DE STORM VAN HEDENNACHT. De tweede Haagsehe conferentie Telegrammen Marktberichten Zeetijdingen IN HET BINNENLAND. IN HET BUITENLAND. van 13 Januari 1930 Opgave van UToftrrthollanrtseh liandtioimvcrciliet. Ü\V3 Aa gelegenheid gebruik, de afd. geluk te van hen met ait jubileum en men sprak deu %,enSCh uit dat ook in ae tabaksbranche eens *ensc ..^gelegd een beteie levenspositie, wat V3S rekc kon worden verkregen door een "e:f fierkere moderne vakafdeeling. n°eSfs avonds werd de feestelijke bijeenkomst „„end door den heer J. Alferink, die de i ?50 genoodigden van harte welkom Th/ Ook hier werden de oprichters nog gehuldigd. ne avond werd oegonnen met een drietal Timers van het Volendanimer Accordion- waret die met uitbundig applaus werden hPloond zoodat de stemming in het begin ijs best was. Nadat de bondsvoorzitter, l heer H- J J- Eichelshcim, een propagan d? ^che feestrede had gehouden, was het oord wederom aan de Volendammers. Het %-rdere gedeelte werd gevuld met een twee tal toonwlstukjes, opgevoerd door eenige le den waarvan „de Harmonie van Knuppel veen" de lachspieren danig in beweging bracht. Tegen half een begon hét balrfiuziek veneens van de Volendammers), waarvan tor 4 uur buitengewoon druk gebruik werd ge m3£)it jubileum is in alle opzichten geslaagd, wat overduidelijk bleek uit de stemming di: ir den geheelen avond heeft geheerscht. POLITIENIEUWS. Zekeren R. H. G.r wonende te Arnhem, die Jn het politieblad gesignaleerd stond, is alhier aangehouden. Na betaling der boete is hij weder op vrije voeten gesteld. Herhaaldelijk komen bij de politie klach ten in van ingezetenen dezer gemeente over baldadige handelingen van de jeugd, zooais het bevuilen van winkelruiten; gooien met steen en, waardoor reeds eenige ruiten werden vernield. De politie zal streng tegen de daders optreden, terwijl de ouders worden verzocht mede te werken, dat dergelijke niet toelaatbare handelingen worden voorkomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1., omstreeks 12% uur, waren op de Steenen- brug alhier eenige personen aan het vechten, 7óodat de poltie genoodzaakt was de orde te herstellen. f DE STORM. De storm van den afgeloopen nacht heeft óok hier ter stede schade aangericht: uit de bovenverdieping van een perceel aan het Lut- tik-Oudorp woei een raam; een agent van politie, die passeerde, kon zich nog juist in veiligheid brengen; van het voormalige Stads ziekenhuis waaiden eenige pannen, terwijl het pas geplaatste schilderhuisje van de rijwiel- bewaarster bij het postkantoor, staande op d; Heul, op de Laat was gewaaid. In de Langestraat is de pas dezer dagen opgehangen lichtbak van het Kappershuis naar beneden geslagen. Overigens wijzen op tal van plaatsen glasscherven op het sneu velen van ruiten. Het ergst heeft de storm huis gehouden op het Sportpark, waar de consumptietent geheel onderstboven is gewaaid. Van den inventaris, behoorende aan de onder-pachters, de heeren Tjeertjes en Hermes, is vrijwel alle porcelein- en glaswerk vernielr, zoodat de schade bedui dend is. Het geheel is een ware ruïne geworden. ,van het houten gebouw staat niets meer op zijn plaats. Bij de stormen van een paar Vjeken geleden had het gebouw reeds veel ge leden en was het al scheef geraakt. Met het oog op de binnenkort te beginnen vernieu- wingswerken op het Sportpark had men geen reparaties meer aangebracht. Het houten gebouw, waarin de closets zijn ondergebracht, heeft vannacht danig ge leden en staat nu geheel scheef. 