Wie IKÉÏIIRIQ pepermunt goed proeff, zal in verrukkinq komen over den heerlijken smaak. Onze Koloniën. Tijdschriften Sport LIESHOUT, Fa. G. XUlJPEK, Alkmaar. Ingezonden stukken NA HET OVERLIJDEN VA MR. SANNES. De heer li. de Boer opvolger. 'Als opvolger van mr. G. W. Sannes komt op de lijst in den kieskring Leeuwarden voor de heer H. de Boer te Leeuwarden. De heer De Boer is lid van den gemeenteraad V2n Leeuwarden en lid van de Provinciale Staten van Friesland. De heer De Boer was vroeger verscheidene jaren werkzaam bij het open baar onderwijs in de plaats zijner inwoning. 'Daarna werd hij propagandist der S.D.A.P. en was hij voorzitter van de afd. Leeuwarden van die partij. Ook is hij nog geruimen tijd redacteur geweest van het nu opgeheven „Friesch Volksblad". Thans is de heer De 'Boer nog voorzitter van het federatie bestuur van de S.D.A.P in Leeuwarden. DR. A. COUVEE OVERLEDEN. In den ouderdom van 72 jaar is gister te JAmsterdam overleden dr. A. Couvée, oud-ge neesheer-directeur van het „Nederlandsch Is raëlitisch Ziekenhuis". De thans ontslapene was oprichter van den Nederlandschen Bond voor ziekenverpleging en mede-oprichter van het Krankzinnigengesticht „Het Apeldoorn- sche Bosch". Hij was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. BRIEF MET GELDSWAARDEN VERDWENEN. /ffct Algemeen Politieblad deelt mee: i Den 17en December 1929 is te Kampen ge post een gewone brief, geadresseerd aan de Amsterdamsche Bankvereeniging N.V. te Amsterdam, het vouvert voorzien van het gedrukt hoofd: „J. Veenenbos, Kampen, in effecten, wissels en assurantiën", inhouden de 2 bankbiljetten van 1000, genummerd 057310 A. H. èn 020319 A. F., een chéque voor de Limburgsche Bankvereeniging te Maastricht, groot 407.60 Belga's, een ver- antwoordingsnota, 3 regus van incassiwis- sels en een formulier van overschrijving, welke brief niet aan het adres is ontvangen en ontvreemd zal zijn. MIDDENSTANDS AANGELEGEN HEDEN. De Commissie van Contact inzake Midden standsaangelegenheden ingesteld door den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, heeft zich in haar laatste vergaderingen o.m bezig gehouden met het vraagstuk der „Busi ness research" waarbij in het bijzonder de belangen van den hande'cfr ij venden midden stand in het middelpunt der belangstelling stonden. Teneinde op dit gebied de noodige samen werking van alle beschikbare krachten te ver zekeren, is overleg gaande met verschillende personen en instellingen, welke voor het on derzoek van deze materie in aanmerking ko men. Het ligt in de bedoeling het onderzoek zooveel doenlijk rechtstreeks te richten op de practische behoeften van het handelsleven. De drie landelijke Middenstandsbonden zijn tot medewerking bereid gevonden, waardoor een voortdurend nauw contact met de direct belanghebbenden verzekerd is. Ook de Kamers van Koophandel en Fabrieken zullen, zoo mo gelijk, in de zaak worden betrokken. Nadere bijzonderheden zullen, zoodra de nadere uitwerking der plannen zulks toe laat, ter algemeene kennis worden gebracht. Aan het bovenstaande, kan nog worden toe gevoegd, dat ook het vraagstuk een praktijk examen voor de kleine nijverheid en het am bacht bij de commissie aanhangig is. EEN MOORDAANSLAG TE UTRECHT Een juffrouw met een bierflesch op het hoofd geslagen, waarna de dader haar trachtte te worgen. H Gistermiddag kreeg een juffrouw in de Teelingstraat te Utrecht bezoek van een haar bekenden Duitscher. Terwijl zij kalm zaten te praten, heeft de bezoeker de vrouw met een bierflesch een hevigen klap op het hoofd toegebracht, welke zoo ernstig aan kwam, dat de juffrouw in ejkaar zakte en in zeer erge mate bloedde, zelfs de gordijnen