geiden in deposito verieenen credieten A G E ft' 1* A Binnenland Provinciaal nieuws Groot spoorwegongeluk in Tunis. Stadsnieuws 3Dt n rvoi iiix; Rjéiririfecfc Weerbtright. AMSTERR4MSCHE BKURS van 7 Januari !930 Opgave van Koordliollanilseli liiuultMiinvn'ciiict. S Vi WIJ NEMEN 1 Diaedag 7 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Chrietina (voor iederen leeftijd. 7.30 uur, A. 3. T.: De geie taverne (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Schaduwen van den nacht (boven 18 jaar). Woensdag 8 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Christina (voor lederen leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: De gele taverne (bo ven 18 jaar). 7.30 utrt Victoria Th««tci; Schaduwen yan den nacht (boven IS jwar>. 8 uur, Dancing Harmonie, voordracht avond Maatsch. t. Nut v. 't Algemeen. 8 uur, Harmonie, tweede opvoering Hans DrifJ. I DE ZUIDERZEEWERKEN. Zondagmiddag van 122 uur heeft een der drie centrifugaalpompen van het elec- trisch gemaal bij Medemblik proefgedraaid. Nadat eenige strubbelingen verholpen wa ren, slaagde de proef uitstekend. De motor was aangesloten bij het streeknet, daar het speciaal aangelegde hoogspanningsnet nog stroomloos is. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De oplichter H. uit Zeist, die eenige maan den geleden van een garagehouder een zoo goed als nieuwe auto huurde en dezen te rfoorn verkocht, waar hij in beslag werd ge nomen, is heden te Soest in de val geloopen Hij heeft al den tijd, dat hij gezocht werd, in 't buitenland doorgebracht, waar hij zich opnieuw aan oplichtingen schuldig heeft ge maakt. In Soest werd hij door Zeister politie agenten in burgerkleeding herkend en ge arresteerd. HEILOO. Auto tegen een boom. Hedenmorgen te ruim half negen heeft op den Rijksstraatweg, even voorbij de Kraaien- laan, een auto-ongeval plaats gehad Een luxe Chevrolet, bestuurd door den heer De jager uit Koog aan de Zaan, reed door een defect aan de stuurinrichting tegen een boom links van den weg. De wagen werd van voren geheel in elkaar gedrukt. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Dadelijk werd assistentie gevraagd van de Kennemer Auto-garage te Alkmaar. Spoedig arriveerde een reddingswagen, die de ernstig beschadigde Chevrolet naar de garage ver voerde. zaden en tuinbouwartikelen open te stellen tot 10 Januari a.s. en geen groente meer los tc vervoeren. Besloten werd om in Februari weer een verloting te houden en niemand uit te slui ten (het vorig jaar stelde men voor de onge regelde bezoekers uit te sluiten); Nog werd uitgekeerd 1 3,4 pet. restitutie aardbeien. W ARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht van 30 Dec.—4 Jan 1930. De laatste dagen van het vorige jaar en de eerste dagen in dit nieuwe jaar hebben niet veel verandering gebracht in de prijzen van dc koolsoorten. Wel was er Zaterdag, de laat ste dag van deze veilingsweek, een zeer groote aanvoer. Tot nog toe was dit hoogste, ni;t minder can 103 aanvoerders met roode kool met een g:\vichi van ruim 15 wagons en 20 waren er met Deensche v, itte, waarvan de aanvoer niet zoo groot was. 43000 K.G. en een halve wagon gele kool waren er ook nog. Zooals boven vermeld was, is er niet veel ver andering in den prijs waar te nemen en bleef deze zoowat eiken dag het zelfde voor de roode kool. Dinsdag was het wel de beste markt van deze week. Een flinke aanvoer van bijna 10 wagons roode kool, waarvan de le soort opbracht van 3.70 voor de grootste soorten en tot 6.90 toe voor het mooie kleine goed. 2e soort ging van 2.60—6.60 zelfs per 100 K.G. en uitschot gemiddeld voor 1.50. Donderdag was de prijs voor d; le soort vrijwel gelijk, alleen kon