Ös tweede Haagsche conferentie Kunsten en Wetenschappen. Telegrammen - 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. De Konin gin is voornemens aanstaanden Donderdag den gedelegeerden ter conferentie en enke len Nederlandschen autoriteiten ten palei- ze Noordeinde een muzikale soiree aan te bieden. Laatste berichten. HET SPORTPARK. Marktberichten Tijdschriften Luchtvaart Tooneel. AMSTERHAMSCliE HEERS van 6 Januari 1930 Opgave van l'o^dhollantl^ph ijamiiiomvoreiliet. I - v« 2U V pl.m. 2.16 w De Prins is voornemens een gedeelte bij te wonen van de ontvangst, welke het 1Haagsche gemeentebestuur den gedele geerden a.s. Woensdagavond in de zalen „De Twee Steden" aanbiedt. Oostenrijk kan niet betalen. 's-GRAVENHAGE, 6 Jan. Hedenmor gen is een vergadering gehouden van de commissie der niet-Duitsche herstelbeta- lings-vraagstukken. Hieromtrent is in de Êngelsche persconferentie medegedeeld, dat het grootste deel dier vergadering was gewijd aan de Oostenrijksche kwestie. De bondskanselier Schober verklaarde dat de bi-liberale besprekingen zonder suc ces waren geweest en herhaalde dat Oos tenrijk niet kan betalen. Benesj, Moronescu en Mrozowsci spra ken als hun meening uit, dat een oplos sing mogelijk is. De bi-liberale besprekingen zullen wor den voortgezet. Ook Bulgarije kan niet veel betalen. In de vergadering der commissie tot be spreking der BulgaarscHe kwestie ver klaarde de Bulgaarsche gedelegeerde Bouwff dat Bulgarije niet veel kan beta len. Een commissie van redactie zal om 4 uur bijeenkomen om een verbetering en aanvulling van het schema van het voor stel van Bulgarije op te maken. De niet-Duitsche commissie vergadert morgen. De betalingstermijn. In de vergadering van de zes uitnoodi- gende mogendheden hedenmorgen werd de kwestie van den betalingstermijn bespro ken. Frankrijk hield vast aan den datum van ien 15 dezer maand, Duitschland van den laatste. De besprekingen worden heden om 3 uur voortgezet. Vergadering met den architect. Op 15 Febr. de aanbesteding. Hedenmiddag heeft ten stadhuize alhier eer, Vergadering plaats gehad van de commissie van publieke werken met den heer Jan Wils. Hierin is algeheele overeenstemming bereikt. Op 15 Febr. a.s. zal den verbouw van het sportpark aanbesteed worden. De nieuwe in- richting zal op 1 Juli van dit jaar gereed zijn. 1929 VOOR DEN HAAG EEN GOED JAAR. Bij de opening van de raadsvergadering flield de burgemeester heden de gebruikelijke Nieuwjaarsrede, waarin hij naging de be langrijkste gebeurtenissen van het afgeloo- pen jaar, dat in velerlei opzicht niet ongun stig was voor de gemeente, wier bevolking met 7545 zielen toenam en op 1 Januari jl 432639 zielen bedroeg. Over het algemeen noemde de burgemeester 1929 een economisch prachtjaar voor residentie. CREMATIE Mr. SANNES. Hedenmiddag heeft op Westerveld ynder zeer groote belangstelling de cre matie plaats gehad van het stoffelijk overschot van mr. G. W. Sannes, in le ven lid der 2e Kamer. Uit alle deelen des lands o.a. uit Friesland, Groningen en Zeeland waren deputaties van orga nisaties naar Westerveld gekomen om den overledene de laatste eer te bewij zen. Zoowel uit de vakbeweging als uit de S. D. A. P. waren honderden naar Westerveld gekomen. Onder de aanwe zigen merkten we o.m. op: Dr. F. M. Wibaut, Ir. I. W. Albarda, J. H. T. van Zadelhof, Dr. J. van den T.empel, A. W. Michels, A. H. Gerhard, Dr. van der Waerden, Ds. A. van der Heijden, mevr. de VriesBruins en vele anderen. Toen de stoet zich op de begraafplaats in bedeging zette, volgde een onafzienbaren schare del ijkbaar, die gedekt was met de vlag tier S.D.A.P. Onetlbaar waren de met rouw floers omhulde vlaggen en vaandels, die door de deputaties der organisaties in den stoet werden