ZUIDERZEEWERKEN. Luchtvaart Zeetijdingen Sport Een „prettige" vergadering. De bestuursleden blijken eikaars werk te waardeeren. Marktberichten Hdvertentiën JAN BROUWER, JAN BROUWER, MARYTJE, R.K. Dienstbode, WERKSTER, vindt deze neggen 's winters in de stallen Pr Doijer liet ons zien het dooden dezer mue^en ter voorkoming van de malaria koorts Het is beter eene ziekte te voorkomen dan te genezen. Door paraffine en lysol kan \nen de mug ook buiten onze woning hou den Tijdens de pauze werd onder leiding °!n den heer Turkstra, van Krabbendam, door de schoolkinderen het lied Strijdzang /toepasselijk op de malariamug) gezongen. Depïaatsvervangende voorzitter dankte dr Doijer voor het vele wat wij dezen avond »„>hhen genoten en de aanwezigen die de rede J, stilte zoo goed hebben gevolgd. OUDKARSPEL. Zaterdag herdacht onze oudste ingezetene, 'Aatje Rol, Wed. Maakal haar 92sten geboor tedag. De jarige, die vanaf de opening van Ket tehuis voor Ouden van dagen aldaar •ordt verzorgd, heeft dezen dag in het genot eener goede gezondheid gevierd. Buiten haar familie kwamen vele belangstellenden haar de hand drukken, onder wie de burgemeester en de echtgenoote. Hoewel haar gezondheid niets te wenschen overlaat, kan zii niet meer loopen, doch haar gezicht en geestvermogens zijn uitstekend. De kranten leest zij dan ook eiken dag met graagte. In ons gesprek met de jarige gaf zij haar blijdschap te kennen over de belang stelling, welke haar ten deel viel en raakte zij niet uitgepraat over de uitstekende verzor ging welke zij van moeder en vader Bruin geniet. KOEDIJK. Bij het besluit van het college van B. en W. |l 't 'dagelijksch toezicht op de uitvoering van het werk van het rijwiel- en voetpad in de Daalmeer opgedragen aan onzen plaatsge noot den bouwkundige L. Visser. STOMPETOREN. ©e vereeniging van land- en tuinbouwers fn de Schermeer hield Dinsdagavond in café .Kamsteegeen alg. vergadering. De voorzitter, de heer Jb. de Boer Cz heette de opgekomen leden en de pers harte lijk welkom en deelde in een kort overzicht mede, hoe 1929 voor land- en tuinbouw ge weest is. Bij den landbouw was de opbrengst over 't geheel gegnomen goed, maar de prij zen laagbij den tuinbouw lieten de oogst en de prijzen beide veel te wenschen over Spre ker hoopte, dat 1930 beter zal zijn. Hierna gaf hij een beschouwing van de aardappelwratziekte en verzocht den leden medewerking te verkenen om de bravo's te laten vervallen. Dit zou ongetwijfeld een stap in de goede richting zijn Met bijna alg. stemmen werd ais bestuurs lid herkozen de heer Jb. de Boer Czdie de benoeming met dank aannam. Op verzoek van den voorzitter gingen de leden Valburg en Van Bodegraven de reke ning en verantwoording van den penning meester na. Zij bevonden de overgelegde stukken en bescheiden volkomen in orde, zoo dat de rekening werd goedgekeurd en de pen ningmeester gedechargeerd, met dank voor zijn beheer. Uit de mededeelingen bleek, dat de toe stand der kas heel gunstig is. Vervolgens las de secretaris het jaarver slag over 1929 voor. waaruit we vernamen, dat de vereeniging 40 leden telt en dat de verbouw van aardappelen in het vorige jaar 'een groote Strop" was geweest. Het voorstel van het bestuur, om verande ring te brengen wat betreft de afgevaardig den naar de bestuursvergadering der L. G. C. werd niet aangenomen. De vergadering achtte het beter op den ouden voet voort te gaan. Het verslag van den heer C. Madderom als afgevaardigde naar de alg. vergadering der L. G. C. werd met belangstelling aange hoord. De aangename discussie, die hierop volgde, getuigde