de 2e kwa liteit niet meer dan 5.60 opbrengen voor de aller mooiste soort. Zaterdag kon de prijs dien grooten aanvoer nog dragen en zakte ét roode kool niet, daardoor in prijs. Een bewijs, dat ondanks het slechte koolweer de roode kool nog wel gewild is. Deensche witte kool is minder goed ge vraagd en dat geeft voor den grooten voor raad wel wat te denken. De prijs was ook weer minder dan de vorige week. Bij de 1ste soort gingen de groote van 1.601.90 en de kleine hoogstens 2.70 dc 100 K.G. Zater dag was het weer iets lager en kon le soort niet meer opbrengen dan van 1.502.50 en de 2e soort bracht niet meer op dan ƒ110 de 100 K.G. De uien waren ook minder in prijs de laatste dagen. De eerste twee dagen brachten deze nog op boven de 3—3 40, maar de laatste dag was de prijs gemiddeld 2.50 de 100 K.G., ondanks den kleinen aan voer van 6100 K.G. De gele kool was nog van precies denzei! den prijs. Eerste soort met klein gewicht ging tot 6.30 de 100 K.G., de groote voor 3 50, 2e soort ging Donderdag van 3.50 tot 5.70 Dien dag was er de grootste aanvoer van deze week ruim 7.000 K.G. Meer arvdere soorten groenten is er niet aangebracht deze week en de bloemkool is gelijk met het jaar 1929 verdwenen. De tuinbouwver. „De Vooruitgang", hield Maandagavond een druk bezochte leden ver gadering in café Helder. De voorzitter, de heer N. F. Helder, open de, verheugde zich over het groote bezoek en wenschte den leden voor 1930 een rijke oogst en hooge prijzen. De rekening en verant woording van den administrateur over de geleverde groente was niet rooskleurig. Ge veild zijn 111243 Kg. groente, opbrengst 13101.86. De totale onkostenrekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag resp. groot 1813.59 en 1833.77, nadeè lig saldo 19.18. Er is echter nog een voordeelig saldo van de aardbeien a 10.10, zoodat er met de 8 pet. die geheven is van de bruto ontvangst, niets bij moet. Goedge keurd. Bespreking verveer van producten Het bestuur heeft met inschrijving minder prettige ervaring gehad, reden waarom h voorstelt om het vervoer wederom te gunnen aan den heer jac. v. d. Kommer, voor 4.60 per 1000 Kg. emballage franco retour. Voor aardbeien zal de prijs zijn 10 per 1000 kilogram. De vergadering was er voor, maar zou er prijs op stellen als het opladen in een half uur kan geschieden. Aldus besloten. Benoeming administrateur en ex pediteur en vaststelling salarissen Z. h. st. werden herbenoemd de heeren S Akkerman en M. Dekker. De salarissen wer den vastgesteld voor de eerste op 1 pet. van aen bruto omzet en voor de laatste f 1.50 per dag (de restant van het loon betaalt de „Vrije Veiling".) Bestelling tuinbouwartikelen en zaden. Ingevolge een besluit van de vorige verga dering, had de secretaris zich in verbinding gesteld met de Holl. Mij. van Landbouw te plaatse. Het bleek dat die inkoop op het doo de punt stond, zoodat van gezamenlijk in koopen niets kon komen. Men stelde voor kunstmest aan te koopen bij de N V. Landbouwkantoor, Alkmaar, za den bij D. Molen Jz. Andijk-Öost en latten bii J. de Weerd, Heemskerk. De heer K. Vennik gaf in overweging con tact te zoeken met Limmen. Ook voor aan voer van mest per schip, leek het spr. goed kooper dan per spoor. Na een uitvoerige be spreking werd besloten om de uitvoering aan het bestuur op te dragen, die evenwel met de gegeven wenken zal rekening houden. Omtrent het punt verbreeding van den Rijksweg en de meening dat de schuur in den weg zal staan was een schrijven ontvangen. Daar men bij Waterstaat nog onzeker is hoe breed de weg moet worden wilde men eerst zekerheid en dan zijn houding bepalen. Het bestuur zal dan een vergade ring beleggen. Het punt