DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Tardieu spreekt in den Senaat, Dagelijksch oworzioht. BuitenBand DE FINANCIEELE REGONSTRUGTIE IN DUITSCHLAND. Binnenland No. 296 Dit nnmmer bestaat uit 2 bladen* Honderd sen en dertigste Jaargang 1929 cnicntsprijs bij vooruitfoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bcwijsn. 5 ct. Advcrtentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte.1 Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordain C9, Tel. Adininistr. No. 3. Redactie No. 33. DeSenaatalsin vroegere dagenl Een regeeringsverklaring. Hoezeer Tardieu in den korten tijd dat hi] minister-president is, zich in het parlement eezas heeft verworven, bleek Donderdag- midda0' in den S6033* b>i de behandeling van het ontwerp betreffende het openen en nuleeren van credieten over het finandoe- le iaar 1929, tengevolge van de veranderde samenstelling der regeering aangebracht. Bij het begin der zitting; toch waren slechts weinig senatoren aanwezig, doch nauwelijks had Tardieu het spreekgestoelte betreden, of de geheele zaal stroomde vol. In een der bijzalen werd juist een vergade- ring gehouden van de z.g. „groupe de la mutualite", welker leden, 240 in aantal, on- verwijld de bijeenkomst opbraken en zich naar de groote zaal spoedaen. In enkele mi- nuten waren vrijwel alle fauteuils bezet en bood de Senaat den aanblik van de groote dagen De rede van Tardieu zelf werd een minis- terieele verklaring, daar hij onmiddellijk bij den aanvang reeds zeide, van de hem gebo- den gelegenheid te willen gebruik maken om vluchtig aan te duiden, hoe de regeering haar taak opvat. Srdert zijn optreden als minister-president had Tardieu zich nog niet aan den Senaat voorgesteld. De begrooting van 1931, zoo verklaarde Tardieu, zal de eerste zijn, welke, wat in- komsten en uitgaven betreft, een werkelijke en complete balans zal zijn en levert de basis van een politiek van lange duur zal vormen. Om daartoe te geraken, dient allereerst de diagnose van den toestand des lands te worden gesteld. Frankrijk meent dat de over- winning alles mogelijk moet maken voor een land, dat haar heeft verdiend. Een zeer juis- te gedachte, doch het land heeft niet op alle gebieden de activiteit ontplooid, welke men het recht had te verwachten. Frankrijk heeft veel gedaan voor het herstel der rui'nen, doch het hteft onvoldoende geloof gehecht aan de macht zijner eigen middelen en het heeft misschien niet voldoende deelgenomen aan de dynamische beweging, welke zich overal elders heeft dcen gelden. De regee ring heeft de eerzucht en voor een regee ring is eerzucht een plicht om Frankrijk in staat te stellen zijn lotsbestemming te ver- wezenlijken. Frankrijk wil den buitenland- schen .vrede, dien alle Franschen, zonder on- derscheid van partij, willen. Het wil den binnenlandschen vrede, het wil dat de open- bare straat, die gemeenschappelijk bezit is, niet veroverd wordt door organisaties, welke van buitenaf orders en subsidies krijgen. Frankrijk wil openbare diensten, welke func- tionneeren, het wil een eccr.cmische en so- ciale politiek, het wil een zuivere onderwijs- politiek en alle lementen van het nationaal bezit ontwikkelen. Om dit te bereiken stuit men op moeilijkheden. „Doch" aldus de premier „indien ge den arbeid bekijkt, die is verricht door vier generaties, waarvan wij de laatste zijn, dan kunnen wij niet nalaten de schitterende opleving van ons land te be- wonderen. Vijftien jaar na Waterloo ge- schiedde de verovering van Algiers, vijftien jaar na Sedan, de verovering van Tunis, In- do-China en West-Afrika. Zeven jaar na Tanger was Frankrijk in Marokko. En de oorlog van 1914 werd de groote toetssteen voor de duurzaamheid van het regime, hij gaf ons Elzas en Lotharingen. In minder dan tien jaren herstelde Frankrijk zijn puin- hoopen, waarvoor de Ver. Staten na den Slavenoorlog