PUROL Kunsten en Wetenschappen. Detreinveibindingenvan Noord-Holland met overig Nederland. RadiferjM Weerbiricht, AGENDA Piinlijke Kloven Provinciaal nieuws Onze zeer moderne kluËsinrichting is voor belangstellen den op aanvraag te bezichtigen. OTERLEEK. ZUID-SCHARWOUDE. BEVERWIJK. A. DE WAAL, Alkmaar, Geestersingel 51, Te lef- 683. Kerk en school JAN COUVÉE (Piano) JOH. BLOK (Viool) Emmastraat 75 - Alkmaar. Cursussen van 42, 22 en 15 lessen per jaar. Stadsnieuws LAAT NIET MEER OP ZONDAG WERKEN, Rustdag voor transportarbeiders te land. Zaterdag 4 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Christina (voor lederen leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Hulpkreten in het luchtruim (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Schaduwen van den nacht. 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatiesa menkomst, spreker de heer K. Rosendaal, van Sneek. Zondag 5 Januari. Cfaema Americain, van 2 uur af doorloo- pende voorstelling Chjistina (voor iederen leeftijd). A. B. T., van 2 uur af doorloopende voor stelling Hulpkreten in het luchtruim (boven 14 jaar). Victoria Theater, van 2 uur af doorloo pende voorstelling Schaduwen van den nacht. Toegang boven 18 jaar. 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatiesa menkomst, spreker de heer K. Rosendaal, van Sneek. 8 uur, De Unie, herdenking 25-jarig be staan I. A. M. V. Sprekers Alb. de Jong en L. J. Bot. 8 uur, 't Gulden Vlies, eerste opvoering van „Als ik Koning was", door de Alkm. Operetteclub. 8 uur, zaal Timmerman te Schoorl, uit voering door het fanfarekorps „De Vriend schap". 2 uur, Stadsschouwburg te Amsterdam, forensenmatineé „Gijsbrecht van Aemstel" Maandag 6 Januari. 1 7.30 uur. Cinema Americain: Christina (voor iederen leeftijd). 7.30 uur, A. B. T. hoofdnummer De gele taverne (dram.), hoofdrollen So-Jin en An na May Wong. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, Schaduwen van den nacht. Extra nummer oa. geluid film The Revellers (boven 18 jaar). ZUIDERZEESTEUNWET. Een wijzigingsontwerp. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging Her Zuiderzeesteunwet. Het beoogt het mogelijk te maken op doel matige en afdoende wijze tegemoet te komen in alle gevallen, waarin het aanvaarden van een nieuw bedrijf of werk zou worden be lemmerd door moeilijkheden, welke zich zou den kunnen voordoen bij de liquidatie van het oude bedrijf, mede in verband met waar devermindering. Het zal mogelijk zijn, aan belanghebben den, die hun op de Zuiderzee gegrond vis- schersbedrijf wenschen te hervormen tot een Noordzeevisscherijbedrijf, toelagen te ver- leenen voor het geval deze belanghebbenden door middel van ingevolge de Zuiderzee steunwet te verleenen creaieten niet voldoen de zouden kunnen worden geholpen. Wat de nadere regeling van de waardever mindering betreft, vertouwt de minister, dat de belanghebbenden, althans zij, die in staat en bereid zijn elders arbeid of bedrijf ter hand te nemen en die tot nu toe verlan gend naar vergoeding wegens waardever- midering hebben uitgezien, bij kennisneming van dit ontwerp tot de overtuiging zullen komen, dat thans veel doelmatiger kan wor den tegemoet gekomen dan door een vergoe ding van waardevermindering, die met zich brengt al de bezwaren verbonden aan de vaststelling van deze waardevermindering. Van de zijde van belanghebbenden is meermalen verzocht de rente ad 5 pet. te ver lagen, mede onder verwijzing naar de Land- arbeiderswet, volgens welke voorschotten