1 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en moforrijtul gen en andere voertuigen te 4.35 uur licht op. Molen omgewaaid. Door den hevigen storm is hedenmorgen te ongeveer 5 uur de korenmolen van den heer Swabedissen te Siddeburen (Gr.) omver- gewaaid en op het daar naast gelegen huis .van den eigenaar terecht gekomen. Zoowel de molen als het huis zijn grooten- deels vernield. Het geheel vormt een groote .verwoesting. De bewoners van het huis hebben als door een wonder geen letsel bekomen. Twee jon gens sliepen in een bed, dat op slechts eenige voeten afstand stond van de plaats waar de molen op het huis is terechtgekomen. Schepen gestrandr Achter den vuurtoren te Cocksdorp is op de Eierlandsche gronden in den afgeloo pen nacht tijdens den storm een stoomschip gestrand en wel het Letlandsche stoomschip j,Skauts". Omtrent deze stranding kan nog worden gemeld, dat zoowel de reddingsboot „Eier- land" als de „Dorus Rijkers" uit Den Helder zijn uitgevaren, om hulp te verleenen. De „Eierland" kreeg echter averij aan den motor en kon het schip niet bereiken. De „Dorus Rij kers" slaagde er in langszij het schip te ko- nien, doch de bemanning wenschte dit niet te verlaten. Zij deelden echter mede, dat zij te gen den avond, indien het schip nog niet vlot zou zijn, ingeval van ruwweer, reddings booten zouden vragen. Gp de Vliehorst is gestrand het Italiaan- 8che stoomschip „Valentino Nocado". Wat dit stoomschip betreft, dat ligt droog op de zandbank. Indien de storm opnieuw komt opsteken, bestaat er gevaar, dat het schip nog verder in de richting van de kust zsl afdrijven. Ten Noord-Westen van Texel werd heden oiorgen een schoener ontdekt, die stuurloos Heek te zijn. Door de eb is het schip, welks naam tot dusver onbekend is, ver uit de kust afgedre ven. Nader meldt onze corresn nog, dat de Valentino hoog op het strand zit, zoodat de bemanning het schip gemakkelijk kan ver laten. Hedennacht is tijdens den Noord V-ster storm het tjalkschip „De Twee Gebroeders Se'aden met kunstmest en bestemd voor u 1 r k s 1 a nd, in het Hellegat nabij Ooit Etsplaat gestrand. Door twee sleepbooten isi het schip 10 ve*- «Kheid gebracb* TrA-nc a Tjalkschip op den dijk geslagen. nachtTwV ?rm van den 4eloTpen schipJr i€tRtla^hlP "Nier e Zorg" J'a 9-u ien van Amsterdam bij zit ^en dljlLHet vaartuig boord H ?og De opvarenden zijn aan ti^ll u-1 za'zeer veel m°eite kosten om de - weer m het zilte nat te brengen. T-. I" de Amsterdamsche haven. TT stonil; d'e in afgeloopen «rh. v. gewoed- heeft 'n de Amsterdam- sche havens veel schade aangericht en moei- spookt ver00rzaakt- Het heeft duchtig ge- «il" Ck,OUde,"out!iavei1 is tet Duitsche stoomschip „IJmir' losgewaaid. Door het preventeeren van het stuurboordanker is het schip weer vast gem.:akt. In de Minervahaven is het Duitsche °°mschip „Charlotte Coros" van zijn boeien losgebroken. Het schip is aan een andere boei vastgemaakt, nadat het nog over een tweede boei was heen gegaan. c ,Aan Trtskade is het Engelsche stoom- scnip liiüfern van zijn achtertrossen los gebroken. Het schip voer met zijn achterschip tegen een tjalk en een lichter en heeft eenige lichte schade veroorzaakt. Verder is de motor boot na een havendienst den geheelen nacht in de weer geweest om assistentie te verleenen Op verschillende plaatsen dreigden tjalken, lichters, motorbooten enz. ten gevolge van den storm te zinken. Deze schepen zijn alle of goed vast gemaakt of naar veilige plaatsen in de haven gesleept. Voor zoover bekend hebben geen ongevallen van ernstigen aard plaats gehad. Stagnatie treinverkeer. Tengevolge van den hevigen storm heef! gisteravond de laatste trein, komende uit Rotterdam, de electrische bovenleiding nabij Kethel tusschen Schiedam en Delft geha vend over een afstand van circa 1 K. M. De electrische trein kon hierdoor niet ver der rijden, en is, nldat een locomotief was