Buitenland Pi^ovincSaal nieuws Zeetijdingen Rechtszaken Bioscopen jwj urn S ,SS S EEN MEISJE AANGERAND. Zondagavond ongeveer kwart vóór 6 is op de Meerburgkade te Katwijk aan Zee een meisje aangerand. Een man van 25 a 28 jaar kwam op de fiets zonder licht op het meisje af en vroeg haar om geld. Op haar antwoord, geen geld bij zich te hebben, zeide man: „dan moet ik een van je vlechten hebben". Hij haal- tiaalde een groot knipmes uit zijn zak en sneed daarmee een der lange haarvlechten van het meisje af. Toen het meisje begon te gillen, legde de man haar het zwijgen op met de bedreiging, haar „door het hart te zullen schieten of haar te zullen neerslaan". Toen er in de verte eenige menschen aankwamen, gaf de man het meisje een harden vuistslag op het hoofd, tengevolge waarvan het een ern stige bloeding kreeg. De man nam daarop de vlucht. INBRAAK IN EEN GEMEENTEHUIS. De brandkast geopend. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door het uitsnijden van een ruit ingebroken in het gemeentehuis van Bleskensgraaf. In de secretarie is het slot van de brandkast uitge boord, waaruit ruim 7Ó0 is gestolen. DE KAMER VAN KOOPHANDEL TE MAASTRICHT. De Kamer van Koophandel te Maastricht zal heden een algemeene huishoudelijke ver gadering houden. Het bijzondere daarbij is, aat tot die vergadering zijn opgeroepen de nieuw gekozen leden, wier geloofsbrieven nog niet zijn onderzocht. Punt van behandeling is: De afgeloopen verkiezing. LOODDIEVEN AANGEHOUDEN. Het kwam de politie te Amsterdam een de ler dagen ter kennis dat er in de hoofdstad een groote partij lood was verkocht, welke afkomstig was uit Haarlem. Eer. 31-jarige bloemenventer te Amsterdam, die bij den verkoop zijn bemiddeling heeft verleend, is aangehouden, evenals de beide looddieven, die gisteren te Haarlem zijn gearressteerd. In totaal werd pl.m. 3000 K.G. lood gesto len, waarvan een gedeelte te Amsterdam is opgespoord. De loodhandelaar J. K. aan den Harmer (Jansweg te Haarlem had van den diefstal niets bemerkt, daar hij uitstedig was. ERNSTIGE AANVARING OP HET IJ. Gisteravond te ongeveer zeven uur is het vrachtstoomschip „Vliestroom" van de Hol- landsche Stoomboot Maatschappij in het IJ in de nabijheid van de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij in aanvaring ge weest met het stoomschip „Steenwijk" van de Nieuwe Rijnvaart Maatschappij, welk schip een lading stukgoederen inhad. De „Steenwijk", een type Rijnaak met etoomvermogen, kreeg midscheeps onder de waterlijn een groot gat en maakte snel wa ter. Gelukkig was de boot der Havenpolitie spoedig ter plaatse, welke door middel van haar pompinstallatie verhinderde, dat de Steenwijk zonk. De lading van de „Steen wijk" zal op een ander schip der Nieuwe Rijnvaart Maatschappij worden overgela den, waarna het schip zal moeten worden gedokt. Ook de „Vliestroom" liep ernstige schade aan den kop op, waarvoor reparatie in een Droogdok noodig is. Persoonlijke ongeval len kwamen niet voor. Onmiddellijk na de botsing verschenen de vrouw en vier kinderen van den kapitein van laatstgenoemd schip angstig roepend aan dek. Terstond schoot toen de in de buurt zijnde „Droogdok IV" van de Amsterdam sche Droogdok Maatschappij toe, waarop de vrouw en kinderen overstapten. De kapi tein van de „Steenwijk" onderzocht hierna of de aangerichte schade onmiddellijk ge vaar opleverde en toen bleek, dat dit niet het geval was inmiddels was de boot van de Havenpolitie