Kunsten en Wetenschappen. De tweede Haagsche conferentie RadifEirafisch Weerhnicht. Goedkoopste adres voor SIGAREN en SIGARETTEN. HANS DRIFT! De gedelegeerden komen. 'shGRAVENHAGE, 3 Jan. In den loop der ochtenduren kwamen in de residentie nog aan de delegaties van Duitschland, Hongarije en Italië, om deel te nemen aan de Tweede Haagsche Conferentie. Ook de Roemeensche delegatie en een gedelegeerde van Joego-Slavië zijn heden morgen te Den Haag gearriveerd. ONDERTROUWD: Mijn werk op Ned.Mettray. van 3 Januari 1930 Opgave van H'otvriMinHnnilscli linniUit^nvrrcilicf. V 4LKJI. MG4KE1- CIC*AKETIEV-(E\THALE, ZIET ETALAGE! Fa. H. «RIJNS, Laat 147. Telefoon 28. AGE1DA Vrijdag 3 Januari. 7.30 uur, Cinema Amerkain, hoofdnum /ner Christina (rom), hoofdrolten Janet Gaynor en Charles Morton. Als extra num mer: 60 minuten van Broadway (geluid film). Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A B. T., hoofdnummer Hulp kreten in het luchtruim (sens.) Toegang be ven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer Schaduwen van den nacht. Avontuurlijk, romantisch, hoofdrol Flash, de hond. Extra nummer o.a. geluidfilm The Rarellere. Toe gang boven 18 jaar. 8 uur, Chr. School Doelenstraat, evangeli satie-samenkomst, spreker de heer K. Ro sendaal, van Sneek. 8 uur, P. A. S.-gebouw a. d. Limmerhoek, verg. P. A. S., spreker Roodveld, over de Ziektewet. Zaterdag 4 Januari. 7.30 uur, Cinema Americaïn: Christina (voor iederen leeftijd), jixtra nummer: 60 minuten van Broadway (geluidfilm). 7.30 uur, A. B. T.: Hulpkreten in het luchtruim (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Schaduwen van den nacht. Extra nummer o.a. geluidfilm The Revellers. Toegang boven 18 jaar. 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatiesa menkomst, spreker de heer K. Rosendaal, van Sneek. Zondag 5 Januari. Cinema Americain, van 2 uur af doorloo pende voorstelling Christina (voor iederen leeftijd). Extra nummer: 60 minuten van Broadway (geluidfilm). A. B. T., van 2 uur af doorloopende voor- stellmg Hulpkreten in het luchtruim (boven 14 jaar). Victoria Theater, van 2 uur af doorloo pende voorstelling Schaduwen van den 'nacht Extra nummer o.a. geluidfilm The Revellers Toegang boven 18 jaar. k 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatiesa menkomst, spreker de heer K. Rosendaal, van Stneek. 8 uur, De Unie, herdenking 25-jarig be staan I. A. M. V. Sprekers Alb. de Jong en L. J. Bot. 8 uur, 't Gulden Vlies, eerste opvoering van „Als ik Koning was", door de Alkm Operetteclub. DE OPERETTE HANS DRIFT. Aan 't eind van den zomer van 1929 vol tooide de heer Eli Prins alhier den tekst van de nieuwe kinderoperette Hans Drift. Hierin is getracht te blijven buiten de sfeer van kabouters, feeën en dergelijke wezens. Personen en voorwerpen uit het dagelijksch leven die invloed hebben en indruk maken op het kind, hebben de plaatsen ingenomen, b.v. een molenaar en een lantaarnopsteker. Dat ieder van deze nieuwe operette de beste verwachtingen heeft, valt licht te be- ErTop de drie uitvoeringen zal zeker groot succes geboekt worden. De ruïnen, die naar men meent, afkomstig iijn van de stad Sodom (zie ons no. van gis ter), liggen in het midden van het oostelijke oeel van het Jordaandal, ongeveer acht kilo meter ten Noorden der Doode Zee. Het reeds gevonden aardewerk toont, dat de stad vroeg in het bronzen tijdperk gesticht moet zijn, en ouder was dan Jericho. Zij stond op een hoog punt van beschaving. Dat de