ontboden, verder doorgesleept. Nog hedennacht is men begonnen met twee werktreinen het electrische net te repa reeren.1 Tengevolge hiervan kon hedenmorgen over het baanvak Schiedam—Delft slechts over één spoor worden gereden, waardoor de treinen elkaar in deze beide laatste plaat sen moesten opwachten. Hierdoor werd het reizigersverkeer belangrijk vertraagd, terwijl bovendien nog eenige treinen moesten uitval len. Men hoopt echter tegen den middag het net weer hersteld te hebben. De D - en sneltreinen stoppen thans ook te Schiedam en Delft, om reizigers uit te laten en op te nemen. Omtrent de verzakking in den Spoordijk tusschen Nieuwerkerk aan den IJsel en Moordrecht kan nog worden meegedeeld, dat in den loop van Zondag opnieuw sterke on- dergrondsche bewegingen vielen te consta- teeren, waarna het geheele verkeer werd stop gezet. De bodemwerking ontwikkelde zich ten slotte zoo sterk, dat het baanniveau een da ling aangaf van 1.20 M. Later nam deze toe tot de hoogte van een geheelen zandwagen. Nog steeds worden zandtreinen af- en aan- fgevoerd, om het baanvak zoo spoedig moge- ijk te herstellen. Men hoopt hedenavond met het werk ge reed te komen. Huis omgewaaid. In den afgeloopen nacht heeft te Hengelo (O.) een hevige stormwind gewoed. Op vele huizen werd een aantal pannen vernield. Tal van ruiten moesten het eveneens ontgel den. Een huis aan de Deurlingerstraat sloeg door den storm zoo goed als tegen den grond. Verder werden eenige telefoon- en lichtlei- dingen verstoord. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Amsterdam. De brandweer te Amsterdam is gister avond en vannacht 20 maal ter hulp geroe pen voor afgewaaide dakpannen, loszittende stukken zink, in nood vrekeerende antennes, enz. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Schip gezonken. Hedennacht plm. 2 uur is het Duisch? stoomschipElisabeth schipper G. te Zwolle, geladen met kolen, bestemd voor Rouveen- sche Hulst (O.) ten gevolge van den storm volgeslagen en gezonken. De opvarenden warden gered. Het schipt ligt in het vaar water 150 M. uit de oever bij K.M. bord No. 4. Ook te Den Haag ernstige schade. De Zuidwesterstorm heeft in den afgeloo pen nacht te 's-Gravenhage ook geducht huis gehouden. De brandweer moest herhaaldelijk uitrukken om assistentie te verleenen op plaatsen, waar schuttingen of schoorsteenen waren omgewaaid. In het Haagsehe Bosch, in de Schevening- sche Boschjes en in de stad zelf moesten ver scheidene boomen het ontgelden. In de Scheveningsche haven werd nogal schade toegebracht aan s;—pst rossen Tengevolge van den storm ontstond groote vertraging in het telegraafverkeer met Frank rijk- Het zeewater bereikte door den stormvloed een buitengewoon hoogen stand van 2.40 M. boven het Delflandsche peil. Op de groote rivieren. Op de rivier de Merwede is hedennacht een drietal schepen door den hevigen storm ge zonken, waarbij echter geen menschenlevens zijn te betreuren, terwijl een zestal andere schepen, dat in nood verkeerde, bijtijds is ge borgen. De sleepboot Leka, kapitein L. Stok, voer hedenmorgen op een krib achter de kalkzand- steenfabriek te Korkum, waardoor het schip een lek bekwam, veel water maakte en onmid dellijk ging zinken. De kapitein gaf direct met de stoomfluit hulpseinen, waarop de schippers, die in de haven van de kalkzandsteanfabriek waren, met roeibcoten naar het zinkende schip voe ren. De twee opvarenden, de kapitein en de machinist, konden juist bijtijds van boord worden gehaald. De schade wordt door verzekering gedekt. Onder de gemeente Brakel is het Duitsche sleepschip W. T. A. G. no. 76 gezonken en onder de gemeente Zuilichem een met hout geladen motorboot „Rivaria 9, Bamberg. De