I fiatlimafjscli Weerberictit. AGENDA GROOTE BPANDEN. Balansboeken. Magazijnboeken. Inventarisboeken. VAN PUTTEN OORTMEIJER, Payglop. Sfadsnieuws Luehtvaart Maandag 9 December. 7.30 uur, Cinema Americain: De betoove- ring- van het Oosten (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Marte- laren der liefde (dram.), hoofdrollen Mary Philbin, Lionel Barrymore en Don Alva rado. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Binnen ge- vangenismuren (boven 18 jaar). 8 uur, De Unie, Volkszangavond. Dinsdag 10 December. 7.30 uur, Cinema Americain: De betoove- ring van het Oosten (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Martelareri der liefde (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Binnen gevan- nismuren (boven 18 jaar). 8 uur, cafe De Graanhandel, vergadering Burger IJsclub. GEWELDIGE BRAND IN MIDDELBURG. Zeven perceelen in de asch gelegd. De brandweren van Rotterdam en Bergen op Zoom verleenen assistentie. Meer dan een millioen schade. Zaterdagavond omstreeks 5 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de bovenverdieping van de Fransche Ba zar te Middelburg. Aangewakkerd door den Ifellen N. W.-wirid nam het vuur een groo- ten omvang aan. De 2e etage was spoedig geheel uitgebrand en het vuur sloeg vervol- gens over op het Hotel Verseput. De 3e etage van dit hotel stond in korten tijd in lichter laaie; de 2e verdieping volgde. De gasten uit het „Grand-Hotel" hebben veilig het hotel verlaten toen de Grand Ba zar nog alleen brandde. Zij vonden elders onderdak. Aan de andere zijde van de Fransche Ba zar, waar gevestigd is de banketbakkerij van tie fa. Oosterhuis, vertoonde het vuur zich ook. Binnen zeer korten tijd was ook dit ge- bouw een vuurzee. Omstreeks 6 u. 15 stortte de gevel van het hotel met donderend ge- raas naar beneden en kwam neer in de Lan ce Delft, de hoofdstraat van Middelburg. Naast de fa. Oosterhuis is gevestigd de fir- ma Wiener in modeartikelen, wier pand eveneens afbrandde. Storing in het electrisch net. In een van de brandende perceelen is de kabel van het electrische net doorgebrand zoodat het blusschingswerk in het duister moest plaats vinden, hetgeen groote moeilijk heden met zich bracht. Het vuur werd be- streden door de brandweer van Vlissingen en Middelburg, terwijl ook de marine uit .Vlissingen op het terrein van de ramp aan- ^wezig was. Uit de omliggende dorpen werd politie gerequireerd, alsmede hulp van de plaatselijke brandweeren. De spuiten beperk- ten zich tot het nathouden van de aangren- zende en tegenoverliggende huizen. De rij- wielfabriek van de firma Kaan is tot den grond toe afgebrand. Tengevolge van het omvallen van den brandenden voorgevel van deze fabriek zijn eenige aan de tegenoverge- stelde zijde van de straat gelegen perceelen eveens in brand geraakt. Groot drommen belangstellenden. De trams, die extra diensten hebben inge- lascht konden de menigte' haast niet naar Vlissingen en de omliggende plaatsen ver- voeren. Ondanks het late uur waren duizen- den op de been. Het vuur bedwongen. Omstreeks 12 uur was men den brand meester, en bestond er geen direct gevaar voor uitbreiding meer. De felle vuurgloed hield evenwel nog tot half vier aan. Het is vooral aan het krachtig optreden der Bergen-op-Zoomsche brandweer te dan- ken, dat men erin is geslaagd het woedende element te bedwingen. Om half drie arri- veerde een der motorspuiten der Rotterdam- sche brandweer, wier hulp was ingeroepen. Zij heeft er veel toebijgedragen, dat de vuurgloed sterk afnam, zoodat een uur la ter met het eigenlijke nablusschingswerk kon worden begonnen. De Haagsche brandweer, die per trein twee motorspuiten naar den brand had gedi rigeerd, behoefde niet in te grijpen, evenmin als de spuit. uit Breda. Gedurende den ge- heelen