Radirwfiscli Weerbericht. Kunsten en Wetenscliappen. AGEMDA Rechtszak en Dinsdag 31 December. 7:30 uur, Cinema Americain: 1. Tom de Sheriff; 2. Trouw nook. Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater: De Wilde Or- chidee. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 1 januari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Tom de Sheriff; 2. Trouw nooit. Toegang voor el ken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: Storm (boven 18 jaar) 7.30 uur, Victoria Theater: De Wilde Or- chidee. Toegang boven 18 jaar. 8 uur lokaal Mantel te Hensbroek, opvoe- ring van „Het onvermijdelijke" door Falk land van Heiloo. Bij W. van Schaik, „De Bonte Koe" te Koedijk, voorcfragen en bal. Donderdag 2 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Tom de Sheriff; 2. Trouw nooit. Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: Storm (boven 18 jaar.) 7.30 uur. Victoria Theater: De Wilde Or- ehidee. Toegang boven 18 jaar. Vrijdag 3 Januari. 8 uur, Chr. School Doelenstraat, evangeli- eatie-samenkomst, spreker dc heer K. Ro- sendaal, van Sneek. Zaterdag 4 Januari. 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatiesa- menkomst, spreker de heer K. Rosendaal, van Sneek. Zondag 5 Januari. 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatiesa- menkomst, spreker de heer K. Rosendaal, van Sneek. ZUID-AMERIKA. DE AANSLAG OP PRESIDENT IRIGOYEN. Duistere molieven. Het onderzoek in de zaak van den aanslag op president Irigoyen heeft, naar de „Pren- sa" meldt, in tegenstelling met de mededee- lingen van de politie dat Marinelli, de dader, een bekend anarchist is, uitgemaakt, dat de- ze integendeel een vreedzaam en rustig mensch was, van wien al zijn buren gunstige verklaringen geven. Opgemerkt is, dat hij zich voor den aan slag reeds geruimen tijd voor de particuliere woning van den president had opgehouden, waar hij zeker door de geheime politie zou zijn gearresteerd, wanneer hij een bekend anarchist zou zijn geweest. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de aanslag om ande- re dan anarchistische redenen heeft plaats gehad. VOOR DEN POLITIERECHTER. Sitting van Maandag 30 Jannari. Ook den laatsten zittings-Maandag van 1929 had de politie-rechter niet on- benut gelaten, teneinde nog een aantal dringende zaken voor den aanvang van het nieuwe kalenderjaar te kunnen af- doen. Het eerste nummer dan van de 10 straf- zaken tellende zittingsrol betrof Gerrit G., in welke zaak echter verdachte noch getuige aanwezig waren. .yerdachte G. had zich te Alkmaar op geweldige wijze verzet tegen de politie- agenten Hoogeweg en Bosman aldaar, die toch het vriendelijke voornemen koesterden G., die zich in een zich op lastige wijze uitande kermisstemming bevond ter zijner en anderer veiligheid op te bergen. G. is 23 jaar oud, onge- huwd en fabrieksarbeider. Volgens ingekomen verbaal was het verzet zeer ernstig zoodat meerdere agenten in actie moesten komen. Gevoiderd werd 1 maand gev., doch de uitspraak luidue minder gevaarlijk en wel 30 boete of 30 dagen hechtenis. EEN PORTEFEUILLE MET GELDS- WAARDIG PAIUER IN DE YVACHT GE.SLEEPT. De 20 jarige arbeider Jac. de W., te Castricum, vond aldaar op 9 Sept., na zich geamuseerd te hebben met het edele dansvermaak, in de danstent een porte- feuille, waarin bankpapier ter waarde van 50, waaromtrent hij zoo lang talm- de met het doen van aangifte, dat hij heden terecht stond als verdacht van verduistering. Bedoelde portefeuille met 50 aan bankpapier was het eigendom van den arbeider Jan Brakenhof, die zich eveneens in de danstent bevond en zijn portefeuille uit zijn zak had ge- haald, ten einde zijn zoon aan contanten te helpen. Van dit geld had de W. 20 afgenomen, teneinde zich een meer weelderig kermisgenot te verzekeren Er was omtrent verdachte ingekomen een reclasseeringsrapport. Conclusie het opleggen van een voorw. straf. In verband met dit rapport werd als getuige gehoord de ambtenaar van het Genootschap. De Officier voor de keus gesteld een voorw. straf of een definitieve, hakte den knoop door en vorderde 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL. De 18-jarige fabrieksarbeider Theo Jac. O., te Uitgeest, had zich te verant- woorden ter zake diefstal van een rij- wiel, dat hij te Castricum op 8 Sept. ter geiegenheid van de 'cc.