van de aandacht, waarmede de leden het hadden gevolgd. Van de gelegenheid, om een voorstel in te dienen voor de e.k. algemeene vergadering der L. G. Q, werd geen gebruik gemaakt Door den gunstigen toestand der kas vond het bestuur vrijheid om voor te stellen, dat de jaarlijksche contributie gebracht werd van 3 gulden op één gulden. Na toelichting en be spreking werd dit met op één na algemeene Stemmen aangenomen. Bij de rondvraag kwamen nog verschillen de zaken ter sprake, waarna de voorzitter met dank aan leden en pers de geanimeerde ver gadering sloot. UITGEEST. Dezer dagen had alhier in het hotel de Ooievaar een vergadering plaats, uitge schreven op initiatief van eenige winkeliers hier ter plaatse, om te geraken tot de op richting van een winkeliersvereeniging. Opgekomen waren 15 winkeliers. De bij eenkomst werd geopend door den heer P. van Heijst Hzn., die het doel der op te rich ten vereeniging uiteenzette. Alle aanwezige winkeliers traden toe. Besloten werd op te richten de Algemeene vereeniging van neringdoenden te Uitgeest Besloten werd op voorstel van den heer Berghuis een bestuur te benoemen, bestaan de uit 5 leden. Gekozen werden de heeren P. van Heijst, J. Veenis, S. Zoet, B. Balder en J. N. Teijken. Deze heeren zullen de be- stuurs-functies onder elkaar verdeelen. De contributie werd bepaald op 1 per jaar bij vooruitbetaling en het bestuur werd opgedragen voor een volgende vergadering .een concept huishoud: lijk reglement en sta tuten samen te stellen. Te ruim 8 uur werd de bijeenkomst geslo ten met dankzegging voor de opkomst door don heer Veenis, daar de heer Van Heijst we gens andere aangelegenheden de vergadering moest verlaten. De actie van de winkeliers tijdens de Sint Nicolaasdagen heeft een batig saldo opgeleverd van 45.92, welk bedrag aan het Burgerl. Armbestuur zal worden uitgekeerd. AKERSLOOT. De heer R. Meel is benoemd tot voorzitter van het R.K. Parochiaal Armbestuur in de Schermer en tot secr. de heer C. J. Groot. Loop der bevolking 1929. Op 31 Dec. 1928 bedroeg de bevolking dezer gemeente 1022 mannen en 958 vrou wen, totaal 1980. Vermeerdering door ge boorte 28 m. en 27 vr. totaal 55vermeerde- rn £°r 62 en 51 vr. totaal totl'ai e™lndenng door sterfte 7 m. en 10 vr. totaal 17; vermindering door vertrek 67 m al 13°' vermeerdering be- 7 pW j"1 en 5 vr totaal 21zoodat het 2TO°talSegree°eeme0P 31 Yu electrisch gemaal bij Medemblik !f ïf jS in werk'ng gesteld en maalt dag en nacnt door, zoodat beide gemalen nu op vol le kracht werken. De capaciteit van elke cen- tnfugaalpomp van het gemaal bij Medem- ^edraagt 750 M3 per minuut, dus totaal NOODLANDING BIJ SWALMEN. Van een Belgisch vliegtuig. Uit Swalmen wordt gemeld, dat gister middag te ongeveer twee uur een Belgisicbe tweedekker aldaar in het Houterveld onder de gemeente Swalmen een noodlanding heeft gemaakt. Het toestel vloog over den kop en kwam met den neus in den grond terecht, waardoor de propeller afbrak. De piloot bleek te zijn de Belgische adjudant Schwarz, die in de buurt van Brussel was opgestegen voor het maken van een hoogtevlucht. De vlieger was in den mist den koers kwijt ge raakt en werd bij Swalmen tot het verrich ten van een noodlanding gedwongen. De machine werd daarbij dermate beschadigd, dat zij ter plaatse gedemonteerd moest wor den. LUCHTVERKEER TENGEVOLGE VAN MIST GESTAAKT. In verband met de mist was het luchtver keer op Schiphol gisLren zoo goed als ge heel stilgelegd. Alleen het K.L.M.