nacht zijn de spuiten echter op het station te Middelburg gereed gehouden. Nadat de Goesche en Vlissingsche brand weren naar hun standplaatsen waren terug- gekeerd, is gistermiddag te 1 uur ook de brandweer uit Bergen-op-Zoom ingerukt, zoodat daarna nog alleen de Middelburg - sche brandweer zorgde voor het nathouden van de smeulende puinhoopen. Wat er verlcren ging. In totaal zijn zeven panden tot den grond toe afgebrand, terwijl drie huizen zwaar be- schadigd zijn. Het bankgebouw van de Boasson-bank liep lichtere schade op, even als eenige andere perceelen. Van de zeven afgebrande panden behoor den drie tot de echte ouderwetsch patrici£rs- huizen, zooals er in Middelburg nog zoo- veel worden gevonden. Het grootste verlies moet wel worden genoemd het verloren gaan van het Hotel Verseput, een van rijkste en grootste huizen van Middelburg. Het oudste gedeelte, gelegen aan de straat, is totaal verwoest, terwijl het achtergedeelte, waar drie jaar geleden een brand heeft ge- woed, en dat toen gerestaureerd is, behou- den is gebleven. Zondagavond begond de brand opnieuw- Gisteravond om 6 uur brak een nieuwe brand uit in den twee huizen verder liggen- den winkel van Simon de Wit. De brand weer van Middelburg, gesteund door die uit Vlissingen, was hier het vuur echter spoedig meester. De r.-k. school kon geheel behouden blijven en heeft alleen waterschade bekomen. Gewonden. Er zijn eenige persoonlijke ongevallen aangegeven. Een marinier heeft zich bij het inslaan van een ruit verwond. - in hat ziekenhuis te Middelburg z-iin sen tweetal brandweerlieden opgenomen, die ver- j wondingen hebben bekomen door vallende stukken muur. Een paar andere personen werden getroffen door vallende stukken steen en balken. De schade. De schade valt nog niet te begrooten, maar men vermoedt dat deze zeker meer dan een mililoen bedraagt. De minister-president naar het terrein van de ramp. Gister arriveerde om 12.14 uur de minister- president jhr. Ruys de Beerenbrouck, verge- zeld van jhr. Quarles van Ufford, commis- saris der Koningin in Zeeland, die met den burgemeester van Middelburg een bezoek bracht aan het terrein van de ramp. Te Nijmegen een beelden- en lijstenfabriek afgebrand. Groote verwoesting in den voorraad beelden. Zaterdagavond omstreeks halftwaalf werd naar De Crt. meldt, door buren brand ont- dekt aan de achterzijde van een huis aan den Berg en Dalschenweg te Nijmegen, waarin gevestigd is de N.V. Beelden- en Lijstenfa briek „De Kroon" van de firma Peeters en Co. Het gebouw wordt aan de eene zijde be- grensd door een r.-k. kerk en aan de andere zijde door een garage. Het vuur bleek te woeden op de eerste verdieping, aan de ach terzijde waarvan zich een droogkamer be- vindt. De vlammen vonden in den aanwezi- gen voorraad stroo en pakpapier gretig voedsel. Niet lang na het uitbreken van den brand was de brandweer ter plaatse, doch het vuur had toen reeds de hoogste verdie ping aangetast, terwijl ook de voorraad be neden begon te branden. Onheilspellend sloegen de vlammen uitde ramen aan de zijde der garage naar buiten en men repte zich met man en macht om de aanwezige auto's naar buiten te brengen. Door het krachtig optreden van de brand weer was het vuur echter na eenigen tijd be dwongen. Het gevaar voor uitbreiding was toen geweken. De schade beperkte zich tot het aangetaste perceel, waarvan de eerste verdieping geheel is vernield, de andere etages kregen veel waterschade. Onder den grooten voorraad kerkbeelden is een ware verwoesting aange- richt. Tot twee uur was de brandweer bezig met de nablussching. Gebouw en inventaris zijn verzekerd. Men vermoedt dat het vuur ontstaan is door een defect aan de rooklei- ding van de kachel. Eenige pakhuizen te Helmond in de asch gelegd. Een meubelvoorraad