Mkinhii Curat. mmI Brieven uit Berlin. Mecca.- Sticks usn„ Vrljdag ft December 1929 hORtierd een en dertigste Jaargang. (Van onzen correspondent). Berlijn, 30 November. Nog slechts weinige dagen en de m- tocht der Kerstboomen begmt. Een Kerstboom is voor den Duitscher, waar hii zich tei wereld ook bevinden rzoge, en in welke omstandigheden, in vrecie of oorlog, in weelde of armoede, iets onmisbaars. Op Totensonntag fden iongsten helaas uitgezonderd, en flat was can de sociaal-democraten te dank en') en op „Weihnachten" heerscht onde- Duitschers bij groote uitzondenng die stemming van absolute eensgezmd- heid waarin hi] den vroegeren keizei van harte nazegt: „ich kenne keine Par- teien mehr. ich kenne nur noch Deut- SC7iin Kerstboom moet hij hebben, ook I ueeft hi.j slechts zooveel geld over, dat hii zich een enkel kaarsje permitteeren kan. Zijn boom is het middelpunt van a^ze -winterfeestdagen. En nu moet u rich de zaak niet zoo voorstellen, dat deze boomen pas den 24sten December jr voile glorie zichtbaar worden. Dat is niisschien' in particuliere woningen het geval, waar de lichtjes op Kerstavond worden aangestoken en dit feest tot na Nieuwjaar telken dage herhaald wordt. Neen, reeds in de eerste dagen van December kan men in Quitschland over- s,i brandende Kerstboomen zien. In de eerste plaats in zeer vele groote en kleine winkels. De warenhuizen stralen hun heilige lichten thans reeds naar alle windstreken uit. De kinderen druk- ken de neusjes plat tegen de groote ven- sters. Daar is dan ook machtig-veel te genieten. Duitsche winkeliers zijn op den duur echte kunstenaars in het uit- stalien geworden. Het mag wel eens ge- zegd worden, dat de Duitsche midden- stand op dit gebied in heel Europa stel- lig de leiding heeft. Blijven we eens even bij Berlijn (de andere groote Duit sche steden staan waarlijk niet veel ten achter!) dan zullen we bij r n wandeling door de honderden drukke winkelstra- ten onmiddellijk versteld staan van den uitei st-verfijnden smaak, waarmede te- genwoordig winkels gebouwd en ver- licht worden, van de practische en weel- derige lichtreclames en van de meer dan artistieke wijze, waarop kunste naars van den eersten rang op hun ge bied voor een goede verdeeling van kleur en licht in de etalages zorg dragen. (J&z&lftlg, e.c/a/e^ snrxsesk afs ds. weken bijzondere concessies en schijnen nu eenmaal voor den kleinen inkooper onmisbaar te zijn. Ofschoon ze den handeldrijvenden middenstand, die toch concurrentie aandoen. De brievenbussen al steen en been klaagt, een gevoe'ige der woonhuizen zijn niet groot gei oeg meer om het aantal reclame-drukwer- ken op te nemen. Het zijn vooral de meubelmagazijnen, de handelaars in wijn, levensmiddelen en sigaren, die ons lectuur voor Kerstmis tusschen deur en drempel schuiven, als de bus overver- zadigd is. Men merkt daaruit, dat le vensmiddelen en tabak zoo mogelijk nog duurder dan in vorige jaren geworden zijn! En dat men daarentegen wijn en meubelen voor minder geld zijn eigen- dom maken kan. Men zal dus korten tijd alle partijtwis- ten die juist nu scherper dan ooit ge worden zijn, vergeten en zelfs het hate- lijke anti-semitisme zal korten tijd van het programma der Duitsche samen- leving geschrapt worden. De Duitsche Jjden vieren het christelijk Kerstfeest in vele gezinnen mede, en zij zijn het in de eerste plaats, die door hooge bijdragen den algemeenen nood, die er hier niet