Italiano HNOBOUW en VEETEELT. Onze foloniën. Rechtszaken HX bestuur Alkmaar was het me. den ioorzitter eens en stelde voor om ook con- Bct te zoeken in Bergen en Schoor 1, het be duur uit te breiden met 2 personen, liefst uit tfeiloo en de verdere beraadslaging op te «chorten tot de volgende week Over het al of niet uitnoodigen der pers restond verschil van meening, maar ten slot je werd men het eens. Daarna werd met op *n na algemeene stemmen besloten om met Mkmaar een vereeniging te vormen. Op een pertinente vraag van een der le ien wie de klacht uitte, verklaarden de voor- titter en het bestuur van Alkmaar, dat de jeer H. Kops met de klacht was gekomen. Men laakte het dat hij nu achter de schermen bleef. Aan het bestuur en den heer Smits xerd opdracht gegeven om de stappen te doen die noodig zijn om meer licht in deze »aak te krijgen. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank voor het besluit om als één nan te staan als het gold de belangen van ons vak te verdedigen en sloot de vergade ring. Wij vonden in 't bovenstaande aanleiding den heer Hoek een en ander ter inzage te eenden, die zoo vriendelijk is, het betrokken verslag van het volgende onderschrift te voorzien Dat U mij bovenstaand artikel ter inzage flebt willen zenden beschouw ik als eene be leefdheid, waarvoor ik U bij dezen dank zeg; naar dat een groep menschen zoo veel lee- lijks van mij gaat zeggen, zonder mij van llit voornemen vooruit in kennis te stellen is niet vriendelijk, te meer niet, omdat de aan wezige Alkmaarders b:stuursleden zijn van »en vereeniging waar ik nimmer voor be dankt heb en bovendien in een vroegere sa menkomst waarin heel wat anders is be sproken dan nu voorgesteld heb toege- éegd hun steeds te willen ontvangen als zij fedencn tot klagen meenden te hebben over mij of mijn vaste personeel. Het vreemde van de samenkomst te Heiloo is wel, dat de heer H. Kops mij schreef vóór \k kennis had gekregen van het verslag Heiloo, 4 Jan. 1930. I Mijnheer, Naar aanleiding van een bericht in het N.H. Dagblad van heden deel ik U mede, als zoude ik geklaagd hebben dat UEd. bij den Pastoor werkzaamheden hebben doen verrichten dat klagen van ntij niet afkomstig is. Om welke reden zoude ik dat doen? enz.... Met deze verklaring vervalt m i. het ant woord op de „pertinente'' vraag van een der leden; wat van het andere onjuist is laat ik in 't midden; want ik voel mij niet gedron gen tot rechtzetten van een en ander, de ma nier van behandelen is mij te onheuschmaar ik acht mij wel geroepen om waar noodig met meer of minder uitgebreide adviezen d e bale g nupdNWe.en-nenO<vbgkqj de belangen van den tuinbouw in al haar geledingen en in 't bijzonder dat der tuinkunst op hooger peil te brengen en ik hoop en vertrouw dat de bloemistenpa- tro'ons daaraan ook en wel op een zoodanige wijze zullen willen medewerken, dat men mijn adviezen zal kunnen missen en derhal ve niet zal vragen. Het vakbelang heeft rech ten; maar ook plichten, doch het is hier niet de plaats dit nader uiteen te zetten. HEER-HUGOWAARD. Maandagavond ongeveer 6 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer Jb. Gutter aan de Waarddijk. Alles stond heel gauw in lichte laaie, en viel er, nadat de bewoners zich in veilig heid gesteld hadden, behalve de paarden, niets te redden. Door de groote afstand was het inmiddels een half uur later, dat de motor brandspuit van Heer-Hugowaard kon beginnen te spui ten. Na een ruim uur gespoten te hebben met krachtige stralen was het gevaar geweken en de brand nagenoeg gebluscht. Van de