meegedragen. Onmiddellijk gingen de Heden van 't partijgebestuur der S D A P pnder wie de heeren J. Oudegeest en C. Wou den waren. Daarna volgden de leden der S D. Tweede Kamerfractie en daaracher de 'deputaties uit de verschillende deelen van ons tand en de A. J. C. De stoet werd gesloten Hoor honderden anderen belangstellenden. Onder de tonen van een lied van J. S. Bach werd het stoffelijk overschot de aula binnen gedragen en te midden van vele bloemstukken werd de baar neergezet. Rondom werden de -yaandeldragers en draagsters opgesteld. Al lereerst werd 't woord gevoerd door den heer Ij. Oudegeest, voorzitter van 't partijbestuur der S.D.A.P. Nog zijn de klaagtonen niet ver stomd van de laatste maanden, zei hij, toen een maand geleden één onzer besten wegging, 3och wij staan aan 't graf van hem, die tot de allerbesten behoort. Hij kwam tot ons in 1903 in den tijd toen wij bijeen zaten als verstomd, verjaagd, uit- gebannert, in een tijd, dat meer dan gewone moed noodig was om lid der S. D. A. P. te zijn Utvoerig vertelde de heer Oudegeest van het leven uit die dagen. Hij zeide niet alleen te spreken namens de partij en de vakbeweging van binnen de grens van 't land, maar hij sprak ook na mens de Belgische partij een woord van her denking en zoo 't mogelijk is een woord van 'troost tot de achtergeblevenen. Ir. Albarda sprak namens de Kamerfractie der S. D. A. P. Hij zeide dat Sannes één van 'de allerbesten in den kring van de beide Kamerfracties der S. D. A. P. was, een stra lend middelpunt. Werd 't soms moeilijk een goed bedoeld woord te beluisteren, niet als mr. Sannes het woord had. "w werd dikwijls herinnerd aan 't gevaar, dat hij liep door zich met 't oog op zwakke gezondheid niet te ontzien. Vaak werd hij ernstig, vaak op humoristisch wijze gewaar schuwd. nam dit lachend op. Hij wilde z'n leven gebroken, wetend dat 't beter was dat in een klein boek elke bladzijde werd be schreven dan dat er een dik boek is. waarin niets staat. Sannes had een groot verstand, aldus ver volgde spr. Hij kondigde vraagstukken aan en als hij ze behartigde, waren ze altijd goed uitgewerkt, nooit onbeholpen of onvoltooid. Z'n groote gaven waren voor ons een groote kracht die wij niet kunnen, maar noode moeten missen. Vervolgens sprak de heer K. de Boer. Hij herinnerde aan 't zeer vele en moeilijke werk, door den heer Sannes in Friesland verricht. Er is geen plaats in Friesland, waar hij niet heeft gesproken. Hij was een spreker die zich geheel gaf. Namens den raad van beroep, waarvan mr Sannes lid was, werd de overledene ge huldigd als soc.-dem. en aan de andere zijde als griffier van dat college. Dr. Wibaut was de volgende spreker Sannes, aldus deze, er wordt je een ver diende dank gebracht, maar je hebt dien niet noodig, want je heele leven zoolang je dit in dienst van de beweging hebt doorgebracht, is de grootste voldoening geweest die een leven geven kan. Je bent altijd geweest de sociaal-democraat van de grootste opvatting, die er zijn kan. Je hebt meer gedaan dan van je geoorloofd was, maar je kon niet anders. Namens de Zeewsche partij bracht nog de heer Ouderdijk een laatste groet. Onder het spelen van den treurmarsch van Chopin daalde de kist onder opgeheven vaan dels en vlaggen. Een broer van den overledene dankte allen, die van belangstelling blijk gaven. Ten slotte werd ht lied van „Aan mij" ge zongen, waarmee de plechtigheid was afge- loopen. (Ongecorrigeerd). DE ONTPLOFFING TE KEHL. Omtrent de ontploffing te Kehl wordt nog gemeld, dat een distalleerketel met 4000 liter metrelalcohol in de lucht is gevlogen. Van de drie ernstig gewonden zijn twee overleden. Omtrent de oorzaak tast men in het duister ALKMAAR, 6 Jan. 1930. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 71 Vette koeien f 230—450, han del matig; 3 Vette kalveren 100120; Vette kalveren per ned. pond 1.50—1.80; 26 Nuchtere kaiv. (slacht) 10f 32; 507 Vette Varkens (zware) per ned. pond f 0.80 0.83; Zouters per ned. pond f 0.76 Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Jan. 1930 Langendijker Groentenveiling. Peen 1 Gele Kool els. 2.505.70; Deensche Witte Kool 1.60—2.40; Uien 2.30— 1.10; Roode Kool le s. 3.50—f 6.50; f 2 50; Grove Uien 2.50; Drielingen 1.30 1.50; Nep 2.30; Groene Kool f 7.50, alles per 100 K G. Aanvoer: 1200 K G. Peen; 82000 K G. Roode Kool; 23000 KG. Gele Kool; 40.000 KG. Deensche Witte Kool, 2300 K.G Uien. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Jan. 1930. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 2050 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Jan. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 423 vette koeien, le kw. 1.10 1.18; 2e kw. 0.90-/ 1.04; 3e kw. 0 76 0.86 per K.G. slachtgewicht; mindere voorten 0.60—0.70; 100 Melk- en kalf- koeien 250375; 58 vette kalveren 2e kw. 1.10-/ 1.20; 3e kw. 0.90-/ 1.10 per K.G. levend gewicht; 56 Nuchtere kalve ren 142298 Schapen 36—42; 640 Varkens, vleeschvarkens 90110 K.G. 0.95 0.96; zware varkens 0.94—0.95; vette varkens 0.93—0.94 per K.G. slacht- gewicht; 84 Paarden HXL_/ 225. Auto-Leven Het eerste nummer van den 18den jaar gang van Auto-Leven adres Hofwijck- str. 17 den Haag ligt voor ons. En dat nummer is wel bijzonder belang wekkend, al ware het alleen om den platte grond en de lijst der standhouders van de a.s. R. A. I. Verder houdt een woord van de redactie bij den aanvang van 1930 een be lofte in, die veel goeds belooft. Fief Numann beschrijft dan verder de Automobiel-Salon te New-York (met mooie kiekjes tusschen den tekst); Thea vertelt het een en ander over De vrouw aan het stuur terwijl verder het nummer een aantal kleine re bijdragen bevat, die alerlei bizonderheden over automobilisme bevatten. Als geheel dus een goed nummer. En als Auto-Leven zoo door gaat, dan wordt ook deze jaargang weer een mooi geheel, dat velen in hun archief zullen bewaren! ZESDE RETOURVLIEGTUIG TE KARACHI. Mail voor Parijs aan boord. Het zesde retourvliegtuig, de P.H.-A.E.N is Zaterdag te 5.30 van Akyab vertrokken en te 14 uur te Allahabad aangekomen. Aan boord is alles wel. Nader meldt men ons: Bij de K.L.M. is bericht binnengekomen dat het zesde retourvliegtuig hedenmorgen te 6.15 uit Allahabad is vertrokken en te 16 30 te Karachi is geland. Alles is wel aan boord. Morgen wordt de reis voortgezet. Aan boord bevindt zich 36 K.G. mail, uit Saigon, welke mail te Bankok was ingeno men, bestemd voor Parijs. DE VERMISTE AMERIKAANSCHE VLIEGERS. Eyelson bezocht in 1928 Schiphol. Naar men uit verschillende berichten heeti kunnen vernemen zullen de Russische vlie gers Gromof en Tsjoechnowski per vliegtuig nasporingen doen in het Noordpoolgebied naar de sinds eenigen tijd vermiste Amen- kaansche vliegers Eyelson en Borland Waar namen over het algemeen weinig zeg gen, zullen velen wellicht meer belangstel ling hebben voor het nieuwe drama, dat zich, naar gevreesd moet worden, aan de Noordpool heeft afgespeeld, indien wij er aan herinneren dat Eyelson de man is ge weest, die in gezelschap van den beroemden Wilkins in den zomer van 1928 een bezoek heeft gebracht aan onze vlieghaven Schip hol, waar beiden door verschillende autori teiten op luchtvaartgebied werden ontvang »i Op Eyelson en Wilkins was toen de belang stelling der wereld gevestigd, aangezien zij in genoemd jaar per vliegtuig over de Noord pool gevlogen zijn. KALENDERS. De Kunstkalender 1930, uitgave van „De Friesche Winkel", alhier, uitgevoerd op zwaar kunstdrukpapier, geeft op het