L, MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN EgEIE (üïebieten Jffcctew JUjlÜSÜo's RHEUMATIEK Radinrafiscli Weerbericht, GE1DA Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos De Bolivaansche vliegers vermist. Stadsnieuws Provinciaal nieuws De IJsbaankwestie. BEVERWIJK. Binnenland Je Jange Je (Jfóoraaz Rechtszaken Tijdschriften Luchtvaart Administratiën - Belastingzaken Controle Balansen A. DE WAAL, Alkmaar, Geestersingel 51, Telef 683. Tooneel. Marktberichten .(fc. m iiiiim Zaterdag 25 Januari. a uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Kin derclub Jong Leven. 7.30 uur, Cinema Americain: De banne lingen van Marokko (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Manolescu de koning der oplichters (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Het hoogste verlangen (boven 18 jaar). Zondag 26 Januari. 10.30 uur v.m., Dancing Harmonie, bij eenkomst Inst. v. Arb. Ontw.; spreker ds. Keuning, onderwerp „Petroleum". 2 uur, Sportpark, voetbalwedstrijd Alcma- ria Victrix IHollandia I uit Hoorn. Cinema Americain, matinee, hoofdnummer 'Janus de Diender (komisch), hoofdrol J Farrell Macdonald. Toegang voor alle leef tijden. 's Avonds: De bannelingen van Ma rokko (boven 18 jaar). A. B. T., van des nam. 2 uur af door- loopende voorstelling van Manolescu de ko ning der oplichters (boven 18 jaar). Victoria-Theater, van des nam. 2 uur af, 'doorloopende voorstelling van Het hoogste verlangen (boven 18 jaar). 8 uur, 't Gulden Vlies, Willy Derby-avond 8 uur, Harmonie, opvoering van „Zijn speelgoed", door Het Alkmaarsch Tooneel. 7.30 uur, bij Ter Burg te Schoorldam, mu- 2jek, zang en voordrachten. De minister wees er tenslotte op, dat in deze berekening rekening is gehouden met de aan vaarding van het plan-Young. Ondanks de aanneming van het plan-Young blijft evenwel, zooals uit de cijfers blijkt, de kastoestand van het Duitsche rijk moeilijk. Ter dekking van het tekort van 273 millioen per einde Juni be staat er geen andere mogelijkheid dan het storten van de leening. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer Jn. C. M. Botte- manne, slaagde heden als sergeant-adminis trateur bij de school voor dienstpl. onderoff. der administratie te Breda. In deze functie is hij geplaatst bij het regi ment Kust-Artillerie te Den Helder. Op het examen als meester-rijwlelher- steller, gehouden te Tilburg, slaagde de heer P. Huijbers. REORGANISATIE GEVANOENIS- WEZEN Of CURACAO. Bij beschikking van den minister van kolo- tiën is de heer H. Bischoff, directeur van het Huis van Bewaring alhier, ter beschikking van den gouverneur van Cura^ao gesteld om te worden belast met het beheer van het ge vangeniswezen aldaar. EEN ADRES AAN DEN RAAD. De heer A. Pieper alhier heeft den Raad een adres gezonden, waarin hij een andere wo ning verzoekt dan de noodwoning, welke hem is toegewezen en waarin, naar hij schrijft, zijn kinderen ziek worden. Hij verzoekt tevens werk bij „Plantsoenen" of een hoogere uitkee- ring. TOURNEE WILLY DERBY. Zondag zal in het Gulden Vlies optreden de bekende Hollandsche hu morist Willy Derby met zijn gezelschap het welk o.a. bestaat uit Paulton Dinnie, de vroolijke manupulators, het verbluffend me- motèchnisch act Delysia Partner, terwijl aan den vleugel Joop de Leur, de jonge be gaafde Haagsche pianist dit gezelschap zal begeleiden. STRANEV jNDERI JVERKOOP. De aangespoelde strandgoederen te Eg- mond-Binnen brachten 382.65 op. HEILOO. Gisteravond