ruïnen tot nog toe aan onderzoe kingen waren ontgaan, verklaart men uit de omstandigheid, dat zij op geen enkele plek boven de vlakte uitstaken. (van 111) morgen plaatsbespreken, beslist alleen op vertoon van kaarten. De uit voering begint PRECIES om 8 uur. Telegrammen Minister Beelaerts van Blokland was bij de aankomst ter begroeting aanwezig. ZESTIG JAREN OFFICIER 's-GRAVENHAGE, 3 Jan Generaal Van Voorst tot Voorst, lid en onder voorzitter van de Eerste Kamer, herdacht heden zijn 60-jarige loopbaan als officier. Minister Deckers en verschillende militaire en civiele autoriteiten brachten hem ten huize van zijn zoon, notaris Van Voorst tot Voorst alhier, een bezoek van geluk- wensch. Verder ontving de jubilaris tal van telegrafische felicitaties, bloemen, enz. ri"* BURGERLIJKE STAND. Willem Rijs en Anna Koopman Jan Blok dijk en Carolina Theunisz. Goenraad Marjot en Alida Wortel. Rinse de Groot en Elisa- beth Davidson. Foppe Torenbeek en leltie Kamst. Simon Kaaij en Bregitta Constant Karei Gomes en Johanna de N" ijs. Hendnkus Nieuwenkamp en Maria Ambagtsheer. OVERLEDEN: Aagje Cornelia Butter gehuwd met Abram Woning 49 jaar. Carolina Adriana Lintz93 jaar. GEBOREN: Hendrika Wilhelmina d. v. Hendrik Kla- sing en Trijntje de Wilde. Stadsnieuws DE KAASMARKT. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 48 stapels kleine fabriekskaas 45, 2 sta- £18 commissie-fabriekskaas f 43.50, 3 stapels ;ine boerenkaas 48, 2 stapels boeren- «ommissiekaas 44. Totaal 55 stapels, wegende 80.000 K G. De handel was matig. NIEUWE ZAAK. In den ruimen fruitwinkel op den hoek van de Snaarmanslaan en Verl. Stuartstraat .waar vroeger de heer Appel zijn zaak had en daarna de heer Van Kleef, zal weer een nieu- 'we eigenaar zijn intrede doen. 1 De heer Van Kleef is naar Amsterdam vertrokken en wordt opgevolgd door den heer Schröder uit Schermerhorn, die voor deze bekende zaak zeker weer een groot aan tal afnemers zal vinden. Sport Dammen. SIMULTAAN-SEANCE. Gisteravond werd in café Ceres aan den Helderscheweg de deze week aangekondigde dam simultaan séance gehouden, aan 18 borden werd gespeeld en den heer H. J. Lize mocht het gelukken van 14 tegenstanders te winnen, terwijl 2 partijen als remise eindig den en wel tegen den heeren Jb. Renooij en P. Molen. Twee heeren wiste te winnen nml. W. Kuiper van Zuid-Scharwoude en D. Stam. Een prachtig resultaat voor den simultaan- speler en een aanwinst voor de Alkmaarsche damclub, dat de heer H. J. Lize tevens als lid is toegetreden. Kolven. WEDSTRIJD TE OOSTERBLOKKER. Een 50 slagen-wedstrijd is gehouden te Oosterblokker op de mooie baan van mej. wed. Ravens. De uitslag was als volgt: le klas le pr. J. Goet te Alkmaar met 472 punten; le klas 2e pr. J. Knol te Venhuizen met 481 punten; le klas 3e pr. C. Kaper te Alkmaar met 103 punten. Serie prijs A. Houter te Venhuizen met 103 punten. 2e klas le pr. D. Rol te Oostwoud met 441 punten; 2e klas 2e pr. Jb. Zwagerman te Oosterblokker met 425 punten; 2e klas 3e pr. A. Ott te Hem met 423 punten. Serie prijs J. Koomen te Oostwoud met 100 punten. 