opvarenden zijn gered. M. Door de sleepboot „Greta", kapitein P. Grootenboer, zijn een viertal schepen, de „Argo", de „Bonne Esperance", de Peter- nella Johanna" en de „Hendrika", die nabij het slot Loevestein op de Waal voor anker lagen, en waarvarf de „Argo" het anker had verspeeld, tusschen de kribben in de rivier geborgen. Twee dezer schepen begonnen reeds veel water te maken, terwijl een ander ging kantelen. De opvarenden konden ech ter aan boord blijven. Het sleepschip „Wiljo", dat voor Wou- drichem van zijn beide ankers was geslagen, ging driften, doch de schipper van dat sleeo- sehip had het geluk, zijn schip naast enkele andere voor anker liggende schepen te kun nen sturen, waarbij dit schip met veel moeite aan de anderen kon worden vastgebonden. In Engeland. De storm, die gisteren boven Engeland woedde en op sommige plaatsen de kracht van een orkaan aannam, heeft overal groote verwoestingen aangericht. Bij Beacky-head bereikte de wind een re cordsnelheid van 190 K.M. per uur. In het geheele land werden telefoonverbin dingen verbroken en vielen schoorsteenen, daken en vensters als slachtoffers van den storm. Op verscheidene plaatsen werden groote boomen ontworteld. Een vrouw werd gedood en in totaal wer den 6 personen gewond door vallende boo men. Ook verschillende spoorweglijnen werden door omgevallen geboomte versperd. Te Ramsgate werd een jongen door den storm van een steiger in het water geworpen. Hij is verdronken. Ook de scheep vaar' heeft van den orkaan te lijden gehad. Het Britsche stoomschip ..Griffionkreeg schade aan het roer. waardoor het schip thans hulpeloos in de buurt 'van Landsend ronddrijft en noodsignalen uitzendt. Het 4300 ton metende Italiaansche stoom schip „Liana", dat eveneens noodsignalen uitzond, kon na vele moeilijkheden naar Deal worden gesleept. Het uit New-York komende stoomschip „Antonia" kon wegens de ruwe zee Queenstone niet bereiken, zoodat de passa giers voor Ierland te Liverpool moesten landen. Een reddingboot uit Walmer, die een in nood verkeerend schip hulp wilde verleenen, kon niet te water worden gebracht, aangezien de boot tengevolge van de stortzeeën on middellijk vol water sloeg. 30 slachtoffers in de Vereenigde Staten. De jongste stormen van dezen winter heb ben in de Vereenigde Staten, volgens berich ten uit Chicago meer dan 30 menschen levens geëischt. Het aantal gewonde personen is buitengewoon groot. In vele deelen der Vereenigde Staten is aanzienlijke schade aan gericht. De meeste steden werden door sneeuwstormen geteisterd Boven het Kanaal. Den geheelen Zondag is het Kanaal door zware stormen geteisterd, welke herhaalde lijk begeleid worden door hevige regenbuien, welke tegen den avond.nog in hevigheid toe nam. Het scheepvaartverkeer heeft onder groote vertragingen zwaar van den storm te leiden. In den loop var. den avond breidde de storm zich over geheel Zuid-Engeland uit. Laatste berichten. HET DRAMA TE SLOTEN. Ook het derde slachtoffer overleden. De 64-jarige P. v. d. Voort, de eenige van de drie inzittenden van den vracht auto, die gered werd toen de auto Don derdag j.1. in de Ringvaart te Sloten reed, is Zondag aan de gevolgen van het ongeval in het ziekenhuis overleden. MOORDAANSLAG. Zaterdagavond omstreeks half elf heeft in het huis van A. v. d. B. te Aarle-Rixtel (N.