STORMBEKICHTEN. De Firma de Lange g de Woraaz AGENDA iBHIMi Zaterdag 14 December. 7 uur, cafe Suisse, verg. Alg. Mil. Pensi- oenbond, afd. Alkmaar, spreker de heer Ca rol, lid van het H. B. 7.30 uur, Cinema Americain: geluidfilm Luckey Boy (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Het Lunapark van New York (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De gemas- kerde vreemdeling; 2. Parijsche mode; 3. In- dische film Batavia (boven 14 jaar). 7.30 uur, 't Springende Paard (K. de Boer) te Hensbroek, optreden van den tele- paath Maloi'tz. Zondag 15 December. 10.30 uur, Dancing Harmonic, bijeenkomst van het Inst. v. Arb. Ontwe( spreker ds. Hemelrijk, onderwerp Walter Ruthenau. 2 uur, Sportpark, Alcmaria Victrix I H. V. C. I uit Amersfoort. 2 uur, 4 uur en half 8, Cinema Americain: Luckey Boy (voor elken leeftijd). In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van Het Lunapark van New York (boven 18 jaar). In Victoria Theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van 1. De gemaskerde vreemdeling; 2. Parijsche mode; 3. Batavia (boven 14 jaar). Maandag 16 December. 7.30 uur, Cinema Americain: geluidfilm Lucky Boy (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Chariot., een tikje zot (rom.), hoofdrol Lya de Putti. Toegang 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De gemas kerde vreemdeling; 2. Parijsche mode; 3. Batavia (boven 14 jaar). 8 uur, De Unie, lezing over De jury- rechtspraak in Frankrijk, door Me. Henri Geraud. 8 uur, hotel Proot, ledenvergadering Lief- dadigheid naar vermogen. Dinsdag 17 December. 7.30 uur, Cinema Americain: geluidfilm Lucky Boy (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Chariot een tikje zot (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De gemas kerde vreemdeling; 2. Parijsche mode; 3. Batavia (boven 14 jaar). 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe- ring door't Ontluikende roosje. Womsdag 18 December. 7,30 uur, Cinema Americain: geluidfilm Lucky Boy (voor elkee leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Chariot. een tikje zot (boven 14 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De gemas kerde vreemdeling; 2. Parijsche mode; 3£ Batavia (boven 14 jaar). 8 uur, handelsschool, Openb. Cursusavond Inst. v. Arb. Ontw., spreker de heer C. Kra mer, onderwerp Ghandi. Dcrtderdag 19 December. 7.30 uur, Cinema Americain: geluidfilm Lucky Boy (voor elken leeftijd.) 7.30 uur, A. B. T.: Chariot. een tikje zot (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De gemas kerde vreemdeling; 2. Parijsche mode; 3. Batavia (boven 14 jaar). Zaterdag 21 December. 8 uur, Harmonie, Tooneelvereeniging T. O. P., opvoering van „Beurskoorts". de heer Duymaer van Twist (A.R.) ook ern- stig had aangedrongen op handhaving van onze weermacht en opnieuw een goed woord had laten hooren ten gunste van het behoud van de werf Hellevoetsluis, heeft de heer Zadelhoff (S.D.A.P.) de derde ontwapenings- rede van den avond doen hooren. De verga- eririg werd besloten met een rede van den heer Smeenk (A.R.), die verzocht het bur- gerpersoneel, dat thans op arbeidscontract werk, in vasten dienst te nemen. Onweer en overstroomingen in Duitschland. Uit verschillende deelen van het rijk wor sen dcor het W.B. stormen gemeld, waar- door schade is aangericht. Op de Ncordzee- kust heeft 't duchtig gespcokt; de Eiderdijk is doorgebrokenongeveer 50 tot 60 m. van den dijk is door het water verzwolgen. Alle landerijen erachter staan blank. In Oppen- Baden heeft een hevig onweer gewoed, waar- dcor op verschillende plaatsen brand ont- stond. Zoo sloeg de bliksccn in een fabriek voor leermiddelen te Zell, waardoor het ge- bouw afbrandde. Een hoogspanningsgelei- ding van de centrale te Faufenberg werd ge- trcffen, met het gevolg dat een reeks van dorpen in donker werd geztt. Ook het vierde vermiste