Italian© Rechtszaken JeugcflBectuur. Tijdschrifien Elaatsen heeit men toch nog succes te boe- en. Opgemerkt wordt, dat de planten, die in een oplossing van Uspulun of Germisan gedoopt zijn gevvorden lang staan te strij- den, voor ze aan den groei gaan. De heer Schuur vraagt, of weleens rekening gehou- den is met de zwaarte van den grond bij de prtefnemingen. In verband hiermede merkt dfidergeteekende op, dat het wel lijkt, alsof dp zwaardere gronden de verschillende mid- <ielen beter helpen dan op lichtere gronden; Ppzettelijke proeven zullen uit moeten ma- Len of dat werkelijk zoo is. De heer Hus zegt, dat men in Wagenin- gen veel last heeft van euterhynohus, dat is een kevertje, dat ook knolvormige verdikkin- gen aan de koolplanten veroorzaken kan. Opgemerkt wordt, dat we hier van dat in sect weinig of geen last hebben. Nu komt aan de orde het verslag van cie proeven tegen de z.g. vallersziekte (veroor- zaakt door de zwarn Phoma). Dit wordt m- geleid door den heer Mallekote. Hieruit bhjk, pat men dit jaar buitengewoon ongelukkig geweest is, want, de meeste proeven zijn mis- fukt door verschillende oorzaken buiten de schuld der proefnemers. In sommige geval len vielen de planten weg door ma den van de koolvlieg b.v., in andere gevallen doordat fee te lijden hadden van het doopen in Ger misan en in weer andere gevallen kwam er niet genoeg ziek voor om cijfers te kunnen ^Wdkon worden opgemerkt, dat het Zaad- cntsmetten heel goed is geweest. De heer Mulder wil volgende malen, als weer vanwege de commissie zaad zal wor den ontsmet daaraan de voorwaarde verbin- den dat ieder naast het ontsmette zaad ook een'weinig niet ontsmet zaad van dezelfde partij utizaait. Hoewel de commissie overtuigd is van de gcede resultaten van het ontsmetten zou het foch voor de ongeloovigen wel wenschelijk zijn als het in de praktijk tenminste uit te voeren is. De heer Mulder vraagt, of de besmettmg in het zaad of er buitenop zit. De heer Hus zegt, dat het zoo goed als zeker is, dat de bcsmetting aan den buiten- kant zit, ware het tegenovergestelde het ge val, dan zouden we met onze gewone ont- smetting weinig bereiken. In het buitenland neemt men niet aan dat het zaad besmet is, maar de heer Hus, heeft een speciale melhode en hij vindt soms wel 70 pet. besmet. Door ondergeteekende wordt nu gesproken over de proeven tegen de ma- den van de koolvlieg en wel speciaal met su- blimaat. Hieruit blijkt, dat het noodig zal zijn met deZe proeven door te gaan, want op sommige plaatsen kreeg men prachtige re sultaten. De heer Hus wil een beetje oppassen en nog niet te hard van stapel loopen met deze bestrijdingsmanier, omdat sublimaat zulk een gevaarlijke stof is en hij vindt, dat het ontsmetten van aardappelen met sublimaat niet zoo gevaarlijk is als het gebruik ervan bij koolplanten. Door ondergeteekende wordt naar voren gebracht, dat het z.i. juist bij aardappelen veel gevaarlijker is, omdat men bij de behandeling van koolplanten geen overschot heeft zooals bij aardappelen en ook is het beslist onnoodig er met de handen of voeten aan of in te komen. Dat is bij aard appelen niet altijd even gemakkelijk. De heer Hus wijst op de resultaten, die men had met het bespuiten met „Nikol" (een nicotinepraeparaat) op de plantenbaan. Nu volgt de pauze, waarin de heeren De Boer en Slot, die tot kasopneoiers zijn aan- gezocht de bescheiden van de secr.