worden verstrekt tegen een rente van 4 pet. per jaar. Het wordt dan ook wenschelijk ge acht, de mogelijkheid te openen, om voor be paalde bedrijven, zooals bij voorbeeld land bouwbedrijven, ook ingevolge de Zuiderzee steunwet voorschotten tegen lagere rente dan thans te kunnen verstrekken. Bij de vaststelling der bedragen der gel delijke tegemoetkomingen zal rekning wor den gehouden met de bijzondere omstandig heden van belanghebbenden. BRANDEN. Een eter pakhuis in vlammen. Gisteravond is het complex eierpakhuizen ran de finna J. Wals Cz. te Landsmeer in Vlammen opgegaan. Deze pakhuizen, waarin stapels kisten met eieren opgeslagen lagen, hebben een oppervlakte van niet minder dan 60 are. Tegen de pakhuizen aangebouwd staat links een woonhuis, dat gespaard bleef om dat de wind de vlammen naar rechts joeg, waar een open ruimte aan de pakhuizen grensde. Hoe de brand ontstaan is, viel niet na te gaan, meer dan anderhalf uur achtereen von den de knetterende vlammen volop voedsel in de houten kisten, het stroo der verpakkin gen van de eieren, de wanden en daken van de gebouwen. Veel meer dan de muren bleef er niet over. Er gingen door dezen brand 300.000 eie ren verloren. Liefhebbers van minstens aan twee kanten gebakken eieren kunnen er mis schien vandaag nog hun hart ophalen Tegen negenen waren de vlammen ge doofd en bleven er slechts uitgebreide puin- hoopen over om nat te houden, waartoe de regen het zijne bijdroeg. De voorraad eieren was op beurspolis, het complex pakhuizen bij een Utrechtsche assu rantiemaatschappij verzekerd. Uit het Amsterdamsche gebied ten noor den van het IJ en ook uit de directe omge ving van Landsmeer waren vele honderden belangstellenden te voet en op de fiets er op uit getrokken om den brand te zien. Men trotseerde storm- en regenvlagen, glibberige wegen en donkerte. Het doorgaand verkeer AmsterdamPur- merend ondervond van den brand veel be lemmering en het werd een lange stilstaande file voertuigen. Want de brandende gebou wen stonden langs den smallen hoofdweg tegenover de uitgestrekte rij huisjes, waar heen tallooze bruggetjes-over-de-vaart toe gang gaven. Toen op 'n gegeven moment het publiek al te dicht den brand naderde, richtte een der spuitgasten zijn straal op de men- schenma9sa en dientengevolge kwam er al spoedig wat ruimte. Eerst nadat de vlam menzee haar verwoestend werk voltooid had, gpn het verkeer over den weg hersteld wor- verzacht en geneest men met den en keerden de Landsmeerders naar hun haardsteden terug. - KORTE BERICHTEN. Tusschen 's-Gravenpolder en Nisse zijn elf schapen door de Zuia-Bevelanösche tram overreden en gedood. De bakkersknecht J. Egberts te Almelo, wien door den trein een arm en een been werd afgereden, is aan de bekomen verwon dingen overleden. HET CONFLICT TE SLUISKIL. De Rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, doet opnieuw pogingen tot beëindiging van het conflict aan de cokesfabriek te Sluiskil. De heer Aalberse zal daartoe heden een con ferentie hebben in het dep. van Arbeid, met den werkgever en de werknemers. Een zonderlinge toestand. Reeds meermalen is er van verschillenden kant op gewezen op de noodzakelijkheid van betere en vooral van snelverbindingen tus schen Noord-Holland boven het Noordzee kanaal en het overig deel des lands. In onze kolommen is er herhaaldelijk op aange drongen en door de Kamer van Koophandel is reeds menig verzoek daaromtrent ge daan, maar steeds zonder voldoend resul taat. Toen als lid van