NIVA Ingezonden siukken ait)jd nog druk hier. Steeds komen nieuws- gitiigeii van nemue en veils zien naai ti.t ciusiig geieisierae stausgeaeette van Midael- burg. iocn ueerscm er ui] ai deze bednjvig- heiu reeos ten ztKere tamiie. buer met meet oat clrukze gesjouw van oranflweeitieden en ibeveien gevcuue autoriieiien. siecflts een mo- itoispun cur sicdeujxe oranaweer siaat cnid- oen in de straat en juist ais wij aanxomeu ,worat ti| op gang gezet out een ueei van net panel der in ma ut jager nat te nouuen. r.en prananast woitu uit net puin te voor- semjn genaaia. De innoad tmjtct gelukkig nog onueseiiacngd. niecu'iciens zijn bezig de aansluivmgen u. herstenen en lieuoen leeas een noouveiiicli- iting aaugeoraenv. Straus als net eiomcer is zai ieaer w»er iicht in inns hecoen. paien waaraan geimproviseeiue nciitpun- ten nangen, staan op sa'aat. Deze is mane bnna geaeei gezmvcid van de geweiaigc m«ssa sieenen en baiKen. Suaieniuaiters ie- paieeren net wegaex. up somnuge piaatsen snigen nog kieme rooxwoiKjes up, en ac 'biandlucni kriebeit nog onceiiagenjk in aeti neus. Maar er is runnte en nicigen leeas zai bet verkeer m de straat zijn gewonen Loop kunnen hebben. In verscnulenae winkeis, die waterschade kreoen Ueerscni groote bedrijvigneid. Alie anioacnten werken er met KConsacntigen iiver om de zaken weer zoo spoeaig mogenjK te kunnen cpenen. Zoo zai de iirma de Wit reeds Donderdag a.s. met den verxoop kun nen aanvangen, evenais de drogistenzaak van den heer Brackman welke er naast gele- gen is- Stadsnieuws jje burgemeester, de heer Dumon Tack, is aeregeld op het terrein en deelt bevelen uit. Ueregeld heeft rn.n hem echter noodig en' 6teeds wordt hij weggeroepen. Wij zijn dan in de gelegenheid een praatje te inaken met den inspeeteur van bouw- en woningtoezicht, den heer A. de Poorte, die de leiding heeft bij het opruimingswerk. „Met yeertig man, grcotendeeis w-ruloozen, zijn wij Maandagochtend halt acht met het op- juimingswerk begennen en u ziet dat ei ilink gewerkt is", zegt hij. Inderdaad is onmiddellijk na de ramp de hand aan den ploeg geslagen, hetgeen o.a. blijkt uit het feit dat heden het nu nog mei planken afgezette straatgedeelte zoowel voor het rij- als het voetgangersverkeer zai wor- den geopend. Vandaag zoo vervolgae de heer De Poor te," heb ik den eigenaren aangezegd, dat zij hun panden van schuttingen moeten voor- zien Wij zullen van gomeentewegen even- eens afzettingen langs de verbrande ruines aanbrengen. Hebt u een idee, zoo vroegen vvi], oi spoedig met den wederopbouw zai worden begonnen? Verwacht kan worden, dat hieimtde zoo snel mogelijk een aanvang zai worden gemaakt. Dat de opbouw echter langen tijd zai vorderen, laat zich evenzeer denken, te meer daar de winter voor de deur staat en u weet, dat vorst en regen onaangenatne fac- toren zijn voor het bcuwen. Ik hoop maai dat de herbouw van het vernielde straatge deelte onder leiding zai kemen te staan van een bouwkundige, opdat zcoveel mogelijk het oude aspect zai worden herkregen". Een bekend Amsterdamsch expert op ver zekeringsgebied, die met vde apderen de jschade aan het opnemen was, vroegen wij naar zijn raming van de schade. Hij schatte deze op een en een kwart millioen. Het cijfer van 234 millioen, dat genoemd is, achtte hij overdreven. De deskundigen zijn echter druk bezig en de volgende week Wcensdag zai de juiste schade wel bekend zijn. De schade aan hotel ,,Verseput" taxeerde deze expert op twee ten. Hceveel tijd zai de wederopbouw van het hotel vergen? vroegen wij. Zes tot acht maanden, antwoordd onze zegsman, indien vorst of regen geen spaak in ht wiel steken. Over het algemeen vervolgde hij, kan men zeggen dat de geslo ten verzekeringen aan den lagen kant zijn. BELANGENGEMEENSCHAP TAPIJTFABRIEKEN. Tusschen de