an de onbezorgde jeugd tot den bezadigden ouderdom jsjedereen in v©frul<l<ing over ML pepermunl. wordt de kwaliteit minder, daar we steeds dieper in den tijd gaan. De prijzen er andij- vie varieerden van 0.50 tot 1.20 per kist of 1'A tot 3% cent per stuk. Extra kwaliteit bracht nog 4 tot 5 cent per krop op. De aan- voer van spruiten is groot genoeg en de on-1 regelmatigheid der sorteering gaf zeer uiteer- loopende prijzen te zien. Als gevolg van de sterk uiteenloopende kwaliteit, (waarbij de meerderheid 2e kwaliteit was) liep de prijs terug; de prijzen varieerden van 9.50 tot 20.50 per 100 K.G. Peen (wortelen) werd in groote partijen aangevoerd en le soort was in trek, 't Is op- merkelijk zoo mooi als de kwaliteit nog is, men zou waarlijk niet zeggen, dat December in het land is, als men de kwaliteit beziet. Na- tuurlijk is er ook aanvoer van 2e soort, doch over het geheel is de kwaliteit goed; de no- teering was voor le soort 14— /21 en voor 2e soort 7.5012 per 100 bos. De aanvoer van bloemkool, vooral le soort is beperkt. De handel was vlug en le soort was weder am duur. We noteerden voor le soort 18—/ 20, 2e soort 10—/ 14, per 100 stuks. De aanvoer van prei was groot genoeg en de handel is lui. Die oppervlakkig een marktbericht leest, meent nog, dat de prijs wel gaat, doch voor le zware Wijker bossen is 5—/ 11 per'100 bos, veel te laag. Knol-selderie was ook niet bijzonder in trek, de prijs was laag, slechts f 37 per 100 stuks. Roode Kool werd in varieerende kwaliteit aangevoerd en de prijs was laag, n.l. 3 8, da&rentegen was er goede belangstelling voor gele kool, die 6—/ 11 opbracht, dit geldt ook voor groene kool, die nog 3.50— J 7 opbracht, alles per 100 stuks.' Boerekool was matig aangevoerd, niettemin bleef de prijs abnormaal laag, slechts 0.15 /0.4O per kist. Nog steeds wordt er spinazie aangevoerd, dcch de kwaliteit wordt steeds minder. Met dat al blijft de prijs in vergelijking met de kwaliteit nog vrij hoog; de noteering was 0.50—/ 0.85 per kist. Sla werd in onbedui dend kwantum aangevoerd met goede prijs voor le soort; de noteering was f 0.20— 085 per kist. De overige aanvoer van bosgroente is sinds weken hetzelfde, reden waarom we het niet noemen, de aanvoer is groot genoeg en de prijzen laag. Druiven vera in mooie partijtjes aange voerd. De prijs was iets hooger, varieerend van 6572 per 100 K.G. De aanvoer van tomaten wordt beperkt en ook de kwaliteit venninderd. De noteering was voor le soort 1522 en voor 2e soort 10—/ 12 per 100 K.G. De aanvoer van aardappelen blijft bij het oude en ook in de prijzen komt geen ver- andering, reden waarom we het stilzwij gend voorbijgaan. De aanvoer en vraag naar vruchten hielden gelijken tred, n.l. kleine aan voer en lage prijzen. We noteerden voor Goudrenetten 10.501750, Present van Engeland 1024.50, zoete keukenappe- len 914.50, tafelperen 18.50—/ 23 en keukenperen 34.50, alles per 100 K.G. De overige artikelen onveranderde prij zen. -- crown. Voor engros bijFa. J. F. VAN LIESHOUT, Fa. G. KUIJPER, Alkmaar. De omslag bedroeg over het geheele jaar 2,9 pCtwat gemiddeld is 6.68 per rund. Het vorige jaar bedroeg de omslag 3,2 pCt. of f 7.58 per rund. In het jaar 1926/27 waren die cijfers 2.10 pCt. of 4.70 per rund. De totale ontvangsten hebben bedragen 5808,58. De uitgaven f 5581,96, alzooeen voordeelig saldo, groot f 226,62. Een persoon was wegens te ruwe behan- deling van zijn vee als lid geroyeerd. Op verzoek van den voorzitter werd hier- na de rekening over het afgeloopen jaar door de heeren D. Schermer en C. Witsm-eer on- derzocht en op advies van genoemde heeren door de vergadering goedgekeurd. De boekhouder, de heer M. Kooijman, werd' als