-vliegtuig naar Parijs is vertrokken. MIST. Het vliegtuig uit Amsterdam naar Parijs is op gewonen tijd vertrókken. Het vloog bo ven den mist, kon te Rotterdam niet landen en heeft zijn weg naar Parijs vervolgd. Ook is te Rotterdam geen enkel vliegtuig opgc stegen Boven België en Frankrijk heeft men geen last en is het zicht zeer goed. Het vliegtuig van Amsterdam, waar vrij vlot geland en opgestegen kan worden, naar Londen is eveneens op gewonen tijd vertrok ken. Het staat evenwel, zoo meldt de Telegr., niet vast, of het zal kunnen terugkeeren. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Mapia 21 Jan. v. Batavia te Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 20 Jan. v. Lissabon n. Cadix. Ajax 20 Jan. v. Genua te Burriana. Bennekom 19 Jan. v. Duinkerken te Hamb. Berenice 20 Jan. v. Bremen n. Amst. Doros 20 Jan. v. Algiers n. Amst. Erato 20 Jan. v. Amst. te Hamburg. Iris 20 Jan. v. Passages n. Bilbao. Jason 21 Jan. v. Rott. n. Alexandrië. Neptunus 20 Jan. v. Tarragona n. Torrevieja. Nereus, 21 Jan. v. Venetië te Triest. Nickerie 20 Jan. v. Amst. te Paramaribo. Odysseus 20 Jan. y. Amst. te Danzig. Grieft 20 Jan. v. Malta n. Alexandrië. Van Rensselaer (thuisr.) 21 Jan. te Ply- mcuth; 23 Jan. n.m. te Amst. verwacht. Tellus 20 Jan. v. Oran n. Palermo. Theseus 20 Jan. v. Catania n. Messina. Theresia L. M. Russ 20 Jan. v. Hamb. n. Amsterdam. Ulysscs 20 Jan. y. Constantinopel n. Bour- fe3S KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (thuish) 20 Jan. v. Montevideo. Eemland (thuisr.) 23 Jan. te IJmuiden verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Insulinde (uitr.) 20 Jan. te Sabang. Kota Baroe 20 Jan. v Hamb. n. Rott. Sitcefcondo (uitr.) 20 Jan. v. Bombay. Tambora (thuisr.) 24 Jan. te Marseille verw. Vlieland (thuisr.) 20 Jan. v. Gibraltar. HOLLANDAMERIKA LIJN. Kinderdijk, Pacifick. n. Rott., 20 Jan. te Los Angeles. Moerdijk 19 Jan v. Antw./Londen te Van- couver. Nebraska, Vanc. l.v. Southampton n. Rott, 21 Jan. te Londen. Rotterdam, v. Rott. n. N. York, 21 Jan. v. Boulogne. Vergadw van den IJsNd. Vergadering van den Ijsbond Noord- Hol 1. Noorderkwartier, afd. Akersloot op Maandag 20 Jan. 1930 n.m. 754 uur in het café Groen. Met het testuur waren 26 leden aanwezig. De ontvangsten hebben bedragen 2430.64, de uitgaven 2430.52 K, saldo 11 Vt ct., maar er moet nog betaald worden aan enkele posten 30.95, zcodat er een wer kelijk nadeelig saldo is van 29.85. De pen ningmeester deelde mede dat de contributie nog geïnd moet worden. Naar aanleiding van het innen der contributie is het Hoofdbestuur aangeschreven. De contributie moet geïnd worden. Deze vergadering zou worden bijge woond door de heeren Stikkel en Burdorf maar heden is bericht van verhindernig inge zonden. Komt de contributie binnen dan zal er 80 over zijn. De voorzitter, de heer Dekker: De contribu tie had binnen moeten zijn. Dat dit niet zoo is staat mij slecht aan. Als U de functie niet aandurft, moet U bedanken. De penningmeester, de heer Wilbrink: Wij hebben hier een flinke opkomst hetgeen zelden gebeurt en dat is niet voor niets. Wat hier is gebeurd moet recht gezet worden. Verdeeld heid is in een vereeniging verkeerd. De alg vergadering had eerder moeten plaats hebben De voorzitter: Dat is een fout van den secr De heer Boschman Sr.: Ik heb nog aange boden mijn medewerking te verleenen. Ik he nog raad gegeven aan den secretaris en nr krijg ik als oud-secretaris stukken van he hoofdbestuur. De voorzitter: Nu komen ze bij Putten. Als de penningmeester de uitgaven voor leest, waaruit blijkt, dat aan het bestuur van de Alkm. IJsclub is uitbetaald 454 31, vroeg de heer Boschman Sr. of hiervan ook een gespecificeerde