Aspirin* V1SITEKAARTEN Handel daarnaar ttljdig Tabietten Innemen! De heer Veenstra geloofde niet, dat de dating van het zoutgehalte reeds van be- teekenis is. De hr. Schroder, Hensbroek, vroeg hoe liet mogelijk is, dat de leden van de vereeni ging van Oud-leerlingen, geen uitnoodiging ontvangen voor de excursies van Hollands jNoorderkwartier, terwijl de leden van H. N K. wel Voor de excursies van de vereeniging van Oud-leerlingen worden uitgenoodigd ;Z.i. zou H. N. K. goed doen de leden van de vereeniging in de gelegenheid te stellen de excursies bij te wonen, omdat dit allicht de toetreding van jonge veehouders tot H.N.K zal bevorderen. Deze opmerking zal met H. N. K. bc- sproken worden. De heer Veenstra ga! nog als zijn meening te kennen, dat de cursusvergade- ringen veel bijdragen tot het verruimen van 'de landbouwinzichten in N. H. De heer P ij p e r sprak nog een woord van hulde aan den scheidenden voorzitter, ender applaus der vergadering, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Hij verzekerde dat hij blij was geweest destijds de benor ming te hebben aanvaard en dit dank zi den steun van den secretaris, die de ziel is van de vereenigingen, ondervonden. Hierna werd gepauzeerd. In de middagvergadering behandelde d. heer J. Schildhuis te 's Gravenhage het on derwerp „Iets over de prijsvorming onzer granen". TEGEN DE RUPSENPLAAG. De gemeenteraad van Zalt-Bommel besloot op uitnoodiging van de Provinciale commis sie uit de veilingen in Gelderland, Utrecht en Overijsel, de Algemeene Politie-verorde- ning aan te vullen met een bepaling, waarbij alle eigenaren, gebruikers of huurders van 'gronden verplicht worden, ieder jaar de rup sennesten uit de boomen enz. te vernietigen BESTRIJDING VAN DE BIETENVLIEG De bietenvlieg, die dit jaa? veel schade aanrichtte op de suikerbieten in de provincie .Groningen vroeger was zij in oostelijk Gro ningen niet opgemerkt scheen de voor ■keur te geven aan spinazie- boven bietenbla deren. In de vergadering van de afdeeling NieuwoldaNieuw Scheemda van de Gronin- ger Maatschappij van Landbouw werd daar- om in overweging gegeven spinazie te zaaien tusschen de bieten, natuurlijk op rijen, opdat de bieten zoud: i worden gespaard voor den yernielenden in'oed. Er zullen proeven wor den genomen. WARMENHUIZEN. V eilingso verzicht. De laatste week van het jaar en de eerste dagen van het nieuwe jaar kunnen wel be schouwd worden als de komkommertijd bij de groentenveiling. In de afgeloopen week waren er twee Zondagen en daarna ook twee maan- dagen, welke dagen de aanvoer dan ook zeer gering was. Zoodoende bleven er slechts 2 dagen waar- op de aanvoer van beteekenis kon zijn. Dat was Dinsdag dan ook nog niet het geval. Er waren nog geen 2 wagons roode kool aan de markt, waarvan de le soort opbracht van f 5.107.40, de 2e kwaliteit gingen voor \f 3.806.20 en de kale brachten 2 50 hoogstens op. Deze prijs was iets lager dan die der vorige markt. Het weer is deze week wel de koopman ge weest en eveneens de oorzaak dat het Zater- dag zooveel te beter was. De Deensche kool hield zich dien dag nog goed. Er was onge- veer een wagon Deenen, die tot 3.30 op liepen, alzoo nog hooger dan de laatste prij zen. Vrijdag is er maar 600 K.G. roode kool verkocht van 5.30, welke afzet niet veel goed doet aan den grooten voorraad, die er nog is. Zaterdag kwam de kool voor deze week los. Er waren niet minder dan 76 