gelden in deposito verleenen credieten Kunsten en Wetenschappen. RadiMrafiscli Weerbericht. AGEH1» A 'Stadsnieuws WIJ NEMEN en Provinciaal nieuws Sport Marktberichten ttdvepteniiën Vrijdag 17 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Wolga-Wolga (rom.), hoofdrollen Hans Adalbert van Schlettow, Lilian Hall Davis, Rudolf Klein-Rogge, George Seroff. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Het vlammende woud( sens.) Voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer Het mystieke Oosten (rom.), hoofdrol Lon Chaney. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 18 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Wolga-Wol ga (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Het vlammende woud (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: Het mystieke Oosten (boven 18 jaar.) I 7.30 uur, Harmonie, uitvoering „Turnlust 7.45 uur, Het Wapen van Heemskerk, Soireé Mandolineclub Sempre Crescendo. 8 uur, Harmonie, 2e nat. danscompetit!.: kampioenschap Alkmaar. Lokaal C. Vis te Oudkarspel, bazar D. T. S. Zondag 19 Januari. Van 2 uur af in Cinema Americain door loopende voorstelling van Wolga-Wolga (boven 18 jaar.) In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van Het vlammende woud (voor eiken leeftijd.) Van 2 uur af in Victoria-Theater doorloo pende voorstelling van Het mystieke Oos ten (boven 18 jaar). 7.30 uur, zaal van A. Rus te Heerhugo waard, uitvoering door het fanfarecorps H. U. G. O. met medewerking van de Too- neelvereeniging Falkland van Heiloo. Lokaal C. Vis te Oudkarspel, bazar D. T. S. X Mr. D. v. HOUWENINGE. De president van de Rechtbank Mr. D. v Houweninge heeft aan H. M. de Koningin het verzoek gedaan om hem met ingang van 17 Maart eervol ontslag te verkenen uit zijn functie. Mr. v. Houweninge werd 15 Augustus 1901 te Alkmaar tot rechter benoemd. Voor dien was hij plaatsvervangend kantonrech ter te Rotterdam en substituut griffier bij do Rotterdamsche Rechtbank. 9 Januari 1906 werd Mr. v. Houweninge alhier tot presi dent van de rechtbank benoemd, zoodat hij in deze kwaliteit ruim 24 jaar bij de recht bank werkzaam is. Het is ons bekend, dat Mr. v. Houwenin ge gedurende zijn ambtsvervulling een hoo- ge rechtsopvatting huldigde en het is mede zijn verdienste, dat de Alkmaarsche Recht bank in ons district het algemeene vertrou wen geniet. Mr. v. Houweninge stelde zich steeds bo ven de partijen, waardoor ook zij die door hun wereldbeschouwing noodzakelijk met de bestaande rechtsorde in conflict moesten ko men, gevoelden, in Mr. v. Houweninge te genover zich niet alleen een consentieus rech ter te vinden, die bovenal de bestaande wef- ten wilde handhaven, doch ook een mensch Ook de Alkmaarsche juristen koesterden hooge waardeering voor Mr. v. Houwenin ge omdat hij zich tegenover hen ook als een knap jurist deed kennen. Steeds streefde Mr. v. Houweninge «'r naar om den rechtzoekenden te bevredigen en waar dit kon door wijze vermaningen par tijen tot elkander te brengen. Zijn heengaan is voor de Alkmaarsche Rechtbank dan ook een groot verlies, terwijl het Alkmaarsche leven, door het vertrek van de familie van Houweninge, die zich in Mei te Hilversum gaat vestigen, waar Mr v. Houweninge aan den 's Gravelandschen weg een villa kocht, een geziene familie za' moeten missen. Het moet echter geëerbiedigd worden, dat Mr. van Houweninge bij het bereiken van zijn 65ste levensjaar ontslag meent te moe ten nemen en zich wegens