gevr Sunder's Manulacturentiandel Veiling aannemersmateriaal Bericht van Inzet. Hulp in de Huishouding Dienstbode. Vriendin (P.G.) 11 nette Naaisters NOODHULP GEVRAAGD M E 1 J E Voor advertentien, abonnementen adresveranderingen on klachten om- trent de bezorging wende men zich uitslnitend tot de Administratie (Tel. 3). Advertentien Inplaats van kaarten. V e r 1 o o f d A. DE VRIES en CARL MiiLLER w. i. Egmond a. Zee, Voorstraat 2n. Frankfurt a/M. Ondertrouwd: H. W. PISART en E. MEIJBR. Alkmaar, Nassaulaan 13. 's-Gravenhage, Vlierboomstr. 262 17 Dec. 1929. Huwelijksvoltrekking 3 Jan. 1930 te 's-Gravenhage. Zacht en kalm is na een langdurig doch geduldig gedragen lijden van ons heengegaan onze lieve Vrouw en Moeder, Mej. ELIZABETH KLIFFEN, Echtgenoote van G. KOK, in den ouderdom van ruim 69 jaar. G. KOK. C. KOK. Alkmaar, 17 Dec. 1929. Runstraat 8. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag 20 Dec. n.m. 2 uur vanaf't sterfhuis op de Algemeene begraafDlaats te Alkmaar. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en (jeoot moeder CORNELIA MARIA MARIJTDriesse in den ouderdom van 64 jaren. Uit aller naam, G. L. MARIJT. Hatert (Nijmegen), 16 December 1929. Van Peltlaan 150. De begrafenis zal plaats hebben op „Rustoord",Vrijdag 20 December a.s., 12 uur vanaf het sterfhuis. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overieed plotseling onze lieve Vader, BAREND VEEN, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Alkmaar, 18 December 1929. Alkmaar, KenDemerstraatweg 40, A. VEEN. Buitenveldert bij Amsterdam, v. Borsselenkade 25, J. VEEN. N. VEEN—KOSTER. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 21 Dec., 's m. 12 uur, vanaf 't sterfhuis, op de Algemeene Begraafplaats. Heden overleed, na een kortstondig doch smarte- lijk lijden, onze innig ge- liefde Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwd- Zuster en Tante, SOPHIA GEERTRUIDA BRONNER, Echtgenoote van F. ROMIJN, in den ouderdom van 40 jaar. Haar diep bedroefde Familie, Uit aller naam, F. ROMIJN en Kinderen. Alkmaar, 17 December 1929 Druivenlaan 23. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag n.m. 2 uur, vanaf Druiven laan 23, op de Algemeene Begraafplaats. Net meisje, 25 jaar, P.G., biedt zich aan als v. d. dag bij voork. in klein eenv. gezin. Brieven onder letter Z 391 bureau van dit blad. Bij beschikking der Arrondis- sements Rechtbank te Alkmaar d.d. 12 December 1929, is het faillissement van Mej. M. W. J. BERNARDS, winkelierster, te Alkmaar, opgeheven bij gebrek aan baten. Alkmaar, den 17 December 1929. Kennemerstraatweg 29. Mr. A. J. M. LEESBERG, curator. Wordt gevraagd jonge nette Werkster voor 66n dag per week. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordigp een flinke Adr. to bevr. Boekh. De Rooij. Net meisje zoekt nette leeftijd 1617 jaar Brieven onder letter IJ 390, bureau van dit blad. GEVRAAGD" (e Hoop of te Huur: Brieven met voll. inl. onder letter B 393, Bureau van dit Blad. indiensttreding liefst spoedig. Adres W. BREED, Schoorl. HUISNOUDSTER, P.G., zag zich zoo spoedig moge- lijk geplaatst bij heer alleen of in klein burgergezin. Brieven onder letter C 394 bur. van dit blad. ALKMAAR VRAAGT VOOR HUISWERK. In klein gezin net gevraagd voor dag of dag en nacht. Brieven onder letter E 396 aan het bureau van dit blad. HOTEL ■•ROOT, ALKMAAR. wegens opheffing bedrijf door overlijden. Mr J. W. VAN DER HEIDE, notaris te Alkmaar, is voor- nemens op VRIJDAG 20 DE CEMBER 1923 des voormiddags 9Y, uur op het afgesneden ka- naalvak bij het Alkmaarsche Veem te Alkmaar in het open- baar te verkoopen ten verzoeke van de erven van den heer L. C. Oudt: Een belangrijke partij steiger- hout (juffers, palen, korfelingen, profielen, touwen), nieuwe