor het beroep naar de herv gem. te Den Burg (Texel). DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. De laatste eenheden van het Britsche leger aan den Rijn zullen de volgende week thuis zijn. De ontruiming zal practisch voltooid zijn op Donderdag a.s., wanneer luitenant- generaal Sir William Thweites met zijn staf, na de noodige bezoeken te hebben gebracht, yertrekt. Een kleine afdeeling voor de afdoening van zaken vertrekt op 13 December. ratorium te West-Orange officieel is be kend gemaakt, dat men er na ^arenlange proefnemingen in geslaagd is, uit een veel- vuldig voorkomend onkruid synthetischt rubber samen te stellen. De plant bevat zooveel rubber, dat het mogelijk zou zijn te produceeren tegen een prijs van 40 cent per pond. In den nazomer ziet men elk jaar tal van levensmoede rupsen, vooral die van het Koolwitje, opkruipen langs schuttingen en muren. Hoe groot dc verdelgingswoede te gen die kleine knagers ook moge zijn, men heeft de voorwerpen, die moede en mat een hoekje opzoeken, om er te sterven, te spa ren. Gaat men in zijn krijg tegen al, wat rups heet, ook deze tobbers wegvangen en dooden, dan vernielt men het leven van tal van kleine vrienden. Want die rupsen bevat- ten verscheidene kleine larfjes van sluipwes- pen. Wie zoo'n rups blijft volgen in zijn bewe- gingen, zal weldra zien, dat de larfjes uit het rupselicfiaam kruipen, terwijl hun voed- ster stervende is. Bijna onmiddellijk verpop- pen de sluipwespejilarfjes zich, en men ziet dan bij de doode, dikwijls halfverdroogde rupsen, die kleine gele hoopjes, met spinsel er tusschen, die door den oningewijde voor rupseneieren worden gehouden. Meermalen heeft men die popjes verzameld en vernle- tigd, meenende daardoor een goed werk te verrichten. Wie het beter weet, spaart evenwel die gele hoopjes. Hij weet ook, dat geen enkele rups ooit eieren legt, maar dat het werk van de vlinderwijfjes is, en hij weet, dat uit elk zoo'n popje een klein, lang> dunlijvig wespje geboren zal worden, dat vele rupsen zal oen omkomen. Want zij zullen hun eieren leggen in de rupsenlichamen, en spoedig zullen er uitkomen heel kleine larven, die zich zullen voeden met het vleesch van die rupsen, waar- van alsdan de verdere ontwikkeling wordt stopgezet. Nooit zullen die rupsen in poppen verandereit, om voort te brengen eierleggen- de vlinders. Zoo stuit een kleine wesp de voortplanting van de rups, om haar eigen vermenigvuldiging te verzekeren. Nu bestaat er geen gevaar, dat er teveel sluipwespen zullen komen, omdat er zonder rupsen geen dergelijke wespen geboren kun nen worden. Hoe minder rupsen dus, hoe minder sluipwespen. Maar ook is het waar, dat in het jaar, waarin men een geduchte rupsenplaag heeft, zeer vele wespen die piaag tegengaan en tot staan brengen. Twee verschrikkelijke rupsenjaren achter er- kander, althans, wanneer men dezelfde rup- sensoort op het oog heeft, komen niet voor. We hebben dus ook hierin te zien de wijze voorzienigheid, die de geheele schepping doorstraalt, en we kunnen er uit putten den raad, dat de mensch niet al te veel mag in- grijpen in het natuurleven, omdat dit zich ten slotte zelf herstelt. Opmerkelijk is het, dat elke rupsensoort haar eigene sluipwespen heeft en een van de koolrups b.v, nimmer een andere rups tot haar slachtoffer zal maken. De studie in deze is interessant, maar te- vens veelomvattend. J. DAALDER Da. V o e t b a 1. NEDERLAND—BELGIE IN INDIE HOORBAAR. De Phohi-zender zal Zondag a.s. den voet- balwedstrijd tusschen Nederland en BelgiS in het Olympisch Stadion te Amsterdam door een technischen ooggetuige laten ver- slaan. Te dien einde zal, naar het „Hbld." meldt, op de Marathon-tribune van het Sta dion een cabine worden gebouwd, waar de sportjournalist A. Izaks den loop van den bal zal vertellen, zoodat de iuisteraars in Indie waar het dan pl.m. negen uur 's avonds is van seconde tot seconde op de hoogte zullen zijn van den voetbalwed- strijd in Amsterdam. Philips te Eindhoven heeft toestemming gekregen van den directeur-generaal van Posterijen en Telegrafie te Den Haag voor het uitzenden hiervan. Het verslaan van den wedstrijd geschiedt voorloopig door Philips als proef. Wellicht, dat later iedere internationale wedstrijd op deze wijze zal worden uitgezonden. ZWARE STORMEN BOVEN ENGELAND EN DE NOORDZEE. Een hevige storm uit het Zuid-Wes- ten, die op sommige plaatsen een snel- heid van 80 mijl per uur kreeg, woedde