Binnenland HCurast Zoo gauw hebt U kou gevat, tastig zijn de ge- volgen. Neem steeds een paar Wybert-tabletten. schap bevond en de beleefdheid had, aa- gezien de heer H. ietwat beneveld was hem r.aar zijn woning te brengen. verdachte was echter ook niet geheel kaarsschoon enhet was hier eeniger mate de reprise van de tabe waarin de kreupele de blinde als wegwijzer client. Onderweg kregen de voortstrompelen- de heeren twist en gaf v. d. V- Z1J" ?ezc' een slag in het gelaat, vermoedelijk met een mesje of eenig ander hard voorweip b.v. een sleutel, waardoor hij bioedend werd ver- wond. Een automobilist was coggetuige van het standje en zag v. d. V. den slag toebren ^Verdachte, nooit veroordeeld, stond gun. stig bekend. Eisch J 35 boete of 35 dagen hechtenis. Vonnis J -o boete ot 2o dagen hechtenis. MEP MET EEN BIERFLESCHJE GESLAGEN. Uit louter jalouzie gaf in den avond van 22 Sept. de ingezetene C. P. V. te Wervers- hoof zim dorpsgenoot Joh. Swets, dien hij met zijn'teer geliefde zag voortstappen lergend teedere houding, een slag met een jbierfleschje op den schouder. Thans was deze zaak door den officier aangebracht, doch daar verdachte noch getuige verschenen waren, verzocht de officier, die toch niet ge heel zonder acteurs kon voortwerken, uitstel iot over 8 dagen, waartoe door den politic rechter werd besloten. Hiema sluiting der zitting. MEERVOUD1GE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 10 December. MISDRIJF ARTIKEL 249 WETBOEK VAN STRAFRECHT. Met gesloten deuren werd gister voortge- zet de zedenzaak contra Wilh. D., uit Wer- vershoof, verdacht van misdrijf artikel 249 wetb. v. strafrecht. Verdediger in deze zaak iwas mr. Josephus Jitta. A.s. week uitspraak. AANRIJDING BIJ HET BORSTBEELD MEVR. BOSBOOM. Eveneens hadden we voortzetting van de appelzaak tegen den expediteur-chauffeur Si mon E. uit Amsterdam. Hem was tenlaste gelegd overtreding van de motor- en rijwiel wet. Hij zou door linksch rijden hebben ver- oorzaakt, dat de aardappelhandelaar Simons uit Heiloo, die zich per rijwiel r e c h t s bij den vluchtheuvel nabij het borstbeeld voort bewoog, door den vrachtauto werd aangere den, met gevolg dat het rijwiel werd bescha digd en de heer Simons met zijn fiets werd omgeworpen. De getuige Selie destijds af wezig, waardoor de verdere behandeling moest worden aangehouden, kon thans wor- den gehoord en verklaarde dat de reden van zijn niet-verschijning was toe te schrijven aan ziekte. Voorts besprak hij met den presi dent, mr. Ledeboer, de overgelegde situatie- teekening en getuige hield zich overigens aan zijn verklaring in eerste instantie voor den kantonrechter afgelegd welke de strek king had, dat verdachte, blijkens de autospo ien links van den weg naar de zijde van het plantsoen had gereden. Voorts had deze ge tuige nagenoeg het geheele ongeval bijge woond. Hij zag den heer Salomons met zijn rijwiel voor den auto liggen en was van ineening dat de schuld van het ongeval aan verdachte was te wijten. Het was den officier evenwel ook na de nieuwe behandeling nog altijd niet heel dui- delijk wat er bij die aanrijding eigenlijk is gebeurd en daarom requireerde de officier bevestiging van het vrijsprekend vonnis van den kantonrechter. MISHANDELING TE OUDKARSPEL. Daarna werd voortgezet het mishande- lingsproces tegen den arbeider Hendrik Aart O. uit Noord-Scharwoude, aan wien was ten laste gelegd mishandeling van den smid Vrooling in den nacht van 18 op 19 Augus tus gepleegd in het cafe van den