Een Held uit Liefde. KEN MAiJNARD 2S6SKT Openbare her-aanbesteding Het goedkoopste adies is bij W. HENSTRA. Naar de steden van „de Zuid". MARINE. Martelaren der Liefde n MIDDELBURGSCHE COURANT Marktberichten het wasschen van de liifpe- deren der adelborsten en het huishoudgoed yan het Koninklijk instituut voor de marine te den Helder. Luchivaart ZeetSjdingen De Ridder v.d. Grijzen Adelaar W. HENSTRA, EEN ZAK MET 500 VERDWENEN. Drie kantoorbedienden kregen de opdrac.it j /enige zakken met geld per taxi te vervoeren. j Maar toen deze tocht vol-bracht was en men op't kantoor aan het natellen ging, bleek een zak met 500 erin te ontbreken. De dri. kantoorbedienden, die dus al heel slecht iiatt den opgelet, verdachten den taxi-chauffeur ervan de zak met geld verduisterd te hebben Maar de politie van het bureau J. D Meyer plein kon niets ten nadeele van de" vinden, zoodat de verdwijmng van het geld nog een mysterie is. VERKEERSONGEVALLEN. Verblindend licht; twee menschen overreden, van wieeen gedood. Gistermiddag om 5 uur zijn op den Vugh - schen weg te VHertogenbosch nabij de ge- meente-gasfabriek twee personen, die met >n bandwaffen in de richting Vught reden, door "uSs "verrricn. W Heesters, al- komstig uit Vught; is daarbij gedood. De an- J S aan het hoofd wtrd gewond, is naar S 'zi kenhuis in den Bosch overgebracht Volgens mededeeling van den chauffeur van dl autobus, die behoort tot den dienst den Bosch—Vught, is hij door het schijnsel van de lichten van een naderenden vracht- uto verblind geworden, waardoor hij den handwagen niet tijdig genoeg had gezien. Vrouw doodgereden. In de Linnaeusstraat te Amsterdam is gis- teravond te omstreeks halfzeven een ernstig ongeluk gebeurd. Op den hoek van de tweede Van Swindenstraat wilde daar een omstreeks 50-jarige vrouw oversteken naar den vlucht- heuvel, teneinde op lijn negen te stappen. Zij liep den rijweg over, zonder blijkbaar acht te slaan op eert eveneens uit de richting van het Oosterpark komenden huurauto. Hoewel de chauffeur nog uit alle macht retnde, kon een aanrijding niet vermeden wordende wielen gingen haar over het li- chaam en een juist voorbijgaand geneesheer kon slechts den dood constateeren. Den be- stuurder treft geen schuld. Als tragische bijzonderheid kan nog mede gedeeld worden, dat de vrouw juist eenige St. Nicolaas-inkoopen had gedaan. Wat haar indentiteit betreft, hieromtrent was de po litie gisteravond laat nog niets bekend. Tegen de tram gereden. Gisterochtend is op den Middenweg te Amsterdam ter hoogte van „Frankendael" een wielrijder tegen een motorwagen van de Gooische stoomtram gereden. De man, een inwoner van Duivendrecht, geraakte onder den wagen en is dood opgenomen. DE VERBINDING AMSTERDAM— BENEDEN-RIJN. Naar de Tele in parlementaire kringen Verneemt, is men aan het Departement van Waterstaat ten zeerste ingenomen met di positieve beslissing van den Amsterdam schen gemeenteraad in zake de verbinding van de hoofdstad met den Rijn. Verwacht wordt, dat in het voorjaar-1930 een wetsontwerp zal worden ingediend, dat zeer waarschijnlijk zal strekken tot uitvoe- ring van het plan AmsterdamUtrecht Wijk bij Duurstede, welk trace door de Soofdstad eveneens is aanbevolen. III. maar hij verliest zich in de nevels. Zoo'n