schip I terecht. Bij den bevrachter, de firma Van Wijk Cats te Vijfhuizen is hedenmorgen bericht ontvangen, dat het vermiste binnenschip „De Nieuwe Zorg" te Vreeswijk is aangekomen. Ten gevolge van het stormweer moest de schipper G. ter Wilde met zijn vaartuig op de Zuiderzee terug keeren. Hij is teen via den IJsel binnen door naar Vreeswijk ge- gaan. In verband met de vermissing had de Rijks- inspectie gisteren op de Zuiderzee een onder- zoek ingesteld. Aan boord van „De Nieuwe Zorg" is alles wel. Het vaartuig wordt Maandag te Vijf huizen verwacht. Trawler In nood blj Terschelling. Een Chineesch stocmschip heeft gerappor- teerd, dat ten Noord-Westen van de Eeier- landsche gronden een trawler drijvende ligt, die een dringend sein in top heeft. De natio- naliteit van dezen trawler is onbekend, men weet evenmin of zich nog personen aan boord bevinden. De „Oceaan van de firma Doeksen te Terschelling is ter assistentie Vertrokken. Het hooge water. - Zuidtaardermeer buiten zijn oevers tengevolge van den hevigen Noord-Wes- ferstorm is het Zuidlaardermeer buiten zijn opvers getreden. Vele landerijen zijn over- stroomd; het water is ver boven 't normale peil gestegen. llrk staat blank. Tengtyokze van den hevigen storm bereik- te het Zuiderzeewater gister tegen midder- nacht den hoogen stand van 1.61 M. plus A.P. Het geheele weideland, ongeveer vier- vijfde van het eiland staat blank. Te Amersfoort. Tengevolge van het ruimen van den wind is het water in de Zuiderzee zoo gestegen, dat bij Spakenburg reeds bijna de kruin van den dijk bereikt is. Te Amersfoort liep de Groote Koppel reeds onder en als de wind blijft aanhouden, zal de Kleine Koppel ook spoedig onderstaan. Rookerijen te Monnikendam over- stroomd. Gisterochtend bereikte de waterstand hier 1.75 M. plus A.P. Vele rookerijen werden overstroomd. De groote rivieren. Van verschillende plaatsen langs de Maas en de Waal komen berichten van ernstige stijging van den stand van het water. Ook van den Bovenrijn wordt was gemeld. De uiterwaarden langs de rivieren zijn ondergeloopen. De Vecht. De Vecht bereikte gistennorgen den stand 50 c.M. plus N.A.P. De schutsluis blijft ge- sloten, waardoor vele schepen liggen te wachten. Ook het binnenwater is zeer hoog en staat op vele plaatsen gelijk met kruin en straat. Het water is nabij Zuilen sedert Donder- dag met 40 c.M. gestegen. Verscheidene wei- landen staan onder water. Kademuur in elkaar gezakt. Door de werking van den vloed, die ech- ter gelukkig niet zoo hoog opliep als men vreesde, is over een lengte van ongeveer 80 M. een gedeelte van de kaaitnuur ten hoogte van de pakhuizen van gebr. Spoon, op de Bierkaai te Den "Briel, inelkaar gezakt. Schade aan den Westkapelschen dijk. De Westkapelsche zeedijk heeft door den storm der laatste dagen schade opgeloopen, doch daar het een Zuidwesterstorm was, is de schade van heel wat minder beteekenis dan verleden jaar in November met den Noordwesterstorm, toen men het ergste vreesde. De Benwyvis. Omtrent het gestrande Engelsche stoom- schip „Benwyvis", welk schip te Leeds thuis- hoort en dat thans bij Terschelling ligt, kan nog worden gemeld, aat gister nog 21 leden van de bemanning op het eiland zijn geko- men. Deze personen, meerendeels matrozen, zuilen naar Rotterdam vertrekken, via Har- lingen. De kapitein, stuurlieden en machi- nisten bevinden zich nog op het schip. Daar de machinekamers vol water zijn, tracht men door motorpompen dit te verwijderen. Het electrische licht is thans ook defect. De sleepbooten „Oceaan" en „Volharding" van de firma Doeksen te Terschelling en de „Texel van de firma Drost te Texel hebben het bergingswerk op zich genomen en zuilen trachten het schip weer vlot te krijgen. Tjaikschip gestrand te Uithuizen, Met den N. W. storm is gister aan den Lauwerpolderdijk te Uithuizen gestrand het ijzeren tjaikschip „De