-penning- meester nazien. Na de pauze brengt de heer De Boer ver slag uit van hun bevindingen en behoud.ns eenige veranderingen wordt de rekening goedgekeurd met dank aan den secretaris. Nu wordt door den heer Van Stijgeren verslag gedaan van de ontsmetting van kool- zaad vanwege de commissie in h:t afgeloo- pen vcorjaar op verschillende plaatsen uit- gevoerd. Naar schatting zijn in't afgeloopen voor jaar 1000 menschen vanwege de commissie gehoipen met het ontsmetten van koolzaad. wel een bewijs, dat men vertrouwen stelt in het ontsmetten en dat het werk van de cor- respondenten op prijs gesteld wordt. Besloten wordt, volgend jaar weer de ge- legenheid open te stellen het zaad gratis vanwege de commissie te laten ontsmetten. In verband hiermede wordt dank gebracht door den voorzitter aan diegenen, die hun tijd gegeven hebben om het zaad te ontsmet ten, o.a. de heeren Mallekote, Kaan, Groen land en Mulder. Nu wordt door ondergeteekende verteld hoe het afgeloopen is met de proefbespuitin gen tegen de draaiers in de kool. Van deze proeven is ook weer niet veel te zeggen, omdat de proeven misliepen door verschillende omstandighed.n. In het eene geval waren er weer toevallig geen draaiers op de proefvelden en in weer andere geval len leek het, alsof de planten reeds door de galmug, die de draaihartigheid veroor zaakt waren aangetast. Volgend jaar zal met deze bespuitingen weer worden doorgegaan en het zal worden op prijs gesteld, als zich tuinders opgeven bij den secretaris, die hun land voor die proe ven ter beschikking stellen. Na een vraag van den heer Hus zegt de voorzitter, dat men lner nog niet veel ver trouwen stelt in de resultaten van de proe ven die het vorige jaar dcor den heer Spit horst zijn genomen. Ainu is aan de crde het verkiezen van bestuurSleden, omdat het zittende bestuur af- treedt in verband met het reglement, dat in de vorige vergadering is aang-enomen. Na het openen der briefjes blijkt, dat cr zijn uit gebracht 14 geldige stemmen en dat geko- zen zijn de heeren Hazeloop met 13, Glas met 12, Mallekote met 13 en Van Stijgeren met 11 stemmen. Op de vraag van den vooriitter zeggen al le heeren met genoegen de beno.ming weer te aanvaarden en ook de voorzitter neemt de benoeming weer aan. Bij de mededeelingen en rondvraag wordt brsproken of het wenschelijk zou zijn de ver eenigingen, die een bewaarplaats is voor er cp te wijzen, hoe b.v. floor het gezamenlijk inkoopen van su blimaat alleen ongeveer 4 tot 500 gulden verdient. Door den heer Mallekote wordt gevraagd, hoe de verslagen enz. gepubliceerd zullen worden. Algemeen blijkt men van oordeel, dat dat het werk van den secretaris is. Be sloten wordt den secretaris op te dragen de verslagen uitvoerig in de voomaamste bla- den van deze streek te doen plaatsen, indien die bladen tenminste plaatsruimte hebben en als ze opnemen willen. Verder blijkt, dat de commissie dezen win ter geen lezingen zal houden, maar ieder lid is natuurlijk vrij een uitnoodiging in die richting aan te nemen. Met dank voor de goede opkomst en de aangename besprekingen, speciaal met dank aan de veilingscontroleurs die aanwezig zijn, sluit de voorzitter. de vergadering te onge veer half zes. pootaardappelen h.