J. MAATS, Arts wederom IN PRIJS VERLAAGD! Vraagt Uw winkelier ÏO ets. |»er kilogram. Vergadering „Ijsbaan Heiloo De noteeringen zijn thans: DESSERT 70 ets No. 1 60 ets A 55 ets B 50 ets C 45 ets ROBUSTA 40 ets Sport fl^arkf berichten zoo mogelijk des Vrijdags, eveawelnlterltjk Zaterdags morgens hall negen, Advertentiën Oppositie tegen het fusie-voorstel. In principe tot samensmelting besloten. Hendrina Catharina de Jager, is wegens ziekte niet te consulteeren. Alle andere huisartsen nemen waar. Wat U gaarne hoort is: VOOR DE TWEEDE MAAL verlagen wij de prijzen van al onze verpakte koffiesoorten met per i pondspak BAL-MASQUE T.O.P. Het in Alkmaar geliefd geworden bal- masqué van T.O.P. wordt dit jaar 1 Maart a s gehouden. Wie al eens een dergelijk bal-masque van TOP heeft medegemaakt, zal zich er niet «ver verwonderen, dat bij het bestuur van TOP hoewel de datum nog slechts bij de ingewijden bekend is, reeds thans veel aan vroren voor toegangsbewijzen inkwamen. T o P heeft in Alkmaar het bal-masqué voor dén vasten ingeburgerd. Alkmaar waardeert dit en zou dezen avond van pret Tn iolijt niet graag meer willen missen. Verwacht mag worden, dat ook dit jaar je vindingrijkheid van de deelnemers aan w bal-masqué de bewondering van de be zoekers zal trekken. Deze vindingrijkheid was steeds waarlijk geniaal. Het bal-masqué van T.O.P- mag dan ook het feest der feesten Alkmaar genoemd worden. De kleuren pracht van de gecostumeerden en ccmbina- L met de zaalversiering, waaraan ook dit maal de uiterste zorg zal besteed worden, is waaraan tot nog toe, de bezoekers de „rcttigste herinnering bewaarden. v De beide „bands" van het vorig jaar, die op de „G.A.M.I.T." zooveel succes boekten, verleenen ook ditmaal hun medewerking, ter wijl de bekende juryleden ook ditmaal hun medewerking toezegden. Alkmaar staat weer een bijzonder mooie avond te wachten. Alle Harmoniezalen zijn weder voor het bal gereserveerd en zoowel bezoekers als deel nemers zulen goed doen om zich zoo spoedig mogelijk van kaarten te voorzien, waarvoor zii zich weder kunnen wenden tot den secre taris den heer Th. G. Kreyermaat, Stations weg 136. EEN PECHVOGEL. Gister is door de politie te dezer stede ze kere C. van S. aangehouden, die gesigna leerd was in het Alg. Politieblad. Hij logeer de gewoonlijk onder een valschen naam in volkslogementen. Het bleek, dat de man in 1918 door de Alkmaarsche rechtbank ver oordeeld was en nog een jaar gevangenis- straf te goed had. Was de man nog één jaar onopgemerkt gebleven dan zou zijn straf verjaard zijn geweest. AFD ALKMAAR NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN Het rapport over het 4e kwartaal 1929 van den inspecteur van de afdeeling Alkmaar en Omstreken van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren luidt als V°Op de markten, laad- en losplaatsen werd geregeld toezicht gehouden; vooral werd gelet op het laden en lossen van vee en pluimvee. Verscheidene klachten werden ontvangen en nauwkeurig onderzocht. Mijn hulp werd in geroepen voor een paard, dat te Heer-Hugo ■waard met een rottende hoef in de weide liep. De dierenarts verklaarde, dat genezing onmo gelijk was en op aandringen onzerzijds liet men het ernstig lijdende dier op het abattoir te Alkmaar dooden. Een klacht over de verzending van konijnen van Schoorl naar Göirle en terug is nog in onderzoek. Hierbij werd o.a. eene zending van 30 konijnen