vermindering con tributie voor begunstigers a 2 50 en voor leden a 1.50 per jaar, bleef gehandhaafd. Opgemerkt werd dat de begunstigers in al> voordeelen, ook inkoopen, kunnen deelcn en de leden de risico dragen De post emballage of juister gezegd ..geen «nhallage", vormde een punt van drukke discussie. De heeren Wallaart en van Zaa! kwamen altijd op „een leeg nest". De heer Jac. v. d. Kommer weerde de sla gen af. Er was emballage in overvloed, doch zooveel kan men niet brengen of het is op Uit de staten van „De Vrije Veiling" blijkt dat men veel haalt en maar laat liggen. Spr wil voor 0.60 per 100 kisten vervoeren en de groente 0.60 lager. Men zal dan eens zien waar de emballage blijft, nu is elke controle zoek. De voorzitter wekte de leden op om niet neer te halen dan men noodig heeft, mede werking is noodig Q& de testeüfflg yoor Telegrammen VOORZORGSMAATREGELEN? Arrestaties in verband met het Vorstelijk huwelijk. AMSTERDAM, 7 Jan. Naar eerst thans gemeld wordt, zijn op Nieuwjaarsdag te Bozen in verband met he: huwelijksfeest te Rome 20 Polen gearresteerd. Ook in Kramin en Neumark zouden arrestaties hebben plaats gehad. DE BELGISCHE KONINKLIJKE FAMILIE BIJ DEN PAUS. ROME. 7 Jan. Zes leden van de Belgi sche koninklijke familie, koning Albert, koningin Elizabeth, de kroonprins en zijn echtgenoote prinses Astrid, de graaf van Vlaanderen en Marie José, zijn vandaag door den Paus ontvangen, 't Eerst had de ontvangst plaats van den koning en de koningin In de kleine kroonkamer onder hield Z. H. zich 20 minuten met hen. Vervolgens werden Marie José en de beide prinsen door den Paus ontvangen. Nadat Z. H. zich ongeveer tien minuten met de bezoekers had onderhouden wer den de overige vorstelijke personen toege laten. Daarna werd in de villa „Montagami" een foto gemaakt. Prinses Marie-José was zeer ondei den indruk van 't bezoek aan den Paus Later op den dag brachten de vorste lijke personen een bezoek aan kardinaal Gasparri, den secretaris van den Paus. Reeds 12 dooden en meer dan 20 zwaar-gewonden. PARIJS, 7 Jan. Uit Tunis wordt gemeld, dat de sneltrein TunisConstatinut nabij laatstgenoemde plaats is verongelukt. Bij het passeeren van een brug ontspoor de de locomotief. De brug stortte in, waar door de locomotief, de postwagen en twee personenwagens in den ongeveer 50 M. diepen afgrond stortten. Er zouden talrijke dooden en gewonden zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken ech ter nog. Volgens telegrammen uit anderen bron zou den tot nu toe 12 dooden en meer dan 20 ernstig gewonden zijn geteld. EEN A.S. JUBILARIS. 16 Januari 1930 zal het 25 jaar geleden zijn dat de beer C. R. Beek, procuratiehouder der firma De Lange De Moraaz, in dienst trad. bouw), zulks op grond van een gemaakte mondelinge afspraak met den directeur der gemeentewerken in Alkmaar. De gemeente weigerde de 9000 te betalen, waarna de heer Jansen de zaak voor den rechter bracht. Het Gerechtshof heeft het vonnis der Alk- maarsche Rechtbank, waarbij den heer Jan sen zijn vordering was ontzegd en het toe staan van de door zijn raadsman gevraagde enquete was geweigerd, bekrachtigd en den heer Jansen niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep. Het Hof overwoog o.m. dat appellant ver bonden was geweest aan nakoming der ge sloten schriftelijke overeenkomst. Ook het z.g. buitenwerk was in deze overeenkomst vast gelegd; voorts verzet artikel 19 van het B. W. zich tegen het aangevoerde bewijsmiddel, dat er later ter nadere regeling van de schrif telijke overeenkomst, een telefonische af spraak tusschen appellant en den directeur van den Keuringsdienst zou zijn tot stand gekomen, daargelaten bovendien of de