-bben belangrijk het zou zijn, zijn, bij die bewaarplaat sen meteen aile poters te ontsmetten. In ver band hiermede blijkt, dat men in Obdam DE WOLHANDEL. Een slecht jaar Wij ontleenen aan't negende jaarverslag van de Ned. Federatie tot verbetering van den wolhandel het volgende: De wolhandel toch was in het afgeloopen jaar, zooals u uit het navolgende zal blijken, voor ons al zeer ongunstig. Het jaar 1929 zal dan ook in de geschiedenis van onze Fe deratie met zwarte letters moeten worden neergeschreven. Het ledental bleef stationnair, nl. 11, waarvan er 10 een werkzaam aandeel nemen in onze zaken. De Aartsdiocesane Boeren- en Tuinderbond schijnt voor onze organisatte niet veel werk te hebben. Hare belangstelling bepaalde zich tot controle op onze jaarreke- ning. Het is ons nog nimmer overomen, dat wq met een verlies-saldo voor den dag moesten komen 452). De reden van het minder gunstige bedrijfs- resultaat is het nog op 1 Mei onverkocht zijn. van ruim 80.000 K.G. wol waarover bij ver- koop 1600 voor bijdrage in de onkosien der federatie zou zijn berekend. NOORD-SCHARWOUDE. De kooltelling van de vereeniging „Tuin- bouwbelang" wees per 15 December de volgende cijfers aan 288 wagons Roode kool; 173 wagons Gele kool; 347 wagons Deensche witte kool; 58 wagons Uien en 27 wagons Peen. Het vorige jaar waren de cijfers als volgt: 183 wagons Roode kool; 214 wagons Gele kool; 375 wagons Deensche witte kool; 35 wagons Uien en 16 wagons Peen. Aan Roode kool, Uien en Peen is er dus dit jaar meer, in tegenstelljng met Gele kool en Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. Inventarisatie der winterproducten van de tuinbouwvereen. „De GroentencultuurOp 14 Dec. 1929: 272 wagons gele kool; 243 wagons Deensche kool; 128K wagons rood* kool; 81 wagons uien; 17 wagons peen. Op 15 Dec. 1928 bedroeg de voorraad; 335 wagons gele kool; 134 wagons Deen sche kool; 78Va wagons roode kool; 61 wa gons uien en 10K wagons peen. Een wagon berekend tegen 10000 K.G. WARMENHUIZEN. VeHingsoverzicht van 914 Dec. De eerste dag van -d-eze week zette zich heel slecht in. Het zal de laatste jaren wel weinig zijn voorgekomen, dat om dezen tijd van het jaar een schuit met 300 K.G. kool is aangevoerd. En toch zoo was het op Maan- dag 9 Dec., dien dag was er een met 2e s. roode kool die 3 50 per 100 K.G. opbracht. De verdere dag en was er ook minder roode kool aangevoerd als op die dagen in de vori ge week. Iederen dag niet meer als twee wa gons. Vrijdag was het wat meer klein 40000 K.G. en Zaterdag was er bijna weer 90.000 K.G. welke hoeveelheid voor 14 dagen gele- den ook aan de markt was en tot nog toe het hoogst aantal K.G. roode kool van dit sei zoen. De prijs van de loode koolsoorten was wel lets beter en er schijnt ook wel wat meer vraag te komen. De grootste roode kool le s. was steeds nog beneden de 3, Zaterdag was de laagste prijs voor le s. groote 3.50 en de hoogste prijs voor het kleine goed 5.70 per 100 K.G., 2e s. best doorschot, werd ook voor de beste kleine 5.30 gemaakt en de minste prijs voor de groote was 2. Uitschot roode kool ging van de hand voor 1.50— 3.50 per 100 K.G. De witte kool raakt toch eindelijk eens op. Dinsdag was er 5500 K.G. die opbracht 0.90—/ 1. Donderdag was er nog 800 K.G. uitschot, die verkocht werd voor 0.60—/ 0 80 per 100 K.G. waarvoor de beste 1.20 noteerden. Hoewel de Deen sche kool nog lang niet op zal wezen kwam er zeer weinig aan de markt deze week. De bou- wers kunnen en willen deze kool voor d-ien prijs nog niet verkoopen. In't geheel werd er maar 3 wagons aangevoerd die niet meer op- brachten als IK, hoogstens 2 cent per K.G. Het ziet er voor de Deensche kool in deze donkere dagen voor Kerstmis, er wel heel erg denker uit. Het is h hopen, dat, als na nieuw- jaar de dagen langer worden, er voor deze soort kool ook meer licht te voorschijn komt in de prijs. De prijs der uien was iets beter en ongeveer met 50 pCt. gestegen. Al geeft een verhoo- ging van dit percentage -niet veel, een prijs- verschil van 2.20—/ 3.20 toch een zuivere berekening hiervan. Grove uien brachten 3.40 op, Donderdag was er nog 225 K.G nep die 4 opbracht. 