met haar pompinstallatie ge arriveerd begaven de vrouw en kinderen zich weer aan boord van de „Steenwijk". KORTE BERICHTEN. Er hebben zich geen gegadigden aange sneld voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare school 1 te Stadskanaal (Gr.) Gistermorgen heeft de spoorwegarbeider O. J., toen men bezig was bij een blokhuis van jden spoorweg Rotterdam—Dordrecht, onder de gemeente Zwijndrecht, de rijkstelegraaflijn te herstellen, een porceleinen pot op het hoofd gekregen. Ernstig gewond is de man per ziekenauto naar Barendreeht vervoerd. De smokkelaar M. K. uit Eschweiler, die Oudejaarsdag aan de grens bij Kerkrade door Duitsche beambten is aangeschoten, is Zondag in het Ziekenhuis te Kerkrade over leden. In de Rozendaalsehe Laan te Velp werd gisteravond een 15-jarig meisje aangerand door een haar onbekend persoon, die haar op den grond wierp. Het meisje verdedigde zich echter en de dader nam de vlucht, na haar eerst nog een schop te hebben gegeven. ENGELAND. HET STELEN VAN POSTZAKKEN. In een commentaar op de recente diefstallen van postzakken zegt de directeur-generaal van de posterijen: „De postkantoren staan thans voor een zeer moeilijk vraagstuk, we gens het feit dat de banken thans groote be dragen in aangeteekende brieven plegen te verzenden in plaats van in kisten, door ei een wachters beschermd en op eigen resico. Dat bespaart hun jaarlijks duizenden ponden sterling Niettemin zijn van de 40 millioen postzak ken, in het afgeloopen jaar zonder incidenten vervoerd, slechts 69 geroofd. De verhouding tusschen de verliezen en de waarde van de FRANKRIJK. MISS TRANCE 1930. Een jury bestaande uit kunstenaars en journalisten heeft Zaterdag in het gebouw van het „Journal" ouder voorzitterschap van Maurice de Walefie uit 500 candidaten „Miss France 1930" gekozen. De uitverkorene is een 23-jarig meisje, te Cannes geboren en woonachtig te Lyon. Zij heet Y ette Labrousse, is naaister en wordt btsch tve-i p.h groot en natuurlijk mooi. .Ype>t<e te een brunette; zij zal op een inter nationalen wedstrijd te Rio de Janeiro de Fransche schoonheid verdedigen. Wat ze nu van plan is, werd haar ge vraagd. Zij wil haar beroep er aan geven en op den (nog onbekenden) jongen man wachten dien zij zal beminnen E>e film? Ze wil er alleen van weten als toeschouwster en als bewonderaarster van wat volgens haar de mooiste man van de wereld is: Ramon Novarro. DE „MARKIES DE CHAMPAUBERT". Gegadigden voor zijn kist. Een Amerikaan heeft aan den advocaat mr. Zévaès, die optrad in de zaak van den levend begraven pseudo-markies De Chamoaubert, geschreven, dat hij als verzamelaar van macabere souvenirs 10.000 francs bood voor de kist waarm de man onder den grond werd gestopt. De Amerikaan voegde er bij dat hij ook dergelijke souvenirs had van Matahari en Landru. Hij is echter niet de eenige ge gadigde: een kermisreiziger uit Beauvais re flecteert er eveneens op; hij wil de kist te kijk stellen. Het zal evenwel niet gaan. noch in het eene noch in het andere geval, want stuk ken van overtuiging plegen in het openbaar geveild te worden door het beheer der domei nen en eerst dan bestaat de gelegenheid tot aankoop van het begeerde object. ALLE THEATERS TE PARIJS SLUITEN Uit protest tegen een belasting. In een Maandag gehouden vergadering van theaterdirecteuren te Parijs werd besloten, alle theaters als protest tegen de belasting, die volgens hen misbruikt wordt, op een nader vast te