te Goirle geweigerd en vermoede lijk zonder voedsel teruggezonden. Bij aan komst bleken 8 konijnen docd te zijn. Den volgenden dag stierven er nog 2. Een klacht werd ontvangen over vermoede lij.ke vergiftiging van 2 henden te Egmond aan Zee, die plotseling onder verdachte ver schijnselen gestorven waren. Een der cada- vers werd opgezonden naar de Rijksserum- inrichting te Rotterdam en aldaar werd vast gesteld, dat geen vergiftiging had plaats ge had. Voor een totaal verwaarloosde herders hond te Bergen werd de hulp dezer afdeeling ingeroepen. Deze hond werd door de zorg van een onzer leden te Bergen geheel opge knapt en door onze vereeniging te Alkmaar aan een goed tehuis geholpen. Honderd jaarkalenders werden verspreid 8 honden en 10 katten werden geplaatst. Vier katten moesten afgemaakt worden. II V, egens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentiën, voor dit num mer bestemd, in ons beait zijn. Dinsdagavond werd onder presidium van 'Jhr. H. van Foreest de vergadering gehou den van de „Ijsbaan Heiloo", om te beraad slagen over het voorstel tot fusie van de „Ijsbaan Heiloo" en de Alkmaarsche Ijs club. De voorzitter gaf een uiteenzetting over de onderhandelingen die zijn gevoerd en de voorwaarden voor samensmelting zijn in een 11-tal punten vastgelegd. Spr. herinner de aan de polemiek die in de Alkmaarsche bladen is gevoerd en waarop men niet is in gegaan. Het gevolg -is geweest, dat wij ons officieel met Alkmaar in verbinding hebben gesteld, waarop van beide clubs een commis sie van 3 personen is benoemd, en er onder handeld werd. Thans leggen wij de leden hei compromis voorstel voor. Spr. las de voor waarden vóór, die de volgende zijn: 1. Beide vereenigingen worden opgeheven op een nader te bepalen datum. 2. Er wordt opgericht een nieuwe vereeni ging „Kennemer Ijsbaan" welke zich aan sluit bij den K. N. S B. en IJ. H. N. 3. Van deze vereeniging kan men worden lid of wel abonné van de ijsbaan. Leden kun nen worden alle 18-jarigen en daarboven, die 1.25 contributie betalen. De abunné's beta len een bijdrage van ƒ1-per jaar. 4. De vereeniging vervult alle verplichtin gen haar opgelegd door den K. N. S. B. en den IJ. H. N. en exploiteert de Ijsbaan te Heiloo. -• 5. Het bestuur zal bestaan uit 17 leden, waarvan beide vereenigingen voorloopig 8 personen aan wijzen, terwijl als voorzitten voorloopig zal optreden Jhr. H. van roree»! te Heiloo. 6. Uit het bestuur zal benoemd worden een dagelijksch bestuur, bestaande uit vijf perso- nen. Naast den voorzitter zal Heiloo hier- Den 20 Jan. a.s. hopen onze geliefde Ouders Jn. HARTLAND en L. HARTLAND—SCHRIJVER hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, Jb. HARTLAND en VERLOOFDE. C. HARTLAND. Receptie van 2—4. Koedijk, 8 Januari 1930. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde en zorg zame Vrouw, Moeder, Bé- huwd- en Grootmoeder, Mej. geb. SCHINKEL, in den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam. R. DE JAGER. Alkmaar, 7 Januari 1930. Bleekerskade 101. De begrafenis zal plaats, hebben Zaterdag 11 Januari n.m. 2 uur, vanaf't sterfhuis, op de algemeene begraafplaats Getrouwd: A. H. STIKKER en J. KROON, die hartelijk dank zeggen voor alle belangstelling ondervonden. Bergen, 8 Januari 1930. Prlncesselaan 5. De Heer en Mevrouw LÜUFERZTBOOY geven U kennis van de geboorte van hun dochter JOHANNA JACOBA HERMLN'A. Alkmaar, 7 Januari 1930. Langestraat 90. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen bij de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder betui gen wij onzen oprechten dank. L. v. d. PEET, Koningsweg 43, Alkmaar. Bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar d.d. 7 Januari 1930 is verklaard in staat van faillissement COEN- RAAD MUIS, van beroep bak kersknecht, wonende te Enkhui zen van Blijswijkstraat, met be noeming van den Edelachtbaren Heer Mr. Dr. N. MULLER, Rech ter "bij gemelde Rechtbank tot Rechter Commissaris en van ondergeteekende tot curator. Alkmaar, den 7 Januari 1930. Kennemerstraatweg 29. Mr. H- A. J. M. KUSTERS, curator. kes's koffie 9? 99 99 99 99 99 99 99 99 99 KEG's KOFFIE voor aanwijzen twee leden: een secretaris en een algemeen bestuurslid; Alkmaar eveneens twee leden een penningmeester en een on der-voorzitter. 7. De wedstrijden aan de nieuwe vereeni ging toegewezen, zullen allen worden verre den op de baan te Heiloo. 8. Een van de leden van het Dag. bestuur, bijgestaan door een daartoe te benoemen commissie zal meer speciaal worden belast met de verplichtingen der vereeniging in de Stad Alkmaar en de aansluitingen naar die stad. 9. Bij de oprichting der nieuwe vereeni ging zullen de baten en schulden der beide vereenigingen op de nieuwe overgaan. 10. Over het'compromis-voorstel zal voor 9 Januari 1930 een besluit worden genomen in beide vereenigingen. Wordt dit voorstel aangenomen door beide vereenigingen, dan zal Alkmaar 8 leden aanwijzen, die tijdelijk zitting willen nemen in het bestuur van Hei loo, terwijl de 9 leden van Heiloo met de 8 uit Alkmaar tijdelijk het bestuur zullen vor men van de Alkmaarsche IJsclub, een en an der totdat de nieuwe vereeniging is opge- 11. Ten einde te voorkomen dat in Alk maar een nieuwe vereeniging wordt opge richt als onderafdeeling van den IJ. H. N zal de zetel van de vereeniging „Kennemer IJsclub" gevestigd worden te Alkmaar, doch de ijsbaan zal worden aangeduid als „Ken nemer Ilsbaan" te Heiloo. Vóór 19 Januari moet het antwoord er zijn Wij moeten niet het hart, aldus spr., doch het verstand laten werken en uit sportief oogpunt de zaak bezien. De heer Jansen (Alkmaar) vroeg of men de voorwaarden in zijn geheel moet op nemen. Valt of staat het voorstel met de voor waarden? De voorzitter antwoordde dat de zaak dan op losse schroeven kon komen te staan. De heer Jansen meende dat men dan de voorwaarden van Alkmaar niet kan aanvaar- De voorzitter zeide dat allen de zwaarte van het bes'uit gevoelen, doch men heeft dan zoowel Heiloo als Alkmaar achter zich. Den heer Van de Vall zette uiteen dat het doel moet zijn de ijssport dienen, we moe ten elkander vinden als vrienden van de ijs- sport. Als Alkmaar achter ons staat ziet spr. het ledental al dermate toenemen, dat het in de duizenden loopt, althans dat het zoo groot kan worden. Voor een gunstige exploitatie zijn noodig een nieuw gebouw en betere ver lichting der baan. Zooals het thans is, is het primitief en de tent heeft men door de welwil lendheid van de familie de Jager. Spr ziet niet in dat de baan niet evengoed geëxploi teerd kan worden met 8 bestuursleden uit Alkmaar en 8 van de „Ijsbaan Heiloo", ter wijl Jhr. van Foreest dan voorzitter blijft. Hoofdzaak moet zijn de sport te dienen en de baan is groot genoeg voor allen. Spr. zag niet in waarom men niet in goede harmonie kon samenwerken, wat hij nader