zuig- en perspomp, 1 ton's Weston's takel, centrifugaalpomp met electrische motor, kruiwagen, kalkkuipen, schoppen, een partij nieuw timmerhout, oude balken, p'anken, kozijnen, ramen, deu- ren, een groote partij brandhout, handwagen, diverse gereed- schappen, een lossc uitneem- bare directiekeet (2 bij 3 meter) en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Op den dag der veiling te be- zichtigen. GEROUTINESRD PIANIST ook goed violist biedt zich aan voor cafd, dancing, bioscoop enz. Ook Zaterdag en Zondag, billijke conditien. Br. lett. A 392 b. v. d. b. TE KOOP OF TE HUUR EEN GROOT Burgerwoonhuis, staande Nieuwpoortslaan 125. Kocpsom f 4200. Huurprijs 8. per week. Te bevr. SpoorsUaat 47. In veiling 14 December 1929 van de Boerderij, staande en gelegen aan de Noordervaart in den Scher- mer, gemeente Schermerhorn, zijn de navolgende perceelen ingezet als volgt: 1. .91.20 H.A., f 5010.— 2. pl.m. —.25.— 1490.— 3. pl.m. 1.83.- 4593.30 4. pl.m. 1.81.4525. 5. 2.16.90 4121.10 6. 2.C9.S0 3650.52 7. 2.01.40 4028.— 8. —.60.20 1200 9. -.61.40 1100. 10. 2.44.40 5327.92 11. pl.m. -.75.25 1360.— 12. pl.m. —.75.25 1390.— 13. pl.m. .75.25 910.— 14. pl.m. --75.25 1360.- 15. pl.m. —.80.— 1460.— 16. pl.m. 1.75.80 3252.30 17. 1.75.30 3400.82 Totaal 22.06.40 H.A. f 48178.96 De afslag en combinatien blijven bepaald op Zaterdag 21 December 1929, des miildags 12 uur, in Caf6 „Central" aan het Hofplein te Alk. maar. Mr. J. W. VAN DER HEIDE, Notaris. ze het wereldrecord geslagen zouden heb ben. Zij moeten de 4912 rnijl van Costes en Bellontes met 62 mijl of 100 K.M. slaan om erkenning van den nieuvven afstand als we reldrecord te krijgen. Goed uitgerust. De Engelsche draadlooze dienst meldt nog, dat de weersomstandigheden op het oogenblik gunstig zijn voor de vliegers. Zij hebben de boven aangegeven route gekozen, omdat zij dan speciaal in het eerste deel van hun tocht berglandschappen zooveel moge- lijk kunnen ontwijken. Wanneer zij het record van Costes willen breken mceten zij tot ongeveer 30 mijl ten Zuiden van de Cunene-rivier komen. Het vliegtuig is vcor dezen tocht uitgerust met een korte golf-radio-installatie, waar- mee ze om de vier uur hun positie zullen aangeven. Zij zenden op een golf vap 33.7 meter. Zij zijn niet in staat om berichten te ontvangen. Voor het geval de vliegers in een onherbergzaam oord een noodlanding moe ten doen, zijn zij uitgerust met de noodige wapens. Ook hebben zij jachtmessen bij zich cm zich zoo noodig een weg door het oer- woud te banen. Geen nadtre berichten. Van het vliegtuig heeft men op het Brit- sche ministerie van luchtvaart geen nadere berichten meer ontvangen. Sinds het vliegtuig de kust van Sardinie heeft gepasseerd is de verbinding verbro- ken. Stadsnieuws DE R 100. De R 100 is na haar tweeden proeftocht gister om 3 uur aan de landingsmast te Car- dington teruggekeerd. Het luchtschip is in de richting van Londen gegaan, maar door den mist heeft men het in de meeste plaatsen, waar het over kwam, niet gezien. HET ACHTSTE POSTVLIEGTUIG. Te Bagdud. Aneta-Vaz Dias meldt: De P.H.A.E.O., Ret achtste postvliegtuig naar Indie is gister- morgen om 8 uur van Aleppo vertrokken en arriveerde om 13.15 te Bagdad. Alles is wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. ZEIL-VLIEGSPORT IN NEDERLAND. Het vliegen zonder motor het zooge- haamde zeilvliegen wordt sinds jaren in Duitschland beoefend, hoofdzakelijk in het Rhongebergte (Wasserkuppe). Zooals men herhaaldelijk heeft kunnen lezen, heb ben verschillende bekende vliegers met mo- torlooze vliegtuigen groote prestaties te zien gegeven. De Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart is van plan het zeilvliegen in N^derland