boerderij was niet veel meer dan een ge raamte over. Het woonhuis naast de boerderij en de daar achter staande schuur konden behou den worden. dnnk zij het kalme weer Het was een c norme drukte op den Waard dijk. Tallooze nieuwsgieriger idden zich per auto, per fiets of wandelende naar den brand begeven, welke een fantastische aanblik bood. Een en ander is verzekerd, behalve de voor raad kool, zooals ons werd medegedeeld. De oorzaak van den brand is onbekend. CASTRICUM. Met medewerking van de Spoorwegen zal de Zuidelijke toegangsweg naar het station, dus vanaf den Rijksstraatweg nog voor het a.s. seizoen een verbetering ondergaan. Door het gemeentebestuur is n.1. aan de spoorwegen verzocht om het hekwerk langs de westelijke zijde van den weg enigszins achteruit te plaatsen, waardoor het mogelijk zal zijn achter de bestaande boomenrij een voetpad aan te leggen, waardoor dus de rij weg aan de andere zijde van den weg zal ook achter de boomen een voetpad aange legd worden geheel voor het rijverkeer zal epen staan. Het verzoek van het gemeente bestuur heeft heel veel kans van slagen. Wij hopen dat aap dit verzoek zal gevolg gegeven worden, waardoor wederom een be langrijke verkeersverbetering zal zijn tot stand gebracht. Bevolking op 1 Januari, gemeente. 1 Het aantal inwoners der gemeente bedroeg op 1 Januari 1929 5339. Het vermeerderde dcor geboorte met 124 en door vestiging met 514 Het verminderde door sterfte 90 en door vertrek met 384. Het getal inwoners op 1 Januari van dit jaar bedroeg derhalve 5494. Aardappelwraiziekte. Op uitnoodiging van de beide veilingver- eenigingen en de Afdeeling van Bloembollen cultuur werd Vrijdagavond een vergadering gehouden van tuinders en balangstellencien in verband mét het groote gevaar, dat wratziekte voor uitvoer van .aardappelen, uien, bloembol - Icu en vruchtboomen kan hebben. Niettegen staande het slechte weer hadden een 100-tal tuinders gevolg gegeven aan den oproep. De voorzitter, de heer Brandjes, van de vei ling Ons Belang, opende met vreugde iut te spreken over de goede opkomst. Hij heette B. en B. benevens den rentmeester van het prov. landgoed en den gemeentesecretaris welkom. Naar aanleiding van een circulaire van den nlantenziektekundigen dienst ontspon zich een zeer "uitvoerig debat, waaruit bleek, dat er een verschil bestaat tusschen de aardappel soort Eigenheimer, die hier veel geteeld wordt cn die ook niet vrij is van de ziekte en de z.g.n. Friesche Borger. Of deze beide namen verschil lende soorten aangeven, is niet met zekerheid uit te maken, doch toegezegd werd dat een en ander zal onderzocht worden. Geen be zwaar wtrd gevonden tegen verbod van teelen van Bravo's, De Wet, Bintje en Kampioen Voorts werd besproken het voorzien in andere soorten aardappelen, die niet aangetast wor den. De moeilijkheid zal wel hierin zitten, dat niet voldoende pootgoed van aardappelen die onvatbaar zijn en die een behoorlijke op brengst zal geven, kan worden verkregen. Bo vendien hebben reeds verschillende tuinders in Friesland en Zeeland pootgoed besteld. Wie stelde hen daarvoor schadeloos, als die soorten worden verboden? Ook is de groote moeilijkheid geschikte soorten te krijgen die op den zandbodem voldoende beschot geven. Al gemeen was met het er wel over eens, dat in dien hier wratziekte wou worden geconsta teerd de tuinders, die naast aardappelen ook bloembollen telen, en dat zij de meeste, zeer veel schade zullen ondervinden met den verkoop van bloembollen, wat de laatste jaren loonend is geweest en wat niet van den aardappelbouw