tapijtfabricken Brouwer en a. d. Heijden te Hilversum, Hamers en v Beek te Amersfoort, M. A. de Wit te Hilver sum en Tijmen de Wit te Hilversum is een belangengemeenschap gesloten. Deze concentratie brengt een viertal be langrijke tapijtfabrieken te zamen, die alle reeds van 60 tot 100 jaar hun bedrijf uit ojTemn. WIE IS DE EIGENAAR VAN DIT HONDJE? De aandacht wordt er nogmaals op geves- tigd, dat op 22 November j.l. bij W Kossen, Hoeverkade no. 13, is komen aanloopen een zwart herdershondje, dat door den eigenaar aan genoemd adres lean worden afgehaald AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft op den rijksstraatweg ter hoogte van den Katte- berg te Heiloo een aanrijding plaats gehad, die nog goed is afgeloopen. De heer van S., wonende aan den Kenne- merstraatweg te Alkmaar. wandelde op het bestrate gedeelte in de richting van de stad, toen hij werd achteroogereden door een luxe auto. Vanaf Alkmaar naderde een andere auto, waarvocr de eerste moest uitwijken, met het gevolg, dat de heer van S. werd over- reden. De auto stopte onmiddellijk en het bleek, dat de aanrijding niet ernstig was. De heer van S. was slechts licht gewond aan een der handen. Zijn kleeding was echter deerlijk gehavend. Met de auto, die hem had aangereden, werd de heer van S. naar zijn wening vervoerd. DOOR HARTVERLAMMING OVERLEDEN. Gisteravond half elf werd de politic telefo- nisch gewaarschuwd, dat buren vermoedden. dat de weduwe R., die in de Van der Woudi-- straat No. 60 alleen <*woont, ovcrleden zou zijn. De politie verschafte zich toegang en vond de 73-iarigd vrouw in de huiskamer liggen Een dokter constateerde, dat zij aan hartver- lamming was overkden. Dr. H. NANNING's TANDPASTA 25 75 c p.iubc reinigt mond en tanden. Als leden van de bedoelde commissie wer- den aangewezen de heeren J. Poll, K Schot en Ruiter. Over de vraag hoe de wedstrijd zai worden gehouden, werd door verschillende heeren gesproken. De voorzitter stelde voorop, dat de attracties in geen geval gevaar mogen opleveren voor de rijders. Na lange besprekingen werd een plan voor den wedstrijd vastgesteld, waarvan de voorzitter een reuzen-succes verwachtte. Na rondvraag volgde sluiting. KOLONEL TH. WESTERGAARD. Het Leger des Hells verzoekt ons het vol- fende over kolonel Th. Westergaard mede te eelen Deze is geboren in Denemarken, en heeft zich daar bij het Leger aangesloten. Hij is circa 35 jaar officier van 't Leger des Heils en heeft gedurende die jaren een groot aan tal posities bekleed, waarbij verschillende be- langrijke posities in Denemarken, Noorwegen en Engeland. Sedert twee jaar is hij chef- secretaris van het Leger des Heils in Neder- land, dat is, de tweede in bevel over het Leger des Heils in ons land. DE KERSTCOLLECTEN VAN HET LEGER DES HEILS. Dczer dagen zai het Leger des Heils weer de bekende Kerstcollecten houden. Bij he* pestkantoor. het gebouw van V. en D. en tegenover het stadhuis zullen weer de bekende ijzeren potten tusschen drieuooten worden op- gehangen en de wakers, die daarbij den ge- heelen dag de wacht zullen houden, stelkn elke gift hoe klein ook ten zeerste op priis. Woensdag 18 December zai van 3—5 uur een wagencollecte door de stad worden ge houden. W- wekken gaarne ieder op voor het goede dcel een kleine gaven te offeren. Hoe meer de collecte opbrengt des te beter zai ..Het Leger" in staat zijn, vele armen een kerstmand te geven en de kinderen een heer- lijken middag te bezorgen. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Onze oud-stadgenoot, de heer G L. Jul- sing, gezagvoerder S.S. „Nederland" is door de Fransche regeering benoemd tot ridder in het Legicen van Eer. BRANDEN. Twaalf koeien ver brand, Te Wijde-Wormer is, vermoedelijk door het inslaan van den bliksem, brand ontstaan in de boerderij, tocbehcorende aan den heer Tump. Aangewakkerd door een krachtigen wind greep het vuur zeer snel om zich heen. Het duurde geruimen tijd voor de gemeente- lijke brandweer, welku aan het andere einde van dezen uitgestrekten polder is gestation neerd, hulp kon verleenen. Toen deze ter plaatse aankwam, was het pleit reeds vrij wel beslecht; zoowel de boerderij als de vee stalling waren ten prooi der vlammen ge vallen. Twaalf koeien zijn in de vlammen omge komen. KORTE BERICHTEN. Een 78-jarige dame, uit de Jacob Hop straat, die gisteravond op de Groot Herto ginnelaan te Den Haag is aangereden, ten gevolge waarvan zij een schedelfractuur be- kwam, is hedennacht in „Bronovo" over leden. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Vos en Anna Tromp. Jilles van den Bcukel en Catharina Klugt. GEBOREN: Adrianus Jacobus z. v. Adrianus Ligt hart en Christina de Wit. Lambertus z. Franciscus Nijman en Agatha Schouten 'Johannes z. v. Thomas Meskes en Christina van der Made. Michiel z. v. Reinier Schou ten en Johanna Denie. OVERLEDEN: Arie Oudes 73 jaar. Jan Dirk Blaauboer 33 jaar. Geertruida Brouwer gehuwd met Johannes Jacobus Kesselaar 56 jaar. IJsbond Hollands Noorder- kwartier. het programma. De voorzitter oordeelde, dat de heer Heringa zich onnoodig ongerust maakte. Uit het verslag blijkt, dat Stompetoren zich wel weet te redden. Hij oordeelt de prijzen geen bezwaar. Wat het niet-heffen van en tree betreft, getracht moet worden het zoo goed mogelijk te regelen. Het dagelijkseh bestuur zai bepalen in overleg met de wedstrijdeommissie, welke af- deelingen voor de nationale wedstrijden in aanmerking komen. De bijzonderheden moeten nog worden vastgesteld, omdat de overeenkomst met den Ned. Schaatsenrijdersbond pas d-e vorige week tot stand kwam. Verzoeken voor de wedstrijden zullen in ernstige overweging genomen worden. Het bestuur is voornemens de prijzen door den bond beschikbaar te stellen. De heer H o o g 1 a n d deelde het enthou- siasme niet, omdat het amateurswedstrijden worden en voor wedstrijden in schoonrijden zouden banen noodig zijn, waarover weinig afdeelingen beschikken. Waar men zulke banen bezit als Heiloo, Oudkarspel, Nieuwe Niedorp en Akersloot, zorgt men wel de wedstrijden te krijgen, als lid van den Ned. Schaatsenrijdersbond. Hij vond de resuitaten van Akersloot niet schit- terend De heer Stikkel betoogde dat Akersloot op een dag een ontvangst van 1600 had. Akersloot had wel kosten omdat de baan met vlechtdraad moest worden afgezet. Dit vlechtdraad is thans bezit geworden. Hij betoogde voorts, dat men evengoed wedstrijden op rechte banen kan houden. De heer Visser, Nieuwe Niedorp, be toogde, dat de afdeelingen vrij blijven wed- De 45ste Algemeene Vergadering van den IJsbond „Hollands Noorderkwartier" werd stridden voor beroepsrijders te organiseeren. RAADSVERGADERINC. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 19 Dec. 1929 een raadsvergadering te beleggen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.15 uur licht op- BURGER IJSCLUB De aankondiging „aanvang 8 uur' be- kekent voor de Burger IJsclub ..half 9 Dat is gisteravond gebleken en door een paar be- stuursLeden erkend. Meer dan een half uur wordt echter niet toegenomen, heeft de voor zitter, de heer Jb. Pels, gezegd. De leden kunnen het zich dus voor gezegd houden. om half 9 wordt begonnen. lemand, die ge- woon is om op den aangegeven tijd te komen, kan ten aanzien van de B. IJ. C., om verlies van een halLuur van «ijn tijd te voorkomen daarmee rekening houden. Na een kort openingswoord en lezing en goedkeuring der notulen deelde de voorzitter bij afwezigheid van den penningmeester mede, dat de vereeniging 615 betalende leden heeft, 50 leden zijn vertrokken of hebben bedankt. Er is f 765.82 in kas. Bij de