den Spoorwegraad een lid uit bedoelde Kamer werd aangewezen (eerst de heer Messelaar alhier en na diens verscheiden de heer Kolster te Den Helder), had men goede hoop, dat in de bestaande behoefte zou worden voorzien, maar wat er ook bereikt werd (zeker, er zijn voor en na wel verbeteringen gekomen), doorgaande sneltreinen naar Haarlem en verder zijn er nog steeds niet. Thans wijst het Hbl. in een artikeltje onder het hoofd „Tusschen Noord en Zuid" nog eens op wat het blad een zonderlinge dienst regeling noemt Wij laten het stuk hier volgen en hopen dat het de aandacht zal trekken van auto riteiten: Wie, van Haarlem uit, Noord-Holland in wil, doet een zonderlinge ervaring op: de hoofdstad van Noord-Holland heeft, met het overgroote deel van die provincie (immers het stuk bezuiden het Noordzeekanaal be nevens het Gooi uitgezonderd) geenerlti snel treinverbinding. Als men het spoorweg boekje nakijkt, dan vindt men dat enkele treinen „snellen" tusschen Haarlem en Uit geest, andere tusschen Uitgeest en Alkmaar maar een sneltrein Haarlem-Alkmaar (of terug) is er niet. En dus ook niet tusschen Haarlem en West-Friesland, ook niet tus schen Haarlem en Den Helder Men moet om een sneltreinverbinding te krijgen, den om weg over Amsterdam makenen daar overstappen. Want van daaruit loopen er goede sneltreinen naar Alkmaar, naar Hoorn en Enkhuizen en naar Den Helder. Dit lijkt ons toch een zonderlinge toe stand. Mag men reeds om het zielental ver wachten dat er sneltreinen loopen tusschen Haarlem dat ruim 115,000 en Alkmaar dat 28,000 inwoners heeft, de zaak wordt nog vreemder als men denkt aan de beteekenis van die beide steden; Haarlem is de zetel van het provinciaal bestuur, Alkmaar is het economische centrum van Noord-Holland. Is de eene dus het hoofd der provincie, de an dere kan men het hart noemen. Doch een groote „motorische" zenuw tusscherf hoofd en hart ontbreekt. ALKMAAR. Telefoon 120. Eerste Kamer, in wier samenstelling het territoriaal-organieke element altijd nog min of meer tot uiting komt, op een goeden dag tot de ontdekking dat dit toch wel gekke blaadjes m het spoorwegboekje zijn. En dan zou misschien, ook op 't stuk van 't snelver keer, de victorie van Alkmaar kunnen be ginnen vóór Alkmaar. En voor heel Noord-Holland. Thans loopt er tusschen Noord en Zuid- Holland nog maar een boemeltreintje Als in de dagen van Craandijk. HEERHUGOWAARD. Bij de alhier gehouden verpachting van het grasgewas aan dijken en wegen van den polder brachten dijken 6098 en de wegen 1008 totaal 7106 tegen 7528 over het jaar 1929 toen de dijken 6278 en de wegen 1250 opbrachten. BROEK OP LANGENDIJK. Door den storm is de bovenmuur van de paardenstal van den heer Jb. v. d. Molen op het Zuideinde geheel ingewaaid, terwijl bij den heer A. de Boer een luik van over de straat door de ruiten vloog, hetwelk op de theetafel terecht kwam en alles verbijzelde STAD. Echter heeft dit nog een veel wijder ge volg: Een Haarlemmer kan, zonder over stappen of boemelen (via Uitgeest d.w.z. langs den korsten weg, beteekent dat ge woonlijk overstappen én boemelen) op het Gooi na geen stuk van zijn provincie be reiken. En wat voor Haarlem geldt, geldt natuurlijk evenzeer voor heel Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant: Wie vandaar naar Noord-Holland wil, moet een stuk boemelen of den omweg over Amsterdam maken. En overstappen moet men a 11 ij d als men naar Noord-Holland wil, waar men ook vandaan komt. Er loopen, van Den Haag en van