minder op geworden is, trachten te leni- gen. Een nood, die bijzonder schrijnend gebleven is in de gezinnen der intellec- tueelen, die de gevolgen der inflatie nog fang niet te boven zijn en die vaak te schuchter zijn om voor hun ellende uit to komen. Juist deze menschen behoor- den hun heerlijk Kerstfeest te hebben. In hun rijen zijn de honderdduizenden ■gezinnen te vinden, die onbaatzuchtig hun bloed en hun laatste bezit op het altaar des vaderlands geofferd hebben. En die sindsdien geen dankbaarheid meer hebben meegemaakt! ROLAND. Buitenland Waarlijk, het is een genot om in deze dagen van Kerstmis door de Berlijn- sche straten te dwalen en, te winkelen. Het is natuurlijk al meer dan vol en dat zal in den loop van December nog veel erger worden. Na den 20sten zal in de City eenvoudig geen doorkomen meer aan zijn. Straks komen de straatver- koopers met hun duizenden tentjes en op alle pleinen en vrije plekken voor de huizen zullen bosschen dennen- en spar- rengroen geplant worden, die tegen den 20sten „boe langer hoe dunner" worden, om ten slotte, eenige uren voor den Hei ligen Avond, voor een appel en een ei van de hand te worden gedaan. Ook de dieven, de heeren en dames kleptomanen en zakkenrollers, zijn in deze tijden in „erhohte Alarmbereit- schaft', want zelfs Kerstboomen stelen is een voordeelig werk; maar nog veel meer is in dit gewoel van honderddui zenden menschen in deze stad van ruim i millioen inwoners met het zakkenrol len of met gappen in de overvolle waren huizen te verdienen. Het beeld van Berlijn in die weken voor Kerstmis is moeilijk te beschrijven. De menschen zijn totaal veranderd. Er is in aller oogen een gloed gekomen, die de innerlijke opwinding vorraadt. Men houdt van Kerstmis, omdat men dan bloedverwanten en kennlssen toonen kan, dat men iets voor hen over heeft of zijn dank tot uiting wil brengen. Onze Sinterklaassurprises worden door den Duitscher op Kerstmis herhaald. De .,Bescherung", die in geen enkel Duitsch gezin ontbreken mag, bestaat uit voor ieder huisgenoot, ook voor het dienst- personeel natuurlijk, een eigen tafeltje met allerlei lekkers en geschenken. En als de liederen gezongen zijn, waarbij sinds eenige jaren de radio-luidsprekers, dank zij bijzondere Kerstprogramma's, duchtig komen meehelpen, dan wendt men zijn schreden naar z'n tafeltje, waarheen men al steelsche blikken ge- worpen heeft. Dan begint het groote oogenblik van het uitpakken. En dadelijk daarna, nog midden in de vreugde der verrassingen, volgt het traditioneel Kerst-souper, waarbij karpers en gans nimmer mogen ontbreken, evenmin als den volgenden dag de bedorven maag en de bekende wonderlijke gevoelens achter de oogen en in den schedel. Karpers en Kerstboomen, punch en arak, oliebollen en kastanjes, ganzen en oesters het hangt er maar van af of de portemonnaie voldoende gevuld is worden in massa's aangevoerd en zullen straks in de woonhuizen verdwijnen. Met cijfers wil ik u niet vervelen! Dat in een stad, die meer dan de helft van het aantal inwoners van geheel Nederland heeft, de voorraden voor Kerstmis sprookjesachtige afmetingen moeten hebben, wil men aan de navraag voldoende tegemoet komen, zult u ook zonder cijfers wel van mij willen aan- himen. De eerste markkramers, kokadoris- sen en opealucht-winkei.ers zijn al op de *lakte verschenen. Ze krijgen voor deze DUITSCHLAND TUMULT IN DEN RIJKSDAG. Niet minder dan 21 communistische leden uit de zaal gezet. De Duitsche Rijksdag was Woensdag weder eens het tooneel van ernstige wanorde lijkfheden. Op de agenda stond de eerste lezing der nieuwe wet ter bescherming der republiek. De communisten poogden op alle mogelijke manieren minister Severing het spreken te beletten. Hun eigen spreker, afg. Pieck, was kalm aangehoord, toen hij het voorstel scherp als een anti-communistenwet bestreed. Ook de D.