OAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De moorden te Dnsseldorp. De tweetie Haagsche conferentie De Fransche Grensveidedipg. Uit de Fransche Kamer. Het nieuwe Poolsche kabinet. DE VOLKENBOND, Storm in West-Europa, No. 306 iHonderd een en dertlgste Jaarganp 3929 To vnnrnitbetalin- ncr 3 maanden f2.-, fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertcntiepr. 25 ct. p. regcl, grootcre letters naar plaatsrulmte.1 Abonncmcntsprljs tJ. Hems. Coster Zoon, Voorjta C». Tel. Mmiustr. No. 3. RoSacU. No. 33. Diredeur: C. KRAK. Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. Posigiro 37060 30 DECEMBER MAWI3AC KJssgoBiikscfs ©werzicht. DE A.S. VLOOTCONFERENTIE, Een Fransch Middellandsche Zee-Locarno. Hoe het Fransche voorstel ontvangen is. MacDonald voorzitter der conferentie? BuiienSand Een spoor van den dader? De tijd van de aanstaande Vlootconferen tie nadert nu met rassche schreden. En van daar, dat telkens weer nieuwe geruchten rondgaan van plannen der diverse mogend- heden. Zoo duiken al geruimen tijd berich- ten op, dat Frankrijk voornemens zou zijn voor te stellen een „Locarno voor de Mid dellandsche Zee" te sluiten ter waarborging zijner belangen in deze wateren. In het memorandum, dat Frankrijk aan het einde der vorige week aan de verschillen- de, aan de conferentie deelnemende landen heeft gericht en waarin het zijn standpunt ten opzichte van de bewapening ter zee toe- licht, wordt hiervan duidelijk gerept. Er wordt nl. in gezegd dat de Fransche regeering, welke zich de gunstige uitwerking herinnert van de overeenkomst over de Stilly Zuidzee op de totstandkoming van de mari- tieme overeenkomst van Washington, meent dat op een kleiner gebied, waarbij echter de meeste Europeesche vloten zijn betrokken, een dergelijk accoord kan worden verkregen. De Fransche regeering onderschat geens- zins dat de verbindingen door de Middel landsche Zee voor het Britsche Rijk van be- teekenis zijn. Doch ze zijn van even groot vitaal belang voor Frankrijk. Zou er dus niet onderhandeld kunnen worden over een overeenkomst van wederzijdsche waarborgen en non-agressie tusschen de zeemogendheden aan de Middellandsche Zee, waaraan die, welke niet te Londen vertegenwoordigd zijn, zouden kunnen deelnemen, allereerst een mo gendheid als Spanje, on welks maritieme be langen in de Middellandsche Zee nauwelijks de nadruk behoeft te worden gelegd? De Fransche regeering stelt deze vraag en ver klaart zich zelf voor het beginsel van zulk een overeenkomst, daar zij ernstig er naar streeft een vermindering der vlootbewape- rung tot stand te brengen. In Italie is het Fransche voorstel niet on- gunstig ontvangen, want in het Italiaan sche memorandum, dat het Italiaansche standpunt weergeeft, wordt gezegd dat Ita lie bereid is om onder bepaalde omstandig heden over de mogelijkheid van een Middel landsche Zee-pact te beraadslagen. Daar echter volgens de opvattingen te Parijs he doel van dit pact zou zijn om in de Middel landsche Zee een evenwicht tusschen de Fransche en Italiaansche strijdkrachten te verkriigen, waarbij Frankrijk vrij zou zijn om elders een andere vloot te hebben voor gebruik buiten de Middellandsche Zee, moer worden afgewacht welke interpretatie Italie aan het voorstel zal geven. Spanje toont eenige aarzeling, want „E1 Debate" schrijft b.v. dat het probleem van groot belang is om de aandacht te trekken van alien, die aan de toekomst denken. Een fout zou Spanje tot een onherstelbaar isole- ment veroordeelen of tot een verplichting, welke zwaar zou wegen .In beide gevallen zou het lot van latere generaties en de toe l.omst des lands worden vastgelegd. Helaas, zegt het blad, schijnt het dat de gedachten van het Spaansche publiek door andere za ken in beslag wordt genomen, misschien door de