zoodanig herbenoemd Bij de rondvraag bracht de heer G. Gaijaard ter sprake, dat over het algemeen de leden, bij ziekte van hun vee, te laat een veearts raadpleegden. Hij stelde voor per cir culaire den leden te verzoeken dit eerder t doen. De heer D. van Zoonen wilde dan tege- lijk verzoeken dat de leden dart ook de taxa- teurs eerder ontbieden bij ziekte van hun vee Algemeen was men hier voor. Nadat nog enkele zaken werden besproken van meer huishoudelijken aard, werd de ver gadering met woorden van dank door den voorzitter gesloten. URSEM. De tooneelzaal van den heer P. Oudejans die pas gebouwd is, zal wederom worden uit- gebreid. Er wordt een flink stuk aangebouwc ter lengte van 5 Meter, benevens kleedkamers met toebehooren. Het huis met 4 bunders land van C. Blom, gelegen in de Schermer te Rustenburg, is bij openbare verkooping gekocht door And. Groot, veehouder te Rustenburg. Een gedeelte zal worden gescheurd. Rechtszaken WARMENHUIZEN. Sint Nicolaas en de Bewaarschool. Ong. 10 uur Woensdagmorgen arriveerde St. Nicolaas met Pieter zijn knecht in de Bewaarschool, vergezeld van den pastoor. In de Bewaarschool nam de goede Sint plaats, naast hem zijn knecht vervolgens de pastoor en de kapelaan. Ook waren er eenige zusters aanwezig. De goede Sint sprak tot de tatrijke aanwezige kinderen een hartelijk en minzaam woord, zich verheugende zoovele kleintjes met een blij gelaat voor hem te zien, in de blijde verwachting wat Sinterklaas morgen zal brengen. Ook was het voor den goeden Sint aangenaam, dat er zoovele ouders aanwezig waren, die met hun kinderen het feest van Sinterklaas mee vierden. Verschillende van die kleine kleuters moesten bij Sint Nicolaas komen en kregen, wanneer zij het verdiend hadden, een goede verrassing; andere klein tjes vooral meisjes werden erg geprezen door den goeden Sint. De kinderen werden onthaald op verschillende versnaperingen en aan ieder kind werd door Sint Nicolaas iets ter hand gesteld. Verschillende Sinterklaas- liedjes werden gezongen, waarna de goede Sint zijn reis weer verder ging voortzetten. Dit was voor de jeugd een aangename och- tend en een ieder, jong en oud, ging vroolijk en opgeruimd naar huis. SCHERMERHORN. GetrouwdrH. Zwart van Beemster en Joh. Roselaar. Overleden: S. Jonker, 92 jaar, wed. van M. Alles. ONTROUW PERSONEEL. Diefstal en heling. De Vijfde Kamer der Rechtbank te Am sterdam veroordeelde gister de twee expedi- tieknechts en de twee chauffeurs, wegens diefstal van goederen ten nadeele van de „Hema", waarbij zij werkzaam waren, ieder tot zes maanden gevangenisstraf; een doch- ter en een schoonmoeder van een der chauf feurs wegens heling ieder tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een krui- er, eveneens wegens -heling, tot drie maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf, al les overeenkomstig den eisch van het O M. HET GULEMBORGSCHE MEINEED- PROCES. Het gerechtshof te Arnhem heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen J. A. Colle, meubelmaker te Culemborg, die in ver- zet was gekomen tegen het arrest van het Hof, waarbij hij wegens meineed in de Cu- lemborgsche moordzaak tot vijf maanden ge vangenisstraf was veroordeeld. Het Hof heeft dit arrest bekraehtigd, doch de straf verminderd tot drie maanden. ONJUISTE BELASTING-AANGIFTE. De Haagsche rechtbank heeft iemand uit Delft, zonder beroep, wegens onjuiste aan- gifte voor de Inkomsten- en Vermogensbe lasting tot 10.000 boete, subsidiair drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. DRONKEN AUTO-BESTUURDER Voor de Haarlemsche rechtbank heeft on- langs terecht gestaan een bedrijfsleider van de Haarlemsche Brockway-Bus Mijdie in November op den