aantoonde. De heer W ij d e m a n (Alkmaar) was met hetzelfde gevoel naar hier gegaan als de voorzitter. Spr. was bang dat er van de lusie niets zou komen. Uw bestuur, aldus spr., heeft 5 jaar tot aller genoegen gewerkt en klachten zijn niet gekomen, integendeel, uw werk is geroemd. Spr. komt hier vaak en heeft nog nooit een enkele klacht van de rijders ge hoord. Spr. vroeg of men meende dat men in Alkmaar de neus optrekt voor de ijsbaan, om dat deze op een dorp is. Spr. beantwoordde deze vraag ontkennend. Aan het rijden op een Alkmaarsche baan denkt men niet. Spr. meen de dat men door fusie geen nieuwe leden zal krijgen, want de echte beoefenaars van de ijs- sport zijn reeds lid. De Alkmaarsche IJsclub heeft nauwelijks 200 leden, waaronder de huisgenooten en meerderen hiervan zijn lid van de Heilooër Ijsbaan. Voor de tent komt men niet, wel om het ijs. Als men in Alkmaar om geld komt vreest spr. dat men nul op request krijgt. Aan machinerieën om electri- citeit op te wekken, zooals de heer Van de Vall dit dacht, meende spr. geen behoefte te hebben. De baan is nu toch ook verlicht en spr. meende dat de kosten anders te hoog zou den zijn. Spr. ontwikkelde nog meer bezwaren en meende dat een bestuur dat sinds een 5-tal jaren een baan exploiteerde, het nog lan ger kon doen. Spr. meende dat men zich ten onrechte bang maakte voor Alkmaar. De heer K o s t e 1 ij k (Heiloo) is in prin cipe voor het compromis-voorstel, omdat hij de sport wil dienen. Spr. meent dat als men het voorstel niet aanvaardde, het gevaar wordt geloopen, dat Alkmaar zelf een ijsbaan gaat exploiteeren. De heer Boersma (Alkmaar) juichte fusie toe. Alkmaar heeft een aanhang van liefhebbers en Heiloo eveneens. De zoo noodi- ge verbetering door den heer Van de Vall ge noemd, onderstreepte spreker. Hij was het niet met den heer Wijdeman eens: de wen- schen kwamen uit den boezem van de verga dering. 't Bestuur wilde verbetering en dit is te bereiken door fusie, wat spr. nader aan toonde. De heer Middelhoff (Alkmaar) is geen bewonderaar van fusie. Spr. gelooft dat men bang is van Alkmaar. Die vrees deelt spr. niet. Men kan de concurrentie tegen Alkmaar best wagen met een baan die in het geheele land bekend is. Spr. gelooft niet dat iemand uit de Langestraat naar den Kraspolder zal gaan. (Gelach). Als men de berichten in de Alkm. Courant leest krijgt men den indruk dat er veel geld zit. Spr. zou aanraden als de fusie wordt aanvaard, om die aandeelhouders met het vele geld maar gauw hierheen te halen. (Ge lach). Spr. zou het betreuren als de fusie zonder nadere concessies van Alkmaar tot stand kwam en hij raadde aan om de voorstellen niet te aanvaarden. De heer A. H o p m a n, Heiloo, uitte zich als een voorstander der fusie. Spr. toonde aan dat de belangen der ijssport het zwaarst moet wegen. De heer J. Rus Jr., Heiloo, zou in prin cipe met een voorstel van fusie mee kunnen gaan, doch had gaarne zekerheid dat in de nieuwe statuten bepaald zou worden dat naast de 2 X 8 bestuursleden een voorzitter uit Heiloo kan blijven. De heer B r u u 1, secretaris, zeide dat geen angst voor Alkmaar de drijfveer was geweest, doch men wilde een splitsing in twee banen voorkomen. Spr. zeide dat allen de grootte van het offer wel gevoelen, docii men wil de belangen der ijspport dienen Spr. was voorstander van fusie en zette de voordeelen hiervan nader uiteen. De heer Van d e V a 1 1 