1100 K.G. peen bracht Zaterdag slechts 1.90 op per 100 K.G. Ook geen prijs van aanmoediging om de kuil open te maken. Men zal deze nu nog wel dicht laten Elke dag werd er nog zeer weinig gele kool aange voerd- en het meeste is hiervan nog 2e s. De le s. ging tot 4.30 en 2e s van 1.80 2.60 per 100 K.G. De bloemkool raakt toch eindelijk op, of- schoon het hetlemaal niet deugt, dat na St Nicoiaas er nog bloemkool te koop is. Dins dag waren er nog 210 stuks, waarvan de le s klein 6 cts. per stuk opbracht. Donderdag waren er nog 560 bloemkolen. Toen werd voor de le s. nog 10 cts. en voor 2e s. 3K ct per stuk betaald. De restant bloemkool zal wel nu bijna verwaaid of verregend zijn op het land. Het wa6 nog beter, dat alles deze week was weggevroren dan zag het voor de staoel gToenten het wel beter uit dan nu. het hoestartikel met den heerlijken smaak, behoedt U zelfs bi) het vochtigste, ongezondste weer voor de nadeelige gevolgen van ge- vatte kou. I Voor engros bij: Fa. J. F. ▼.Lieshout en Fa. G. Kuyper, Alk maar ZUID-SCHARWOUDE. Inventarisatie stapelproducten Dec. 1929: 134 wagons Roode kool; 84 wagons Gele kool; 126 wagons Deensche witte kool; 40 wagons Uien; 20 wagons Peen; totaal 404 wagons. Inventarisatie stapelproducten Dec. 1928: 110 wagons Roode kool116 wagons Gele -kool; 78 wagons Deensche witte kool; 25 wagons Uien; 14 wagons Peen; totaal 343 wagons Deze Week, uitgave van de N. V. Uitge- vers-Maatschappij AE. E. Kluwer te Deven- ter opent met 'n artikel „Regeeren", waarin bij een portretteekening van Briand, betoogd wordt, dat geen regeeringsvorm kan belet- ten, dat de ware regeerders de hun toeko- mende plaats bezetten. Een uitvoerig opstel over Mandsjoerije, dat „het land der toe- komst" genoemd wordt, volgt. In een interes sant artikel wordt de werking van de „Board of Review", het instituut voor film- keuring in de Vereenigde Staten, uiteen ge- zet. Op de reispagina trof ons een aardig op stel over beroemde keukens. Ed. van Ghert tiraagt een critische beschouwing bij over de leuze „Los van Holland", die door de Indi- sche nationalisten wordt aangeheven. Over het wonderkind Jehudi schrijft Lou van Strien. Op het gebied der radio zijn tal van belangwekkende bijzonderheden opgenomen. Tenslotte allerlei anecdoten „Uit de journa- listieke doos". In de Avonturen van een Keeshond verte't Anna Sutorius over een jonge herdershond, die op een boerderij wordt geboren. Of lie- ver, zij laat den hond zelf vertellen en deze geeft een uitvoerig verhaal van zijn levens- loop, van de wijze waarop hij door een kermis- klant gestolen wordt en van alle wederwaar- digheden, die hij met een gestolen luxe-hondje uit een villa beleeft. De hond blijkt een on- derhoudend verteller en alles gebeurt natuur lijk juist zooals de jeugdige lezers het graag zouden hebben. Maren Koster geeft in Met fn drieen en een Oom een alleraardigste vertelling van een weduwe van een zeeofficier. Zij moet ncod- gedwongen kamers verhuren in een huisje m de dennen en behalve Tante Mien komt daar ook Oom Nol in huis, die geen echte Oom is, maar alleen maar rust zoekt na een langdu- rige ziekte. In het eerst blijkt die Oom een saaie Piet te zijn, maar naarmate hij beter wordt, ontpopt hij zich als een allergezellig- ste Oom met wie de jongens prettige avontu ren beleven. Het slot van de geschiedenis is, dat de heele familie naar de Oost vertrekt in- clusief