Damrubriek "Vi Wli Am ÜP ii «K N j ■U* m - Tijdschriften Uw oude dag een lust! Rugpijn Nieren Pillen' Provinciaal nieuws •EINDSPEL No. 33*. rr H Rinck. /Wit speelt en wint. Hier volgt een partij uit het meester- tournooi, dat heden plaats vindt te San Remo. Wit: Ahues. Zwart: Monticèlli. ppaansch 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 Pf6 5. 0—O Pe4 Speelbaar, doch Zwart moet oppersen om niet in 't gedrang ie komen. 6. d4 b5 7. Lb3 dó Anders volgt 8. Ld5. 8. de5 Le6 9. c3 Le7 Beter eerst 9. Pa5. 10. a4! Pa5? 11. ab5 ab5 Minder juist ware 11. Pb3 12. Db3 d4 13. Da4. 12. Lc2 0-0 13. Pd4 Zwart zit al in moeilijk heden. 13i Pc4 geeft pbó in ruil voor pe5. Echter Wit wil daar niet aan. daar deze pion de heele stelling van Zwart drukt. 14. Ta8 Da8 (15. f3 Beide paarden van Zw worden nu verjaagd naar slechtere velden. i15Pc5 '16. b4 Pa6 Na 16Pd7 volgt f4 met dreiging f5 '17. f4 c5? /l8. Pe6 fe6 19. Dh5 Zwart geeft op. De drei ging Dh7 moet gepareerd. Na 19g6 volgt 20 Lg6 hg6 21. Dg6f en 22. Tf3 met spoedig mat. Zwart heeft zijn Paarden aan de verdedi ging onttrokken, wat fataal geworden is. Aan de Dammers! In onze vorige rubriek gaven wij ter oplos sing probleem 1104 van C. Th. Huizer, den Haag. Stand. Zw. 10 sch. op: 7, 8, 9, 10, 17, 20, 25, 26 30, 38. W. 10 sch. op: 29, 31, 34, 36, 37, 39, 41, 45, 47, 48. -Oplosssin g. 1.47—42 1.38:47 2.31—27 2.47:24 3. 48—42 3. 24 47 4. 36—31 4. 47 36 5. 37—32 5. 26 28 6. 3933!! 6.36:40 7. 33 44! De Nieuwe Speelwijze. De volgende stand, waarbij de dammen elkander ook horizontaal en verticaal mogen slaan is samengesteld door den heer Noten boom te Utrecht. rn"" y H" MM - Zw. 7 sch. op: 12, 13, 18, 21, 22, 23, 25 en dam op 17. W. 6 sch op: 33, 34, 37, 38, 39, 46 en dam «p 15. Wit speelt A. 33—28 1. 22 31 (3 sch.) *2. 15—42 2. 17 41 over vak 44. 3. 46 28 wint. Uit de partq. In de Haarlemsche Damclub kwam in een partij tusschen de heeren van Eyk en SUiiter de volgende stand voor. /Mi 'VVM m ':ÜS m .ssssr/S. '■y'p vm. wm Zw. 17 Sch. op: 3, 4, 6, 8, 9, 10, 13/19, 22, 23, 27, 28. W. 17 sch. op: 24, 30, 31, 33/36, 38/44, 46, 48, 49. Zwart was aan zet en kon damhalen door: 27—32 (38 27) 23-29 (34 21), 14—20 (27 18) 20 47. Maar wit zou daarna spelen 48—42. Zwart dwingende te slaan naar 37 over de vakken 29, 12, 26 en hierna zou wit slaan 41:5! De oude dag is niet alleen een kwestie van jaren: zooveel hangt af van den toestand der levensorganen. Doch veel kan gedaan worden om het leven van oudere menschen te veraangenamen, want aan rugpijn, urinekwalen, spit, rheumatische pijnen en blaaszwakte wordt vaak onnoodig geleden. De nieren en blaas zijn al licht de organen, die het meest hulp noodig hebben, en wel de verster kende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Waarom zouden oudere menschen onnoodig kwade kansen loopen? Op welken leeftijd ook. het gebruik van eenige Foster's Pillen nu en dan zal blijkens de ervaring van zoovelen van groot nut blijken te zijn. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking k f 1.75 p. flacon. Het is dus steeds raadzaam goed uit te kij ken, alvorens zoo'n damslag te nemen. Ter oplossing voor deze week: Probleem 1105 van C. Th. Huizer, den Haag. ■7/. "W I m m 'MUM' ml M JE vm 8wÜ^' w_m wé. m iü sti 'Wjd //A Zw. 12 sch. op: 2, 8, 12, 13, 15, 17, 18, 20, 21, 22, 25, 27. W. 12 sch. op: 16, 19, 23, 29, 33, 35/39, 43, 44. Wit speelt en wint in elf zetten. In onze volgende rubriek geven wij de op lossing. voerige beschrijving van de stands en wat er te zien is. Van veel belang achten we het artikeltje over de bescherming van schoolkinderen rfoe dat in Amerika geschiedt kan men in het jongste nummer van Auto-Leven lezen. Dan bevat deze periodiek weer een ver volg van De Vrouw aan 't Stuur, dat pret