beantwoord de de sprekers en zette nog uiteen dat als de baan niet groot genoeg is de mogelijkheid bestaat er een tweede baan naast te krijgen Dit was althans te probeeren en spr. meen de dat de technische zijde geen bezwaar is. Spr. zag de ijsbaan niet langs de enge grens paaltjes van Heiloo, doch voor iedereen. De basis voor samenwerking met Alkmaar is samensmelting. Spr. ging daarop nog dieper in eii eindigde met het fusieplan aan te be- Van meerdere zijden werden nog bezwaren geoppert, waarop door den voorzitter werd geantwoord. De heer W ij d e m a n vroeg of het geen overweging verdiende om in principe te be sluiten om de fusie te aanvaarden, los van de punten. De voorzitter zeide dat het bestuur zich eenige vrijheid wilde voorbehouden. Geruimen tijd werd nog van gedachten ge wisseld, doch veel yerder kwam men niet. Tenslotte stelde de voorzitter voor om dat principe-besluit te nemen, los van de punten. Dit voorstel werd aangenomen met 15 Ugen 14 stemmen. De heer Van de Vall stelde gezien den uitslag voor dat het bestuur het voorstel terug nam. Spr. vreesde dat de voorstemmers die geenszins enthousiast stemden zich bij de behandeling der punten tegen de pun ten zouden verklaren. De heer A. Hopman, Heiloo, meende, dat als men in Alkmaar dit besluit hoort, men ook wel water in den wijn zal doen Spr. wilde den uitslag mededeelen, meer niet. De voorzitter ging daarmede ac- coord, het vobrstel-Van de Vall had ook be zwaren, al gevoelde spr. de moeilijkheid waarvoor men staat: Hierna werd de vergadering verdaagd en volgde sluiting. Voetbal. POL ITIE VOETB AL. De Alkmaarsche ordebewaarders winnen van hun collega's uit Ken- nemerland. 't Was koud gistermiddag op het Sport park, waar bovengenoemde voetballers een stevig partijtje voetbal ten beste gaven. Maar ondanks die onbehagelijke koude werd er met animo gespeeld ten aanschouwe van een voor de politie vrij talrijk publiek. Forsch was het spel; kracht werd tegen kracht gemeten. Maar. .van verruwing was geen sprake! Al is het dan maar ge woon politie-voetbal, toch bleek ook hier weer, dat forsch spel niet behoeft te ontaarden in ruw spel. Het is een aardige wedstrijd geworden, die door Alkmaar met de juiste cijfers ge wonnen is. Voor de rust, toen Alkmaar tegen wind in moest spelen, wisten de withemden 2 keer te doelpunten, waartegenover de Kennemers 1 goaltje zetten. De rust ging al- zoo in met 21. Een zeer verdienstelijk re sultaat voor de bezoekers, die met 9 man speelden. Alkmaar miste dadelijk na het be gin ook een mannetje, toen haar eene vleu gelspeler niet al te zacht in aanraking kwam met een doelpaal. Na de rust wist Alkmaar nog twee keer ie doelpunten en het zag er met den stand 4-1 wel naar uit, dat ónze stadgenooten een groote overwinning zouden behalen. Echter dachten de Kennemers daar anders over en het gelukte hun, den achterstand tot 4-3 te reduceeren. Daarmee kwam ook het einde. Prachtig werd de fout van te ver opdrijven gedemonstreerd door een van Alkmaar's backs. Geheel onnoodig dreef hij op tot voor het vijandelijke doel, werd toen natuurlijk den bal kwijt en het eerste doelpunt van Kennemerland was er het gevolg van. Een tweede keer zou het net zoo gegaan zijn, wa re het niet, dat de bal naast werd geschoten Op de plaats blijven is dus wel geboden! Intusschen heeft Alkmaar haar tweeden thuiswedstrijd gewonnen en slaat een goede figuur in deze gezellige