Rotterdam uit, goede sneltreinen naar alle provincies van het Rijk, ook naar de verst afgelegene zooals Zeeland, Limburg, Gro ningen en Friesland. Alleen naar Noord- Holland niet. Die provincie vindt, tusschen zichzelve en de andere tien, in 't snelverkeer der treinen altijd een hiaat. Het is duidelijk dat men hier niet slechts met een lokaal en zelfs niet met een maar provinciaal belang te doen heeft doch met een hindernis voor heel West-Nederland. Want wie naar Noord-Holland wil, ont- moet dien hinder evengoed als wie er van daan moet. Wij begrijpen dan ook niet goed. hoe het mogelijk is dat de zonderlinge dienst regeling van tabel 66 juncto 67 van het spoor wegboekje tot nu toe zoo weinig aandacht heeft getrokken bij voorbeeld bij onze Kamerleden. Maar mogelijk komt althans de HEILOO. In tegenwoordigheid van het bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw en genoodig- den had gisteravond in School I de eind les plaats van den Landbouwboekhoudcursus Niet minder dan 20 leerlingen behaalden hun einddiploma en wel Annie de Groot, S. J. Waagmeester, Aafje Borst, Aagje Bak ker, Trien Muijs, J. P. Groot, Trijntje Zee man, Dirk Docter, Comelis Muijs, Marie de Jager, Jan Frans, S. Docter, J. Bakker, Guus de Jager, Jb. Gutter, C. Rus, Kaatje Bakker, Guurtje Bakker, IJ. Bruiju en G. Klijn. Na afloop van de les reikte de heer Maas Geesteranus de diploma's uit en wees er op dat de cursisten goed hadden gewerkt. Boek houding, aldus spreker, is noodzakelijk bij het uitoefenen van het landbouwbedrijf, daar door verkrijgt men meer een algemeen over zicht van het bedrijf, daardoor kunnen nieu we bronnen van inkomen worden aangeboord of uitgaven verminderd. Door goede boekhouding bevordert men het sparen en bij boekhouden behoort in goe de tijden een batig saldo. Sparen is noodza kelijk om in de wereld vooruit te komen. Spa ren is 'n noodzakelijke voorwaarde voor voor spoed en welvaart of bij tegenspoed om on afhankelijk te zijn van anderen. Een goede boekhouding is een levensbe hoefte voor de cursisten in eigen bedrijf. Spr. bracht dank aan den heer Huisman, den leider van den cursus, die zijn kennis en wetenschap aan de leerlingen had bijge bracht. Spr. sprak de hoop uit dat de cursis ten propagandisten zullen zijn voor de ande re cursussen die in de toekomst gegeven zul len worden door de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. En hiermede behoort de zoo goed geslaag de cursus weer tot het verleden. Het moet voor den ijverigen secretaris, den heer Maas Geesteranus een voldoening zijn geweest dat alle cursussen van genoemde maatschappij m elk opzicht slagen. Door den heer J. Zijp is een moderne maal stoel met koekenbreker aangeschaft. We hadden het genoegen tegenwoordig te zijn bij het proefdraaien, wat uitstekend van stapel liep. Het een en ander maakt een zeer solie- den indruk, waarop de leveranciers trotsch kunnen zijn. Het verkregen product was van uitstekende kwaliteit. Ten huize van den heer O. de Vries heeft een conferentie plaats gehad tusschen de bewoners van Korte Molenweg enz. en de lichtcommissie van het G. E. B., onder voor zitterschap van burgemeester van Reenen. Doel der besprekingen was, zoo mogelijk, tot electrificatie van dit deel der gemeente te ko men, met als resultaat dat volkomen overeen stemming werd bereikt, zoodat, behoudens goedkeuring door den raad, spoedig met den bouw van het net kan worden begonnen. Men schrijft ons: Dat de z.g. vrouwenavonden van het gezel