rekening kan worden over gelegd. De penningmeester toonde een gekwiteerde nota van het geheele bedrag. De heer de Jong: Het bestuur weet toch wel waar het voor geweest is? De voorzitter: De afspraak was dat ver schillende wedstrijden gezamelijk met de Alkm. IJsclub zouden plaats hebben. Ook het hek voor den grooten wedstrijd is geplaatst. De heer de Jong: Het gaat om de groote uitgaven en de 100 winstaandeel. De penningmeester: Hiervoor heeft de Alkm. IJsclub de Alkmaarder Meer, lokaal en medailles beschikbaar gesteld. De voorzitter: De 100, dit is van Helder uitgegaan al was dit misschien wat voorba rig, maar volgens recht kwam dit bedrag de Alkm. IJsclub wel toe voor de drukte en me dewerking, anders hadden wij hier de natio nale wedstrijden ook niet gekregen, hetgeen voor de ingezetenen beslist voordeel heeft op geleverd. De heer de JongDe afd. .Akersloot is ze ker geen lid van den Ned. Schaatsbond. De voorzitter: Dat niet. De wedstrijden door den Ned. Schaatsbond alhier gehouden daar moest 3 pCt. van betaald worden van de ont vangsten aan dien bond. De heer Boschman Sr.; Aan het bestuur van de Alkmaarsche IJsclub zou ik afschrif ten willen vragen van rekening en verant woording om op bepaalden tijd in te leveren Dit zal worden gedaan. Met het nazien der rekening en verant woording van den penningmeester werden belast de heeren J. Vennik en S. Leijen, die dit ten huize van den penningmeester zullen doen. Verkiezing bestuur. De voorzitter deelde mede,, dat de heer Borsjes als bestuurslid heeft bedankt. De heer Verduin bedankt ook als be stuurslid. In deze vacature's werd voorzien door de benoeming van de heeren P. Verduin Jbz. en N. Blokker Jnzdie deze benoeming aan vaardden. Als commissaris werden nog gekozen de heeren J v. d. Schaaf en C. Koning. Wegens uitbreiding van commissarissen naar aanlei ding van de gehouden bespreking zullen de heeren C. Los, P. Helder en H. Meijsen wor den aangeschreven of zij een benoeming ac cepteeren. Ingekomen stukken. Een schrijven van de Ned. Schaatsenrijdersbond, dat 3 wedstrijden gehouden zullen worden en dat Noord- Holland in 3 districten is verdeeld. Over den toestand van het ijs zullen tele fonisch aan Alkmaar de berichten worden ge zonden. Nu J. Verduin. caféhouder, binnen kort zal worden aangesloten aan de telefoon, kan aldaar gebruik gemaakt worden van de telefoon. Aan de orde kwam een schrijven om bij den raad er op aan te dringen een art. in de politie-verordening op te nemen om niet met priksleden en arren op de baan voor schaat senrijders te komen en meer dergelijke be palingen. Dit zal ddor het bestuur geregeld worden De heer Boschman Sr.Als nu de beschei den van Alkmaar binnenkomen, wordt dan nog een tweede vergadering gehouden om den uitslag te vernemen? De heer De Jong: Dit is geheel overbodig Aan de cijfers verandert het toch niets en de leden komen toch niet ter vergadering. De heer Blokker Wz.: Het beste is den heer Boschman toe te voegen aan de Com missie voor het nazien der rekening en dan met het bestuur te vergaderen. Naar aanleiding van de besprekingen kon den wij uit de discussies's opmaken, dat de heer Boschman aan het nazien der be scheiden zal deelnemen. Verder vroeg de zelfde spreker, hoe de burgemeester bij die vergadering is gekomen bij den heer Dek ker. Hij had daar de geheele leiding. Dat was onnoodig. De heer Boschman JrDe burgemeester is niet eens bestuurslid. De heer Hoogland: Die vergadering bij Dekker waar hier over gesproken wordt, was uitgeschreven om een bespreking te houden met de neringdoenden om maatregelen te nemen