ICunst Ait^TERDAMSCHG It E U El S LANDBOUW en VEETEFLT. IDRAISITI/VvanVALKEMBURQ'S-- e A •iLEVERTR; Provincial nieuwro UITGEEST. Met ingang van 1 Januari wordt de heer ;A. Leman, klerk bij de Ned. Spoorwegen al hier, overgeplaatst naar Oldenzaal. BEVERWIJK. Kerstfeestvieringen. Te Wijk aan Zee is het Kerstfeest in de Jcerk gevierd op 2d Dec. onder leiding van ds. Hovy en den heer Kijne. Door beiden werden Kerstverhalen verteld, afgewisseld door zang. Te Beverwijk is dit feest op Woensdag ge vierd voor de kleintjes afd. in het Vereeni- gingsgebouw waar ds. Poort een prachtvolle vertelling hield over een Kerstverrsasing. Behalve door het zingen van „Stille nacht, fieilige nacht", dat door de kleintjes zeer goed gezongen werd, werd nog een ander lied, ge- fiteld „Zeeg'nend breiden zich uw armen" op iverzoek herhaald. Voor de ouderen was dit Seest op Donderdag in het kerkgebouw even- eens onder leiding van ds. Poort. Ook hier kwerd zorg gedragen voor een boeiend Kerst- jyerhaal, dat heette „De nieuwe strijkplank". 'Door de kinderen werden zeven liederen ten jgehoore gebracht waarvan enkele tweestem- mig en zelfs het „Eere zij God" driestemmig Ook dit lied moest op verzoek herhaald wor den. op Herv. Gem. hadden dit feest Vrijdagavond jte goed. Hier was het mej. Blom van Vel- sen, die een prachtvol Kerstverhaal vertolkte en tenslotte is ook dit feest nog gevierd in het woode Kruis ziekenhuis. In alle zalen waren jprachtige versierde boomen geplant welke door belangstellenden geschonken waren. Door de zusters werden eenige liederen ge zongen. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer D. Groenhart tverd Zaterdag ten huize van den heer T IJff de jaarvergadering van de Vereeniging „Nut en Genoegen" alhier gehouden. Na opening bracht de secretaris, de heer R. van der Laan verslag uit aangaande de bibliotheek, waaruit we vermelden, dat de catalogus thans 570 nummers bevat en dat in't vorige leesjaar zijn uitgegeven 972 boek- ,werken. Voorts dat een nieuwe kast is aan- 'geschaft, daar de beide andere den voor- raad niet meer konden bevatten. Daarna ivolgde rekening van den penningmeester, den heer L. Reuvers, waaruit bleek, dat de totale ontvangst bedroeg 103,27, de uit- gaaf 48,95, batig saldo aldus 54,32. De voorzitter dankte beide functionnaris sen voor hun bemoeiingen. Bij de rondvraag werd nog de mogelijk- heid besproken, een avond met een spreker van buiten te organiseeren. Door de reeds hooge uitgaven in het volgende boekjaar stuit dit af op financieele bezwaren. Hiema sluiting van de slecht bezochte vergadering. Telegrammen TORPEDOBOOTTAGER NAAR DE WEST. DEN HA AG, 31 Dec. Het ligt in het voomemen, om Hr. Ms. torpedabootjager van Galen onder bevel van luitenant ter zee le klasse T. Nieuwenhuijs in de 2e helft van Januari naar W.-Indie te doen vertrekken. EERSTE KAMER. DEN HAAG, 30 Dec. De Eerste Kamer heeft heden aangenomen met 26 tegen 9 stemmen het ontwerp tot verlenging van de schorsingsbepaling van de verplichtincr tot vaccinatie, na mededeeling van den minis ter van arbeid, dat hij in de vorige verga dering ten onrechte meedeelde, dat het nieu we encephalitis-geval moet entstof uit Lau sanne doodelijk verloopen was en de op- m. rking van den heer Rink, dat nu de fei telijke grond aan de voornamste argumen- ten ontnomen is. Daarna was aan de orde het ontwerp be- lastingbetalen oo postkantoren. De heer Wibaut betreurde de halveering van het ontwerp door aanneming van het amendement-Bakker in de Tweede Kamer De heer van Sasse van IJsselt zou tegen het ontwerp stemmen, dat bezuinigt op den rug van het platteland en de administrate bemoeilijkt. Hij gaf in overweging het aan- tal uren en dagen voor belastingbetalen op de ontvangers-kantoren uit te breiden De minister van financien was optimis- tischer dan de heer Wibaut en wachtte dat binnen ontzienbaren tijd de maatregel za! worden uitgebreid. Tenslotte