van de kamer waren er mee bespat. Volgens hare verklaring heeft de man haar toen wil len worgen. Door haar hulpgeschrei is hij daarin verhinderd geworden, doordat voor bijgangers, afkomende op dit roepen om hulp, de deur geopend hebben. De dader is toen blootshoofds en met zijn jas over den arm het huis ontvlucht in de richting van de Ganzenmarkt. •Een der voorbijgangers heeft onmiddellijk ide politie van het hoofdbureau aan de Gan zenmarkt gewaarschuwd, een ander achter volgde den dader, die de Minrebroeder straat was ingerend. In de Minrebroeder- straat was het juist erg stil, de achtervolger schreeuwde voortdurend den vluchteling aan te houden, doch eerst aan het einde dezer straat heeft een ander persoon den dader ge grepen. Beide burgers hebben toen den man haar het hoofdbureau van politie overge bracht. De dader, wiens handen vol bloed zaten, is daar terstond onderzocht, doch bleek slechts een klein zakmes te hebben, da» bovendien geen sporen van bloed vertoonde De dader is opgesloten. De juffrouw, die vol met bloedvlekken zat, heeft trouwens in een voorloopig verhoor be vestigd, dat de verwondingen zijn toege bracht met een bierflesch. Zij is per auto van den geneeskundigen dienst naar de rijkskli nieken overgebrachthaar verwondingen ble Ven van niet al te ernstigen aard te zijn. BRANDEN. Gistermiddag is tijdens afwezigheid van fJe bewoners door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van den groen- tenhandelaar A. Hohensteijn aan de Oost zijde te Zaandam. Toen omwonenden den brand ontdekten, had het vuur zich reeds over de gehele woning verspreid en bleek Ket onmogelijk nog iets te redden. Huis en inboedel gingen verloren. Te Aalsmeer is de woning van den schoenmaker Van Zoelen afgebrand. Te Nieuwveen is de woning van den heer Egberts door onbekende oorzaak afge brand. UTRECHT KRIJGT ZIJN RAADS- KELDER. Gedeputeerde Staten hebben het Raadsbe sluit van de gemeente Utrecht goedgekeurd tot inrichting van een Raadskelder in de ge welven van het stadhuis L.- ...i I iiw mini ir ■■■■■■«u.iI.—- I T12 -- -w.-.-. .v-v/Aao.- a Worfh w i 5Hf a a crown. ZO Cf*. D«r °n*. in»ni ctsiper rol. Voop ei Men zal zich herinneren, dat deze kwestie de gemoederen in Utrecht langen tijd heeft bezig gehouden, omdat men een uitgave van circa 50.000 voor dit doel niet verantwoord achtte. Volgens door B. en W. opgestelde ex ploitatierekening zal het echter mogelijk zijn, voor de gemeente jaarlijks nog eenig voor deel te behalen. DE STATENDAM IN BOTSING. Uit Havana wordt gemeld, dat een aan varing heeft plaats gehad tusschen het 20.000 ton metende stoomschip „Franconia" van de Cunardline en het Nederlandsche stoomschip „Statendam" van de H. A. L. Bij de aanvaring werd een gedeelte van de achterbrug van de „Franconia" weggesla gen. Beide schepen konden evenwel hun reis voortzetten. EEN DOLLE KOE. Straatmaker op de horens genomen. Gisteren is een dolle koe uit een weide te Hillegerberg gebroken. In de Juliana van Stolberglaan trachtte de 19-jarige straatma ker S. L. Vierhuyzen, die daar juist aan 't werk was, 't dier tot staan te brengen. De koe rukte zich los en nam den jongen op de horens. V. werd over een hekje in een tuin ge slingerd en na het hek te hebben vernield, zoodat het dier weer bij zijn slachtoffer kon komen, nam het V. opnieuw op de horens In een achtertuin smeet zij haar slachtoffer neer en zij begon te stooten. Inspecteur van politie De Vries wist na groote moeite het dier aan een hek te binden, waar een agent van politie het dolle dier neerscoot. Vierhuyzen is met ernstige wonden aan gelaat en lichaam, en met inwendige kneuzin gen in het ziekenhuis opgenomen. KINDERVERLAMMING. Een van de drie kinderen van den heer B. te Eelde, die lijdende zijn aan kinderverlam ming, is overleden. 