schap „Nut en Genoegen" werkelijk zeer aangenaam kunnen zijn, hebben wij getracht in ons nummq- van 24 Dec. 1929 toe te lich ten in ons verslagje van de samenkomst op 21 Dec. Wij hadden gemeend de medewer kers nu eens allen te noemen. Wij weten dat wij dan de kans beloopen meer of minder naar genoegen te recenseeren. En werkelijk hebben wij onzerzijds een abuisje te boeken, door het niet vermelden van een nummer, waarin de heer Paul Wit als violist, en mej. T. Reine als pianiste optraden. De heer Paul Wit was onaangenaam ge troffen en maakte ons op dit verzuim attent. Volgaarne willen wij verklaren, dat bedoeld nummer het zijne er toe bijdroeg, om de aan gename stemming op dien avond te verhoo- gen. Bloemenmarkt. De inbreng van trektulpen is nog niet groot en dientengevolge de prijzen verbazend hoog. Men besteedde voor Wm. Copland 8.50 17.50. Fred. Moore 711, Ariadne 67, Rose la reine 810, la Reine 57.20, Bril- lant Star 57, div. Hyacinthen 4—6, Iris sen 59 per 100, roode en witte ducjes heb ben zoo goed als afgedaan. Voor de Russische vluchtelingen is ge durende de laatste week van het vorig jaar in de Doopsgez. kerk ruim 100 gulden verza meld. Binnenkort hoopt de gemeente haar 10.000ste ingezetene te boeken. Dientenge volge zal het aantal raadszetels dan van 13 op 15 gebracht worden. HENSBROEK. falkland". Nieuwjaarsdag gaf de arbeiders-tooneel- :rceniging „Falkland" voor een best be zette zaal de eerste der drie, door den heer L. Mantee, alhier georganiseerde abonne- ments-uitvoeringen, en wij hebben kunnen censtateeren, dat de inzet dezer uitvoeringen schitterend is geweest Administratiën - Belastingzaken Contróle - Balansen En daar deze vereeniging ook voor de tweede uitvoering in Februari met gaande Zon", van Heijermans. geëngageerd is en als derde Daan Pool op het repertoire staat, zoo kunnen wij thans, met zulk een begin, den heer Mantel ook reeds een goed einde voorspellen. Toch moeten ons, ten opzichte van stuk en spel eenige opmerkingen uit de pen. Daar „Falkland''. zooals eens gezegd is, haar „dilletantisme" reeds te boven is, lijkt ons de keuze van stuk niet gelukkig. Het is van het oude, romantische genre, te lang en daardoor te weinig handeling. En voorts, naast de hooge spelkwaliteit van bijna alle spelers, deed het afbreuk aan het geheel, dat de (hoofd)-rol van Otto. bezet was door iemand, wiens spel-kwaliteit, vooral in z'n samenspel met Nelly, beneden het middel matige bleef. Een vereeniging zooals „Falkland" met zooveel leden, mag het spel van één harer beste krachten, n.1, van mej. A. de GierDe Vries, niet in gevaar brengen door het geven van zulk een partner. Naast Trudy was Otto beter, maar tegenover Nelly en ook tegen over Sommerhof, waren de verschillen beslist te groot. Anders over alles niets dan goeds, zoowel tooneel-aankleeding (behalve coulis sen laatste twee bedrijven) als grime, dus voor alles de reeds voorspelde succes avond. WEER EEN BIJBEL VAN GUTENBERG Naar Amerika. Uit Warschau komt het bericht, dat het seminarie te Pelplin zijn kostbaar bezit, een bijbel van Gutenberg, voor ongeveer een half millioen Mark naar Amerika gaat verkoopen, dat is ongeveer 170.000 Mark meer dan kort geleden voor een dergelijken bijbel, ook uit een Duitseh klooster afkomstig, in Amerika werd betaald. Met dezen laatsten verkoop heeft de eenig* bijbel van deze soort Polen verlaten. Het is een van de beroemde exemplaren, waarvan er honderd op papier werden gedrukt en waar van er slechs een dozijn overbleven. Van de op perkament gedrukte kent men er in het geheel zes, onder welke een te Berlijn en een te Leip zig. De prijzen dezer bijbels worden uiteraard steeds hooger. GROET, 9.30 uur, Preekdienst. 