tig door Thea geschreven is. Nog noemen we de opening van de IJsel brug bij Zwolle en een bijdrage van Th. v. d. Stempel over de dertigste automobielten toonstelling van New-York. Natuurlijk zijn de vele kiekjes ook dit maal niet vergeten, zoodat het geheel er weer even fraai uitziet als altijd. Spert in beeld. Sport in Beeld bevat deze week een groot aantal opnamen van de j.K gehouden win terspelen van Davos. Daarnaast moeten we de kiekjes van de gespeelde voetbalwed strijden noemen, waarvan we speciaal willen noemen dat, waarop Bakhuis afscheid neemt van onze Hollandsche sportvelden. Verder rog foto's van bekende "filmsterretjes enz Van de talrijke artikelen, die deze week zijn opgenomen, noemen we het derde ver volg van het opstel over het Paard, Voetbal commentaren, Hondenverhalen van Leo l.auer, De Geheime dagboekbladen en hef sportfeuilleton, getiteld Het donkere Leven. Tenslotte heeft de hoofdredacteur Leo Lauer de dichterlijke lier weer ter hand ge nomen en als gevolg daarvan bevat dit blad een gedichtje getiteld De Doler. Kiekeboe. Kiekeboe, het kleutertijdschrift, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt, bevat deze week het vervolg van de avontu ren van Kiekeboe, waarbij ditmaal de tranen van Marietje te pas komen. A. M. van der Meulen vertelt van twee stoute kinderen en een grooten hond en F. N. Bloemink geeft een paar aardige versjes getiteld Verhuisd en O, Wee en verhaalt allerlei avonturen van den hond Teddy. De Nieuwe Gids. De Nieuwe Gids bespreekt ditmaal door een artikel van M. Koppius, een vorstelijken pacifist uit de Negentiende eeuw. Dr. Boris Rapschinskv beschouwt Dostojewsky en Ba- koenin en W. Stroman draagt een artikel bij onder den titel „Verbeelding en schijnen" Fanny Reddingius-Salomonson bespreekt het '.even en de kunst en J. Rietsema geeft in „Zóó was Sjabe" een aardige typeering van een karakteristiek visschertje. Dr. Alfred A Haighton vervolgt zijn beschouwing over Jeanne Kloos-Reyneke van Stuwe, Willem Kloos laat weer een serie Binnengedachten verschijnen en er zijn verzen van Hélène Swarth, Augusta Peaux, H. W. Sandberg en Jan J. Zeldenthuis. Willem Kloos bespreekt een z.i. zeer be langwekkend boek van Henri Polak, geti teld „Het kleine land en zijn groote schoon heid", Maurits Wagenvoort verzorgt het Buitenlandsch overzicht en Jeanne Kloos- Reyneke van Stuwe behandelt als gewoonlijk de damesrubriek „Feiten en Fantasieën". Nederlandsch Fabrikaat. De Januari-aflevering van het tijdschrift der Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" trekt de aandacht door hare veelzijdigen en belangwekkenden inhoud. Na .en „Terugblik", waarin de voorzitter der vereeniging, ir. J. van Dusseldorp, hel der uiteen zet waarom het streven der Ver eeniging van zoo groot nationaal belang is vol^ de opsomming „Wat de Vereeniging in de laatste maand deed", als naar gewoonte blijkt ook weder ditmaal dat het Bestuur niet stil zit. In het artikel „Industrieele Voorlichting" wordt erop gewezen, dat een goed, industri eel, Nederlandsch adresboek in het bezit be hoort te zijn van elk die op wat voor wijze ook met de Nederlandsche industrie in aanraking komt, en wordt verder vermeld wat op dit gebied de Vereeniging heeft ver richt tot dusverre. De rubriek ..Nieuwtjes uit de Nederland sche Industrie" bevat als naar gewoonte ta! rijke, korte, belangwekkende mededeelingen Zeer zeket zal de, in deze aflevering aan vangende serie artikelen „Grepen uit de His torie", waarin geschreven wordt over ver dwenen industrieën, de aandacht van velen trekken, terwijl hetzelfde het geval zal zijn voor wat betreft de bijdrage „Oudholland- sche behangselfabrikatie". In: „Reizende Schooltentoonstellingen" wordt o.a medegedeeld, dat de eerste dezer tentoonstellingen door het bestuur der Ver eeniging zal worden georganiseerd op 15 en 16 Februari a.s. in het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhage. De autobusdienst Wij ontvingen te* recensie het R. A. I nummer van De Autobusdienst, het officieel orgaan van den Nederlandschen bond van autobusdienstondernemers. Deze periodiek heeft veel werk gemaakt van het speciale R. A. I.