100-JARIGE OVERLEDEN. De wed. W. van Koster, geboren Duit, te Eexta, is in den leeftijd van bijna 100 jaren, gister overleden. UITVOERING VAN DE NIEUWE WET OP DE FINANCIEELE BETREKKIN GEN TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTEN. Op vragen van het Tweede Kamerlid Oud: Zijn de ministers niet van oordeel, 10. dat het de bedoeling is van art. 6, tweede lid, der wet van 15 Juli 1929, Staats blad no. 388, dat als basis voor de bereke ning van de oprengst der gemeentelijke in komstenbelasting, ter vaststelling van de in genoemd lid geregelde garantie en limiet, de bruto-opbrengst van die belasting wordt ge nomen 2o. dat het met deze bedoeling, zoowel als met de duidelijke letter van genoemd lid in strijd is, op hetgeen in ontvangst op de des betreffende gemeenterekeningen als inkom- stenbe' 'sting is geboekt, kwade posten of andere terugbetalingen in mindering te bren gen? Indien deze vragen bevestigend worden beantwoord, zijn de ministers dan niet van meening, dat de bepaling van art. 17, 6de lid, van het Koninklijk besluit van 4 Novem ber 1929 (Staatsblad no. 476), voorschrij vende, dat van de in ontvangst aan inkom stenbelasting verantwoorde bedragen moeten worden afgetrokken eventueele bedragen we gens teruggaaf van ontvangen uitkeeringen, in strijd moet worden geacht met bovenge noemd art. 6 der wet? hebben de ministers van financiën en van binnenlandsche zaken en landbouw geant woord I. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 11. Het in mindering brengen van kwade posten zou met bedoeling en letter van art. 0. tweede lid, der betreffende wet in strijd zijn. Het in mindering brengen van terugbeta lingen wegens te veel genoten Rijksvoor schotuitkeeringen is niet daarmee in strijd, wijl onder de bruto opbrengst van de ge meentelijke inkomstenbelasting wordt ver staan het feitelijk kohierbedrag, niet het ge raamde kohierbedrag, waarop de uitkeerin gen berusten. Ilf. Op grond van het voorafgaande wordt de bepaling van art. 17, 6de lid, van het Koninklijk besluit van 4 November 1929 (Staatsblad no. 476) overeenkomstig de wet geacht. WINDHOOS. Een windhoos heeft gisteren een gedeelte van het dak van een boerderij te Giessendam opgelicht en door de lucht geslingerd; het Is cp een 200 meter verder gelegen boerderij neergekomen. Ook naburige woningen zijn beschadigd. Een paar boomen werden ont worteld; de draden van de radio-centrale liggen verspreid over den weg. KORTE BERICHTEN. De piinister vzi Financiën is voor een kort verblijf naar het buitenland vertrokken. Gistermorgen is aan het station De Riet te Almelo de neeentien jarige bakkersknecht J. Engberts, uit Vriezenveen afkomstig, onder den trein geraakt. Hem werden een arm en een been afgereden. Woensdagavond is nabij de Broeklaan op den rijksweg onder Tegelen de 52-jarige rondreizende koopman in krameriien, F. Rooyakkers, door een passeerenden per sonenauto overreden en gedood. Op 9 Januari a.s. zal de nieuwe fa briek van de N.V. Organon tot bereiding van orgaanpreparaten op wetenschanpelij- Lun grondslag worden geopend Te Drijber, gemeente Beilen, is de land bouwersknecht De V. op Oudejaarsdag on der een met kunstmest geladen wipkar ge raakt. Hij bleef bewusteloos liggen en is een half uur later overleden. Uit het IJ te Amsterdam hebben twee burgers een onbekenden man opgehaald, vermoedelijk een verpleegde uit het Armen huis. De man gaf nog teekenen van leven, doch de pogingen om hem weer tot bewust zijn te brengen, mislukten. Het lijk is naar het Binnengasthuis overgebracht. Gisternacht is brand