stellen dag te sluiten. DUITSCHLAND. EEN EIGENAARDIG PROCES. Gestolen juweelen. Te Berlijn «i dezer dagen een eigenaardig proces gevoerd wegens belastingsonttrekking bij het invoeren in het land van juweelen en paarlen. Terecht stond een matroos, Sandowski, uit Letland. In 1926 was hij als typhuslijder op genomen in het Virchow-ziekenhuis. Hij ha 1 toen een groote cassette bij zich, welke hij angstvallig onder zijn bed bewaarde en ook in zijn ko u tsaanvallen bewaakte. Men ontdekte, dat de cassette een massa kostbare paarlen en juweelen bevatte. De poü'ie, van een en ander op de hoogte gebracht, nam het kistje in beslag. Spoedig bleek nu, dat de lijder een beruchte interna tionale dief was Ofschoon de politie alle mo gelijke moeite deed om in Amerika, Engeland en Frankrijk de rechtmatige eigenaars te vin den, bleven alle nasporingen vruchteloos. De schat werd ook op de internationale politie tentoonstelling te Berlijn een plaatsje inge ruimd. Niemand echter meldde zich aan. Toen Sandowski beter was, en uit het ziekenhuis ontslagen werd, wist hij spoorloos te verdwij nen. Eenigen tijd later werd hij na een in braak in een villa gearresteerd; hij kreeg toen twee jaar tuchthuisstraf. Intusschen was ook wat meer bekend gewor den omtrent de persoonlijkheid van San dowski. In Amerika heeft hij talrijke inbraken gepleegd, welke hem zeven jaar tuchthuis be zorgden. Het was hem gelukt uit Sing-Sing te ontvluchten. Later werd hij weer in Palm beach gevangen genomen. Wederom wist hij echter zijn vrijheid te herwinnen. Als ma troos is hij toen op een Engelsch vrachtschip naar Bremen gekomen. Zijn cassette juweelen heeft hij toen weten binnen te smokkelen. In Berlijn kreeg hij typhus en volgde zijn opneming in het zieken huis. Gedurende zijn verblijf in het tuchthuis in Luckau wegens den villainbraak meldde zich een zekere mevrouw Taylor uit New York aan als eigenares van een ketting met 824 parels. Deze ketting was haar in 1926 ontstolen. Sandowski, die ook in Luckau een keer is uitgebroken, bevindt zich thans in preventieve hechtenis onder beschuldiging van muiterij in de gevangenis. Op die wijze kon eindelijk het proces wegens belastingontduiking tegen hem worden gevoerd. Daarbij bleek echter, dat de Let Sandowski niet aan Amerika kan worden uitgeleverd om daar terecht te staan wegens de inbraken al daar. In Duitschland echter is hij strafbaar wegens het niet aangeven van zijn juweelen en het niet betalen van de daarvoor verschul digde 9.70 M. Naast de betalig van dat bedrag staat ech ter verbeurdverklaring. De mail beweerde, dat zijn kostbaarheden niet afkomstig waren van diefstal, terwijl zijn verdediger aanvoerde, dat zijn cliënt de juweelen niet in Duitschland had willen invoeren, maar dat hij zich op doorreis naar zijn geboortestad Riga had be vonden. De rechtbank sorak echter het schuldig uit, veroordeelde S. tot een boete van in het ge heel 38 M. en leode beslag op de cassette ten bate van het Duitsch rijk. Waarschijnlijk zal mevrouw Taylor na de noodige formaliteiten haar ketting worden teruggegeven. ITALTE. WEER EEN DAGBLAD VERDWENEN De „Cafaro" van Genua. De Romeinsche correspondent van het „Jpurnal des Débats" meldt, dat het 56 jaar geleden opgerichte dagblad de „Cafaro" te Genua aankondigt, dat het zal ophouden te verschijnen. Als reden o fvoorwendsel (aldus de correspondent van de „Débats") geeft he1 blad op „dat het heengaat om ook in Ligurië het program