STORMBERICHTEN. DE MOORD IN DEN BLIJDORPER- POLDER TE ROTTERDAM. Belangrijke verklaringen van een chauffeur te Luik. In verband met de moordzaak in den pol- ider Blijdorp heeft zich, naar de Tel. meldt, in Luik een chauffeur aangemeld, die be- langrijke verklaringen meent te kunnen af- leggen. Nadat de tweede oproep, die de in- specteurs van het bureau Groote Paauwen- steeg in overleg met den rechter-commissaris mr. Francken in de Nederlandsche bladen hebben laten plaatsen en waarin opsporing ,werd verzocht van een chauffeur die iemand van Roermond naar Sittard had gereden, tot niets had geleid, heeft men den Franschen tekst van den oproep aan de Belgische bla den verstrekt Men ging hierbij uit van de gedachte dat het allerminst vast stond, dat de bedoelde chauffeur een Nederlander zou zijn. Tal van chauffeurs, die de Limburgsche wegen berijden, zijn van Belgische afkomst. Inderdaad blijkt deze zienswijze juist te zijn geweest. Dezer dagen heeft zich namelijk bij de po litic in Luik een chauffeur gemsld, die blijk- baar belangrijke mededeelingen heeft ver strekt. Zijn verklaringen kunnen wellicht veel bijdragen tot de constructie van een vol- ledig bewijs tegen den thans gedetineerden iWillem Visser, want zij moeten in hooge mate bezwarend zijn. Aangezien de officiee- le tekst der verklaringen, die de chauffeur te Luik heeft afgelegd, nog niet zijn aangeko- men kon men ons hieromtrent geen nadere mededeelingen doen. Men dient vooralsnog af te wachten. Wat de chauffeur heeft verklaard. De correspondent van de Tel. te Brussel meldt, nog het volgende: Blijkens het gerechtelijk onderzoek zou een lcleine vrachtauto den vermoedelijken dader yan den kindenmoord te Rotterdam hebben yervoerd. Luiksche bladen hebben een be- schrijving van den bcdoelden wagen gepu- bliceerd en naar aanleiding daarvan heeft de chauffeur V., woonachtig Rue St. Severin te Luik, die de krantenberichten had gele- zen, zich bij de Luiksche politie aangemeld. Hij deelde mede, dat hij op 12 October van de markt te Venlo terugkeerde, toen hij te Te- gelen twee personen zag, die hem met teekens beduidden te stoppen. Een hunner vroeg een plaatsje in den wagen; het lag in zijn be- doeling zich naar Luik te begeven. De chauf feur liet den bedoelden persoon naast zich plaats nemen, terwijl de andere op den weg bleef staan. Onderweg vroeg de medereiziger zich on- der de goederen te mogen verschuilen, ten- einde zoo de grens over te komen. Hij voer- de aan, dat hij in de g:vangenis te Rotter dam een kleine straf had uitgezeten en dat hij zijn papieren had verloren. Hij wilde naar Luik gaan om daar werk te zoeken. De chauffeur weigerde den man te verstoppen, waarop deze vroeg in Roermond te mogen afstappen. Hij zou daar den nacht doorbren- gen en den volgenden dag eenige vritnden te Haarlem bezoeken, die hem zeker zouden willen helpen. Inderdaad stapte de man te Reormond af. Aan de Luiksche politie gaf de chauffeur een nauwkeurige beschrijving van den man. DE „NEDERLANDSCHE" POTERS IN FRANKRIJK. Nederlandsche pootaardappeten uit. Bretagne! Het misbruik maken van den Nederland- schen naam bij den handel in pootaardappe ten heeft in Frankrijk zulke afmetingen aan- genomen, dat de Fransche regeering aan den dienst tot opsporing van bedrog een on derzoek ter zake heeft opgedragen. De afdeelingsinspecteur van genoemden dienst voor het departement Pas de Calais heeft reeds een wijdvertakte zwendelaffaire