eerste blad een foto van de bekroonde etalage (No vember 1929). De andere bladen zijn ver sierd met mooie foto's uit de stad, o.a. van het Stadsziekenhuis. ALS IK KONING WAS. Oostersche Opéra-Comique in 3 bedrijven door Adolphe Adam. Een stampvolle zaal gisteravond bij een première van bovengenoemd stuk. Een stampvolle en een enthousiaste zaal Een groot succes dus! De Alkmaarsche Operette Club had in studie genomen het bekende „Als ik koning was". Dit werk, voorheen wel eens door be roeps-gezelschappen opgevoerd, werd thans voor de eerste keer in Nederland door dille- tanten voor het voetlicht gebracht. Dat de A. O. C. de eerste vereeniging in Nederland is, die dit stuk aandurfde, pleit wel voor haar willen en kunnen. Want het werk is zwaar, soms te zwaar voor dilettanten. Er werden dan ook een kleine 80 repetities gehouden, alvorens men de opvoering aandurfde. Maar deze vele repetities hadden dit voor, dat het stuk er goed in zat, zoodat al dadelijk con tact met het publiek verkregen was, toen het scherm nog maar nauwelijks was opgegaan. We zullen thans even den inhoud van het stuk mededeelen. We moeten ons verplaatsen in het jaar J500 te Goa in Voor-Indië. De Portu- geezen hebben voor kort Indië ontdekt en zullen er groote veroveringen gaan maken. Den visschers, die zich ter vischvangst wil len begeven, worden door Zizel, een belas tingambtenaar, boeten opgelegd Ook Piféar en Zélide zijn zijn slachtoffers. Zéphoris snelt de laatste ter hulp. Wanneer Piféar hem de hand zijner zuster vraagt, blijkt dat zij geen bruidschat meer bezit. Deze is voor levens onderhoud gebruikt, daar Zéphoris met vis- schen niets verdiende. Hij droomt slechts van de vrouw, die hij 't leven redde en die hem onbekend is gebleven. Bij een bezoek van den vorst, Néméa en Kadoor herkent hij in de prinses de geredde en weet hij, dat aan zijn droom een einde is gekomen, voora', omdat Kadoor hem dwingt te zwijgen. Moe deloos zinkt hij neer en schrijft in het zand: „Als ik koning was" en valt in slaap Zoo vindt hem de vorst. Deze besluit zijn wensch te vervullen en laat hem naar 't paleis voe ren: één dag zal hij koning Ontwakend is Zéphoris zeer verwonderd als vorst te worden begroet. Als evenwel al zijn bevelen worden uitgevoerd, twijfelt hij niet meer. Kadoor vreest het ergste, want tusschen Zéphoris en Néméa is het tot een ve-klaring gekomen. Op zijn raad beveelt de vorst den visscher weder in slaap te brengen en hem in zijn hut neder te leggen. Wakker geworden, gelooft Zéphoris zich nog altijd vorst voor al, als hij verneemt, dat al de door hem ge geven bevelen zijn uitgevoerd. Néméa komt berouwvol tot hem en redt hem, als Kadoor hem wil lafën dooden. Bij die gelegenheid onthult Piféar den vorst, dat Kadoor in 't geheim met de Portugeezen samenspande Dank zij het bevel van Zéphoris. om het leger terug te roepen is het land gered wordt Zéphoris belfond en met Néméa verbonden Als we nu even het spel c.s. nader be schouwen, dan moeten we alleererst een complimentbrengen voor de meer dan schitterende décors en costumes resp. gele verd door de heeren Theo Groothuizen en J Ridderikhof. Alleen deze waren een bezoek ten volle waard, temeer waar men met ge kleurd licht zeer fraaie effecten verkreeg Onmiddellijk daarna moeten we de fraaie grime v;N den heer Jac. Groothuizen noe men, die geheel paste bij het Oostersche cachet van het stuk zelf Dan komer. we bij het ballet in het tweede bedrijf, waar we naast de fraaie costumes uitstekend werk zagen van mej. Nellv van Alphen met haar partners. Dit ballet ontlokte zulk een enthousiasme, dat de danseressen wel een reprise moesten geven. Buitengewoon goed geslaagd dus. en een succes voor Hanzi Goetze, die dit baliet on der haar leiding