dat bij de groote nationale wedstrijd het de vele bezoekers die konden komen aan niets zou ontbreken. De leden van de afd. waren niet uitgenoodigd, wel het bestuur. De heer de Jong: Het was uitstekend dat de burgemeester daar de leiding had. De voorzitter is heel goed als zoodanig maar geen man van het woord. Om achter iemands rug te praten gaat niet op. De heer v. d. Schaaf kwam met hetzelfde naar voren als de heeren Boschman De heer W. Blokker: U.is genoeg ontwik keld dan had U daar Uw mond moeten open doen en toen was U het volkomen met den burgemeester eens. Neen dat is praat van niets. E>e heer v. d. Schaaf: De burgemeester praat alleman voorbij. De voorzitter: Dat de burgemeester daar de leiding had was zooals het behoorde. De vergadering was door den burgemeester uit geschreven. Het ging buiten het bestuur om. Wij hebben veel steun van den burgemeester ondervonden. De heer Hoogland wees het bestuur er op om vergunning aan te vragen bij den minis ter van Waterstaat om gebruik te mogen maken van het ijs op de Alkmaarder meer. Dit in verband om met het heffen van éntree beter te kunnen optreden. Een kleine recogni tie zal hiervoor verschuldigd zijn. De heer v. d. Schaaf: Bij wedstrijden is het wel gewenscht dat de eigendommen van de IJsclub, zooals rietmatten en priksleden, beter verzorgd worden De heer Tijms: Bij gevaarlijke plaatsen borden te plaatsen en posten om op het ijs te komen is zeer noodig. Het bestuur zal bovenstaande wenken in overweging nemen. De heer Verduin deelde mede dat hij een gehuurd dekkleed vermist Tien kleeden had 'ïij gehuurd voor zich zelf en 5 voor de afd. Van wie een kleed weg is kan niet worden ïagegaan. f 60 heeft hij daarvoor betaald De heer de Jong wilde de helft door de afd. laten betalen, omdat Verduin 10 kleeden had gehuurd, alzoo 2/3 stelde de heer W Blokker 20.000 Alzoo aangenomen De heer Verduin zeide dat mej. Koster van Berkhout, altijd nog een gouden medaille moet hebben van de gehouden schoonrijderij. Zij wordt van den een naar den ander ver wezen. De voorzitter zeide: Er is van een gouden medaille niet gesproken. Er is 15 voor uit getrokken Als de bescheiden van Alkmaar binnenkomen kan men nagaan hoe het in werkelijkheid is. De heer Wilbrink: Het uitreiken der prijzen is verleden winter niet in orde geweest Alle caféhouders zijn lid en nu moet hef dan hier dan daar plaats hebben. Zoo gebeurde het voorheen altijd. Als er een wedstrijd op het Kerkmeer gehouden wordt zal dit bij Groen plaats hebben en op de meer om beurten bij Dekker en Verduin. Bij ijs wilde de voorzit ter. daar het Kerkmeer spoedig goed n. gra tis haar medewerking verleenen aan de Ned Schaatsbond om daar wedstrijden te houden met vrij entree voor de leden. Ook in de Woude is een ijsfeest wel eens geweest Dit werd goedgevonden. Daarna sluiting. Biljarten. ZUIDSCHARWOUDE VERLIEST VAN ALKMAAR. Onder buitengewone belangstelling had gisteravond de biljartmatch plaats tusschen Zuid-Scharwoude en Alkmaar. Het café Broekhuysen was geheel gevuld, waaruit blijkt dat Alkmaar en omstreken nog met de biljartsport meeleven. Aangezien het sluitingsuur juist op twaalf uur was gezet, konden deze partijen rustig worden uitgespeeld. Hoewel de Langendij- kers bekend staan als goede spelers, slaag den deze keer de Alkmaarders er in, deze match te winnen met een voorsprong van 110 caramboles. De wedstrijd zal de volgen de week Donderdag herhaald worden te Zuid-Scharwoude. Gymnastiek. GYMNASTIEKVEREENIGING ADVENDO. De Alkmaarsche Christelijke Gymnastiek- vereeniging Advendo gaf gisteravond in de Harmonie haar