- B.) een moordaanslag plaats gehad. De chauffeur G. v. D., een buurman van A. v. d. B., was in de woning van v. B. gegaan. Na een woordenwisseling richtte hij zich tegen diens kostganger, Frans Weiten, met wien hij reeds lang een appeltje wenschte te schillen. Bij een twist heeft G. v. D. Frans Weiten met een mes ernstige verwondingen toege bracht. De vermoedelijke dader van B. werd gearresteerd. Hij heeft nog niet be kend. De dader zelf bekwam een wonde aan zijn arm, welke hij waarschijnlijk zich zelf heeft toegebracht. Weiten, wiens toestand ernstig is, is 27 jaar oud en ongehuwd. De verdachte, afkomstig uit Oss, is 25 jaar oud en vader van 3 kinderen. Spanje wil ook beraadslagen. LONDEN, 13 Jan. De Spaansche gezant te Londen heeft bij het Britsche ministerie van Buiteniandsche Zaken een mededeeling van zijn regeering overhandigd, waarin het Spaansche standpunt t. a. z. van de komende vlootconferentie is neergelegd. De Spaansche regeering is van meening. dat het de groote mogendheden vrij staat, de voornaamste tusschen de hangende vraag stukken op te lossen. Indien echter een Middellandsche Zee-overeenkomst ter sprake zal komen, zal Spanje als onmid dellijk daarbij geïnteresseerde mogendheid den wensch uitspreken aan deze besprekin gen deel te nemen. Gelijkluidende mede delingen zijn door den Spaanschen gezant te Parijs en te Rome aan de regeeringen aldaar overhandigd. Van Engelsche zijde werd den Spaan schen gezant meegedeeld, dat de kwestie van een Middellandsche Zee-overeenkomst wd niet onmiddellijk op de conferentie in bespreking zal komen en dat de kwestie van deelneming van Spanje aan de be sprekingen nog niet urgent is. Schober optimistisch gestemd t.o.v. Oostenrijk. Bondskanselier Schober deelde aan de -Morgen" mede dat de toestand te den Haag voor Oostenrijk gunstig is. Het begin van deze week zal voor Oostenrijk de beslissing brengen. Als de definitieve onderhandelingen even gunstig verloo- pen als de voorloopige besprekingen dan sal hij een positief en gunstig re sultaat mee naar huis kunnen brengen. Van Duitsche zijde wordt medegedeeld dat men in de kwestie der sancties tot zoover is gevorderd, dat een oolossing waarschijnlijk wordt geacht, op dezen grondslag, dat wanneer kleine overtre dingen, die in het Young-plan zijn ge noemd, worden geconstateerd, dat in dit plan voorziene instanties daarover zul len beslissen. Ingeval de Duitschers zich van het Young-plan los maken, herkrijgt men de bewegingsvrijheid binnen het raam der Internationale bepalingen. De crediet-staten zijn hedenochtend bijeen gekomen ter bespreking van de trustovereenkomst inzake de Interna tionale Bank. Uitgezonderd enkele kleine verande ringen, is de tekst geheel vastgesteld en wordt hedenmiddag door bankexperts onderzocht. HET GEVONDEN KINDERLIJKJE TE DEN HAAG. 's-GRAVENHAGE, 13 Jan. De man, die de vorige week als verdacht van zijn zoontje van enkele dagen opzette lijk te hebben doen stikken, is aange houden is vanmorgen, ondanks zijn ontkentenis, in het Huis van Bewa ring opgesloten. Het resultaat van de lijkschouwing wordt geheim gehouden. BRAND TE LEITH. LONDEN, 13 Jan. In de haven van Leith heeft een hevige brand gewoed. Een graan-elevator en een groote voorraad gin- fen verloren. De schade wordt geraamd op 50.000 pond sterling. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Simon Hendrik z. v. Jacob van der Grachl en Aagje Timmerman. Christina Catharina Maria d. v. Antoon Kuhne en Catharina var, der Steen. Jan Reijlof z. v. Jan van der Meer en Adriana van der Gulik. Pieter z. v. Willem de Moor en Theresia van Diepen. OVERLEDEN: Neeltje Otsen gehuwd met Reijer Beer» 35 jaar. Trijntje Rijniersce gehuwd met Arend Passer 62 jaar. Prinses Jirliana, thuisreis, 11 Januari b Suez. Salabangka, 11 Januari v. Amsterdam aaa Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 10 Januari v. Melilla n. Genua. Amsterdam, thuisreis, 9 Januari v. Tocopilla Aurora, 10 Januari v. Lissabon n. Amsterd Breda, Hamb.