3e klas le pr. C. de Vries te Alkmaar met 423 punten; 3e klas 2e pr. P. de Jong te Westerblokker met 421 punten; 3e klas 3e pr. Cor Thoma te Hoogkarspel met 400 punten. Serie prijs C. Dol te Hoogkarspel met 102 punten. III (Slot). Opvoeding. Opvoeding schuilt overal mijn vrinden, Als ge ze maar weet te vinden. (Variant op de Genestet). O, wat is ons oud art. 33 der Wet op het Lager Onderwijs in den loop der tijden ge- critiseerd, voor zoover men hierin zag een leiddraad voor opvoeding. Immers: onder het aanleeren van vele kundigheden moest het kind niet alleen verstandelijk worden ont wikkeld, maar ook opgevoed tot alle moge lijke deugden. En dit laatste was het dat aanstoot gaf. Hoe zou de school zulks kun nen, de school, die louter onderwijs- en geen opvoedingsinstituut moest zijn. Want „Leeren en leeren was d'eenige taak*' zou men kunnen hooren bij velen; niet alleen bij tegenstanders, maar zelfs bij voorstanders van het openbaar onderwijs. En toch was de invloed der school groo- ter dan menigeen zou denken. Wanneer „vak"-menschen van den ouden stempel zich nog de jaren herinneren, toen het onderwijs nog niet verplicht was, en zoo nu en dan leerlingen op de schoolbanken kregen, die in weken, maanden soms, niet binnen de mu ren waren geweest, dan zullen ze 't zich nog bewust zijn, hoeveel ongerechtigs er met de ze kinderen binnen kwam, en hoe moeilijk 't den onderwijzer viel, om deze nieuwelin gen te brengen in het gareel van een goeden ordelijken schoolgang. Niet alleen waren ze verstandelijk achteruit gegaan, maar ook de omgang met ouderen in de werkplaatsen of op den akker had hun een levenswijsheid ge leerd, die verderfelijk voor allen kon zijn. Toen vooral moeten mannen van het on derwijs menschen zijn geweest, die een open oor en oog hadden voor de behoeften van het kind en als bij intuïtie gevoelden hoe er gehandeld moest worden, om ook in de op voeding dit bij te brengen, wat later kon strekken tot bevordering van hooger en rei ner menschengeluk. En met opzet zeg ik: bij intuïtie, want de hoeveelheid kennis, op pae- dagogisch gebied verkregen, was o, zoo lut tel. Misschien is er onder de lezers van mijn artikelen nog wel een enkele oude bekende, die met mij „genoten" heeft van de paedago- fische wijsheid van onzen ouden leermeester, n wanneer hij ons van zijn kennis mee deelde, dan waren er onder ons jongeren wel, ie reeds voor „apekool" scholden, wat hij reine vrijsheid achtte. Ik herinner hier nog even aan de verklaring van 't woord straffen: (En 't moet me even van 't hart, dat straffen in den ouden tijd een belangrijk deel der opvoeding uitmaakten). Straffen is af komstig van Streffen. Nu duidt die S. oo een zekere kracht. Dus S.treffen be duidt niet anders dan krachtig treffen of 1 hard treffen, met andere woorden: raakt hem goed. Of om een ander voorbeeld te nemen: Een jongmensch van ruim 18 jaar doet examen voor de hulp- of onderwijzersacte en moet natuurlijk ook proeven van bekwaam heid afleggen in het vak „opvoetBcunde". Is de 18-jarige hierin knap genoeg bevonden, dan behoeft hij zijn leven lang geen leerboek meer in te zien, hij is volleend paedagoog Na tuurlijk komt bij 't examen t gesprek op tuchtmiddelen, waaraan in de leerboeken een geheel hoofdstuk is gewijd, en die achtereen volgens genoemd worden als: verbieden, waarschuwen, berispen, bedreigen en einde lijk straffen. „En" zoo vraagt de deftige examinator. „Wanneer nu al deze dingen niet helpen voor den boozen knaap, wat dan?" En 't antwoord: „Dan zou ik hem over de knie leggen, en ik beloof; mijnheer, dat de knaao genezen zou zijn". Ik geloof wel, dat de jon geling voldoende kennis bezat om te slagen; maar of 't antwoord den examinator bevre digde. is te betwijfelen. Maar de jongeling is een uitstekend, practisch onderwijzer gewor den, die naar ik meen te weten nooit een jongen over de knie heeft