over Brittannie en de omliggende zeeen gedurende de afgeloopen nacht als zoo wel van morgen. In het Kanaal en op de Noordzee woedt een zware zee, en de meeste sche- pen zoekt zoo mogelijk beschutting. Vischtrawlers bereikten Hull in ontred- derden toestand. De bemanningen be- schreven den storm als den vreeselijk- sten, die zij ooit hadden meegemaakt. Tot nu toe zijn geen slachtoffers ge- meld, doch te land is veel schade van geringen omvang, als het ontwortelen van bcomen, en het omwaaien van mu ren aangericht. Nabij Brisld was het spoorwegverkeer gestremd doordat een stalen kraan om- woei en op den spoorweg terecht kwam. De storm ging vergezeld van gewel- dige regen, waardoor de overstroomin- gen, vooral in de Theems-vallej verer- gerden. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 5 Dec. Voortgezet wordt de behandeling van de Arbeids- begrooting afdeeling arbeid. Een elftal le den repliceert. De minister zegt in zijn repliek, dat thans alleen de ha-ndarbeid van vropwen en kinderen wordt geregeld, om die niet te doen wachten op de regeling voor de mannelijke landarbeiders, hetgeen een diepgaand onderzoek vereisc)it. Indien de tijd het toelaat zal de regeling werktijd kantoorbedienden worden voorgelegd aan den Hoogen Raad van Arbeid. De bedrijfs- organisatie ziet spr. in het kader van het geheele bedrijf, al acht hij een zekere mede- zeggingschap van de arbeiders in de on- derneming hoogst gewenscht. De particu- liere chauffeurs zullen hun werktijd gere geld zien bij de uitvoering 2e etappe arbeidswet. HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT. De man tot een half jaar gevan genisstraf veroordeeld. 's GRAVENHAGE, 5 Dec. De Haag sche rechtbank heeft vandaag den 43-jari gen koopman Bekker, tegen wien 14 dagen geleden door het openbaar ministerie we gens doodslag, gepleegd 30 Mei op zijn echtgenoote Rachel Swaan, in de Faber van Riemsdijkstraat, 12 jaren gevangc nisstraf werd geeischt, wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wij ten hebben verooiJeeld tot zes maanden gevangenisstraf met bevel tot opheffing van de voorloopipe hechtenis. EEN NIEUWE UITVINDING. Synthetische rubber geproduceerd LONPEN, 5 Dec. Uit New York wordt J gemeld, dat gisteren in het Edison-labo- H. V. A.. i Java Cultuur a i Kon. Ned. Stoomboot i i Niev. Goudriaan i TABAKKEN. V orige Koers - 3=6% 502 - - 987, 331 J 52i-3/ Stockholm Oslo i. J. A. KEESOM, STEEMENBRUG, TEL. 152. - - Lid der Ned. A. v. Accountants. Leeraar M. 0. Boekhouden. STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 i i i BANK-1NSTELL1NGEN. Haodel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. lnd Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvfe Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel t i Cities Service Steel comm. i Zweedscbe Lucifers tti.iiiii CULTUUR MAATSCH. Cult. Vorstenl. Dito actions ..■•••iiisit Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Eaplor. Mij. Boeton - i i I i Rediang Lebong i i PETROLEUM. Dordtsche Petr. Ron. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi .........iki Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijni Gem. Eig. Scheepvaart Unie Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. .41*11*1*1 I I l B I Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdivjdead. fExclaim. Koers van beden te plm. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m, 2.15 102% 164V, 217V, 158 5077, 284 1647, 515 284 51O-31/5 U5'/s 200 160 62'/, 105 110 2C0 161 386-7 503-4 108-11 158-61 377-87 497-50^ 103-11 158 377 107-87, 205 1627, 372i/2-4 493-8 75f 161 9 i 30% 169 2837, 943/8 757, 170 94V4-I 565% 396 149 128 73J 570 570 567-9 178% 1717, 130 178-9 179 178-9 179-80 3851/4 400 169% 405% 170 4U4-3 4041/,.} 182% 110% 2017, 1297a 51% 182 110 182 181-t/, 180-2 "57/8 41i/a 37% 192'/, 81% 79% 192 8l-% 3i0'/, 392 3671/4 99 33U/a 391 365 99% 3317, 391 365 389-90 3651/4 58 25 130 225 50 24% 52J.1 60 247, 245/g 52W/i 24%-f 521/4-f Londen Berlijn Pftrijs f f Brussel (Belga) Bazel Weeoen p. Scb. 100 Kopenhagen NIET OFFICIEEL. New-York ItaliS PROLONGATIE vorige koers 4 pCt. heden 3'/. pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers op koers heden 3 uur 12.091/4 12.09|/s 59.34 59.33 y.'6l/a 9.76 34.67 34.69 48.16 48 161/, 34 88 34.90 66 4S 66.4/1/, 66.77V, oo.to 66.45 66.45 I i I I I t 2.47% 12 97$ 2-47'3/ih 12 9)i/,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3