-nat. afg. Everting deed een fel- len aanval op de regeering. Toen Severing het woord wilde nemen, werd hij door de communisten met de grofste scheldwoorden ontvangen. Met moeite kon hij enkele woorden spreken, het tumult was te groot. De vice-voorzitter Kardorff schorste de zitting. Na de heropening gelastte hij drie communisten de zaal te verlaten. Voor zij dit deden, moest de zitting nogmaals worden on derbroken. Nadat de zitting ten derde male was ge- opend, haalde afg. Konen (comm.) door ern stige beleedigingen aan het adres van den minister zich eveneens een bevel om de zaal te verlaten op den hals. Ook hij verzette zich er wel zoo krachtig tegen, dat hij in een lang durige pauze door politie uit de zaal moest worden gezet. Dit spelletje herhaalde zich telkens weer zoodat ten slotte, nadat de zitting achtma?.1 was geschorst, 21 communistische afgevaar digden waren verwijderd. President Lobe, die intusschen v. Kardorff had afgelost, kondigde een verscherping der bepalingen van orde aan. Toen eerst kon Severing aan het woord komen. Hij ontkende, dat het voorstel een ui zonderingswet of in strijd met de grondw- was, de aanvallen der communisten en D.-na tionalen op de wet hieven elkaar feitelijk op Het ontwerp werd ten slotte naar de juri dische ccmmissie verwezen. FRANKRIJK. CLEMENCEAU'S NALATENSCHAP. Een klein fcrtuintje. Rijk is Clemenceau waarlijk niet gestorven De Matin weet mee te deelen, dat het for tuin, hetwelk hij achterlaat, minder bedraagt dan tweemaal honderdduizend frank van voor den oorlog. Het is in hoofdzaak afkomstig van de contracten, die hij met uitgevers had gesloten voor het uitgeven van zijn laatste boeken. De Matin zegt, dat Clemenceau, toen hij zich uit de politiek terugtrok om de laatste tien jaar van zijn leven in hopghartige afg'- zonderdheid door te brengen, niet voldoende middelen had om te leven. Zonder zijn lezin- ge in de Vereenigde Staten en de opbrengst van zijn laatste boek zou hij zich vrijwel in kommervolle omstandigheden hebben bevon- den. Het huis, waarin Clemenceau in de Franklin-straat te Parijs woonde, was even min zijn eigendom als het optrekje te St. Vm- cent-sur-Jard. Hij woonde er slechts als huur- der. maanden gevangenisstraf; den anderen tot een geldboete. GRIEKENLAND. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Menschen vermoord in het Rus- sische gezantschap? In verband met het feit, dat de Russiscihe vertegenwoordiger Oestinow onlang uit Athe ne is verdwenen als een dief in den nacht, wijst een medewerker van de „N. Ziir. Z." crop, dat de Russen het sinds den val van den dictator Pangalos niet gemakkelijk hebben in Griekenland. De opzegging van het handels- verdrag heetf een ernstige spanning veroor- zaakt, welke van het economische en handels- politieke gebied op de politieke betrekkingen is overgeslagen. En thans is het gezantschap in een geschiedenis verwikkeld, welke het publiek ten zeerste bezighoudt. Sinds eenige maanden n.l. zijn de Griek- sche autoriteiten een