op dit gebied ontdekt. Het Hbl. vertelt er het volgende van: De inspecteur, de heer Caron, te Arras (Service des Fraudes), kocht dezer dagen nl. een zak pootaardappelen, die hem ver- dacht voorkwam, reden waarom hij de zaak nader uitploos. Hij begaf zich allereerst naar den zich noemenden „expediteur van Hollandsche producten, die volgens het eti- quet te Orchies (Bretagne) woonde. Te Or- chies echter was deze persoon geheel onbe- kend. De heer Caron begaf zich vervolgens naar het station Marnighes, waar hij vernam, dat 4000 Kg. zg. „Nederlandsche" aardappelen vandaar verzonden waren. Al spoedig vernam de inspecteur toen, dat voor en na 400.000 Kg. „Hollandsche" po- ters aan de boeren in den omtrek waren ver- kocht. Sommige boeren echter hadden zelf al verdenking opgevat en. hadden van den verkooper gedaan weten te krijgen, dat zij slechts den halven prijs behoefden te be- talen. Ten sloite bleek, dat een zekere Palmyr Willoquet, die voorgaf kweeker te zijn te Orchies, voor 66 francs per 100 Kg. in het departement Finistere pootaardappelen op kocht, van minderwaardige kwaliteit nog wel, en deze dan voor 170 francs per 100 Kg. weer verkocht, na eerst fraaie holland sche" etiquetten aan de zakken te hebben ge hecht. Thans wordt onderzocht, of deze Willoquet identiek is aan den onvindbaren expediteur, wiens naam voorkwam op den zak, gekocht door inspecteur Caron. GASLEVERING OP GROOTEN AFSTAND. Naar de ,,'s-Hert. Crt." verneemt, heeft de dedrijfscommissie te 's-Hertogenbosch met allgemeene stemmen besloten om aan 6. en W. te advis:eren geen nieuwe gasfabriek te bouwen, doch gas te betrekken uit de Lim burgsche mijn. Wanneer de gemeenteraad daartoe het be- sluit zou nemen, zou de levering over twee jaar kunnen geschieden. PROTESTVERGADERING TEGEN VERDERE INKRIMPING VAN DEN VERKOOPTIJD. Gister hield in het Gebouw voor den Wer- kenden Stand te Amsterdam, de Vereemging van Amsterdamsche Winkeliers een protest- vergadering tegen de pogingen tot verdere inkrimping van den verkoopstijd. De heer Levisson, optredend als voorzit- ter, hield een uitvoerige inleiding, waarin hij een vervroegde winkelsluiting afkeurde. Na eenige besprekingen werd een motie aangenomen, welke aan B. en W. van Am sterdam zal worden gezonden en waarin wordt geprotesteerd tegen verdere inkrim ping van den verkoopstijd. BEDRIJFSVEREENIGING BOUW- BEDRIJF. Voor de uitvoering van de Ziektewet in het bouwbedrijf hebben de Patroonsbond voor de Bouwbedrijven en de drie bouwarbei- dersbonden (Algemeene, R.-K. en Chr.) een olwaardige bedrijfsvereeniging opgericht. Opnieuw storm verwacht. Buitenland De Theems. De toestand in het Theemsdal baart on- rust. Sinds Maandag is de Theems te Moles- ley weer een voet gestegen. Er is een speciale bewaking ingesteld, zoodat dadelijk gewaar- schuwd kan worden, wanneer te Londen over- stroomingen dreigen. Hiervoor bestaat geen onmiddellijk gevaar, maar het peil in den bo venloop van de Theems is hooger als toen vorig jaar overstroomingen te Londen voor kwamen. The Reading, dat geheel door water is om- geven, is het peil 26 inches boven normaal De Leonardo da Vinci. Het schip Leonardo da Vinci met de Ita- liaansche kunstschatten aan boord wordt vannacht te Gravesend verwacht, waar het tot Donderdag zal blijven liggen; dan gaat het verder naar de Albertsdokken te Millwall, waar de collectie schilderijen door minister Henderson en lady Chamberlayne als voor- zitster