familierelaties In het hem geliefde Gooi gaat vestigen. Zeer velen uit Alkmaar en omgeving zul len hem daar nog vele iaren van welver diende rust gunnen. VERKEERSVERB'ETERING. Vanwege gemeentewerken is men thans bezig bij de Schapenbrug aan de Voordam- zijde een verkeersverbetering aan te brengen, door de scherpe hoeken te verzwakken, het geen geschiedt door het aanbrengen van een driehoekvlak van gewapend beton. De ver keersverbetering is wel noodig en zal daar op de drukke marktdagen zeer zeker het vervoer ten goede komen. Wij begrijpen echter niet waarom de hoe ken zoo klein zijn genomen. Met weinig meer kosten hadden o.i. grootere hoeken kunnen worden aangebracht. Het werk zou niet veel langer hebben behoeven te duren en de ver keersverbetering zou meer afdoende zijn PLAATSELIJK COMITÉ VOOR DEN CHR. RADIO-OMROEP. Daartoe uitgenoodigd door den correspon dent van de Nederlandsch Christelijke Radio- vereeniging alhier vergaderden gisteravond ten huize van Ds. A. Verwaal enkele heeren, die na korte bespreking, op voorstel van Ds. A. Verwaal, zich bereid verklaarden zitting te nemen in een comité tot bevordering der plaatselijke belangen van den Christelijken Radio-omroep. Het comité is als volgt samengesteld: de heeren Ds. A. Verwaal, voorzitter; A. Phi- lippo, Spoorstraat 47, secretaris; G. Schip per, penningmeester, die het dagelijksch be stuur vormen en de heeren J. Ringers, Th. Ringers, Mr. A. Schenkeveld, G. H. Hoy- tink en J. IJspeert. SLUITING KAPPERSZAKEN. Men maakt er ons van kapperszijde op merkzaam op, dat de advertentie welke gis ter in ons blad geplaatst werd en waarin de „gezamenlijke kappers" een sluitingstijd aankondigen niet beschouwd moet worden als van alle barbiers- en kapperszaken te Alkmaar te zijn uitgegaan. Van de 47 hier ter stede bestaande barbiers- en kappersza ken, zijn er slechts ongeveer een tiental welk; jot dezen maatregel hebben besloten. -, öiLiÜS meest de zaken in de binnenstad welke zich eenigszins afgescheiden gevoelen van de andere en men betreurt het dat de na men dezer ondernemingen in de advertentie niet genoemd zijn, daar thans hierdoor eem- ge verwarring ontstaan is. Men verzoekt ons te melden, dat deze slul- tingsbeweging althans niet is uitgegaan van de afd. Alkmaar van den Ned. Kappersbond NOORD-HOLLANDSCH KANAAL. De Staatscourant meldt: De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Noord-Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor het leggen van een zinker in het Noord- Hollandsch Kanaal te Alkmaar, langs den oostelijken oever, onmiddellijk naast de wip- brug in den oostelijken kanaaldijk over de Nieuwe Hoornsche Vaart, bij H.M. 403, de scheepvaart door deze Rijksbrug zal zijn ge stremd op Dinsdag 21 Januari a.s., van 6 uur v.m. tot 6 uur n.m. of zooveel langer of korter als noodzakelijk of mogelijk zal blij ken. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den technisch-ambtenaar van den Rijkswa terstaat P. Noë, te Alkmaar, Prins Hendrik straat 50. BILDERDIJK HEEFT GEBREK AAN WERKENDE LEDEN. De Kon. Rederijkerskamer Bilderdijk zal door een samenloop van omstandigheden eenige werkende leden moeten missen en zag hun plaatsen gaarne aangevuld. Dames en heeren, die roeping tot de edele tooneelspelkunst gevoelen en van meening zijn, dat zij op dit gebied wel iets goeds kun nen prestoeren, worden vriendelijk verzocht zich tot den regisseur den heer M. Kater te wenden. INSCHRIJVING POLITIEKLEEDING. Aan de inschrijving