geheimzinnige historie op het spoor. Men kon echter niet tot een vol- ledige opheldering ervan komen, daar men geen onderzoek kon instellen op het terrein van het Sovjetgezantschap, waar naar alle waarschijnlijkheid de sleutel van het geheim was te vinden. Tengevolge van een langdurig toezicht kwamen men tot de ontdekking, dat in den tuin van het gezantschap opgravingen werden gedaan en dat men het opgegraven zand in een rivier plaeht te werpen. Een voerman, die zulk een lading weg- bracht, en daarbij werd aangehouden, tracht- te de politie wijs te maken, dat er in het ge zantschap een instorting had plaats gevonden en dat er nu verbouwd werd. Grieksche met- selaars echter, die vroeger tot de communis tische partij hadden behoord, doch eruit wa ren geloooen, wisten daarentegen te verkla- ren, dat zij van een Russischen architect op- diacht hadden gekregen een onderaardsdie gang te graven. Daa geen onderzoek ter plaatse kon wor den ingesleld, werd de weggebrachte aard- massa ondrrzocht en daarbij kwamen leegge- schoten huizen van revolverpatronen voor den dag benevens met bloed bevlekte kleeren De recherche moet overtuigd zijn, dat zij op het spoor is van executies in het gezant schapsgebouw, in verband met de spoorlooze verdwijning van een achttal personen, die vroeger vaak in het gezantschap kwamen. Het publiek brengt het vertrek van den ge zant, die zonder arscheidsbezoeken te brengen, plctseling is afgereisd, met deze verdenking in verband. De opwinding en verontwaardiging in het land is groot. ITALIE. DE TUNNEL DOOR DE APENIJNEN. Voor de ,4'irettissima" Bologna Florence. De tunnel voor den spoorweg Bologna- Florence door de Apenijnen is voltooid. Dc tunnel is 18 K.M. 510 M. lang en ingericht voor dutbelspoor. De Simplontounnel, ook een Italiaansch weikstuk, is nog iets langer, 19 K.M. 729 M., doch deze bestaat uit twee kleine tunnels naast elkaar, elk voor enkel spoor. De middellijn van de Apenijnschen tunnel is dan ook "aanzienlijk grooter. Het grondverzet is ook grooter geweest, 1.500.000 kub. M. tegen 1.100.000 kub. M. voor den Simplon. Als ingenieurswerk is deze tunnel ook nog in ander opzicht moeilijker geweest dan die door de Alpen, daar heeft men te doen met vaste rots, hier met een licht verwerend gesteente, dat telkens tot onverwachte instor- ingen en verschuivingen aanleiding geeft Ook heeft men bij het werk last gehad van water en vuur. Er bevinden zich in dit ge- bergte vele wateraderen. Een van de grootste heeft men den 4den November 1927 aange boord, toen men 6 K. M. van Florence af was De stroom gaf 250 liter water in de second? en men heeft een dijk van 6 M. dikte in het metselwerk moeten maken om het water af te leiden. Het vuur ontstond door ontbranding van gassen uit naburige petroleumlagen. Het werk is van beide kanten tegelijkertijd aan- gevat. De berekeningen bleken te kloppen en men ontmoette elkaar juist op de berekende plaats. Nu de groote tunnel gereed is staat de geheele lijn voor zijn voltooiing. Deze felt nog twee andere tunnels (reeds gereed) van 3053 en 7135 M., verscheidene bruggen en viaducten acht tusschenstations enz." Er is ook een tussclhenstation midden in den thans gegraven tunnel, waar sneltreinen goederentreinen kunnen passeeren, die tr zoo- lang oo een zijspoor kunnen wachten. Het werk is in 1913 begonnen, gedurende den oorlog gestaakt, in 1918 hervat, in 1921 en '22 met vertraagd tempo voortgezet