aan- voerders met roode kool, ruim 20 aanvoerders met Deensche kool, alzoo waren er meer dan 100 die een begin maakte met het afzetten van hun producten, waarop zij al 3 maanden hebben gepast. Het is dan ook met zoo'n aan voer en met di t slechte kool weer nog geen tegenvaller geweest, dat er nog geen grooter inzinking van prijzen plants had. Het ging met de eerste kool, die aan de beurt was eerst niet best, maar later liep de prijs weer op, tot- dat de le soort nog werd verkocht, waarvar. de kleinste voor 6.90. De 2e soort bracht van 2.205.60 op en de kale, waarvan de aanvoer zeker wel het grootste was in ver gelijking met de andere soorten, moest het meeste inboeten, en werd zelfs nog verkocht beneden de 1.de ICO K.G. Van de beide eerstgenoemde soorten bleef de hoogste prijs nog geen cent beneden de laatste hooge markt van Zaterdag. Van Deensche witte bracht de le soort op van 1.60 af voor de grootste soorten en tot 3 toe voor de kleine kool. Gele kool bracht de le soort van 4.20—/ 6.30 d 100 K.G. op. Als het slechte weer van de laatste dagen blijft aanhouden en de vorst nog wat uitblijft, is het wel te verwachten, dat de groote aanvoer de prijzen wel zal druk- ken. Provinciaal nieuwe STOMPETOREN. De uitvoering van de gymnastiekvereeni- ging Voorwaarts in cafe Kamsteeg alhier werd door een talrijk publiek bezocht De ver- schillende nummer van het programma wer- den netjes uitgevoerd, en bij de meisjes trok het keurige werken van Trientje Weder aller aandacht; ook de dans der dames was bijzon- der mooi. E>e voordrachten vormden een aangename afwisseling, zoodat ieder voldaan was over het varieerend programma. Natuurlijk volgde na afloop bal, dat het gezelschap nog gerui- men tijd aangenaam bijeen hield. Vrijdag vierden ook de kin. eren der Zon- dagsschool „Laat de kinderkens tot Mij komen", hun kerstfeest in het lokaal' van den heer Kamsteeg. Ruim 7 uur opende Ds. A. Verwaal van Alkmaar, deze feeste- lijke bijeenxkomst door te laten zingen Psalm 138 1 en ging voor in gebed waar- na hij alien verwelkomde. Nu begon spr. de kerstgeschiedenis te ver- tellen, en door de leerlingen werden de door spreker gestelde vragen goed beantwoord. Zeer duidelijk heeft spr. de beteekenis van het Kerstfeest aangetoond. Nadat de kinde- ren een kerstversje gezongen hadden heeft Ds. Verwaal nog een verhaal verteld, waar- na hij ons ging verlaten. Het Kerstverhaal werd verteld door mej. J. de Groot, en trok niet alleen de kinderen, maar ook van de ouderen zeer bijzonder de aandacht. Het was dan ook een heerlijk kerstfeest voor alien. Nadat de leider een woord van dank had gesproken tot alien, die medegewerkt had den aan het welslagen van dit Christusfeest. Werd nog staande gezongen de avondzang Gez 180 1, en werd deze bijeenkomst met dankgebed gesloten. Daarna ontvingen de kinderen hun pakjes, waarin een boekje en tekst ingesloten was, en gingen alien dankbaar huiswaarts. HENSBROEK. Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie komt bovengenoemde vereeni ging Nieuwjaarsdag in het lokaal van den heer L. Mantel met het tooneelspel van S. la ChapelleRoobol, „Het Onver- mijdelijke". Uit de recensie, voorkomende in het num mer van Vrijdag j.l. van de Alkmaarsche Courant, lichtten wij deze enkele zin: „Het publiek bracht den spelers aan het slot een enthousiaste ovatie, enz Dit lijkt ons voldoende om Falkland voor- uit reeds een succes-volle avond te ver- zekeren. BUROERBRUG. Alhier is op 57-jarigen leeftijd over- leden de heer K. Francis, die in land bouwkringen een vooraanstaande plaats ifl- nam. Hij was directeur der Coop. Boerenleen- bank, bestuurslid van den grooten Zijpe- en Hazepolder, directeur van de Coop. Zuivel- fabriek Eensgezindheid en bestuurslid van verscheidene andere vereenigingen op maat schappelijk gebied. AKERSLOOT. Verpachting van grasgewas langs de dij- ken van de Westwouderpolder en van het riet- gewas. Opbrengst grasgewas 1046, in 192S 982. Opbrengst rietgewas 742, in 1928 625. Deze verpachting bracht in totaal 181 meer op als in 1928. De Castricummer tooneelvereeniging gaf den 2en Kerstdag in cafe Verduin een openbare uitvoering met het drama in 3 be- drijven: „Een, die niet geteld werd". Het publiek was in groote getale aanwezig. Deze vereeniging, die het vorige jaar alhier een blijspel opvoerd en toen veel succes oogstte, had ook nu dit drama uitstekend ingestudeerd De rolvastheid, toonaankleeding en grimage waren in orde. Onder alle stilte hebben de aanwezigen van het schitterende spel genoten, hetgeen het herhaalde applaus wel bewees De familie de Graaf vergastte het publiek in de peuze met prachtige muzieknummers. ECerk en school Zaterdag vond te Utrecht de algemeene vergadering plaats van den Bond van Direc- teuren en Leeraren bij het Handelsavondon- derwijs. Als belangrijkste punten stonden op den agenda de inrichting der handelsavond- scholen en de rechtspositie der leerkrachten. De algemeene vergadering van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft aangeno- men een voorstel van de afdeeling Rotterdam waarin het H. B. wordt opgedragen te trach- ten een bepaling in de wet op het L. O. opge- nomen te krijgen, waarbij het verboden wordt leerlingen tot de school, openbare zoowel als bijzondere, toe te laten, die den 6-jarigen leef tijd nog niet hebben bereikt. Naar „De Standaard" verneemt, is be noemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Vrije Uni versiteit, prof. dr. J. Waterink, thans buiten gewoon hoogleeraar. Aan prof. Waterink is het onderwijs opgedragen, behalve in de paedagogiek, welk vak hij reeds onderwees, ook in de paedologie en de psychotechniek. Zaterdag werd te Utrecht onder presi dium van den heer P. Zwitser, de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Unie van Chr. Onderwijzers in Nederland. De hervormde gemeente te Deventer heeft uit de nalatenschap van den heer H. J. Jordens aldaar een legaat van 20.000 ont- vangen, waarvan een deel mag worden be- steed aan restauratie der kerkgebouwen. PREDIKBEURTEN. 31 December. Ned. Hervormde Gemeenten. Grocte Kerkavond 7 uur, Ds. Baar. Kapel, avond 7 uur, Ds. Hak. Nieuwjaarsmorgen Kapel 10 uur, Ds Verwaal. Evangelisch-Luthersche Kerkavond uur, Prof. F. Pont, extra collecte. Remonstrantsch-Qereformeerde Kerk, av 7 uur, Ds. Houtgast. Geref. Kerk, 7 uur, Ds. J. E. Schouten, van Amsterdam. 1 Jan. vm. 10 uur, Ds. Boeijenga, van Haarlem. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat, avond 7.30 uur, dienst. AKERSLOOT, nm. 7.30 uur, ds. Bax BERGEN, nm. 7 uur, ds. v. d. Kieboom. Evang. E. V. „Maranatha", nm. 7 uur, dc heer Dun, van Alkmaar. 1 Jan. vm. 10.15 uur, de heer Heeresma, van Amsterdam. Vereeniging tot verbreiding der waarheid, Kerkzaal Komlaan 12, Oudejaarsavond 6.30 uur, J. J. Ruijs. Nieuwjaarsmorgen, voorm. 