werd het ontwerp zonder stem mine aangenomen. Aan de orde was daarna de verlenging van art. 193, lid 5 L. O. en 11 van art. 64 der wet van 16 Febr. 1928. De heer De Jong was tegen verlenging van §11," daar de vrijheid tot stichteri van bijzondere scholen wordt beperkt en de maatregel uit bezuinigngsoogpunt niet meer noodig is. De heer Ossendorp achtte de vrijheids- beperking gering en wilde het rapport der commissie-Rutgers afwachten. De minister van Onderwijs betoogde, dat jaarlijks 200 a 300 bijzondere scholen wor den gesticht ondanks 11 en wilde het rapport-Rutgers afwachten, dat vermoede- lijk in 1930 verschijnt. Binnenland DE PHILIPS LICENTIES. De vergadering van den Bond van Radio-handelaren. Naar aanleiding van een te Amsterdam gehouden vergadering van den Bond van Radiohandelaren op 19 Dec j.l. heeft de N. V Gloeilampenfabriek „Radium" te Am sterdam, lid van den Bond, den president j van de rechtbank verzoeht, na kort gedmg te verklai«n, dat de op 19 Dec. j.l. gehouden vergadering van den Bond van Radio handelaren is geweest een onwettigh; dat alle door haar genomen besluiten zijn on- geldig; dat de ter uitvoering van die beslui ten door den Bond ondernomen stappen even- eens ongeidig zijn; dat tenslotte de Bond wordt Veroordeeld geen stappen te onder- nemen ter uitvoering van die besluiten. De president van de rechtbank veroor- deelde gedaagde om zich te onthouden van iederen stap ter uitvoering van de op de vergadering genomen besluiten totdat de ge- wone rechter over de zaak zal hebben be- slist en bepaalde, dat eischeres binnen 14 dagen de zaak voor den gewonen rechter zal brengen en veroordeelde gedaagde in de kosten. DE MINISTER OVER GIESSEN- NIEUWKERK. „Er zijn foufen gemaakt". De minister van Justitie heeft onder dag- teekening van 20 dezer een circulaire gezon- den aan de procureurs-generaal bij de ge- rechtshoven in verband met de zaak Giessen- Nieuwkerk, welk rondschrijven in het Neder- landsch Juristenblad van 20 Dec. is afge- drukt. Het feit, dat twee personen ten onrechte een langdurige vrijheidsstraf hebben ondergaan op zichzelf reeds beschamend wint aan ernst, nu daartegenover niet het rustig gevoe! kan worden gesteld, dat justitie en politie in geen enkel opzicht in haar plicht zijn te kort geschoten. Er zijn toch in deze zaak fouten gemaakt, die wat er zij van haar juisten om- vang en haar beteekenis voor het verloop van het proces alleen reeds daarom hadden moeten zijn vermeden, omdat het niet mag voorkomen, dat de vraag of een justitieele dwaling op de schuld van justitie en politie is terug te leiden, zelfs maar kan worden gesteld. Ofschoon de minister zich overtuigd houdt, dat deze les van het gebeurde in haar alge- meenheid begrepen is, meent hij toch goed te doen op enkele momenten nog eens bepaalde- lijk de aandacht te vestigen. Vooreerst hebben ook politie-ambtenaren zich stipt te houden aan het voorschrift van art. 29 W. v. Strafv., dat gebiedt om bij het hooren van den verdachte en voor getuigen geldt uiteraard hetzelfde zich te onthouden van alles wat de strekking heeft een verkla- ring te verkrijgen, waarvan niet gezegd kan worden, dat zij in vrijheid is afgelegd. Aldus zijn niet slechts grovere vormen van physie- ken of moreelen dwang verboden, doch ook in het algemeen onedele middelen, alles, waar door men voor den verhoorden persoon kunst- matig belang schept bij of hem opwekt tot een verklaring in den door den ondervrager ge- wenschten zin, bijv. door giften of beloften, of hem zoodanige verklaring opdringt, bijv. door hem die te suggereeren. Miskenning van dit voorschrift doet niet al leen gevaar rijzen voor het verkrijgen van onware verklaringen, maar schaadt ten slotte in hooge mate het aanzien van de politie en het vertrouwen, dat het publiek in de politie moet kunn enstellen. Voortdurend toezicht en zich vergewissen, dat niet in strijd met het vorenstaande