vernield. Hedennacht brak te Helmond brand uit in enkele pakhuizen, gelegen aan Laan Vre- delust nabij de Molenstraat. Door den storm breidde het vuur zich ge- weldig uit. In allerijl werd de brandweer ge- alarmeerd, die spoedig ter plaatse was. Het vuur bleek te woeden in een stal van den heer A. Maas, eigendom van den heer J. Hermans. Drie varkens en twee wagens werden een prooi der vlammen. Naast dezen stal was een pakhuis gele gen van J. Leloup, waarin de heer Bombeek meubelen had opgestapeld. Het vuur tastte ook dit gebouw aan en baande zich een weg naar een volgende opslagplaats van den heer Bombeek, waarin eveneens meubelen waren geborgen. Niets bleef gespaard. Een kippenhok met verschillende hoenders en een kooi, waarin twee vossen gezeten waren, en een duiventil met 40 postduiven werden me- de een prooi der vlammen. Hierna kon het vuur gestuit worden. VERKEERSONGEVALLEN. Tegen een boom gereden. Een doode. De heer Van Basten Batenburg uit En- schede, student te Utrecht, reed Vrijdagnacht met mr. Julius uit Zutphen per auto van Arn- hem naar Zutphen. Tusschen Dieren en Brummen geraakte de auto plotseling van den weg, reed tegen eenige boomen aan en kwam tot staan tegen een zwaren iep. Mr Julius werd uit den wagen geslingerd en kwam in een droge sloot terecht, waar hij met en schedelfractuur en andere zware verwon- dingen liggen bleef. De heer Van Basten Ba tenburg zat achter het stuur beklemd en kon zich niet bevrijd.en Na lang wachten kwam eindelijk hulp uit Dieren. De bestuurder, die met moeite bevrijd werd, is naar, het St. Elizabethgasthuis in Arnhem vervoerd. Mr. Julius werd in hoogst zorgwekkenden toe- stand in het ziekenhuis te Velp opgenomen, waar hij Zaterdag overleed. De auto is geheel vernield. Voor haar waning overreden en gedood. In de Verlcngde Schrans bij Leeuwarden is mevr. Nijdam, toen zij bij haar woning uit een auto stapte, bij het oversteken van den weg door een passeerenden auto overreden. Zij overleed bijna onmiddellijk. Auto te water. De inzittenden gered. Gistermiddag wilde een auto, waarin een dame en drie heeren uit Rotterdam zaten, van de brug van de Heerenvest de brug bij de Amsterdamsche poort oprijden. De auto slipte en waarschijnlijk mede door den hevi- gen wind, schoof de wagen door de brug- ieuning, sloeg over den kop en viel, met de wielen naar boven, in het water van den Oostersingel. De inzittenden wisten met groote moeite de ruiten in te slaan, terwijl de bestuurder, de heer P. de K. uit Rotterdam, een portier opende. Geholpen door een gemeentewerkman wisten alle op het droge te komen. Mevr. de K. had eenige snijwonden opge- loopen. Na door omwonenden van droge kleeren te zijn voorzien, is men met een- an- deren auto weer naar Rotterdam terug ge- gaan. De brugleuning is over een lengte van biina tien meter vernield. 'no Wij belasfen ons met den aan en verkoop van effecten. ALKMAAR. Telef. 120. EEN LATE TREIN UIT AMSTERDAM. Een verblijdende mededeeling. Naar de heer Cox, inspecteur van ae Spoorwegen, ons mededeelt, is de directie der Nederlandsche Spoorwegen op zijn verzoek bereid gebleken een proef te nemen met het laten loopen van een trein die om 12 uur uit Amsterdam vertrekt en dan tot Alkmaar zal loopen. De trein die thans tot Uitgeest loopt, zal dus doorrijden en te 1.02's nachts in Alk maar aankomen. Aan alle tusschenliggende stations wordt gestopt. Het geldt hier een proef om tegemoet te komen aan het verlangen van zoovelen om's avonds in Amsterdam eens een voorstelling te kunnen bijwonen zonder genoodzaakt te zijn voor het einde te vertrekken. Donderdag zal deze trein voor het eerst rijden en de proef zal daarna waarschijnlijk nog op twee Donderdagen worden genomen. Voldoet de proef, dan is er alle kans, dat deze trein voortaan