heer Visser te Oudkarspel. Alsnnog werd gehoord de echtgenoote van den cafehouder, die thans verklaarde, in afwijking met haar voor de politic afgelegde verklaring, dat zjj van de mishandeling zelf niets had gezien. Wei had zij gezien dat Vrooling gewond was en had zij dezen naar verdachte toe zien gaan, maar getuige bleef er bij, dat zij verder dien- aangaande niets door eigen waarneming kon mededeelen, wat zij voor de politie ver- klaard zou hebben, ontkende getuige, on- danks het aandringen van den president, thans pertinent. Waarop haar ernstig op de gevaren van eventueelen meineed werd gewe- zen. Twee veldwachters Rood en Boon had den haar verklaring opgenomen. De verdachte zeide dat hij zoo goed als nooit het cafe van Visser bezocht. Juffrouw Visser behoefde dus in geen enkel opzicht uit vrees of zakenbel.ing de waarheid achter te houden. Hendrik Aart zeide voorts door Vrooling te zijni geprovoceerd, wat Vrooling echter weer ijverig ontkende. Hij had geen ruzie gemaakt, mej. Visser had wel verdachte met Vrooling zien spreken, maar van de vecht partij had ze niets gezien. De heer Vrooling beweerde nog, dat hij, na door verdachte te zijn neergeslagen, overeind kwam en daarop naar verdachte sloeg. De officier had geen termen gevonden nogmaals aan te dringen op vernieuwde aan- houding naar aanleiding van de iegenstrijdi ge verklaringen van getuige mej. Visser om- dat zij het voornaamste gebeuren toch niet heeft gezien, wat dus de rectitbank zou wil- len doen, daarin zou spreker zich niet men- gen, doch de officier meende dat het tenlaste gelegde toch evenzeer wel wettig en over- tuigend was bewezen en requireerde dienten- gevolge 50 boete of 50 dagen. De verdachte gaf te kennen, onschuldig te zijn en dus neen straf te hebben verdiend. DE SCHRIK VAN DE OMGEVING. De 23-jarige arbeider Joh Adr. de G., feboren te Warmenhuizen en laatst wonende te Abbekerk thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, ter zake tal van rijwiel- en andere diefstallen, gepleegd in den loop van liet afgeloopen najaar in onderscheidene ee- rueenten van Noord-Holland, stond heden ter zake deze hem ten laste gelegde vermo- gensdelicten terecht. Zoo had hij op Ko- ninginnedag te Alkmaar weggenomen een rijwiel toebehoorende aan getuige Admiraal, hetwelk hij te Hoorn voor 10 had ver kocht. Te Ursem had hij in September zich wederrechtelijk toegeeigend een bedrag in geld groot f 360, eigendom van den heer F. Koelemeij aldaar, welk bedrag door ver dachte was opgespoord op de beddeplank van de woning. Hij was eenigen tijd in dienst geweest van den heer Koelemeij. Laatstge- melde had tevoren ook al geld gemist uit de tafellade. De heer Koelemeij, bij wien zoo- als gezegd, verdachte 8 maanden in betrek- king is geweest, was ver van goed over de G. te spreken. Hij gevoelde als bij intuitie, dat hij door Jan bestolen werd. Het jonge mensch, dat ook dezen diefstal erkende, had dit geld besteed aan levensonderhoud, klee- ren en amusementjes. Zijn heldendaden te Ursem waren hierme- de nog niet beeindigd, daar hij ter zelfder tijd aldaar ook nog had ontvreemd van een medearbeider A. Vrees een portemonnaie met geld en een horloge met ketting, welke voor- werpen zich bevonden in den koegang van Koelemeij's boerderij. In de portemonnaie bevond zich f 4. Te voren echter had Vrees al eens 40 gemist. De portemonnaie was gestoken in den Zondagschen broek van de Vries en werd daaruit door verdachte wegge nomen. Verdachte verplaatste daarop het