had! En nu de spelers zelf. Na een ietwat weifelend begin, dat mis schien op rekening van de muziek mag wor den geschreven, kwam al heel gauw de stemming er in en vooral, toen Zéphoris de visscher, het tooneelbinnenzweefde was alles in orde. Van toe\ af hebben we een goed samenwerkende g P spelers gezien, slechts even onderbroken in het laatste be drijf, toen Zelide even in de war was Ge lukkig was het niet storend en men sloeg er zich flink door heen. De mooiste momenten v n steeds als het duo Néméa-Zéphoris samen speelde en daar, waar Moessoel, de koning, de prinses, de beide visschers en Zelide hun kunnen ten beste gaven. 't Is nog altijd te betreuren, dat het stem geluid van mej. Van Vliet niet sterk is. al was dit stukken beter dan bij de Geisha opvoeringen. Haar spel was goed en soms uitstekend Mej Nelly van Alphen had een zware taak Zij moest plotseling invallen voor de ziek geworden mej. M. Bijl. De lang niet gemak kelijke rol heeft ze uitstekend vervuld en dank haar routine sloeg ze zich steeds door de moeilijkheden heen. Haar spel was dik wijls zeer fraai. Van de heeren moeten we allereerst dc heer Schats noemen. Deze was den geheelen avond de lieveling van het publiek. De mooi ste momenten waren wel die, waarin hij speelde. Naast een mooi stemgeluid gaf hij niet minder mooi spel te zien. Zeer geslaagd was het moment, waarop hij ontwaakte en zich als koning geprommoveerd zag. Ver legen, vreemd, schuchter en later zeer posi tief in zijn bevelen, ziedaar eenige staaltjes, waarmee de heer Schats veel succes had. De heer A. Govers speelde een bizon der geslaagden koning, die hoe langer hoe beter werd. Hetzelfde kunnen we zeggen van de heeren D. Melis, als prins, C. van 't Veer als vis scher en R. Vóórhaar als Piféar. den visscher De heer Vóórhaar had slechts een kleine rol Maarhij voerde de regie en dat was een heel moeilijke taak. Want vooral dit stuk stelt zeer tiooge eischen aan de regie. Dat het met zooveel succes opgevoerd kan worden is dan ook wel in de eerste plaats aan den heer Vóórhaar te danken En de muziek? Daarvoor wijzen we naar wat onze muziekcriticus hieronder schrijft. Aan het slot kregen de dames bloemen en de heeren Gerritse en Vóórhaar elk een krans Een pracht-avond dus. En een belofte voor de volgende opvoeringen! Eén opmerking nog slechts! We i.ebben i dikwijls geklaagd over te laat beginnen, over het beruchte Alkmaarsche kwartiertje. Gisteravond werd tamelijk goed op tijd be gonnen, maar nu bleken sommigen van het publiek er een eigen tijd op na te houden. Begrijpen deze niet, dat het loopen door de zaal, het zich wringen door de rij al heel erg hinderlijk is èn voor de spelers èn voor het publiek? Van algemeene bekendheid is de ouver ture der opera comique „Si j'étais roi" van Adolphe Adam en dat dankt zij aan het feit dat zeer veel harmoniekorpsen deze bevallige ouverture op hun repertoire hebben. De Alkmaarsche Operetteclub had tame lijk hoog gegrepen door dit werk in studie te nemen, doch als men niet vergeet en men mag dat niet vergeten dat de uit voerders alle dilletanttn zijn, dan moet men toch verklaren dat er bij dit gezelschap ern stig gestudeerd wordt. Men geeft zich veel moeite blijkbaar om zoo gunstig mogelijk voor den dag te komen. En wat 'n flinke, werkelijk goede stemmen zijn er onder hen die in dit werk een hoofdrol hebbenb.v. de visschers Piféar en Zepharis, de koning van Goa, de prinses, zijn nicht (wel jammer is het dat zij zulk 'n sterk vibrato laat hooren) en nog anderen. Ook het koor was goed, maar evenals bij alle gemengde koren is ook hier de algemeene kwaal aanwezig dat er te weinig heeren bij zijn. Ondanks dat euvel LAKEROL IN DEN MONc houdt ds keel gez0l1(j p ook de andere gevo^ organen, die zoo licht J'* den aangetast met oat t natte weer, beschermt met Lakerol. - Ge kent Lj kerol toch? Lakerol is lekk en frisch van geur en smaajï L" ,oor»1 «p g'0.