-nummer en we hebben dan ook kun nen constateeren, dat het blad voor de bus- senhouders zeer veel belangrijke mededeelin gen bevat. Zoo worden de verschillende mo dellen van bussen uitvoerig behandeld en de fraaie foto's verduidelijken den tekst zeer. Bizonder belangwekkend is het artikel over de bekende bus-kwestie in Groningen, dat uitvoerig wordt besproken, terwijl eenige kiekjes ter illustratie zijn opgenomen. Verder bevat dit nummer nog een lijst van deelnemers aan de R. A. I. en tenslotte na tuurlijk de officieele mededeelingen van den Bond. Het geheel is ook technisch knap uitge voerd, zooals we dat van dergelijke periodie ken gewoon zijn. Ieder belanghebbende moet dit nummer dan ook ter hand nemen, omdat er zeker voor elk wat in staat, dat van belang is. AutO'Leven. Ook Auto-Leven bevat een artikel over de R. A. I., geschreven door den hoofdredacteur Herman Levy. Verder geeft het blad een uit alsmede het Omroeprapport van het hoofd bestuur. Aan het lid van den vereenigingsraad, den heer Groothof van den Helder zal ge vraagd worden of deze een candidatuur voor hoofdbestuurslid van de afdeeling wenscht aan te nemen. Aan de leden werd medegedeeld dat klach ten over de Radiocentrale aan het afdeelings bestuur kunnen worden opgegeven. UITGEEST. Woensdag werd in het hotel de Ooievaar de vijfde veiling gehouden van Ranonkels, Anemonen en diverse andere gewassen. De veiling welke gehouden werd onder de Di rectie van de heeren D. Krijgsman, H. Ka bel, A van der Eng en W. Twisk was weder om druk bezocht. Tevens vielen er voor de meeste artikelen goede prijzen te bedingen. De volgende prijzen werden o.a. besteed: Fransche ranonkel. Orange Queen, 0.50, idem Emperor of Chine 1.25, idem Graaf Arenthal 1, idem Salvator Rose 0.50, idem Veronica 1.30, idem gemengd 0.35, Persische ranonkel rireball 1.10, idem Orange brillant 1.80, idem Tres Beau 1.20, id:m Barbaroux 3.15. Turksche ra nonkel Grootvorst II 0.70 (alles per 100 stuks). Dubbele anemoon Lord Derby 7, idem Don Juan 6, idem Scarlet 8, idem Rommel 5.50 (alles per K.G.). Anemoon De Caen (Import) 4.50 en idem St. Bridged 1-jarige 4 (beide per Liter). R. K. Volksbond. Wegens ziekte van den voorzitter, de heer P. Twaalfhoven, werd de bijeenkomst, welke ook bijgewoond werd door den kapelaan, door den heer Jb. Rumphorst geopend. In een der ingekomen stukken werd aan de af deeling voor den bouw van een sanatorium te dc Bilt om financkele steun aangeklopt. Een commissie werd hiervoor samengesteld. Een ander schrijven van het hoofdbestuur bepleitte de instelling van plaatselijke be stuursraden. Men achtte evenwel instelling hiervan ter plaatse niet noodig. Vervolgens bracht de heer C. Molenaar verslag uit van de onlangs gehouden Centrale raadsverga dering te Amsterdam. Bij de rondvraag gaf een der aanwezige leden het bestuur in over weging, om, daar het laatst gehouden kin derfeest zoo uitstekend is geslaagd, ook bij andere gelegenheden, b.v. St. Nicclaas, der gelijke feesten voor de kinderen der leden te organiseeren. Geboren: Gerarda Agnes, d. v. Johan- nes Hendrikus Smit en Anna Maria Zijp. Johanna Maria Theresia, d. v. Nicolaas Ro denburg en Alida Heijne. Ondertrouwd: Cornelis Jacobus Stam en Catharina Alida de Jong. HEEMSKERK Woensdagavond kwamen de leden van het alhier gevestigde paarden- en hittenfonds in jaarvergadering bijeen. Zooals reeds in de aankondiging gemeld was, had deze bijeenkomst een feestelijk ver loop naar aanleiding van het tweede lustrum der vereeniging, wat ook door den voorzit ter in zijn openingswoord herdacht werd. Verslas penningmeester. Ontvangsten 1468.57, uitgaven 1460.45, saldo 8.12. Per 1 dezer bedroeg het reservefonds 337.79 en de totale verwaarborging 23.760. 