elken Donderdagavond gelegenheid zal geven nog te 12 uur uit Am sterdam te vertrekken. Het is te hopen, dat er in de proefweken van dezen trein een druk gebruik zal worden gemaakt. Hoe meer Alkmaarders en ingezetene van Castricum en Heiloo thans van hun belang- stelling blijk geven, des te meer kans is er dat deze trein een blijvende plaats in het spoorboekje zal krijgen. DE IJSBAAN-KWESTIE. Aan het bestuur van de Alkmaarsche IJs club te Alkmaar is door het bestuur van de IJsbaan Heiloo het volgende schrijven ge- zonden Mijne Heeren! Uw polemiek met den heer Boersma in de Alkmaarsche Courant, naar aanleiding van uw plannen tot het stichten van een IJsbaan, geeft ons aanleiding het volgende op te mer- ken: Toen U en wij in April—Mei van dit jaar besprekingen voerden over een eventueele sa- menwerking, werd overeengekomen dat wij op een bepaalden datum onze wederzijdsche voorstellen schriftelijk zouden uitwisselen. Onze voorstellen, die U bij die gelegenheid bereikten, waren antwoorden op uwe tijdens de voorbespreking geopenbaarde wenschen. Uwe voorstellen openden andere, niet be- sproken gezichtspunten. Tijdens de daarop volgende besprekingen bleek desondanks op al uwe punten overeen- stemming mogelijk, op een punt na en wel punt 4 van uw wenschenlijst. Zooals toen ge- redigeerd (zie uw voorlaatste stuk in de Alk maarsche Courant) zouden onze leden, bin nen de gemeente Alkmaar woonachtig, een- voudig ophouden lid van onze vereeniging te zijn en automatisch lid van uwe vereeniging worden. Alleen op dezen eisch konden .wij niet ingaan. U zult onze verbazing kunnen begrijpen, in uw stuk van 6 December j.l. te lezen hoe U thans uw punt 4 redigeert, zijnde dit ge heel iets anders dan U ons voorstelde. Tegen deze nieuwe redactie van punt 4 („de samen- werkende club kan desgewenscht haar eigen leden houden en uitbreiden, etc.") zouden wij niet de minste bezwaren gehad hebben, ster- ker nog, wij zouden er zelfs thans nog geen bezwaar tegen hebben. Wij verklaren ons alsnog bereid voor sa- menwerking met uwe vereeniging -op onze baan, zonder voorbehoud behalve't kie- zen van 'n anderen neutralen naam ie aanvaarden de vijf punten, zooals die thans door U geredigserd zijn in uw stuk in de Alkmaarsche Courant van 6 December 1929. Heeren Bestuurderen van de Alkmaarsche IJsclub, het woord is aan U. Het best, van „IJsbaan Heiloo": H. VAN FOREEST, voorzitter, BRUUL, secretaris. P.S. Aangezien naar onze meening de kwestie-„IJsbaan" een vrij belangrijk pu- bliek belang vormt, dat reeds in de pers werd behandeld, nemen wij de vrijheid dit schrij ven aan ae plaatselijke pers ter publicatie aan te bieden op hetzelfde oogenblik, waar- op het U bereikt. Het bestuur der Alkm. IJsclub, dat uit het post scriptum heeft gelezen, dat bovenstaand tot hen gericht schrijven ook in de bladen wordt opgenomen, verzoekt ons daaronder't volgende te willen plaatsen: „Die brief is stel- lig in strijd met de werkelijkheid. Wij hebben dat voor de publicatie telefonisch uitvoerig aan het Bestuur van Heiloo toegelicht en haar in overweging gegeven de publicatie he den niet te doen, daar door die publicatie de kans op samenwerking, die wij ook thans nog wel willen, zeer zou worden bemoeilijkt. Hei loo verklaarde echter, dat de publicatie door moest gaan, waaruit o.i. blijkt, dat het haar meer om de publicatie, dan om de samenwer king te doen is. Wij stellen ons op het sfandpunt: Wij zijn direct bereid te onaerhandelen, maar niet in een heen en weer geschrijf". DE TOESTAND VAN JAAP KROON. Naar wij vernemen is de toestand van den marktkoopman Jaap Kroon, die Vrijdag door de tram werd aangereden nog dezelfde. De patient is nog steeds bewusteloos. POSTBEZORGING OP ZON- EN FEESTDAGEN. Naar wij vernemen hebben enkele perso nen