en daar- onder het fascistische bewind meer ver- Voor zijn vrouw had hij geheim gehouden dat hij werkloos was; hij was voornemens, zoo schreef hij, haar te zeggen dat hij opslag gekregen had en dat hij meer personeel onder zich had gekregen, zoodat hij zich niet be- hoefde te overwerken. Dan zou hij haar in haar slaap dooden, zoodat zij zou sterven vervuld van prettige gedachten. Daarna zou hij zichzelf van het leven berooven. Het in brand steken van de bungalow waaraan toch niet veel verbeurd was met het oog op de gebreken verdedigde hij niet, maar hij wilde toch niet dat dingen die hun dierbaar waren, in anderer handen kwamen. Bij een brief aan de politie had hij een be- drag van twee pond ingesloten voor betaling van eventueele kleine schulden. Wat er over was verzocht hij aan de domine te geven. BULGARIJE. DE LEIDER DER SERVISCHE DE LEGATE SCHAPONLTSJ, PLOTSE- LING GESTORVEN. Schaponitsj, de leider der thans te Sofia vertoevende delegatie tot het voeren van on- derhandelingen, betreffende het oplossen van eenige grensgeschillen tusschen Zuid-Sla- vie en Bulgarije, is aldaar plotseling overle- den. Hij werd gistermiddag tijdens een tea ten huize van den leider der Bulgaarsche de legatie Karadschaoff door een beroerte ge- troffen en stierf gisteravond om 11 uur zon der tot bewustzijn te zijn gekomen. Na in principe tot overeenstemming inzake de likwidatie tusschen Bulgarije en Zuid- Slavie van grensgoederen te zijn gekomen was Schaponitsj voornemens, heden naar Belgrado terug te keeren, om verdere aan- wijzingen te ontvangen alvorens men over de kwestie der neutrale grenszone zou gaan onderhandelen. AMERIKA. DIAMANTEN UIT SUIKER. „Facts bout sugar" deed eenigen tijd ge- leden eene mededeeling over diamanten uit suiker vervaardigd. Men zal zich herinneren, dat het Moissan is geweest, die de eerste kunstmatigt diaman ten gemaakt heeft. Prof. J. W. Hershey heeft eenige kleine diamantjes laten zien te Min neapolis, welke hij gemaakt had uit suiker. Hij heeft, evenals Moissan, gebruik gemaakt van gesmolten ijzer, waarbij een druk van 10 ton en een temperatuur van 5000 gr F. on der afsluiting van lucht de kool van de suiker heeft doen kristalliseeren tot diamantjes. d.d. 5 Dec.: UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. BERGEN, avond 7 uur, Ds. Spelberg. Gereformeerde Kerk, voorm 10 en nam. 5 uur, Ds. G. J. van der Vegt. Vereeniging tot verbreiding der Waar- held, geen dienst wegens predikbeurt elders. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing, J. J, Ruijs in huize Berkenhof, Komlaan 12. Evangelisatie E. V. „Maranatha, voorm. 10.15 uur, de heer Dun, van Alkmaar. DRIEHUIZEN, 10 uur, Ds. Rooker. DE RIJP, avond 7 uur, Ds. Rooker. EGMOND AAN ZEE, Evangelisatie, Westeinde 2, a.s. Zondagavond geen dienst. EGMONDBINNEN, 10,15 uur, Ds. Spelberg. GROOTSCHERMER, 10 uur, Ds. Boe- rendonk. GROET, in de zaal v. K. Pijs, Donder- dagavond 7 uur, J. J. Ruijs. HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. HEILOO, geen dienst. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Wieringa, van Purmerend. KOEDIJK, nam. 2 uur, Ds. Eilerts de Haan. LIMMEN, 10 uur, Ds. Baar. STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 10 uur, de heer Joh. J. vaft Kempen, van Haarlem. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEEK. 10 uur, Ds. Heep. SCHERMERHORN, geen dienst. UITGEEST, 10 uur, Ds. Hovy van WijV aan Zee. Evangelisatiegebouw „Sedeur". 