voor de levering der politiekleeding 1930, namen de volgende fir ma's deel: Het eerste bedrag is voor tunieken; het tweede voor pantalons. A. Grande, Den Helder ƒ43.50 ƒ21.60 Jac. Zomerdijk, Schagen, lekw. ƒ43.00 ƒ21.00 2e kw. 38.50 18.25 N.V. Uniformkleermakerij v.h. W. A. Hassing Amersfoort ƒ48.50 ƒ21.75 De levering is gegund aan A. Grande te Den Helder. VOLKSZANGAVOND NED. VER. VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Aanstaande Maandag begint bovenge noemde afdeeling het tweede gedeelte van haar winterprogramma's af te werken. Half acht gaan de deuren van het Unie zaaltje open en prompt acht uur staat leider Sixma klaar om zijn dirigeerstok te zwaaien over de zanglustige schare. Het bestuur rekent op druk bezoek en ver wacht dat de dames hare echtgenooten en verloofden duchtig bewerkt hebben, om nu eindelijk ook eens een luistertje te komen ha len, en als de heeren komen, dan ook meezin gen uit volle borst, wis en warempel, een Hollandsche kerel kan toch zingen!? De dames To Slebe en M. Slebe, die als wij het wel hebben, voor eenige jaren terug al eens voor de'afdeeling zijn opgetreden, hebben het bestuur aan zich verplicht dezen avond de afwisseling voor hare rekening te willen nemen. Mej. To Slebe zang en mej. M. Slebe piano. Naar men ons mededeelt belooft dit iets goeds te worden; het programma is dus tip top in orde. En nu maar in grooten getale opgekomen, dan wordt het een reuze avond. ALG. NEDERL. METAALBEWERKERS- BOND. AFD. ALKMAAR. Een filmavond. De tweede Industrieele filmavond van bo- vengenoemden Bond is een groot succes ge worden voor de organisatoren. De zaal van het Victoria Theater was zoowel onder als boven tjok-vol en allen hebben genoten van een uitgebreid programma, waarvan de film „Kracht" wel het glanspunt was. Maar voordat deze film gedraaid werd, kregen we eerst een journaal en een spreken de film te zien, die echter ook reeds in het programma in het V. T. zelf deze week draaide. Hetzelfde was het geval met de rol prent, die na de krachtfilm vertoond wera Dit is echter geen bezwaar geweest, vooral ook, omdat we veronderstellen, dat het groot ste deel van het publiek tóch geen echt bios coop-publiek is. En bovendien men kwam in de eerste plaats om de Kracht-film te zien, zoodat de rest van het programma als een aangename afwisseling beschouwd kon wor den. Tevens kreeg men op deze manier met een de gelegenheid, om een brokje van een Soundfilm te hooren, wat natuurlijk een welkome verrassing was. We zullen dus van het bij-programma niets zeggen, en ons bepalen tot het hoofd nummer De Kromhoutfilm „Kracht''. Deze rolprent voert ons naar de bekende Kromhout-Motoren-Fabriek te Amsterdam. Ze is bij uitstek geschikt om een indruk te geven van een modern bedrijf en de toepas sing van eigen fabrikaat. Deze film kan wedijveren met de beste in dustrie-films, die ooit werden gemaakt en is bovendien een van de wenige, die zoowel voor belanghebbenden als voor buitenstaanders veel interessants biedt. Na eenige treffende staaltjes van hetgeen de titel „Kracht" wil zeggen, geeft de film een overzicht van het geheele bedrijf en voer; dan door de verschillende af deelingen der fa briek. Daarna wordt de bewerking van eeni ge der belangrijkste onderdeden getoond en het werk in de revolverdraaierij, waar op de automatische revolverbanken geheel zonder toezicht kleine onderdeden worden vervaar digd. Voorts wordt nog het werk van eenige speciale bewerkingsmachines