Sdhoterweg met zijn auto, die hij in beschonken toestand bestuurde, een wielrijder heeft aangereden en ernsaig ge- wond. Het O. M. eischte drie maanden gevange nisstraf. De rechtbank veroordeelde den man gisteren tot 'n maand hechtenis, ontzegging van de bevoegdheid om gedurende zes maan den een motorvoertuig te besturen, en wees den aangeredene toe de ingestelde vordering van 150. UITCrEEST. G e b o r e n: Theresia Catharina, dochter van Petrus Tromp en van Helena Geertruidi Wilhelmina van Bindsbergen. Simon, z. v. Simon Rodenburg en Maartje Teeling. Christiaan Anthonie, z. v. Christiaan Anthc- nie Mulder en Maria Magdalena Kabout. Ondertrouwd: Jan van Achteren en Jantje Terpstra. Johannes Grapendaal en Margaretha Mekka Claassen. Overleden: Jacpbus Hendricus An- tonius Terra, oud 15 jareh, zoon van Everar- dus Terra en van Maartje Rijs. BARSINGERHORN. B. en W. stellen den raad voor, ten behoeve Van het kanaal KolhornSchagen een sub sidie te verleenen van 20.000 (40 jaren 500). OUDE NIEDORP. Donderdagavond vergaderde het veefonds alhier in het cafe van den heer A. Mijts Tegenwoordig waren slechts 7 leden. Allereerst bracht de boekhouder versl-ag uit over het afgeloopen boekjaar, waaruit wij aanstippen: Het afgeloopen jaar was even als het voorgaande jaar weer niet gunstig te noemen. 41 runderen werden minder ver- zekerd dan in 1927/28. Verzekerd werden: In het le kwartaal 536 runderen voor 120290; in het 2e kwartaal 514 runderen voor f 115770; in het 3e kwartaal 471 runde ren voor f 114500; in het 4e kwartaal 461 runderen voor 114220; gemiddeld 495 run deren voor 116195. Afgekeurd werden 22 runderen, waarvoor i was ontvangen f 1991,04, De Haagsche rechtbank heeft veroor deeld een chauffeur uit Den Haag, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld (aanrijding in dronkenschap met een door hem bestuurde automobiel van een andere auto op den Bezuidenho-utschweg, waarbij een dame ernstig werd verwond) tot vier maanden gevangenisstraf met ontzeg ging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. DOOD DOOR SCHULD. Een werfbaas uit Overschie is door de Haagsche rechtbank wegens het veroorzaken van dood door schuld (aanrijding op den Delftweg onder Rijswijk, waarbij een zich op de duozitting van verdachte's motorrijwiel be- vindend meisje werd gedood) veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, voorwaarde- lijk met een proeftijd van drie jaren. GESCHIL OVER EEN VERDEELDEN WEG. Is het ein weg of zijn het twee wegen? Voor den kantonrechter te Haarlem is een geschil behandeld over de vraag of een weg, die door een middenpad in twee rijbanen verdeeld is, moet worden beschouwd als een weg of als twee wegen. De politie te Haar lem zegt, dat het e<§n weg is en schrijft daarom voor, dat men op het rechtsche ge deelte alleen in noordelijke rich'ting mag rij- den, op het linksche deel alleen in zuidelijke richting. Ook de tram rijdt zoo. Automobilisten hebben daartegen meerma- len bezwaar gemaakt, omdat er h.i. twee rij- .wegen zijn gevormd, die dus beide in noor delijke en zuidelijke richting mogen worden bereden. Om een rechterlijke beslissing te verkrij- gen, heeft de heer Th. H. M. van Swieten, hoofdredacteur van „De Auto", zich on- langs laten verbaliseeren op den Klever- parkweg te Haarlem. De inspecteur van politie, de heer Van Tongeren, verklaarde voor den kantonrech ter, dat de Kleverparkweg als een weg met twee rijbanen wordt beschouwd. De hoofdinspecteur van politie te Amster dam, de heer K. Bakker, als deskundige ge hoord, stelde zich op hetzelfde standpunt. Eveneens de getuige-deskundige, de heer C Snethlage, hoofdinspecteur van politie te 's-Gravenhage. Deze deelde mede, dat