bespreking van het punt: wed strijden 1929—1930 werd medegedeeld, dat deze weder op de Oudegracht zullen rtiogen worden gehouden. De secretaris meende dat het bestuur voortaan meer dient te letten op de costumes. Als het een gecostumeerde wedstrijd is, moet men niet meerijden in hardrijders- costuum, want een gecostumeerd goed rijder zai het moeten afleggen tegen een niet- gecostumeerd minder snel rijder, omdat hij hinder zai hebben van zijn costuum. Verschillende leden gaven hunne meening te kennen. Men gaf in overweging een com missie te benoemen ter beoordeeling van de costuums; een ander wilde de gecostumeer- den een voorgift toekennen; weer een ander wilde den wedstrijd splitsen in hardrijden en costuumrijden. De v o o r z i t te r vond het beter een com missie te benoemen ter beoordeeling van de costuums en daarvoor speciale prijzen toe kennen. De heer M erx meende, dat het idee hard rijden vervalt, als men er een rijderij met hindemissen van maakt. De voorzitter merkte op. dat er fel- ken jare een hardriiderij is met hindernissen uitgezonderd verleden jaar, omdat toen de sleedjes stuk waren. Spr stelde voor drie personen aan te wi'zen vftor beoordeeling van de costuums De heer Schol t en wenschte, dat de B. IJ C zich houdt aan het gecostumeerde ijsfeest. Een paar heeren meenden, dat een wee striid met hindernissen niet zoozeer een be hendie'heHswedstriid is als de h-eer Merx dach-t. Het kan zeer wel voorkomen, dat een bepaald costuum ook daarbij zeer hinderhjk is. De secretaris wilde voorschriiven, dat er niet in sportcostuum mag worden ge- wezen Voor aanvang van den wedstrijd kan een te benoemen commissie dan besbssen of de deelnemers alien „gecostumeerd" kunnen beeten. heden alhier in de „Harmonie" gehouden Het jaarverslag van den 2en Secretaris, den heer Chr. P. Akkerman, maakt allereerst melding van het overlijden van den heer C. Grandendam voorzitter van 't district Pur- merend, die 14 jaar het district heeft verte- genwoordigd en wiens verdiensten in het verslag worden geschetst. In het jaarverslag wordt er ook op aan- gedrongen het vereenigingswerk toch vooral in de ijslooze winters niet te laten rusten. Ditmaal bevat het verslag uitvoerige ver- slagen van de verschillende districten. Het verslag eindigt met een krachtige op- wekking om den IJ. H. N. getrouw te blij ven. Dank zij de sinds enkele jaren ingevoerde usance om de afgevaardigden 2.50 pre- sentiegeld uit te keeren en hen te laten deel- nemen aan een verloting van mooie prijzen, was ook deze vergadering druk bezocht. De voorzitter, de heer S. Th. Minnema te Hilversum. verheugde zich er over, dat zijn gezondheidstoestand hem weer toeliet de ver gadering te leiden. Ook hii stipte het overlijden van den heer Grandendam "aan, waarbij hij deed uitko- men dat men in hem een krachtigen mede- werker had verloren. In zijn plaats heeft de heer Boot te Pur- merend daar de wintercampagne uitstekend ge'eid, hetgeen uit het districtsverslag blijkt. Ter nagedachtenis van den heer Granden dam verhieven de leden zich van hun zetels. Van Heemstede was bericht van verhin de- ring ingekomen, alsmede van den districts- voorzitter Sleutel. Spr oordeelde, dat de districtsvoorzitter te Weesp niet gebleken was te zijn de man op de rechte plaats, waarom aan den afgevaardigde van Weesp in overweging was gegeven hem niet meer te herkiezen. Voorts deed hij mededeeling van een schrijven van Avenhorn, waaruit bleek, dat de penningmeester, de heer van Kempen, aldaar reeds 35 jaar zijn functie vervulde en 40 jaar lid van het bestuur was geweest. Spr. verzocht den heer v. Kempen voor de bestuurstafel te komen, sprak tot hem woor den van lof en stelde voor hem tot eere-lid van den bond te benoemen, waartoe onder applaus werd besloten. Op plechtige wijze