direc teur wel bevoegd was, zulk een afspraak te maken. Ook overwoog het Hof dat niet is ge bleken dat de aan den heer Jansen toegezon den teekeningen en de omschrijving zooda nige afwijkingen bevatten, dat appellant hier door bij de bepaling van zijn inschrijf som zou zijn geschaad. Derhalve werden alle grieven van appellant afgewezen en werd hij veroordeeld in de kosten van het proces. ONZE JEUGDIGE WERKTUIG KUNDIGE. De wedstrijd van het Alkmaarsch Warenhnis. In het laatst van 1929 schreef het Alkm Warenhuis een wedstrijd uit voor jongens, die met hun moderne mecano- en marklin- bouwdoozen zoo prachtig verschillende ge bouwen en machinerieën in elkaar kunnen zetten. Thans was de tijd gekomen, om de inge komen stukken aan een critisch oog te on derwerpen en de prijzen vast te stellen. Daartoe kwamen wij gisteren in getale van drie personen bijeen. Ln we hadden een moeilijke taak! In 'totaal waren er 9 stukken ingekomen, die alle op zich zelf niet onaardig waren. Dadelijk viel ons een grootsch bouwwerk op, een z.g. boortoren, welke men in ons Indië pleegt te gebruiken. Deze toren met machi nekamer zat al bijzonder goed in elkaar eo de werking der machinerieën was perfect. Het spreekt van zelf, dat dit werkstuk met den eersten prijs bekroond werd. Om den tweeden prijs vast te stellen was moeilijker. De meeningen liepen uit elkaar. Maar toen tenslotte van de drie uitverkore nen er twee gemaakt bleken te zijn naar voorbeelden en het derde geheel oorspronke lijk was, meenden we den tweeden prijs aan dit stuk te moeten toekennen. Het stelt voor een ophaalbrug, zooals we er in Alkmaar een aantal hebben. De brug ziet er keurig uit en balanceert uitstekend. De derde prijs verkreeg de maker van het eenvoudige, rustige en landelijke kerkje. De opgave was misschien hier wat eenvoudig, maar de afwerking en de oorspronkelijkheid was ook buitengewoon fraai. De andere stukken werden dus niet een prijs waardig gevonden. Dat wil niet zeg gen, dat ook deze niet mooi waren, maar de oorspronkelijkheid was ver te zoeken. Voor de inzenders hopen we dat ze niet teleurge steld zullen zijn en een volgende keer met nieuwen moed den strijd zullen aanvaarden. We laten hier de namen van de prijswin naars volgen: le prijs de jongeheer Albert ten Brugge- cate, 15 jaar, Heiloo (een boortoren); 2e prijs de jongeheer Gerrit Blaauboer, 9 jaar, Bergen (klapbrug); 3e prijs de jongeheer Koersen, v. d- Woudestraat, Alkmaar (land- kerkje). HA\8 drift. Morgen plaatsbespreken van 111, besliit alleen op vertoon van kaarten. ZATERDAG A.S. er van overtuigd, dat de toekomst zal leeren, dat deze beslissing een kortzichtige is, even als het heden geleerd heeft, dat het voor 25 jaar kortzichtig is geweest van de Maat schappij die de tram AlkmaarBergen stichtte om de lijn over Koedijk te leggen, waardoor het onmogelijk is geworden om langs den smallen kanaalweg dubbel spoor te leggen. Bovendien is de rechte lijn nog 3teeds de kortste afstand tusschen twee plaatsen en beteekent elke K.M. die er langer over gereden moet worden een dagelijks wederkee rend tijd- en economisch verbes. Onze tijd stelt andere eischen ten aanzien van de snelheid, dan die voor 25 jaar en het blijft belachelijk, dat de reizigers voor een tramrit AlkmaarBergen aan Zee bijna evenveel tijd noodig hebben als voor een treinrit Amsterdam—Alkmaar, hetgeen voor al straks bij het tot standkomen van de elec- trificatie AmsterdamAlkmaar sterk in het oog zal springen. Bij de spoorwegen ziet men dit ook in. Het i3 ons bekend, dat op alle mogelijke wijze be studeerd wordt, hoe het mogelijk is om bekor ting te brengen in de tramrit Alkmaar Bergen aan Zee. Voor het nemen van