competitie, waar het spel om het spel alleen gespeeld wordt. Wintersport. ACADEMISCHE SPELEN. De eerste dag. De ski-afstandloop en de eerste serie bob-varen. Gister was de eerste dag van de Acade mische winterspelen. De skiwedstrijd over den langen afstand bracht, naar het Hbld. meldt, niet minder dan 81 deelnemers aan de start. Eerste werd de Tsjech Novak in 1.24.50; tweede de Italiaan Delago 1.27.07.6; derde de Tsjech Kozmarek 1.30.58.4. De eerstaankomende Nederlander was Loopuyt, die als nummer 33 aankwam in 1.42.55.8; Luymes werd no. 50 in 1.49.36.2; Coebergh no. 56 in 1.52.00; Ter Horst no. 71 in 2.02.58. De eerste serie van het bobsleevaren had tot resultaat: 1. Roemenië, 2 Italië. Het Ne derlandsche bob-team Holleman—Strad- meyer werd zesde, terwijl de combinatie BlaisseVan Berkel, als laatste (10de) ge klasseerd werd. Deze laatsten vielen twee keer. Een ijshockey wedstrijd ItaliëZwitser land werd door de Italianen met 32 ge wonnen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Jan. 1930.Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 954 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 8 Jan. 1930 Op de heden gehouden veemarkt waren aan-voer en prij zen als volgt: 235 vette kalver, le kw. 130— f 1.36; 2e kw. 1.20—130; 3e kw. 1—1.20; 43 Nuchtere kalveren 14 21; 570 Varkens: vleeschvarkens (90— 110 K.G.) 0.950.96; zware varkens f 0.93f 0.95; vette varkens 0.910.93 BROEK OP LANGENDIJK, 8 Jan '30. Bloemkool le s. 5.7010.30 per 100 st. Peen 2.502.70; Roode Kool le s. 3— 6.50; Gele Kool 2.506.30; Deensche Witte Kool 1.10—2.60; Uien 2 2.60; Crove Uien 2.602.70; Drielin gen 1.30; Bieten 1. alles per 100 K.G. Aanvoer: 400stuks Bloemkool; 2500 K G. Peen; 110000 K.G. Roode Kool; 35000 K.G Gele Kool; 60.000 K.G. Deensche Witte Kool; 17000 K.G. Uien: 775 K.G Bieten. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 7 Jan. 1930. Afd. eieren. 12388 stuks Eendeieren 77.20 en 80194 stuks Kippeneieren, waarvan de prij zen als volgt: 70—80 K.G. 10; 65—65 8.30—8.70; 63—64 7.60— 8.IQ; 60 —62 7.207.70; 58—59 7—7.40; 56-57 6.70—7.10; 53—55 6 30— 6.80; 50—52 5.70—6.10; 45—49 5.205.50. Afd. pluimvee. Oude kippeo 1.80—2.40; Oude Hanen 1.50—2; Jonge Hanen 1.45—2.40; Oude Eenden 0.70—0.85; Konijnen 1.85—2.30; Prijs per K.G.Oude Kippen 0.9S— 1.05; Jonge Hanen 0.981.15. NOORDSCHARWOUDE, 7 Jan. 1930. Blauwe Aardappelen 2.202.30; Uien 2.30—2.60; Drielingen 1.90—2; Grove 2.40—2.70; Roode Kool 3.40— 6.40; Gele Kool 3.706.40; Deensche Witte Kool 0.80—2.20; Kreten 0.50— 2.60, alles per 100 K.G.; Bloemkool le a 9.6010.40 per 100 stuks. Aanvoer: 750 -K G. Aardappelen; 4600 K.G. Uien; 338800 K.G. Roode Kool; 62800 K.G. Gele Kool; 105200 K.G. Deensch» Witte Kool; 3000 K.G. Kroten; 300 stutte Bloemkool. BOVENKARSPEL, 7 Jan. 1930. ,,D» Tuinhuow". Heden besteedde men voor: Bt kool le s. 8.5014 50; Bloemkool 2e a ƒ7.50—ƒ10; Bloemkool 3e s. 1.80— 2.50; Roode Kool 2.205.50; Witt» Kool 1 2.50, Gele Kool 2.254; Uien 0.75—1. WARMENHUIZEN, 7 Jan. 1930. Rood» Kool le s. 3.106.50; Roode Kool 2e a 2.30—5.70; Gele Kool le s. f 3.60— 6.30; Gele Kool 2e s. 2.90—4.20; Witte Kool le s. 1.40—2.10; Witte Kool 2e» 0.60—1.10; Uien 2.50—2.60; Orove Uien 2.70; Peen 1.80; Peen (kleine) 0.80—1.20. Aanvoer: 173225 K.G. Roode Kool; 10075 K.G. Gele Kool; 32100 K.G. Witte Kool; 5375 K.G. Uien; 1125 K.G. Peen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3