de Hooge Raad reeds eenmaal in een dergelijk geval te 's-Gravenhage arrest gewezen heeft De Hooge Raad bepaalde toen, dat een bord met aanwijzing bij den weg moest worden geplaatst. - Het O. M., mr. Van den Burg, wees er op, dat deze kwestie voor het geheele land van belang is. Spr. beschouwde den bedoel- den weg als een weg in den zin van art. 1 sub b van de motor- en rijwielwet. Omdat het hier een principieele zaak betrof, eischte spr. 0.50 boete subsidiair een dag hechte nis. De verdediger mr. N. R. van Essen, uit Amsterdam, noemde elk der beide wegbanen een afzonderlijken weg, hetgeen hij nader toelichtte. Uitspraak 18 December. HEEFT DE ZAAKWAARNEMER RECHT VAN TERUGHOUDING De vraag bevestigend beantwoord. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de vraag behandeld, of hoewel de wetgever aan hem, die vrijwillig, zonder daartoe last te hebben bekomen, eens anders zaak heeft waargenomen, niet uitdrukkelij'k een recht van terughouding heeft verleend, totdat hem de voor die waarneming noodzakelij'ke uit gaven zijn vergoed niettemin zoodanig recht den waarnemer toekom-t. De rechtbank heeft deze vraag bevestigend ibeantwoord en daarbij overwogen, dat de grond van het recht van retentie gelegen is in de gedachte, dat hij, die aan een zaak kosten heeft besteed, ten aanzien van die zaak een zeker recht heeft en niet is in te zien, waarom, terwijl bij overeenkomsten, zoo haar aard dit medebrengt, naar het beginsel van goede trouw een recht van terughouding stilzwijgend wordt erkend, dit recht niet 6ok bij buiten overeenkomst staande verhoudin- gen zou moeten worden erkend. Bovendien zou het onredelij'k zijn, den waarnemer waar hem de verplichtingen van den last- hebber worden opgelegd het aan dezen toegekende retentierecht te onthouden. TERMIJN VAN VERZET VAN EEN ECHTSCHEIDINGSVONNIS. De uitzpnderingsbepaling geldt niet voor verzet tegen de opgelegde verplichting tot levensonderhoud. De rechtbank te Rotterdam had een huwe- lijk door echtscheiding ontbonden met ver- oordeeling van den gedaagde tot betaling van een zeker bedrag voor levensonderhoud. Daar gedaagde niet hier te lande woonde, werd dat vonnis hem op 17 Februari 1928 be- teekend. Gedaagde ging op 26 Oct. da.v. in verzet, doch zag zich bij vonnis van de recht bank niet-ontvankelijk verklaard op grond, dat het te laat zou zijn ingesteld. In appel voor het gerechtshof te 's-Gravenhage be- rustte hij in de uitgesproken echtscheiding, doch bleef zich bezwaard gevoelen door de opgelegde uitkeering. Het Hof heeft overwogen, dat het verzet was gedaan binnen den in het algemeen voor net doen van verzet vobrgeschreven termijn. Weliswaar schrijft het Wetb. voor Burg. Rechtsvord. voor, dat het verzet tegen een vonnis tot echtscheiding moet worden ge daan binnen negen-tig dagen na de beteeke- ning aan den gedaagde, maar deze bepaling, welke een uitzondering inhoudt op den alge- meenen regel, moet strikt worden verstaan en geldt alleen bij echtscheiding (of scheiding van tafel en bed), dus niet, voor zoover het vonnis, waarbij die wordt uitgesproken, een beslissing van geheel anderen aard, immers een tot het vermogensrecht behoorende ver- oordeeling tot levensonderhoud, geeft. Derhalve werd appellant ontvankelijk ver klaard in zijn verzet en een onderzoek inge steld naar de vraag, of de uitkeering inder- daad te hoog was. Ingezonden sfukken (Buiten verantwoofaelijkheid van de Re- da c tic. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) ALKMAAR, 6 Dec. 1929. DE IJSBAAN. Zeer geachte Redactie, Wij willen gaarna den heer Boersma ant- woorden op zijn schrijven van 5 dezer. Wan neer hij dan na dit antwoord ons stuk van 4 Dec. nog eens leest, gelooven wij dat hij tot eene andere conclusie zal komen, een con- clusie, die hem wellicht aanleiding zal geven te-zeggen: Ik kan mij hun standpunt beter begrijpen en begin er meer voor te gevoelen Zijn schrijven zulien wij categorisch beant- woorden Wij schreven, dat wij elk twistgeschrijf zulien afwijzen, dat houdt toch niet in, dat wij daarmede elk schrijven twistgeschrijf noemen. Wij gaven alleen dit aan: 3 Dec. heeft Heiloo haar publicatie gedaan, 4 Dec. heeft onze vereeniging de zaak toegelicht. Nu weet een ieder beider standpunt en daar mede achten wij de zaak afgedaan. Een heen en weer geschrijf, een ja en neen-spel, beginnen wij niet. Opbouwende behandeling der zaak van derden echter, die onze vereeni ging tot haar doc 1 kan brengen, aanvaar- den wij direct. In dien zelfden welwillenden gedachtengang voerden wij ook de be- sprekingen met Heiloo. De heer Boersma heeft in ons stuk toch wel de noodige aan- dacht gegeven aan onze mededeeling.'dat elk voorstel van Heiloo tot samenwerken a priori een gunstig onthaal zou vinden. Ons doel is tegen niemand, alleen: onze IJsclub moet 'n goede ijsgelegenheid hebben. Hadden wij dat doel op bevredigende voorwaarden in Heiloo kunnen vinden, dan was de geheele zaak reeds beklonken geweest. Dat onze voorstellen aan Heiloo goed doorwerkt wa ren, dat zij royaal waren opgezet, zulien wij aantoonen. Iedere ijsclub in de buurt van de nieuwe ijsbaan, die met ons wil samen werken (ef is er reeds een die zich in dien geest uitte) kan punt voor punt op dezelfde voorwaarden met ons samenwerken. Laat de heer Boersma onze punten voor zich nemen: 1. De naam. Wij zijn reeds voornemens onze baan te doopen: „De Quint", Ijsbaan voor Alkmaar en omgeving, waarmede reeds alle samenwerking met anderen mogelijk is gemaakt. 2. De exploitatie blijft zooals wij ook voor- stelden in een hand. 3. Een bestuursdelegatie van de samen- werkende vereeniging is ons welkom, dat geeft direct contact bij de uitveering. 4. De samenwerkende club kan desge- wenscht haar eigen leden houden en uitbrei- den, via die club zijn ze lid van de onze, van die leden draagt zij een deel der contributie aan ons af, de rest beltoudt zij voor eigen huishouding. Wij twijfelen niet of haar le- dental zal door die regeling en door het ge net van een eigen goede baan stellig vooruit gaan. 5. Wil die vereeniging enkele dagen de geheele beschikking hebben over de baan voor haar eigen clubaangelegenheid (dus met voor algemeene wedstrijden, hetgeen ook wij niet vroegen), dan kan zij dat zon der bezwaar krijgen. Waarom niet? Het be- vordert de ijssport en dat is toch het doel. De club, die de baan exploiteert (dan dus de Alkm. IJsclub) zorgt voor de bediening der baan, hare leden hebben toegang, zij krijg* zoodanig deel der dagontvangsten, dat daar- mede de bedieningsonkosten van die dagen ongeveer gedekt zijn, de rest is voor de sa menwerkende vereeniging om daaruit de on kosten van haar eigen feest te bestrijden. Ziet de heer Boersma hieruit niet duide- lijk, dat wij in onze voorstellen niet exclusief zijn? De mooie democratische ijssport eischt dat ruime standpunt, elke samenwerking die dat doel bevordert zou ons welkom zijn Iedere samenwerkende vereeniging behoudf hare zelfstandigheid en krijgt gelegenheid zich te ontplooien, omdat zij door die samen werking haren leden een goede baan kan aanbieden. Gevoelt de heer Boersma nu ook waarom wij in, de voorstellen van Heiloo geen wer kelijke poging tot samenwerking konden ont- dekken? Met die voorstellen was onze club voorbestemd te verdwijnen en dat wenschen wij niet. Neem eens aan dat in Heiloo, tusschen beide plaatsen in, een bad- en zwemgelegen- heid is opgericht, moet