een halve eeuw noodig had den. De conclusie is dat wij het recht en den plicht hebben om nieuwe dingen te onderne- men. In tegenstelling met de beroetnde woor- den van Willem de Zwijger gelooven wij dat het noodig is „d'esperer pour entrepren- dre"' Y.ddr den oorlog geloofde men dat Frankrijk in een staat van decadentie ver- keerde, doch de oorlog heeft geleerd dat het tegenovergesteld het geval is" Tardieu besloot met den steun van den Senaat te vragen Directeur: C. KRAK. Hoofdredactenr Tj. N. ADEMA. Postgiro 37960 16 DECEMBER motie van vertrouwen hebben aaneengesloten voor gestemd de drie regeeringspartijen der sociaal-democraten, van het centrum en van de democraten benevens van de D. V. P. 24 leden. Tegen hebben gestemd alle aanwezige le den van de partijen der Duitsch-nationalen, -der communisten, van de economische partij, van de D. N. „Arbeitsgemeinschaft", van de Chr. Boerenpartij, van de nationaal soicalis- ten en van de D.V.P. 14 leden, van de 4 Duitsch-Hannoveranen 3 leden, voorts beide leden van de volksrechtpartii en de tot geen partij behoorende afgevaardigden Bruhn en Frolich (Leipzig). De 22 blanco-stemmen waren als volgt verdeeld: Beiersche Volkspartij (12 stem- men), D.V.P. (3 stemmen), Duitsche boeren partij (6) en 1 Duitsch-Hannoveraan. Drie leden der D.V.P. onder wie de pas be- noemde voorzitter dr. Scholz hadden bericht van verhindering gezonden. Vier leden der communistische partij zijn nog van de zittingen uitgesloten. De zitting verdaagd. Na de stemming werd de zitting verdaagd tot hedenmiddag een uur. Op de agenda staat naast eenige kleine voorstellen het nieu we douanetarief-ontwerp. Parijsche persstemmen over het vertrouwensvotum in den Rijksdag. Omtrent de stemming over het ver trouwensvotum voor het Duitsche kabi- net Miiller, schrijft Pertinax in de „Echo d© Pftris"i „Wanneer het ministerie gevallen zou zijn, zou, met het oog op de lange parle- mentaire crises in Duitschland, het on- mogelijk zijn geweest, de tweede Haag- sche Conferentie te houden. Men zou gedwongen zijn de werkzaamheden voor onbepaalden tijd te verdagen en plaats te maken voor de debatten over de con ferentie voor de ontwapening ter zee. Men moet zich afvragen of het Volks- begehren op 22 December niet in heviger vorm de ontevredenheid van het land tot uitdrukking zal brengen, zonder de nationale kringen voile satisfactie te geven. Zaterdag heeft het kabinet de overwinning behaald eji is zijn positie, naar het schijnt tot de Tweede Haagsche Conferentie verzekerd. Wanneer het evenwel na zijn terugkeer uit Den Haag ter. val komt, moet men zich daarover allerminst verwonderen. Waar is, dat in October met Stresemann de Duitsche Staatrman verdween, die bijna alleen de noodzakelijkheid van een weloverwogen politiek te verstaan gaf." Ook naar de meening van „L'Oeuvre" heeft het resultaat van de stemming van Zaterdag een Young-crisis vermeden. De ministercrisis in Duitschland heeft de sanctie van de ontruiming uitgesteld. Zaimis tot president van Griekenland gekozen. Motie van vertrouwen aangenomen De motie van vertrouwen in de regeering is fnet 222 tegen 156 stemmen en 22 onthou- dingen aangenomen. Het „sofort"-program. De op grond van het regeeringsprogram door de regeeringspartijen in te dienen initiatiefvoorstellen inzake het „sofort"-pro- gram zijn nog niet definitief geformuleeru. Zij zullen echter in het begin der volgende week bij den Rijksdag worden ingediend; zij zullen de verhooging der tabaksbelasting en de verhooging der bijdrage voor de werkloos- heidsverzekering omvatten. Voor het overige wachten de regeeringspartijen de voorstellen der regeering inzake het financieele hervor tningsplan in zijn geheel af. Hoe er gestemd werd. Bij de stemming in den Rijksdag over de Zaimis is met groote meerderheid tot presi dent van de republiek gekozen. Dr. Alexander Zaimis