10 uur, de heer J. C. Reusen, van Amsterdam 11.40 uur, Zondagsschool. Woensdagavond 7.30 uur, Bijbelbespre- king door den heer A. Donker, van Koog a. d. Zaan. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Zillm- ger Molenaar. Sport Kerk en school Mevr. de wed. A- M. de Jong—Baas te Oosterblokker, heeft de Herv. kerk aldaar 1000, vrij van rechten en lasten, gelega- teerd. Ds. E. Was te Oosthuizen heeft het be- roep naar de herv. gem. te Vledder aangeno- men. Dinsdagavond werd in de herv kerk te Uitgeest een bijeenkomst gehouden uitgaan- de van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, en waarin als sprekers optraden Ds. Bax van Akersloot met als onderwerp „Het Boek des Levens" en Ds. D. E. Boeke, secretaris van het Bijbelgenootschap, over het werk van het genootschap in Nederland en Indie toegelicht met lichtbeelden. Als resultaat van den avond kunnen we ver- melden dat alhier een plaatselijke afdeeling van het genoemde genootschap is opgericht DE LEVEND BEGRAVEN MARKIES. De (pseudo)-markies van Champaubert heeft zich in het begin van October in het bosch var, Verneuil levend laten begraven, misschien herinnert men zich nog iets van het geval, dat indertijd nog al gewag heeft gemaakt. De bedoeling van deze ongewone begrafenis was behalve natuurlijk den markies weer springlevend te laten herrijzen reclame te maken voor de gedenkschriften van den markies, die een gewichtige loopbaan als aartsoplichter achter zich had, Pascal heette en volstrekt geen recht had op eenigen markiezen-titel. Helaas is het met den pseudo- markies anders geloopen dan hij had be- raamd. Waarschijnlijk door onvoorzichtig- heid van zijn helpers is het ernst geworden na sneld. De kosten bedragen 1.000.000.000 lire. Men hocpt de lijn in October 1932, op den tienden verjaardag van den marsch naar Rcme, te openen. De afstand BolognaFlo rente wordt door deze lijn met 37 K M. be- ■kort en wordt 95 K.M. in plaats van 132. De winst is echter veel grooter, daar op de oude lijn met zijn steile hellingen en scherpe boch- ten de snelheid tot 50 K.M. beperkt moest worden, terwijl de maximum-snelheid op de nieuwe lijn 120 K.M. zal bedragen. Ook za' het gewicht van de treinen (of de lengte"* verhoogd kunnen worden, wat ook besparing zal geven. De afstand Bologna—Florence zal op de nieuwe lijn in of binnen een uur worden afgelegd, thans doet men er bijna drie uur over. ENGELAND. DRAMA IN EEN BUNGALOW. Man doodt zijn vrouw en daarna zichzelf. Enkele dagen geleden werd brand ontdekt in een door een echtpaar van middelbaren leeftijd bewoonde bungalow te Hoddesdon in Hertshire. Men vond er na de blussching het verkoolde lijfc van de bewoonster, aan wie blijkbaar slagen op het hoofd waren toege bracht. In de nabijheid van de woning werd op de spoorbaan het lijk van den bewoner gevonden. Woensdag is de lijkschouwing ge houden, waarbij voorlezing werd gedaan van een brief, door den man tot den lijkschouwer met de begrafenis van den markies. Toen de j gericht. Daarin gaf hij een verklaring van den kK weer werd opengemaakt. was de markies dood yan.zgn vrouw en zichzelf. Het is zoo <Tpc]nrvpn 1 schreef hi], een gewone tragedie, aan werk- Derechtbank te Versailles heeft Woensdag I loosheid te wijten. Zijn laatste betrekking de helpers veroordeeldden eenen tot drie had hij laten varen, omdat hi] er slaven moest. PREDIKBEURTEN Zondag 8 December. Groote Kerk, voorm. 