ter hand te nemen en te pro- pageeren. Te dien einde heeft het bestuur van de Vereeniging den bekenden zeilvlieger en zeil- vbegtuigconstructeur A. Lippisch verzocht naar Nederland te komen ten einde ter plaat- se de mogelijkheden van het zeilvliegen te on- ft'erzeeken, waarbij natuurlijk onze duinefirij in de allereerste en vcornaamste plaats in aanmerking komt. Dezer dagen hebben kol. Walaardt Sacre en de heer Elout tezamen met den heer Lip pisch de omstandigheden langs onze kust van Schoorl tot Hoek van Holland onder- zocht. En het oordeel van dan Duitschen zed s'] iegdeskundige was onverdeeld gunstig. De vereeniging wacht nu het volledige rapport van Lippisch af en zal daarna aan het werk gaan om de- zeilvliegsport met kracht te prcpageeren. EEN ADRES. Aan den Raad van Alkmaar is het voigende adres gezonden: Dames en Heeren! Geeft te kennen: de Alkmaarsche Bestuur- ders-Bond, enz.; dat adressant met leedwezen heeft kennis genomen van de werkloosheid onder de arbeidersklasse; dat hieruit beslist voortvloeit armoede in vele gezinnen en dit te meer, waar vele ar beiders hun achterstand nog niet hebben kun nen inlossen, ontstaan door werkloosheid in het vorige winterseizoen dat de werkloosheid in de komende dagen eer grooter dan kleiner zal worden en de betrokken personen de naaste toekomst met groote zorgen tegemoet gaan; dat onder deze omstandigheden de betrok ken werkloozen de a.s. Kerstdagen niet blij- moedig kunnen doorbrengen, zoo de Over- heid hun hierin niet tegemoet komt; dat het adressant billij-k en wenschelijk voorkomt in de a.s. Kerstweek een extra- uitkeering te doen verstrekken, gelij'k aan 50 pCt. der uitkeeringen, respectievelijk onder- steuning, welke thans door de bij de Arbeids- beurs ingeschrevenen worden ontvangen. Redenen, waarom requestrant Uwen Raad beleefd, doch dringend verzoekt, wel in over- eenstemming van bovenstaande te willen be- sluiten. 't Welk doende, N. SCHATS, Voorzitter. H. HABICHT, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Adrianus z. v. Lambertus Stoop en Agatha Zut. Maria Johanna d. v. Jacobus Qpdam en Wilhelmina Plankman. OVERLEDEN: Jan Nijemanting 4 weken. Elizabeth Klif fen gehuwd met Gerrit Kok 69 iaar. Gerrit Kxapier 51 jaajr. STRIJKGRKEST „TRINITAS". Het strijkkwartet „Trinitas" geeft Zondag 22 December, onder de bekwame leiding van den heer Joh. van Engelen, weder een con cert en wel in „de Harmonie". Behalve orkestnummers van Mozart Tchaikowsky en a. zullen er ook eenige soli ten gehoore gebracht worden voor viool en piano van Grieg, Mozart e.a. Moge het voor „Trinitas" een succesvolle avond zijn. BLOEDVERGIFTIGING. Naar wij vernemen is de echtgenoote van den heer R. alhier, die Zondag een klein puistje openhaalde, Maandag wegens bloed- vergiftiging naar het Centr. Ziekenhuis ge bracht en daar gisteren overleden. Moge dit droevige geval voor velen nog eens een waarschuwend voorbeeld zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 4.15 uur lich* cp. WINKELWERKTI1DENBESLUIT VAN 13 JUNI 1929 STBL. 13. Nu met 1 Januari het winkelwerktijdenbe- sluit in werking treedt, verleenen wij gaarr.e plaatsing aan het onderstaande van de hano van den controleur van den Arbeid in het 6e district der Arbeidsinpectie. Wij geven belang- hebbenden den raad, deze bijdrage te bewa- ren, opdat men deze ter voorkoming van con- flicten kan raadplegen. In den winkel moet, wanneer er jeugdige personen beneden 18 jaar of gehuwde vrou- wen werkzaam zijn, voor ieder een arbeids- kaart aanwezig zijn, Art. 67 A. W. In den winkel moet op een plaats, vrij toe- gankelijk voor het personeel, zijn opgehan- gen, een door het Hoofd en den Bestuurder onderteekende arbeidslijst, waarop den werK- tijd alsmede