werd in 1855 gebo- ren uit een geslacht, dat sinds eeuwen in Griekenland een groote rol heeft gespeeld. Hij studeerde te Leipzig en Berlijn en be- haalde in Heidelberg zijn doctorstitel. In de politiek iieeft hij sinds 1890 als minister of premier in verschillende regeeringen een lei- dende plaats ingenomen en dat vaak in moei- lijke tijden. In 1906 ingevolge den wensch der groote mogendheden als eerste commissaris naar Kreta gezonden, kwam hij voor het eerst in contact met Venizelos, die hij ook later dik- wijls tegenover zich zou vinden. Onder het derde oorlogskabinet Zaimis (Mei tot Juni 1917) moest koning Konstan- tijn aftreden. Het daarop volgende kabinet- Venizelos besloot tot den oorlog. In het kabinet Rhallis, dat einde '20 den koning terugriep, zat Zaimis als minister van onderwijs. Na de nederlaag in Klein-Azie geraakte Zaimis op den achtergrond tot Dec. '26, toen hij na den yal van generaal Pangalos als dic tator,, zijn vierde kabinet vormde. In Mei '28 verscheen Venizelos weer plot- seling op het politieke tooneel en moest Zai mis aftreden, om echter later toch weer tot het premierschap te worden geroepen. Thans zal hij zijn vaderland dienen als president van de republiek. DE CHINEESCHE CHAOS De toestand in Mantsjoerije. Oosterspoorweg ir. Rudy en tot pl.verv. directeur ir. Denisow. De beide ingenieurs zijn direct naar Char- bin vertrokken, teneinde de leiding van den Chin, Oosterspoorweg op zich te nem-en. Een vreemde houding tegenover consuls. Op hun reis van Charbin naar de Russi- sche grens zijn de buitenlandsche consuls bij hun aankomst op het station van Tokoto met een vreemde demonstrate verwelkomd. De Chineesche demonstreerden met op lan- sen gestoken hoofden van gedurende den laat- sten tijd terechtgestelde opstandelingen en roovers. De Chineesche bevelhebber te Tokolo wei- gerden den consuls veiligheid te waarborgen, doch gaf toestemming voor het vertrek van den trein naar de Chin.-Russ. grens, waar de consuls met de Russische autoriteiten in contact zullen komen. Het doel der reis. De Chineesche bladen melden, dat de trein met vertegenwoordigers van de Duitsche, Ja- pansche, Engelsche Fransche en Amerikaan- sche consultatie van de Russ.-Chin. grens nabij Hailar is aangenomen. Het doel van de {eis is betrouwbare in- lichtingen in te winnen over den toestand van de vreemdelingen in de door de Russen be- zette gebieden. Weer een rumoerige Weensche Zondag. Thans drie zwaar gewonden. In het middenpunt der plechtigheid stond een groote rede van Thalmann, die sprak over de wet tot bescherming der republiek, het Youngplan, Sovjet- Rusland en de oprichting van een Duit sche Sovjetrepubliek, welk laatste feit hij uitvoerig besprak, waarna hij de aan- wezigen opwekte mede te werken tot het scheppen en verzekeren van de toe- komst van de Duitsche Sovjet. De Japansche regeering ontevreden. De Japansche regeering stelde Moskou in kennis van haar ontevredenheid naar aanlei- ding van de magere berichten betreffende de Japansche onderdanen in de bezette zone van Mantsjoerije, waarbij zij aandringt op nadere mededeelingen over hen. Zij vestigt de aan- dacht der Sovjets op de jongste verklaring van den Sovjetambassadeur te Tokio, behel- zende dat zich geen Russische troepen op Chineesch grondgebied bovinden en merkt op dat dit klaarblijkelijk in strijd is met de fei- ten, daar de Russen den Oost-Chineeschen spoorweg bezet houden. De Chineesche Oosterspoorweg. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft ae Raad van volkscommissarissen besloten te benoemen tot directeur van de Chineeschen Toen gisteren een honderdtal Heimwehren uit Linz naar Ischl toog, waar een demon- stratie zou worden gehouden, en de trein te Ebensee aan het station moest wachten, kwam het tot onlusten met een aantal fabrieks- arbeiders op het station. Wederzijds werden scheldwoorden geroepen en de gandarmes, die den trein begeleidden, versperden den toe- gang naar het perron. Er ontstond een vecht- partij tusschen de arbeiders en de gendarmes, waarbij de laatste van de blanke wapens ge bruik maakte, tengevolge waarvan 3 arbei ders ernstige steekwondien in de borst oplie- pen. DE A.S. CONFERENTIE. De Tweede Haagsche. In verband met de voorbesprekingen van de Tweede Haagsche Conferentie verwacht men in diplomatieke kringen te Londen alge- meen, dat de conferentie een vlot verl-oop zal hebben. De vlootconferentie te Londen. Uit Washington wordt gemeld, dat de Ja pansche delegatie voor de vlootconferentie te Londen aldaar is aangekomen. Dinsdag beginnen de Amerikaansch Japansche voorbesprekingen, welke waar- schijnlijk 4 dagen zullen duren. Het standpunt van Japan. De leider der Japansche delegatie, de vroe gere minister-president Wakatsuki heeft in een interview te Chicago verklaard, dat Japan op de conferentie onvoorwaardelijk aan een verhouding van 10, 10, 7 van de kruisers zal vasthouden. De Japansche regeering zal be- reid1 zijn tot vermindering van de linie- schepen, doch niet vasthouden aan wijziging van de overeenkomst van Washington. DUITSCHLANO. DE DUSSELDORFSCHE MOORDEN. Met betrekking tot de aanhouding van den chauffeur Mayer te Eger, die ver- dacht wordt van de te Dusseldorf ge- pleegde moorden, wordt nog nader het volgende vernomen. Het omderzoek der crimineele politic te Dusseldorf heeft opgeleverd, dat Mayer vijf jaar geleden te Dusseldorf woonachtig was. Uit brieven, welke hij aan zijn moeder heeft geschreven, zou kunnen worden opgemaakt, dat hij ten tiide van de moorden bezwaarlijk te Dusseldorf geweest kan zijn. Het laatst is hij verscheidene maanden geleden bij daar ter stede woonachtige familieleden verschenen. Hij heeft eenige nachten bij zijn broer en enkele vrienden gelogeerd. Vervolgens heeft hij zich naar Eger be- geven, vanwaar hij verschillende brie ven heeft geschreven. Het is niet bekend of hij wegens het plegen van ernstige misdrijven gevonnist is. Zijn ouders verklaren, dat hij een gunstige reputatie geniet. BEZETTINGS-NASLEEP. De Rijnsche vrouwenbonden hebben zich met een verzoek om ondersteuning voor de 15000 buitenechtelijke kfnderen, door de entente-troepen in het Rijnland achtergelaten, tot de betreffende regee ringen gewend, van wie zij, op juridische gronden, een weigerend antwoord ont- vingen. Zij stellen thans nog pogingen in het werk deze ondersteuning alsnog te verkrijgen en zijn voornemens om bij mislukken van deze pogingen zich tot den Volkenbond te wenden. DRIEJARIG KIND DOOR EIGEN VADER GEDOOD? Gistermorgen is te Rangsdorf het lijk- je gevonden van een driejarig meisje, dat door een schot moet zijn gedood. Men vermoedt, dat de vader de dader is, daar men hem met een levensgevaarlij- ke schotwond, die moet zijn ontstaan uit een schot met een gelijk wapen als waarmede het meisje gedood werd, ge vonden heeft in een wachtkamer van het Potsdammer station. Zijn toestand is zoo ernstig, dat hij nog niet kon wor den gehoord, zoodat men vooralsnog in het duister tast omtrent de motieven, die hem tot dezen moord en zHfmoord gebracht hebben. SPANJE. AANVARING IN DEN MIST. Vier menschen verdronken. Het s.s. „Hydra" is tengevolge van den mist bij de Cies-eilanden in aanvaring geko- men met het Spaansche s.s. Antonio Gar cia", dat onmiddellijk zonk. Vier leden van de bemanning van het Spaansche stoomschip verdwenen in de golven. Er werden er twin- tig gered. De „Hydra" kreeg ernstige averij. ZWITSERLAND. Z.ES PERSONEN LEVENSGEVAARLIJK GEWO'ND BIJ AUTO-ONGEVAL. Gisternacht vond te Geneve een ernstig auto-ongeval plaats, waarbij zes jongelui ernstig gewond werden. In den auto bevon- den zich 2 meisjes en 2 te Lausanne studee- rende Belgen en Zuid-Amerikanen, die te Geneve het feest van de Escalade hadden ge- vierd. Kort