proeven heeft men daarom Zaterdag een motorwagen op de lijn laten loopen, zooals er op de lijn AlkmaarHoorn in gebruik zijn gesteld. Deze proeven leidden nog niet tot eenig resultaat, doch in ieder geval bestaat het ernstige voornemen om in 1931 op de een of andere wijze een vluggere verbinding tus schen Alkmaar en Bergen aan Zee tot stand te brengen. Aan de electrificatie van de lijn Amster damAlkmaar wordt hard gewerkt, terwijl de voorbereidingen voor de verbouwing van de stations aan deze lijn zijn getroffen Op het stationsemplacement te Alkmaar staan in verband .hiermede groote werk zaamheden te wachten, die honderdduizen den zullen kosten. Het tweede perron wordt verbouwd, terwijl een tunnel gemaakt zal worden. De luchtbrug blijft bestaan, doch alleen voor het goederenvervoer. Af en toe hebben aanbestedingen van onderdeden der noodig geworden werk zaamheden plaats. Zoo werd heden aanbe steed de verplaatsing van het seinhuis nabij de Spoorbrug DE EERSTE LICHTZUIL GEPLAATST. De raad verleende in 1928 toestemming tot het plaatsen van een drietal lichtzuilen in onze gemeente en reeds meermalen bereik te ons de vraag waar deze bleven, omdat de ze zuilen voor het onderste gedeelte ook voor het bergen van brancars en benoodigdheden naar waarnemingen, verricht in den moros* van 7 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt Verwachting, geldig tot den avond van 8 Januari: Matige tot krachtige, Zuidelijke tot Zukj. Westelijke wind; half .tot zwaar bewolkt- weinig of geen regen; weinig verandering ia temperatuur. wor eerste hulpverlaening bij ongelukken worden ingericht. Thans is nabij de Texelsche brug de eerste zuil geplaatst, die tevens voor reclamedoeW einden dienst doet. Wij konden constateeren, dat de zuil in het stadsbeeld niet hinderlijk is en vooral des avonds prettig aandoet. l BURGERS E. N. R. TE DEVENTER. Wij ontvingen een uitgebreide catalogi* van Burgers Rijwielenfabriek te Deventer. Na een luchtkiek van het fabriekscomplex wordt uiteengezet wat deze fabriek presteert en daarna volgt een uitvoerig overzicht va* allerlei rijwielen en onderdeelen. Een afzon derlijke catalogus over bedrijfsrijwielen ij daarbij gevoegd. Wie een nieuw, mooi, goed koop en sterk rijwiel noodig heeft, raadpleg» eens deze catalogus. WEDEROM EEN CAFE VERDWENEN. Met den verbouw van het café hoek Hoog* straatNieuwesloot tot winkel ten be hoeve van den goedkoopen schoenhandel van den heer Mulder, is men sinds eenige dagen aangevangen. Vele Alkmaarders zullen zich nog wel herinneren, dat dit café, vooral gedurende de kermisweek, tot de druk bezochte café's in onze stad behoorde. De bloeitijd wat het be zoek betreft beleefde dit café toen het in han den was van een caféhouder, wiens naam bij vele Alkmaarders in verband met het spreekwoord „het komt terecht" blijft voort leven. Vcor café-bezoekers, die het liefst niet afre kenen was het toen een goede tijd, aan gezien deze caféhcuder voor alles prijs stel de op veel bezoekers en dan ook steeds, wan neer het tijd van afrekenen was (gewoonlijk werd zoo lang gewacht, dat de politie tot het ontruimen van de lokaliteit sommeerde) genoegen nam met het gezegde „het komt wel terecht Klaas". De omzet was toen geweldig, doch Klaas moest ervaren, dat zijn leveranciers een der- gelijken wissel op de eeuwigheid niet aan vaardden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.20 uur licht op. (Ontvangen per dï9&diooM teleioouj. en ALKMAAR. Telefoon no. 120. NIET-ONTVANKELIJK VERKLAARD IN ZIJN HOOGER BEROEP. Aleubeljabrikant contra de gemeente Alkmaar. De Tweede Kamer van het Gerechtshof te Amst:rdam heeft heden arrest gewezen in het geding tusschen den heer