de wekelijksche vrije morgen, tot 1 uur, of middag, na 1 uur, staat aangegeven, alsmede de vrije dag en in die winkels, waar op Zondag gewerkt wordt, dat de vrije dag een- maal in de drie weken op Zondae moet val len, Art. 68, la en art. 2en 1 W.W.B. In den winkel moet aanwezig zijn een ar- beidsregister, waarin de namen der aldaar werkzame arbeiders staan ingeschreven. als mede volgens welk blad der arbeidslijst er ge werkt wordt, art. 68, 1 B en 68, 13 A.W In een winkel mag zoowel door jeugdig1 personen als mannen en vrouwen 9% uur per dag en 53 uur per week gewerkt worden, Art. 3 W.W.B. De arbeidstijd voor jeugdige personen mag zonder vergunning niet langc-r zijn dan 9 uur per dag en moet gelegen zijn tusschen 8 uur v.m. en 8 uur n.m., art. 46 A.W. Een man of vrouw mag met uitzondering van den Zaterdag (dan mag 11 uur gewerKt worden) niet langer arbeid verrichten dan qi/9 uur per dag. Alleen op de dagen, ge- noemd in art. 5 van het W.W.B. is voor man nen en vrouwen langer arbeid veroorloofd. Zm art. 3 en art. 5 W.W.B. De arbeidstijd van een man en vrouw moet als regel gelegen zijn tusschen 6 vm. en 10i/2 uur n.m., of indien ingevolge eener gemeentelijke verordening voor dien winkel een sluitingsuur geldt, tus schen een half uur na dat sluitingsuur en 6 uur des voormiddags, doch in geen geval later dan 11 uur n.m., Art. 4 W.W.B. De wekelijksche rustdag is onafgebroken ten minste 32 uur, doch voor personen be- hoorend tot den Israelitischen Godsdienst, kan met ten minste 26 uur worden volstaan. Art. I W.W.B. Indien de rustdag begint op den dag, dat de arbeider na 1 uur des namiddags geen arbeid mag verrichten, moet de rustdag ten minste 41 uur bedragen. Art. 2. W.W.B. Een man of vrouw, die in een winkel ar beid verricht, tnoet tuschen het einde van den arbeid op een dag en den aanvang van den arbeid op den volgenden dag een onafgebro ken rusttijd hebben van ten minste 11 uur. Art 6 W.B.B. De arbeidstijd van een arbeider moet op elken dag, waarop hij meer dan 6 uur in den winkel arbeid verricht, telkens na ten hoog- ste bVs uur arbeid worden afgewisseld door cen onafgebroken rust van J4 uur. Eindigt deze werktijd na 6 uur des namiddags dan moet de rusttijd 1 uur bedragen en gele gen zijn tusschen 11K uur v.m. en 3Va uur n.m. De 1X uur rust geldt op jaarmarktda- gen en wanneer de arbeider niet voor 12 uur des middags zijn arbeid aanvangt, niet. De maximum rust is per normalen dagtaak niet meer dan 2 uren. Rusttijden, minder dan een kwartier, worden geaclit, tijden te zijn, gedu- rende welke arbeid wordt verricht, Art. 7 W.W.B. Een arbeider mag gedurende zijn rusttij den niet verblijven op een besloten plaats, waar alsdan de bedrijfsarbeid wordt ver richt. Art. 7 7e lid W.W.B. Bijzondere regelingen voor bepaalde arbeid of arbeid onder bepaalde omstandigheden. Een arbeider mag ir. een barbiers- of kap- personderneming op Zaterdag 12 uur arbeid verrichten, doch deze moet gelegen zijn tus schen 6 uur v.m en 11 uur n.m., Onder voorwaarden, dat: a. Hij niet langer arbeid verricht dan 53 uur per week. b. zijn arbeid op die dagen telkens na ten hoogste 5 uren arbeid worat afge wisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur. Wanneer de rusttijden zijn aangegeven op de Arbeidslijst, mogen die in totaal niet meer bedragen dan 2 uren. Wanneer de rusttijden niet vermeld wor den op de arbeidslijst, moet op de Arbeids lijst het aantal werkuren vermeld worden, doch dan mag het begin en einde van den dagelijkschen arbeid ten hoogste 1 uur meer bedragen, dan het aantal werkuren. Wanneer echter een vastgestelden rusttijd van een uur wordt gegeven, mag het begin en einde van den dagelijkschen arbeid ten hoogste een half uur meer bedragen