voor het Volkenbondspaleis, waar de Quai Wison een bocht maakt, maakte de auto de bocht te scherp en met 'n vaart van ongeveer 80 K.M. reed de wagen tegen een boom. Door de kracht van de botsing werd de wagen letterlijk in tweeen gespleten en een der meisjes werd door een openstaand venster op het plaveisel geslingerd en alle 6 inzit- tenden liepen zware verwondingen op. Zij werden naar het ziekenhuis vervoerd. De ver wondingen van alle zes slachtoffers zijn levensgevaarlijk en men betwijfelt, of een hunner in leven zal blijven. JAPAN. DE POLITIEKE SCHANDALEN. Beschuldigingen tegen een oud- minister van oorlog. Het departement van justitie heeft, naar de „Times"-correspondent te Tokio meldt, be sloten generaal Jamanasji, oud-minister van oorlog, en gouverneur-generaal van Korea, in staat van beschuldiging te stellen wegens het aannemen van steekpenningen ten bedra- ge van 50.000 jen (60.000 gulden) voor het verleenen van vergunning tot het vestigen van een rijstbeurs te Foesan. Generaal Jamanasji voert aan dat het geld een bijdrage was, zonder bijbedoelingen ge- geven, tot de politieke fondsen van de Sei joekai (de partij van baron Tanaka). Alvo- rens een officier van zijn rang kan worden berecht, is de goedkeuring van den keizer noodig. Verwacht wordt dat hij zijn ontslag zal nemen. Het onderzoek naar de vele schandalen, na den val van het kabinet Tanaka aan het licht gekomen, duurt voort en er zijn al tal van be- kende politici en kapitalisten ondervraagd. AMERIRA. COMMUNISTISCHE BETOOGINGEN. Gisteravond hebben ongeveer TOO commu nisten voor het Witte Huis te Washington ge- demonstreerd. Herhaaldelijk weerklonk de uitroep „Weg met Hoover"; ook werd meer- malen de Internationale" aangeheven. De demonstraties waren klaarblijkelijk tegen d economische politiek der Washingtonsche regeering en haar interventie op Haiti. Be reden politie trad met kracht tegen de betoo- gers op en arresteerde een 50-tal hunner. Ge- iijksoortige betoogingen hebben ook voor het Stadhuis te New York plaats gehad, waar 9 arrestaties werden verricht. In het nummer dat DINSDAG 31 DECEMBER verschijnt, zal wederom gelegenheid bestaan tot het plaalsen van nienwjaarswenschen a 50 cent a contant. DE DIRECTIE. Zij, die zich met 1 Jannari a.s. voor minstens 3 maanden op dit blad abon- neeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers franco en gratia DE DIRECTIE. DE DUITSCHE SOVJET-REPUBLIEK AANGEKONDIGD. Gistermorgen zijn, volgens opgave, 7000 nieuwe leden in de communistische partij opgenomen, hetgeen op plechtige wijze in het circus Buscb plaats vond. EEN ONDERSCHEIDING. Den beer P. J. van Lookeren Campagne uit Hilversum is door den gezant van Oos- tenrijk het gouden eereteeken van verdienste van de republiek Oostenrijk uitgereikt, in ver-* band met zijn bemoeiingen met de ruiterspe- len bij de Olympische Spelen. Van dit eere teeken zijn in de laatste drie jaren slechts zeven uitgereikt. DOOR EEN AGENT MISHANDELD? Een sterfgeval ,»Het Volk" meldt, dat op 30 Nov. 1.1., des middags, een negentienjarige jongeman uit de Goudsbloemdwarsstraat, die op den Adm de Ruyterweg te Amsterdam in verboden righting fietste, door een agent in burger werd aangehouden. De jongen wilde zijn naam niet opgeven en moest daarom mee naar het bureau. De agent zou niet goed ge vonden hebben dat de jongen zijn rijwiel naar het bureau meenajn. en toen de jongen niettemin zijn fiets greep zou de agent hem een hevigen vuistslag tegen den linkerkant van het hoofd, juist onder het oor, hebbeD gegeven. Een handgemeen ontstond en met behulp van een agent in uniform werd de jongen naar het bureau gebracht. Volgens genoemd blad deden zich reeds s avonds, toen de jongen weer thuis was, verschillende ziekteverschijnselen voor, o.a. een neusbloeding, en 3 December viel hij bewusteloos neer. In een der ziekenhuizen is hij 4 