vergaderde de Ijsbaan Heiloo ter bespreking van de fusie plannen. Na uitvoerige discussie werd gestemd over het voorstel beide vereenigingen op te heffen. Hiervoor verklaarden zich 8 der aanwezigen, 29 stemden tegen en 4 stemmen waren blanco. Vervolgens werd voorgesteld dat de nieuwe vereeniging, die ontstaan zou als beide vereenigingen zouden samen gevoegd worden, zich zal aansluiten bij den Ijsbond Hollands Noorderkwartier. Hiervoor stemden 5 leden, tegen 34 le den en blanco 2 leden. De heer Hopman stelde een motie voor waarin uitkwam dat in het belang van de ijssport nauwere samenwerking met de ingezetenen van Alkmaar gewenscht is en dat daarom uitbreiding van het be stuur met eenige in Alkmaar wonende leden nuttig kan zijn. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. (Een uitvoerig verslag van deze verga dering wordt in ons volgend nummer opgenomen). RUSTENBURG. In een gister gehouden vergadering is besloten tot oprichting van een billard- club, die zich ten doel stelt door onder linge oefening voor te bereiden voor wedstrijden. De naam der nieuw opge- richtè club is „het Blauwe Krijtje".*Be- sloten is zich aan te te sluiten bij een Reisvereeniging. UITGEEST. Het ophalen van vuilnis. Geschiedde het ophalen der vuilnis van gemeentewege tot dusverre slechts eenmaal per week en alleen des Woens dags, thans heeft het Gemeentebestuur besloten dit in den vervolge tweemaal in de week te laten doen. Te beginnen met a.s. week zal op eiken Dinsdag en Vrijdag het vuil worden opgehaald. Daar nu geacht kan worden dat er voldoende gelegenheid is om van het vuil af te komen wordt van overheidswege ver zocht niet te groote en onhandelbare vuilnisbakken te gebruiken. Het Hoofdbestuur der Algem. v. bloembol lencultuur heeft deze haar 5000ste lid Inge schreven. Deze een ingezetene van Amsterdam ontving bij gelegenheid hiervan van den heer Krelege een gelukstelegram. Aan een der veilingen deed zich Vrijdag het geval voor, dat een koopman per abuis voor een heele kist met uien op 5 ct. drukte. Al dadelijk had hij berouw over zijn koop en de veilingmeester deed de koopman te niet. Op Nep werd geen bod gedaan. De groentenmarkt is op 't oogenblik nog stugger dan stug. TEXEL (Den Burg). Bij Oosterend op Texel is aangespoeld een in staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon. Signalement: plm. 40 tot 45 jaar oud. zwaar gebouwd, licht gekleurd overhemd met blauwe strepen, donkergrijze broek. Op het lijk werd gevonden een ingevuld Sostwisselformulier, afzender C. Beeling, 2e fiddellandstraat 26a te Rotterdam, geadres seerde mej. W. Littel, Hoorweg 32, Over- schié, drie foto's van het slachtoffer en een Watermann vulpenhouder met inscriptie W. L. 26 Sept. 1905. Aan hef Rotterdamsche adres is gevestigd het café van M A. Beeling Schrave. OUDKARSPEL. Naar men ons van politiezijde mededeelt, zijn gisteren officieel door het gemeentebe stuur, door aanplakking in het kastje, rechts aan de voorzijde van het gemeentehuis, afge kondigd, de onlangs door den gemeenteraad vastgestelde verordening tot aanvulling der algemeene politieverordening dezer gemeente (verbod om met meer dan 2 rijwielen naast elkander te rijden) en de verordening tot be teugeling van openbare dronkenschap. Vooral maken wij het wielrijdend publiek attent op eerstvermelde verordening. Wel heeft de politie opdracht eenigen tijd bij overtreding te waarschuwen, doch men be denke, dat niet steeds kan worden gewaar