dan Alkmaar verder van dergelijke plannen afzien? Mag een hier bestaande vereeniging dan geen kansen zoeken zich te ontplooien? Waarom niet? Tenslotte nog de vrees dat er 2 kwijnende banen komen. Wij gelooven dat niet. Wij voorzien dat het feit, dat de openbare wate- ren als regel slecht ijs geven, in de toekomst al meer aanleiding zal worden, dat de ijs sport zich op speciale banen zal concentree- ren. Men mag verschillend over onze plan nen oordeelen, de medewerking, die wij on- dervinden (op het oogenblik hebben wij toe- zeggingen tot een bedrag van pirn. 2400) geeft ons aanleiding kalm onzen weg te gaan. Wij schreven het 4 dezer zeer duide- lijk: ons eenig doel is onze vereeniging een goede ijsgelegenheid te verschaffen. Wij hopen het stuk van den heer Boersma hiermede voldoende te hebben beantwoord en hopen ook dat onze voorstellen aan Hei loo nu duidelijker tot hem zulien spreken, en dat daarvan voor de toekomst inderdaad goe de vruchten waren te wachten. Met dank aan de redactie voor de plaat- sing. Hoogachtend, Het Bestuur der Alkm. IJsclub: A J. STIKKEL, voorzitter. J. W. TEERINK, secretaris. Onze KoloriSen- mede ten behoeve van het vervoer van trot pen, dat daartegen geen bezwaar bestaat. Bennenland DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Op het stationsemplacement te Deventer is hedenavond te kwart voor zes de 60-jarige J Klunder bij het oversteken van rangeer- spoor, dat den straatweg naar Almelo kruist door een locomotief, gegrepen. Beide beenen werden hem afgereden, terwijl hij tevens ernstige hoofdwonden bekwam. Te 9 ure is hij in't ziekenhuis te Deventer aan de gevol- gen overleden. Het slachtoffer was gehuwd. EEN TEKORT VAN BIJNA 150.000. Bij een spaarbank. De Nutsspaarbank te Gorredijk heeft gis teren het faillissement aangevraagd van den heer H. B.. koopman te Gorredijk. De heer B. was penningmeester van de spaarbank, in welker kas een tekort van 150.000 is ge- constateerd. EEN IN AANBOUW ZIJNDE VILLA AFGEBRAND. Gistermiddag is in een in aanbouw zijndi villa bij den nieuwen rijksstraatweg te Bus- sum brand uitgcbroken, vermoedelijk door het wegwerpen van een brandend stuk si- gaar door een van de werklieden. De villa was op het dak na voltooid. Het perceel is geheel uitgebrand. De eigenaar, de heer W. Roland Hoist was tegen brandschade ver zekerd. ZAKKENROLLERS AAN HET WERK. In den laatsten tijd wordt te Haarlem veft aan zakkenrollerij gedaan; in winkels wor den velen van hun portemonnaie ontlast. V oensdagavond omstreeks 9 uur liep een dame in de zaak van Vroom en Dreesmann aan de Groote Houtstraat te winkelen, toen zij plotseling bamerkte, dat zij haar porte monnaie met 20 kwijt was. Het had haar aandacht getrokken, dat te voren eenige malen een naar schatting 17- jarig meisje om haar heen had gedraaid. Eenige oogenhlikken later zag zij dit meisje weer in den winkel. Zij greep haar beet en kreeg inderdaad de portemonnaie terug, die het meisje nog in haar hand hield. Doch het meisje wist zich los te rukken en sloeg op de vlucht. En men heeft haar tot dusver nog niet gepakt. Voorts is aangifte gedaan, dat ten nadeele van iemand, die in de Hema winkelde, een portemonnaie met 70 gtstolen is. KINDERVERLAMMING Te Roermond heeft zich gister weer een nieuw geval van kinderverlamming voorgt- daan bij een een-jarig kind van de familie G. DE MOORD IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT. De dader vrifgelaten De veroordeelde is gister op vrije voeten gesteld, daar de tijd, welke hij in voorloopig arrest had doorgebracht, juist zes maanden bedroeg. Zoodra het vonnis voorgelezen was, gingen vele familieleden en vrienden van den veroordeelde naar de