Twee Gebroeders" van de Firma Gebrs. Wans te Amsterdam. Het schip, metende 250 ton, was op weg van Leeuwarden naar Embden om een lading hout te halen, De opvarenden zijn gered. IJmuider trawlers varen weer uit. In verband met de betere weergesteldheid zijn gister vele trawlers naar zee vertrok ken. De volgende week wordt echter weinig of geen aanvoer verwacht. De stand van de Eem. Gisternacht is de stand van het water der rivier De Eem gestegen tot 1.49 M. boven A. P. Gistermiddag om twaalf uur bedroeg de stand 1.30 M. Wanneer deze daling blijft aanhouden, is het zoo goed als zeker dat het zeewater den Eemnesserpolder niet zal overstroomen. Tusschen Baarn en Soest echter staat al het land blank van zeewater. De stand van de Maas. Uit Maastricht meldt men, dat de Maas blijft wassen, sedert Donderdagavond nog 26 c M. De laag gelegen landerijen loopen onder. Dak weggewaaid. Tengevolge van den hevigen storm is van de goederenloods der motorboot-onder- neming Tieleman aan de IJselkade te Doe- tinchem het geheele dak afgerukt en totaal verwrongen op den loswal gedeponeerd. Per- soonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De visscherij. Uit IJmuiden wordt gemeld, dat de treiler- visscherij voorloopig is gestaakt. DE STORM EN DE ZUIDERZEE- WERKEN. „Het Volk"bevatte gisteravond een uit- voerig verhaal over het gevaar waarin de bevolking van de „de Vier Noorderkoggen" verkeerd heeft, dcordat in den nieuwen dijk van Medemblik, tengevolge van den en ver- der in den nacht van Donderdag op Vrij- dag naar't Noord-Westen loopenden storm, gaten zouden zijn geslagen. In het verhaal, waarin op de bekende wij- ze verder geschetst wordt, dat de zee steeds poogt terug te winnen, wat de mensch in harden arbeid, de zee ontneemt, wordt mede herinnerd aan het feit, dat het bestuur van „de Vier Noorderkoggen" onderdrang van de Zuiderzeewerken, toestemming verleende tot het verlagen van den ouden dijk, is een schrikbeeld gegeven van de gevaren die de bevolking bedreigde. Een en ander zag er ernstig uit en wij ver- wonderden ons daarover in hooge mate, om- dat wij ons den dag te voren nog op de hoogte van een en ander hadden gesteld en met zekerheid konden berichten dat er niet het minste gevaar heeft gedreigd. Hedenmorgen hebben wij ons met de di- rectie van de Zuiderzeewerken in verbinding gesteld en vernamen wij, dat er op een paar plaatsen in de 18 K.M. lange en 50 Meter breeden dijk een paar gaten waren geslagen, waarvan de grootste een omvang had van 1)/2 Meter. Deze gaten heeft men dadelijk kunnen dichten, doch van eenig dreigend gevaar is niet de minste sprake geweest. In- tegendeel is gebleken, dat de keileem, waar van de dijk is gemaakt, een buitengewoon goed dekkingsmateriaal is. Reden tot ongerustheid is er niet Prov8tic8aa8 nieuws EGMOND AAN ZEE. Gemeenteraad. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad al- hier Bijeen onder leiding van burgemeester C. J. Eijma. Onder de ingekomen stukken was aller- eerst een schrijven van den heer M. W. v. d. Garden, waarbij deze zijn ontslag nam als lid van den raad. De heer C. Blok, de vol gende op de sociaal-democratische lijst, die verzocht was de opengekomen plaats in te nemen, had medegedeeld, dat hij zijn benoe- ming niet wenschte te aanvaarden, waarna de heer E. Groen, die echter niet aanwezig was, als zoodanig was benoemd. De heeren Snoeks en Blok werden met het nazien van de geloofsbrieven belast, en ad- viseerden den heer Groen tot den raad toe te laten, hetwelk dan ook besloten werd. De heer Broek merkte op, dat de S. D. A. P. niet wat de heer Groen in den raad doet of zegt voor haar verantwoording nemen kan. De Voorzitter dankte den heer v. d. Gar de namens de gemeente voor den ijver, die hij altijd had betoond waar het gold de behar- tiging der Egmondsche belangen. Men was het niet altijd met elkaar eens