de Oom, die inmiddels met de offieiers- weduwe getrouwd is en in de rest van het ver haal dus Vader genoemd wordt. In de serie jeugdboekjes van deze N. V. ver- schenen vier allergezelligste kleine boekjes van Dien Brinks eve. Bange Jan, De verjaar- dag, Kabouter Punimuts en De kikker en de dwerg. De verschillende verhaaltjes zijn aar dig gei'llustreerd, de letters zijn groot en de zinnetjes kort en eenvoudig, zoodat de kleu- ters, als zij een klein beetje wegwijs zijn, deze boekjes best zelf kunnen lezen. I ;:kt uitgave W. de Haan te Utrecht heett bij interessante afbeeldingen een arti kel van W. S. over overstroomingen in N-> derland en Vlaanderen, Knud Barfod be- schrijft het merkwaardige leven van den koekkoek en F. W. D. vertelt de allesbehalve opwekkende levensgeschiedenis van Danie! de Foe, den schrijver van Robinson Crusoe. Een interessant artikel is dat van een on- bekenden medewerker over ondeugende en misdadige kinderen. A. Hallema verhaalt van openbare spelen in het oude Rome en W. S. besluit dit nummer met een alleraar digste causerie over de chirurgie, die in de laatste honderd jaar wel een groote veran- dering en verbetering heeft ondergaan. Panorama wijdt natuurlijk aandacht aan den geweldigen brand in Middelburg. Bij aardige Sinterklaas-illustraties wordt ver teld van buitenlandsche nonsens over Neder- land en Karl von Heigel beschrijft het ver- loop van heksenprocessen in Nederland in de 17e eeuw. H. A. verhaalt in de rubriek „Menschen van tegenwoordig" een en ander over Johan de Meester Jr. Er zijn ditmaal novellen van J. van Tomputte en Max Viola en E. J. Rath vervolgt zijn verhaal over de chef en de schooljongens. Van de vele fcto's noemen wij die over de viering van den 80sten verjaardag van den veldmaarschalk Von Mackensen, van de training van Duitsche politiepaarden, van reusachtige kranen, van den voetbalwedstrijd Holland—Belgie, van de stranding van de „Merwede", van een vloedgolf van New Foundland, van het huwelijk van Aga Khan, benevens een prachtige natuuropname van eenige ruiters in een berglandschap. In het December-nummer van De Nieuwe Gids vervolgt Jc. van Looy zijn novelle „Ouder worden". Dr. Alfred A. Haighton schrijft weer over Jeanne KloosReyneke van Stuwe. Er zijn sonetten en verzen van H. van Elro, Dirk Tol en Helene Swarth, Willem Klcos geeft weer een serie „Binnen- gedachten". Dr. Nelly Geerts bespreekt Schiller's brieven en Willem Kloos houdt 'n causerie over Frans Erens. Maurits Wagen- voort behandelt het buitenlandsch overzicht en de bibliographic is ditmaal in handen van F. S. Bosman, Herman Middendorp en Jeanne KloosReyneke van Stuwe. VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare strajzitting van Maandag 16 Dec. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL- BELAST1NGMERK. De eerste zaak contra den schcepmakers- knecht P. J. V. te Helder, verdacht van dief- stal hicrboven gemeld, werd met gesloten deu- ren behandeld, aangezien het hier betrof een vordering tot omzetting eener voorwaarde- lijke straf, in verband met het hiervoren aan- geduid delict. Voorw. stral werd op grond „herhaling van misdrijf" ten uitvoer gelegd MISHANDELING MET EEN BIERFLESCHJE. De niet ter zitting gearriveerd C. P. V te Wervershoof had op 22 September zijn dorps- genoot Joh. Swesholt met een bierfleschje op zijn arm geccmplimenteerd, omdat deze de brutaliteit had zich met een meisje af te geven, waarop de heer Z. zelf tot over de ooren ver- kikkerd was. De vorige week stond deze zaak -reeds op de rol, doch mo