nalatigheid zijner leiders. De diplomatieke medewerker van de „Dai lv Telegraph", die ten sterkste tegen het Fransche voorstel is gekant, zegt dat dit hierop neerkomt, dat Frankrijk vraagt om een „Middellandsche Zee-Locarno", waaron- der het de bescherming der Britsche vloot zou erlangen tegen een Italiaanschen aan val, gelijk het geval was onder de Rijnlana- overeenkomst van 1925 toen het de bescher ming der Britsche strijdkrachten verwierf te gen een hemieuwden Duitschen aanval. Hij vindt het een zeer gevaarlijk denkbeeld om dat het Engeland, tegen de wenschen der uatie en de Dominions, in oorlogsverwikke lingen zou brengen, welke een actieve inter ventie in een Fransch-Italiaansch conflict zouden insluiten. Tot zoover de Fransche plannen. Het blijkt wel, dat er op de vlootconferentie wet stof tot praten zal zijn. En we zijn be- nieuw, wat er van dat „Middellandsch? Zee-Locarno" zal terecht komen. Intusschen zal te Londen een ontmoeting -jlaats hebben tusschen Tardieu en Mac Donald. Dit bericht wordt door den Brit- schen ministerpresident bevestigd. Bij telefonische navrage van de „Daily Herald" heeft MacDonald het volgende ver- klaard Het is juist, dat ik Tardieu heb voor- gesteld, dat wij beiden voor het bijeengeko men van de Vlootconferentie een bespreking zullen hebben. Ik heb voorgesteld dat wij verscheidene op de conferentie aan de orde komende vraagstukken zullen behandelen en ik verheug mij zeer, dat Tardieu mijn uit- noodiging heeft aangenomen. Het wordt zoo goed als zeker geacht, da- MacDonald zelf voorzitter zal worden van de Vlootconferentie. Men verwacht niet, dat de andere delegaties hiertegen bezwaar zul len hebben. Naar de Weensche bladen melden, heeft de aangifte van een te Sollenau bij Wiener Neu- stadt wonende vrouw de gendarmerie op een spoor gebracht, dat schijnt te zullen bijdra- gen tot het vinden van den Dusseldorpschen moordenaar. De bladen publiceerden eenigen tijd geleden een gedicht, 't welk de moorde naar moet hebben geschreven. De vrouw te Sollenau las dit gedicht en herinnerde zich, dat zij gedurende den oorlog kennis had ge- maakt met een arbeider van een munitiefa- briek te Blumau, die haar hetzelfde gedicht had gegeven. Nasporingen in de munitiefa- briek wezen uit, dat genoemde arbeider, Ko- valsky genaamd, tijdens den oorlog van zijn woonplaats Dusseldorp naar Blumau was verhuisd om in de fabriek als pompwachter dienst te doen. Na 1918 keerde hij naar Dus seldorp terug. De Duitsche politie is dadelijk op de hoog- te gesteld van het bovenstaande. De recher che heeft Kovalsky niet te Dusseldorp kunnen vinden; hij is op een niet bekend tijdstip ver- trokken zonder adres achter te laten. Zijn aanhouding is in alle landen van Europa aangevraagd. Alweer geen spoor. Nader wordt getneld, dat bij het ingestel- de onderzoek is gebleken, dat de arbeider Kovalsky in geen geval bij de moorden be trokken is. De Duitsche delegatie. De Duitsche delegatie zal bestaan uit: riiksminister van buitenlandsche zaken dr. Curtius; rijksminister dr. Wirth (bezette ge- jbieden); rijksminister van financien dr. Mol- denhauer, en Robert Schmidt, rijksminister van economische zaken. Als deskundige is aan de delegatie toege- voegd de Duitsche deskundige ter Parijsche Conferentie dr. Melchior. Voor zoover de be- raadslagingen over de Internationale Bank het wenschelijk maken, zal ook dr. Schacht op verzoek van de delegatie aan de confe rentie deelnemen. Overigens zal op voorstel van den rijksbankpresident het lid van het Bankbestuur „Geh. Finanzrat" dr. Vocke deel uitmaken van de delegatie. Verder behooren tot de delegatie: van Buitenlandsche Zaken, onderminister dr. v. Schubert, dr. Gaus en dr. Ritter; van Fi nancien dr. Schaeffer en dr. Dorn; van het departement van de bezette gebieden