schuwd, zoodat een ieder wordt aangeraden deze, in het belang van het verkeer getroffen maatregel stipt na te leven. De voetgangers w.o. vooral de ouden van dagen, zullen U er dankbaar voor zijn. OUDORP. Door de ingelanden van den Oudorper- polder is besloten de molens te vervangen door electrische bemaling. Hierdoor komen de eerste molen van de Zes Wielen en de mo len bij de Hervormde kerk te vervallen. STOMPETOREN. De heer J. de Goede, alhier, leider van on ze gymnastiekvereniging Voorwaarts, is aangewezen om in training te gaan voor den landenwedstrijd LuxemburgHolland. De training begint 2 Februari e.k. te Amster dam. DE STREEK. Dank zij het bij uitstek zachte weer is de aanvoer van bloemkool nog zeer belangrijk. Sommige dagen passeeren niet minder dan 65 schuiten de veiling Voor deze bloemkool, hoewel uit den aard der zaak klein van stuk, bestaat nog tamelijke belangstelling, daar ze beter van kwaliteit is, dan de ingevoerde Fransche soort. MEDEMBLÏK. Naar we vernemen zal de afdeeling van „Het Witte Kruis" haar 25-jarig bestaan dezen zomer feestelijk herdenken. BERKHOUT. Tot Hoofdingeland van de Banne Berk hout (vacature V. Nobel Jr.), is gekozen de heer K. Lakeraan. De heer Nobel werd gekozen tot lid van het Dag. bestuur. EEN BEDRIJFSVEREENIGING VOOR DE BAKKERS. Voor het bakkersbedrijf is een volwaardi ge bedrijfsvereeniging, ter uitvoering van dc Ziektewet, opgericht. Oprichters zijn de Ned. Vereen, van Werk gevers in het Bakkersbedrijf, de Alg. Ned. Bond van Arbeiders(sters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkingbedrijf, de Ned. R. K. Bond van Bakkers en Cacao-, Chocolade- en Suikerwerkers en de Ned Centr. Bond van Christ. Arbeiders in de Bedrijven van Voedings- en Gerstmiddelen. De Nederlandsche Bakkersbond en de Neu trale Bond van Personeel in de Voedings bedrijven welke organisaties niet bij een lan delijke vakcentrale zijn aangesloten en daar door ingevolge de Ziektewet niet als op richters kunnen optreden, hebben toelating als lid der Bedrijfsvereeniging verzocht. DE PORTUGEESCHE BANK BILJETTEN. Gisteren is gej leit in de civiele procedure betreffende de Portugeesche bankbiljetten. Men zal zich in dit verband het groote straf proces herinneren, als gevolg waarvan K. M. v. IJ. in hooger beroep door het Haagsche Gerechtshof wegens opzettelijke heling is ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Daarna heeft de Bank van Portugal een civiele vordering ingesteld tegen M., Reis. Hennies, José de Santos Soussa Bandeira en Antonio de Santos Soussa Bandeira, waarbij zij stelde, dat ze door deze bankbiljettenaffai- re een schade heeft geleden van 12 millioen gulden. Voor de Portugeesche Bank pleitte thans mr. Asscher uit Amsterdam, voor M. mr Gebruik hiertegen de Zenuwstlllende en Zenuwsterkende Rolandus Hagedoorn en voor Antonio de Santos Soussa Bandeira mr. Raymakers. De officier van justitie, mr. Hermans, zal de volgende week conclusie nemen. ZIGEUNERS. Onder geleide der marechaussee te Eind hoven is gisteravond een troep zigeuners, die uit de richting van Tilburg kwam door Eind hoven gevoerd. Drie woonwagens werden door een tractor naar Heeze gesleept waar de zigeuners door de Eindhovensche marechaus see werden overgegeven aan de brigade al daar. Vandaag zouden zij verder worden geleid in de richting van de Duitsche grens. BEDRIJFSVEREENrGINGEN. Bij beschikking van den minister van ar beid, handel en nijverheid zijn als bedrijs- vereeniging