uitzicht is eenig op deze wereld. DE „INBREKER" HAD EEN BRIEFJE ACHTERGELATEN. Op een avond in het begin van deze week Werd een van de politiebureaux opgebeld. Een straat in de afaeeling verzocht dringend assistentie, want er waren inbrekers in een woning. De politietroepen werden gemobili seerd en gezien het reeds ver gevorderde uur van den dag wist men een inspecteur en een agent te requireeren, zoodat nog een politie man de wacht kon bewaken. Zoo vlug de beenen het toelieten, begaven de inspecteur en zijn man zich naar de plaats des on- heils eq daar vonden ze in de straat een .ver- ontrust groepje menschen, rondom de juf- frouw van de tweede etage, die angstaanja gende verhalen deer over de wijze, waarop de onverlaten in haar huis hadden huisge houden. De heele boel lag overhoop. En ze waren er nog. Ze had het zelf gezien. Er zat een kapotte sleutel in de deur. Inmiddels arriveerde de buurvrouw van de eerste etage met de door haar in winkels en cafe's uit de buurt opgeroepen hulptroe- pen. De inspecteur en zijn man begaven zich naar boven, na met eenige koelbloedige iwoorden de menschen te hebben gerustge steld. Ze betraden de woning en waarlijk, daar was raar huis gehouden. Kasten en ia den stonden open door heel de kamer, op Sfoelen en tafels lag linnengoed. Alles wees er op, dat hier iemand bezig was geweest om jets van zijn gading te zoeken. Inbrekers vond men niet. De politiemannen begonnen een huiszoc- king. De verbouwereerde vrouw keek toe op den drempel. Men zocht naar sporen van het misdrijf. In de deur zat een kapotte sleutel. Men zocht verder en vond toen een briefje, waarin de echtgenoot aan zijn vrouw mede- deelde, dat hij moeite had gedaan in de wo ning te komen en daarbij den sleutel had ge broken. De inspecteur en de agent gingen zwijgend keen. Aan het einde van de Avenida Rio Branco ligt het uitgaanscentrum, huis aan huis is cafd, bioscoop of theater. lets apart, in een park met tropische gewassen, staat het gebouw der Senado Federal, een waar paleis, prachtig ver- sierd met beeldhouwwerk en zuilenga- lerijen. En dan komt men op de Avenida Beira-Mar, een weg langs de baai, eenig op de wereld. Breede autowegen, vier naast elkaar, gescheiden door grasper- ken, bloembedden, fonteinen en palm- boomen, 's avonds phantusisch verlicht door de ontelbare, ballonvormige lam- pen, die overal tusschen het groen han- gen. Een sprookjesweg dan, zich buigend om, en zich met duizenden lichtjes weer- spiegelend in het water van de baai; op den achtergrond de steile bergen en het Suikerbrood, zich afteekenend tegen den helder verlichten tropenhemel; zoo'n „Rio-nacht" is in 66n woord onvergete- ^Verder komt men in de woonwijken langs luxe huizen en villa's, elk apart een meesterstuk van boukunst, in alle stijlen, Grieksch, Romeinsch, ja tot Oos- tersch toe, paleizen met open balcons en groote waranda's en toch vormen al die verschillende soorten gebouwen een sierlijk geheel. En zoo kan men wel uren wandelen langs de baai, langs die weelde van par- ken, fonteinen en beeldengroepen, af en toe afbuigend om een berg heen, of door een tunnel, maar steeds weer komt men bij die onvergetelijk mooie blauwe wa- tervlakte met zijn rotseilandjes en in de verte de hooge bergen. Zoo ga ik op een dag naar den plan tentuin, de Jardini Botanica, die in 1808 door den toenmaligen regent, Johan VI, een Portugeesch prins, gesticht werd. 