10.30 uur, J J. Ruijs. BERGEN AAN ZEE, nm. 5 uur, Ds. F. W. J. van den Kieboom te Bergen. Liturgi- sche dienst. BROEK OP LANGENDIJK, Oudejaars avond, Ned. Herv. Kerk 7 uur Ds. vau Baalen. Geref. Kerk, 7 uur, Ds. Donner. Chr. Geref. Kerk, 7 uur, Ds. Drenth. Doopsgezinde Kerk, 6.30 uur, Ds. de Jong. ZUIDSCHARWOUDE, 7 uur, Dienst. Extra collecte voor predikantsweduwen ea weezen. NOORDSCHARWOUDE, 7 uur, Ds. Staal. Extra collecte voor predikantswedu wen en weezen. EGMOND AAN DEN HOEF, nm. 7 uur, ds. Spelberg. EGMOND AAN ZEE, Evangelisatle Pension Belvedere Westeinde 2. Oudejaars avond 8.30 uur, J. J. Ruijs. Zang Zr*. de Bruin. GROET, zaal v. K. Pijs, Nieuwjaarsdag, 's avonds 7 uur, J. J. Ruijs. GRAFT, nm. 7 uur, ds. Rooker. HEILOO, nm. 7 uur, ds. Eilerts de Haan. Evangelisatietokaal, nm. 7 uur, Ds. A Verwaal, van Alkmaar. 1 Januari, vm. 10 uur, de heer G. Dun, van Alkmaar. HENSBROEK, nm. 7 uur, ds. Rijkx. 1 Januari geen dienst. HOOGWOUD, nm. 8.15 uur, ds. Homan. OUDKARSPEL, nm. 8 uur, ds. Zillinger Molenaar. Collecte voor Emeriti en Wedu- wen. OUDORP, nm. 7 uur, ds. Groot, coll em. pred. en pred.-wed. en weezen. SCHERMERHORN, nm. 7 uur, ds. Boe- rendonk. STOMPETOREN, avond 7 uur, Ds. Heep. Evangelisatie, av. 8.30 uur, de heer Jac. W. van Voorst, van Amsterdam. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Se- deur, Oudejaarsavond 6.30 uur de heer Jac. W. van Voorst, van Amsterdam. Nieuw jaarsdag. 's morgens 10 uur. de heer Jac. W. van Voorst, van Amsterdam. WARMENHUIZEN, nm. 6.30 uur, ds Zillinger Molenaar. Collecte voor Emeriti en Weduwen. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER. nm. 7 uur, dr. Kuipers. NIEUWE NIEDORP, nm. 7 uur, ds. Haars. DE RIJP, nm. 7 uur, ds. Keuning. Binnenland NSoord te Rotterdam. Moord met voorbedachten rade- Gisteravond is te Rotterdam een moord ge- pleegd, waarvan het motief bij het eerste on- derzoek nog in het duister gehuld bleef. De 32-jarige Arie Buit, uit de Oleander- straat, is in het cafe Royal aan de Brielsche- laan 24 doodgestoken door een 58-jarigen havenarbeider, A. van den Broek, die hem blijkbaar in het cafe heeft opgewacht. De da- der is gearresteerd. Het slachtoffer was on- middellijk dood. Buit heeft het grootste gedeelte van den avond doorgebracht in dat cafe in gezelschap van zijn vrouw, zijn moeder, een buurman en eenige getuigen. Men 'had gezamenlijk een glaasje gedronken, doch alles was volkomen ordelijk verloopen. Van den B. is eenige ma- len in het cafe geweest, zoo heeft hij er eeni- gen tijd gestaan om een uur of 10, toen Buit er ook al was. Tusschen de twee is niets voorgevallen. Zij hebben elkaar niet gesproken en er was ook geen sprake van twist. Om kwart over 11 is van den B. opnieuw binnen gekomen en heeft een glaasje port besteld Hij is zonder iets te zeggen in een hoek naast het buffet gaan staan, Buit stond op dat oogenblik voor het buffet. Naar getuigen verklaren heeft v. d. B. gewenkt om dichterbij te komen. Doch toen Buit in den hoek kwam, heeft v. d. B. ineens een geopend knipmes uit zijn zak gehaald en dat B. in den hals gestoken. Het bloed spoot naar buiten. B. deed nog enkele stappen, doch viel dood neer in een grooten plas bloed. De dader is aan het tafeltje gaan zitten. Hij werd ontwapend door den cafehouder en even later zonder verzet door de politie gear resteerd. Er wordt een uitgebreid onderzoek naar den moord ingesteld, waarbij verschillende getuigen reeds zijn gehoord door den commis- saris Alberda. De dader, die volgens getuigen onder drankinvloed was, is opgesloten. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen na. BOOT GEZONKEN. Zaterdagmiddag tijdens den hevigen storm is het sleepschip „Christina", geladen met steenkolen, en metende 450 ton, schipper I. de Lange, thuis behoorende te Rotterdam, welk schip met drie andere door de sleepboot ..Irmgard" op de rivier de Merwede werd ge- sleept, nabij Kilometerpaal 93 voor het slot Loevenstein onder de gemeente Vuren, gezonken. Door het plotSeling afbreken van een der sleepdraden kantelde het schip., waar- door het vol water liep-. De vrouw van schipper de Lange begaf zich met haar vier kinderen onmiddellijk op een in de nabijheid iiggend schip, terwijl de 1 v> I I handelsdrukkerij I 1 N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON schippers nog getracht heeft aan boord te blijven om het schip te laten afdrijven en op het droge te zetten. Doordat het schip zeer vlug onder water liep, moest de schipper de „Christina" ijlings verlaten. Het schip, dat midden in de rivier gezonken is, ligt zeer ge- vaarlijk voor de scheepvaart. Door den Rijks- bakendienst en de rivier-politie te Gorinchem zijn de noodige seinen aang-ebracht. KINDERVERLAMMING. Door den geneesheer F. Bonnema te Odoorn zijn in een tweetal gezinnen te Odoorn en in een gezin te Exlo bij een drie- tal kinderen gevallen van kinderverlamming geconstateerd. De drie kinderen zijn beneden de drie jaar. SCHIP IN NOOD. Het gisternacht van Poortershaven naar New York vertroklcen Duitsche stoomschip „Regoldstein" seir.de gistermorgen dringend cm sleepboothulp. De sleepboot „Humber" maakte het schip bij het vuurschip „Maas" vast en bracht het met machinescha-de behou- den te Hoek van Holland binnen. POGING TOT INBRAAK IN RESTAURANT „ROYAL". Het gebcuw omsingeld, de dief tcch nog ontkomen. Gistermorgen omstreeks kwart over vier ontdekte een agent van politie onraad in ..Royal", het grootste restaurant van Arnhem, waar circa zeven maanden geleden ook reeds was ingebroken en waarbij men toen 1900 ontvreemdde, doch van welke inbraak men tot heden den dader nog niet heeft kunnen ontdekken. De agent zag nu in het caf£ een mar,, die, toen hij zag, dat men hem opmerkte, weg vluchtte, door het cafe rende en aan de andere zijde van het ge- bouw door het verbreken van een raam trachtte te ontkomen. De agent snelde op het gerinkel naar deze zijde, doch de inbreker keerde nu terug naar de plaats van waar hij gekomen was en ontsnapte. Inmiddels was een groot aan-tal politiemannen op de been, omsingelde het gebouw en naaste omgeving en loste eenige schoten op den inbreker, die echter niet meer te vinden bleek. Bij onderzoek in het restaurant vond men een groot breekijzer. Inmiddels zijn vinger- afdrukken genomen. BETALING VAN GELDBOETEN IN STRAFZAKEN. Ingediend is een wetsontwerp betreffende de overbrenging van werkzaamheden in straf- zaken van het bestuur der belastingen naar de griffien der gerechten. Volgens de op het oogenblik van kracht zijn-de bepalingen art. 572 van het W. v. Strafvord., in verband met art. 16 van de wet van 16 Juni 1832 (Staatsbl. no. 29) kan de betaling van een gel-dboete in straf- zaken, evenals de uitlevering van verbeurd verklaarde voorwerpen of de betaling van het bedrag, waarop deze voorwerpen bij de uit- spraak zijn geschat, op twee plaatsen