„, -64>t LAKEROL PASTILLES 60 ct p. d. bij tilt Apeth. en Or t,. maakte het een verdienstelijk entree. Het koor in het le bedrijf achter de schermen en zonder begeleiding is gevaarlijk. Is er niet iemand die daar even leiding kan geven, het zou dan zekerder klinken. Men dient er ook zoo veel mogelijk voor te zorgen dat als het slotaccoord der ouver, ture geklonken heeft, het gordijn onmiddellijk opengaat, dat duurde nu te lang. De muziek is zoetvloeiend en vond onmid. dellijk den weg naar de hoorders (de zaal was vol) die al spoedig spontaan applaudis. seerden, evenals voor het keurig uitgevoerde ballet. Verder kunnen mijne mededeelingen niet gaan, doordat het laatste bedrijf voor mij te laat begon. De heer Joh. Gerritsen dirigeerde rustig wel eens wat te rustig dunkt me. Niet te be scheiden zijn, heer Gerritsen! Het strijkorkest had aan de ouverture soms de handen meer dan vol, bij de bege- leiding werd het beter. A.s. Donderdag, tweede opvoering in 't Gulden Vlies; we htf- pen voor de operette-vereeniging dat het suc ces evenredig aan deze eerste opvoering zat zijn.A. K.i DE GESTOLEN VAN DYCK. De Londensche kunsthandelaar Godfrey Phillips, die in plaats van een schilderij van Van Dyck ter waarde van 30 000 een lee- ge kist ontving, heeft thans, zoo melden Ên gelsche bladen, een wonderlijk briefje gekre gen. Het is te Londen gepost, geschreven o| een blaadje uit een blocnote en bevat n hoofdletters het volgende: „Monsieur, het schilderij is in Antwerpen u kunt het terug krijgen en opzienbarend? feiten betreffende den diefstal!!!! „Als u de Londensche couranten geld aan biedt voor informaties, krijgt u resultaat. „O, wat een diefstal". De heer Phillips denkt aan een misplaA ste grap, maar heeft het briefje toch in han den der politie gegeven. Ook de vingeraf drukken op de lijst worden onderzocht. jjOui vaneen per diaadiooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 B ANK-INSTELLING EN. Handel Mpij CerL v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Fatent Calvé Delit Lerb Centrale Suiker Holt Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITLNL. Am. Smelting Anaconda Betbleb Steel Cities Service Steel romm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg. Explor. Mij. Boetoo Redjaog Leboog PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Per lak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Gem. Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Union Paciiic abasb Eig. •Exdividend. fExclaim. Koers van beden V orige ol.m Koers plm. pl.m 1.30 1.45 .2 - 1021/r 1667/, 167 216 157'/, 510 540 2/1 70 U0'/4 111-2 11 è-12 110-i 15ta/, 1 07, 15^-61 14 3/ lol 1 i-51 591/4 100 0 32/ 327 */8-3l <27- 8 46/ 469 4ö9-£ 741/, 75 148»/, - tb 3,g 281 4 2^/2 0 GC'/s T 171 2' 0 545'/, 545'/, 545 0 3/ lol',, 0 0 l/4 1611/, IfH 143'/, 1 '5 m- 121 38fii 4 4013/, 4 40 -41/. löbM 103 1483/, 149 14-50 148-9 88 c5 19U/, 112 IÜ 51/4 6 3? 32 1 Ov, 190 81 77'/, 85 Va 87 8 1/, 316 3 *514 1 il/4 383 38D72 i88 k 373 11 ^72 531, 59 '5i/9 25u4.| 1 6/, 214 546/8 54-5 SI'/, 110.1 ltO->/» 149.'/, 32->-9 4007,-7 51/'/.-8 401-3 162 148f '35-V* PROLONGATIE vorige koers 3* oCt. lieden 3»/. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Looden Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo 100 New-ïork italiC s t Vorige Koers op koers heden 3 uur 12 08i3/w 12 üfc 0 g 59.17 59.1/ k 9.751/, 9. 57, 8 34.637, 34 62 k 48 10 48 10 34.927, 34 90 k 66.427, 66 40 66.677, 60.627, fc 66.427, 66.40 k k 2-47*/,, 2.47'/, l_| 12.97»/, 12,96

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8