kan worden gezegd. Om de moeilijkheden te onderzoeken en ook om te trachten door aanleg van proeftuintjes geschik te en wratziekte-vrije aardappelsoorten te ver krijgen, werd een commissie in hetl even ge roepen, waarin o.m. zitting nemen de heeren Vogelensang, rentmeester van het landgoed, M. Kes, P. M. Borst en C Sprenkeling. Deze zullen brachten behoorlijke pootgoed te krij gen, terwijl ook de andere te nemen maatrege- let. onder de oogen zullen worden gezien. Nader vernemen wij, dat de commissie reeds Zaterdagmiddag op Fochteloo heeft verga derd. OUDE NIEDORP. Loop der bevolking over het laar 1929. Bevolking op 31 Dec. 1928 680 m., en 603 vr., totaal 1283. Geboren werden fn 1929 22 m. en 21., totaal 43. Ingekomen van elders in 1929 46 m. en 38 vr., to taal 84. In 192" overleden: 10 m. en 5 vr., to taal 15. Vertrokken zijn 45 m. en 52 vr., totaal 97. Bevolking op 31 December 1929 693 m. en 605 vr., |otaal 1298. In 1929 werden 5 huwelijken gesloten en ingeschreven werd een levenloos aan gegeven kind. DE NOORDERMARK j.'BOND. Vrijdagavond vergaderde het bestuur van den N.M.B. in café Spoorzicht te Noord- Scharwoude. Met kennisgeving waren afwe zig de heeren P. Meereboer en A. Dekker, voorts ontbrak de heer K. Oudeman. Door den voorzitter werd de vergadering geopend, waarbij een speciaal woord van welkotn werd gericht tot den heer Band, die voor het laatst ter vergadering is. Spr. brengt hem dank voor hetgeen hij in het Bondsbestuur heeft gepresteerd. Mede wer den met het oog op de jaarwisseling de beste wenschen uitgesproken voor den bond en zijne leden. In behandeling kwamen vervolgens de in gekomen stukken. Een verzoek om salaris- verhooging van den heer Schink gaf aanlei ding tot eenige discussie, met het resultaat dat een voetstel van den heer Kliffen om het salaris met 100 te verhoogen met algem. stemmen werd aangenomen. Deze verhoo ging zal geacht worden in gegaan te zijn op 1 Jan. 1930. Verschillende ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen, waaronder een dankbetuiging van de „IJs- ploeg" vcor een bijdrage in de kosten voor het openhouden van de ringvaart, een dank betuiging der tentoonstellings-commissie. De circulaire van den Plantenziektenkundigen Dienst gaf aanleiding tot een zeer breedvoe rige discussie, vooral ook nasr aanleiding der bespreking dezer zaak in de vergadering der Prov. Commissie. Algemeen is men over tuigd, dat de wratziekte, tengevolge der maatregelen in ander landen genomen, een groot gevaar voor de export kan opleveren. De tuinbouw- en veilingsorganisaties zullen zich moeite en wellicht ook kosten dienen te getroosten om zoo spoedig de omstandighe den dit toelaten, voor de wratziekte onvat bare soorten en bij de leden en ook buiten de organisatie staanden er in te brengen. Is men hierin vrijwel geslaagd, dan zullen ver ordeningen het hare kunnen doen om althans de meest vatbare soorten te doen verdwijnen. Ernstig werd gewezen op het gevaar van de Bravo te doen vervangen door Zeeuwsche blauwe; sterk naar voren werd gebracht de Bevelander hieryoor. Door den heer Band werd meegedeeld, dat ongetwijfeld wel spoe dig meer onvatbare soort.n aanbevolen zul len worden, aangezien met alle kracht daar naar wordt gezocht. Een schrijven der Spoorwegdirectie, waar in werd te kennen gegeven, dat alles zal worden gedaan om een geregeld vervoer te bevorderen, dat alle aandacht wordt ge schonken de rangeerdienst zoo goed mogelijk te regelen, doch dat uitbreiding van het laad- terrein nog niet zal geschieden, gaf aanlei ding tot de vraag, of