spelde de heer Wigman hem hierop de be kende medaille met de schaats als onder scheidlng op de borst. De heer v. Kempen sprak een woord van dank en releveerde, dat hij voor 40 jaar de afd. Avenhorn hielp oprichten. (Applaus). Hierna sprak de voorzitter woorden van waardeering tot den heer Otto, van Koedijk, dien men aldaar tot eerelid had gemaakt. Spr. feliciteerde hem met de waardeering die zijn eigen dorpsgenooten hem hadden be- toond. Hierna deed spr. mededeeling van het ver- heugenfle feit, dat te Uitgeest en Krommenie afdeelingen waren toegetreden. Het vorig jaar was er inspectie in het district Ursem geweest en dit jaar zijn Wa- terland en Heemskerk aan de beurt. Nog werd medegedeeld, dat in verband met de het vorig jaar gehouden bespreking ever het voorstel tot wetswijziging met het gevolg, dat overleg plaats had tusschen het bestuur en den Ned. Schaatsenrijdersbond, het vorig jaar de leering was opgedaan, dat als er straks ijs is het aantal wedstrijden legio wordt. Het bestuur kwam tot de conclusie, dat het totaal onmogelijk wordt de afdeelingen aan geld voor wedstrijden te helpen. Op grond daarvan heeft het bestuur dit voorstel voor goed afgevoerd. In overleg met de Amsterdamsche IJs club, dat eerst slecht vlotte, komt het bestuur thans met het voorstel om in de statuten de clausule on te nemen, dat de bond zich bezig houdt met het organiseeren van drie groote wedstrijden. De groote te Akersloot was het vorig jaar alleen mogelijk door de medewer- king van Alkmaar en nu wil de bond elk jaar drie groote wedstrijden en dat worden Na tionale wedstrijden. niet alleen voor leden, maar voor alien. Op deze basis is samen- werking gekomen tusschen den Bond en den Ned. Schaatsenrijdersbond. De afdeelingen blijven vrij voor het orga niseeren van eigen wedstrijden. Akersloot maakte het vorig jaar met den grooten wed- striid. ondanks hooge kosten, een saldo van 100. De heer Heringa, Stompetoren, vroeg wie de drie wedstrijden zai bekostigen. Spr heeft allereerst het oog op de flinke prijzen. In Stompetoren kan men. om de wedstrij den te zien, nooit entree heffen, omdat men het van den weg beter kan zien. Stompetoren plaatste voor het a.s. seizoen een wedstriid in schoon- en hardriiden oo Hij gaf in overweging om punt 10 van de agenda af te voeren en het bestuur op te dragen regelingen te treffen voor de drie groote wedstrijden. (Applaus). Hiertoe werd besloten. De voorzitter feliciteerde de vergade ring met dit besluit, overtuigd als hij was dat het voor den bloei van den bond van grooten invloed zou zijn Avenhorn vestigde nog de aandacht op zijn mooie baan. De voorzitter zegde toe, dat daar aandacht aan geschonken zai worden. Hierop was het jaarverslag aan de orde. De voorzitter verklaarde over de ver- slagen van de districtsvoorzitters, behalve van een die niets doet, buitengewoon te- vreden was Hij betreurde het, dat die verslagen zoo weinig gelezen worden, omdat men daarin de gebreken van andere districten kon 1-eeren kennen. Hij bracht lof aan den heer Heeringa van Stompetoren, die zich als een goed ijsman heeft leeren kennen, reden waarom diens af- deelingsverslag, als voorbeeld aan andere af deelingen, in het verslag is opgenomen. Voorts maakte spr. de opmerking, dat het verslag van Alkmaar een noodverslag was. Hij gaf in overweging aan de districts voorzitters om desnoods evenais de heer Limpers, de afd. per auto na te gaan. Een bijzonder woord van lof bracht spr aan den districtsvoorzitter van Nieuwe- Niedorp, voor zijn uitstekend gesteld verslag en voor het tot stand brengen van nieuwe verbindingsvaarten. Voor de werkzaamheden in het dis trict Medemblik ontwikkeld, bracht hij den heer Kok dank. Den hinder daar met de visch- bijten ondervonden, kan men voorkomen, door den Commissaris