de heer Miller; verder dr. Piinder en de perschef dr. Zechlin. Dr. Schacht en de Duitsche delegatie. Naar een Wolfbericht meldt, heeft de Duit sche regeering dr. Schacht bij herhaling dringend verzocht als een der hoofdgedele- geerden aan de tweede Haagsche conferentie deel te nem-en. Men veronderstelt, dat hij de ze uitnoodiging van de hand heeft gewezen in verband met zijn bekende memorandum. Men betreurt/dit besluit te Berlijn zeer. Prof. Bartel heeft zich Zondagmorgen vroeg naar Spala begeven, waar Zaterdag avond het nieuwe Poolsche ministerie was ge vormd. In het nieuwe ministerie worden slechts vier portefeuille door nieuw benoem- den bezet, terwijl de overige reeds in het vori ge ministerie zitting hadden gehad. De plaats van den minister van Binnenlandsche Zaken, generaal Skladkowski, wordt ingenomen door Henry Jozewski. Car, de minister van Justitie wordt vervangen door den president van het Warschausche Hof van Appel, Felix Dutkie- wicz; in plaats van Niezabytkowski komt de onderstaatssecretaris voor landbouwzaker. Victor Lesniewski en zal Moraczewski als mi nister van Openbare werken worden opge- volgd door den hoogleeraar aan de Hooge- school van Lemberg, Maximiliaan Matakie wicz. Het wetsontwerp door de Kamer aangenomen. De Fransche Kamer nam met groote meer- derheid het wetsontwerp aan op de organi- satie van de grensverdediging. Maginot, de minister van oorlog, stelde vast dat de Ka mer bijna in haar geheel er voor was de grenzen te vrijwaren tegen mogelijke aan- vallen en invasie. Hij stelde de noodzakelijk- heid in het licht van versterking van het dek- kingsstelsel door machtige fortificaties en goed-geoefende troepen. Het kwam er vol gens hem op aan, dat de ontruiming van het Rijnland een tegengewicht vond in de or- ganisatie van de grensverdediging. Hij zeide verder dat het wetsontwerp in staat stelt tot de volmaking van de verdediging ter on- dervanging van de numerieke minderheid in de eerste dagen van een conflict. Hij besloot met te zeggen, dat hij niet de kwestie van vertrcuwen zou stellen en aan het geweten ea het verantwoordelijkheidsgevoel van de Kamer zou overlaten te toonen, dat de par- tijen terugtreden voor het ernstig probleem der nationale verdediging. Hij zou bewijzen dat Frankrijk niet in staat is tot een aanval tegen wie ook. Een B.T.A.-bericht meldt, dat de credieten voor de grensverdediging, met inbegrip van die voor de grensverdediging in de lucht acht milliards francs bedragen. Aan een N.T.A.-bericht ontleenen wij nog, dat de socialistische afgevaardigde Burtin het plan tot organisatie van de grensverde diging als offensief bestempelde. Hij criti seerde verder de gevraagde credieten, om- dat de oorlog in de toekomst door vlicgtui- gen en gifgassen tot het geheele land zou worden uitgebreid. De voorzitter der legercommissie verklaar- de dat de versterkingswerken met het oog op den afweer van vliegtuigenaanvallen moesten worden uitgevoerd. De vcrsterkin- gen moeten gedeeltelijk vast, gedeeltelijk mo- biel zijn en'in overeenstemming met de on- dervinding, in den wereldoorlog opgedaan De toenaderingspolitiek en de politiek van het aanleggen van versterkingswerken aan de grenzen vulden elkaar aan en waren nauw met elkaar verbonden. Frankrijk moest, wanneer het Duitschland de hand reikte, volledige veiligheid kennen. Het ontwerp ook door den Senaat aangenomen. Met 274 tegen 26 stemmen heeft ook de Senaat het wetsontwerp inzake de organisa tie der grensverdediging aangenomen- Krijgt een schenking van 25 000. Blijkens een Reutertelegram uit New-York (stad) heeft de Woodr.ow Wilson Stichting bekend gemaakt, dat haar prijs voor 1929 ten bedrage van 25000 is toegekend aan den Volkenbond, als erkenning van wat de Volkenbond in den loop van 10 jaren in het belang