't Is gemakkelijker gezegd dan gedaan, at om de goede tram op te snorren is een lastig karweitje, met Fransch of En gclsch kom je er niet terecht en Spaansch verstaat men er ook heel wei- nig; of ik nu mijn anderhalf woord Spaansch goed uitsprak, is een andere kwestie. Eindelijk heb ik weer zoo'n ramme lend vehikel opgediept, dat me er ook werkelijk, na drie kwartier rijden door de stad, langs asphaltwegen met prach- tige villa's, brengt. Af en toe rijden we vlak langs de bergen, die dicht begroeid zi'n met palmen of andere grootbladige tropische boomen, of absoluut kaal en naakt zijn. De plantentuin is ook weer een uni- cum op de wereld; die is terecht be- roemd om zijn plantenweelde. Vlak te- genover den ingang is een rechte weg. die den tuin dwars doorsnijdt, aan beide kanten begrensd door 30 meter hooge p lmboomen, welker stam steil oprijst om aan den top slechts een bladerkroon te toonen. Aan het einde van deze allee, die hal verwege op prettige wijze verbroken is door een rondijpoint met fontein, staat een Grieksche tempel, waarin het beeld van „la Dea de Palmeiras", de godin der palmen. De tuin zelf bevat een uitgebreide ver zameling van alle tropische gewassen palmen, bamboe's, cateeen, wilde, exoti- sche bloemen, vuurroode en dieppaarse, grootbladige struiken en boomen, alles roerloos stil; een vijver met ontzaglijke, beangstigende, dreigende waterplanten, mooi en gevaarlijk tegelijk. Alles ademt de zwoele atmosfeer, zooals langs de boorden der Amazone-rivier; lianen kruipen vleiend om de boomen, om hen later te verstikken, groote, vergiftige bloemen verspreiden er zoete, verlok- kende geurenen dreigend staat op den achtergrond een reuzenberg, die plotseling het licht der dalende zon on derschept en zoodoende onder de dichte boomen een diepe duisternis veroor- zaakt, die het beklemmende gevoel, dat men hier krijgt, nog intensiever maakt. DE MAAS WAST. Men meldde gisteravond uit Maastricht, dat de Maas, tot voor enkele dagen ongekend laag voor dezen tijd van het jaar, weer aan het wassen was. Stond de Maas Woensdag nadat de stuw te Borgharen was gesloten, 2.10 M. en daalde zij gisteren, na opening van de stuw 38 c.M., zoodat de stand Woens dag was 1.72 M., nu is zij weer 58 c.M. ge wassen, zoodat de was gistermorgen een hoogte van 2.30 M. heeft bereikt. Bij Venlo teekende de peilschaal een plot- 6elinge was van ongeveer 1 M. De werk- zaamheden bij den aanleg van de nieuwe ha ven zijn dientengevolge gestaakt en uitgesteld tot het voorjaar. De bazaltglooii'ng is gedeel- telijk gereed, en tegen oeverafschuivingen is ook het verbindingsspoor beveiligd. De sche- pen zijn verhaald en laden en lossen aan de hooger gelegen kademuren Uit Grave meldde men, dat de Maas zooda- nig is gewassen, dat de stuw wederom is op- {•etrokken en de Wfc gelegen uiterwaarden onder water etaan. Men verwacht, dat men vandaag de werkzaamheden aan de Maas zal moeten stakea Een anderen d:.g bezoek ik het Suiker brood. De weg voert weer steeds langs de baai en verder langs enkele gebou wen der universiteit, de medische en landbouwkundige faculteit, elk