H. Jansen, Alk- maarsche meubelfabrikant en de gemeente Alkmaar. Het betrof hier een overeenkomst, welke de heer Jansen in April 1925 met de gemeente had aangegaan voor de vervaardi ging en levering voor het nbuwe gebouw voor den Keuringsdienst van Waren. In de schriftelijke overeenkomst was sprake van een leveringsbedrag van ruim 10.000; na de uitvoering van het werk diende de heer Jansen echter nog een vordering in van on geveer 9000, voor door hem verricht meer der werk en z.g. buitenwerk (het instalkeren der meubels in de laboratoria van het ge- VAN EEN ELECTRIFICATIE DER TRAM ALKMAAR—BERGEN AFGEZIEN. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen heeft het plan voor het leggen van een dubbel spoor naar Bergen, dat in 1931 ge reed moest zijn, in verband met de electrifi catie van de lijn AmsterdamAlkmaar en het daardoor mogelijk maken van de electri ficatie van de lijn AlkmaarBergen van de hand gewezen, met het oog op de vele hon derdduizenden, die dit plan zou kosten. Het plan was n.1. om de tram weer voor het station te plaatsen en de rails langs den Sta tionsweg, Scharloo cn Westerweg te leggen om vandaar de trambaan van EgmondAlk maar te bereiken en verder een nieuwe dubbele spoorbaan naar Bergen te bouwen. Een nauwkeurige becijfering van kosten wees-uit, dat de ontvangsten, met het oog op de rendabiliteit, tweemaal zoo hoog zouden moeten worden, dan tot nog toe, hetgeen niet mogelijk werd geacht. Gezien het drukke busverkeer naar Bergen, dat zeker bij een geregelde electrische tram- verbinding, die de menschen in den Berger hout zou brengen, zou worden opgeslokt en felet op de toename der bevolking te Bergen, ie, wanneer in 1931 de wet regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten in werking treedt en dus 4» forensenbelasting komt te vervallen, nog wel grooter zal worden, zijn wij echter van mee ning, dat de meerdere ontvangsten, die d°. electrificatie zou vorderen, niet tot de onmo gelijkheden behooren. De Nederlandsche Spoorwegen zijn geen lichaam, dat bij het openen van een z ukje direct van de winst moet leven eii ki t :./m ook ir. grooten stijl met het oog op de .ce- komst diensten in het leven roepen. Wh zijp. STAATSLEENINGEN. 5 m 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert, v. 1000 Kol. Bank Ned. lnd Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Fatent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg. Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. '."heepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Scutbern Rails Union Pacific VC abasb 'Exdividend. PROLO tExclaim. Koers van Vorige Koers plm, 1.30 pl.m. 1.45 1027, 1667s 2lo 157% 541) 271 165-6 543 70 lOl'/t irOv, 149 58% 100 327% 46;% 1057,- 162 152% 340 475 U5Ki 16 4'/, 153-47, 340-37, 475-7 74 1507, 9% 2; 2 s/,-9 2 6Vs 547% 399 149 125 6 549 164 146 122 1-45 1 15 387 402 1623% 40t7, 40 3-f 101 148% 65% 19i V, 110% 57» 153 86 112 1527,-3 90 5VM 3"'% 31% 190 827, 77% 86% 335% 383 3707, 69 335% 387 367 3>,% 3867, 366 59% 257, i tfv, 214 54% 26.} 55 587, 557, pl.m. .2- 155 47% 478-82 75'/, 2S7/s '667, 547.S pl.m. 2 15 106-S 1047,-5 1537,-4 3427,-4 473-811 28'J/w 550 400 145 403%-} 40*| 4 155-6 155-07 114-5 190 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Landen Berlijn Parijs - Brussel (Belga) Bazel Weeneo p- Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo U NIET OFFICIEEL. New-York Italië 100 si Vorige koers 12.08s,u 59.17 9-'57. 34.62 48.10 34 90 66 40 66.627, 56.40 2.47 12.98 24jf-5J 5i«/4 3 pC'. Koers op heden 3 uur 12.08% 59.187, 9.757, 34.60 48.12/, 34.927, 66.427, 66.60 66.40 2.48 12.$7Vfc

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2