geweest, maar toch wilde spr. den heer v. d. Garde voor dien ijver bedanken. Na nog enkele andere ingekomen stukken was aan de orde een verzoek van de centrale vereeniging tot behartiging van de maat- schappelijke belangen van zenuw- en ziels- zieken om een minimum subsidie van 50. B. en W. meenden echter, dat het niet op den weg der gemeente lag deze subsidie te ver- leenen. Daarvoor komen gemeenten in aan- merking die kapitaalkrachtiger zijn. De heer Snoeks kon zich hiermede niet vereenigen. De vereeniging heeft toch een zeer menschlievend doel. Men zou het dan wel met een subsidie van 25 kunnen doen. De Voorzitter wees er op, dat er gesproken werd van een minimum subsidie en hand- haafde het advies van het college. Het verzoek werd daarna in stemming ge- bracht en met negen stemmen tegen een ver- worpen. Vervolgens kwam ter tafel een verzoek van de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Noord-Hoi land een adres te steunen om de classificeering van het onderwijzerssalaris te verbeteren, zoodat de salarissen der onderwijzers in een kleine plaats gelijk worden aan die in een plaats zooals Alkmaar. Volgens de tegen- woordige toestand is Alkmaar bij een hoo- gere klasse ingedeeld: de wetgever is uitge- gaan van het standpunt, dat het leven in een te Alkmaar vergoedt in rekening-eourant een rente van drie prouent (3 en berekent GEEN omzetprovisie. Sroote plaats duurder is dan in een kleine. >it is echter lang niet altijd waar en daarom stellen B. en W. voor het adres te steunen. Na een desbetreffende opmerking van den heer Broek, meende de Voorzitter, dat het feit, dat sommige gehuwden in den zomer kamers verhuren, geen reden is om dezen steun niet te verleenen. Ook heeft de tegenwoordige regeling ten gevolge, dat de onderwijzers gaarne zoo spoedig mogelijk naar een grootere plaats trekken, omdat zij daar meer kunnen verdie- nen. Met algemeene stemmen werd vervolgens besloten het adres te steunen. Aan Mej. A. Heere, tweede helpster aan de bewaarschool, die als zoodanig eervol ontslag had aangevraagd, werd besloten dit te verleenen. B. en W. zuilen een, oproep plaatsen om in deze vacature te voorzien. De gezondheidscommissie had B. en W. geadviseerd bij den raad uit te lokken de woning Achterom 5 onbewoonbaar te ver- klaren, en nadat B. en W. zich van den toe- stand ter plaatse hadden overtuigd, konden zij zich volkomen met het advies vereenigen. Aldus besloten met algemeene stemmen. Vervolgens stelden B. en W. voor het con tract met den heer IJ. Verhoeve omtrent de hypotheek op het huizencomplex nabij het station te wijzigen. Tot nog toe was de jaarlijksche aflossing 480 en de rente 6 pet., thans werd voorgesteld de aflossing op 1400.te bepalen bij een rente van 5 pet. Men heeft zich tot het regelen van deze kwestie tot een advocaat gewend, die dit heeft geadviseerd. Wanneer de heer Verhoeve ook hieraan niet voldoet, dan zal er tot nog strengere maatregelen moeten worden overgegaan. Van de nu voorgestelde wijziging wordt de gemeente slechts beter: het gezamenlijk bedrag is hooger. De heer Snoeks betwijfelde, of men hier wel erg mee zou opschieten. Had de heer Verhoeve toezegging gedaan deze regeling na te komen? De Voorzitter: Hij heeft gezegd: Als dit niet gaat, moet je me maar aanpakken. De heer Snceks meende, dat, als er niets bereikt werd met een klein bedrag, met een grooter in het geheel geen resultaten zouden worden geboekt. De heer v. d. Pol: Als hij heeft fezegd: Pak me dan maar aan, is het een bewijs, dat het hem niets schelen kan, dus dan helpt het ook niet. De heer v. d. Plas vond het zuiver zaken- politiek, en hoewel het treurig was, dat tot zulke maatregelen moest worden overge gaan, moest men hier toch maar toe beslui- ten. De heer v. d. Pol sprak er zijn verwonde- ring over uit, dat men nu met een nieuw voorstel kwam. De vorige vergadering was toch