-Antw. p. 11 Januari Vlissin gen. Commewijne, 10 Januari v. Paramaribo n P. of Spain. Doros, 10 Januari v. Cephalonia n. Patras Euterpe, 10 Januari v. Kopenh. n. A'dair. Fauna, uitreis, 9 Januari te Kingston (Ja.) Ganymedes, 11 Januari v. Gibraltar te Bar celona. Nereu3, 10 Januari v. Oran te Faiermo. Nero, 11 Januari v. A'dam n. Odense. Nickerie, uitreis, 10 Januari v. Madeira n. Paramaribo. Oberon, 10 Januari v. Livorno te Napels Orpheus, IJ Januari v. A'dam n. Kopenh. Stella, 10 Januari v. Salonica te Cavalla. Thetis, 10 Januari v. Tunis te Castellon. STOOMVAARTLIJNEN. J. P. Coen, uitreis, 11 Januari v. Colombo. P. C. Hooft, thuisreis, 10 Januari v. Singa pore. Poelau Roebiah, uitreis, 11 Januari v. Bre inen. ALKMAAR, 13 Jan. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 53 Vette koeien 200450, han del matig; 2 Vette kalveren 80—100; Vette kalveren p. ned. pond 1.50; 17 Nuch tere kalv. (slacht) 14—32; 579 Vette var kens (zware) per ned. pond 7681 cent; Zouters per ned. pond 0.76—0.77, hande' stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Jan. 1930. Op de he« den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Jan. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 494 vette koeien, le kw. 1.04—1.14; 2e kw. 0.90—1.04; 3t kw. 0.74—0.86; mindere soorten 0 64— 0.70 per K.G.90 melk- en kalfkoeien 280375; 38 vette kalveren, 2e kw. 1.10—1.20; 3e kw. 0.94—0.98 per K.G.; 49 Nuchtere kalverx 12—21 per stuk; 102 Schaper, 36—44 per stuk; 600 Varkens, vleesch varkens (90—110 K.G.) 0.940.95; zware 0.920.93; vette 0.90—0.92 per K.G. slachtgewicht; 112 Paarden 100—220. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. '30. Langendijker Groentenveiling. Peen 2.30; Roode Kool 3 60—5.80; Gele Kool 2.607; Deensche Witte Kool 1.70— 2.10; Uien 2.20—2.50; Grove Uien 2.30; Drielingen 2, alles per 100 K G. Aanvoer: 1500 K.G. Peen; 24000 K.G. Roode Kool; 30.000 K.G. Gele Kool; 8500 K.G. Deensche Witte Kool; 4500 K G. Uien. ADISTEKD jtMSCHE B II R JOUfcyflflgen pet dtftadlooze telefoon). ~!10V ST A ATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Haodel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Baok Ned. lnd. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reicbsbank INDUSTR. ONO. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service Steel r.omm Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. .....•>.•>9 Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig, .«.li*. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli ............t Senembab Deli Batavia •••«■•..1... AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. t Ex claim. Vorige Koers 10215/V, 16Ê3/4- 21 Si/, 15; 517 284 119V, 17uï/4 103>/j 577, 85'/, 303»/, 492 75 157 97l/in 30"/16 170'/, 360 554 400 146 HO'-/* 637, 168 160'/, 120 379 398 1681/, 15P/, yo 189Vi 114 5Vis 40 357, 85 78t/g 89V. 3443/s 394'/, 374 Koers van beden te 593/4 257* 1367, 216 557, PROLONGATIE vorige koers 2*/t pCt. heden 2'/s pC' WISSELKOERSEN AMSTERDAM. plm. pl.ni. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2. - 2.15 lh7 1U 555 551 285 124 123-5} 173 112 1637, 163-7, 1617, 165-7, 368 364-9 361 3637, 498 494-8 497 73 6} - 5/8 30'/, 3i 'li 1697, 552 554-5 555 -10! 130 128 170 161-21/, 161-2 3991/4 398}-93, 398-} 3981/.-} 166 167 1531/, 152i/,-3 15? 153-} 90 113 5I;4 1 1 1 1 190 III! 88 87 34 3'-/, 3437, 3947, 3913/4 3707, 370'/, 58 24i-'/s 251/8 z 557, 557, i Londen Berlijn s 1 Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië ■tisiaisss a 1 Vorige koers 12.09"/.. 59.32 9.'61/4 34.62 48.127, 34 96 66 57'/, 66.65 66.427, 2. 0 13.00 I Koers op heden 3 uur 12 I03g 59.'<4 9.~- 34. M y, V 14 >3 00 66.471.', 66 727, 66.45 2.-77. 13,90

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3