geschie- -den: ter griffie van het gerecht, dat de be- slissing gaf, of tot hetwelk de rechter, van wien de beslissing afkomstig is, behoort; of ten kantore van den ontvanger van de regis- tratie of, in Rijksbelastingzaken, van den ont vanger van het betrokken dienstvak. Een dergelijke regeling geldt voor de vol- doening aan de door het O. M. gestelde voorwaarde ter voorkoming van strafvervol- ging (z.g. schikking). Deze regelingen zijn, afgezien van de Rijksbelastingzaken, zcowel onlogisch als on- gewenscht, aldus de Mem. v. Toelichting. In dit ontwerp nu is uitgegaan van de ge- dachte, dat, afgezien van de Rijksbelasting zaken, welke tot de fiscale organen in een bij zondere verhouding staan, concentratie van al de bovengenoemde justitieele handelingen bij de justitieele organen logisch en doelmatig moet worden geacht. De dan uitgeschakelde kantoren van de ontvangers der registratie zijn thans hier en daar overbelast; de griffien der gerechten, die deze taak zullen overnemen practisch zullen dit voornamelijk ziin de griffien der kantongerechten kunnen dit werk gereedelijk afdoen. Waar de inwerkingtreding van de nieuwe regeling uiteraard administratief moet wor den voorbereid, wordt voorgesteldw, dat het tijdstip van de inwerkingtreding van de wet nader bij K. B. zal worden geregeld. TWEE KEER ACHTER ELKAAR OP HOL. Een voor een open vrachtwagen van Van Gend Loos gespannen paard sloeg Zater dagmiddag in de Raadhuisstraat te Amster dam op hoi. Het liep tegen een muur op en kwam er zonder verwondingen af. Nadat het zenuwachtige dier ietwat gekalmeerd was, werd de tocht in de richting van den Dam voortgezet. Maar in de Paleisstraat schrok het paard opnieuw van het een of ander ge- luid. En wederom ging het op hoi. Wel trok- ken de koetsier en de besteller de teugels strak aan, maar deze braken en het beest rende tegen de groote spiegelruit van de Philips- etalage van de fa. S. van Embden op. De ruit ging in scherven en het paard kreeg snijwon den aan liajs en buik. D koetsier en besteller kwamen veilig van den wagen. Het ongeluk veroorzaakte in de Paleit straat groote consternatie, te meer omdat het oeest veel bloed verloor en't meer dan een half uur duurde voor den veearts aanwezig was om den getroffen slagader af te binden. Deze liet het paard, dat op de been was ge- bleven, per veewagen naar de stallen op den Cruquiusweg vervoeren. IN AANVARING MET DE HEMBRUG Zaterdagavond is het Zweedsche stoom schip „Monika", groot 1313 netto ton, in aanvaring gekomen met de Noordelijke pijler van de Hembrug. Het stoomschip was om kwart voor tien uit de Amsterdamsche haven vertrokken. Bij de botsing werd het ernstig aan den voorsteven beschadigd en de kapi- tein besloot naar Amsterdam terug te keeren. Tegen half twee Zaterdagnacht keerde het stoomschip te Amsterdam terug en werd bij de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij gedokt De schade bleek zeer ernstig. De Hembrug zelf heeft geen noemenswaardige schade opgeloopen. De oorzaak van de aan varing is waarschijnlijk, dat het schip tenge. vqlge van den storm niet onmiddellijk naar zijn roer luisterde. HET THEATER FLORA TE AMSTERDAM. Er zal een mcderne schouwburg worden gebouwd. Naar het Hbl. verneemt, hebben de onder- handelingen, welke zijn gevoerd tusschen den eigenaar van het, in het begin van dit jaar afgebrande, theater „Flora" en de assura- deuren tot overeenstemming geleid