der Koningin te ver zoeken voor te schrijven, dat vischbijten, ook in verpacht water, niet in de baan mogen worden gemaakt, hetgeen door dezen wordt ingewilligd. Ook gaf hij de afdeelingen in overweging, overleg te plegen met gemeentebesturen voor het tew-erkstellen van werkloozen op ver- bindingsbanen. De aanschaffing van ijsschaven en ander materiaal werd door spr. vooral bepleit in ijslooze winters. Dank bracht spr. voorts aan den heer Preijer voor diens werkzaamheden in de Zaanstreek en aan den heer Boot te Purmer- end, dien hij verzocht, aan burgemeester Cramwinckel den dank van den bond over te brengen E n k h u i z e n had geen gelegenheid ver slag uit te brengen, waarom spr. het district Hoogkarspel besprak, dat uitstekend werkt De afgevaardigde, de heer Visser, gaf in overweging om de districtsvoorzitters v66r alles voeling te laten houden met de af deelingen. In de middagvergadering kon dit z. goed geschieden. De heer Heeringa deelde mede, dat de districtsvoorzitter, de heer v. d. H-euvel, van Ursem, hem heden reeds gepolst had om te trachten den schakel „Schermerhorn'', die in het traject HoornAlkmaar ontbreekt, weer te herstellen. Pogingen zullen daartoe worden gedaan De moeilij'kheid is daar, dat de jongeren alleen gevoelen voor het hebben van een goede baan voor zich zelve. De afgevaardigde van Haarlem maakte eenige opmerkingen, waaruit bleek dat men in deze afdeeling allesbehalve te- vred-en was over het jaarverslag. Hoewel men daar niet Veel voor wedstrijden gevoelt, wil men zich wel aanpassen en gaat men met het besluit, dat vanmorgen genomen is, accoord. De bond is opgericht voor het tot stand brengen. van verbindingsbanen voor ijs- tochten en spr. meent dat in dit opzicht de bond niet getuigt van opg-ewekt leven. Hetgeen de heer Limpers uit de Wieringer- waard in het verslag zegt, is geen afspiege- ling van de opgewektheid van den toon van den voorzitter. Het is niet in orde De banen zijn slecht. Vaak zijn er geen banen, handwijzers ont- breken. Er is lets niet in orde. Het schoonrijden komt er hoe langer hoe meer in en van het ondernemen van stoere clubtochten is geen sprake meer. Heiloo deelde mede, dat het district Alkmaar een districtsvergadering had uit- geschreven en geen twee. Op die vergadering ontbrak Alkmaar en waren van de 13 afdeelingen maar 2 aan- keerde. Treurig was het echter, dat de weg- wijzers ontbreken. Laat men trouw van het verslag nota nemen en zorgen dat die zaken in orde komen. Het ligt in den aard der zaak, dat men zich werpt op de eigen wedstrijden. Die ijsberichtgeving is nog een punt van ernstige bespreking in het bestuur. De moeilijkheid is hierbij, dat men het in de afdeelingen te veel moeite vindt om ,.De Telegraaf" telefoontjes te geven. De corres- pondenten doen h-et wel. Bovendien wordt het vaak van hen, die het doen, niet opgenomen. Spr. wekte op tot medewerking. Amsterdam gaf in overweging, be- richten aan Vaz Dias te doen toekomen, die ze wel per radio uitzendt. De voorzitter: Dat kan wel eens te- genvallen. Spr. deed mededeeling, dat over- leg in deze met Vaz Dias een mislukking werd. Spr. heeft niet veel hoop om weer met Vaz Dias in overleg te treden. Een bespre king is bij het bestuur echter aan de orde. De heer v. d. H e u v e 1 deelde mede, dat Ursem en Oterleek 8 K.M. baan in orde ge maakt hadden en van handwijzers hadden voorzien voor de doortrekkende schaatsen- rijders naar Volendam. Hij zou het op prijs stellen als Avenhorn ook iets deed voor de doortrekkende schaatsenrijders en zich niet bepaald tot het in orde houden van eigen baan. De voorzitter decide nog mede dat „de Telegraaf" de berichten tot een groot be richt verwerkt. Avenhorn oordeelde, dat de heer v. d. Heuvel de baan blijkbaar niet geinspecteerd had. Avenhorn