van journalistieke reorganisatie mogelijk te maken, dat met hardnekkigheid door het fascisme nagestreefd wordt" N TE. EEN GROOT ONGELUK VOORKOMEN. De tegenwoordigheid van geest van een brugwachter. Volgens een telegram uit Barcelona is door de tegenwoordigheid van geest van een brugwachter een ernstig ongeluk met den sneltrein ParijsBarcelona voorkomen. Door den hevigen regenval was bij Casas Pedret een groot rotsblok losgeraakt en naar beneden gevallen De spoorwegbrug werd verwoest. De brugwachter kon den juist aankomenden sneltrein nog door lichtsignalen tot stilstand brengen Toen de trein stil stond, was de locomotief den afarond tot qd 1 M. afstand genaderd PRIMO'S HEENGAAN. Over ruim zes maanden. In een interview met de Noticiero del Lunes nopens zijn politiek program voor 1930 verklaarde Primo de Rivera, dat hij voornemens was de laatste hand aan zijn werk te leggen en tevens de regeeringswisse- ling voor te bereiden, welke hij binnen en kele maanden verwacht. Hij voegde er bij: Dit is in Spanje de eerste maal, dat een regee ring haar eigen aftreden voorbereidt, en nog wel meer dan zes maanden vooruit. ROFMENIë. DE TROONAFSTAND VAN KROONPRINS KAREL. Propaganda voor zijn terugkeer. Uit Boekarest wordt gemeld, dat het blad der aanhangers van ex-kroonprins Karei ter gelegenheid van den vierden verjaardag van diens troonsafstand een bijzonder nummer heft uitgegeven, waarin propaganda voor Kareis terugkeer werd gemaakt. De leider van het blad, prof. Jonescu verklaarde, dat sinds den troonsafstand het eene complot op het andere volgde, en dat zijn terugkeer orde in het land zou brengen. Het ministerie van binnenlandsche zaken het de geheele oplaag in beslag nemen die reeds de provincie was ingegaan, en ook het zetsel, zoodat te Boeka rest slechts eenige exemplaren verschenen. JAPAN. HET GROOTSTE DROOGDOK TER WERELD. Het sinds korten tijd in Japan geopende nieuwe droogdok der Japansche marine is, naar de maritieme medewerker van de Daily Telegraph meldt, het grootste dok van deze soort ter wereld en tegelijkertijd de belangrijk ste basis van de Japansche vloot. Het dok kan het grootste slagschip of vierkruisers van tienduizend ton tegelijkertijd opnemen en is grooter dan het Engelsche dok te Singapore. Met den bouw van het dok was reeds in 1921 een aanvang gemaakt. In verband hiermede is interessant de ver klaring van den Japanschen gedelegeerde op de vlootconferentie Wakatsoeki, dat Japan niet voornemens is op de conferentie de kwestie van de vlootbasis te Singapore ter sprake te brengen. ALBANIë. EEN OPSTANDIGE BEWEGING? Gericht tegen koning Zogoe Een N. T. A. bericht meldt, dat volgens nog onbevestigde mededeelingen aan de Lon- densche bladen, in Albanië een tegen koning Zogoe gerichte opstandige beweging zou zijn uitgebroken, in hoofdzaak als gevolg van diens moderniseeringspogingen. Men brengt met deze beweging de afwe zigheid van den Albaneeschen koning bij de huwelijksfeesten te Rome in verband. NOORD AFRIKA. DE PEST IN TUNIS. Reeds 39 sterfgevallen Totdusver zijn 39 personen aan pest ge storven. De autoriteiten hebben strenge maatregelen gelast om uitbreiding te voor komen. Alle scholen zijn gesloten. De pest moet in het Zuiden van Tunis ontstaan zijn, waar de oogst door aan pest lijdende muizen werd vernield. EGMOND AAN ZEE. Schuttersvereniging „Prins Hendrik Feestvergadering. De schuttersvereniging „Prins Hendrik" hier ter plaatse, hield Zondagavond