is ge- handeld, is plicht zoowel voor de hoogere politie-autoriteiten als voor de justitieele ambtenaren, die op de gegevens der politie moeten voortwerken Dan wijst de minister op den wettelijken plicht der opsporingsambtenaren, om ten spoedigste proces-verbaal op te maken van het door hen opgespoorde strafbare teit en van hetgeen door hen tot opsporing van een strafbaar feit, dat gepleegd zou zijn, is ver- richt of bevonden. Dit geldt ook voor de Rijksrecherche, voor zoover zij met opspo ring van gepleegde strafbare feiten wordt belast. Deze processen-verbaal dienen bij het dossier der strafzaak te worden gevoegd. In elk geval moet er, voor andere gegevens aan worden vastgehouden, dat wat ter kennis van den rechter wordt gebracht, ook niet aan de kennisneming van de verdediging mag worden onthouden. In de derde plaats brengt de minister naar voren, dat het Wetboek van Strafr tijdens het gerechtelijk voorondezoek met de vernooren belast den rechter-commissaris. Alle bevin- dingen, die voor een richtige beoordeeling van waarde kunnen zijn. behooren te worden vastgelegd. Ten slotte maant de minister tot voorzichtighcid aan bij de toepassing van preventieve hechtenis en herhaalt, dat men zich wel rekenschap heeft te geven, dat daar- in een objectieve pressie kan zijn gelegen, waarmede bij de bepaling van de waarde der verkregen verklaringen wel rekening is te houden. Ten slotte verzoekt de minister den vijf procureurs-generaal ieder in zijn ressort een onderzoek in te stellen en hem voor 15 Febr. verslag uit te brengen, eventueel met vermel- ding van wenschelijk gebleken organisatiri- sche wijzigingen DE LANGENDIJKER GROENTE- VEILINGEN. De vraag, welke de Langendijker tuinbou- wers tegenwoordig bezighoudt, nu de hoevee! heden stapelgroenten vrij nauwkeurig bekend zijn, is: Hoe komen we tegen bevredigende prijzen van deze voorraden af? Deze vraag dringt zich in het bijzonder op ten aanzien van het product Deensche w. kool. Dit artikel wordt vooral in het buitenland geconsumeerd; het binnenland vraagt in hoofdzaak gele e.i rocde kool. Nu zijn de voorraden van deze koolsoort zoo geweldig groot, dat de vrees niet denkbeeldig is, of de aanvraag zal niet in evenredigheid zijn met het aanbod. Dit te meer niet, daar in verschillende andere lan- den Deensche witte kool wordt verbouwd en de oogst daarvan niet is tegengevallen. Er zijn n.l. in de provincie Noord-Ho'lland, en wel in hoofdzaak aan Langendijk en onmid- dellijke omgeving, meer dan 5000 spoorwa gens van 10.000 K.G. van deze kool of te wel 2000 spoorwagens meer dan verleden jaar. Tot het einde van den tijd, waarin nog winter- kool als goede kwaliteit kan worden verhan- deld, heeft men nog ongeveer 15 weken, zoc- dat elke week alleen aan Deensche witte kool 330 spoorwagens moeten worden afgeleverd. Het is te begrijpen, dat dit een buitengewoon groote hoeveelheid is en dat alle factoren, die in dezen van invloed zijn. in gunstiger zin zullen moeten werken, om den prijs eenigszins op peil te houden. Vooral wordt van het weer veel verwacht. Het zette voor Kerstmis al zoo mooi in: flinke vorst en wat sneeuw, een weersgesteldheid, waarnaar de Langendijker tuinder met een zekeren hartstocht verlangt Ongelukkig was het met dit begeerde weer spoedig gedaan en traden regen en wind er voor in de plaats, een atmosfeer en tempera- tuur, die een tegengestelde uitwerking niet alleen op de hoedanigheid van het product uitoefenen, doch dit ook plachten te doen op de prijzen, vaak op de stemming ter markt. De afgeloopen week was er dan, waarin de stemming aan de veilingen gewoonlijk niet op- gewekt is. De tijd van Kerstmis en Nieuwjaar is, de ervaring heeft het reeds jaren geleerd, doorgaans een slappe periode. Het kan wel eens voorkomen, dat de tendens vrij opgewek: is, doch dan komt dat als gevolg van echt winterweer. Deze week werkte deze factor niet. Het weer werkte