van de Engelsch-Italiaansche vereeni- ging in ontvangst zullen worden genomen. Loodsen kunnen niet van boord. Een eigenaardig gevolg van den storm is, dat zoovele loodsen uit Southampton niet meer van boord zijn kunnen terugkeeren en nu gedwongen zijn, de geheele reis mee te ma ken. Gisteren kwam bericht, dat de loods van de Statendam mee moest naar New-York en de 4 andere loodsen. die op het loodsschip te Southampton thuis hooren, zitten of zijn on derweg naar Madeira, Brem'en, Cherbourg en Riga. Ook storm in de Witte Zee. Een heVige storm woedt boven de Witte Zee. De wind heeft een kracht van 11. Twee Russische stoomschenen verkeeren in nood. UIT WEST-EUROPA. De Engelsche draadlooze dienst meldde gisteravond, dat volgens de weervoorspellin- gen opnieuw storm uit het Zuiden verwacht kon worden, daar er weer een diepe depressie uit den Atlantischen Oceaan naderde, die waarschijnlijk speciaal de Z. W. kust zou tref fen. Door de tijdelijke luwing van den storm zijn tal van schepen in staat geweest hun ge- havende stuurinrichtingen te herstellen en hun reis te vervolgen, of havens te bereiken als de schade groot was. Het stoomschip Tynebridge heeft haar S O. S. sein ingetrokken, nadat de stuurinrich- ting hersteld was en is op weg naar Falmouth om er een doode en twee gewonden aan land te zetten. Binnenbnd De „Haaks" behouden binnen Gistermorgen is het lichtschip „Haaks" door de sleepboot „Drente" van Bureau Wijs muller behouden in de haven van Nieuwediep gebracht. Tegen tien uur kwam het lichtschip voor de haven, gesleept door de „Drente". De sleep- boot „Assistent", eveneens van Bureau Wijs- muller, heeft het schip naar de Koopvaar- dersschutsluis gebracht. Baggermolen omgeslagen. Een baggermolen, welke in de rivier de Lek lag nabij den steenoven ,.de Roodvoet" bij Wijk bij Stuurstede, is omgeslagen. Even va i te voren had de bewoner den baggermolen verlaten, daar hij het onheil reeds zag aanko- men, zoodat er geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. Een Letlandsch schip in nood. De sleepboot „Groningen", van net bureau Wijsmuller te Nieuwediep, heeft contact ge- kregen met de „Sports", een vermoedelbk Letlandsch schip van ruim 3000 ton, dat op circa tien mijl in zee dwars van de plaats van het lichtschip ,.Haaks" werd aangetrof- fen. De „Groningen" zal assisteeren om het schip binnen te brengen. Een gevel omgewaaid. Zondag is te IJmuiden van een der wonin- gen der woningbouwvereeniging „Patrimo- nium" de zijgevel omgewaaid. On het oogen- blik onderzoekt de bouwpolitie of het hier een gewoon geval van stormschade dan wel na- latigheid bit" den bnuw betreft. Geen bijzondere maatregelen voor de dijken noodig. Naar de hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat aan het Hbl. meedeelde, is een onbeteekenende schade gemeld uit Texel en Terschelling Overigens hebben, zoover bek.nd is, de dijken geen schade geleden. Bij zondere maatregelen zijn niet noodig, omdat het water niet hoog staat. Schip in nood. Op het bericht, dat het Duitsche stoom- schip Ambria een gebroken roer had en sleepboothulp verlangde, is, Maandagavond de sleepboot Zeeland, van het bureau Wijs muller, ter assistentie vertrokken. Door de hooge zee is ze echter onverrichterzake te- rug moeten keeren. Nader blijkt, dat het Duitsche stoomschip dit bericht heeft ge- seind in opdracht van een Grieksch stoom schip, vermoedelijk de Cleanthis, welk schip zelf geen