in hotel „Trompenberg" een feestvergadering. De voorzitter, de heer Wiggerts, opende om streeks 8 uur de vergadering met een harte lijk woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den beschermheer, den bur gemeester, den heer G J. Eyma en diens fa- malie. Nadat men even had gedanst werden de behaalde prijzen uitgereikt. De uitslagen lui den: Meester flobertschutterde heer Job Wii- ker met 2 maal 100 punten. Deze behaalde ook de rozenprijs met 74 rozen. Personeel: Klasse A.: 1ste prijs Alb. Buis met 97 pt., laatste schoten 20 en 202de pr- Th. de Graaff met 97 pt., laatste schoten 19 en 20; 3e pr. C. v. Pel met 97 pt.4de prijs Van Workum 95 pt.; 5de pr. C. de Graaff met 93 pt.6de prijs L. de Graaff, 90 pt.; 7de pr. Job Wijker, 89 pt.; 8ste pr. A. Buis, 87 punten. Klasse B.: 1ste pr. M. Geel, 100 pt.; 2de pr. J. Broek, 95 pt.3de pr. C. de Groot, 93 pt.; 4de prijs C. Dekker, 90 pt.; 5de pr. J. Wiggerts 88 pt. (17); 6de pr. J. Koeman 88 pt. (16); 7de pr. Job Wijker, 68 pt.; 8ste pr. Aug. Wiggerts, 65 punten. Vrije Baan: 1ste pr. Van Workum, 2901 pt.; 2de pr. L. de Graaff, 2883 pt.; 3de pr. C. van Pel, 2876 pt.; 4de pr. Job Wijker, 2874 pt.5de pr. Th. de Graaff, 2873 pt.6de pr. Alb. Buis 2848 pt.; 7de pr. J. Broek, 2739 pt.; 8ste pr. J. Koeman 2729 pt.9de pr. A. Buis, 2712 punten. De prijzen bestonden uit geld of luxe ar tikelen. Na dit officieele gedeelte kreeg de cabaret club, die den avond de aanwezigen zou amu seeren, de leiding en onmiddellijk wist zij het publiek te boeien. Met zang en dans hield men de stemming er in, hetgeen wondervol slaagde; menigmaal schudde de zaal van het lachen en de refreinen van verschillende lied jes werden flink meegezongen. De snelteeke- naar, die in ongelooflijk korten tijd van ver scheidene personen uit de zaal, o.a. den bur gemeester, portretten teekende, verdient ze ker wel een aparte vermelding. „Prins Hendrik" kan met trots op deze zeer geslaagde feestvergadering terugzien. Kinderfeest. De O.K. damesvereeniging „T.A.V.E.N.U." die tijdens de Kerstdagen menig gezin ver blijd heeft met haar Kerstgaven, heeft Zon dagavond de kinderen onthaald. Door ver schillende omstandigheden kon het kinder kerstfeest niet doorgaan; in plaats daarvan j had de filmvertooning in het vereenigings- i gebouw plaats. De kinderfilms bleken met zeer veel zorg gekozen te zijn. Zoowel bij de ernstige als de komische films leefden de kinderen geheel mee. Met het huilende kind in de gesloten kist werd meegehuild, met de grootste spanning werden de zonderlinge lotgevallen van Jef en Mut op de wielerbaan gevolgd. Tijdens de pauze werden door de dames tractaties uit gedeeld en tenslotte kreeg elk kind nog een mooi leesboek toe. Zeer terecht wees pastoor van Kleef aan het slot van den avond op het vele mooie werk, dat „T.A.V.E.N.U." in het dorp ver richt. Het stevige applaus van alle aanwezi gen, dat deze woorden bekroonde, was wel een bewijs, dat de gemeente het werk van deze vereeniging op hoogen prijs stelt. EGMOND-BINNEN. Schapen verscheurd. Zondagmorgen heeft een hond ernstig huisgehouden onder de schapen van den heer C. Groot te Egmqnd aan den Hoef Er heerschte een groot paniek onder de schapen, eenige waren in de sloot geraakt, doch kon den door den eigenaar worden gered. Een tweetal schapen werd ernstig gehavend. Naar den eigenaar van den hond wordt een onderzoek ingesteld. SCHOORL. Zondagavond concerteerde het plaatselijk Fanfarecorps „De Vriendschap" in het lo kaal van den heer Timmerman alhier. De op komst van belangstellenden was matig, wat jammer genoemd kan worden daar 't bepaald een genotvolle avond is geweest. We hadden sinds lang de gelegenheid niet gehad om een zaalconcert van dit muziek corps bij te wonen. We kunnen echter consta- teeren dat het betrekkelijk kleine gezelschap sterk in zijn techniek is vooruitgegaan. We twijfelen hieraan al niet, maar bekend is, dat de leider van het corps, de heer G. Anderson uit Alkmaar, er alles op heeft gezet om deze techniek op te voeren. Blijken hiervan waren al de mooie prestaties op 't concours te Win kel in 1929 waar „De Vriendschap" met een eersten en een eereprijs uit den strijd kwam. Ook deze Zondagavond was, voor diegenen die als wij, eenigen tijd \erstoken zijn geweest van 't kunnen van „De Vriendschap", beslist een openbaring. Wel voldeed 't eene nummer natuurlijk beter dan het andere en spande No. 7 „La Coupe d'or" voor ons de kroon, doch als geheel genomen, was 't programma en de vertolking daarvan zeer aantrekkelijk Hulde aan de leiders, en tevens alle eer aan 't kleine gezelschap, dat zoo goed profijt heeft getrokken van de lessen van den heer Ander son. Bij de opening deelde de voorzitter, de heer P. Duin Wz., mede, dat de pistonist door ziekte was verhinderd en riep hij clementie in voor diens plaatsvervanger den heer Kui per uit Warmenhuizen. Die clementie is niet noodig geweest. De heer Kuiper heeft zijn moeilijke partij uitstekend vervuld. In de pauze werden we vergast op een ko misch kamerstukje „de Hand", ten tooneele gebracht door de Schoorldamsche dilettanten club, welke dames en heeren op de hun beken, de wijze de aanwezigen deden schaterlachen. Na afdoening van 't programma een zeer geanimeerd bal waarbij een gedeelte van 't fanfarecorps zorgde voor uitstekende balmu- ziek. BEVERWIJK. Vrijdag is te Beverwijk de overeenkomst tot stand gekomm waarbij grossiers in groenten en fruit uitsluitend leveranties mo gen doen aan de leden van Handelsbelang; aan particulieren is beslist verboden. Een in diezelfde geest strekkend verbod waarbij particulieren niet meer aan de veilingen mo gen koopen is weldra te wachten. HEEMSKERK. Het denkbeeld van het gemeentebestuur om „het rond" de entree van ons dorp, ko mende van Noorddorp met heestergewas sen te beplanten is goed gezien geweest. De gemeente Heemskerk is haar eerste plantsoen rijk en de aanblik van „het rond", voorheen een overloop van Jan en alleman, is werkelijk daardoor verfraaid. Den aanlegger van dit plantsoen komt een woord van lof toe voor zijn tuinbouw-archi- tectuur. B. en W. dezer gemeente stellen den raad voor, te besluiten tot den bouw van een ambts woning voor den burgemeester. Schouwen (uitr 4 Jan. v Suez. Slamat (thuisr.) 4 Jan. v.Port Sa.d, Tambora (thuisr.) 6 Jan. v. Sabang. Toba (thuisr.) 5 Jan. te Vizagapatara Tosari (thuisr.) 5 Jan. v. Port Said. Kota Inten (uitr.) 4 Jan v. Belawan. Slamat (thuisi9 Jan. fc-Marseille verwacht, HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 4 Jan. Havana. Lochgoil 2 Jan. v. Rott. te Vancouver Lochkatrine, Rott. v. d. Pacifick 5 Jan t« Statendam 5 Jan. v. W.-Indiè; te New-York. Parana Pacifick. n. Rott.. 5 Jan. te Hamb. KON. HOLL LLOYD Delfland (uitr.) 5 Jan. v. Pernambuco. Eemland (thuisr.) 4 Jan. v Bahia. Orania (uitr 5 Jan v. Pernambuco. Salland 6 Jan. te Hamburg. Rijnland (uitr) 5 Jan te Santos. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TË ALKMAAR. MEERVOUDIG STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 7 Januari 1930. VOORTGEZETTE ZAAK BETREFFENDE RHWIELDIEF- STALLEN. In verband met het op 24 December doov de meerv. strafkamer genomen besluit om op Dinsdag 7 Januari de behandeling voort te zetten van de strafzaak tegen den gedetineer den varensgezel Christiaan K., die zich in September van het vorige jaar te Helder aan verschillende rijwieldiefstallen, o.m. ten na deele van de heeren de Vries, Boot en de Heef had schuldig gemaakt, kwam op deze zitting deze zaak opnieuw aan de orde. Verdachte werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 6 maanden, doch voor waardelijk met een proeftiid van drie jaar en onder toezichtstelling van het Leger des Heils te Amsterdam. STOOMVAARTMIJ.NEDERLAND. STOOMVAARTLIJNEN. Koningin der Nederlanden 5 Jan. v. Amster dam te Batavia. Rotti (uitr.) 5 Jan. v. Antwerpen. Saleier (uitr.-) 6 Jan te Sabang. Singkep (thuisr.) 4 Jan. v Padang. Johan de Witt (thuisr.) 5 Jan. v. Algiers. Simaloer 5 Jan. v. Amst. n.Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Ajax 5 Jan. v. Vigo n. Cadix. Aurora 5 Jan. v. Gibraltar n. Cadix. Bodegraven 6 Jan. v. Hamburg te Antw. Breda 5 Jan. v. Rott. te Antw. Clio 4 Jan. v. Bourgas te Varna. Crynsssen (uitr.) 4 Jan. v. Boulogne r Bar bados. Deucalion (thuissr.) 6 Jan. te Havre verw. Doros 5 Jan. v. Triëst te Fiume. Flora 4 Jan. v. New Yorkn. Haïti. Ilos 4 Jan. v. Palermo n. Licata. Irene 3 Jan. v. Guatamala n. Amst /Hamb Iris 4 Jan. v. Gothenburg te Aalborg Medea 3 Jan, v. New York n. Venezuela Neptunus 4 jan. v. Amst. te Gibraltar Nereus 4 Jan. v. Gibraltar n. Oran. Odysseus 4 Jan. v. Danzig n. Stettin. Orpheus 5 Jan. v. Vigo n. Amst. Rhea 3 Jan. v. P. au Prince n. Cap Haïliën Stella 5 Jan. v. Alexandrië te Pireaus. Strabo 5 Jan. v. La Pallice n. Amsterdam Thetis 5 jan. v. Palermo te Tunis verwacht Vesta 3 Jan. v. Amst. te Curagao Vulcanus 3 Jan. v. Pireaus te Samos. Amazone 3 Jan. v. W. Indië te New York Calypso 4 Jan. v. W. Indië te New York Cottica (thuisr.) 6 Jan. v. Havre. n. Amst Deucalion (thuisr.) 6 Jan. te Havre. Hebe 5 Jan. v. Amst. te Hamburg. Ilos 5 Jan v. Palermo te Licata. Odysseus 5 Jan. v. Danzig te Stettin. Simon Bolivar (uitr.) 3 Jan. v. Barbados Triton 5 Jan. v. Amst. te Hamburg ROTTERDA.MSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 5 Jan. v. Colombo. Sajnaiioda (uitr.) 4 Jan. te Belawan. ALKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. De Güe Taverne. De belangstelling voor deze film uit het verre Oosten was gisteravond bij de eerste vertooning zeer groot. De toeschouwer wordt verplaatst naar Singapore, de groote havenstad uit het Oosten, waar zoo vele na tionaliteiten te zamen komen en waar ook de etablissementen van vermaak goede zaken maken. De Gele Taverne bloeit door het drukke bezoek. Bill, de eigenaar wil boven dien de bloem van zijn zaak Nan Toy uit huwelijken aan een rijken Chineeschen Man darijn (zeer goed door So-Jin gespeeld). Het meisje heeft daar echter weinig zin in. Als zij gestraft wordt komt een vreemdeling haar te hulp. Dit blijkt te zijn Gregory Kent, een uitgestootene, valsch-beschuldigd van moord. Barbara Howell houdt ondanks alles nog zeer veel van hem Maar tusschen Kent en Nan Toy ontstaat een groote gene genheid. De laatste weet zelfs het bewijs van Kent's onschuld te bemachtigen, maar dit dient ten slotte