9 paarden werden afgekeurd met een be drag groot 1194, waarvan 600 terug ont vangen werd aan opbrengst der cadavers De vereeniging telt momenteel 146 leden. Niettegenstaande de zware verliezen was toch het heffingscijfer van den omslag ge ring en bepaalde zich tot 3.05. Tot de mededeelingen behoorden o.m. dat aagifte van aan- en afschaffing bij den secre taris moet geschieden. Zulks in verband met het vaststellen van den omslag. Ieder lid is bij afschaffing van een beest nog 6 weken aansprakelijk voor eventueele verliezen der vereeniging, echter met dien verstande dat wanneer bij eigendoms-over- gang het beest reeds den volgenden dag komt te sterven geen uitbetaling zal volgen. Bij de nu volgende bestuursverkiezingen werden de aftredende leden, de heeren C. Baltus, L. Kranendonk en S. de Ruyter, met overgroote meerderheid van stemmen herko zen. Thans volgde de rondvaag, waarin de heer G. de Ruyter vroeg hoe het bestuur handelde met afgekeurde beesten. De voorzitter zeide, dat deze voor den hoogst mogelijken prijs gekwiteerd werden. De heer R. was hiermede niet voldaan er. wenschte maatregelen te nemen, opdat derge lijke dieren niet voor de tweede maal in de registertjes der vereeniging kunnen geboekt worden. Om dit te voorkomen zullen de beesten een teeken in het oor ontvangen. Als slot volgde nog eene groote verloting, waarbij de heer G. Adrichem den hoofdprijs trok. Aan de bloemenveiling te Bovencarspel werd deze week reeds als gunstige trekbol de 2de Copland n.1. Bartigon aangevoerd. B e v a 11 e n: G. de Boer—Admiraal z. P. Meijer—Welboren z. Overleden: Johanna Beentjes 0 jaar NOORD SCHARWOUDE. In aansluiting op ons bericht omtrent de officieele opening van het nieuwe Raadhuis, kunnen wij nog mededeelen dat aan het pu bliek a.s. Dinsdag en Woensdagmiddag ge legenheid wordt gegeven om het gebouw te bezichtigen. Door B. en W. dezer gemeente is aan de zangver. „Crescendo" toestemming gege- vtn tot het houden van een verloting f steun voor deze vereeniging. In de jaarvergadering van de afdeeling Oudkarspel-Noordscharwoude der V. A. R-. A. werden de jaarverslagen goedgekeurd HENSBROEK. Gemeenteraad. Woensdagmiddag ten 2 ure, vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Voorzitter was burgemeester-secretaris Kooiman. De voorzitter opende de vergadering met den wensch dat allen en alles een voorspoe dig jaar mogen tegemoet gaan. De heer Visser vroeg hoe het nu stond met de eenden, welke nog los zwemmen in den polder. De voorzitter deelde mede, dat aan de be trokken persoon(en) aanzegging was gedaan, maar bij weder-overtreding strenger maatre gelen zullen genomen worden. Van het G.E.B. was ingekomen opgave van het verbruik over de maand Dec. 1929, n.1. aan licht 667.25, aan kracht 17.45, aan meterhuur 110, totaal 794.70. Dezelf de maand van het vorig jaar was het in de zelfde volgorde 422.25, 34.90 en 301.75, totaal dus 766.95. Het totale ver bruik in 1929 was 19088 K.W.U., in 1928 19620 K.W.U. Besluit is ingekomen van Ged. Staten, waarbij de beslissing omtrent de begrooting 1930 was verdaagd. Provinciaal Blad 1929 no. 119, waarbij bekend werd gemaakt de goedgekeurde, al- lerwege bekende salaris-regeling van Bur gemeester-Secretarissen en Ontvangers in de provincie Noord-Holland. Onze gemeente staat ingeschreven in de Ile klasse, (aantal zielen 750 tot 2000), terwijl de ambtenaren, resp. Burgem.