radio aan boord heeft. Het Duit sche stoomschip blijft in de nabijheid. Gis termorgen is de sleenboot Groningen, even eens van het bureau Wijsmuller, ter assisten tie uitgevaren. De Benwyvis verder op het strand geslagen. In een zware stormvlaag is gisternacht de sleepverbinding tusschen de sleepbooten en het bij Terschilling gestrande Engelsche stoomschip Benwyvis gebroken, waardoor het schip nog hooger op het strand is gesla gen. Groote hooischuur vernield. Te 's-Gravenhage is Maandagmiddag de groote hooischuur van de boerderij Het Aaksternest door een rukwind geheel tegen den grond gesmeten en vernield. De bewo ners van de boerderij, door het oorverdoo- vende lawaai opgeschrokken, zochten hun heil in de vlucht, doch de boerderij zelf bleef gespaard. Vier dagen rotidgedreven. Door de sleepboot „Wodan" is opgepikt in de nabijheid van het vuurschip „Wandelaar" het Engelsche s.s. „Calmore", dat al vier dagen op zee rondzwalkte. Het schip, dat veel water maakte, is behouden in de haven van Vlissingen binnengehaald. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een badhuis op drift. De stormwind, die Maandagmiddag te Venlo met groote hevigheid opstak en ana ai- les wat los en vast zat rukte en stiet, nam, naar de „Limb. Koerier" meldde, tegen vijf uur het het gem:entelijk badhuis, dat in de Maas aan den Molensingel lag, van z'n an- kerplaats weg. Voorbijgangers zagen het gevaarte de drift op gaan en waarschuwden de politie. Men vreesde, dat het, ook omdat het niet verlicht was, gevaar zou opelveren voor de passee- rende schepen of in de haven tegen een schip terecht zou komen. De reeds ingevallen duis- ternis maakte de situatie nog bedenkelijker. De politie toog direct op onderzoek uit en spoedde zich naar de richting Genooi, waar- heen het badhuis heette koers gezet te heb ben. Men zocht niets. Na eenigen tijd werd ten politiebureele te- lefonisch de mededeeling gedaan, dat het badhuis, dat „gaan varen" was, aan den Blerickschen oever terecht was gekomen. Bereidwillige handen hadden de inrichting stevig vastgelegd, zoodat ze thans geen ge vaar voor de scheepvaart meer oplevert. gedeeltelijk ook als gevolg der gebrekkige in richting van laboratoria, waardoor de stu- denten in de afwerking van het practische oefeningen ten zeerste worden belemmerd Ook de wenschelijkheid van een betere examenregeling, hetzij door het instellen van tentamens, hetzij door het geven van gelegen- heid vaker examen te doen, werd naar voren gebracht. De nieuw ingestelde practijkregeling wekt algemeen ontevredenheid. LEGATEN VOOR DE EVANG. MAATSCHAPPIJ. De Evangelisch Maatschappij en het door haar opgerichte „Fonds tot ondersteuning van ex-priesters" hebben, naar men mede- deelt uit de nalatenschap van wijlen mr. H Manger Cats te Breda legaten ontvangen van 10.000 en 5000, bezwaard met successie- recht. Sport Voetbal. Volgens de Sportkroniek zijn voor a.s. Zondag de volgende wedstrijden vastgesteld: Afd. I. AjaxHilversum, AdoExcelsior, SpartaHaarlem, H. B. S.—V. S V., R. C. H.-D. F. C. Afd. II. StormvogelsEdo, H. F. C. Hermes D. V S., Feyenoord—V. U. C., Z. F. C.—Bl. Wit, GooiH. V. V. Afd. III. EnschedeTubantia, Go Ahead Robur, Z. A. C.-Wageningen, Ago V V.- zocht, maar vond echter p q HeraclesVitesse. Afd. IV. Longa—Willem II, P- S. V.— M. V. V., N. A. C.—B. V. V., Roermond— Eindhoven, WilhelminaNoad. Afd V. Be QuickFriesland, Alcides G. V. A. V., LeeuwardenFrisia, Velocitas Achilles, W. V. V.