ontstaan op de kweekerij van den heer Suermondt in den Starnmeerpolder. Het ketelhuis is geheel af gebrand. De plaatselijke motorspuit kon den brand verder beperken. In den nacht van Woensdag op Don derdag is in het villa-kwartier te Huizen in gebroken. Gisteren zijn twee mannen, die vroeger te Huizen hebben gewoond, door de Naardensche politie aangehouden. In een schoen van een van hen is een bankbiljet van 25 gulden en een van tien gulden gevonden. In totaal werd 40 gulden vermist. De vischomzet aan den Rijksafslag te IJmuiden bedroeg over 1929 in totaal 16.702.233 tegen in 1928 15.564.426. Builen veruniwooraelijklieid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijsi geenseins dat de -edartie er mede instemt WINTERVOEDERING VAN VOGELS. Zooals eenigen tijd geleden in de bladen is medegedeeld heeft zich op initiatief van een drietal Vereenigingen, die zich met natuur- en dierenbescherming bezig houden, een Comité gevormd dat tot taak zou heb ben de wintervoedering van vogels in de natuur op zoo ruim mogelijke schaal te pro- pageeren en te bevorderen. Dit Comité waarin zooveel mogelijk alle vereenigingen en instellingen vereenigd zijn, die zoowel om idieele als practische redenen in dit onderwerp belang stellen zooals de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels, de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten, de Plan- tenziektenkundige Dienst, het Staatsboschbe- heer, de Nederlandsche Heide Maatschappij, de Vereeniging van Rentmeesters, de Neder landsche Natuurhistorische Vereeniging de Nederlandsche Ornithologische Vereeniging, de Haagsche Vereeniging voor Vogelbe scherming, de Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie, de Stichting het „Gel- derseh Landschap" en de Stichting het „Utrechtsch Landschap" heeft de uitvoering van deze taak in de handen gelegd ovan een kleine werkcommissie, waarvoor onderge- teekenden hier bij optreden. Nu het tijdstip weer nadert, waarop vogel- voedering noodzakelijk wordt, wekken wij allen, die door wintervoedering er toe willen bijdragen, een zoo uitgebreid mogelijken vogelstand gedurende het ongunstige jaarge tijde in het leven te houden op, hunne maat regelen daarvoor te nemen. Voor velen zal dit bijdragen tot het be houd van natuurschoon tevens een rijk vloeiende bron van genot zijn, voor anderen, die vogelcultuur op hunne terreinen toepas sen als middel ter voorkoming van insecten plagen, is het een vaak zeer gewenschte of zelfs noodzakelijke aanvulling van wat men met het verschaffen van nestgelegenheid be gonnen is. Ten einde alle belanghebbenden zoo vol ledig mogelijk in te lichten over de wijzen waarop en de middelen waarmede winter voedering toegepast moet worden, heeft de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels, in samenwerking met de Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren een brochure samengesteld, die koste loos verkrijgbaar is gesteld bij het secreta riaat van deze vereenigingen, resp. gevestigd te Amsterdam Heerengracht 540 en te 's-Gravenhage Prinses Mariestraat 40 en bij den secretaris der Nee. Nat. Ver. Wester laan 7, Aerdenhout Afdeelingen van deze Vereenigingen. zoo mede plaatselijke Vereenigingen, die zich met de bevordering van wintervoedering willen bezig houden, worden, ter vermindering van de kosten die aan deze uitgave verbonden zijn, opgewekte brochures in aantal voor hun leden te bestellen tegen den prijs van 3 per 100. In het bijzonder doen wij een beroep op onderwijzers en alle andere personen, die zich met het leiding geven aan de jeugd bezig houden. Door op scholen en cursussen den inhoud der brochure te bespreken en door daadwer kelijk voorbeeld