op zich- zelf weer wonderen van bouwkunst Aan het einde van de Avenida Pasteur ligt het stationnetje van de kabelbaan, waarmee men op den berg komt. Over twee 4.c.M. dikke kabels rijdt een soort van tramwagen, met dit verschil, dat bij dezen wagen de wielen op het dak zitten. Er is voor ongeveer 20 men schen plaats, men zit op banken tegen- over elkaar; ruiten zijn hier evenmin als in de huizen, maar wel tralies voor de vensters, zoodat het geheel wat weg heeft van een zwevende vogelkooi. Door twee andere kabels wordt de wa gen omhoog getrokken, langzaam rijzen we boven de stad uit, we hebben het ge voel in een luchtballon te zitten. Deze eerste kabelbaan voert ons naar den top van den 220 Meter hoogen Urea, waar een wandelpark met restaurant is. Maar vlak naast dat luxe restaurant staan, met Portugeesche slordigheid op gestagen, wat kippenhokken en smerige ijzeren loodsen! Van hier reeds heeft men een schitte rend uitzicht en kijkt men vlak tegen het Suikerbrood op, dat nog 130 M. hoo- ger is. Met de tweede kabelbaan gaan we er naar toe, hoog over de diepe kloof, die de twee bergen scheidt. Van den top af is het uitzicht onbeschrijfelijk mooi; diep beneden ons ligt Rio, als een ge- weldige, exotische bloem, stralend te midden van de donkere bergen en zich spiegelend in het diep-blauwe water der baai. Hoog staan wij boven den smallen ingang van de zee uit, waardoor een pas sagiersboot schijnt voort te kruipen. In de verte de eilaifdjes, sommige met witte kloosters, en de vele rotspunten, die vlak onder de wateroppervlakte zitten, kenbaar aan de branding. De horizin is niet meer te onderschei den, ondanks het zeer heldere weer, En weer zit ik met m'n vriend, den passagier, in den van die luxe auto's, die hier taxi heeten en vliegen we dwars door 't centrum, niet gebonden aan maximum-snelheidsvoorschriften, naar Ferreas ,een buitenwijk, waar het Sta tion is van de tandradbaan naar de Cor- cavodo, een 800 M. hoogen berg, die ver- scheidene voorsteden van elkaar scheidt. Maar als we aankomen blijkt het, dat we nog drie kwartier tijd hebben vodr het treintje vertrekt en dus gaan we nog wat ansichten schrijven en posten, de geijkte bezigheid van den Hollander die op reis is. In het postkantoortje, waar twee oude, verschrompelde Braziliaansche vrouw- tjes ons vriendelijk helpen, beduiden we met de vingertaal, die veel makkelijker is dan Esperanto of Volapiik, wat we moeten hebben. Maar als we het voor't gemak in het Fransch probeehen blij- ken deze menschjes die taal goed mach- tig te zijn, ze zijn buitengewoon spraak- zaam en hulpvaardig en helpen mij mijn 22 ansichten van postzegels te voorzien. Ze bieden ons ieder een kopje geurige Santoskoffie aan, wat we natuurlijk gaarne accepteeren en vragen of we Franschen zijn. ,Non, mesdames, nous sommes des Hollandais". „Ah, la Hollande, s'est le pays avec tous ces produits de lait, nous le savons", en ze blijken aardig van Holland af te weten. Maar we moeten verder, nemen af- scheid met een „au revoir, mesdames", hoewel we er waarschijnlijk toch nooit weer komen, en gaan naar 'de tandrad baan. Midden door het oerwoud voert de weg naar boven, af en toe is hij uitgehakt in de rotsen of gaat over hooge viaducten, terwijl beneden ons een