—Veendam. Afd. 1 2e klas A. HollandiaK F. C., SpartaanW. F. C H R. C.—V. V. A., West-Frisia-Z. V. V. 3e klas A. AssendelftMeervogels, Purmersteyn— Kennemers, Q. S. C.—O. S. V., K. V. V. Volewychers, A. P. G. S.Helder. Reserve 2e klas A. V V. A. IIAlcmaria Victrix II. Reserve 3e klas A. Alcmaria Victrix IIIH. R. C. II, Luchfvaart LUCHTPOSTVERBINDINGEN. Nog te veel firma's en particulieren zijn ten eenemale onvolledig op de hoogte om- trent de luchtpostverbindingen, die naar en in verschillende werelddeelen bestaan, en waardoor dikwijls een aanmerkelijke tijds- besparing wordt verkregen. De luchtpostdienst naar Zuid-Amerika be staat reeds anderhalf jaar en maakt het mo- gelijk een brief in ongeveer 8 tot 9 dagen van hier naar Buenos Aires besteld te krij gen. In Columbia (Zuid-Amerika) kan men bij gebruikmaking van den Scadta luchtpost dienst, waarvoor speciale postzegels aan de kantoren der K.L.M. verkrijgbaar zijn, op een bespoediging van 4 tot 10 dagen reke- nen. Wanneer men ten overvloede nog gebruik maakt van den luchtdienst New-York-Miami- Barranquilla, dan kan een brief, welke des Maandagsavonds in Nederland wordt ge- post, voorzien van de noodige etiketten en bemerkingen, reeds des Woesndag, 15 dagen later te Bogota zijn. ani Engels, of 'n supportervereeniging haar nut heeft. Een prettjg nummer dus weer, dat er zeer goed verzorgd uitziet. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht bevat een van vele portretten voorzien ver- volgartikel van Dr. Ernst Kaper over Schil ler. A. Terpstra schrijft over zorgen in het vertelt hoe Henk Weber Sint Nicolaas vierde. M. C. van Oven Van Doom ver- haalt over Sin-Nicolaas en J. H. Brink- greveEntrop behandelt hetzelfde onder- weidebedrijf en bij vele afbeeldingen wordt verteld van Petra de doode stad. W. S. houdt een causerie over Sint Nlcolaas en zijn popu- lariteit, waarna dit nummer besluit met een interessante bijdrage over Dieselmotoren en motorschepen. In Zonneschijn maandblad voor de jeugd, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt geeft Jo Sierenburg een aardige vertelling „Het Hofbal", die door Freddie Langeler gei'llustreerd is. C. de V. vertelt hoe Henk Weber Sint Nicolaas vierde. M. C. van Over behandelt hetzelfde onder- werp. D. L. Daalder vervolgt de geschiedenis van den vos Reinsert en Jan Wagenaar ver volgt het verhaal „De Zwerver". Er zijn ver der oijdragen van Eliza Hess Binger, Elize Knuttel—Fabius, Amber en B. van der GroenZeegers. „Het Leuke Hoekje" is dit- maal alleraardigst geillustreerd. In De Hollandsche Revue behandelt Ed- van Ghert de empties van den Mont Pele. E. van Lidt de Jeude vertelt van het verliefde hart van Hector Berloz. Emmy J. B(elin- fante) herdenkt De Genestet, G.T.S. verhaalt van „De zeewerver en zijn drie boeken", A H. geeft episodes uit het leven van Hendrik de Veer, de redactie bespreekt een boek van de overleden schrijfster Beata van Helsdin- genSchoevers, de vrouw van den tegen- woordigen gouverneur van Soerakarta en be- schouwt vervolgens bij enkele portretten van Lening en Trotskv de Russisch eRevolutie Van de verdere bijdragen noemen wij een causerie over de geschiedenis der Joden. Op het gebied van Sport, Mode en Kunst is ei weer heel wat goeds te lezen. Bijzonder pret- tig geschreven zijn steeds de geregeld terug keerende korte schetjes getiteld „In Commis EEN AARDIG DENKBEELD. Bij wedstrijden, die Blauw-Wit sp.elt in Stadion, zullen, naar het Hbld. verneemt, voortaan met medewerking van het Nederl Sportpark honderd vrije plaatsen per wed- strijd worden verstrekt ten behoeve van schoolkinderen, leer-inrichtingen enz. Z w e m m e n. ZWEMINRICHTING TE HAARLEM. In een te Haarlem gehouden vergadering is thans definitief besloten tot oprichting van een overdekte zweminrichting in samenwer- king met de N.V. De Sportfondsen. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Donderdag a.s. de Kerstvlucht, tevens laatste postvlucht naar Indie. Donderdag a.s. vangt het achtste en voor dit jaar het laatste vliegtuig den tocht naar Indie aan. De datum van vertrek is zooda- nig, dat de correspondence, welke ermee ver zonden wordt, nog voor de Kerstdagen in handen van de geadresseerden is. Er bestaat verder gelegenheid voor dit ver trek luchtvrachtgoederen bij de kantoren der K.L.M. aan te bieden voor de Indische be- stemmingen en alle tusschenliggende plaat sen op de route. De goederen moeten voor Woensdagnamiddag 6 uur op de kantoren der K.L.M. zijn aangebracht. Poststukken kunnen nog den vooravond van het vertrek met de laatste buslichting te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en andere steden in het Westen des Lands worden meegegeven. De Fransche postadministratie zal met de Kerstvlucht voor Indie een depeche verzen- den voor Saigon. Deze zal te Bangkok wor den gelost en dadelijk met een extra-vliegtuig naar Saigon worden gebracht. Nederlandsche correspondence met Indo- China zal eveneens op deze wijze worden verzonden. Het luchtrecht bedraagt, evenals voor China, 60 ct. voor elke 20 gram. De post van het retourvliegtuig. Blijkens mededeeling van de Indische ad- ministratie worden met het vliegtuig, dat thans op retourvlucht is, 21 zakken lucht- post vervoerd, waarvan er 14, met een bru- togewicht van 141 K.G., b:stemd zijn voor Amsterdam, 3 met een brutogewicht van 8 K.G. voor Rotterdam en 4 met een brutoge wicht van 36 K.G. voor Den Haag. Het 4de retourvliegtuig te Aleppo Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het vierde retourvliegtuig uit Indie Dinsdag- middag te Aleppo is aangekomen. De vlucht wordt heden voortgezef. Vri/dag of Zaterdag te Amsterdam? Bij een gunstig verloop van het verdere gedeelte van de vlucht kan het vliegtuig, de P.H.A.E.Z. Vrijdag of Zaterdag te Amster dam worden verwacht. Rfiapktfoer*ichten Kerk en school In de op Zondag gehouden verkiezing voor notabelen in de herv. kerk te Uitgeest in de vacature J. Grootes en het periodiek aftreden van den heer A. A. van den Burg, zijn gekozen de genoemde heer Van den Burg en de heer W. IJff. Maandagnamiddag heeft prof. dr. A. G. Honig het rectoraat van de theologische school te Kampen overgedragen aan prof. dr. Ridderbos na het uitspreken eener rede in de groote aula, over: „Dogmatiek en Ethiek". DE WAGENINGSCHE STUDIE- REGELING. De studenten klagen Te Wageningen is een druk bezochte leden- vergadering gehouden van de vereeniging „Studiebelangen", bestaande uit studenten der Landbouwhoogeschool, afd. Nederlandsche Landbouw. Besproken werd o.m. de studieregeling. Al gemeen bleek men van oordeel, dat deze ti Wageningen nog veel te wensdhen overlaat, Tijdschriften De Revue der Sporten Natuurlijk trekt deze week allereerst onze aandacht de voetbalwedstrijd Nederland— Belgie, waarvan de beide voetbalredacteu ren Adriani Engels en Groothoff samen een uitvoerig relaas geven. De