en leiding te geven bij het toepassen van wintervoedering kan ontzag lijk vee' gedaan worden zoowel voor de in standhouding van vogels in den winter, als voor hun instandhouding in het overige deel van het jaar, omdat de liefde voor de natuur er in hooge mate door wordt bevorderd en dus indirect le lust tot nestverstoring tegen gegaan wordt. In verband met dit laatste zal het voor ieder duidelijk zijn, van hoe groot belang het is dat wintervoedering niet alleen tot de steden en groote dorpen beperkt blijft, maar dat zij ook op het platteland ruimschoots wordt toegepast. Het is daar, dat men zoo groote behoefte heeft aan vele vogels, die men met behulp van wintervoedering door het barre jaargetijde heen helpt, en waar zooveel gedaan moet worden om Nestver storing tegen te gaan. Het zijn zeer vele insectenvretende vogels, die in de eerste plaats van deze voedering voordeel trekken. Deze opwekking heeft ten doel de aan dacht van alle belanghebbenden on deze win tervoedering te vestigen, door middel van de bovengenoemde brochure kennis daarover te verspreiden en op te wekken tot het nemen van maatregelen ter voorbereiding. In de brochure staat vermeld, dat nu reeds met de voedering een aanvang moet worden ge maakt. Te zijner tijd, als de nood dwingt tot algemeene hulp zal onderzijds nogmaals de aandacht op dit punt gevestigd worden. Het ligt in de bedoeling zooveel mogelijk belanghebbenden en belangstellenden tot het toepassen van wintervoedering op te wek ken, ten einde het aantal voederplaatsen zeer groot en over het geheele land verspreid te doen zijn. Dit neemt niet weg, dat ook ver eenigingen zich plaatselijk met vbedering kunnen bezig houden. Daar ook rekening gehouden moet worden met de mogelijkheid, dat er personen zijn, die niet persoonlijk zich met voedering kunnen bezig houden maar die wel bereid zijn een geldelijke bijdrage te verstrekken, waardoor op de daarvoor het meest in aanmerking ko mende plaatsen voedsel aan vogels kan wor den verschaft, stelt onze Commissie zich gaarne beschikbaar om de voor dit doel bin nenkomende gelden volledig en op de daar voor meest practische wijze aan te wenden. Zij, die bijdragen hiervoor willen gevèn, worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk te doen toekomen met de bijvoeging: voor de vogel wintervoedering: aan de Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Prinses Mariestraat 40, Den Haag, Postrekening No. 25685 en de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels, Heerengracht 540, Amsterdam, Postrekening No. 29213. De Commissie voornoemd, N. VAN POETEREN, Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst. J. DRIJVER, Secretaris van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van vogels. Amsterdam. Dr. JOH J VAN BURKOM, Voorzitter van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging te Den Haag. Jhr. J. L. QUARLES VAN UFFORD, Eere-voorzitter van de Neder landsche Vereenigin.tr tot bescher ming van Dieren te Baarn. Mijnheer de Redacteur, Volgens den heer Mak is er op de vorige vergadering een besluit gevallen, dat de pers niet tegenwoordig mocht zijn. Niets is min der waar dan dat. Bij de rondvraag heeft de heer Brasser gevraagd waarom de pers niet vertegenwoordigd was en toen heeft de heer Thomsen gezegd, dat buitenstaanders er niets mee te maken hebben. De heer Bras ser heeft toen gezegd, dat het in het belang was van de geheele belastingbetalende bur gerij, dat die ook eens kon zien waar 't be lastinggeld bleef door het economisch be leid van den heer Thomsen. Wanneer wij nu de winst- en verliesreke ning nagaan, dan is het toch al te erg, dat wanneer wij een winst hebben gemaakt