tooneel van zijn werkzaamheden naar Abbe kerk en wist aldaar ten nadeele van den veehouder Kieftenburg uit een kast in den koegang verschillende kleedingstukken te bemachtigen o.m. een paar schoenen, een jek- ker, een pantalon, een vulpenhouder en slap- pen hoed en een portemonnaie inhoudende 1.50. Blijkbaar had verdachte, begunstigd door een lcapot ruitje, van de gelegenheid gebruik gemaakt om een raamsluiting los te maken en alzoo op gemakkelijke wijze den stal binnen te komen Verdachte had ook ge- werkt bij dezen veehouder, doch zijn gedra- gingen stonden ook dezen werkgever niet best aan. Kieftenburg trof hem ook eenige malen slapend aan, toen hij behoorde te wer- ken. Na zijn ontslag bij Kieftenburg raakte de G. zwervend en hield zich in den omtrek op, tot hij op tamelijk sensationeele wijze door de rijkspolitie werd gearresteerd en wel door majoor Korver van Enkhuizen. Ook te Lim- men had verdachte' geopereerd en aldaar weggenomen op 11 October uit de woning van den veehouder Groot een rijwiel en 4 rijwielbelastingmerken, waarvan drie van an dere fietsen waren afgenomen. Voorts 'n overjas, een paar schoenen en een portemon naie inhoudende 5.50, eigendom van GrrooFs dienstbode. Getuige Groot kende verdachte, omdat hij ook bij getuige had ge werkt. Hij stond destijds onder toezicht der reclasseering, maar was leugenachtig en on- betrouwbaar. De opbrengst van het rijwiel had verdach te verteerd. Getuige Groot verklaarde nog dat ver dachte hem had bedreigd met doodslag en brandstichtingook de dienstbode bedreigde hij. Eindelijk had verdachte ook nog ont vreemd tijdens zijn bezoek te Limmen de portemonnaie van de 20-iarige Cath. Schoi ten, de dienstbode van Groot. Hii had die brutaal uit een zak van haar japon weggeno men, welke japon hing op haar slaapka mertje. 3 jaar gerequireerd. De officier, na ontwikkeling van de mo- tieven, die hem tot dit requisitoir hadden ge- kid, vorderde ter zake de talrijke diefstallen: waardoor verdachte de schrik werd van het platteland, terwijl hij niet verkoos te luisteren naar de wijze raadgevingen en vermaningen van den pastoor, 3 jaar gevangenisstraf Mr Thomas van Hoorn, ambtshalve raadsman en verdediger, vroeg nog een laatste kans voor verdachte door het op- leg-gen van een element® straf en refereerde zich overigens geheel aan het oordeel der rechtbank. DIEFSTAL VALSCHHE1D IN GESCHRIFTE EN GEBRUIKMAK1NG DAAR VAN. De 19-jarige broodbakkersknecht Lamber- tus Jacob A., geb. te Bovenkarspel, werk- zaam bij den broodbakker Hazenbelt te Zijpe en thans in voorarrest, stond heden terecht als verdacht ten nadeele van zijn toenmalige patroon te hebben ontvreemd n broche, ver- vaardigd uit een Nederlandschen gulden. Voorts had hij te Schagerbrug bij den schoenhandelaar Berkvens een paar nieuwe schoenen op crediet gekocht, onder vertoon van een valschelijk door hem opgemaakt en met den naam van zijn patroon geteekend briefje, die zich daarin financieel aansprake- lijk steld-e voor dezen schoenenkoop. 