in den zin van art. 91, eerste lid, der Ziektewet erkend: 1. de Bedrijfsvereeniging voor Zieken geldverzekering ^voor het bedrijf van Beet- wortelsuikerfabricage en Suikerraffinaderij, te Amsterdam; 2. de Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeld- verzekering voor de Metaalindustrie, te Am sterdam 3. de Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeld verzekering voor de Sigarenindustrie en aanverwante vakken, te Amsterdam; 4. de Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeld verzekering voor de verbruiks-coöperaties, te 's-Gravenhage. ONGELUKKIG TOEVAL. Gisteravond waren een aantal kinderen op den Boschdijk te Eindhoven aan het spe len op een zandhoop langs den weg. Ee-i vrachtauto, geladen met cement en bestuurd door H. Driessen, zou achteruitrijden. Voor af werden de kinderen gewaarschuwd, zich te verwijderen. Een der kinderen rolde juist toen de auto naderde van den zandhoop en kwam onder het achterwiel terecht. Het was het bijna zesjarige meisje A. Sinke. Het kind werd overreden en gedood. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gister in een korte zitting besloten tot het aangaan van een leening van 13.600.000. In het Damsterdiep te Ruischerbrug (nabij Groningen) is gisterochtend een auto gevonden, die gedeeltelijk nog boven het wa ter uitstak. Het is een wagen uit Siddeburen, die 's nachts in het water is geraakt. De pas sagiers hadden zich weten te redden. £3adjier» - ^raaar OP SOLDATEN GESCHOTEN? Den 20en September 1.1. kregen een korpo raal en drie miliciens van bet 6e Reg Inf. van hun luitenant bevel, een optische ver binding tot stand te brengen over een terrein onder Gilze Rijen. Hun werd de weg gewezen over een smal heidepad, maar dit voerde over een perceel heide, waarop een landhuisje staat. Dit werd bewoond door den journalist J. C. H. uit Den Haag. Gekomen aan dat huisje delibereerden twee der soldaten er over den bewoner permissie te vragen tot passage, maar vóór zij tot een besluit kwamen, kwam de bewoner met een tweeloops geweer ge wapend op hen af. Hoewel milicien v. Z., wonende te Breda er op wees, dat zij door hun meerderen werden gestuurd, verzocht de gewapende bewoner hén, heen te gaan Daar hem dit blijkbaar niet vlug genoeg ging, zou de journalist een of tweemaal op de soldaten geschoten hebben. Verdacht van bedreiging met doodslag subs. zware mishandeling, stond J. C. H. Donderdag voor de arr.-rechtbank te Breda terecht. Verschillende getuigen w.o. de beide sol daten werden gehoord. Ook werd gehoord de echtgenoote van verdachte als getuige a décharge. Verdachte zelf ontkende de bedrei ging; hij had de onwelkome bezoekers slechts gewaarschuwd voor mogelijke scho ten. Bedreiging was verre van zijn bedoe ling; hij schoot te voren met hagel op een schijf omdat hij het jachtgeweer wilde pro- beeren. En toen de soldaten van zijn terrein hard weg liepen, schoot hij in andere rich ting het tweede schot af. Na deze verklaring vroeg de officier van justitie aanhouding der zaak en nader onderzoek ter plaatse De rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, vond daartoe geen termen. De officier van justitie achtte hierna de ten laste gelegde bedreiging door de getuigenverklaringen bewezen en eischte 500 boete subs. 5 mnd. hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. POGING TOT INBRAAK. In den nacht van 1 op 2 December 11., om streeks één uur, zag een nachtwaker van een particulieren nachtveiligheidsdienst