van den wereldvrede heeft ver- richt. De toekenning van den prijs door de curatoren der stichting gesckiedde met alge- meene stemmen. Newton Baker die dit feit wereldkundig heeft gemaakt op den dag voor den geboortedag van Wilson, gaf de hoop te kennen, dat het geld zou worden besteed voor een monument, aan Wilson's nage- dachtenis gewijd in het nieuwe gebouw voor den Volkenbond te Geneve. Dit is de vierde toekenning van den Wil son-prijs. De eerste prijs was toegekend aan lord ecil, de volgende aan Elihu Root, de derde aan Lindbergh. Wilson was geboren op 28 December. De wet op belastingverlaging aangenomen. De Fransche Kamer heeft Zondagavond na debatten, die langer dan twee uur duurden, met algemeene stemmen het wetsontwerp in zake de vermindering der belasting aange nomen. Gedurende de debatten had de regeering de kwestie van vertrouwen-gesteld, waarbij met 319 tegen 262 stemmen een beslissing ten gunste van de regeering werd genomen Volgens de wet worden de belastingen met 1147 millioen franc verminderd. De wet werd onmiddellijk doorgezonden naar den Senaat, die tot in den nacht ver- gadcrdc - Minister-president Tardieu, die Zonclag tusschen Kamer en Senaat heen en weer hol- de, om de werkzaamheden in beide Kamers zooveel mogelijk te bespoedigen, heeft een laatste beroep gedaan op de afgevaardigden, om hun goeden wil te betuigen en in het na- tionaal belang de werkzaamheden nog op Zondag te beeindigen. De regeering heeft nog slechts Maandag en Dinsdag ter beschikking om de deskundi- gen bijeen te roepen en de reis naar Den Haag voor te bereiden. Een verklarsng in verband met de opSieffirsg der exterritorale rechten. Uit Peking wordt gemeld: Naar uit Nan king gemeld wordt, heeft de minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Wong in verband met de opheffing van de exterritoriale rech ten heden een verklaring gepubliceerd waar in hij meedeelt, dat de Chineesche regee ring zich tot haar spijt gedwongen ziet de protesten van Japan en China onbeant- woord te laten. China zal ondanks de pro- testen van de groote mogendheden de ex territoriale rechten onmiddellijk opheffen. De Chineesche regeering heeft meermalen getracht deze kwestie met de groote mogend heden te bspreken doch deze hebben steeds geweigerd eenige concessies te doen. Naar uit Londen gemeld wordt, wacht men in diplomatieke kringen te Peking wat betreft de kwestie der exterritoriale rechten de verdere ontwikkeling van de gebeurtenis- 1 Aim rustig af. Men gelooft, dat de regeering zich voor- loopig zal bepalen tot het theoretisch aan- kondigen van de opheffing der exterritoriale rechten en voorloopig van practische maatrc- gelen zal afzien. Men vreest echter, dat bui ten de internationale concessies rechtskwes- ties zullen ontstaan en plaatselijke Chinee sche autoriteiten zullen eischen buitenianders te berechten. Het corps diplomatique heeft reeds maatregelen voor dergelijke gevallen voorber-eid. In de verklaring van den minister van buitenlandsche zaken veiwachtte men tevens het aankondigen van de maatregelen. welke zullen worden genomen t. o. v. buitenland sche onderdanen en de buitenlandsche be langen na de opheffing van de exterritoriale rechten. De exterritoriale rechten worden ook in Mandsjoerije opgeheven en de aldaar ge vestigd-e Japansche rechtbanken zullen op 1 Januari gesloten worden. DUITSCHLAND. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Tengevolge van de gladheid is op den straatweg Toley-Berg een uit Marpingen ko mende autobus tegen een lantaarnpaal ge- reden, De wagen werd zwaar beschadigd en 3 personen werden zwaar en zeven licht ge- wond. GRUWELIJKE DA AD VAN EEN ZWAKZINNIGE. Zondagmorgen vroeg werd de Berlijnsche brandweer naar de Alexanderstrasse ge- alarmeerd. Naar het schijnt, heeft een zwak- zinnige vrouw, die daar woont, brand ge- sticht, waarna zij zich naar de vierde etage begaf en uit het raam sprong. Zwaar gewond werd de vrouw naar het ziekenhuis overg.1- bracht, waar zij intusschen is overleden. De brandweer was het vuur spoedig meester. ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL Bij een ijzerfirma te Altona heeft Zaterdag een ernstig bedrijfsongeval plaats gehad Toen eenige arbeiders een nieuwe slijpsteen in bedrijf gesteld hadden, sprong deze door tot ausverre nog niet opgehelderde oorzaak uit elkaar, waardoor vier arbeiders zwaar letsel bekwamen. Een hunner is reeds overleden. RELLETIE AAN BOORD VAN DE KRUISER „EMBDEN". De communistische „Welt am Abend" weet mede te deelen, dat er aan boord van de krui ser „Embden" tijdens de buitenlandsche reis muiterij is uitgebroken. Het is juist gebleken, dat op dezen oorlogsbodem, die enkele dagen geleden van de reis terugkeerde,, de Inter nationale" gezongen is. De schuldigen zijn door den krijgsraad in openbare zitting be recht, waarbij twee man tot ieder vijf weken hechtenis werden veroordeeld, terwijl er eer. werd vrijgesproken. Van muiterij of andere dingen van dien aard kan echter in het geheel geen sprake zijn. GEWELDIGE BRAND TE DUISBURG Zondagmorgen omstreeks half tien brak brand uit in het gebouw der expediteursfirma Koch Co. te Duisburg. Door den sterken wind verbreidde het vuur zich zeer snel. Ver- schillende brandweercorpsen, ook uit de om- liggende plaatsen waren spoedig ter plaatse Met ongeveer 50 stralen werd de brand be- streden. De schade wordt getaxeerd op onge- veer 1 millioen mark. ORKAAN BOVEN WEST- DUITSCHLAND. Te Dortmund is aanzienlijke schade aange- richt door een orkaan welke Zondag den °e- heelen dag boven West-Duitschland woedde Ten gevolge van den storm stortte tegen den middag de in aanbouw zijnde kerk der Petri Nikolai gemeente in. De nieuwbouw, welke werd uitgevoerd in gewapend beton, was reeds tot 30 M. gevorderd. De schade wordt geschat op ongeveer 60.000 mark. AUTO IN DEN RIJN. In den nacht op Zondag is bij Emmerik een met 5 personen bezette auto in den Rijn gevallen. Twee der inzittenden verdronken, twee anderen werden zwaar gewond, terwijl de chauffeur met lichte verwondingen vrij kwam. FRANKRIJK. HET VLOOTBOUWPROGRAM. De Kamer keurt de credieten voor 1930 goed. De Kamer nam Zaterdag het wetsontwerp aan, dat machtiging verleent tot den bouw in 1930 van een aantal oorlogsschepen (behoo- rende tot het eerste deel van het vijfjarig vlootbouwprogram)te weten een kruiser, zes torpedojagers, zes duikbooten der eerste klasse, een duikboot-mijnenlegger, een boven- zeesche mijnenlegger, drie adviesjachten voor den dienst buitenslands en een mijnenvisscher. De bouw van een pantserkruiser van 20.000 ton was beraamd ter vervanging van een kruiser met het oog op het nieuwe Duitsche pantserschip, doch de commissie stelde de-* bouw doorvan tot het volgend jaar uit. SCHEEPBOOT GEZONKEN. Het hevige onweder dat Zondag aan de Fransche kust woedde, heeft een ernstig onge j val ten gevolge gehad. Door den storm vie; een groote kraan op een sleepboot. Het schip zonk onmiddellijk. Drie personen verdwenen I in de diepte. Zij konden niet gered worden. In het nummsr dat DINSDAG 31 DECEMBER verschijnt, zal wederom gelegenheid bestaan tot het plaatsen van nieuwjaarswenschen a 50 cent a contant. DE DIRECTIE. ITALIE. GIFTEN TER GELEGENHEID VAN HET HUWELIJK VAN DEN KROON- PRINS. De centrale commissie van beheer van de spaarbank voor de provincie Lombardije heeft besloten 2.5 millioen lire te schenken ter go- legenheid van het huwelijk van den prins van Piemont, waarvan een millioen ten bate van de kindertehuizen, een millioen voor winter- uitkeeringen en een half millioen voor andere liefdadige doeleinden. E)e