dan het aantal werkuren, vermeerderd met den on afgebroken rusttijd. Art. 10 W. W. B. In eene barbiers- of kappersonderneming, waar de bestuurder zijn bedrijf uitoefent, zon der hulp van anderen dan zijn echtgenoote en bloed- en aanverwanten, tot den derden graad ijwpa.loten, die bij hem inwonen, mag een jeugdig persoon (dus beneden 18 jaar) be- hoorende tot die bloed- of aanverwanten geen arbeid in een winkel of in de eigen woning van den bestuurder verrichten tusschen 8 uur des namiddags en 8 uur des voormiddags. Art. 8 W. W. B Een man of vrouw (dus boven 18 jaar) mogen in een barbiers- en kappers-onder- neming tot 11 uur des namiddags kappers- arbeid verrichten ten behoeve van tooneel- voorstellingen. Art. 12 W. W. B Een man of een vrouw mag in een winkei op alle werkdage;, tot 11 uur n.m. arbeid ver richten, bestaande in het reinigen van werk- lokalen en aanhoorigheden, onder voor- waarde, dat hij of zij in de onderneming geen anderen arbeid verricht. Art. 13 W.W.B. Een man, die uitsluitend bewakingsdienst heeft in een winkel 12 uur per dag en 72 uur per week, onder voorwaarden, dat hij in de achtereenvolgende weken, ten minste op 2 Zondagen geen arbeid verricht en dat tus schen begin en einde van een bewakings dienst ten hoogste 12 uren zijn gelegen en dat hij voor en na iederen bewakingsdienst een rusttijd heeft van ten minste 11 uren. Art 14 W. W. B. De filiaalhouder, zetwinkelier en hoe of ze meer genoemd zouden kunnen worden, die zijn bedrijf uitoefent zonder hulp van ande ren dan zijn echtgenoote en bloed- en aanver wanten tot den derden graad ingesloten, die bij hem inwonen in een winkel, behocrende tot een onderneming, waarvan een ander het hoofd of den bestuurder is, vallen zoowel filiaalhouder, zetwinkelier e.a. alsmede hun inwonende familieleden onder de bepalingen der Arbeidswet en het Winkelwerktijdenbe- sluit. Art. 15 W. W. B. Het werktijdenbesluit voor winkels, als mede de artikelen 48 en 68 eerste lid onder a. en tweede tot en met het tiende lid der Ar beidswet 1919 is niet van toepassing op den arbeid van: a. Personen, die niet zijnde hoofd en be stuurder der onderneming, aan het hoofd staan van een winkel of van eene afdeeling daarvan en uitsluitend of in hoofdzaak met de leiding daarvan kan zijn be last. b. Personen, die, niet zijnde hoofd of be stuurder der onderneming, aan het hoofd staan van een winkel, waarin, behalve het hoofd van dien winkel, tenminste drie per sonen arbeid plegen te verrichten. c. Den Chef de Bureau, het hoofd van de administratie, den boekhouder en den Afdee- lingschef, voor zoover zij aan het hoofd staan en de leiding hebben over arbeiders, werk zaam aan de administratie of de boekhouding der onderneming. d. Den magazijnmeester en den expeditie- chef, indien hun arbeid uitsluitend of in hoofdzaak bestaat in het houden van toezicht. Gnder voorwaarde, dat in het arbeidsregister bit hun naam vermeld is, welken werkkring als bovengenoemd zij vervullen. Art. 16 W. v. S t Het bepaalde in het vorige artikel is ook van toepassing op den arbeid van den per soon, die bij ziekte van het hoofd en den be stuurder der onderneming, dezen vervangt, gedurende die vervanging, mits van de ver- vanging onverwijld aan het districtshoofd der Arbeidsinspectie kennis gegeven is. Art. 17 Wetboek van Strafrecht. Het bepaalde van artikel 68 Sste lid der Arbeidswet 1919 (hiermede wordt bedoeld het einde van den werktijd, maar op de Ar beidslijst staat vermeld) is niet van toepas sing op arbeid, bestaande uit het bedienen van degenen, die bij het sluiten van den winkel voor het publiek, daarin reeds aanwe zig waren, doch niet langer dan een half uur na het als op de arbeidslijst vermelde einde van den werktijd, doch