-Secretaris en de ontvanger beiden meer dan 8 dienstjaren hebben. In totaal zullen de uitgaven in dit verband verhoogd worden met 1183.43, te weten 400 burgemeester, 100 secretaris, 230 ontvanger, 100 gemeente-bode en pensioen bijdrage 353.43. De heer Wit, wil daarover, hoewel 't toch niets meer geeft, nog even z'n stem verhef fen. De actie, uitgaande van Harenkarspel, heeft moeten bukken voor de hoogere macht. Toch betreurt spr., gezien den slechten eco- nomischsn toestand op het platteland, dat deze regeling een feit geworden is. Daar werd een en ander voor kennisge ving aangenomen. De begrooting keuringsdienst voor vee- en vleesch in de kring Spanbroek, groot 6505 onderging hetzelfde lot. Het verzoek van den heer Jac. Koning, ex ploitant van de Radio-distributie in wijk A om een goedkooper tarief voor electrische stroom van die distributie, (verbruik 313 K.W.U.) werd afgewezen, omdat minstens zooveel avond- als dagstroom werd ver bruikt en dus geen speciaal tarief behoefde te worden gesteld. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, datum 18 Dec. 1929 waarbij de be grooting 1930 was teruggezonden. Genoemd college was van oordeel, dat met 4 pCt. plaatselijke inkomsten-belasting en 100 op centen op de Rijks-inkomstenbelasting de ge raamde bedragen niet zullen worden be reikt. B. en W. merkten daarna in een toe lichting op, dat, wanneer de begrooting zoo zou worden opgemaakt, dat de uitkomsten de raming zouden nabij komen, de posten opcenten R. I. B. en P. I. B. met hunne te genwoordige opcenten en percentage belang rijk lager moeten worden geraamd, waar door de begrooting niet sluitend zou kun nen worden. Meerdere inkomsten moeten gezocht wor den tot een totaal bedrag van 9183. De voorzitter gaf toe, ongaarne tot een dergelijke oplossing te moeten komen, doch willen wij uit den put geraken dan zal het op deze wijze moeten geschieden. Wethouder Wit uitte in ongeveer dezelfde bewoordingen zijn leedwezen over dezen gang van zaken. Maar ook hij was van oor- dezl dat er een oplossing moets komen. Spr. had zelfs inplaats van een verhooging van 25 opcenten, 50 opcenten R. I. B. voorge steld, iets wat niet ging. Zwaar woog be spreker het verlagen van de aftrek vooi noodzakelijk levensonderhoud van 800 op 600. Sinds den tijd dat wij in omgekeerden zin een besluit namen (1921) is de toestand zoo veel veranderd, zijn de bedrijven bedrijfjes geworden en de inkomens, vooral thans, sterk gedaald, waardoor velen ten offer zul- len vallen van deze verlaging. Spreker voelde meer voor afdoening in 4 jaar, inplaats van in 1 jaar en nam liever nog 1000 bij de 2000 uit de reservekas G. E. B„ dan van 4 op 5 pet. te gaan. De heeren Schrooder en Visser gingen ac- coord met dit gesprokene. Laatstgenoemd» uitte ook z'n bezwaren tegen de verlaging van 800 op 600. In verband hiermede wees de voorzitter er op dat verreweg de meeste gemeenten hun aftrek op 600 hebben staan. Na nog vele uitgebreide discussie en cijfer-gegoochel, wel ke niet altijd zuiver te volgen waren, werd tenslotte de volgende regeling getroffen om tot het bedrag van 9183 te komen. I. Verlaging van uitgaven en verhooging van gewone ontvangsten (uitgezonderd in komstenbelasting) 1645 II. 125 opcenten inplaats van 100 opcenten op de Rijks-Ink-belasting 1125 III. Aftrek noodzakelijk levens-on derhoud van 800 op 600 wordt 3413 IV. Van reserve G. E. B. 3000 Totaal 9183 Tenslotte ontspon zich nog een langdurige discussie over de vrijstelling van pensioen bijdrage voor lagere ambtenaren, welke hierbij nog niet was inbegrepen, groot 123.34. Wethouder Wit uitte zich, gezien de te genwoordige toestand, als een sterke tegen stander om dit jaar dezen toeslag reeds te verleen en. De heer Visser daarentegen, wil de gelijk recht, zoowel lagere als hoogere ambtenaren en vrijstelling verleenen. Een stemming