spaarbank te Turijn heeft besloten den 8sten Januari een uitdeeling van Weeding en levensmiddeien te houden onder de arme ge- zinnen. MUSSOLINI ANTI.... KERSTWENSCHEN f De Duce voelt niets voor Kerstgroeten, noch voor Nieuwjaarswenschen. In een offi- cieel communique aan de pers deelt hij mede dat hij, ofschoon zeer gevoelig voor de groe- ten, welke hem ter gelegen'nid van Kerstmis en Nieuwjaar uit alle deelen des lands in tal van vormen bereiken, elkeen verzoekt autoriteiten zoowel als particulieren in de toekomst zich van zulke uitingen te ont- houden. EEN STANDBEELD VOOR ANITA GARIBALDI. Tot de dingen, die de Roomschen in het Rome van het derde Italie een doom in het oog zijn, behooren de monumenten voor Gi ordano Bruno en voor Garibaldi cp den Ja- niculus. Daarbij komt, volgens Mussolini's wil en tot ontstemming des Pausen nu nog een standbeeld voor Anita Garibaldi, de vrouw van den grooten patriot, dat even- eens op den Janiculus zal verrijzen en we! op een 100 meter afstands van het beeld van Giuseppe. Het wordt een ruiterstandbeeld van 14 meter hoogte ei^ zal 1 Juni 1932, den dag voor den vijftigsten verjaardag van Ga ribaldi's dood worden onthuld. Men kan dit beeld veilig rekenen tot „de monumenten, waarvan het nut ternauwerncod te onderken- nen is en die, zooal niet naar den geest in tegenspraak zijn met het verdrag, waarin het heilig karakter van Rome erkend is", ge lijk de Paus het dezer dagen omschreven heeft in zijn toespraak tot het heilig college. Maar vooralsnog is Mussolini te Rome sterker dan de Paus. OOSTENRIJK. OVERVAL IN EEN BANKGEBOUW. Zondagavond heeft te Freiberg in Moravie een overval piaats gehad. In de Raiffeisenbank, waar twee personen bezig waren met het jaarlijksche. onderzoek der boeken, drongen twee mannen binnen, die beide personen overvieien en vastbonden. Daarna roof den zij uit de kas 45000 kro nen in baar geld en ontkwamen. SPANJE. DE JEUGD EN STIERENGEVECHTEN. Ver bod voor kind even onder de veertien jaar. Er- is een koninklijk besluit gepubliceerd, krachtens hetwelk het aan jongens en meis- jes onder de veertien jaren verboden is om stierengevechten en boksmatches bij te wonen. De maatregel werd pas na ernstigen tegen- stand door de Nationale Vergadering aange- nomen. De oppositie meende, dat de stieren gevechten, welke „een gewenschte nationale sport" vormen, erdoor in discrediet worden: gebracht, temeer daar- tot dusver jongens reeds op zeer jeugdigen leeftijd voor de arena konden worden afgericht. Doch de regeering was van oordeel dat de jeugd beschermd dient te worden tegen „buitensporig sterke indrukken, die later een bepaald karakter en bepaalde denkbeelden bij het Spaansche volk zouden kunnen doen ontstaan". Eeu orkaan boven Belgie. In geheel Belgie woedde Zondag een ge- weldige storm. Uit alle deelen van het land komen berichten over schade binnen. Het dak van de St. Gudule-kerk is grootendeels door den storm afgerukt. In het Soniebosch bij Brusstl heeft de storm talrijke oude boo- men ontworteld. Op vele plaatsen zijn tele- graafpalen over de rails gevallen, zoodat het verkeer veel vertraging ondervindt, en dik- wijls onmogelijk wordt. Het zware steenen kruis van de kerk St. Henri te Brussel is naar beneden gestort. Een van de torentjes van de kerk te Gosselies werd door den storm fi- naal afgerukt. In Mouseren werd een arbei der door een piano doodgedrukt, die op een wagen geladen was en door den storm om- viel. Van alle kanten werden gevallen ge meld van personen die door vallende schoor- steenen en dakpannen getroffen en gewond zijn. De brandweer is voortdurend aan het werk en de straten vrij te houden. In de ha vens van Antwerpen en Ostende ziin yee! Olt mummer bestaat nlf 2 bladen. LKMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1