besloten, dat de heer Verhoeve. als hij aan zijn verplichtingen niet voldeed, ver- volgd zou worden! De Voorzitter zei, dat B. en W. meer heil in het nieuwe voorstel zagen. Het is in het belang van de gemeente, als men dit doet. Er is voor dit complex maar niet zoo gemak- kelijk een kooper te vinden. De heer v. d. Pol was nog steeds bang dat er niets van komen zou. De huizen worden toch Tiaar waarde goed verhuurd, en zou dan de aflossing niet kunnen worden betaald? De Voorzitter meende, dat er dan kwestie zou zijn van oplichterij, wat niet mag wor den verondersteld. Wanneer de heer Ver hoeve dit accepteert en nakomt, is de gemeen te er beter mee af. B. en W. zijn bang om het nu reeds te liquideeren. Het voorstel werd vervolgens in stem ming gebracht en aangenomen met negen stemmen tegen een. Punt 5 van de agenda was een aan het ziekenhuis te Alkmaar te verleenen subsidie van ten hoogste 941. Op de vraag van den heer Snoeks, welke voordeelen de gemeente bij het verleenen van deze subsidie heeft, antwoordde de Voorzit ter, dat de verpleging in de laagste klasse, zonder dat deze verleend wordt, zes gulden per dag zou bedragen, terwijl dat bedrag in het andere geval drie gulden zou zijn. Bo- vendien is de gemeente moreel verbonden dezen steun te verleenen en tenslotte zal het voor de armsten onmogelijk zijn er zich an- ders te laten verplegen, daar de kosten dan veel te hoog zijn. Aan het getal 941 is men door een eenmaal genomen raadsbe- sluit gebonden. Met algemeene stemmen werd besloten de subsidie te verleenen. De raad vereenigde zich met de voordracht van regenten voor de buitengemeenten. Daarna was aan de orde de benoeming eener onderwijzeres aan de O. L. school. Op de voordracht stonden: 1. Mej. M. K. van Til, wonende te Limmen, thans reeds als tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school werkzaam; en als 2 en 3 de heeren Sluiter te Schoorl en Landman te den Helder. De an dere tijdelijke onderwijzeres aan de 0. L. school, mej. C. Bakker, heeft niet gesollici- teerd. De heer v. d. Pol vroeg, of het niet moge lijk was om bij een stemming als deze, over verschillende personen, papiertjes te maken, waarop de namen reeds voorkomen, waar- achter men dan alleen maar b. v. een streep- je zou behoeven te zetten. De papiertjes schenen te worden nagekeken, want men weet van elkaar, wie gestemd is', wat aan de hand makkelijk te zien is. Als er op deze wijze wordt gestemd, zal spr. zich van stemming onthouden. 'De heer Snoeks: Dat is klappen uit de ver gadering! De voorzitter merkte op, dat de briefjes al tijd dadelijk worden scheurd. De heer v. d. Pol: Dan worden ze weer bij elkaar gezocht. De voorzitter: Dat zijn insinuaties, waar op wij niet nader kunnen ingaan. Thans wordt er op de oude wijze over de onderwijzeres benoeminc gestemd, met het resultaat, dat mej. M. K. van Til benoemd werd met 9 stemmen voor en een bianco. Vervolgens was aan de orde de verkiezing van eert lid van het Burgerlijk Armbestuur. De heer C. Heere, aftredend, is als zoodanig herkiesbaar. Met '5 van de zes geldige stem- men werd de heer Heere herbenoemd. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, t.w. de heeren J. Koopman, P. v. d. Schinkel en C. Pluimgraaff werden met 9 stemmen voor en een bianco gezamen lijk herkozen. B. en W. stelden vervolgens voor om de tantiemes voor de ambtenaren der bedrijven wederom evenals het vorige jaar te bepalen op 2K bij het gasbedrijf en H/2 bij de waterleiaing en het electrisch bedrijf ieder, van de netto-winst. Dit bedrag kwam het vorig jaar op ongeveer 587 gulden, thans zal het 572.23 bedragen. De heer Snoeks was in beginsel niet voor het verleenen van subsidies. Is het loon dan naar evenredigheid niet goed? De voorzitter merkte op, dat dit onder het middelmatige bleef. De heer Snoeks vond, dat men, nu het de laatste jaren goed ging (vroeger