in geen geval nog na 11 uur des namiddags arbeid worden ver richt. In art. 5 van het Werktijdenbesluit voor winkels staat omschreven, dat op verschillen de dagen eh tijdvakken langeren werktijden zijn veroorloofd, alsmede de afwijkingen, welke toegestaan zijn voor een winkel, waar van het hoofd of den bestuurder tot een Israelitisch Kerkgenootschap behoort. Het Winkelwei ktijdenbesluit is niet van toe passing ten aanzien van Arbeid, verricht in cen winkel in de eigen woning van het hoofd of een bestuurder daarvan, die zijn bedrijf uitoefent zonder hulp van anderen dan zijn echtgenoote en bloed- en aanverwanten, tol den derden graad ingesloten, die bij hem in wonen. Zie Art. 44 Arbeidswet 1919. Men bedenke echter, dat in die ondernemin- gen (winkels) al zijn het familieleden, perso nen beneden de 14 jaar geen arbeid mogen verrichten en dat alle andere jeugdige per sonen zoowel mannelijke als vrouwelijke be neden 18 jaar, in het bezit moeten zijn van een arbeidskaart, afgegeven door of namens den Burgemeester van de woonplaats, waar den jeugdigen arbeider wconachtig is. De Ccn^rcleur van den Arbeid in het 6e district der Arbeidsinspectie. ONGEVAL. De heer Beentj'es uit Heemskerk, werd g'V termiddag ongeveer drie uur, komende van Bergen, in de schejpe bocht voor cafe Rust Wat, van eer, mederijdenden platten vracht- auto geslingerd. De man bekwam een her- senschudding en werd onmiddellijk naar het St. Elisabethgesticht vervoerd, waar hij thans nog buiten kennis is. Passagiers op vrachtauto's, die niet van zijstukken zijn voorzien, zullen goed doen ei lekening mede te houden, dat iij het snelle rijden door een bocht, de wet van de middel- puntvliedende kracht, hun de kans doet loo- pen van de wagen te worden gesiingerd. De bestuurders van dergelijke auto's gelievcn hiermede eveneens rekening te houden. UITVOERING T. O. P. De tooneelvereeniging T. O. P., die haaf spcren hier ter stede reeds verdiend heeft, verzoekt ons een bijzonder woordje van aan- beveling voor de uitvoering van het blijspel „Beurskoorts", dat Zaterdagayond in de Harmonie opgevoerd wordt. Er is veel zorg aan deze uitvoering besteed en den bezoekers wacht dus weer een genotvolle avond. VERKIEZING. COMMISSIE VAN BEROEP WACHT- GELDREGELING. Burgemeester en Wethouders van Alk maar, brengen ter kennis van de ambtenaren en werklieden in vasten dienst der gemeen'e of der gemeentelijke instellingen, dat de stemming voor de verkiezing van een lid en een plaatsvervangend lid van de Commissi?, van beroep bedoeld in art. 24 der betreffende verordening (Gemeenteblad nr. 965), aan te wijzen door de ambtenaren, wegens periodie- ke aftreding als zoodanig respectievelijk van de heeren C. de Boer en C. L. Beyneveld en van een lid en een plaatsvervangend lid aan te wijzen door de werklieden, wegens periodieke aftreding alszoodanig respectie velijk van de heeren C. Couwenhoven en J. Pijper, zal geschieden ten Stadhuize op MAANDAG 20 JANUARI 1930, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. Tot de stemming worden slechts toegela- Hn de MEERDERTARIGE ambtenaren en werklieden in VASTEN dienst der gemeente of der gemeentelijke instellingen, met uitzon dering a. van hen voor wie bij of krachtens de wet een wachtgeldregeling is getroffen. of het treffen eener zoodanige regeling is voor- behouden; b. van het personeel der Handelsavona- school voor handels- en kantoorbedien- den. Voor de stemming mag slechts gebrui* worden gemaakt van de ter gemeente-secre- tarie te verstrekken met het stempel der ge meente gewaarmerkte stembiljetten. Alkmaar, 18 December 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. K0EI.MA, Sec«^r> A

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3