-mis, had ont- dekc achter de danstent en welke fiets - uijdom v .n !r-i gcu.'ge A. P. Wi lemsen, barbier, eveneens te Uitgeest. Volgens verdachte bestond bij hem niet het voornemen om te stelen, doch wikle hij het rijwiel gebruiken om nog F fhuls te 1 men. Ongelukkig echter werd de zuiverheli zijner bedoelingen wel eenigermate ver- troebeld door hot f "L dat verc'uc' e geen pogingen deed om den werkelijke.- efgenaar in hot bezit vai. zijn eigendo a te stehon, dock dat h'i c bciopld rij wiel eenigermate van aanzien had ver- anderd en ook de electrische lantaarn had afgesloopt. Het jonge mensch staat niet bekend als een geprononceerd zwijntjesjager, maar maakte met ker mis en andere feestdagen wel wat druk gebruik van alcoholhoudende verver- schingen. Gerequireerd werd 2 ma-nden gev. voorwaardelijk met 2 proefjareu en op te leggen bijz. voorwaarden. Vonnis conform dit requisitoir. Ver- oordeelde werd onder toezicht gesteld en hem geheelonthouding opgelegd. DIEFSTAL VAN EEN ZEIS. Een bijzonder klein mannetje, zich presenteerende air de 58-jarige boeren- arbeider Maarten d. Str., wonende te Helder, was uitgenoodigd op de zon- daarsbank plaats te nenien als verdacht in den afgeloopen zomer zich ten nadee- le van den bloemist Duifetter aldaar, wederrechtelijk te hebben toegeeigend een grasmaaiersinstrument, gewoonlijk zeis -.enoemd. De kleine heer v. d. S. er- kende het voorwerp, dat door hem was aangetroffen achter een broeikas, te heb ben weggenomen en daarop te hebben verkocht voor 1 aan Keesling. Het was helaas niet de eerste maal dat hij zich had vergrepen aan het eigendom van anderen, wat natuurlijk strekte tot ver- zwaring van het geincrimineerde feit. Met het oog op de weinig uitblinkende antecedenten van verdachte had de offi cier eigenlijk gevangenisstraf moeten vorderen, doch hij wilde hem de kans niet onthouden om zijn geuite goede voornemens tot uitvoering te brengen en wenschte daarom 3 a 4 maanden uit- stel van verdere behandeling. In dien tijd kon men eens zien, wat Maarten er van terecht zal brengen. De verdachte zal ir.middels trachten den opkooper Keesling te bewegen de door hem ge- kochte zeis tegen inkoopsprijs af te staan. De zaak zal alsnu op 7 April opnieuw aan de orde worden gesteld. STRAFBARE EXCERCITIES MET BEZEM EN STOK. De gezusters Aagje en Grietje Sm., 'n paar Heldersche werksters, die ieder den 50-jarigen leeftijd reeds lang hebben overschreden, hadden echter op 30 Sept. blijk gegeven voor nog onverminderde vitaliteit en physieke kracht, door geza- menlijk haar 39-jarige eenigszins hard hoorende buurvrouw, mad. Jans Post, echtgenoote van den heer C. Mooij te bespringen en met behulp van een straat- bezem en stok eens flink, wat men noemt, af te drogen. Met het gemakkelijk te voorspellen gevolg, dat deze twee dames thans ter zake mishandeling terecht moesten staan. Mej. Aagje S. gaf een zeer roerend en cmstandig relaas van het gebeurde, dat me£r dan een kolom copie kon ople- veren, doch waaraan wij echter uit ge- brek aan plaatsruimte alleen zullen ontleenen, dat de mishandelde de oor- zaak was van het conflict en dat de da mes haar geenerlei mishandeling had den doen ondergaan. Een andere dame uit den omtrek, toevallig en buiten bepaalde belangstelling getuige