was hiervan het gevolg, waarna met 4 tegen 3 stemmen de bewuste 123.34 nog in de cijfers-massa moet wor den weggewerkt. Vóór waren de heeren Kamp, Visser, v. d. Gracht en Oudejans. In zooverre was dit belangrijke punt van de baan. De besprekingen droegen een buiten gewoon aangenaam karakter. Accoord ging de raad verder met het voor stel van B. en W. om de voormalige bode woning onderhandsch te verhuren voor 4 per week met inbegrip van waterleiding. Ge gadigden (ingezetenen) zullen door aanplak king worden opgeroepen, waarna de raad naar aanleiding der opgaven in de volgende zitting zal beslissen. Goedgekeurd werd een voorstel om den bode, buitengewoon-gem.-veldwachter, tele fonisch aan te sluiten voor nacht-verbinding, zulks in verband met de algemeene veilig heid ten plattelande, welk punt behandeld is in de vergadering van Burgemeesters en Secretarissen uit de kantons Hoorn—Purme- rend en Alkmaar. Mede werd daaraan ver bonden de rijks-doorverbinding. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. nog aangenomen om de huur der ambtswo ning van het hoofd der school te wijzigen en met inbegrip van centrale verwarming en waterleiding te bepalen op 425 per jaar. (Eerste regeling was 15 pCt. salaris, is 427.80). De afd. Hensbroek van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies hield haar 2de algemeene ver gadering in het lokaal van den heer Mantel, alhier, welke zeer slecht bezocht was, wat den voorzitter, den burgemeester Kooiman, de opmerking ontlokte, dat zooiets met der gelijke vereenigingen vaak het geval was Uit het verslag bleek dat de afd. 129 leden telt, met een totale contributie van 70. Me degedeeld werd, dat 27 Febr. 4 kinderen zul len worden uitgezonden, waarvan 3 patiën ten door Dr. v. Leeuwen en 1 patiënt door Dr. Lohman zijn opgegeven. Uit het jaarver slag vernamen we, dat dan het gem.-bestuur besloten was om 0.25 per dag, per kind bij te dragen, door welke daad dit college bewijst te verstaan dat, gezondheids-zorg is overheidszorg. Voorts was een subsidie geko men van 50 van de diaconie, terwijl van n onbekende 10 was ontvangen. Pogingen zullen verder in het werk gesteld worden, om te komen tot het houden van een fancy- fair. Inmiddels is dit plan in dien zin gewij zigd, dat inplaats daarvan één van de Paaschdagen een kinder-operette onder lei ding van het hoofd der school zal worden opgevoerd, terwijl de plaatselijke tooneel-ver- eeniging mede haar steun heeft toegezegd. Daarna werd nog verslag uitgebracht over het resultaat van de uitzending van het eer ste kind in Ictober j.1. naar "t Rivierhuis te De Steeg, over welk resultaat allen zeer vol daan waren. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer Kamp, bleek dat door ontvangsten, groot 184.71 en uitgaven, groot j 9^83, een saldo was ontstaan van 88.8S Bij de bestuursverkiezing, periodiek aftredend mevr. Rijksx, Zuster Pool en de heeren Klinkhamer en J. B. F. Kooiman, werden allen wederom herkozen, terwijl in de vacature van Dr. v. Leeuwen voorzien werd door de benoeming van den heer Kop- penol. Daarna bracht de heer Jac. Visser Jac.zn. dank voor de ontvangen medewer king bij de uitzending van zijn dochtertje. Aangehouden werd daarna het voorstel van den heer Kopptnol, cm een medisch advi seur aan het bestuur toe te voegen. Bij de vraag van den heer De Hart, of het noodza kelijk onderzoek bij uitzending door de be trokken ouders, dan wel door de vereeniging betaald meest worden, werd bepaald, dat ieder geval op zich zelf door het bestuur be handeld zal worden. Het voorstel van oen heer Den Das. om vast te leggen dat ieder eersr 3 maanden lid moest zijn, wilde men profiteeren van de afdeeling, werd ook aan gehouden. Hierna sluitina.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6