est worden aange- houden, omdat de getuige absent was Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN SCHOFFEL ALS STRIJDMIDDEL. De 25-jarige landbouwer Joh. van B. te Berkhout, stond terecht ter zake het afkeu- ringswaardige fcit, dat hij (op 31 Augustu--. nog wel) zijn 59-jarigen oom Gornelis van Baar met een schoffel zoodanig had afge- troefd, dat de oude heer gedurende eenige dagen niet kon arbeiden. Bedoelde neef woont namelijk met zijn ouders naast het perceel van oom Kreiis en het conflict had tot oorzaak de rook uit oom's schoorsteen, die de familie v. B. hinderde. Neef zou in de hitte zijns toorns hebben uitge- roepen, dat hij 3 jaar voor com over had Deze heldhaftige uiting werd echter heden door neef Jan pertinent ontkend. De 18-jarige werkster, mej. Visscher, mocht ook nog een en ander genieten van neeFs welbespraaktheid en was er voorts getuige van, dat hij oom met een „schraper" sloeg. Door laatstgemelde werd wegens schad aan arbeidsverzuim en kosten geneeskundige behandeling 26.60 gereclameerd. Neef was hiermee echter nog niet klaar, daar de officier bovendien nog 40 boete of 40 dagen vor- derde. Vonnis 20 boete of 20 dagen en toe wijzing der ingesteld vordering Terzelfder ure kwam neef nog met getuige a decharge oo de proppen, doch toen was het vonnis al uitge sproken en kwam deze parade dus te laat. EEN MESSENTREKKER TE HELDER. De los-werkman Peter Bijl te Helder werd in den nacht van 12 op 13 October mind aangenaam geliefkoosd door zekere Teums K-, die hem met een mes een wond aan d; hand toebracht. Volgens verdachte, die heden niet was verschenen, doch voor de politie een verklaring had afgelegd, zou Bijl begonnen zijn door hem een slag toe te brengen. Bijl beweerde echter, dat hij K., die in beschonken toestand verkeerde, niet had aangcraakt, we! had hij K. aangeraden zijn huis binnen te gaan, omdat hij gevaar liep door de politie te worden ingerekend. De heer Teunis K., 'n 33-jarige visch- knecht, is eenigszinds abnormaal en maakt veel misbruik van spiritualia, wat zijn psy chischen toestand niet tot voordeel strekt Eisch 5-0 boete of 50 dagen. Vonnis 1 maand gev. ten doel hebbende hem wat meer respect voor de strafwet bij te brengen. MISHANDELING IN COMPAGNIE- SCHAP. Bij de N. V. G. B. van Goor Zonen's Uil- geversmaatschappij te 's-Gravenhage versche nen in de nieuwe serie voor kinderen van 8 tot 10 jaar eenige aardige verhalen. Allereerst „Toch voders jongen door Maren Koster, het verhaal van een jongen. die niet flink kon zijn, die zich als een klein kind aanstelde, niet eten wou en altijd ziekelijk deed. Jan wordt dan bij een koddebeier op de hei te logeeren gestuurd en de buitenlucht, de vreemde om- geving en de groote tochten, die hij elken dag moet maken, veranderen Jan in weinige weken in een flinken kerel, waaraan zijn vader voortaan pleizier beleeft. H. DonkerVan Heuvel verhaalt van Een huis vol neven. De avonturen van vijf kleine neefjes, die te logeeren gevraagd zijn als de heer des huizes op reis is. Zij zijn gevraagd om moeder, die thuis gebleven is wat afwisse- ling te brengen en aan die afwisseling is dan ook geen gebrek. Het vroolijke groepje beleeft allerlei prettige avontuurtjes, maar moeder is toch maar weer blij als zij goed en wei in den trein zitten, die de jongens naar hun ouders zal terugbrencen. De heeren H. I. J. v. VI., koopman en H J. W. L., cafe- en hotelhouder, beiden te Alk- maar, moesten heden terecht staan op gronJ van het feit, dat zij op 29 September in het cafe van laatstgenoemde