11 uur, Zondagsschool. 7 uur, Buitengewone Zangdienst te Schoorl. Bij de naverkiezingen in de Nederl. herv. kerk te Wijk aan Zee is alsnog tot kerkvoogd benoemd de heer K. Jongert die de benoeming heeft aanvaard. De heer K. Eelderink, hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs te den Burg op Texel werd benoemd tot hoofd der te openen hervormde school te Vianan (Utrecht). GEVONDEN VOORWERPEN Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 31 December 1929, 1 en 2 Januari 1930: Dameshorlogeketting; rozenkrans; portemonnaie met inhoud; brief; hand schoenen; sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 31 December 1929, 1 en 2 Januari 1930. Paar veters, A. Smorenberg, Augustijn- steeg 4; belastingmerk, E. Schouten, Kooi- meerlaan 85; kat, C. Ursem, Koningsweg 76; parapluie, Ch. Absil, Snaarmanslaan 103; damesbeugeltasch, met inh., J. Strikken, Verdronkenoord 20; portemonnaie met in houd, K. Tesselaar, Zeglis 5; broche met haar, T. A. Klaver, Uitenboschstraat 55; portemonnaie met inh., H. Plomper, Breed- straat 18; melkbusje met melk, A. v. d. Veer, Prins Hendrikstraat 28; riem, J. v. d. Gulik, Hulststraat 7kindertaschje met inhoud, J. Kramer, Spoorstraat 6a; oorknopje wed. Zwart, Snaarmanslaan 81; portemonnaie met inhoud, J. Butter, Stationsweg 106; 2 doosjes van radioleiding, H. W. Groot Zeg lis 171; belastingmerk, K. v. d. Velde, Kerk plein 4; jongensjas, B. Burgering, KI. Nieuwland 8; zakken kunstmest, W. Broek huizen, Houttil 2; dasspeld. N. Masée Ritse voort 13; horlogeketting, N. v. Son, Dijk graafstraat 7; gasglas, K. v. d. Veer, Pr. Hendrikstraat 28; handschoen, R. van Won deren, Kweerepad 6. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Condities worden op aanvrage verstrekt. DE GROOTE HERMELIJNVLINDER. Rinke Tolman schrijft ons: Met aandacht volg ik in de Alkmaarsche Courant steeds J. Daalders schetsen over vogels en vlinders. In zijn stukje over den grooten hermelijnvlinder moet hij zich ech ter tweemaal vergist of verschreven hebben. De rups van Harpyia vinula (tegenwoordig wordt de naam Dicranura vinula L. alge meen gebruikt) komt namelijk heelemaal niet op berken voor, zooals de heer Daalder no teerde. Uitsluitend voedt zij zich met blade ren van wilgen- en populierensoorten. Ik weet dit uit eigen ervaring en in de vlinder literatuur, die ik zekerheidshalve heb nage- naar waarnemingen, verricht in den morc-wi van 4 Januari Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt 61 Hoogste barometerstand 767.9 te Weeneo. Laagste barometerstand T30.3 te Nori ^Verwachting, geldig tot den avond van 5 ^Krachtige, tijdelijk wellicht stormachtig» Zuidelijke tot Westelijken wind betrokken tof zwaar bewolkt met regenbuien later mogen* tijdelijke opklaringen, iets kouder. slagen, komt de berk nergens als voedsel plant voor. Hetzelfde geldt voor de kleine hermelijn, vlinders (de Cerura-soorten); alleen de rups van Cerura bicuspis Bkh., die echter uiterst zeldzaam is, kan op berken worden gevonden. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen een advertentie waarin een dame plaatsing zoekt als betalend logee. Daar ae advertentie noch de enveloppe den naam van de afzendster draagt, kunnen wij deze annonce niet opnemen. De betrokken dame gelieve ons naam en adres op te geven, AFD. ALKMAAR DER N. R. V. NAAR AMSTERDAM. De afd. Alkmaar der Ned. Reisver- eeniging heeft Vrijdag 31 Januari weer een bezoek aan Amsterdam georgani seerd ter bijwoning van de Opera Rigo- letto. De trein van 12 uur uit Amster dam, die anders tot Uitgeest loopt, rijdt dan door tot Alkmaar. EEN 45-JARIG JUBILEUM. Maandag 6 Jan. zal het 45 jaar geleden zijn dat de heer Joh. Lauwers zich alhier als opticien vestigde. In dien tijd heeft de naam Lauwers in de optische branche en later in de baudage niet alleen in Alkmaar maar vrijwel in geheel Noord holland vertrouwen verworven. Veel is er in deze 45 jaar gewerkt öm datgene te krijgen wat nu tot stand is gekomen namelijk een 1ste klas zaak welke het volle vertrouwen geniet van cliënten en van directies van ziekenhui zen, ziekenfondsen, van spoorwegen, scholen, gemeenten en Burgerl. Arm besturen, Witte Kruisafdeelingen enz. De heer Lauwers is een half jaar gele den overleden. Van huis af aan heeft zijn dochter in deze zaak gewerkt en de laatste 8 a 10 jaar door ziekte van haar vader den verkoop geheel zelfstandig op zich genomen. Door haar en met hulp van haar moeder is de zaak tot nog grooter Bloei gebracht. Wat het optische deel betreft is mej. Lauwers geheel vakkundig. Zij heeft de theorie geleerd door privélessen van des kundigen en de practiik doordat zij op verschillende werkplaatsen en inrichtin gen op dit gebied hier te lande gewerkt heeft. De afdeeling baudage, welke naast de optiek één der hoofdafdeelingen gewor den is, werkt reeds jaren met succes en geniet bij de doktoren onbeperkt ver trouwen. Leverantiën van genoemde artikelen geschiedt, evenals de optiek, aan alle reeds genoemde inrichtingen. Van de andere afdeelingen noemen wij nog die voor fotografie en medische in strumenten. Het voorschrift der medici kan dan alleen doeltreffend zijn wanneer het vakkundig en met zorg uitgevoerd wordt en hiervoor is noodig vakkennis, ver antwoordelijkheidsgevoel en toewijding. De zaak en naam Lauwers waarborgen d!t. Op dezen 45-jarigen gedenkdag, kan de familie Lauwers zeker in alle opzich ten voldaan zijn. VOOR HET DIERENASYL. Bij de penningmeesteresse der afd. Allé maar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren zijn voor het te stichten dierenasyl nog de volgende giften ingekomen: Familie v. d. B. 5; familie v. d. L. 5: -rouw N. N. 2.50; „toevallige baten LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.20 uur licht op. Men schrijft ons: V ie bovenstaande regels leest, zal wellicht niet direct beseffen, dat de huisvrouwen in direct ook met dit wetsbesluit hebben uit t« staan, en toch is het zoo. Ingevolge art. 1496 van de arbeidswet 1918 is de Zondag thans ook voor bezorgen van consumptie als rustdag aangewezen. Een sociale maatregel welke men moet toe juichen, want waarom is het noodig dat menschen die zes volle dagen werken, ook nog een zevende dag voor ons klaar staan om dingen te doen die evengoed des Zater dags kunnen geschieden. Ik heb hier het oog op melkventers, fruithandelaren, die de« Zondags na 10 uur v.m. niets meer mogen bezorgen, en niet minder de banketbakken» Deze mogen op Zondag niets meer late b« zorgen. U ziet dat met dit besluit, hoewel ha lijkt of het de huisvrouw niet aangaat, z& hiermede wel degelijk rekening dient te hotS den. Alleen warme in keukens bereide spifc zen mogen op Zondag vervoerd worden. rl«, laten bezorgen van koekjes, ge bak jas sq

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2