had men al tijd verliezen te boeken gehad) niet dadelijk met subsidies moest beginnen. Een arbeider behoort gewoon zijn plicht te doen, aanmoe- digingen mag hij niet noodig hebben. Zou hii minder goed arbeiden als hij deze niet kreeg? Op grond hiervan zou spr. dan ook wenschen, dat deze gratificatie in loon zou worden om- gezet. Dan had men in de toekomst voor het pensioen er ook nog wat aan. En zouden dan de andere gemeenteambtenaren niet eveneens een dergelijke tantieme moeten hebben. Die doen hun best toch evenzeer. De heer v. d. Pol sluit zich bij den heer Snoeks aan. (Wordt vervolgd.) SCHOORL. Men schrijft ons uit Schoorl, in aansluRing op het korte bericht van onzen correspon dent in ons nummer van Vrijdag: Den lOden December was er een feestavond georganiseerd in de zaal van den heer Schuyt door de Tuinbouwvereeniging ter eere van den voorzittei;, den heer R Wog- num, die dezen dag herdacht, dat hij voor 25 jaar als voorzitter gekozen werd. De zaal was feestelijk versierd en dit gaf een gezellig aanzien. Nadat de voorzitter en diens echtgenoote met een auto van huis waren gehaald en door de leden gecomplimenteerd waren, opende de vice-voorzitter, de heer Jb. Mooij, de feest- vergadering. Spreker heette alien hartelijk welkom en wees op het feit, dat het 25 jaar geleden was, dat de heer Wognum als voor zitter werd gekozen. Hierna overhandigde hij den jubilaris een voorzittershamer en sprak de wensch uit, dat hij dien nog vele jaren mocht hanteeren. Daarna verzocht hij den jubilaris punt 2 van de agenda te willen be- handelen en wel de benoeming van een eere- voorzitter (applau^). I>e voorzitter nam het woord over en richtte zich nu tot den heer Baron von Fridagh: „Mijnheer de burgemeester, reeds lang hadden we't plan opgevat, om U als eere-voorzitter van onze vereeniging te be- noemen. Maar wij Hollanders zij nog al stug en ook de Schoorlaars zijn hier niet vreemd aan. We willen eerst gaarne de kat uit den boom kijken. De Duitschers zouden zeggen, benoem een burgemeester als eere-voorzitter eener vereeniging, daar kun je van profi teered Maar mijnheer de burgemeester, zoo zijn wij niet. In de jaren, dat U hier is, hebt U vele blijken van sympathie voor de Tuin bouwvereeniging getoond. En nu zal het ons zeer aangenaam zijn, indien U de functie van eere-voorzitter onzer vereeniging wilt accepteeren." (Applaus). De burgemeester antwoordde hierop, dat het voor hem een groote eer was, als eere- voorzitter te worden benoemd. In werkelijk- heid vervolgde spreker, ben ik wel geen turn- bouwer, maar in m'n hart voel ik veel voor de Tuinbouwvereeniging, die in Schoorl een groote rol speelt. Ik hoop dan ook op vele vergaderingen aanwezig te mogen zijn en wensch een prettige en aangename samen- werking met het bestuur. Spr. nam de benoeming gaarne aan, en dankte, ook namens z'n vrouw, voor het hem schonken vertrouwen. (Applaus). De vice-voorzitter nam nu het woord: weer en vroeg den eere-voorzitter den iubi- laris de cadeaux te widen overhandijen. De eere-voorzitter achtte het zich een voor- recht dit te mogen doen en sprak den jubi laris als volgt aan: Mijnheer de voorzitter, namens alle leden der T. B V. feliciteer ik U nogmaals van harte met Uw jubileum, 25 jaar onafgebroken voorzitter van eenzelfde ver eeniging te zijn, is een mooie prestatie. Gaarne zou ik nog enkele punten willen aan- halen uit uw 25-jarig voorzitterschap. In tyuj als vice-voorzitter benoemd, in 1904 op 5 Lec. als voorzitter. Een Sint-Nicolaasver- rassing in den waren zin des woords Uw Bemoeii'ngen met de Noorderstoomtram met het veilen van de tuinbouw-producten, met het oprichten van een veiling te Alkmaar, c^,ar i ^en ten dage als bestuurslid voor Schoorl steeds op de bres staat, kortom alles wat U voor de Tuinbouwvereeniging gedaan heett, waardeeren wij ten zeerste. Maar niet alleen op tuinbouwgebied