jaarlijksche uitvoering (de vijf sedert haar oprichting) en al hare le den en donateurs waren opgekomen om de ze bij te wonen. Na gemeenschappelijk gezang, ging de voorzitter, de heer H. Haytema Szn., voor in gebed. Eenige minuten pauze volgden daar na, toen gingen de gordijnen vanéén en ston den de werkende leden, klein en groot, keu rig opgesteld op het tooneel. Zij werden met applaus begroet. De voorzitter hield een openingsrede, waarin hij herinnerde aan het eerste lustrum, 't vorig jaar gevierd, 't Was spr. een genoegen weder zoovelen een hartelijk welkom te mogen toeroepen, en spe ciaal deed hij dit de twee leden van het hoofdbestuur van het Ned. Christelijk Gym nastiek Verbond, n.1. de secretaris van het Gewest en de secretaris van de Gewestelijke Technische Commissie. Hij hoopte dat deze heeren uit Zaandam en Amsterdam, die zoo veel goeds op turngebied zien, niet al te te leurgesteld zouden worden in Alkmaar. Een opwekking richtte spr. tot de Christe lijke ouders om hun kinderen naar Advendo te sturen, speciaal ook in de zomermaanden, want de vereeniging kan den steun in die maanden niet missen. Er was in 't afgeloo- pen jaar in het uitstekend ingerichte gym nastieklokaal weer flink geoefend en spr hoopte dat. men de resultaten daarvan zou zien. Dank bracht spr. aan de heeren Nol en Walinga De eerste, de ijverige directeur, was steeds vol werklust en de tweede steun de zooveel mogelijk. Door een negental meisjes werd daarna het door den heer Teitsma vervaardigde club lied gezongen, wat met applaus werd be loond. Onder leiding van den heer F. G. Nol werd daarna het uitgebreide programma op correcte wijze afgewerkt tot groote tevreden heid der aanwezigen. Voor de pauze waren het alleen jongens en meisjesafdeelingen, daarna de le afd. jon gens en verder de dames- en heerenafdee- hng. De jongens van klasse I lieten aardige vrije oefeningen zien, de kleine meisjes riet oefeningen. Vrije oefeningen, stokoefeningeu en springrietoefeningen wisselden daarna el kander af. De jongens bleken goed te kunnen klim men, waarna de bekwaamheid in 't hoog springen werd getoond. De meisjes van klas se II en III vormden een mooie groep. De le afd. jongens blonk uit aan hoogrek en bok. De heeren kwamen aan 't hoogrek ook flink voor den dag, terwijl zij in hun vrije oefeningen en stille ringoefeningen niet minder waren. De meisjes van klasse III gaven nog een goed nummer klassikaal brug. De dames zwaaiden keurig aan de rin gen, werkten aan tremplin-brug en gaven tot slot een rei, een geslaagde fantasie. De aanwezige heeren van het Chr. G. Ver bond zullen niet teleurgesteld zijn geweest. De heer Nol bleek een goed leider, en voor het ingaan van de pauze werd hij dan ook gehuldigd, evenals de heer Walinga. Met een dankgebed en het zingen van den Avondzang werd de avond besloten. Kolven. WEDSTRIJDEN VAN DEN LANGEDIJKER KOLFBOND. Bij de voortgezette wedstrijden in de Kolfmatch van de 5 B-klassen van de bij den Langend ijker Kolfbond aangesloten KoH- ciubs, Zondag in Concordia gespeeld, was de uitslag de volgende: Op Maat, Zuid-Scharwoude: 1. C. Berk hout, 141 p.; 2. P. v. d. Welle, 139 p.; 3. P. Goet, 141 p.; 4. J. Zijp, 158 p.; 5. A Boon. 157 p.; 6. P. Langedijk, 152 p., totaal 888 p. Gezellig Samenzijn, Zuid-Scharwoude: 1. W. Kuin. 105 p.; 2. J. Bruin, 183 p.; 3. J. de Wijs, 123 p.; 4. P. Bruin, 95 p.; 5. T. Vfoling, 109 p.; 6. J. Kraakman, 123 p., totaal 738 p. Volharding, Oudkarspel: 1. C. Vlug, 120 p.; 2. P. Moeijes, 123 p.; 3. L. Stokman, 115 p.; 4. C. Blokker, 75 p.; 5. C. P'akman, 126 p.; 6. D. Plakman, 74 p., totaal 633 p. Concordia. Noord-Scharwoude: 1. K. Langedijk, 170 p.; 2. L. Dekker, 140 p.; 3. G. Deutekom, 117 p.; 4. J. Bakker, 142 p.; 5 S Timmerman. 