van het buurtrelletje, vreklaarde echter te hebben gezien dat beide dames getuige mevr. Mooij met stok en bezem hadden bcwerkt en daar- door was de positie der dames op de verdaeh- terbank belangrijk verzwakt. De inlichtingen cmtrent de gezusters zijn overigens gunstig. Eisch tegen ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis ieder 5 boete of 2 dagen hechtenis. (Wordt vervolgd). Ziel ge muggen, lang van pool, Aarzelt ruet maar slaat ze dood. SVovinciaai nieuws HEILOG. Alhier overleed de oudste inwoner, de heer G. Rozing, in den ouderdom van 93 jaar. Gedurende een lange reeks van jaren beoefende hij het kleermakersvak. doch was de laatste jaren rustend. Een bekend figuur is met hem heengegaan. Bij net Bureau van Advies (Vereeniging van neringdoenden) is een voorstel inge- diend om de Commissie, bestaande uit 5 neringdoenden, af te schaffen, de conu'ibutie te verlagen van 2.50 op 1 en het salaris van de administrateur te verlagen van f 100 op f 50. WINKEL. Door de Nieuwjaarscommissie is door vrij- willige bijdragen der ingezetenen bijeenge- bracht 464,75. Daaruit kon aan 41 gezin- nen die daarvoor in aanmerking kwamen een gift worden toegekend van 11. Bij de Zaterdag 28 December gehouden verkiezing, is tot Molenmeester van den Ne- derlandspolder herkozen, de heer A. Man tel te Winkel. De heer B. Schouwstra heeft zijn be- noeming tot onderwijzer aan de o.l. school te Lutjewinkel aangenomen. ilEEMSKERK. Door den dood van den heer J. Beentjes, die als lid van de gemeenteraad opgevolgd zal worden door den heer J. Kloes, heeft het Heemskerkerduin een afgevaardigde in onze raadszaal verloren. Laafste berichfen. KINDERLIJKJE GEVONDEN In het Ter Apei-kanaal is hedenmorgen het al eenigszins in ontbinding verkeerend lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht gevonden. De politie doet onderzoek. T eiegrammen BENOEMING. 's GRAVENHAGE, 31 Dec. Benoemd tot griffier van het kantongerecht Apel- doorn Mr. A. H. D. F. Essers, thans grif fier bij het kantongerecht te Den Helder. DE ONTVLUCHTING UIT DE SCHEVENINGSCHE STRAF- GEVANGENIS. 's-GRAVENHAGF.. 3i Dec. De politic te Rotterdam heeft gisteravond 10 uur aangehouden den 36-jarigen W. B. ver dacht van hulpverleening bij de uitbraak van D. uit de strafgevangenis te Scheve- ningen. B. had een straf uitgezeten in een eel dicht bij de eel van D. en was 12 de zer ontslagen. B. heeft een alibi opgege- ven en ontkent iets met de ontvluchting te maken te hebben en moest in vrijheid worden gesteld daar in dergelijke gevallen vasthouding langer dan 6 uur niet geoor- loofd is. e GOED NIEUWS VOOR DE AMBTENAREN. 's-GRAVENHAGE, 31 Dec. De Haag sche Rechtbank deed heden uitspraak in de door Mr. Duijs namens de Centrale Ne- derlandsche Ambtenaarsbond tegen den staat gevoerde proces, over de uitbetaling van de ingehouden salarisverhoogingen van belastingambtenaren tot een bedrag van 46000. De rechtbank heeft de vor- dering toegewezen en de staat veroordeeld in de kosten. BELASTINGBETALING OP DE POSTKANTOREN. 's-GRAVENHAGE, 31 Dec. Naast de kantoren welke reeds voor het aannemeil van belastingbetalingen zijn opengesteld, met ingang van 2 Jan. mede nog 180 Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoren, Postagentschappen, Poststations en Bij- en Hulpkantoren voor dien dienst openge steld. DE ZUIDERZEEWERKEN. 