gelegd. Zoo was de opvatting van de opvoed kunde veelal: acht geven op de gebreken, zonder veel oog te hebben voor t goede in de kinderziel. Én toch wie opvoeder wil heeten, moet idealist zijn in den hoogsten zin van 't woord, moet in menige uiting van den kindergeest een symptoon zien van iets moois, zonder blind te zijn voor grove ge breken. Hij moet zijn iemand van veel wijs heid, zoo mogelijk van veel kennis, van veel ervaring, maar bovenal: van veel liefde, want dit is het hoogste. Opvoeding schuilt overal. Met de erkenning van 't bovenstaande o tijgt ook de waarde der gestichtsopvoeding, waar men dag in dag uit en van uur tot uur gele genheid heeft het zieleleven van 't kind te beluisteren en daaruit gevolgtrekkingen te maken en besluiten te nemen. Zelfs met terzijdestelling van den arbeid door grooten en kleinen verricht, is er zoo veelvuldige gelegenheid om den tijd dienst baar te maken aan de opvoeding der jeugd. Wat is ze gevoelig voor een goed woord, wat kan ze aanhankelijk zijn, door u deelge noot te maken van haar doorleefde ervarin- gen. „Mijnheer, een brief van huis, wilt u hem lezen?" Graag, natuurlijk! En de knaap tracht in uw oogen denzelfden indruk te lezen dien de woorden op hem maakten. En wanneer dan het schrijven gewaagt van huiselijke moeilijkheden, waarin nu ook hij meeleeft, hoe hij 't van u vraagt met zijn blik, met hem mede te gevoelen. En ge zult met hem mee gevoelen, als dit jonge leven u lief is Of wanneer de jongen in een brief eens zijn ontstemming te kennen geeft, dat een te ontvangen brief of beloofd pakje eens wat lang uitblijft, en dit op een minder gepaste wijze uitdrukt, dan behoeft 't toch maar weinig moeite te kosten, om hem te overtui gen van zijn verkeerd inzicht. Moeder kan immers erg bezet zijn. zoodat er geen tijd voor schrijven was; de verdiensten kunnen tegengevallen zijn, zoodat het pakje achter wege moest blij veil! Ik zal niet uit de school klappen, maar een vernieuwde brief zou u kunnen doen inzien, hoe weinig ef toe noo- dig was om den jongen tot betere gedachten te brengen. En dan ons zanguurtje! Hoe menigmaal heb ik wandelaars zien staan luisteren op den weg achter onze school, wanneer daar twee-, driestemmige liederen met volle toewijding werden gezongen Dat was geen gedachte loos voortbrengen van klanken, doch gevoel vol zingen. Maar dat moest immers ook, want de kinderen bezongen hun eigen leven zoo dikwijls. „Ferme jongens, Hollands trots". Wanneer ge gedurende eenige jaren het leven in een zeeplaats hebt meegemaakt, dan weet ge aan welke bezwaren en moeilijkheden de bewoners blootstaan. Hoe daar zoo vaak de stormwind giert om de kleine woningen, vrouwen en kinderen in zorg en angst zitten over 't lot van den vader, die daar buiten dobbert in zijn klenie schuit. Dan weet ge, hoe in den zwarten nacht zelfs elk oogenblik mannen aan 't strand zijn, oni uit te zien, of misschien ergens hulp is te bie den aan schipbreukelingen. Eenvoudige, arme menschen, die 't van hun jeugd af hebben ge voeld, dat van 't leven meer kan worden ge- eischt dan louter de zorg voor het dagelijksch brood. En daarvan moet ge getuigen tegen over die knapen, van wie een enkele misschien mede de zorgen van een armelijk visschersbe- drij' kent. Ge zult er die jongens van kunnen oveituigen, dat voor ieder mensch, zelfs voor den minst-begaafde, een heerlijk werkstuk is weggelegd, ook voor hen. Opdat eenmaal ze den dag mogen doorleven, waarop ze trotsch kunnen zijn over