van ongeveer 32.000 er een uitgave aan onkos ten tegenover staat van 24.000. En dat bij een omzet van circa 300.000. Dat de pers niet werd toegelaten is niet de schuld van de aandeelhouders maar van het bestuur, dat doet zooals zij dat willen en niet zcoals de leden of aandeelhouders het willen. Als er een voorstel wordt ingediend door een of andere organisatie en deze \yil, dat het voorstel in behandeling zal worden geno men, dan komt de heer Van der Stok als be stuurslid met de mededeeling, dat als het voorstel er door zal komen, het bestuur en block zal aftreden, dus met andere woorden: zooals wij het willen zoo moet het en anders is het uit. Hetzelfde geldt voor den heer Thomsen. In de vergadering van verleden jaar in de Korenbeurs heeft deze gezegd en er is toen een besluit over genomen dat iemand die een baantje bij de veiling had niet in het bestuur zitting mag hebben. Van dat besluit is tot heden niets uitgevoerd, want wij hebben een heel jaar lang twee bestuursleden, die zelf een baantje op de vei ling hebben. Toen ondergetekende den heer Thomsen zeide, dat we nu niet langer met een kluitje in het riet gestuurd willen wor den, werd genoemde heer kwaad en wilde mij bang maken, maar ik ben zoo gauw niet bang. Nu hadden wij de vorige vergadering bestuursverkiezing van twee leden, die een baantje bij de veiling hebben. Toen onder baantje bij de veiling hebben. Ze zijn weer gekozen en weer is den heer Thomsen er op gewezen en weer werden wij met een kluitje in het riet gezonden met de mededeeling, dat die twee hebb.n beloofd om met nieuwjaar voor hun baantje te bedanken. Wait and see is een spreekwoord in Engeland. In Holland is er een spreekwoord: wiens brood men eet diens woord men spreekt. De heer Mak heeft een baantje van 2500 per jaar. De boekhouder van 40 per week en die moet daar nog een borgstelling voor geven van 5000 en de post van 2500 gaat er zoo maar door. Ik kan mij ook niet vere enigen met het be sluit om geen tomaten meer te veilen. De heer Elion van Bergen is den geheelen zo mer op de Alkmaarsche exportveiling met zijn tomaten geweerd. Om welke reden is mij niet bekend, maar als het is omdat hij ook in Broek veilde dan hadden ze veel meer aanvoerders moeten weren, die met hun zelfde producten naar andere veilingen zijn gegaan. Wie behartigen nu de belangen van de tuinders? In de eer ste plaats een handelaar in meel, die met de belangen van de tuinders niets heeft te ma ken en ook wie een baantje hebben aan de veiling, hebben een stem, hoewel toch beslo- ten was de aandeelen nit aan menschen te verkoopen, die geen tuinder zijn. Met dank voor de plaatsing, D. POSTHUMA, Warmenhuizea. ^5ÜÜ^ZÏNNIGE PÖSTDIEFSTAL. Zaterdagnacht heeft een mysterieuse in. braak plaats gehad in het postkantoor van Tandjoeng Karang. Vijftien zakken post, af komstig van Java, bleken opengesneden te zijn met een scherp voorwerp. De zakken waren bestemd voor Zuid-^umatra. Uit alle zakken waren de zich daarin bevindende brieven met geldswaarde gestolen. Ook ble- ken zakken, bevattende pakketten, openge. sneden te zijn. Wat niet van waarde was lieten de inbrekers liggen. Voorts is de trom mel met zegel waarden opengebroken. Later is het mes, waarmede de zakken waren open- gesneden, gevonden BRANDEN. Te Keudehlamno, gelegen nabij Tjalang, zijn 22 kedehs aan onbekende oorzaak afge brand. De schade bedraagt 44,000. Vermoedelijk tengevolge van onvoorzich tigheid, is brand uitgebroken in de dessa Kaling, gelegen 18 kilometer van Buiten zorg "Negen-en-veertig woningen van inlan ders werden door het vuur verwoest. De schade wordt geschat op vijftienduizend gul den. RADIO-STATION AFGEBRAND Het op