door het bestuur der vennootschap in d zen wel krachtig genoeg wordt opgetreden. De hierop volgende dis cussie leidde er toe een conferentie aan te vragen met genoemd bestuur, zoo gewenscht ook met de Spoorwegdirectie. Door den heer Ootjers werd een schrijven voorgelezen van den heer Nkmöller met be trekking tot de statuten van aangesloten ver- eenigingen. Hierover zal nader worden ge correspondeerd. Vervolgens werd door den secr. voorgelezen een schrijven van de Cen trale Bank te Utrecht terzake het opnemen van gelden bij Boerenleenbanken. Verslag werd ingebracht van de met dit bestuur gehouden conferentie en de daarop gevolgde vergadering der Bouwcommissie. Deze acht het gewenscht dat de N.M.B. zich voorloopig bepaalt tot de stichting van een betaalkantoor en de vorming van kapitaal voor den nieuwbouw der veiling; dit laat- In ons vochtig klimaat is verkoudheid aan de orde van den dag. Geluk kig hebben wij hiertegen een heilzaam middel.dat door den lekkeren smaak nooit verveelt. Let er op. dat op de verpakking dui delijk voorkomt het woord Italiano. Ei ONDER MEDISCHE CONTRÖLE. tonnema's PèPPERmint aNó CONFECTlONERY WORKS - SNEEK ste te bereiken door het marktgeld met pCt. te verhoogen. Met de stichting van een betaalkantoor kan men zich algemeen veree nigen, ook acht men algemeen het vormen van kapitaal voor den nieuwbouw gewenscht hoewel men nog niet tot éénstemmigheid kon komen met betrekking tot de verhooging van het marktgeld. Besloten werd hieromtrent in de volgende bestuursvergadering een beslis sing te nemen. Door de besturen der aange sloten vereenigingen zal de zaak in de leden vergadering alvast worden besproken. Door den heer Outjers werd verslag uitgebracht van een Vierbondsvergadering met vertegen woordigers van den Handel ten einde te ko men tot een gelijkluidend reglement voor het heffen van boeten. Aangezien de bepalingen vrijwel overeenkwamen met de thans reeds geldende bepalingen, kan men zich met de wijzigingen zeer goed vereenigen. Mede werd ter kennis gebracht, dat 40 K.G. zilveruien voor de N.M.B. beschikbaar is en 121/2 K.G. bloemkoolzaad. Naar de voor 20 Jan. inge komen aanvragen zal dit worden toegewe zen, zoo noodig ponds-pond:, gewijze. Mede werd nog van gedachten gewisseld over de aardappelsorteering, waaromtrent nog een circulaire der Prov. Comm. zal wor den toegezonden. Met het oog op de gebrui kelijke rollen werd het niet wenschelijk ge acht voor de bestaande 35 m.m. 36 m.m. in te voeren. Door den voorzitter werd het een en an der meegedeeld omtrent een bespreking met den heer H. van Zuilen te Broek op Langen- dijk, met betrekking tot het bijhouden der be- drijfsboeken. De voorwaarden werden mee gedeeld en er op gewezen, dat door den heer Van Zuilen reeds voor een groot aantal tuin bouwers werkzaam is. Nog werd meege deeld, dat vóór 15 Jan. de volledige officiëe- le ledenlijst van elke aangesloten vereeni ging moet worden ingediend bij den bonds- secretaris. Door den heer Ootjers werden desgevraagd de inventarisatie-cijfers van den N.M.B. vermeld. Hierna sluiting. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Het jaar 1929 is voorbij, waardoor de vraag kan worden opgelost, of dit afgeloopen tijdperk gunstiger of ongunstiger is geweest voor onzen tuinbouw dan het daaraan voor afgegane, dat in het algemeen gesproken vrij goede financieele uitkomsten had opgeleverd. De meeste tuinbouwers gaan echter nu nog niet de exploitatie-uitkomsten na, maar wach ten daarmee, tot de winterproducten zijn op geruimd. Voor de meesten in dit tuinbouwcen trum is de uitkomst van de winterkool-cam- pagne doorslaggevend voor het eindresultaat, zoodat op het oogenblik nog meer rekening wordt gehouden met wat moet komen, dan met wat voorbij is. Groote fluctaties doen zich de laatste weken niet voor op onze veilingen, noch wat de prijzen betreft, noch wat stemming aan gaat. Over 't algemeen zijn de tuinders tot nu toe niet ontevreden over het verloop en gaan om tot deze conclusie te komen een vergelij king maken met vroegere jaren. De prijzen waren toen, omstreeks dezen tijd, meestal niet hooger, vaak soms lager dan thans. Ter vergelijking volge hier de noteering van enkele producten op 3 Januari *28 en *29 Roode kool respectievelijk 37 50 en 4.20—7.10; gele kool 2—4.40 en 56, Deensche witte 4.206.70 en 1.70—2.70. Men ziet er uit, dat de ge middelde opbrengst niet veel zal verschillen wat betreft deze drie hoofdproducten. Wat aangaat de Deensche witte kool, is men er al gemeen, zoowel in tuinders- als in handels kringen van overtuigd, dat de van invloed zijnde omstandigheden op de prijszetting van deze groente alle bijzonder gunstig zullen moeten zijn om er een goeden prijs voor te maken. De laatste week was het weer opnieuw zeer slecht. De tuinders klaagden steen en been er over, dat er zooveel werk aan de kool was. Ge lukkig, dat de prijzen er niet onder geleden hebben, zoodat de stemming onder de bouwers niet heeft geleden. Tegen veel werk zien ze niet op, als die arbeid maar betaald wordt Met vrij groote belangstelling is door de tuinbouwers kennis genomen van het verhan delde op de vergadéring van de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland en meer in het bijzonder van de besprekingen aangaande de wratziekte. Deze belangstel ling was reeds gaande gemaakt door de dis cussies over dit onderwerp in de verschillende gemeenteraden naar aanleiding van het ver zoek van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur om een verordening in het leven te roepen, waarbij het verboden zou zijn, bepaalde met name genoemde soorten van aardappels te verbouwen in verband met de vatbaarheid voor wratziekte. Het kan wor den gezegd, dat onze Langendijker tuinders zeer weinig voor verordeningen op dit gebied voelen en zij stonden dan ook vrij onverschil lig en veelal sceptisch tegenover de zoo plot seling opgekomen beweging voor politie-ver- ordeningen in zake een teeltverbod. Last van die wratziekte hebben ze nog niet gehad en het moet een zeer sporadisch geval zijn, als eens een knol met wratziekte werd aangetroffen Het zal hun nu nog duidelijker ziin geworden. dat dit uitvaardigen van teeltverboden vrij praematuur moet worden geacht en dat men door de inleiding over dit onderwerp tot een meer vasten leiddraad is gekomen. Het lijkt ons toe, dat men nu den juisten weg heeft ge vonden en dat de vatbare soorten spoedig niet meer zullen worden verbouwd, tenzij men er niet in slaagt aardappel-variëteiten te vin den, die de andere vanwege haar kwaliteit best kunnen vervangen. Deze week was de aanvoer van bloemkool weer grooter dan de vorige week. Toch heeft deze groente nog al van de helaas te vroeg verdwenen vorst geleden, zoodat er een be langrijk percentage waardeloos is geworden De p :s was niet hoog. Maandag kon hoog stens j 10 worden gemaakt voor de mooiste en grootste, de kleinere én eenigszins in kwa liteit afwijkende eerste soort brachten onge veer 7 op. Voor tweede soort kon over 't ge heel niet meer dan 1 per 100 stuks worden gemaakt. De aanvoer van roode kool begint nu toe te nempn. De prijzen handhaafden