'Verdachte merkte vrij onnoozel op, met te hebben geweten, dat zulks strafbaar was De schoenwinkelier P. J. Berkvens ver klaarde aanvankelijk geen lust te hebben ge- had aan verdachte schoenen te leveren. doch was er toe overgegaan toen hij later met het z.g. briefje van zijn patroon terugkwam. Getuige vcrkocht h^m cen paar schoenen ad 7 op afbetaling De verdachte had f 3 50 afbetaald. Als laatste getuige werd nog gehoord een zenuwarts uit Bakkum. Dr. ter Raa, die het jonge mensch psychisch had geobserveerd. Deze d-eskundige achtte afzondering met wenschelijk, daar volgens de meening van dezen psychiater, verdachte nog wel in staat was. zich in de maatschappii staande te houden. Het scheen, dat ook deze verdachte het ideaal koesterde zich als stoker voor de groote vaart te kunner aanmonsteren Voor de marine werd hii afgekeurd wegens platvoeten, die hij echter lachend een „ge- zonde ziekte" noemde. Uit de door mr. Muller g-edane onder- vragingen bleek echter, dat verdachte weinig van het harde leven aan boord van Oceaan- stoomers afweet. Hij ziet alleen maar de mooie zijde van het varensgezellenleven. De officier vestigde de aandacht op de be- krompen geestvermogens van verdachte 2fljn ontwikkeling was f-eitelijk op zijn school- jongensleeftijd blijven sil staan en in verband daarmede benevens het feit, dat hij tot dus- ve're nog nimmer was gestraft, gaf dit den officier aanleiding een strenge voorwaarde- lijke straf te requireeren en wel 10 maanden gev. met 3 jaar proeftijd en scherpe bijzondere voorwaarden, benevens voorloopige be- perkte vrijheid door het onderbrengen in een doorgangshuis. Verdediger, mr. Judell van Bergen, be- paalde zich tot een warme aanbeveling van het rapport en van Dr. Ter Raa en het requi sitoir van den officier, doch deed zich kennen als een voorstander van gezinsveroleging voor dit jonge mensch, boven opname in een doorgangshuis. Doch pleiter wenschte ech ter wel het scheepvaartideaal als geheel on- geschikt, uit te schakelen Ten slotte refe reerde pleiter zich aan het oordeel der Recht bank De verdachte zelf voelde niet veel voor het gezinsleven, doch bleef maar doorbazelen over het begeerlijke zeemansleven, tot hij weer werd opgeborgen. DIEFSTAL VAN EEN TROMMELTJE MET GELD. Als laatste zaak werd behand-eld den dief stal van een trommettje met geld, gepleegd in een volkslogement te Helder, tijdens de laatste kermis en waarvan werd verdacht de vuureten Teunis A., thans gedetineerd. De verdachte, die zich aanstelde als niet geheel toerekenbaar en scheen te souffreeren aan toevallen, is psychiatrisch onderzocht door Dr. Ter Raa en door andere psychiaters te Leiden. De officier vorderde dat deze verdachte ter beschikking der regeering zal worden gesteld, aangezien hij noch in de gevangenis, noch in de maatschappij thuis hoort. Mr. Judel, verdediger, refereerde zich aan het genomen requisitoir en de beslissing der rechtbank. De uitspraak in alle zaken werd bepaala op a.s. week. Sluiting EEN SLEEPREIS NAAR WEST-INDIE, De kapitein vaak dronken. Onder zoek door den Raad voor de Scheep vaart. In December van het vorig jaar nam de heer W. H Mellema van het Marititm Kan- toor W. H. Mellema en Co. te dezer stede een transport aan van twee kleine sch\aen die, in opdracht van een maatschappij in West-Indie, van IJmuiden naar Guadeloupe moesten worden gebracht. De grootste der schepen, „Le Saint Chris tophe" geheeten, mat 40 ton; het ander scheepje was nog kleiner en had vroeger tus schen Volendam en Marken gevaren. Tenein de het transport te doen slagen, had de heer Mellema een patent bedacht, waarbij de „Saint Christophe" het andere scheepje zou sleepen, zonder dat het noodig was, dat op dit laatste schip eenig personeel aanwezig zou zijn. De Scheepvaartinspectie keurde het patent goed en op 27 Maart 1.1. verliet de „Saint Christophe" met het andere schip op sleeptouw de haven van IJmuiden om de ver- re en gevaarvolle reis te aanvaarden. Kapi tein op de „Saint Christophe" was