Dec. overleden. Op verzoek van den vader is het lijk gereehtelijk geschouwd en de medici zouden tot de conclusie zijn geko men, dat de jongeman aan een bloeduitstor- ting in de bersens is overleden. Tot zooverre „Het Volk". De politieauto- riteiten hebben geen termen gevonden om den agent te schorsen, het onderzoek in deze zaak is nog niet geeindigd. ONTVLUCHTE KRANKZINNIGEN. In een vuilnisbak naar buiten en via de mestvaalt in de armen der politie. Twee verpleegden uit het krankzinnigen- gesticht aan de Agnietenstraat te Utrecht hebben Zaterdag een poging gewaagd te ont- vluchten. Zij slaagden erin zich langs bedde- lakens op een binnenplaats te laten zakken, waar zij zich in een paar groote vuilnisbak- ken hebben schuil gehouden. Zij ontsnapten aldus aan de waakzaam- heid van het dienstdoend personeel en wer den in een vuilniswagen, die eenige oogen- blikken zonder toezicht op de binnenplaats heeft gestaan, naar buiten gereden. Terwijl politie en brandweer de laat ste zelfs me't een magyrusladder ijverig in de weer waren de daken der aangrenzen- de huizen af te zoeken, waren de uitbrekers op de mestvaalt achter den Weerdsingel be- land, waar zij tot verbazing van den karre- voerder bij het ledigen van den wagen te voorschijn kwamen. De politie slaagden er ten slotte in, de patienten in de Vogeknbuurt op te vangen, vanwaar zij naar hun verblijfplaats aan de Agnietenstraat werden teruggebracht. HERBOUWINGSPLANNEN TE MIDDELBURG. Samenwerking Naar gemeld wordt, zijn alle eigenaars van door den grooten brand verwoeste hui zen door den burgemtester tot een bespre- king opgeroepen. Allen hadden aan de op- roeping voldaan, behalve de directeur van den Franschen bazar, die bericht van ver hindering had gezonden. De bijeenkomst werd door den burgemees- ter gepresideerd, terwijl ook de wethouder van fabricage en de gemeente-secretaris aan wezig waren. De burgemeester sprak eenige woorden van deelneming en vroeg, of het noodzakelijk was noodhuizen of noodwinkels op te richten Dit bleek niet noodig. Nadat over de noodzakelijkheid van zoo snel mogelijk opruiming der puinhoopen was gesproken, kwam de wederopbouw van de Lange Delft aan tie orde. De burgemeester zeide, dat B. en W. het wenschelijk achtten alle teekenin- gen gezamenlijk voor te leggen aan de be- oordeeling van een bevoegd instituut, waar bij de Rijkscommissie voor de Monumenten zorg genoemd werd. Nadat uit de vergadering erop was gewe- zen, dat dit den wederopbouw niet vertragen mocht en geantwoord was, dat daarmede re- kening zou worden gehouden, verklaarder alle aanwezigen zich bereid aan het verzoef van B. en W. te voldoen. TARIEVEN VAN GERECHTSKOSTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi, ging van de tarieven van gerechtskosten in strafzaken, waarvan de gewone rechter ken nis neemt. De indiening vindt inzonderheidi haar aanleiding in het voorrtemen van den minister van Justitie, in everleg met zijn ambtgenoot van Financien, om de geldelijke administratie inzake de aan getuigen, des- kundigen, en andere personen uit te beta-, len vergoedingen over te brengen van d'e ontvangers der registratie naar de grHfiers bij de gerechten. Een tweede hoofdpunt is het voorstel, niet langer de rechters, doch dp griffiers met het toeschatten van die vergoe-. dingen te belasten, terwijl behalve tot het verhoogen van enkele tariefbijdragen, welkf te laag moeten worden geacht, van de gele genheid gebruik is gemaakt om in enkefe leemten en oneffenheden te voorzien, wat-i deels in verband met de inwerkingtreJ'~~ van het nieuwe Wetboek van Strafvorde noodzakelijk is gebleken. Voorts is ingediend een wetsontwerp wijziging van het tarief van gerechtsko'stejn' in strafzaken, waarvan de militaire rech'jw kennis neemt. Dit sluit 3joh bii het gaande wetsontwerp a«gi. GODBANT

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1