10 uur, geen dienst Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal Avond 6 uur, Ds. Hak. Avond half acht, Ds. Baar. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, Ds. A. Dragt van Noord-Scharwoude. Bedie- ning H. Avondmaal. Avond 5.30 uur, Ds. Bouman van Dirkshorn. H. Avondmaal en dankzegging. Herst eld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 7.30 uur dienst. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 4ID. Zaterdag 7 December a.s., 's avonds S uur, openluchtmeeting op de Steenenbrug. Zondag 8 December, leider Envoy v. Straalen, Pianist Broeder T. v Essen, van Amsterdam. Vm. 7 uur, bidstond. Vm. 10 uur, Heiligingsdienst. Nm. 3 uur groote muzikale samenkomst. 7.30 uur, Groote Volksverzameling. Donderdag 12 December, 's avonds 8 uur, Kolonel Westergaard, chef-secretaris van Nederland. V o e t b a 1. NEDERLAND—BELGIE. Wijziging in het Belgisch elftaU Men meldt uit Antwerpen aan de N R.Crt.: Vermits de Belgische bond niet wil dat R. Braine voor zijn club tot 15 December ge schorst, op 8 December voor den bond spelen zou, werd beslist hem tegen Nederland niet op te stellen. Principieel werd besloten hem op de middenvoorplaats te vervangen door van den Bouwhede van Cercle Brugge, die zich niet beschikbaar had gesteld voor den wedstriid te Brussel van de Roode Duivels waarvoor hij verkozen was. Mocht hij zich dus voor Amsterdam ook niet beschikbaar stellen, wat te verwachten is, dan schuift de rechtsbinnen, Voorhoof, naar de middenvoor plaats en dan wordt Pierre Braine rechtsbin nen gezet. De voorhoede zou er dan van rechts naar links als volgt uitzien: Miehiels, P. Braine, Voorhoof, Moeschal, Bastin. Z w e m m e n. CHATTER, HET BR1TSCH-IND1SCH ZWE MWONDER. Zwemt met gebonden handen eh voeten. Robin Chatter, een Britsch-Indisch student, kampioenzwemmer van de universiteit van Al lahabad, zal, naar de Tel. meldt, in het voor- jaar naar Engeland vertrekken om het Kanaal over te zwemmen met gebonden han den en voeten. Hij bradht eenigen tijd geleden een nieuw zwemrecord voor Indie op zijn naam, door bij zeer ruw weer 54 uur in het water te vertoeven Onlangs zwom hij met ge bonden handen en voeten van Allahabad naar Maja Road, een afstand van 24 mijlen. B o ks e n. DE REVANCHE-WEDSTRIJD GARNERA—YOUNG STRIBLING De Parijsche sportcorrespondent van hd Hbld. schrijft: Aanstaanden Zaterdag zal in het „Velo- drome d'Hiver" de revanche plaats vinden tusschen de zwaargewichten Primo Garnera en Young Stribling. Men herinnert zich natuurlijk, dat beide mannen verleden maand in Londen gestre- den hebben, en dat een „fout" van Stribling in de vierde ronde een vroegtijdig einde maakte aan het gevecht. Ook weet men, dat beide mannen, eerst Camera, daarna Strib ling, voor acht en negen seconden neerge- slagen zijn. Wanneer nu de strijd nortnaal verloopen zal, dan wordt het weer een kamp tusschen bokskennis en ruwe kracht. Als een pats van Camera 120 kilo den Amerikaan zal raken, dan is er veel kans op, dat Stribling het niet navertelt. En omgekeerd is ook de Italiaansche reus niet onkwetsbaar, dat heb ben we gelezen: want Stribling kent het vak en het zal de vraag zijn, of hij er nu in sla- Strooper (betrapt door koddebeder)JEs da* non ntet %t toppunt. Zellufs een arreme onnoozele haas kan niet meet vsttefi ds weg oversteke. met ai sas aaSQ&VtTftnrkw nrtninnB No. 288 n

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9