in de Be- gijnensteeg te Amsterdam het raam open staan van een bontzaak aan de Kalverstraat 130. Hij schelde aan om den winkelchef, die bo ven de zaak woonde, te waarschuwen, doch op hetzelfde oogenblik zag hij uit het raam een persoon springen en hard wegloopen. De nachtwaker liep den man na en kreeg hem te pakken, maar moest hem loslaten doordat vijf personen in de buurt het hem lastig maakten. Hij zette evenwel zijn achter volging voort en slaagde er toen in hem in de Heisteeg aan te houden. De aangehoudene was onaer den invloed van drank. In den winkel was een ruit stuk en een spanjolet verbroken; ook bleken 22 vosbonten iJk had rheumatiek in mtfn handen. Het was epo erg. dat Vc niets kon vasthouden of oprapen. Bedenkende, d t mijn vader (van zijn 50ste jaar af) jarenlang bedlegerig was geweest, besloot Vc Kruschen Salts te gebruiken. Al spoedig consta teerde ik een verbetering en na eenigen tijd kreeg ik het gebruik van mijn handen terug. Sedert 2 jaar neem ik nu geregeld iederen dag de kleine dosis en de rheumotiek is nooit teruggekomen. Ik ben 56 jaar. Ik beveel Kruschen aan al mijn kennissen aan." Mevrouw E. S. (Origineel» brief ter inzage). Wanneer rbeumatlek niet tijdig eenezen wordt kan dit leiden tot een ernstige misvorming der handen en een algeheel verlies van hun gebruik. Kruschen Salts lost snel de vlijmscherpe urlne- suurkristaUen. die zich in de gewrichten bevin den, op. En vervolgens voorkomt Kruschen Salts het, dat zM zich opnieuw vormen. Kruschen Salts ls verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten h 0.90 en VSO per flacon. en zes a zeven bonten mantels klaargelegd te zijn om mee te nemen. Ze lagen vlak bij het raam waaruit de particuliere nachtwaker de man had zien komen. Deze persoon, die herhaaldelijk wegens diefstal en wederspannigheid werd veroor deeld, stond gister voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. Hij ontkende. De particuliere nachtwaker herkende den verdachte pertinent als de persoon, dien hij uit het raam zag komen. Het O.M. vorderde 234 jaar gevangenis straf. Uitspraak 7 Februari a.s. Licht het populair wetenschappelijke weekblad, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt bevat ditmaal een rijk geïllustreerd artikel van Aug. MothLund over de gravin Du Barry. H. Tjepkema ver telt aan de hand van vele schetskaartjes veel wetenswaardigs over diepzeeloodingen en A. Hallema behandelt de geschiedenis van Don Quichotte in verband met de Nederlandsche letteren. W. A. P. Smit geeft ten slotte bij vele aardige oude platen een beschrijving van ijs en ijsvermaken in den ouden tijd. CORRESPONDENTIE. Correspondent te Heilco. Het verslag is Vrijdagavond geplaatst. Van de rede is niet uitvoerig melding gemaakt, omdat die reeds vroeger elders is gehouden en toen in onze courant uitvoerig is opgenomen. P. H., alhier. De bedoelde qualificatie was afkomstig van Uw eigen directeur. Wij heb ben deze deskundige uitspraak van hem over genomen. Red. Alkra. Crt. DE POSTVLUCHTEN OP IN DIE. Het zevende retour-vliegtuig op Schiphol gedaald. Gisteren heeft het zevende vliegtuig in den geregelden postdienst op Indië, de P.H. AEO, den terugtocht volbracht en is op Schiphol aangekomen na een reis van tien vliegdagen. Zeer groot was weder de geest: drift, waarmede de Indië-vliegers, Tepas, Pellens en Weber, op het vliegveld verwel komd werden, niet alleen door hun familie leden, maar door een groote menigte belang stellenden. De heer Plesman begroette hen met een kort, hartelijk welkomstwoord namens de K.L.M., en prees hen voor de wijze waarop zij hun moeilijke en zeer verantwoordelijke taak volbracht hadden. De P.H.