zich uitste kend, ja konden zelfs nog wat monteeren. Het mooie kleingoed ging deze week met gemak voor 6.50 van de hand; er is er zelfs nog verkocht voor 7 en hooger. De groote kool bracht ook hoogere prijzen op en ging graag voor ongeveer 4 van de hand. Tusschen 3.50 en 7.10 lagen de verschillende notee ringen, die weergaven de prijzen dezer kool soort al naar de kwaliteit en de grootte. De aanvoer beliep in 5 dagen aan beide vei lingen bij de 130 spoorwagens. De grootste aanvoer per dag vond plaats te Noord-Schar- wcude verleden Zaterdag, toen er ruim 31 spoorwagens werden geveild. Uit het feit, dat de .prijzen toen vrijwel op peil konden blijven, kan blijken, dat voor de roode kool een goede vraag bestaat, wat moed geeft voor het ver dere verloop van de wintercampagne. De stemming voor gele kool was niet zoo gunstig als voor roode. Het was nu uitzonde ring, als voor het kleingoed van 3 pond 6 kon worden gemaakt. Aan de Broeker veiling lagen de laagste prijzen tusschen 2 en 3.10, dat wil dus zeggen, dat de groote kool en de minder groote van eenigszins afwijken de hoedanigheid genoemde bedragen als mi nimum-prijs opbrachten. Aangezien echter de voorraden gele kool niet eroot zijn, is de kans, dat de prijzen aanmerkelijk oploopen, grooter dan bij de andere soorten. Het meeste, dat wordt aangevoerd, behoort nog niet tot het neusje van den zalm. Dit bewaren de tuinders voorloopig nog. Te Noord-Scharwoude, waar ongeveer 11 spoorwagens werden aangevoerd, lagen de prijzen tusschen 4 ep 6.50. Aan de Broeker veiling beliep de aanvoer ruim 18 spoorwagens van 10.000 K.G. Gezien de buitengewoon groote voorraden Deensche witte kool, is de aanvoer daarvan gering. De prijzen van dit product zijn veel te laag. Er werd deze week aan de Broeker vei ling van 1.40—3.1J> besteed. Deze laat ste prijs werd bij zeer hooge uitzondering ge maakt; meestal bleef de hoogste noteering 20 a 30 cent beneden de 3 en dat voor het mooiste goed. De groote Denen of eenigszins kleinere met een kleine afwijking brachten van 1.40—1.90 op, zoodat mag worden vastgesteld, dat de gemiddelde prijs het be drag van 2.20 per spoorwagen van 10.000 K.G. wel niet te boven zal zijn gegaan. Aan de veiling van de Noordermarktbond beliep de aanvoer ruim 32 spoorwagens, aan die van de L.G.C. ruim 20 wagens. Als weere- en an dere invloeden niet spoedig gunstig zullen in werken, dan ziet het er voor de telers van deze kool niet schitterend uit. Hetzelfde moet worden geconstateerd van de uien. Met dit product is het al maanden lang misère. De prijzen dalen eerder dan dat ze stijgen. De algemeene opinie bij de bou wers, gegrond op ervaring, is, dat de hoop op aanmerkelijk hoogere prijzen verkeken of a' zeer gering is. Door de zeer lage prijzen is ei zeer weinig verkocht, zoodat de voorraden nog groot zijn. Dit zal zich straks wrekei:. De markt zal worden overvoerd, of het wee,r heeft zoodanig op de kwaliteit ingewerkt, dat er een belangrijk percentage waardeloos zal zijn geworden. Men kon deze week weer met moeite 2.50 per 100 K.G. maken; drielin gen brachten aan de Broeker veiling van 11.90 op, aan die van de L.G.C. 1 30 2.20. Voor nep werd van 2—3.30 be taald, terwijl grove uien 2.603.20 op brachten. De totale aanvoer bleef nog be neden de 7 spoorwagens aan beide veilingen. Voor peen werden ongeveer dezelfde prij zen betaald als verleden week. Groote brach ten 1.602.70 op; voor kleine werd 0.701.30 betaald. Voor bieten ontbrak ook nog de gewenschte vraag. Zaterdag werd te Broek nog 0.70 per 100 K.G. besteed; overigens