te Alkmaar, die er prijs op stellen hun poststukken des Zondags thuis te ontvan- gen, een regeling getroffen, waardoor het voortaan mogelijk is gemaakt, deze stukken Zondags bezorgd te krijgen. Vooral voor zakenlieden, die des Maandagochtends voor het ontvangen van de eerste postbestelling op reis gaan, zal deze oplossing ongetwij- feld in een behoefte voorzien. TRAMLIJN SCHAGEN—WOGNUM— NIBBIXWOUD. Naar wij vernemen heeft de heer G. Nobel te Lutjewinkel als afgevaardigde van de Ka- mer van Koophandel te Alkmaar een onder- houd gehad met Dr. H. van Manen, Direc- teur der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, teneinde te bevorderen, dat de voorgenomen opheffing van deze tramlijn met ingang van 2 Februari a.s. voorloopig wordt opgeschort. Uit dit onderhoud bleek echter, dat voortzetting van de exploitable van deze lijn vrijwel onmogelijk zal zijn, daar de tekorten ieder jaar grooter worden door het verminderde goederenvervoer, dat hoe langer hoe meer per auto gaat. Bij de stopzetting moeten de Nederland sche Spoorwegen subsidies terugbetalen aan het Rijk en verschillende Gemeenten, welke respectievelijk 300.000. en 132.000.— bedragen. Het besluit tot opheffing van de zen dienst is dan ook grondig overwogen. Volgens den heer van Manen was voort zetting van het vrachtgoederenvervoer al leen, ook niet mogelijk. De heer G. Nobel heeft ook nog op het Ministerie geconfereerd, alwaar eveneens geen gunstig resultaat werd verkregen. Door het opgerichte Comi(e van Actie en den heer Nobel worden thans besprekin gen gevoerd om te trachten op een andere wijze de voortzetting van den dienst te be houden. EEN OUDE SCHULD. De heer A. Okuwee te Alkmaar, vroeger broodventer te Den Helder, ontving dezer dagen een brief uit IJmuiden van een paar oude menschen de familie Meesters die hem schreven 30 jaren lang te vergeefs naar zijn adres te hebben gezocht. Zij woonden indertijd te Helder en waren toen door armoedige omstandigheden r/n be- drag van 6.50 aan brood schuldig geble ven. Eerst dezer dagen ontdekten zij dat de heer O. te Alkmaar woonde en hij kreeg een uitnoodiging persoonlijk naar IJmuiden te komen om het bedrag te halen. Zij verkeerden thans in betere omstandig heden en het had hen 30 jaar lang gehin- derd, dat zij een oude schuld niet konden af- doen. De heer O. is bij het oude echtpaar gister zeer hartelijk ontvangen en heeft behalve zijn reiskosten het schuldbedrag, vermeerderd met 30 jaren rente, in ontvangst kunnen ne men. naar waarnemingen, verricht in den morgeo van 9 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.8 te Tou louse. Laagste barometerstand 729.0 te Thors- hafen. Verwachting, geldig tot den avond van 10 December: Krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige, Zuidelijke, later Zuidwestelijke tot Westelij- ke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; re- gen; mogelijk hagelbuien; aanvankelijk iets zachter, later iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind vaii de Bildt hedenmorgen om 8.15 uur aan alle posten: IVeest op uw hoede! EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouder hebben op diens verzoek met ingang van 1 Januari 1930 eervol ontslag v-erleend aan den heer J. van Dij'k, als brandmeest-er, onder' dankzegging voor de goede diensten, gedurende een tijd^ vak van 40 jaren aan de gemeente bewezen. MAN OP STRAAT DOOR BEROERTE GETROFFEN. De bekende groentenventer, de ruim 70- jarige Arie Oudes, werd hedenmorgen op de Oudegracht nabij de slagerij van den heer Eeken door een beroerte getroffen. Een in- middels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. In Arie Oudes verliest Alkmaar een be- kend straatkoopman, waar velen graag een praatje mee maakte. ST. NICOLAAS-FEEST. De Bond van