—AEO heeft zeventien pakken post uit Indië medegenomen, waarvan 10 bestemd waren voor Amsterdam, 4 voor den Haag en 3 voor Rotterdam. De post is zoo spoedig mogelijk uitgeladen en naar Amsterdam vervoerd, om nog in de eerst mogelijke bestelling te worden opgeno men. N.V. NED. VLIEGTUIGENFABRIEK. Eikerbout opvolger van ir. Orasé Naar wij vernemen zal de bekende marine- vlieger Eikerbout overgaan in den dienst der N.V. Ned. Vliegtuigenfabriek „Fokker" ten einde daar de plaats van den overleden ir. Grasé in te nemen. OCE AANVLUCHT VAN BOLIVIANEN. De beide Boliviaansche vlieger-officieren Luizaga en Vaxquez zijn gisterochtend 10 uur 5) met hun Junkervliegtuig van het Bremen-type voor de vlucht over den Oceaan (die in etappen zal geschieden) gestart. De Bolivianen vliegen eerst naar Parijs, tot wel ke plaats ze vergezeld worden door den vlie ger Kneer van Junkers. Van Afrika uit wordt de Oceaan overgestoken. De beide Boliviaansche vliegers, die gistermorgen uit Dessau vertrokken, om zich om over Parijs naar Sevilla te be geven, waren vanmorgen vroeg nog steeds niet te Le Bourget aangekomen, terwijl men ook geen enkel bericht van hen ontvangen heeft. Men vermoedt, dat ze gedwongen wa ren een noodlanding te maken. „EL1AS WEET HET BETER" VOOR DEN BERGER KUNSTKRING. De N.V, Het Schpuwtooneel geeft Dinsdag 28 Januari voor den Berger Kunstkring het succesblijspel „Elias weet het beter" met Jan Musch als Elias. Voor niet-leden is deze voorstelling a 2.50 toegankelijk, waarvoor kaarten te bekomen zijn bij de boekhandelaren Frankenberg en ter Burg. naar waarnemingen, verricht ia den mor^ van 25 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl vu Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.0 te Ween«„ Laagste barometerstand 723.9 te FW javik. Verwachting, geldig tot den avond van 2f> Januari Meest matige, tijdelijk wellicht krachtig Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind; betrok" ken of zwaar bewolkt, mogelijk met tijdelijk, opklaringen en waarschijnlijk regenbuien- weinig verandering in temperatuur; des m0r' eens in het Zuidwesten iets kouder. Plaatsbespreking Maandag 2 uur in Rustende Jager" bij loting. Den tooneelliefhebbers zal het bekend zijn dat dit blijsjel het successtuk voor He< Schouwtooneel in het seizoen is. De pers was vol lof. De Maasbode schreef: „Een nieuwe aller kostelijkste creatie van Jan Musch, waarmee de bezoekers zich blijkens gullen lach en dankbaar applaus kostelijk amuseerden Van onze aanbeveling der alleszins verzorgde vertooning behoeven wij niemand uit te zonderen." De Nieuwe Rotterdamsche Courant schreef- „Het geheel geeft, behalve bekwame karakter uitbeelding ook en vooral de teekening van een sfeer en van een volksmentaliteit. Jan Musch was als type en als karakter in alle opzichten voortreffelijk." Het Handelsblad: „Talrijke fijne trekjes, zoowel in de handeling als in de dialoog' Kostelijk en aardige tooneelen hoe knap is het spel van Jan Musch als Elias. De Telegraaf: „Elias is een rol zooals Musch er meer gespeeld heeft en met smaak, rake typeering, levendigheid, geestige manier van zeggen. Een spottende dazende, fantastische, naïve, op zijn manier filosofische lobbes van een vent, waarvan Jan Musch, bijna den gehee len avond aan het woord, geen oogenblik stilzittend, een mensch maakt die ons interes seert en vermaakt". De tooneelliefhebbers hebben alle reden den Berger Kunstkring dankbaar te zijn dit kostbare stuk (het stuk heeft niet minder dan 18 spelers) in Bergen te laten spelen. De Kunstkring verdient dan ook, dat ditmaal de zaal te klein zal blijken. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 25 Jan. 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 150.000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 5.60—6.20; 5? -60 5.90-/ 6.40; 60—62 6.30-/ 6.70 6264 6.50—7.60; Bruin 6 50—8; Kleine 60—66 5—5.50; 4000 stuks Eendeieren 5.7C. WARMENHUIZEN, 24 Jan. 1930. Roo- de Kool le s. 2.80—5.70; Roodë Kool 2e s. 1.105.60; Gele Kool 2e s. 1.90— 4.40; Witte Kool les. 1.10—1.90; Witte Kool 2e s. 0.600.80; Drielingen 0.90; Uien 1.802; Grove Uien 1.90. Aanvoer: 33650 K.G. Roode Kool; 8275 K.G. Gele Kool; 24925 K.G. Witte Kool; 1600 K.G. Uien. PURMEREND, 24 Jan. 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Omstre ken". Blauwe aardappelen 0:50—0.92 Witlof 2-ƒ 12 per 100 K.G.; Bloemkool 3—14 per 100; Roode Kool 0.60— 8.60 per 100; Witte Kool 1.30—3 per 100; Savoye Kool 0.70-- ƒ9.80 per 100; Spruitkool 0.702.40 per 15 K.G.; Boe- rekool .300.70 per kist; Pieterselie 5 11 per 100 bos; Selderie 310 per 100 bos; Wortelen 0.45—0.60 per 25 K G.; Uien 0.23—0.52 per 25 K.G.; Uien Drielingen 0.19—0.26 per 25 K.G.; Prei 1.807.60 per 100 bos. Appels: West- landsche Bellefleur 4—10; Brabantsche Bellefleur 613; Zoete Bellefleur 7— 11; Groninger Kroon 612; Presen* van Engeland 933Reinette, goud 1 18, alles per 100 K.G. Peren: Comtesse de Paris 710; Winterjan 2.5010, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 24 Jan. 1930. Veiling Ver. „de Zaanstreek". Sla 0.80—0.94 per kl. kist; Andijvie 2.30 per kist; Peen 58—76 cent per kleine kist; Pieterselie 4—12 ct. pe? bos; Selderie 33410 cent per bos; Prei 8— 12 cent per bos; Uien 60 cent per zak; Citroe nen 2.70 per 100; Sinaasappelen 5.50— 6.50 per kistBoerekool 3660 cent per kist; Zoete appelen 47 cent per pond; Zure appelen 46 cent per pond; Goudreinette 10 1534 cent per pond; Present v. Engeland 8 1234 cent per pond; Br. Lof 4—6A cent per pond; Stoofperen 334—534 cent per pond. BOVENKARSPEL, 24 Jan. 1930. ,,D' Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 58; Bloemkool 2e s. 3.50— 5.50;'Bloemkool 3e s. 1.10—2; Roode Koo 1.20-/ 4.80; Witte Kool 1 I Gele Kool 2.204.50; Ui en 0.70—/ f- BEVERWIJK, 24 Jan. 1930. Aan de Vrije veiling werd Vrijdag de eerste Rabarber eo Spinazie aangevoerd. Andijvie en Zomerpeen wordt nog steeds van het vrije veld geoogst- Aardappelen. Bravo's 24; Bevelanders f 2J 2-25; Eigenh. 2.50—5; Red Star 2—S 5. BEVERWIJK, 24 Jan. 1930. Coöp. Tuin bouw Vrije Groenten Fruitveiling. P^ j j w iiivx j ij ii y öpruiicn j v per 100 K.G.; Boerekool 1—234 centf Gro* ne Kool 5834 cent; Gele Kool 46 cent» Roode Kool 3—7 cent per stuk; Knollen 2 cent per stuk; Boerekool 20—35 cent per k'st' Aardappeen per 100 K.G. 25; Pre» 934 cent; Peen 10—11 cent per bos. BEVERWIJK, 24 Jan. 1930. De aan de tuindersv. „De Eendracht" besorn» verleden jaar 362.236, vorig jaar 455^» Aangeteekend dient hierbij te worden dat oe veiling uitsluitend groenten en aardappe» markt, dus geen aardbeien welke om hf hooge prijzen de overige veilingen de bal®» aan de credieten nog een weinigje t« Sfsr, kwam. T

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2