de 54- jarige heer H. S. uit Rotterdam, die door den heer Mellema was aangesteld op grond van gunstige inlichtingen omtrent zijn bekwaam- heden. De reis naar West-Indie verliep dan ook zonder ongevallen; wat echter tneer ge- luk dan wijsheid mocht heeten, aangezien de kapitein zich aan sterken drank te bui- ten ging en ook in de havenplaatsen, die men onderweg aandeed, meermalen dronken was. De heer Mellema, van oordeel, dat zijn goe- de naam en die van zijn bureau door de ge- dragingen van kapitein S. ernstige schade had ge'piden, diende tegen den kapitein bij de Scheepvaartinspectie een klacht in. In de gister onder voorzitterschap van prof. M. Taverne gehouden zitting van den Raad voor de Scheepvaart is deze klacht onder zocht. De heer Mellema, die was opgeroepen deelde o.m. mede, dat hij, toen hij den kapi tein te IJmuiden ontmoette, reeds vermoed- de, dat deze niet geheel nuchter was. Het be- wijs daarvan was niet te leveren, zoodat hij beklaagde liet uitvaren. Ook had de heer M in IJmuiden nog een rekening van f 300 moeten betalen, naar het heette voor een kleine reparatie aan de „Saint Christophe" Hij gel oof t echter, dat er in plaats van ge- reedschappen jenever aan boord was ge bracht; zoo heeft hij in de hut van den ka pitein twee kruiken jenever gevonden, die hij over boord heeft gegooid. Ook had de kapi tein hem gezegd, „dat het niet noodig was, dat de boot buiten het kanaal kwam". Kapitein S., die opgeroepen en versche nen was, verklaarde, dat er in het geheel maar zes kruiken jenever aan boord waren gev/eest, waarvan er twee voor hem bestemd waren Bekl. had zijn uiterste best gedaan cm de „Saint Christophe", die naar hij zeide niet behoorlijk was uitgerust, goed over te brengen. Hij zelf dronk niet meer dan zes borrels per dag. De voorzitter: „Dat is zeer veel voor den tegenwoordigen tijd". Een ernstige beschuldiging. Van de zes opvarenden der „Saint Chris tophe", die opgeroepen waren, was alleen de toenmalige tweede stuurman van het schip verschenen. Get. verklaarde, dat hij, toen de sleep buitengaats was, de wacht had van 8 tot 12 uur. Alleen om acht uur was de ka pitein even op de brug gekomen, hij was toen niet „normaal". Om 12 uur is get. door den eersten stuurman afgelost, waarna hij te vier uu^ het was toen dik van mist weer aan dek kwam. Get. heeft den kapitein toen laten roepen, doch deze verscheen niet. Eerst den volgenden dag, te half zes n.m., liet de kapitein zich weer zien. De eerste zes dagen van de reis is de kapitein btslist onder den invloed geweest. Nadat alle jenever op was heeft de "kapitein twee met flesschen bier ge- vulde kisten, welke ook aan boord waren, aangesproken. Er werd, ook door andere opvarenden, net zoolang gedronken tot alles op was; ook getuige heeft meegedaan om al les gauwer opgemaakt te zien Eerst toen er geen sterke drank meer aan boord was, toonde de kapitein zich weer een bekwaam zeeman. Na een oponthoud van drie dagen in Porte Delgrado, uit welke ha ven overhaast vertrokken werd, omdat naar getuige gehoord had de politie den kapitein op de hielen zat, bereikte de sleep op 27 April Guadeloupe. Tusschen Porte Delgrado en Guadeloupe was alles goedge- gaam In laatstgenoemde plaats ging het echter weer mis. De kapitein bedronk zich daar herhaaldelijk en vergat zich zelfs zoo, dat hij den consul zulke beleedigingen naar het hoofd slingerd* dat deze hem gedurende vier dagen in de gevangenis liet opsluiten. Bekl., die hierna nog even het woord kreeg de