verdachte, gezament- lijk den bezoeker van Wieringen, zouden heb ben mishandeld. De heer L. was niet ter zit ting verschenen. De tweede verdachte v. VI gaf een uitvoerige uiteenzetting ten beste van de oorzaak, de ontwikkeling en het drama tische einde van het geval, waarbij getuige van Wieringen ten slotte in de gracht terecht was gekomen. De schipper Arie Schot, die mede in het cafe aanwezig was, verklaarde dat van Wieringen het cafe binnen kwam en de cafehouder hem niet wilde tappen. Daarop hebben L. en de mede-aanwezige v. d. V. hem gezamentlijk eenige slagen toegediend, terwijl het resultaat van dit offensief was de verdwij ning van van Wieringen in het Verdronken oord. Beide verdachten staan gunstig bekend De officier vorderde tegen ieder hunner 25 boete of 25 dagen. Het onvrijwillige bad was niet in de dag vaarding opgenomen en bleef buiten beschou wing bij de oplegging der straf. Vonnis: le verdachte 20 boete of 20 da gen, 2e verdachte 30 boete of 30 dagen. EEN WEERBARE DAME. De gemeenteveldwachter Lub van Blokker werd op 10 October in niet geringe mate op den openbaren weg gemolesteerd door een hem onbekende juffrouw, zooals later bleek mej. Alida H., die hem niet alleen een uitge- lezen serie scheldwoorden naar het hoofd slingerde, doch hem ook nog hardhandig bij de keel pakte. Eerst toen Lub naar zijn revol ver greep, kon hij de lastige en zenuwlijdende dame van zich afschudden. Lub verwondde bij deze onaangename ontmoeting ook nog zijn vinger en moest zich bij den geneesheer laten verbinden. De hier boven aangeduide dame vertoeft in een woonwagen. Eisch 15 boete of 15 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. MISHANDELING VAN EEN HANDELS- REIZIGER. De 29-jarige heer Pieter te B., geboren te Warmenhuizen en gedomicilieerd te Z. en N - Schermer, die de uiteenloopende ambten en waardigheden van zuivelarbeider. telepaath, goochelaar en verzekeringsagent bekleedt, stond heden terecht ter zake dat hij op 1 Oc tober den heer A. J. Staps, handelsreiziger te Alkmaar, een slag had toegebracht. De heer Staps had den verdachte een rijwiel geleend en naar aanleiding daarvan was eenigheid tusschen de heeren ontstaan. Het scheen namelijk, dat de heer Pieter te B., de ondervonden beleefdheid niet behoorliik had gehonoreerd, door bedoeld rijwiel niet zoo spoedig mogelijk te retourneeren. De mishan- deling had plaats in het cafe van den heer Kaay onder consumptie van een potje bier De heer Staps merkte fen aanzien van het gebeurde, dat, indien verdachte die fiets niet had teruggestuurd. hij hem een recher- cheur op zijn dak zou hebben gestuurd. Ver dachte geraakte hierover uit zijn humeur en paf daaraan uiting door hem een opstopper in t pelaat toe te dienen. De vrede is thans weer geteekend. Ver dachte staat zeer gunstig bekend. is be- schaafd. goedig en hulpvaardig! Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis conform dezen uiterst billijken eisch. RIJKSVELDWACHTER MINEE BELEEDIGD. Ter gelegenheid van de kermis te Egmond. Binnen cp 7 October bevond zich in het caf6 van de wed. Zwart ook zekere Willem D. een vrachtrijder uit Egmond aan Zee, die zich de vrijheid permitteerde den ter handhaving der orde aanwezigen rijksveldwachter Minee een zeer onbeschaafd en minderwaardg scheldwoord toe te voegen. Verdachte, die nogal pocht op zijn kracht en de vrees die men voor hem koestert, werd door Minee ge* waarschuwd, zijn kalmte te bewaren. Hij was thans niet verschenen. Eisch tegen D.. die niet voor de eerste maal met den strafrechter in contact