heb ik, als burge meester, U ontmoet, maar ook in V.V V., de Ziekenhuisverpleging, de Begrafenisvereeni- ging, de Staatspensionneering, waarvoor U als voorzitter dier v-ereenigingen al veel heeft gedaan. Maar het mooiste is, dat Wognum eenvoudig gebleven is. Want er zijn lielaa? velen, die ijdel worden, als ze met diverse personen omgaan. Maar U, mijnheer de voor zitter, wat U gedaan heeft, heeft U van harte gedaan. Steeds heeft U de belangen Uwer vereeniging op den voorgrond gesteld. Dat U met Uw tijd meegaat, bewijst wel Uw sympathie voor de glascultuur, waar ik het geheel met U eens ben. Met betrekking op de Boerenleenbank ligt er voor de jonge tuinders van Schoorl wel toekomst in Maar ten slotte, mijnheer de voorzitter, wilde ik U namens alle leden der T. B. V. een geschenk aanbie- den, en hoop dat U, met Uw gezin, er nog vele jaren van mag profiteeren en namens V. V, V. GroetKamperduin bied ik U een .bloemstuk aan. (Applaus). Dit geschenk van de T. B. V bestond uit 6 mooie stoelen, die op het tooneel waren gezet, tevens een mooi bloemstuk. De jubilaris zeide, dat hij nu de kluts heelemaal kwijt was, zooveel waardeering en hulde had hij niet verwacht. Wel wist hij dat er buiten hem om vergaderd was, wat nooif gebeurde, maar het rechte wist hij niet Maar dit had hij zeker niet verwacht Hij bedankte den eere-voorzitter voor diens hartelijke woorden en de leden voor hun huldeblijk. In de 25 jaren, zoc vervolgde de jubilaris. heb ik veel vergaderingen gehad, maar altijd op een prettige manier. Ik heb goed, maar ook wel eens niet goed gedaan, maar wat ik ge daan heb, heb ik naar m'n beste weten ge daan. (Applaus). Nu zichtbaar bewogen dankte hij de ver gadering nogmaals ook namens z'n vrouw en kinderen, voor al hetgeen men gedaan had, om dezen dag tot een onvergetelijken te maken. (Applaus). Daarna stelde de vice-voorzitter voor, een eere-dronk op den jubilaris te geven. Nadat de wijn ingeschonken was stond de vergadering op en werd met den heer Schuyt aan de piano, het „Lang zal ie leven" gezongen en geklonken op de gezond- heid van den jubilaris en diens gezin. De eere-voorzitter en diens echtgenoote verlieten te tien uur de feest-vergadering, na nog een enkel woord van aangenaam samen- zijn te hebben gesproken. De voorzitter sprak, nu hij weer in z'n oude doen was, nog een woord van dank aan de vice-voorzitter, den heer Jb. Mooy, voor z'n uitstekende leiding en bracht dank aan de V. V. V. Groet, Kamperduin, de L. T. B. en de familie Schuyt, voor de mooie bloemstukken en de attentie op dezen dag ge- noien en aan de leden voor hun groote mede- werking om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen Te elfder uur sloot de vice-voorzitter met een goed gemeend woord de vergadering. TEXEL. Stoomwasscheri] uit gebr and, Hedennacht om 2 uur ontdekte een voor- bijganger dat er brand was uitgebroken in de stoccn-wasscherij van den heer Klein Kla- renberg, die op cenigen afstand van den Burg op den weg naar Oude Schild is ge legen. De voorbij ganger waarschuwde te Den Burg den burgemeester en den daar wonen* den eigenaar, maar bij het brandende ge- bouw gekomen bleek blusschen niet meer mogelijk. E>e brandspuit heeft geen hulp meer geboden. Het gebouw is tot den grond toe uitgebrand. Het is, op eenige nieuwe ma< chines na, verzekerd. De oorzaak van den brand is nog onb«- kend. SCHAGEN. Een inwoner van Schagen is als verdaclV van onzedelijke handelingen gevankelijk overgebracht naar Alkmaar. De heer P. Statnmes, Grootewal, Is be noemd tot Heemraad van het Heemraad- schap der Schager Kogge Strijkmolens. NIEUWE NIEDORP. Te Terdiek onder deze gemeente is gistA morgen de boerenbehuizinge van den heer L. Borst door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Het huis zoowel als de inboedel was laag verzekerd.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2