's-GRAVENHAGE, 31 Dec. Vanwegede Zuiderzeewerken werd heden aanbesteed't onderhoud gedurende 1930 en 1931 van ten lste De Wieringermeerdijk met toebe- 'hooren, ten 2de de Zeedijk van den proef- polder nabij Andijk met toebehooreu, Laagste inschrijver was de heer D. Daal der te Alkmaar voor lste 87400 en voor 2de 16200 en in massa 103600. Wij beSasten ons met den aan> en verkoop van effecten. DE LANGE DE NiGRAAZ, ALKNBAAN. Stadsnileuws POLITIEBERICHTEN. Zondag is een bovenstuk van een gevel van het perceel Turfmarkt 4, eigendom van de Alkmaar-Packet, gedeeltelijk omgewaaid, zonder ongelukken te veroorzaken. De bouwpolitie deed de gevel zoodanig schoren, dat verder gevaar is geweken. De metselaar-winkelier B. aan het Lut- tik-Oudorp deed Maandagmiddag bij de po litie aangifte, dat hij des morgens 7 uur tot de ontdekking kwam, dat een ruit van zijn winkel vernield was, naar hij vermoedde voor inbrekersdoeleinden. Uit het door de politie ingesteld onderzoek is echter niet gebleken dat de vernieling op een poging tot inbraak berust. Bovenaien wordt er niets vermist. Gistermiddag kwam een vrachtauto van de V. B. aan den Helderschen weg, doordat voor een wielrijder moest worden uitgewe- ken, door de gladheid van den weg, in den smallen wegrand, met het gevolg, dat de aqto onderste boven op de tramrails terecht kwam, waardoor de tram naar Bergen eeni- ge vertraging ondervond. De bestuurder van den auto bekwam geen letsel, doch zijn helper beliep een hoofd- wonde. Gisteravond werd een van de groote lantaarnpalen op het Waagplein door een vrachtauto, onderste boven gereden. Perso- neel van de gasfabriek was spoedig ter plaar- se om de uitstrooming van het gas tegen te gaan. De bestuurder van den vrachtauto reed door, doch het gelukte de politie hem op te sporen en vast te sjellen, dat het bleek te zijn de bestuurder van een melkauto van de zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren. Deze fabriek bleek een verzekering voor scbade aan derden te hebben gesloten. De autobestuurder heeft op de politie den indruk gemaakt, dat hii, gepoogd heeft zich aan zijn verantwoordelijkheid te onttrekken Het betreft hier een ongeval, doch 'n ieder geval is het .van autobestuurders ver keerd bij het veroorzaken van welk ongeval ook, zich, door te trachten onbekend te blij ven, aan de verantwoordelijkheid te onttrek ken. Op de boek van de Pastoorssteeg werd hedenmorgen het 12-jarig zoontje van den heer Zegers, Rochdalekwartier alhier, door een luxe auto van den heer R. uit Hardinge- rijp aangereden met het gevolg, dat het vent- je vermoedelijk zijn arm brak. Het jongetje werd bij den heer van Dijk binnengebracht, waar een dokter medisclie hulp verleende. De politie stelde een onderzoek in naar de schuld van den autobestuurder. GESLAAGD. Voor het examen in het boekhouden. ge houden te Amsterdam, vanwege de Vereeni ging van Leeraren in het Boekhouden siaagde heden mejuffrouw G. Buren, alhier. BLOEMENDAG. Evenals andere jaren wordt ook thans wa der op den Nieuwjaarsdag door de afd. Alk maar van de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de Grafische Vakken" een bloemendag gehouden, waarvan de baten zullen komen aan het Sanatoriumfonds van genoemde vereeniging, ter verpleging van aan t. b. c. lijdende typografen of hunne ge- zinsleden. Dames of jongedames boven 16 jaar, die lust gevoelen om in de morgenuren voor dit sympathiek doel te collecteeren, zijn van harte welkom en kunnen zich des mor gens van 99.30 uur vervoegen in de melk- salon Schuijt, Langestraat 105. 1ste uitvoering uitverkocht. De kaartverkoop voor de 2de Uitvoering op WOENSDAG 8 JANUARI is reeds begonnen. FEESTAVOND „JONGENSKOOR ORPHEUS", Men schrijft ons: Maandagavond gaf het „Jongenskoor Orpheus" een gezellige bijeenkomst in de zaal van het „Gulden Vlies" aan de Koor- straat. De gezellige zaal was in alle hoeken gevuld met een opgewekte menigte, vooral de jongens lieten zich niet onbetuigd. Op ver- zoek van den voorzitter van het jongenskoor opende de heer D. G. van Beek, voorzitter van het mannenkoor „Orpheus", de bijeen komst. Hij riep namens de beide besturen alien een hartelijk welkom toe, en hoopte dat deze avond het contact tusschen de ou-ders en de vereenigingen