verschillende fo to's tusschen den tekst verlevendigen het ar- tikel zeer. Echter niet alleen de wedstrijd, ook de ju- bileumviering van den K. N. V. B. wordt aan de vergetelheid ontrukt. Verder geeft het blad een brokje van een nieuwe sportroman „De laatste ronde" door A. den Doolaard, waarin op prettige wijze de groote strijd NurmiRitola (Olymp. Sp '28) bescl reven wordt. Dan gaat de actie tegen de spelverruwing verder en wordt deze keer de pers gewezen op wat haar taak is Groothoff vraagt ver der, of we naar Montf-virW gaan, en Adri AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. ASMTERDAM, 11 Dec. 1929. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de priizen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 900 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Dec 1929. Langendijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 7.60—/ 14.20; Bloemkool 2e s. 2.70—/ 3.70; Witkrop 3.20—/ 4.30 per 100 stuks; Roode Kool le s. 3.205.60; Roode Kool 2e s. 1.702.90; Gele Koo-' 2.80—/ 5.50; Deensche Witte Kool 1.3(1 1.80; Uien 2.70—/ 2.80! Grove Uien 2.60—/ 2.80; Drielingen 1.50; Nep 4.70; alles per 100 K.G. Aanvoer: 9200 stuks Bloemkool; 1520 st. Witkrop; 56200 K.G. Roode Kool; 16500 K.G. Gele Kool; 35500 K.G. Deensche Witts Kool; 7550 K.G. Uien. PURMEREND. 10 Dec. 1929. Op de he den. gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas 14 st. Fabriekskaas 52; 4 st. Boe. renkaas 52.50 per 50 K.G. In totaal aange- voerd 18 stapels, wegende 16000 K.G. han del matig. 1481 K G. Boter 1.80—/ 2.25. Vee. 454 stuks Runderen, w.o. 220 vettf 0.80-/ 1.05 per K.G.218 Melk- en Geldekoeien 150—/ 350, handel matig; 16 Stieren; 22 Paarden 100200, hancRt matig; 10 vette kalveren 140150, han del vlug; 171 stuks Nuchtere kalveren: slacht 30—/ 40; fok 28—/ 32, handel vlug; 369 stuks vette Varkens, voor de zouteni 0.76—/ 0.80; voor de slacht 0.78— 0.85 per K.G., handel vlug; 31 Magere varkens 32—/ 52, handel vlug; 281 Bigg«n 20—/ 28, handel vlug; 559 Schapen 30 51, handel vlug; Overhouders 24— 32, handel vlug; 24 Bokken; 200 Ganzen 56; 14 Zwanen 5.506.50; Kip» eieren 8.25—/ 9.25; Eendeieren 7; Piep- kuikens 0.753.25. Eierenveiling. 11777 stuks Kipeieren a 7.60—/ 10.30; 1812 stuks Kipeieren b 5 60—/ 7; 622 stuks Eendeieren 7.40. COOP. ECNTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 10 Dec. 1929. (Weekber.) 16476 stuks Eendeneieren 7.407.70 per 100 en verders aangevoerd 43028 stuks kip eieren, waarvan de prijzen als volgt: 70 83 K.G. 12—/ 12.80; 65—66 10.80— 11.30; 63—64 10.40—/ 10.80 60-62 9.20—/ 10.70; 58—59 9.10—/ 9.80; 56 —57 f 8.40-/ 9.30; 53—55 7.208.20; 50—52 6.60-/ 7.60; 45—49 6-/ 7. PURMEREND, 10 Dec. 1929. (Weekber.) Afd. Pluimvee. Oude Kippen 1.45—/ 3; Jonge Kippen 0.90—/ 2.40; Jonge Woer- den 0.80—/ 1.20 per stuk en per K.G. als volgt: Oude Kippen 0.90—/ 1.08; Jonga Hanen 0.951.15. WARMENHUIZEN, 10 Dec. 1929. Roo de Kool le s. 2.80—/ 5.40; Roode Kool 2e s. 1.80—/ 4.10; Roode Kool (kale) 1.70 3.40; Gele Kool le s. 3.40—/ 3.80; Witte Kool 0.901Deensche Witte Kool 1.40; Bloemkool 5.70. Aanvoer: 22400 K.G. Roode Kool; 240C KQ.G. Gele Kool; 550C K.G. Witte Kool; 3300 K.G. Deensche Witte Kool; 210 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 10 Dec. 1929 Roode Kool 2.30—/ 5.40; Gele Kool f 4 205.50; Deensche Witte Kool 1.40 2; alles per 100 K.G.; Bloemkool 8.9C 12.60; Chin. Kool 2.50—/ 2.90 pel 100 stuks. Aanvoer: 80800 K.G. Roode