had wel degelijk er voor zorg gedragen, dat de verbindingsbaan in orde was. De heer v. d. Heuvel ontken-de dat. Bij een inspectie had hij geen baanveger gezien. De heer Baart La Faille vroeg wel ke plannen het bestuur heeft. In Haarlem kwam de districts-voorzitter met een prachtig plan. Ook Haarlem heeft een mooi plan. Gaarne wilde hij thane die plannen aan de crde stellen. De voorzitter zeide, dat de plannen van het hoofdbestuur nog in bewerking zijn. Zeker zullen ze verandering brengen. Voor- stellen wil spr. gaSrne ontvangen. Het be stuur wil geen jaar wachten en voorstellen nog voor dezen winter doen. De heer v. d. Plaats gaf in overweging te pauseeren en daarna gelegenheid te geven de voorstellen in te dienen en in bespreking te brengen. Dit voorstel werd aangenomen, waarop tot 2 uur werd gepauzeerd. In den foyer gaven een viertal hardrijders de heeren Westra en Lichthart uit War- menhuizen, Keetman te Winkel en C. J. Pronk te Alkmaar onder leiding van den heer Bouma te Alkmaar een demonstratie van droogschaatsenrijden, waarbij de Noorscbe streek gedemonstreerd werd. In Noorwegen wordt deze streek meestal op deze wijze geoefend. Voor deze demonstratie was groote belang- stelling en het was duideliik te zien, dat deze oefeningen niet alleen een juisten afzet bevor- deren, doch tevenc de rugspieren sterken. Wij vernamen l og, dat 'de heeren Westra en Keetman vermoedelijk dezen wintel nog naar Noorwegen trekken om zich daar te oefenen. De demonstratie werd met groote belang- stelling gevolgd. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Dec. 1929. Op de heden gehouden vecmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 227 vette kalveren, le kw. 1.26—/ 1.36; 2e kw. 1.10—/ 1.20; 3e kw. 0.921.04 41 Nuchtere kalveren 10— 18: 560 Varkens: vleeschvarkens 0.96 0.97; zware varkens 0.98—/ 0.99; vette varkens 0.92—/ 0.93. (Bmten vercntwuordelijkheid van de Re- da c tic. De opname in deze rubriek bewijst eeenszins dat de •edaetie er nude instemt.) RADIO-STORINGEN. Geachte Redactio, Het schijnt dat er in de omgeving van den Stationsweg iemand is die er vermaak in zoekt, velen den avond te bederven, niet door den zoogenaamden hond, maar door een soort zendertje. Als ik mij goed herinner heeft er in de omgeving van den Voordam ook zoo iets plaats gehad. Mijnheer de redacteur wat is hier tocb aan te doen? Mijn dank voor de plaatsing, ABONNE. wezig. De voorzitter wist, dat er veel mau- GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 7, 8, 9 en 10 December 1929: duimstok; ouder- domsrentebewijs; gekleurde bal; hondenhals- band met penning; wieldop van een auto; broodmes; handsdioenen; sleutels; banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 7, 8, 9 en 10 December 1929: reflector van een auto, S. Klaver. Heilooerdijk 31; portemonnaie met inh., Teerink, Ridderstraat 19; vulpotlood, Ploeger, Tienenwal 13; belastingmerk, N. Rasch, Visscherslaan 23; paar sky-sokken, F. Bourgonje, Druivenlaan 25; mondharmo- nica in 6tui, M. Pool, Bloemstraat 24; muts, J. Offenberg,* Lindenlaan 14, hondepenmng. N. W. v. d. Berg, 'Zeglis 23; portemonnaie met inh., B. Klaassing, Lindenlaan 47; mandje, J. Kloet, brugwachter Friesche brug; peenenvork, D. Maars, Kwakelpad 18; km- dertaschje inh. portemonnaie met inh., W. Kraakman, Clarissenbuurt 9; kindertaschje met inhoud, C. Blankendaal, Eikelenberg- straat 76; portemonnaie met inhoud, W. v. d Molen, Kwakelpad 7; paar handschoenen, N. Delver, Dijk 15; 2 roeiriemen, Steenkooperij de Wild, Noorderkade; tompouce, Apeldoorn, Geesterweg; melkbus. Kloet, brugwachter, Kanaaldijk no. 1damestaschje met inhoud, J. Sentveld, Nieuwpoortslaan 81 Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van poli tie-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3