verklaringen van den stuurman had hij herhaaldelijk met den uitroep: „leugens!" onderbroken gaf als zijn meening te ken nen, dat hij de heele zaak als een wraak- neming van den heer Mellema beschouwde. Hij gebruikte hierbij zulke beleedigende termen, dat de voorzitter hem een ernstige berisping toediende. De heer Van't Haaff, waarnemend hoofd- inspecteui^voor de Schecjvaart, meende, dat voldoende is aangetoond, dat aan boord van de „Saint Christophe" ernstig misbruik van sterken drank heeft plaats gevonden, waar- aan de kap., instede van dit tegen te gaan hetgeen zijn plicht was heeft meege daan. Dit is hem dubbel erg aan te rekenen. Spr. concludeerde tot het opleggen van een ernstige straf. De raad zal later uitspraak doen. HET SPOORWEGONGEVAL AAN DE SMILDERVAART. De machinist te Zwollerkerspel, die door de rechtbank te Assen tot een maand hechte nis werd veroordeeld wegens het met een loccmotief rijden door een onveilig sein, waardoor het ongeluk bij de Smildervaart werd veroorzaakt, heeft van dat vonnis hoo ger beroep aangeteekend. NIET TIJDIG IN GARNIZOEN TERUG. Het Hoog Mil. Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak b;treffende een len luit. van het lOde reg. infanterie te Ede, die door den krijgsraad te 's-Hertogenbosch, wegens het niet tijdig na zijn verlof terugkeeren in zijn garnizoen, was veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, met ontslag uit den militairen dienst. De advocaat-fiscaal mr. Royer achtte dit ontslag niet noodig en concludeerde op 26 November j.l. alleen tot veroordeeling van twee weken gevangenisstraf. Thans heeft het Hof, rekening houdende met verschillende omstandigheden, het von nis van den krijgsraad vernietigd en, op- nieuw rechtdoende, de zaak verwezen naar den tot straffen bevoegden commandeeren- den officier. hebben, wanneer er meer heeren aanwezig waren geweest. De heer Sixma hoopte dat daar nog eens een verandering ten goede in mocht komen. A. K. ENCEPHALITIS. In de week van 1 tot en met 7 December werd 6en geval van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. Omtrent dit ge val wordt een nader onderzoek ingesteld DIEFSTAL -VAN BRANDKASTEN. De Utrechtsche rechtbank heeft den zwer- ven-den M. M. V. wegens diefstal van een brandkast van de spoorwegstationc Oudewa- ter en Harmelen, te zamen een bedrag van 1169 bevattende, veroordeeld tot drie jaar gevangenistsraf met aftrek der voorloopige hechtenis. De eisch was 6 jaar met aftrek. INTREKKING RIJBEWIJZEN. De minister van waterstaat brengt ter ken- nis: dat bij vonnissen van de rechtbank te Alk maar van 12 November 1929 de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan Jan Dirk de Graaf, geb. 2 December 1908, landbouwer, wonende te Den Helder, voor een termijn van een jaar. Deze termijn is ingegaan op 13 en 27 Nov 1929. 'n flink op- het slechte VOLKSZANG. n Avond van verrassingenle gekomen publiek dat, ondanks weer, Maandagavond, het grootste gedeelte der Uniezaal vulde en 2e. een nummer op het programma dat voor „Volkszang" iets ge heel nieuws was. Na opening van den voorzitter, den heer Ohlen, gaf de leider dezer avonden, de heer Sixma, uit Amsterdam, een korte uiteenzet- ting van hetgeen geschieden zou. De heer Grondsma zou eenige fragmenten uit Het lied van de terwe, van Rene de Clercq. voor- dragen en bij tusschenpoozen zouden de aan- wezigen aan die voordracht deelnemen. De heer Sixma had n.m. bij bepaalde situaties of tafreelen een vijftal liederen uit den Volks- zangbundel gekozen, die als't ware den uit- gebeelden toestand lieten voortduren. Bijv. 