waterval klatert in de verborgen duisternis van de palm- bosschen. Schitterend is deze tocht weer, met nog machtiger uitzichten dan van het Suikerbrood. Steeds hooger en hooger, tot we 800 meter boven de zee staan en een panorama zien waar we stil van worden. Hier bovenop den Corcovado wordt een beeld gezet, een Christusbeeld, ge- weldig van afmetingen. Zegenend zal het staan boven de stad, met het gelaat naar de zee gekeerd, s nachts verlicht door schijnwerpers en zoodoende, in overeenstemming met zijn wezen, als een goede geest waken over de stad en den zeeman een veilige baken zijn. Reusachtig groot zal het worden; om u een indruk te geven: er is een hand tentoongesteld, waarvan de pink alleen al 2 meter lang is, de heele hand meet wel 5 meter! Terug gaan we met de tandradbaan tot de eerste halte, om vandaar langs den autoweg te wandelen naar het lager gelegen station. De weg loopt midden door het bosch; die is zeer eenzaam, geen huis of vill« staat er. Daar het een weekdag is, komen geen auto's de rust verstoren, we hooren slechts de geheim- zinnigfe geluiden van het oerwoud, het geschuifel van een slang of hagedis, de plotselinge kreet van een vogel, we zien slechts de weelde van tropengewassen, bananen- en sinaasappelboomen, aga- ven en reuzen-varens, we ruiken slechts de bedwelmende zoete geuren van prach tige, felgekleurde bloemen. Hoewel het pas 5 uur is, verdwijnt de zon reeds achter de bergen, en de ro- mantische sfeer wordt nog verhoogd door de invallende duisternis. Totdat we eensklaps weer het tandrad- baantje zien en tegelijk den treih naar beneden hooren sukkelen; we rennen er achteraan, de gemoedelijke bestuur- der rijdt even langzaam om ons gelegen heid te geven er op te springen, en ver der gaat het weer naar beneden, naar de stad, naar dat stralende centrum van Brazilie, waar men zoo dichtbij geen oer- wouden en woeste geheimzinnigheid zou vermoeden. land tot stand heeft gebracht, soms worden medegedeeld, op welk tijdstip verwacht kan worden, dat dit voornemen in daden zal zijn omgezet? 8. Kan dit zelfde bericht worden met be- trekking tot de route Amsterdam—Rotter dam? DOODELIJK VLIEGONGEVAL. Twee vliegtuigen neergestort Te Lemberg zijn Donderdag twee Pool- sche militaire vlietguigen na een botsing neergestort en totaal vernield. Drie vliegers vonden den dood, terwijl een officier-vlieger ernstig gewond werd. DE KAASMARKT. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 45 stapels kleine fabriekskaas 52, 5 stapels fabrieks commissiekaas 51, 6 stapels kleine boerenkaas f 51, 9 stapels boeren commissiekaas 48. Totaal 65 stapels, wegende 72000 K.G Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 6 Dec. 1929. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 203 H.L. tarwe 12 13; 60 H.L. rogge; 524 H.L. gerst chev. 9.25—/ 9.60; 411 H.L. haver 5 6.90— 9; 93 H.L. boonen, w.o.paardeboonen 13; bruine boonen 1921citroenboo- nen 37—/ 40; duivenboonen 16; witte boonen 44—/ 48; 8 H.L. geel mosterdzaad 24; 1 H.L. karwijzaad 38; blauwmaan- zaad 38; 159 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 12—/ 14; groene erwten groote 1725; grauwe erwten 19 30; vale erwten 17—/ 28; Tuinboonen 15—/ 28; alles per 100 K.G. Handel stug. In totaal aangevoerd 1459 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Dec. '29. Langendijker Groentenveiling. Bloemkool le 8.40—/ 11.10; Bloemkool 2e s. 2.40— 4; Witkrop 1.90—/3.30, per 100 stuks; Peen 2.30; Roode Kool 2.60—/ 5.50; Gele Kool 2.20—/ 4.70; Deensche Witte Kool 1.30—/ 1.60; Uien 2.30—/ 2.40; Drieling en/ 1.70; Nep 3.70; Bieten 1.