getoond, zooa's een multiple boormachine, waarmede acht gaten tegelijk in een werkstuk worden ge boord; verder een trekfraisbank, die met één trek een diepe spiebaan fraist en een machine van eigen fabrikaat, voor het inwendig slij pen van de cylinders. Daarna ziet men het beproeven van het materiaal voor de verschil lende onderdeden. Nu volgt een weergave van het interessan te opbouwsysteem op de montagebaan en duidelijk wordt getoond het aanbrengen van elk onderdeel, volgens dit systeem, waarbij rolwagens worden toegepast. De bloei en de welvaart van dit bij uitstek Nederlandse/te bedrijf, waarin tal van Ne- derlandsche werkkrachten bun brood verdie nen, moet ieder goed Nederlander al bizon- der verheugen. Een uitstekende film, waarnaar we met genoegen gekeken hebben. Vermelden we tenslotte nog, dat de heer Oosterling na deze film nog een korte speech hield, waarin ook het thema „Kracht" tot uiting kwam, en waarin de spreker wees op de kracht, die er van de organisatie uitgaat Het was, zooals gezegd, een goede, leerza me avond. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.44 uur licht op. ALKMAAR. Telefoon 120. BURGERLIJKE STAND, ONDERTROUWD: Jan Duijn en Antonia Bakker. Wijnold Reuyl en Cornelia Veenenbos. Willem Prins en Christina de Groot. Nicolaas Groenland en Elisabeth Grol. Rudolf van Scharenberg en Catharina Honders. GEBOREN: Engelina Jacoba Petronella d. v. Evert Govers en Neeltje de Geus. OVERLEDEN: Pieter Dekker 85 jaar. BERGEN. Bergen's mannenkoor kwam op zijn con cert van gisteravond goed voor den dag. Als openingsnummer had de dirigent Corns. Jon ker 'n frisch klinkend koor van Hespe „Is raël" gekozen, en de vertolking er van was uitmuntend; men hoorde mannenzang, die vast en zeker was, evenals in „de Gravers" van Olman, het slotnummer dat gebisseerd werd, en waaraan gedeeltelijk werd voldaan, men herhaalde het laatste gedeelte. Zeer mooi waren „Waldesrauschen", vooral het begin van het derde couplet. „Hymne a la Nuit" van Rillé, „Le Rossignolvan Gretry en „Memorare van Hecht, waarbij de drie be kende verdienstelijke koorleden de solo's zon gen en Jonker begeleidde. Ook „Andreas Hofer" van Rebbert was een nummer, dat men later weer eens gaarne op het program ma zal zien. Het jongenskoor deed ook mee. Het best vond ik ze in „Jongens, wil je het ijzer smeden" en „Zonnelied", beiden van mej. van Rennes. Hun laatste taak was het zingen van „Hansje maat", 'n lied met schimmenvertooning van mejuffrouw van Tussenbroek. Mej. Annie Nies speelde bij die nummers de klavierpartij en deed dat hee' goed. De welbekende dirigent van het Alk maarsche Jongensmuziekkorps „St. Louis", de heer Willy Kohier, was de solist van dit concert. Hij gaf voor de pauze het concert in Es groote terts van Mozart, 'n veeleischende opgave, en daarna de „Legende" van Wie- niawsky en „Scherzando" van Drdla. Rustig en zeker van zijn zaak heeft Kohier die num mers voorgedragen. In 't bijzonder vermeld ik de voordracht van het „Adagio" uit Mo- zart's concert. Min of meer was het een debuut voor den heer K., want na het solo- spelen op een volksconcert in de Groote Kerk, alhier, ongeveer drie jaar geleden, was het voor het eer6t dat de heer K. zich in 't pubiek deed hooren. En we mogen zeggen, dat z'n entree gelukkig is geweest, ondanks 'n muzi- kaol ruzietje tusschen solist en accompagna teur hier en daar ontstaan. Als ensemble slaagde 't best het 2e deel van Mozart's con eert, en de „Legende". Na afloop dankte de voorzitter, de heer Schalkwijk, dirigent, violist en accompagna- teur en bood hij mej. Nies, namens de ver eeniging, een souvenir aan. A. K. Motoren. DE K. N. M. V. OP DE R. A. I.