'er wordt door den declamator een bijeen- komst van Vlaamsche boeren in de herberg voorgesteld; men drinkt, men klinkt en als de heer Grondsma een oogenblik rust neemt, laat S. het bekende „drinklied" van Hulle- broek „de gilde viert" zingen. En zoo werd er nog meer gezongen, o.a. „de zingende bard", „de nacht" enz. Doch behalve het publiek waren er nog 2 deelneecnsters, n 1. Mevr. Kerssemakers, die zoo welwillend was, de cngesteld ge- worden mevr. Priester te vervangen en het „Zonnelied" van mej. van Rennes en „Moe- derke alleen" van Hullebroek, zeer verdien- stelijk ten beste gaf en mevr. Elte—De Ruy- ter, die eer inlegde met de vertolking van „Chanscn triste" van Tschaikowsky. Met dat al werd bet een uitgebreid nummer dat zon der vergissingen van het zingend publiek dat den leider in z'n opvatting der ver schillende liederen die tamelijk vrij is zeer goed volgde, teneinde liep. 't Werd een auditie die aan alien groote voldoening gaf en bij gelegenheid nog wel eens herhaald zal worden. De voorzitter sprak dan ook aan het einde zijn warme dank uit aan den heer Grondsma voor zijn voortreffelijke zegging en uitbeelding en de dames Kerssemakers, de Ruyter en mevr. Oh len die den geheelen avond zoo accuraat de klavierbegeleiding waarnam. Ook den leider komt grooten lof toe voor de wijze waarop hij dit nummer in scene heeft gezet en zelf twee liederen „Pier de mandenmaker" en „Ping, king" voordroeg. Mevr. Kerssemakers werden bloemen aan- geboden. Later werden nog eenige liederen gezon gen en speelde mevr. Elte „Arioso" van Hummel en „Humoreske" van Dvorak. Maar voor men daarmede begon werd de volijverige secretaris-penningmeester der af- deeling, de heer Hoekmeijer en zijn aanwe- zige aanstaande echtgenoote door den heer Ohlen gelukgewenscht met hun voorgeno- men huwelijk. Terecht wees de heer Ohlen op hetgeen voor Volkszang de heer H. is ge weest en nog is, daarvoor werd hem dank gebracht en hem als blijk van waardeering een fraaie schemerlamp geschonken. De bruid ontving bovendien bloemen. 't Was een buitengewoon geslaagde avond die nog meer aan bpt doel beantwoord zou DE NEDERLAND-EXPRESS. Het sa. „Koningin der Nederlanden" kaft ten gevolge van door stormweer ondervon- den oponthoud eerst Zaterdag 14 Decem ber a.s. om twaalf uur's middags van Ge nua vertrekken. De Nederland-express, die bestemd was om in aansluiting met de ,,Koningin der Ne derlanden" op 12 December a.s. te vertrek ken, zal thans eerst Vrijdagmorgen 13 De cember op dezelfde tijden rijden. DE JACHTOPZIENER GEFOPT. Is de bedrieger strafbaar Dezer dagen vervoegde zich een als jager gekleede man, die met een auto was geko men, te Bergentheim bij den jachtopziener voor de heeren Van H-eek te Enschede. De man stelde zich voor als een familielid van deze heeren en verzocht den jachtopzienei met hem mee ter jacht te gaan. Aan dit ver- zoek werd gevolg gegeven. De onbekende was een uitstekend schut- ter: twaalf hazen en eenig ander wild deed hij sneven. De jachtopziener, opgetogen over het behaalde succes, ontving dank voor zijn geleide. De jager vertrok per auto met de buit. Maar toen een paar dagen later de heeren Van Fleek zelf kwamen jagen en de jachtop ziener van het jachtsucces van het „familie- lid" der heeren gewaagde, bleek, dat de knappe schutter absoluut geen familie was! Het jachtveld der heeren was echter een do- zijn hazen minder rijk geworden. Er zit aan deze „fopperij" een aardige ju- ridische kwestie vast, zegt het Hbld. Is degene, die zich als familielid van de jachtgerechtigden voordeed, strafbaar we gens overtreding van de Jachtwet? Volgens art. 4 van die wet hoeft niet van een schrif- telijk jachtbewijs vcorzien te zijn degene, die jaagt op eens anders grond in gezelschap van den tot het genot van de jacht gerechtig- de. En de jachtopziener, die vrijwillig met den onbekende meeging, bezat dit recht hoogstwaarschijnlijk ALASTR1M. In de week van 1 tot en met 7 December zijn te Rotterdam waargenomen vijf geval- len, te 's-Gravenhage en te Hillegersberg ieder een geval. EX-GOUVERNEUR FRUIJTIER. De „Amigoe", het orgaan der missie of. Curasao, heeft zich altijd een geestdriftig be- wonderaar getoond van het beleid van gou- verneur L. A. Fruytier. Bij het bericht van het aan dien bewindsman verleende eervol ontslag teekende het blad o.a. aan: „Gouverneur Fruytier is het eerste politie- ke slachtoffer van den Sen Juni. Toch staat voor ons vast, dat zijn houding in dien nacht, tot groot heil gestrekt heeft van Curasao. Wanneer door een ander op- treden, de Venezolanen waren overgegaan tot inoord en brandstichting van stad en Isla, de ramp zou nooit te herstellen zijn ge weest. aan Curacao blijft gouverneur rooten dank verschuldigd o._.:ruytiers optreden in den nacht° van 8 Juni. Nobel heeft hij toen zich zelf opgeofferd, ten einde grooter kwaad te keeren. Dank brengen we hem ook voor zijn hoogstaand gedrag als mensch, dat werke- lijk" zonder eene smet was, en 'n voorbeeld voor alien". Het blad deelt ten slotte nog mede van den afgetreden gouverneur het volgende tele gram te hebben ontvangen: „Amigoe di Curasao. Bij aftreden als Gou verneur breng ik dank aan bevclking Cura- 9ao voor ondervonden medewerking en ver- trouwen. Fruytier. WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS. De te Zaandam gevestigde manufacturiers hebben in onderling overleg besloten bij het in werking treden van het werktijdenbesluit voor winkels voor een proeftijd van drie maanden hun zaken op Maandagmorgen te sluiten. Aan het verzoek van de Kamer van Koop- handel en Fabrieken om haar van advies te dienen inzake de uitvoering van het werk tijdenbesluit geeft de Zaandamsche Winke- liersvereeniging als haar oordeel te kennen, dat er voor de overheid alle aanleiding is, om af te wachten, hoe de uitvoering van de ze wet in de praktijk door onderling overleg zal geregeld kunenen worden. DE RAMP TE MIDDELBURG. Blijken van deelneming. Bij den burgemeester van Middelburg zijn de volgende telegrammen ingekomen: H.M. de koningin is zeer getroffen door de berichten betreffende den brand, welke Middelburg zoo zwaar heeft beproefd, en draagt mij op, u en den getroffenen de be- tuiging van haar oprechte deelneming over te brengen. H.M. spreekt er daarbij haar voldoening over uit, dat er bij deze ramp geen levens te betreuren zijn. (get.) Van Geen, part. seer. H.M. de koningin-moeder draagt mij op, u H.M/s oprechte deelneming te betuigen mel de ramp, welke de stad en zooveel inwoners heeft getroffen. (get.) Van Heemstra. Verder zond o.a. de oud-commissaris de: konigin in Zeeland, mr. H. J. Dijckmeester, een blijk van deelneming en dit deden ook vele burgemeesters van Zeeland. De toestand. De toestand op het terrein van den brand is thans zoo, dat geen uitbreiding meer te vreezen is en met het opruimingswerk zacht- iesaan kan worden begonnen V A A f

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7