brachten ze 1.40—2.60 op. Voor Chineesche kool werd 2.80 betaald Spruitkool werd geveild voor 12 per 100 K.G. DE HUISZOEKINGEN. Zes leiders te Bandoeng in pre ventieve hechtenis gesteld. De speciale correspondent van Aneta meldt, dat in preventieve hechtenis zijn ge steld de volgende leiders van de P. N. I ir Soekarno, voorzitter van de P. N. I.; Gatot secretaris, en Maskoèn, administrateur van de „Banteng Priangen": Soepriadimata, ad junct-commies bij de Posterijen; Soekemi hoofd van de Taman Siswoschool; Moham med Tajip, gewoon lid van ïno Perbatasa- rie en voorzitter van de commissie voor de cursussen. Mr. Iskaq is nog niet in preven tieve hechtenis gesteld, hij "is alleen aange houden. in belang van het onderzoek. Het in preventieve hechtenis zetten van bovengenoemde zes leiders moet wel geba seerd zijn op het bewijsmateriaal dat gevon den is en waaruit van het voornemen tot strafbare handelingen gebleken zou zijn Welke feiten dit echter zijn, is niet bekend omdat de resident beslist weigert ook maar één enkele aanwijzing te geven, waarom d- leiders in preventieve hechtenis zijn gesteld Het aantal lieden, dat te Bandoeng en omstreken is aangehouden in het belang van het onderzoek, bedraagt thans nog een honderdtal. Vrijdag een regeeringsverklaring te wachten. De regeering zal op 10 Januari a.s., den dag van de opening van de voorjaarszitting van den Volksraad, een verklaring afleggen inzake haar optreden tegen de P. N. I. EEN CHOLERA-EPIDEMIE. Medische bijstand gevraagd. In het landschap Tamboesai (ter Oostkust van Sumatra) zijn te Daloedaloe zeven ge- vallen van cholera voorgekomen. Een van ds aangetasten is overleden. Aan den hoofd- fnspecteur van de Volksgezondheid is medi- eb? bijstand gevraagd daar gevreesd wordt voor een catastrophe als bij de pok ken-epidemie in 1925. EINDELIJK GEVANGEN. Een der leiders van de relletjes van 1926. Zaterdagmorgen is zwaar geboeid uit Banffkok te Batavia aangebracht een van de beruchte communistische leiders van de, relletjes in 1926, genaamd Soepakat, die des tijds tiidig wist uit te wijken. "KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak van 3 Jan 1930. J. v. P. te Graft, straatschenderij, 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. V. te Egmond aan Zee, overtreding Spoorwegwet en valschen raam. 8 en 12 boete of 8 en 12 dagen hechtenis. F F. N. te Bergen, valschen naam op geven. 2 boete of 2 dager, hechtenis. A. Z„ C. DH S. te Egmond aan Ze» overtreding Jachtwet. De le 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder f 25 boete of 25 dagen hechtenis. F D te Bergen, L. B. te Egmond aan Zee. K. H. te Koedijk. A. G. te Harenkarspel, M M. te Alkmaar, dronkenschap. De le, 3e en 5e ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e 6 boete of 6 dagen hechtenis S C. H. te Heiloo, overtreding Arbeid», wet. f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J E K. te Amsterdam. J. J V. te Bever wijk, overtreding Wet op Openbare midde len van vervoer De le 7 boete of 7 dagen 'hechtenis, de 2e 8 boete of 8 dagen hechte nis. O. A. S. te Uitgeest, P. K te Egmond-Binnen, J. de W te Bergen, E. B. te Egmond aan Zee, A S. te Heer-Hugowaard J. V. te Koedijk, overtreding Leerplichtwet. De le, 3e, 5e ieder 6 boete of 6 daeen hechtenis, de 2e en 6e ieder 8 boete of 8 d^gen hech tenis, de 4e 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. V. M. A. F K. te Limmen. F F. W., G. M M te Santpoort. C. S.. Th S. te Cas- tricum, J. P. A. W. te Beverwijk P L te Egmond-Binnen. J. B. te Schermerhorn, C. D. te Hoorn, G. M. te