inniger zou maken en den bloei van beide koren bevorderen. In korte trekken schetste hij wat uit hygienisch oog- punt de zang voor de menschen zijn kan en hoe ook het lied een mensch tot zegen kan zijn. Daarna zongen de jongens onder ieiding van den dirigent, Nico Hoogerwerf, twee liederen, „Geen Overpad" van H. C van Oort en een sprookgeschiedenis van Hendr. van Tussenbroek; de jongens hadden een geweldige ovatie in ontvangst te nemen. Nu kregen wij een schimmelspel te zien: „Een kwartiertje bij den dokter", onder lei- ding van den heer Scnotsman. Wat is er ge- lachen om de groote holle kies en om de lint- worm, die bij een anderen patient te voor- schijn werd gehaald. Alle heeren, die daaraan medewerkten, kregen een daverend applaus. Het mannen koor zong nu twee nummers: „Weihnachts Glockchen" van S Bouwman. Onder groote stilte werden deze schoone nummers aange- hoord. Na de pauze trad het mannenkoor weer op met twee nummers: „Die Nacht" van Fr. Schubert en een komisch nummer: „Wat ik h-eb" van A. Zander. Uit het geweldig applaus mocht worden afgeleid, dat de nummers geslaagd waren. Terwijl het mannenkoor nog op het podium stond, trad de jongeheer Hoed naar voren en overhandigde namens het jongenskoor den directeur een vloeimap en een koperen brievenknijpeivrt Flij dankte heer Hoogerwerf voor wat hij in korten tijd met het jongenskoor bereikt had. Een der kriapen betrad nu het tooneel om een piano-solo te geven en wel de jonge heer Nico Akkerman. Vrij en ongedwongen gaf hij het nummer ten beste. Hij mocht veei succes oogsten Nog twee jeugdige leden van het jongens koor traden naar voren, n.l. P. en M. de Vries. Zij lieten twee solo's voor viooi en piano hooren en gaven blijk hun lessen goed te volgen. Ook zij kregen een daverend applaus. De clou van den avond volgde nu in den vorm van een tooneel-zangspel, voorge- dragen door eenige jongens van „Klein Orpheus", getiteld: „Het inhalen van den nieuwen Burgemeester". Wat is er gelachen, en wat waren er onder de jongens knappe artiesten. Vooral Biervat, Burgemeester, Johan Oosterwijk, wist een mooit creatie te geven. En ook van Epscheuten, Nic. Akkerman, van Uilecoten, van Puffelen en van Hopstaken, respectievelijk de jongens M. Hilenius, J. van Erkelens en Cor Hoed, gaven hun rollen goed weer. De laatste, Cor Hoed, voelde zich blijk- baar op het tooneel goed thuis. Gijtenknevel, bode en v-eldwachter, Arie Kamp, gaf goed spel te zien en was een waardige vertegen- woordiger van het dorp. Zelfs een levende geit, gans, enz., enz. waren op het tooneel aanwezig. De grimeur, de heer Uitenbosch, had schitterend werk geleverd en de jongens prachtig geschminkt. Ook de aankleeding was goed verzorgd. Geweldig was het enthousiasme voor deze jeugdige spelers en cok de zang van Van Hopstaken deed het uitstekend. De heer Barten en z'n zoon hadden wel voldoening van hun werken. Na een slotwoord van den voorzitter van „Orpheus" over een reis van het Mannenkoor naar het Rijnland en optreden in diverse plaatsen, gaven zich nog verscheidene heeren als lid op. Ook bedankte hij de pers er. den heer W. Mooij voor hun welwi.lendheid te- genover het jongenskoor. Deze eerste feeste- lijke bijeenkomst is prachtig geslaagd Er heerschte een prettige geest onder .ie aan- wezigen. Een bai voor de grooten besioot dit alles. MOTOR- EN AUTOCLUB ALKMAAR EN OMSTREKEN. Naar wij vernemen hebben eenige. enthou- siaste motorrijders het plan opgevat de sla- pende motorclub weer nieuw leven in te bla- zen. Een twintigtal auto- en motorrijders hebben zich bereid verklaard als nieuwe le den toe te treden. Het doel d.r vereeniging is o.m.: Het orga- niseeren van clubtochten; uitschrijven van wedstrijden; propaganda maken voor den jaarlijkschen tocht voor ouden van dagen e.d.lezingen over