niet mee, de tuinbou- wers kregen weer handen vol werk om de win- terkool „schoon" te houden, er moest weer veel's avonds bij kunstlicht in de boeten wor den doorgebracht, zoodat er weinig tijd over- bleef om kool af te schipperen. Waren de prij zen nu bijzonder aanlokkelijk geweest, dan zouden daar altijd wel enkele uren voor be- steed kunnen worden, doch dit was nog niet in de gewenschte mate het geval. Toch was de stemming op onze veilingen niet gedrukt. Voor roode en gele kool worden, in aanmer- king genomen den tijd, waarin we tijdens het verloop der wintercampagne zijn, bevredigen- de prijzen besteed en het is deze omstandig- heid, die onzen tuinbouwenden stand de naastbije toekomst niet al te donker doet in zien. Toch is er een vraag, die in het alge meen de tuinders bezighoudt en wel deze, of de markt weerstand zal kunnen bieden aan den weldra te verwachten grooteren aanvoer. Het staat vast, dat die na Nieuwjaar zeer be- langrijk zal toenemen; zelfs bij niet stijgende prijzen zullen de bouwers in hun welbegrepen eigenbelang beseffen, dat het een al te ge- waagd spel zou zijn, als men maar steeds de kat uit den boom bleef kijken. Intusschen zal de prijszetting ongetwijfeld voor de volgende weken beheerscht worden door de vraag uit het buitenland. Chineesche kool en bloemkool ondervindei blijkbaar de natuurlijke gevolgen van de vorst van verleden week: de eerst kwam al thans met aan de veiling, de laatste in veel kleinerc hoeveelheden dan de laatste weken het geval was, toen de aanvoeren betrekkelijk ook al o-e ring waren. Ongeveer 4100 stuks werden maar meer aangevoerd, die verkocht werden voor 5.8012.80 per 100 stuks eers'e soort. Alleen te Noord-Scharwoude bracbt een partij 16 op. Voor tweede soort werd van 0.601.10 betaald. Groene kool werd geveild voor 1.90— 2.20 per 100 stuks. Bieten ontbraken heele- maal op het veilingsmenu van deze week. Voor peen was de animo weer niet bijzon der groot en als gevolg daarvan bleven de prijzen laag en de aanvoeren gering. Voor groote wortelen werd 2—f 2.80 besteed. kleme brachten slechts ruim 1 op. De hoofdschotel van den aanvoer vorm- den de verschillende koolsoorten, ofschoon de geveilde hoeveelheden, relatief gesproken, ge ring bleven. De prijzen der roode kool hielden flink stand. Voor groote kon van 3—/ 3 80 worden gemaakt, het kleine goed van 3 a 4 pond bracht van 6.10—/ 6.90 op. Zelfs het tweede soort, het doorschot gold van f 2.20 6.10. De aanvoer beliep ongeveer 63 spoorwagens aan beide veilingen; te Noord Scharwoude werden Zaterdag alleen ongeveer 26 spoorwagens geveild. Ook was het marktverloop voor gele kool verre van ongunstig. Maandag werd aan de Broeker veiling 5.40-/ 6.10 besteed; later lagen de noteeringen tusschen 2.80 en 6.60, n.l. aan de genoemde veiling. Aan de veiling van den Noordermarktbond liepen de prijzen minder uiteen. We noteerden daar van 3.90—/ 6.80. Over het mooie kleln- goed, ongeveer 3 pond, werd daar gemid deld 6.40 gemaakt, de grootste brachten er_ ongeveer 4 op. De aanvoer steeg op beide markten niet hooger dan 14 spoorwa gens. Wel bleven de prijzen der Deensche witte kool beneden het bevredigende, doch de grondtoon van de markt was niet slecht Voor de kleine werd ongeveer 3 betaald groote werden verkocht voor 1.70—/ 2.70 Ook hier was de aanvoer gering n.l. ruim 20 spoorwagens. Met de uien bleef het misere. Er werd bij uitzondering 3 per 100 Kg. gemaakt, meestal echter maar f 2.30—/ 2.70 Voor nep werd 2.10 betaald en voor drielingen 1-40—/ 1.80. Grove uien brachten 2.60 3.40 op. Bii dergelijke prijzen is het be- gnjpelijk, dat de aanvoer niet meer dan 5 spoorwagens beliep. pwovTNrr A LF COMMTS5TE TTjT DE VEILINGEN IN NOORD-HOLLAND, Jaarvergadering. Hedenmiddag vergaderde in het Land- bouwhuis alhier de provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland. Te ruim half twee opende de voorzitter, de heer P. S 1 o