- TENTOONSTELLING. De door de K. N. M. V. met medewerking •van de R. A. I. voorgenomen filmvertoonin- gen tijdens de R. A. I.-Tentoonstelling zullen thans definitief doorgaan. Dagelijks behalve Zondags na het sluiten van de middag-tentoonstelling om 5 uur zal in het Ceintuur-Theater op de Ceintuurbaan, enkele minuten loopens van het R. A. I -ge bouw de „Motor-Film" der K. N. M. V. ver toond worden. De voorstellingen zullen geheel gratis toe gankelijk zijn voor R. A. I. bezoekers, die daartoe kaarten kunnen aanvragen op den K. N. M. V. stand No. 81 in het tentoonstel lingsgebouw. Met een smalfilm-projectietoestel zal op den K. N. M. V.-stand op attractieve wijze de aandacht op de film gevestigd worden. De film geeft een overzicht van het Neder - landsche Motorleven in 1929 en behandelt op onderhoudende wijze alle takken van motor sport, o.a. toerisme, betrouwbaarheidsritten, grasbaanraces almsede de bekende Inter nationale T.T. races in Drente. Tot dusver vond nog slechts één vertooning plaats en wel te Utrecht tijdens de Najaars- reunie der K. N. M. V. De persbeoordeelin- gen waren zeer gunstig en algemeen was men van meening, dat geen enkele motorrijder moest verzuimen deze film te zien, die ook niet-motorrijders op onderhoudende, interes sante en dikwijls amusante wijze een uur bezig houdt. Het zal dus wel vol worden in het Cein tuurtheater. HET JUBILEUMBOEK DER K. N. M. V. Naar wij vernemen heeft de K. N. M. V. wegens het niet verschijnen van het Jubi leumboek, dat tijdens het 25-jarig jubileum dezer Vereeniging in Juni 1929 zou uitko men, de uitgeefster, de N.V. Erven Martin G. Coheq te Den Haag in kort geding gedag vaard tot ontbinding van de overeenkomst en schadevergoeding. Wintersport. DE ZWITSERSCHE ACADEMISCHE WINTERSPELEN. Onze landgenoot Loopnyt kam pioen skiloopen en -springen. We lezen in de N.R.Crt.: De vorige week is tijdens de academische wereldwinterspelen te Davos aller aandacht geconcentreerd geweest op de vraag, wie aca demisch wereldkampioen in de verschillende sportsoorten zou worden. Intusschen weet men, dat de wedstrijden te Davos tevens gol den om het kampioenschap der Zwitsersche hoogescholen voor zoover betrof de deelne mers, die aan een Zwitsersche universiteit studeeren, onverschillig van welke nationali teit zij zijn. Men heeft thans den uitslag van de Zwitsersche kampioenschappen berekend en daarbij is aan het licht gekomen, dat onze landgenoot Loopuyt, die, zoo'als men weet bij de academische winterspelen algemeen een goed figuur heeft geslagen, kampioen der Zwitsersche universiteiten is geworden in het skiloopen en skispringen, gecombineerd. Wedstrijden te St. Moritz. Het abnormale winterweer begint thans ook in Graubünden zijn invloed te doen gel den en de uitvoering van wintersportpro gramma's te verhinderen. Vandaag moest al thans de skispringwedstrijd, die te Davos had moeten plaats hebben tusschen de beste Zwitsersche skispringers, die in aanmerking willen komen voor deelneming aan de ski wereldkampioenschappen te Oslo, tengevolge van het ongunstige weer worden uitgesteld. Ook te Sint Mortiz had men last van het slechte weer bij de internationale hardrij- wedstrijden op schaatsen, die gisteren en vandaag aldaar gehouden worden met deel neming van