Casuaristraat om hem op te wachten en geluk te wen schen. ALASTRIM. Een nieuw geval te Rotterdam. Er is een geval van alastrim bij een 24-ja- rige vrouw uit de Warmoezierstraat te Roti terdam bij den betrokken dienst aangegeven, De patiente is naar de barakken in de gardestraat overgebracht. ilde- WELKOME REGEN! Het te Soerabaja heerschend nijpend ge- brek aan drinkwater is plotseling geeindigd door het invallen der regens. De regentijd is ingezet met een geweldige bui, waarbij in twee-en-een-half uur 250 millimeter regen werd geregistreerd. GESTRAFTE SAMENZWEERDERS. De Landraad te Medan heeft uitspraak gedaan in de zaak van de vijftien koelies van de onderneming Kotari, die lid waren van eene communistische vereeniging, welke een opstand met massamoord voorbereidt. Een der beklaagden werd vrijgesproken, de hoofdbeklaagde kreeg vier jaar gevangenis straf en de dertien overigen elk een gevan genisstraf van twee jaren. DE HEERENDIENSTEN. Gedeputeerden van de Provincie Oost- Java stellen voor de regeering mede te dee- len, naar aanleiding van haar verzoek om advies ten aanzien van de afschaffing van de heerendiensten voor den aanleg van of zware herstellingen aan irrigatiewerken, als- DE MOORD AAN HET BEZUIDEN- HOUT TE 's-GRAVENHAGE. Mr. Tj. Mobach, toegevoegd verdediget van den verdachte in de moordzaak aan net Bezuidenhout, K. van der M., heeft in over- leg met den verdachte zelf aan den president der Haagsche rechtbank ontheffing van zijn toevoeging als raadsman verzocht. De pre sident heeft hierin bewilligd. Thans is als verdediger aan den verdachte toegevoegd mr. J. H. G. Bekker, advocaat te 's-Gravenhage. Naar de N.R.Crt. verder verneemt, is de instructie in deze zaak nog steeds niet geslo ten. Wel is het onderzoek naar de al of niet toerekenbaarheid van den verdachte beein- digd, waarbij de deskundigen tot de conclu sie moeten zijn gekomen, dat verdachte vol- komen toerekenbaar is. Verdachte blijft nog steeds zijn onschuld volhouden. SPEENHOFF NAAR INDIE. Mt€ meldt uit Den Haag aan het Hbl.: SpdCrhoff is gister zijn reis naar IndiS begonnen. Met zijne vrouw Cesarine en zij- ne dochter is hij met de Lloyd Rapide naar Marseille vertrokken. Op het overvolle per, ron was het eventjes zoeken naar de familie Speenhoff. Heelemaal vooraan in den eer- sten waggon vonden wij ze eindelijk juisl buiten de overkapping. Slechts een klein groepje familieleden en enkele vrienden, o.w. de heer Jan Feith en de impressario de heer De Haan, waren bij het vertrek aanwe zig en natuurlijk ook de noodige persfoto- grafen. Speenhoff zelf zag er opgeruimd uit Eindelijk ging immers zijn wensch in vervul- ling- Toen precies twaalf uur het sein van den stationsschef omhoog ging, de locomotief een schrille kreet slaakte, weerklonk een hartelijk: „Goede reis, Good Luck!" ONGEVAL IN EEN STOOM- WASSCHERIJ. Een meisje gedood. Een ongeval met doodelijken afloop heeft omstreeks 10 uur in de stoomwasscherij „Insulinde" aan den Rijksweg bij Den Hel- der plaats gehad. De pl.m 15-jarige D. H. de Wolf heeft vermoedelijk haar arm in de centrifugaal, welke wordt gebruikt om het waschgoed te drogen gestoken, waardoor dit lichaamsdeel bijna geheel werd afgerukt terwijl zij tevens een klap van het deksel van de centrifugaal, dat zij had opgelicht en nog steeds in de hand hield, kreeg, waardoor een gapende hoofdwonde ontstond. Tijdens het ongeluk was niemand anders bij haar werk zaam. Het slachtoffer werd naar het Mari- ne-hospitaa! vervoerd, waar zij, zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden- Vr I .i-nmii -"'lV,v 1|Y|V| v X s .A?' i i n" Jfa Tr:^~'yy. j? kjkg EXTKA SVRQ HO

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6