Kool; 8200 K.G. Gele Kool; 20200 K.G. Deensche Witte Kool; 3400 stuks Bloemkool en 770 stuks Chin. Kool. ZWAAG, 9 Dec. 1929. Veiling Bangert en Omstreken". Druiven 2945; Noten f 12; Winterjan 1.60—/ 4.70; Gratiool 2.60—/ 3.10; Present van Engeland 4.40—f 9.20; Goudreinette 4.609.20; Zoete appelen 3.80—/ 5.40; Bloemkool f 816.10; Roode Kool 1.707; Gele Kool 1.60—/ 6; Cartonnen 2.20-* 4; Witlof f 27—f 29: Snruiten 5.9Q-" f 8.90, J (N i e t - 0 f f i c i e e 1), 452c STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 11 December 1929. 2e Klasse 3e Liist. Hooge priizen: 8901 20.000— 3986 605" 1500.— 1245 5395 1000.—. 17504 400. 4533 13202 16649 17780 100.— Prlpen van 30.— 92 176 181 208 372 422 459 646 659 793 1126 1148 U63 1458 1530 1667 2098 2119 2159 2406 2438 2447 2756 2839 2894 3124 3127 3134 3514 3535 3568 5 295 565 1081 1239 2040 2258 2636 3070 3421 3698 4075 4423 4733 5124 5436 5855 6257 6714 7093 7353 7757 8162 8498 8818 8946 9303 9576 9832 10062 51 297 641 1090 1296 2042 2393 2737 3100 3485 3823 4084 4435 4840 5125 5494 5859 6424 6881 7099 7365 7790 8173 8504 8857 9075 9306 9602 9841 10074 511 804 1168 1760 2168 2536 2903 3203 3633 3977 4268 4655 5055 5168 5781 6646 6603 6969 7237 7682 8052 8324 8686 8940 9225 9516 9702 9950 209 521 818 1172 1772 2179 2579 2966 3238 3679 4015 4397 4674 5060 5318 5801 6103 6625 6999 7336 7737 8093 8366 8798 8941 9278 9521 9743 9985 269 540 948 1226 2018 2226 2582 3068 3259 4064 4418 4703 5078 5388 5820 6629 7073 7352 7756 8098 8405 8805 8943 9291 9560 9829 10000 3824 3889 3947 4087 4099 4120 4485 4492 4604 4966 4995 5050 5134 5144 5152 5622 5655 5757 5881 5897 6038 6435 6482 6583 6886 6928 6952 7104 7134 7201 7409 7673 7680 7868 7882 7950 8234 8312 8316 8532 8677 8681 8884 8893 8902 9124 9188 9205 9326 9399 9431 •9643 9667 9688 9904 9914 9931 10075 10102 10326 10426 10445 10512 10537 10609 10687 10715 10781 10855 10S77 10908 10936 10951 10966 11053 11104 11164 11265 11266 11313 11485 11520 11555 11569 11644 11670 11709 11722 11777 11812 11851 11869 11883 11895 11934 12051 12159 12164 12220 12262 12307 12519 1258S 12599 12629 12644 12654 12660 12716 12727 12748 12750 1'850 12880 12874 12957 12972 13005 13010 13048 13066 13080 13119 13162 13171 13184 13197 13i275 13315 13338 13406 13442 13467 13516 13525 13604 13607 13631 13827 13908 13926 14135 14235 14243 14268 14315 14334 14346 14409 14421 14441 14461 14463 14476 14480 14564 14584 14592 14602 14614 14703 14787 14836 14856 14932 14942 14973 14981 15037 15109 15124 15170 15208 15222 15352 15370 15411 15437 15444 15448 15449 15472 15535 15551 15610 15614 15659 15748 15754 15774 15893 15954 15955 15959 15963 15990 16041 16043 16092 16315 16317 1638S 16426 16432 16442 16444 16468 16523 16572 16617 16620 16638 16647 16672 16687 16736 16852 16872 16929 16930 16970 17101 17122 17123 17135 17210 17217 17222 17242 17268 17316 17412 17441 17460 17570 17597 17601 17623 17643 17692 17756 17758 17789 17858 17924 18054 18060 18127 18145 18202 18269 18282 18291 18372 18444 18530 18682 18738 18739 18746 18783 18808 18890 18895 18530 18939 18959 19014 19064 19142 19150 19170 19174 19259 19260 19269 19283 19284 19327 19374 19485 19534 19581 19596 19599 19909 19987 2G018 20042 20084 20101 20159 20165 20177 20179 20180 20209 2022? 20239 20243 20300 20466 20474 20519 20667 20673 20688 20726 20752 20902 20957 20974 20976 20994

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8