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7000 stuks Bloemkool en 3500 stuks Witkrop; 2000 K.G. Peen; 45000 K.G Roode Kool; 5000 K.G. Gele Kool; 10.000 K.G. Deensche Witte Kool; 2600 K.G. Uien; 1000 K.G. Bieten. BOVEeKARSPEL, 5 Dec. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 913; Bloemkool 2e s. 4.50 6; Bloemkool 3e s. 1.504; Roode Kool 2—/ 4.50; Witte Kool 0.60— 2.50; Gele Kool 2—/ 3.50; Uien 0.90 1.10. NOORDSCHARWOUDE, 5 Dec. 1929. Bl. Aardappelen 2.50; Uien 1.40 2.50; Drielingen 11.80; Nep 3.40 3.50; Grove 3.10—/ 3.30; Roode Kool 2.10—5.50; Gele Kool 4.10—/ 4.60; Witte Kool 0.40; Deensche Witte Kool 1 1.70; alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 6—/ 11.80; Chin. Kool 4.10 per 100 stuks. Aanvoer: 700 K.G. Aardappelen; 5000 K.G. Uien; 98600 K.G. Roode Kool; 4200 K.G. Gele Kool; 7000 K.G. Witte Kool; 38400 K.G. Deensche Witte Kool; 1700 st. Bloemkool £n 300 stuks Chin. Kool. WARMENHUIZEN, 5 Dec. 1929. Roode Kool le s. 2.60—/ 5.30; Roode Kool 2e s 1.603.50; Gele Kool le s. 3.10 4; Deensche Witte Kool 1.20—/ 1.50; Bloemkool le s. 8.10; Drielingen 2; Uien 2.40. Aanvoer: 27300K.G. Roode Kool; 7600 K.G. Gele Kool; 6300 K.G. Deensche Witte Kool; 750 K.G. Uien; 275 stuks Bloemkool ZWAAG, 4 Dec. 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 2540; Peren 12; Appelen 4—/ 10; Witlof 12 16; Spruitkool 57Bloemkool 10 16Roode Kool 2—/ 5Gele Kool 2— 6 Wortelen 3—/ 7; Uien 1—/ 1.30 op 10 DECEMBER 1929, des v.m. 10£ uur, betreffende Nadere inlichtingen bij den Ad- ministrateur. NACHTVLUCHTEN. Amsterdam—Rotterdam Het Tweede Kamerlid de heer van der Bilt heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Mag, in verband met door het depar tement van waterstaat verstrekte mededeelin- gen in zake nachtverbindingen tusschen Europa's groote steden, worden aangeno men, dat het den minister bekend is, dat op de lijn Berlijn—Koningsbergen reeds het ge heele jaar nachtvluchten hebben plaats ge had? 2. Zoo ja, kan dan worden medegedeeld of daarbij gebleken is, dat de orfregelmatig heid wegens mist grooter is geweest dan bij andere luchtlijnen overdag? 3. Welk is het percentage van regelma tigheid op deze lijn en kan men nog wel steeds van een proefstadium spreken? 4. In welke landen is men vooral we gens den beruchten mist vooralsnog onzeker omtrent het nut van het verlichten der rou tes? 5. Waarom zou nog nader overleg met de luchthavens van Amsterdam en Rotter dam moeten worden gepleegd, waar deze luchthavens reeds voor landingen bij nacht geoutilleerd schijnen te zijn? 6. Zou, waar gezegd wordt, dat reeds jarenlang deze uiterst moeilijke materie in samenwerking met de K. L. M. en het bui- tenland bestudeerd wordt kunnen worden me degedeeld, sedert wanneer en met welke lan den onderhandelingen gevoerd worden en in welk stadium zij thans verkeeren, wat betreft de aangrenzende landen Engeland, Belgie en Duitschland? 