omtrent de uitkeering voor de geleden schade Het ligt in de bedoeling om thans zoo spoedig mogelijk te beginnen met den bo vw van een modernen schouwburg in de Ams^ei- straat, waarin zoowel revues en operettes op- gevoerd als films vertoond kunnen worden. HET KINDERLIJKJE TE NIJMEGEN. Geen misdaad. Zooals wij dezer dagen bericht hebben. heeft een onbekende man te Nijinegen aan een 17-jarigen jongen een doos over'nandigd, waarin zich het lijkje van een pasgeboren kind bevond Naar wij vernemen is hiei van misdrijf geen sprake, daar het betrof een z.g foetus. Van een dergelijk geval behoeft geen aangifte te geschieden, terwijl ook de Be- grafeniswet er niet op van toepassing is De politie, die den man opgespoord heeft, achtte dan ook geen termen aanwezig tot strafvervolging over te gaan. KINDERVERLAMMING TE VELSEN. Proces-verbaal tegen een geneeb heer opgemaakt. Op last van den burgemeesteT van Velsen is proces-verbaal opgemaakt tegen een ge neesheer uit die gemeente wegens het te laat aangeven van een geval van besmettelijke ziekte (kinderverlamming). HET GESPREKKENTARIEF DER RIJKSTELEFOON. Ook betalen voor verkeerde aah sluitingen. De K. v K. voor Gooiland heeft, in ver band met de invoering per 1 Januari a.s., van het gesprekkentarief voor het rijkste'efoon- n-et te Hilversum, een schrijven gericht aan den directeur van het postkantoor aldaar, vooral met het oog op het feit, dat ook voor verkeerde aansluitingen het gewone bedrag verschuldigd zal zijn De Kamer zal het op prijs stellen ;n een scherpe en geregelde controle op he ..<r- soneel wordt uitgeoefend. GODSDIENSTOEFENINGEN IN GEVANGENISSEN. Vragen van den heer v. d. W a er deft. Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Waerden heeft aan den minister van Tustitie de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend of alle colleges van regenten de bevoegdheid, hun toegekend bij algemeenen maatregel van bestuur van 31 Aug. 1886, aldus interpreteeren, dat aan alle gevangenen en verpleegden, die ernstige gemoedsbezwaren hebben tegen het bijwonen der godsdienstoefeningen, ook vrijstelling wordt verleend? Zoo neen, is de minister bereid, hierom- trent een onderzoek in te stellen en de resul- taten van dit onderzoek mede te deelen? INBRAAK. Een goede buit. Gisteravond is ingebroken in het nuis vats den fabrikant Stefens te Druten (Maas en Waal). Er werd 2000 gestolen benevens 2 paar gouden oorbellen, een gouden remon toirhorloge en een gouden collier. De politie heeft de zaak in handen. Van de daders ont- breekt ieder spoor. -NATUURSCHOON BEHOUDEN. De minister van waierstaat heeft goed- gevonden, dat de omlegging van den rij-ks- weg ArnhemAmsterdam zal geschieden volgens het advies van den raad der gemeente Ede. De schending van het Edesche Bosch, waardoor deze omlegging was geprojec- ieerd, gaat dus niet doof dan genezen. Dezt waarheid Is ookU bekend. Welnu dan, gij herkent in de meeete ge- vallen het begin van een verkoudheid en ook de eer- ste kenteekenen van rheuma- tische pijnen. en neem bijtijds Aspirln-Ta- bletten, die Uw lichaam hel- pen in den strijd tegen in- gedrongen ziekteverwekkers. Oaarom zij U nogmaals uit- drukkelijk gezegd; .Let er op, dat U steeds de echte |n AwpclAspirin-TabIetten met het Bayerkruis 1 c "yontvangt. Pr(j# 75 eta, VOOR HET LEVEREN VAN UW BEVELEN WIJ ONS ZEER GAARNE AAN.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6