Zaandam, M B. W. te Haarlemmerliede, S. B te Noordwolde, A. J. W„ E K., J. v V., P H v. V. te Haar- lemmermeer E G. v. HA. v. E. te Amster dam, G. J. B. te Heer-Hugowaard. F P. H. te Den Helder, D. M.. C. K., G S., J. P., J. A B„ L. v. O.. A. R.. W v d. L. te Alk maar, overtreding Politieverordening. De le en 25e ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 5e, 6e, 11e, L2e, 14e. 15e, 16e, 17e, 18e, 23e en 26e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e, 27e en 28e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 8e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 9e, 10e, 22e, 24e, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 13e en 19e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 20e 4 boete of 1 week tuchtschool, de 21e en 29e ieder 3 boete of 1 week tuchtschool, de 25e f 1 boete of 1 week tuchtschool J H. A. te Uitgeest. A B. G. A. te Castri- cum, J. v. T., M. G ie Limmen, L. P. te Egmond aan Zee, A. V., J, Th B te Haar lem, M. C. C„ J. B. te Schoorl, Th. M. S., J. P. A. W, te Beverwijk, I M D D., 1 J. D., D. D., H. B. B O. te Bergen, C. J. v. A A. B., H J. B., Th B. B W. S. A M te Heiloo, W. D te Assendelft, G. K. te Abcoude, D. S. te Noord-Scharwoude C. B. te Schagen, J. A. te Schermer, L. S„ K O. te St. Pancras, J. Z te Meegen, Th. K. te Hensbroek, J N. K. te Spanbroek, C. V, J. S., J. v. S., N. B., C A. G te Heer Hugo- waard, A. de R te Hoorn. M. Th. B. te Am sterdam, J E te Zaandijk, D. M. te Oudorp. F. B., J. L S„ S. K., J K„ G. R a fv JwC W JJ' B J' 1 v W - L K- A. M„ M. de R.. J. de N.. G. O., P. B.. C H., J. W te Alkmaar, overtreding Motor en Rijwiel wet. De le, 23e, 54e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 4e, Se, 12e, 13e, 14e, 18e, 20e, 21e. 24e, 26e, 27e 31e, 32, 34e, 35e, 36e, 37e. 40e, 42e, 45, 46e. 47e, 53e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e en >8e teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf, de 6e. 7e ieder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 9e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 10e, 17e, 19e, 28e, 29e, 30e, 33e, 43e, 44e, 48e, 49e, 50e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 1 le geen straf toegepast, de 15e en 38e ieder 2 X 4 boete oi. 2X 4 dagen hechtenis, de 16e 20 boete ot 20 dagen hechtenis, de 22e 3 en 5 boete of 2 X 1 week tuchtschool, de 25e en V.6 tote Of 6 dagen hechtenis de 39e 40 boete of 40 dagen hechtenis, de 51e f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 52e en 57e 2, bo^Lof 1 week tuchtschool, de 55e t j r of 60 da?en hechtenis, de 56e 25 boete of 25 dagen hechtenis Schriftelijk vonnis; R M. W. te Egmond vrlspraak 0vertreding Motor" en Rij wiel wet NOG EEN WONDERDOKTER. QQge Raad verwierp een cassatiebe- tonLrtnh/'t 7 e^RiSVliet' die d00r het kan' gerecht te Zuidhorn was veroordeeld tot Iipn®" u boete wegens het verstrekken te- nrrnifff 1-Van druPPels iemand, die ge- SAundigen raad aan hem vroeg, terwijl oefenen was de geneeskunde uit te DOORRIJDEN NA EEN AANRIJDING rrvrf H°°ff Raad heeft verworpen een be- l ^anR-» die in hooger beroep door dril,?6/ *e Leeuwarden was veroor- 01 b weken hechtenis wegens het aan- l' w'ielrijder te Zuidhorn, waar- e aanriiding bemerkt had, ge woon was doorgereden. OVERTREDWo LOTERI jWET. Raad ad!ocaat:generaal bij den Hooge* verwpmin heeft geconcludeerd tot van het beroep van A. A. H. J- te'lffSV3" de Stedelijke Credietbank riao, e rï°°r den kantonrechter al- «crooraeeia tot 3l)U boete wegens

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6