7. Kan naar aanleiding van de mededee ling, dat het departement het voornemen in overweging heeft om de luchtroute in de richting van Duitschland tot aan de giens yerjichten, in verband met hetgeen LHutsch irengt Vrijdag, Zaterdag Zondag ALS HOOFDNUMMERS en Wij zouden van deze film wil- len zeggen, dat ieder*die een liefhebber is van goed spel, komische situaties en boks- matches, deze film moet gaan zien. Van begin tot einde is deze film boeiend,onderhoudend en amusant. Als 2de Hoofdnummer de nieuwste Cowboy sensatie met Vlot gespeeld, met zeer sen- sationeele handeling. TOEGANG 14 JAAR. Maandag, Dinsdag, Woensdag ■Des en Donderdag Een artistieke film v.d. United- Artists (DUMS of LOVE). Een drama van strijd. Een verborgen leed. Een intrige van haat. Een verwoest geluk. Meesterlijk weergegeven door Mary Philbin, Lionel Barrymore en Don Alvarado. Alleen de UNITED-ARTISTS kan zulke artistieke kunst films bftn- gen. United-Artists productie kent geen concurrentie. TOEGANG i8 JAAR Ons reisje gaat naar het Harzgebergte STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Chr. Huygens, thuisr., 5 Dec. v. Colombo. Koningin der Nederlanden, uitr5 Dec. van Southampton. Roepat, uitr., 4 Dec. te Antwerpen. Kambangan, thuisr., 4 Dec. v. P. Said. Christiaan Huygens, thuisr., 5 Dec. van Colombo. Prinses Juliana, uitr., 4 Dec. v. Sabang. KON. NED. STOOMB. MIJ. Amazone 4 Dec. v. W. Indie te New York. Barneveld, uitr., 4 Dec. v. Arica. Bennekom, thuisr., 3 Dec. te Valparaiso. Hercules 3 Dec. v. -Jacksonville. Simon Bolivar 4 Dec. v. Amst. te Hambrug Agamemnon 4 Dec. v. Calamata te Piraeus. Aurora 4 Dec. v. Rott. te Algeciras. Doros 5 Dec. v. Gibraltar te Amsterdam. Minerva 4 Dec. v. Albiers n. Smyrna. Oberon 4 Dec. v. Hamburg n. Amst. Orion 4 Dec. v. Genua te Livorno. Satursnus 4 Dec. v. Bourgas n. Varna. Strabo 4 Dec. v. Amst. te Bordeaux. Theseus 4 Dec. v. Rotterda mte Passeges. HOLLAND—A ME RIKA LIJN. Grootendijk, Pacifick. n. Rott. 3 Dec. te San Francisco. Nichteroy, Rott. n. d. Picifick. 3 Dec. v. Cristobal. Veendam 4 Dec. v. Havana te New York. Dinteldij'k, Pae./Rott., 5 Dec. v. Liverpool. Eemdijk, Pac./Rott. 5 Dec. v. St. Thomas. Nebraska 3 Dec. v. Tacoma n. Rotterdam. Bilderdijk 5 Dec. v. Baltimore te Rott. Nebraska 30 Nov. v. Seatlle n. Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Nias 4 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Randfontein, 3 Dec. v. Rott. te Hamburg. Rietfontein, thuisr., 3 Dec. v. Kaapstad. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Si'bajak, uitr., 5 Dec. 8 u. v.m. te Marseille. Soekaboemi, uitr., 5 Dec. v. Genua. Texel, thuisr., 5 Dec. v. Marseille. Buitenzorg, uitr., 5 Dec. te Singapore. Sitoebondo 4 Dec. v. Hamburg te Schiedam (Verb.) Toba, uitr., .4 Dec. te Sabang, A 1.00 Schapen Carbonado 1.00 Doorregen Ossenlappen 1.10 Gehakt 1.10 Schapenvleesch 1.00 Magere Ossenlapptn 1.25 Ossengehakt q qq 2 pond Saucijsjes 2 1 1 Varkensgehakt) Beleefd aanbevelend, Ridderstraat 10. HET IN DE H00FD5TAD DEZEB PROVINCE VEC5CHUNENDE PROVINCIAL! ZEEUW6CHE DAGBLAD ISDE VOOR VOLLE DIGE ZEEUW5CHE ADVERTENTIE-CAMPAGNE& &TAAT DITBLADVAN0UD5, EN MET RECHT, ALb DOELTREF- FENDENAFDOENDE BEKEND 2* .■juuL..yui a. - -r iwi

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7