actueele onderwerpen be- treffende auto's en motoren. ONTSTEMMING ONDER DE HEILOOSCHE KWEEKERS. De dienst der Plantsoenen levert in dat dorp. Door belanghebbende vaklieden in het bloemistbedrijf te Heiloo is een klacht inge- diend bij het bestuur van den Alkmaarschen Bloemistenbond, dat de heer B. Hoek, direc teur der Plantsoenen te Alkmaar, te Heiloo werk uitvoert en levering verricht en daarbij gebruik maakt van arbeidskrachten buiten de gemeente. Ten einde de gegrondheid van de klacht te onderzoeken, zal een vergadering worden belegd, waarbij het bestuur van ge- noemden bond zal tegenwoordig zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.20 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 te Biar ritz. Laagste barometerstand 732.7 te Rost. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Jannari: Meest matige, Westelijke tot Noord-Wes- telijke, later weer krimpende wind; gedeelte lijk bewolkt, waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuienaanvankelijk kouder. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vijj dooden. Bij het neerstorten van een vliegtuig in de nabijheid van Amarillo in den staat Texas werden vijf personen gedood. Het vliegtuig, een verkeerstoestel, sloeg op een hoogte van ongeveer 70 Meter over den kop en stortte neer. Alle inzittende werden opslag gedood. EEN SKELET VAN 300.000 JAAR OUD GEVONDEN. Naar uit Tanger wordt gemeld is op 12 K.M. afstand van Tetouan tengevolge van den hevigen regen een grot bloot gekocnen. waarin het skelet werd gevonden van een 11 meter lange en 2 meter hooge dynosaurus. De ouderdom wordt op 300.000 jaar ge- raamd. Een commissie van Spaansche geleerden heeft zich naar de plek begeven, waar het skelet gevonden werd om een nader onder zoek in te stellen. KerSc en school Met ingang van 16 Jan a.s. is tot on- derwijzeres aan de R. K. Jongensschool te Velsen-Noord benoemd, mej. A. Venneker. te Alkmaar. PREDIKBEURTEN. 31 December. Doopsgezinde Kerk, 's avonds 7 uur, Ds. Westra. HINDERWET. Bij besluit van 28 December 1929 is aan J. MOLENAAR, alhier vergunning ver- leend tot het oprichten van een broodbakke- rij, met plaatsing daarin van een heetelucht oven, en een electromotor van 2 P.K., tot aandrijving van een kneedmachine, in het perceel WAGENMAKERSTRAAT 6, af hier. Alkmaar, 30 December 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: N Trijntje Zijp 18 jaar. Jan Visser 80 jaar, GEBOREN Cornelis z. v. Jan Schaatsbergen en Hil- legonda Groot. Juliana Alece Adrians Beatrijs d v. Cornelis Henneman en Julia Claeys. ftdverfenti&n De Heer en Mevrouw VAN DEN BERG—LEUJES geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon CORNELIS DIRK. Amsterdam, 29 Dec. 1929. W. Beukelsstraat 15. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot en Overgrootvader, de Heer CHRISTIAAN ADRIAAN VAN LEERSUM, in den ouderdom van ruim 80 jaar. A. VAN LEERSUM— Blokdijk. J. HOFMEESTEK— J. F. K. HOFMEESTER. en Kleinkinderen. Amsterdam, 30 Dec. 1929. Javastraat 116III, De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag, n.rn. j half 2, op de Algemeene Be- j graafplaats te Alkmaar, DANKBETUIG1NG. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor hetmede- leven bij 't groote verlies, door het overlijden van ons geliefd dochtertje NELLY. In 't bizonder aan Ds. HAK, het Leger des Heils en Lijk- Associatie. C. SLOT, Zandersbuurt 10. Alkmaar, 31 Dec. 1929. Het Bestuur van de Afdeeling Alkmaar van den Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen, botuigt hier- mede oprechten dank aan alien die door hun guile bijd;agen hebben medegewerkt tot het houden en welslagen van het jaarlijksch Kerst- feest voor de Kinderen der ledea dezer afdeeling. Hans Drift VAN LEERSUM.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2