eigen leven. Niet voor de wereld alleen; die weet niet alles, en beoor deelt vaak nog ten deele, doch Of geen mensch je namen weet, Denk dat God ze niet vergeet. „Concentratie", zou Jan Ligthart zeggen. Of wanneer daar gezongen wordt van de groote, stille heide, waar de herder zijn scha pen hoedt. Dan komt 't zoo vanzelf, dat er gesproken wordt over de gToote verantwoor delijkheid van den man, die voor elk dier van zijn kudde een liefde heeft opgevat, die hem alle moeilijkheden doet trotseeren, om zijr. schaapjes alle in de veilige kooi te brengen. En onwillekeurig brengen we dan in herin nering het oude verhaal, dat ze wel kennen, van een herder, die er van zijn kudde één had verlorenen hoe hij zijn buren deelgenoot van zijn blijdschap maakte, toen hij het terugge vonden had. Het beestje was verloren en werd wedergevonden. Maar dan gaan we verder, en wijzen er op, hoe dit verhaal een diepere beteekenis had, omdat het deed denken aan menschen, die ook als schapen soms ver doold raakten, en door den Herder naar een veilige kooi moesten worden geleid. O, dat zanguurtje! 't Was in 1926, dat in Indië een groote uit barsting plaats had, die heel veel schade aan geld, maar nog meer aan menschenlevens aanrichtte. Dit werd in de school besproken; en waar zoo velen in den lande hun oen- ningske offerden ter leniging van den nood, daar kwamen we samen op de gedachte, tc trachten ook iets te doen. Wat dan? el, wt werden liedjeszangers! Met toestemming van den waarnemenden burgemeester trokken door ons dorp, zingende en geld inzamelende. En we haalden ruim 200 (dank zij enkele zeer milde gevers) op, dat voor het goede doel werd afgezonden. Moreele opvoeding, nietwaar? Maar we willen van onze jongens goede vaderlanders ook maken in den geest, zooals wij meenen, dat iemand vaderlander moet zijn. We willen hem de beteekenis van ons Oranjehuis voor Nederland uit de vaderland- sche geschiedenis doen kennen. En als dan gelegenheden zich voordoen, om onze aan hankelijkheid aan onze Vorstin te toonen, dan zullen we dat doen in woord en lied. 31 Augustus 1923. Overal is feest, ook in ons dorp, ook in onze stichting. En wanneer dan door de jongens van Mettray als herin nering aan de jeugd van onze Koningin wordt gezongen, dan gevoelt menigeen, dat 't geen cpgezeg lesje is, maar een bede uit den kindermond. Heer, onze God Gij, groot in liefde en meaedoogen, Leer dan dit kind Te leven en te werken voor het volk, Aan haar verknocht Met teed're liefdebanden. Geeft Gij haar wijsheid en de kracht, Te werken aan haar taak, En sterk Gij haar. Laat Moeders hand haar leiden, En Moeders oog haar gade slaan Met liefde en trouw, Dat zij na luttel jaren Vorstin moog' zijn van 't volk, Dat steeds haar lieft, Als dierbre Oranjetelg. Heer, zegen haar. Of wel wijs ik op een ander lied, bij deze gelegenheid gezongen: Als 'k in Augstus plukken zou De bloemen uit de wei, Ei, weet ge, welke ik 't liefste zocht Uit heel de bonte rij? Ik zocht Oranje op groenen steel En rood en wit en blauw: En wat ik van mijn bloemenschat Dan toch wel maken zou? En ten slotte herdenk ik nog even de vele stichtelijke uren in onzen tempel doorge bracht. Zeker leeringen wekken, en daar boven uit gaat het voorbeeld. Maar waar voorbeeld en leering samengaan, daar zal ook van de leering een kracht ten goede uit gaan. Vele goede woorden zijn er gesproken en ik houd er me zeker van overtuigd, hoewel naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 770.8 te Zürich. Laagste barometerstand 722.5 te Thor», hafen. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Januari: Meest krachtige, meest Zuid-Westelijke wind" betrokken tot zwaar bewolkt met re- genbuien en tijdelijke opklaringen, iets zach ter des nachts; later iets kouder. hiervoor geen maatstaf is aan te leggen, dat menig jong leven er meer dan een ernstig, misschien wel beslissend oogenblik, van zijn leven heeft doorgemaakt. Hier werden in lnn- derliiken vorm reeds levensvraagstukken be. handeld, hier werd getracht de kinderziel ontvankelijk te stemmen voor hooge, reine in- drukken. Hier werden ook degenen herdacht, die we na een langer of korter lijden brachten naar hun laatste rustplaats, die „Vrome, vroeg gestorven vrienden", die onder de ve len, die er waren, meer dan één vriend ach terlieten, die zeker niet vergeten zou zijn. Sprak niet de prentbriefkaart, jaren lang prij kende aan de kastdeur, met de spreuk: „Git zult van mij n'V vergeten zijn!" van een vriendschap voor altijd, jongens. En Dirk- was al zoo lang geleden heengegaan. Hier in onzen tempel prijkte jaar op jaar de kerstboom met zijn vele lichtjes, als zoo vele teekenen, dat voor hen, die in menig opzicht bij velen achterstonden, een Licht straalde, dat heenwees naar een heerlijke toe komst. Jongens, mege dat Licht steeds voor u blijven schijnen en u een zinnebeeld zijn van een toekomst van Heil, Zegen en Voorspoed. Naschrift. Lezer, hoe hebt ge 't opschrift gelezen van deze artikelen: M ij n werk. of mijn wérk? Ik hcop dit laatste; want wat ik hier neer schreef, was niet het werk van één mensch, maar van allen, die het voorrecht hadden aan onze goede stichting werkzaam te zijn. die stichting, waarvan het lied z:gt: Gij ligt zoo vredig tusschen groene dreven, Beschaüwd dcor ruischend eikeloof, Waar zonnestra'en blinken, Waar vogelzangen klinken, O, huis van Vrede, Liefde en Dankbaarheid. ZUTPHEN, Januari 1930. H. SOBEL. AMSTIlIl »l M SCÏÏK Bi K I F* S (Uaivangcn per draad'ooze telefoon). Korts van heden (e ST A ATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Fatent Calvé Delit Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service Steel romig. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsteol Dito actioos Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Sentmbah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Uoioo Pacific Wabash •Exdividend. tExclaim. Vorige Koers 102% 107 210 136 542'/,' 2/1 113 166 131 f0 100'/, 32/ 4717, 74'/. 152'/, 9-% 2<% '7 2 7 55 U/, 393 14/ 127 0 16 s.'s )4n 1 2 381% 39.S/16 164-/., 1597, 94/, 20. 117% s7 3 36 3 7. 1-0., vt »/s 93 338 392 3777, 53 -5%, 1 6/, 214 53 plm 1.30 1367, 5i5 HC-li 1-5 I '6 319 169 1 5 1 3/9 15 927, 1 I 3>„ 90 316 393 J74 24% 53-4 PROLONGATIE vorige koers 4 pCt. lieden 3% WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pt.ni pl.m pl m. 1.45 2. - 2 15 5 0 70 llf -11 110-11 160-1 1,7 160 nr»-vj 148 14S >174-70 -20 3197, 107.97. 468.'.% 47 72V, 27 169 549 550 5 "0-1 3*5 i-»9 - 40 400-1 1:4 110-2 10-2' '1-2 192 5'/, SS 1 III 1 6 330 194 391 -2 74 374 377% 57 -4'%« 55-J 5:% pO. Londen t at». Berlijn Brussel (Belga) Bazel Weeoeo p. Sch. 100 Kopenhagen dtockbolm OsiO e e t I VI t NIET OFFICIEEL «.«- Vorge koers 12 (.9% 59.70 •v.'hv, 34.687, 4S.15 34 95 66 45 öc .75 60.45 2.47'%, 12 98 Koers op heden 3 uur 12 083/, 59.157, 9.75 34.63 48 09 34.92'/, 66.42'/, 06.67'/, 66 42'/, 2.47i%» 12 98

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2