slechts om Barbara en Gre gory weer tot elkaar te brengen De arme Nan Toy offert zich ter wille van Kent op, als zij de groote liefde van Barbara voor haar vresgeren vriend heeft leeren kennen. John Miljan als Gregory en Mvrna Loy als Nan Toy vervullen de hoofdrollen, of schoon deze laatste nog heel wat beter gej schikt zou zijn geweest voor de hoogst be kwame actrice Mav Wong, die nu slechts een ondergeschikt rolletje in deze film vervult. Het biiprogramma was ditmaal zeer af- wisse'end en ui'nebreid. F^n natuurooname, soortfilm, teekenfilm van Mutt en Teff, aar dige goocheltoeren en twee komische num mers, waarbij vooral de tweeacter Het luch tige meisje, door het spel van Lupins Lane H'zonder geslaagd was te noemen. i i i-r* (Niet Officieel). 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 7 Januari 4e Kiasse, 2e lijst. Hooge Prijzen. 14125 ƒ1500. 4121 14300 1000. 11854 12053 15172 16075 400. 3019 6396 15269 200. 8157 10867 100. Prijzen van M. 99 135 356 583 784 1175 1460 1857 2155 2360 2615 3034 3291 3815 4071 4630 5104 5414 5834 6075 6365 1930. 62 266 490 700 1147 1430 1768 2043 2302 2555 2959 3232 3649 4007 4472 4921 5343 5819 6057 6270 6709 7064 7262 7529 7739 8015 8261 8549 8911 9300 9523 9859 9871 93 267 529 726 1164 1452 1842 2127 2346 2580 3002 3262 3684 4065 4583 4989 5355 5821 6066 6337 6750 7078 7293 7541 7808 8016 8348 8603 8932 9318 9526 9890 6777 7094 7319 7551 7816 8048 8418 8632 8950 9415 9579 358 606 965 1180 1516 1888 2165 2424 2667 3106 3315 3865 4160 4635 5113 5432 5843 6079 6373 6905 7107 7325 7589 7832 8114 8441 8715 8955 9417 9637 152 384 628 988 1293 1568 1889 2177 2457 2723 3155 3325 3916 4236 4749 5118 5472 5940 6106 6521 6962 7124 7391 7618 7869 8119 8478 8717 8969 9434 9698 191 403 636 1021 1314 1724 1954 2181 2461 2767 3175 3429 3969 4365 4813 5189 5627 5955 6192 6542 6988 7126 7428 7640 7886 8146 S501 8847 9011 9450 9730 10769 10774 10905 10969 10987 inss 92 U932 "541 "M» 12367 mfo 12046 12125 12178 12475 MOT 12415 12440 12451 3061 ÏÏul 12689 12720 12788 13433 nüfi 13193 13274 13293 3973 3978 e 13627 13655 13737 4100 os 4?I5 14024 1-1040 14060 4502 4*a 14192 14195 14353 14839 uSf 14605 14552 14715 15126 R?o- 84 14889 14957 5604 «o? 15265 15536 15580 16138 15911 15952 15066 6494 SMS !i57 16235 15355 15390 71Ï nuf SHl 16702 16855 16891 17299 7^ 17174 17205 17228 T7M- 17332 17345 17413 17417 17915 17950 }Sï 17720 17752 17811 16253 R2M 18015 18101 18209 18695 lOTm 18370 18389 18508 •8987 190K» Om! i^5 18815 18830 19397 9AÏ2 2?16 19059 19119 19194 19617 S68 19480 19555 19561 19815 198* 19750 19754 19769 20060 20h9 l?,8^4 19942 19972 20037 20391 mM S0154 20184 38838 20619 SJ65 20470 20476 20606 20768 20020 20912 HU» z ^rm£ K,asse- 15 224 435 675 1060 1341 1728 1966 2182 2483 2S-30 3187 3483 3970 4402 4822 5258 5749 5972 6221 6597 7037 7185 7434 7657 7928 8171 8529 8876 9123 9500 9792 10093 10578 11179 11663 12337 12456 12842 13341 13768 14071 14287 14783 15004 15627 16131 16413 16924 17231 17435 17835 18213 18552 18833 19216 19573 19794 20046 20246 20534 221 482 696 1066 1343 1753 2006 2187 2548 2933 321» 3623 3985 4403 4847 5308 5758 6008 6246 6689 7057 7195 7622 7733 7944 8206 8539 8873 9189 9505 9803 10191 10670 11386 11710 12340 12474 13019 13399 13953 14692 14302 14838 15103 15708 16137 16482 17132 17291 17457 17914 18236 18679 1892» 19231 19614 19S06 20063 20363 20633

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8