Lang-eiland bij Krakatau gevestig de radiostation der Koninklijke marine is tengevolge van onvoorzichtig omgaan door het personeel met benzine totaal afgebrand. Eveneens werden de woningen van het perso||el in de asch gelegd. Dadelijk is aan Soeiaoaja om een nieuw station gevraagd. De stagnatie in den radiodienst aldaar zal ongeveer veertien dagen duren. Inmiddels is het kuststation Pasaroean voor den radio dienst tijdelijk opengesteld. DE HUISZOEKINGEN OP 29 DECEMBER. Het lid van den Volksraad, de heer Mid dendorp, heeft eenige schriftelijke vragen tot de regeering gericht naar aanleiding van de invallen der politie bij leiders van de Inland- sche beweging op 29 December. Gemeld wordt, dat de situatie, geschapen door de actie van de politie tegen de Partij Nasional Indonesia, stationnair is gebleven. Het onderzoek van de geconfisceerae docu menten wordt voortgezet. Van de verslagen en mededeelingen van den plantenziektekundigen dienst te Wage- ningen is no. 60 verschenen betreffende de iepenziektè en de iepenspinkevers, benevens eenige oude gegevens over ziekten in boo- men (voornamelijk in iepen). Sport in Beeld. Het 1ste nummer van den 6den jaargang van Sport in Beeld ligt voor ons. En aller eerst zoeken we naar het uitvoerige verslag van het hockey-tournooi te Barcelona, waar de Nederlanders den tweeden prijs wonnen. Een mooi, zeer lezenswaardig verslag is het geworden met kiekjes fraai geillustreerd. De vaste rubriek Hoe de voetbal rolde trekt verder onze aandacht. Ook hier weer kiekjes tusschen den tekst. En dan vervolgt Leo Lauer zijn nieuw ver haal over Honden, dat bijzonder geestig ge schreven is. Ook het sportfeuilleton van zijn hand Het donkere Leven verdient de aan dacht En mogen we de Geheime Dagboek bladen wel vergeeten?! Maar zeer interessant belooft het verhaal over Jack Jonson, den ex-wereldkampioen bokser, te worden. In dit nummer staat het begin. Tenslotte noemen we nog de vele foto's, waarin de filmsterretjes bijzonder veel beko ring hebben. Een prachtig nummer dus, dat we zeer kun nen aanbevelen! Voetbal. H.R.C.—ALCMARIA. Voor den wedstrijd tegen H.R.C., die a.«. Zondag gespeeld wordt, komt Alcmaria Vic trix uit in de volgende opstelling: Van Abeele Kuiper Ooms Burger Lengers Klinkhamer Bos Rootnng Peereboom Homan Hamstra Winterspelen. INTERN. IJSHOCKEY-TOURNOOI. De eindstrijden. ®n^er groote belangstelling van wederom 3UUO toeschouwers zijn naar de N.R.Crt. meldt, te Davos de eindstrijden van het In ternationale ijshockeytournooi om den Speng- .er-beker. De strijd om de derde en vierde P-ats ging tusschen Berlijn en Cambridge en eindigde met den stand van 1—1, waarna de wedstrijd moest worden verlengd. Eerst in de tweede verlenging wisten de Duitscher» het winnende punt te scoren, waardoor zij roet 2—1 van Cambridge wonnen en den derd.n prijs kregen. V einig minder spannend was de strijd om den eersten en den tweeden prijs tusschen I raag en Davos. Praag, dat vrijwel met de zelfde spelers uitkwam als verleden jaar voor I sjechoslowakije het kampioenschap van Europa hebben gewonnen, bleef ten slotte •yie' 32 overwinnaar over Davos. Reeds nu de eerste rust stond het 31 voor Praag, doch in het tweede gedeelte van den wed strijd wisten de Zwitsers nog een doelpunt te behalen, zoodat de tweede rust met den stand 32 voor Praag inging. In het derde en laatste gedeelte van den wedstrijd speel den de Tsjechen voornomelijk een verdedi gend spel, waardoor zij den stand op 32 wisten te houden. De eindstrijd van het prachtig geslaagde en interessante ijshockeytournooi is dus: 1. Praae: 2. Davos; 3. Berliin; 4. Cambridge,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6