t uit Broek op Langendijk, de goedbezochte vergadering met het uitspreken van de volgende rede: Openingswoord. Was er ten vorige jare blijdschap over heel de linie in al de takken van onzen tuin- bouw over de verkregen resultaten, thans be- luisteren wij een geheel anderen toon, en ik mag niet nalaten in mijn openingswoord ook deze dingen naar voren te brengen. Er valt over het bijna afgeloopen jaar wei nig te roemen misschien bij den landbouw, maar inzonderheid weinig te roemen bij on zen tuinbouw. Zonderen wij de stookbedrij- ven, de verwarmde glasbedrijven uit, dan is er werkelijk reden om de financieele resulta ten van dit jaar bij den tuinbouw zeer slecht te noemen. Van de enkele producten die nog een gun- stige uitzondering maken, mag zeker de aardbei worden genoemd, waarvan de prijs den minder gunstigen oogst goed maakte, ook over de kasdruiven welke teelt in sommige streken van onze provincie nog al van betee kenis wordt, valt niet te klagen. Overigens mag over het algemeen niet worden geklaagdf over hetgeen er g r o e i- o e, w e 1 over de financieele opbrengst De ciifers van onze veilingsomzetten zul len over enkele dagen wel aantoonen dat er dit jaar slechte zaken zijn gedaan. Harde onvermoeide arbeid is de grondslag van ons bedrijf. En dan bij het einde van het jaar niet rond te kunnen komen, dat is wel hard. Vroeger jaren ging dat nog iets beter maar thans is er in de alles-overtreffende zuinigheid, welke men in tuinbouwkringen zichzelf vroeger wel oplegde, eenige veran dering gekomen. En dat mogen we naar ik meen toejuichen. Dat onze nachtarbeid goed- deels is afgeschaft en voor het meerendeel van het jaar onze tuinbouwers nu ook een meer redelijke arbeidsdag hebben, wie zou zich daarover niet verheugen. We zijn over het algemeen niet gesteld op een werkdag door de Overheid bepaald, aangezien ons vak zich daarvoor niet leent en als we den tuin bouw voorgoed den grond in willen boren, dan moeten we zooiets bevorderen. Dan wor den er verder in ons bedrijf veel hoogere ar- beidsloonen uitgekeerd, iets wat op zichzelf ook van harte is toe te juichen, maar het moet toch maar uit het bedrijf komen en verder zijn over het algemeen de bedrijfsbenoodigd heden ook geweldig verhoogd, wat allemaa! redenen zijn, waardoor een slecht jaar niet zoo goed kan worden verdragen als in vroe- gere tijden. Deze toestand mag ons aansporen om met verhoogde energie ons vak te beoefenen en verder bezig te zijn om datgene uit den weg te ruimen wat belemmerend werkt en ook op te bouwen wat ons maar eenigszins ten goede kan komen. Als zoodanig hebben wij het op prijs te stellen dat onze arbeid ten bate van ons be drijf, ten bate van den afzet van onze arti- kelen in de Tweede Kamer worden genoemd niet alleen, maar dat er ook werd aange- drongen bij onze regeering om ons daarbij te steunen en te helpen, zooals onze schitte- rende inzending op de tentoonstelling te Keulen. Ik ben hierbij meteen gekomen op den ar beid onzer organisatie in het afgeloopen jaar. Met genoegen kan ik daarbij consta- teeren dat inzonderheid voor onze reclame niet alhen krachtig wordt gewerkt, maar dat wij daarmee ook succes hebben. Tengevolge der abnormale lage prijzen, zijn de voorbeeld-bedrijven een schadepost, die naar wij hopen en vertrouwen voor het overgroote deel door de Provincie zal wor den gedekt. Ten opzichte van de zaadteelt in Italie zijn we nu zoover dat van een bepaalde soort, de tusschensoort reuzenbloemkoolzaad, vol- doende aan de kweekers kan worden ver- strekt. De controle op den uitvoer van onze pro ducten is in het afgeloopen jaar weer een stap verder gekomen. De uitvoerwet is tot stand gekomen en het lijkt mij toe, dat deze zaak zich in de goede richting beweegt. Hoofdzaak zal voor onzen tuinbouw zijn en blijven het aanbieden van een goed product, hetwelk in elk opzicht goed is verzorgd. AI» le concurrentie in het buitenland