154 p.; 6. C. Kuiper, 138 p, totaal 861 p. Ons Genoegen, Noord-Scharwoude: 1. D. Bakker, 159 p.; 2 W Bakker. 152 p.; 3. F. Blaauw, 106 p.; 4. Sj Maakal. 168 p.; 5. J. Hink, 180 p.; 6. C. Olthoff, 143 p., totaal 906 p. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Jan. 1930. Op de heden ggehouden aardappelmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 900 HL AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 22 Jan. 1930 Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 228 vette kalveren le kw. 1 2ó f 1.36; 2e kw. 1.11—1 23; 3e kw ƒ0 93 1.05; Nuchtere kalveren f 13f 21: 410 Varkens: vleeschvarkens (90110 KG.) 0.910.93; zware vaikens 0 S9 0.91; vette varkens f 0.86C 88 WARMENHUIZEN, 21 Jan. 1930. Roode Kool le s. 2.506; Roode Kool 2e s. 1.20-/ 4 40; Gele Kool le s. 2.40- 5.10; Gele Kool 2e s. 2.704; Witte Kool le s. 0.80—f 1.70; Witte Kool 2e s. ƒ0.601.10; Drielingen 1.10; Uien 1.70—2.50; Grove Uien ƒ2; Peen 2— 2.50. Aanvoer: 109175 K.O. Roode Kool; 6425 K.G. Gele Kool; 37425 K.G. Witte Kool; 1475 K.G. Uien en 1325 K.G. Peen. NOORDSCHAP.WOUDE, 21 Jan. 1930. Uien 1.302; Drielingen 1.302; Nep 2.502.60; Grove 1.70—2.20; Peen 1.50; Roode Kool 2.105.70; Gele Kool 3.205.50; Deensche Witte Kool 0.90—1.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 11600 K.G. Uien; 2200 K.G Peen; 241800 K.G. Roode Kool; 48000 K.G Oele Kool; 145000 K.G. Deensche Witte Kool. BOVENKARSPEL, 21 Jan. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 4.508.50; Bloemkool 2e s. 2.50—6; Roode Kool 2.505.50; Witte Kool 1—1.20; Oele Kool 3.20- 6; Uien 0.860.90; Spruitkool 1. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURM EREND, 21 Jan. 1930. (Weekber.) Afd. Eieren. 14518 stuks Eendeieren 6.10 6.30; 90987 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 8.50— 9.50; 65—66 7.10—7.60; 63—64 6.50—6.80; 60—62 6—6.70; 58—59 5.80—6.50; 56—57 5.506; 53—55 5.30—5.80; 50—52 4.80—5.20; 45 49 4.505. Afd. Pluimvee: Oude Kip pen 1.902.60; Oude Hanen 1.40 1.65; Jonge Hanen 1.35—2.40, alles per stuk. Prijs per K.G.: Oude kippen 0 95 1Jonge Hanen 090—1.25. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Jan. '30. Langendijker Groentenveiling. Peen 1.50 1.80; Roode Kool 3.80; Gele Kool 2.605.70; Deensche Witte Kool 1.30 2; Uien 1.501.80; Grove Uien 1.80—2.20; Drielingen 1.50—1.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 9000 K.O. Peen; 81000 K.G Roode Kool; 35000 K.G. Gele Kool; 55000 K.G. Deensche Witte Kool; 18000 K.G. Uien. Heden overleed onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, J. BROUWER. Alkmaar, 21 Januari 1930. Fnidsen 6. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 24 Ja nuari, om 3 uur, vanaf het sterfhuis. Heden overleed mijn ge achte Patroon in den ouderdom van 81 jaar. G. W. SCHIEBERGEN. Voor de vele blijken van deel neming, ons gegeven na het over lijden van onze lieve Dochter en Zuster, betuigen wij onzen innigen dank. Zulks inzonderheid aan Bestuur- deren van „Het Groene Kruis" te Delft en aan de Directrice en Zusters van het Ziekenhuis dier vereeniging aldaar. Grootschermer, 20 Januari 1930 A. SCHERMER. N. SCHERMER—NAT. HENDERICUS SCHERMER. Mevrouw SLUIJMER, Nassau- laan 3, vraagt een voor dag en nacht, zelfstandig kunnende werken, tegen hoog loon. Aanbiedingen 's avonds na 7 uur. GEVRAAGD FLINKE 1 dag in de week, WITTEN'BERG, Westerweg 113.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3