Thunberg. Toch is gisteren de wedstrijd over 5000 meter doorgegaan. Aan den wedstrijd namen deel Thunberg en een aantal Oostenrijkers en Hongaren, die ook te Davos hebben meegereden. Daar het ijs slecht was, waren de tijden van alle deelne mers slechter dan die van Davos. Alleen de Hongaar Kauser heeft zijn eigen tijd van Davos weten te verbeteren. De uitslag was: 1. Thunberg in 8 min. 57.2 sec., te Davos reed hij over den afstand 8 min. 48 sec.2. de Oostenrijksche student Jungblut, in 9 min. 8.4 sec.; 3. de Hongaarsche student Kauser in 9 min. 35 sec.; 4. Eotvos, Hongarije, in 9 min. 0.8 sec.5. de Hongaarsche student Er- dely in 9 min. 51.2 sec. Vandaag zullen de wedstrijden over de 500 en 1500 meter wor den gehouden, waarbij Thunberg een poging zal doen om het wereldrecord over 1500 me ter te verbeteren, indien de weersomstandig heden dit althans toelaten. Dammen. EGMONDVITA NOVA 20—10. Woensdagavond had in café Swart de eer ste ontmoeting plaats voor den door Eg- monds Damclub uitgeschreven nederlaag wedstrijd. Daarvoor was thans opgekomen Vita Nova van Limmen, dat evenwel geen nederlaag aan Egmond kon bezorgen. De uitslag was: Egmonds D.C.Vita Nova. Jos LieftingCor Dekker 02 H. de Goede—A. Nuyens 20 B. DeenT. Dekker 20 J. de GoedeH. Verver O2 P. HoutenbosP. Dekker 20 J. P. DeenC. Bruin 20 P. SwartJ. de Winter 2—0 A. Alleman—J. de Kabel 0—2 C. LieftingP. Dekker 20 J. Groen—J. Wokke 02 Ch. Duinmeijer—K. Mooij 20 P. Apeldoorn—W. v. Heinigen 20 C. v. d. Berg—J. Santbergen 20 M. Tromp—C. Dekker 20 J. Baltus—Th. Hollander 0—2 Totaal 20—10 VERVALSCHING VAN HONGAARSCHE SCHILDERIJEN. Op groote schaal Sedert maanden spreekt men er in schilders kringen van, schrijft „Magyar Hirlapdat de schilderijen van Hongaarsche schilders van naam voortdurend en systematisch worden vervalscht en hoe die vervalschingen, die alle kunstwaarde ontberen door kunsthandelaars en agenten in ongelooflijke hoeveelheden worden verbreid, in hoofdzaak in het bui tenland en wel in de eerste plaats in Tsjecho- Slowakije en Joego-Slavië. Hierdoor worden de kunstenaars niet allen finantieel te gronde gericht, maar ook volkomen van hunne goede reputatie beroofd. Een redacteur van het blad, die den schilder Péter Szüle in zijn atelier op zocht, vernam van dezen, dat zijne schilde rijen in twintig, vijftig tot honderd exem plaren werden vervalscht, waarbij die ver valschingen zoo slecht waren, dat hij zoo iets ook als kind niet zou hebben geschilderd Wij kunstenaars wisten reeds lang van die vervalschingen, zeide Szüle. Tot dusverre echter waagden wij niets te ondernemen, aan gezien wij vreesden, dat dan uit vrees voor vervalschingen, die paar menschen, die nog geld hebben voor schilderijen, ook niets meer zouden koopen. Thans echter wordt de toe- stand onhoudbaar. DE KAASMARKT^ ALKMAAR, 17 Jan. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 84 sta pels, wegende 79934 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabrieksbaas- Kleine 45.50; Commissie 46. Boeren kaas: Kleine 46; Commissie 50. Alles mei rijksmerk. Handel goed. „aar waarmmineen, vcmchMr, dra Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met M Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.6 .te Berlijn Laagste barometerstand 737.3 te Reyfc. ^Verwachting, geldig tot den avond van lg ^Matige tot zwakke, Oostelijke tot Zuid, Oostelijke wind; licht bewolkt met morgen, nevel; droog weer; lichte vorst des nachts; overdag weinig verandering in temperatuur, DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 17 Jan. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1279 HL's aangevoerd als: 259 H.L. tarwe 10 5012; 9 H.L. rogge 7 50-J 8; 372 H L. gerst chev. 7.508.50; 46<i H L haver 5.50—8; 65 H.L. boonen, w.o. paardeboonen 10.25; bruine boonen 15^ f 18' citroen boonen 3640; duiven boonen ƒ16; witte boonen 44—47; Kar. wiizaad 36; 15 H.L. blauwmaanzaad 36. Mies per 100 K.G. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE. 16 Jan. 1990. Uien 1.60—1-90; Drielingen 1.80; Grove 1.90; Roode Kool 2.40—5.20; Gele Kool 3—f 5.30; Deensche Witte Kool 1—2; Kroten 1—1.20, alles per 100 K.G.; Bloemkool 6.10 per 100 stuks. Aanvoer: 3200 K.G. Uien; 165900 K.G. Roode Kool; 47300 K.G. Gele Kool; 99000 K.G. Deensche Witte Kool; 1200 K.G. Kro ten en 75 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Jan. '30. Langendijker Groentenveiling. Bloemkool le s ƒ3 906.10; Bloemkool 2e s. 0.90 per 100 stuks; Peen 2.30; Roode Kool 3— 5.10; Doorschot 2—4.60; Gele Kool 2—5.30; Deensche Witte Kool 1.10— 2.20; Groene Kool 2.10—3.30; Uien 1.80—1.90; Grove Uien 2.30—2.40; Drielingen 1alles per 100 K.G. Aanvoer: 485 stuks Bloemkool; 1350 K.G. Peen; 40.000 K.G. Roode Kool; 29000 K.G. ele Kool; 28000 K.G. Deensche Witte Kool; 1670 K.G. Groene Kool; 4200 K.G. Uien. WARMENHUIZEZN, 16 Jan. 1930. Roode Kool le s. 2.706; Roode Kool 2e s. 1.70—4.60; Gele Kool le s. 3.30 5.30; Gele Kool 2e s2.90-ƒ 4.10; Witte Kool le s. 0.90—f 1.80; Witte Kool 2e s. 0.70—1.20; Drielingen 1—1.20; Uien 1.30—1.80; Grove Uien 2- 2.60. Aanvoer: 75500 K G. Roode Kool; 7900 K.G. Gele Kool; 25400 K.G. Witte Kool en 5200 K.G. Uien. BOVENKARSFEL, 16 Jan. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool les. 4—8.20; Bloemkool 2e s. 2.5C 4.20; Bloemkool 3e s. 1—2.10; Roo de Kool 1.205; Witte Kool 1.10— 1.60; Gele Kool 2—4.50; Uien 0.80 -ƒ 1. Inplaats van kaarten. Verloofd: TJITSKE MADDEROM en KLAAS VISSER. Alkmaar. Heiloo. 16 Januari 1930. Inplaats van kaarten. Verloofd: MARIE SLOTEMAKER JAN STROOMER. Alkmaar, Verl. Stuartstraat 89. Bergen a/Zee, Hótel „Prins Maurits". 17 Januari. Geboren ENGELINA, dochter van Ed. GOVERS en N. GOVERS—DE GEUS. Alkmaar, 17 Jan. 1930. Kosteloos. Uit een exploit van mij deur waarder van den 16 Januari 1930 ten verzoeke van BERBER VAN DER HAAG,, zonder be roep, wonende te den Helder, domicilie kiezende te Alkmaar ten kantore van Mrs. A. J. M. LEESBERG en H. A. J. M. KUSTERS, advocaten en procu reurs aan den Kennemerstraat- weg 29 blijkt, dat aan JOHAN- NES JACOBUS WENTEL, vroe ger stoker 2e klasse bij de Ko ninklijke Nederlandsche Marine en wonende te den Helder, thans deserteur en zonder bekende woonplaats in het Koninkrijk en zonder bekend werkelijk verblijf, is beteekend de in executorialen vorm uitgegeven grosse van een vonnis 12 December 1929 gewe zen door de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, tus schen BERBER VAN DER HAAG en J. J. WENTEL, voor noemd waarbij hun huwelijk i» ontbonden door echtscheiding en hij is opgeroepen om op DON DERDAG 10 APRIL 1930 des voormiddags tien uur te ver schijnen in Raadkamer der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar, teneinde alsdan te worden gehoord, omtrent de voorziening in de voogdij en toe ziende voogdij over het uit voor noemd huwelijk geboren min derjarige kind van partijen JOHANNA WENTEL. G. S. AMOUREUS, deurw.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 4