kunnen we dan het hoofd bieden en ook in dit voor onzen Noord-Hollandschen tuinbouw magere jaar is dit ons eenige gezichtspunt. Spr. heette al de heeren bestuursleden en afgevaardigden welkom in deze vergadering. Ook de gasten, de heeren Valstar en Niemdi- ler, voorzitter en secretaris van den lande- hjken bond, de heeren Hazeloop en Riete. ma, rijkstuinbouwconsulenten in deze pro vincie, heette spr. welkom. Ten slotte begroet- te hij den heer Van Poeteren, het hoofd van den Plantenziektekundigen Dienst, die in de ze vergadering het onderwerp „wratziekte in de aardappelen" zal behandelen. De hoop uitsprekende dat de arbeid ook van deze vergadering mocht zijn in het be lang van den tuinbouw en van het veilings- wezen, opdende spr. deze vergadering. De vergadering duurt voori. EEN ECHTE FRANS HALS ONTDEKT Bij een koopman te Rijsel werd een schil- derij ontdekt, dat de handteekening draagt van een Frans Hals. Een Belgische expert heeft de echtheid vastgesteld. De schilderij bevindt zich sedert 50 jaren in het bezit der famine. BERGER KUNSTKRING. Naar wij vernemen, heeft het bestuur vav den Berger Kunstkring goed gevonden, dat de datum van opvoering van het blijspel „Elias weet het beter" op 28 Januari 1930 werd gesteld. Nader is n.l. komen vast te staan, dat „Het Schouwtooneel" op 6 Januari het blijspel in Den Haag zal spelen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Joanna Martina d. v. Albertus Bakker en Gerarda van Galen. Reina Petronella d. v. Johannes Bierman en Petronella Roos. Ant-i je d. v. Gerardus Groot en Hendrika Groot. OVERLEDEN: Petrus Theodorus Johannes Janka 4 da gen. Barbara Clasina Ravensbergen ge- huwd met Antoon Kranenburg 36 jaar. Ja cobus Veldt 22 jaar. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 30 Dec. 1929 Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 485 vette koeien, le lew. 1.10—/ 1.22; 2e kw. 0.96—/ 1.08 3e kw. 0.800.96; mindere soorten 0.64 0.72; 140melk- en kalfkoeien 275— 410; 114 vette kalveren, le kw. 1.26 1.34; 2e kw. 1.18—/ 1.24; 3e kw. 1.04 1.15; 79 Nurhtere kalveren 1422; 74 Schapen 3644; 650 Varkens, vleeschvarkens 0.96—0.97; zware var. kens 0.950.96; vette varkens 0.94- 0.95; 72 Paarden 100^-/ 220. van 30 December 1929 Opg-ave van IVoo^iHnollamlsoli Ijamllioiiwcrediet. I',!* pej draadlooze teleioonj. 9614 Koers op heden 3 uur 12.09U/,, 59.2i LEEUWARDEN- ST A A TSLEENINGEN. 5 yQ 1918 BANK-iNSTELLlNGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned Ind Handelsbaok Fransrhe Banken (3) D. Reichsbank INDUS 1R. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Beckels Batent Calvfe Delit Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsteol. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg. Explor. Mij. Boeton Rediaog Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijjn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific W abash a t t *Exdividend. fExclaim. Koers van beden te f V orige pl.\ Koers plm pl.m pl.m. 1.30 1.45 2. - 2.15 1023/s 166'/, 166'/, mm 214 1553/, 51b 271 270 116'/, 118 1181-9J 118 16'5/6 1/0 167 166-7/b 166 14a'/, 147'/, 149 57'/, 100'/, mm 320 315 315-8'/, 31772-8 316.7 459'/, 464 160-4'/, 458-60 731-g 73 147 - 913/4 mm 2/ 27-i 167 167 274'/, 5603/. 562 561.2 562 406 404 mm 147'/, 145 127 65 162»/. mm 146 145 mm 113 377 m 39 V. 392-3 394.6 155 159 148'/, 151 150-2 1524.4 873/4 o9 191 111'/. 112 41Vl8 5 35 303/4 18 3/4 /u 187 76'/. - 88 90 94 333'A 3 87a 3387a mms 389 394Va 394-J 369'A 3707a 3707a 371 57'/, 57 24'/, 247/g 247s 24'/, 136'/, 215 - 561-4 55 56 koers 5 pCt. heden 4'/4-J pO. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm i Oslo NIET OFFICIEEL. New-York ItaUfi Vorige koers U UQi/« 59.28'/a v.rb i/. 34.71 48 20 34 k2'/j 66 50 60.80 66.47»/i 2-47V* 12,97 V. I 9-76V. 34.70'/, 48 16/, 34.97'/, 66.47'/, 66.77'/, 66.47'/, 2.471%, 12,98

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8