Ned. Onderwijzers zette Zaterdagmiddag haar feestelijkheden voor de kinderen voort. Thans waren de leerlin- I gen van de derde en vierde klassen aan de beurt. Zij waren uitgenoodigd tot een bezoek aan het Alkmaarsch Bioscoop Theater, waar een speciaal programma voor de jeugd werd vertoond, voor de eerste groep van 350 kin deren van half twee tot half vier, voor de tweede van vier tot zes. FJet was voor de kinderen een heel mooie en prettige middag. Het hoofdnummer: De Kalif van Bagdad (Kalif Ooievaar) bleek ten zeerste in staat de aandacht der jeugdi- ge bezoekers te boeien. Het was heel stil in de zaal en dat is altijd het beste bewijs, dat de film boeit. In bewondering volgden de kinderen de geschiedenis van den Kalif, die in een ooievaar en van de prinses, die in een uil was veranderd. Deze laatste voor strat omdat zij den kieinen valschen Kalif wegena zijn uilengezicht niet wilde trouwen. Doch het gelukkige einde bracht een blijde verras sing. In de pauze werden de kinderen door de dames en heeren getracteerd, wat dankbaar werd geaccepteerd. Natuurlijk waren er behalve het hoofdnum mer nog eenige komische films, zooals Het geheimzinnige lucifersdoosje en „Leen nooit ;e schoenen uit". Een zeldzaam aanstekelijke vroolijkheid heerschte in de zaal bij de ver- tooning van deze films en de leerlingen gin- gen dan ook dankbaar en voldaan huis- waarts en de commissie was hoogst voldaan over het verloop van dit tweede feest. Nu a.s. Vrijdag nog voor de grootste leer lingen. Dan komen de Amsterdamsche on derwijzers weer. WELDADIGHEIDS-POSTZEGELS. Mevrouw R. PrinsVlessing, secretaressi van het Alkmaarsche Comite, schrijft ons: Morgen, Dinsdag 10 December, worden aan alle postkantoren in ons land Welda- digheidspostzegels verkrijgbaar gesteld. Gedurende 30 dagen kan men ze koopen in plaats van de gewone frankeerzegels en wel in de waarden van 154, 5, 6 en 1214 cent. De verkoopprijs bedraagt resp. 3, 8, 10 en 16 cent. Het is thans de zesde keer dat in Neder land op deze wijze aan het publiek de gele genheid wordt gegeven om indirect finan- cieele hulp te verleenen aan bescherming en hulpbehoevende kinderen. In 1923 viel de netto opbrengst bitter te gen. Grooter was het succes in '24, toen de ze- gels ons een vriendelijk kinderkopje vertoon- den. Doch pas in 1925 begon de weldadig- heidszegel ingang te vinden en sindsdien steeg het succes van den verkoop bij het jaar. Om het succes te doen vermeerderen is in cle eerste plaats noodig een intensieve opwek- king voor het gebruik dezer zegels. Ons Co mite tot plaatsing dezer zegels heeft een goeden naam verworven; door zijn bemoei- ingen werden in Alkmaar en Omstreker verkocht: in 1925—'26 42350 zegels; in 1026—27 70072 zegels; in 1927—28 60625 zegels; in 1928—'29 101255 zegels. Dit laatste resultaat dient ditmaal wedel om bereikt te worden, nog liever overschrC' den en liefst zeer veel. Wij twijfelen niet of met de medewerking van de buitengemeenten, die dit jaar zelfstan- dig werken, wordt het aantal van verleden jaar overschreden. In ons land worden per maand 60 milli oen zegels gebruikt. 'tVorige jaar werden 5 millioen weldadigheidszegels verkocht. Dit aantal moet vermeerderen. In Zwitserland bedient men zHi tijdens den duur der uitgifte vrijwel van geen andere zegels; aldaar is de goede gewoonte „inge- burgerd." Zoover is het in Nederland nog niet, doch zoover kan het wel komen, mits iedereen ervan doordrongen worde, dat hij een goed werk verricht deze zegels voor zijn correspondentie te gebruiken. Op velerlei gebied wordt in den tegen woordigen tijd de beschermende hand ovei de onbeschermde jeugd uitgestoken. Iedereen kan het thans doen op bovenge noemde wijze. Daarom een maand lang'; Steunt de jeugdbescherming en gebruili Weldadigheidspostzegels. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.18 uur licht op- DE POSTVLUCHTEN. Het 4e retourvliegtuig te Karachi. AnetaVaz Dias meldt: Het 4e retour vliegtuig, de P. H.—A. E. Z. vertrok gister- morgen te 6.25 uit Allahabad en arriveerde om 16.25 in Karachi, nadat het in Jodhpur om 11.50 een noodlanding gemaakt had om benzine in te nemen. Het zevende postvliegluig te Bangkok. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het zevende post- vliegtuig gister te 5.50 uur uit Akyab ver< trokken en te 9.45 te Rangoon gearriveerd. is Te 10 uur vertrok het toestel naar Bang kok, waar het te 14.15 aankwam. Aneta—Vaz Dias meldt d.d. heden: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het zevende postvliegtuig, de P. H. A. E. N., om 6 uur uit Bangkok is vertrokken te 12.45 uur in Medan is aangekomen. n in t -I -- --- bi (Niet-Officteel). 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 9 December 1929, 2e Klasse le Li|st. Hooge Pripen: t-6634 5000 14437 15633 1000.— 13253 15006 4P0.— 16963 19097 200 Prlizen van 30. 3 22 32 47 78 115 188 190 240 265 350 353 421 428 444 514 517 588 640 650 665 703 852 981 985 991 1015 1018 1071 1134 1159 1157 1166 1197 1209 1270 1278 1342 1362 1383 1429 1435 1438 1546 1571 1577 1581 1627 1664 1678 1698 1748 1762 1845 1881 1928 1982 2072 2083 2103 2132 2214 2297 2358 2410 2558 2559 2578 2677 2731 2752 2800 2880 2954 2976 3012 3043 3074 3078 3147 3164 3253 3298 3317 3331 3382 3404 3433 3441 3462 3467 3503 3532 3546 3639 3644 3650 3726 3822 3834 3838 3894 3906 3936 3991 3998 4031 4093 4103 4178 4242 4258 4263 4299 4392 4428 4440 4552 4650 4675 4741 4779 4825 4889 4895 5016 5029 5065 5094 5139 5154 5197 5199 5204 5220 5235 5241 5245 5267 5297 5366 5425 5511 5524 5534 5638 5641 5658 5722 5728 5735 5743 5768 5775 5794 5809 5810 5864 5906 5908 5939 5963 5992 6085 6090 6104 6108 6126 6133 6261 6279 6331 6362 6510 6562 6581 6620 6621 6644 6692 6816 6834 6913 6914 6943 7013 7106 7175 7192 7265 7296 7310 7401 7446 7459 7478 7571 7596 7659 7684 7712 7715 7721 7761 7787 7902 7940 8030 8051 8082 8154 8202 8235 8247 8304 8334 8398 8414 8479 8520 8543 8573 8607 8648 8678 8732 8734 8744 8767 8833 8855 8873 8897 8913 8971 9090 9170 9186 9190 9297 9301 9321 9347 9494 9549 9583 9663 9665 9686 9693 9721 9795 9889 9906 10003 10120 10275 10287 10317 10328 10383 10465 10511 10549 10553 10580 10640 10671 10698 10706 10787 10896 11039 11074 11078 11087 11201 11203 11284 11290 11295 11372 11408 11142 11453 1149T 11602 11604 11675 11686 11713 11732 11832 11835 11850 11878 11902 12003 12014 12080 12106 12151 12152 12185 12234 12249 12396 12511 12543 12546 12659 12700 12731 12745 12783 12829 12871 13062 13082 13135 13160 13245 13326 13327 13409 13425 13535 13536 13538 13635 13711 13715 13754 13786 13880 13951 14045 14173 14254 14345 14541 14682 14763 14771 14786 14805 148-16 14922 14934 14972 15141 15166 15169 15192 15193 15211 15290 15299 15556 15590 15611 15718 15767 15771 15828 15982 16054 16081 16087 16168 16224 16249 16259 16285 16305 16415 16475 16544 16604 16641 16683 16782 16819 16878 16879 16887 16888 16921 16922 16936 16960 17004 17042 17191 17279 17296 17304 17312 17319 17386 17398 17391 17423 17427 17437 17446 17456 17482 17603 17609 17666 17685 17711 17724 17798 17805 17868 17873 17910 17928 17945 17971 18104 18303 18344 18397 18529 18551 18629 18633 18713 18717 18790 18821 18841 18906 19038 19097 19129 19155 19240 19311 19386 19415 19445 19473 19498 19590 19661 19695 19701 19746 19801 19841 19849 19S53 19887 19904 19917 19943 20008 20051 20052 20098 20171 20183 20186 20211 20228 20282 20328 20331 20357 20401 20432 20445 20484 20533 20579 20595 20633 20693 20769 20788 20818 20831 20840 20960

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2