kwam, 25 boete of 25 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch. TEGEN HET HOOFD GESTOMPT. De 60-jarige heer W. J. de Hinwoner te Bergen, compareerde heden als verdachte voor den politierechter op grond van het straf bare feit, dat hij op 22 October zijn dorpsgenoot, den heer H- J- Kok, directeur der melkfabriek, die hem in zijn woning over zijn zoon kwam spreken, een slag tegen het hoofd had toegebracht. Volgens verdachte rad diens zoon bii gezegden heer Kok gewerkt en zat hij vrceselijk op te spelen, sloeg zich zelf hevig tegen het hoofd en greep hem, verdachte in de borst. Toen had verdachte hem een duw tegen het hoofd teruggegeven, want hij kon zich toch niet laten vermoorden De heer Kok, de mishandelde, gaf echter weer een andere lezing, volgens welk relaas de verdachte de vrouw van getuige beleedig- de en hem zelf- en slag met de vuist tegen het hoofd toebracht. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen. VENIJNIGE DAMES-CONVERSATIE. Een bewoonster van het schiereiland Wie ringen, mej. Maria G T., huisvrouw Jan K bezetelde heden de verdachtenbank naar aan leiding van het op 27 October aldaar voorge- vallene incident, dat zij getuige, haar buur- vrouw, mej. Grietje Gnodde, huisvrouw Al bert de Vries, een welgevoegelijkheidshalve niet te nubliceeren scheldwoord had toegeslin- geid. Volger s verdachte had deze getuige ook haar op dcrgelijke wijze beleedigd en was zij, met een stok gewapend, met weinig vredelie- vende bedoelingen achter haar kinderen heen getrokken Requisitoir 10 boete of 10 da gen Uitspraak 5 boete of 5 dagen, welk bedrag direct werd voldaan door de niet be- p.-iald teleurgestelde verdachte. SGHOPPENBOER TROEF. D - 28-jarige los-arbeider Jan de V. te Alk maar moest zich verantwoorden, omdat hij op 2 October den fabrieksarbeider J. H. v. Baren, thans te Zaandam woonachtig, met welken persoon Jan eenige kwestie had, had opgewacht en hem had geschopt. Getuige had nogal last van die onzachtzinnige aan- raking ondervonden. De verdachte gaf vol- mondig toe hetgeen hem was telaste gelegd, doch ontkende voorts beslist, dat hij onder den invloed van sterken drank had verkeerd De officier achtte het een zeer ondoordachte handeling van verdachte, die als redassant nog onder proeftijd staat en vorderde 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen. LOSHANDIG HEER. De niet verschenen verdachte Nic. Thomas Gr. had zich moeten verantwoorden wegens mishandeling van den getuige A. Blaauboer, welk feit was gepleegd ter gelegenheid van de op 11 October te Schagen gehouden paardenmarkt in het cafe van den heer Boon- tjes aldaar en de oorzaak van deze geweldple- ging moest worden gevonden in een onder- handeling over den koop van een paard, waarin verdachte zich tegen de usance mengde. Blaauboer verklaarde, dat hij van den forschen verdachte een stomp kreeg tegen zijn gelaat, dat hij subiet achterover sloeg en zijn tanden hem los in den mond stonden. Met bloedenden mond moest hij zich, daar hij op geen stukken tegen dezen geweldenaar was opgewassen uit het cafe verwijderen Tegen verdachte, nimmer veroordeeld, werd gevorderd 25 boete of 25 dagen. Vonnis 40 boete of 20 dagen. GING NIET DOOR. De laatste zaak contra Frans M. met ge tuige Boon bleek te zijn ingetrokken en dus niet voor behandeling vatbaar. Daarna «lui- ting. Let er op, dat op de verpakking dui- dekjk voorkomt het woord Italiano- ONDER MEDtSCHE CONTR6LE ONNEMA's PEPPERMINT AND iONFECTIONERY WORKS - SNEEK

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7