Een gewaagde Proef Vraag en Aanbod J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. Binnenland GEVARENCLASSIFICATIE BEDRIJVEN Stadsnieuws Rechtszaken Ingezonden stukken Raadselhoekie. TE KOOP wegens ziekte een prima „nriorh. DAMESRIJWiEL tegen elk jffmemelljk bod- -ZEGLIS 2. Te kcop pracht Piano, Kinderledikant, pers. Waschtafel met marmerbl. en Spiegel, Linnenkast, Serre-ameublement cn Kippenhok met ren. Oosterzijweg A. 16d, Heiloo. TE KOOP AANGEB. 3 lamps RADIO- TOES1EL goed werkend. Te bevragen B IIA.RREVELD. Heiloo "Te koop Baktrommels om brood te bakken op petroleumstel 3, Moffelkast 23, 2 beste Vulkachels 5 en 10. Adres Smederij Kooimeerlaan 87 voor bij Vier Staten. Te koop een lichtbak met opschrift Waalwijksche schoenen, kan zeer ge makkelijk voor elk ander doel veranderd worden, 85 X 65 c.M., prijs 20. JANSON, Vrouwenstraat 13. Ga naar Verkooplokaal „Hollandia" voor prima gebruikte Meubelen, Bedden, Matrassen, Fornuizen, Kachels, Kinder wagens, Pathéfoons, Brandkasten, Piano's Orgels, enz. Te koop een fauteuil (goudbruin) 8, eikenh. bloemst. 1.50, groot schilderij 2.50, spiegel 4.50, waschmand 1.75, huishoudtrap 1.25, waschbak met kraantje 2.25 en een kippenren 2.50. EMMASTRAAT 73. TE KOOP een keurige WINKELBE TIMMERING. Te bevr. LAAT 146. Divan. Pracht flinke divan met veeren 9.50. 3-deelig bedstel peluw en 2 kus sens 24, best veeren bedstel 17.50, keukentafel 2. canapé 6, prima ge bruikt. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplo kaal Ridderstraat 10. TE KOOP een goed onderhouden ORGEL met 11 registers. Adres TOUSSAINTSTRAAT 14. TE KOOP VOOR OUD VERLOVINGS RINGEN, GOUDEN HORLOGES en GOUDEN VESTKETTINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Te koop vier lamps RADIO-TOESTEL, waarbij 2 accu's, plaatstroom, gelijk- richter, concertluidspreker, alles in prima staat. SNAARMANSLAAN 64 (Leidsche Wolvvinkel). Geschikt te koop een in besten staat zijnde BAKKERSWAGEN. C. WIJN, Bakkerij, Egmond aan Zee. Prima 3 lamp- Radiotoestel, geheel wisselstroom met luidspreker en anten ne, ook afzonderlijk, zeer billijk te koop van partic. Te zien en te bevragen BREELAAN 116, Bergen. TE KOOP VIOOL, KIST en STRIJK STOK. MULLER, Zilverstraat 6. Dezer dagen is verschenen het Konink lijk besluit van 16 Dec. 1929, waarbij de ge- varenclassificatie der bedrijven voor de toe passing van de Ongevallenwet-1921 is her zien. Bij besluit van denzelfden datum is het premietarief opnieuw vastgesteld en wel op 0.10 per f 1O0 loon voor elke eenheid van het gevarencijfer. Eteze herzieningen zijn de door de wet voor geschreven periodieke herzieningen, welke in verband staan met het opmaken van de weten schappelijke balans van het Ongevallenfonds per 31 Dec. 1927. Zij gelden met ingang van 1 Juli 1930. De lange termijn, liggende tus- schen den oatum var de herzieningsbesluiten en den datum, waarop deze besluiten in wer king zullen treden, is gekozen ter tegemoet koming aan den van werkgeverszijde geuiten wensch om van komende wijzigingen in de te betalen premie tijdig op de hoogte te worden gesteld. Teneinde dien wensch nog vollediger te ver vullen dan door de enkele publicatie van d" nieuwe classificatie mogelijk is, heeft het be stuur der Rijksverzekeringsbank besloten voor zoover de indeeling van elke individueele onderneming van de normale indeeling vol gens het Classificatiebesluit mocht afwijken, daarvan, zooveel mogelijk voor 15 .Maart a.s., aan de desbetreffende werkgevers mede- deeling te doen, met dien Verstande, dat zij, die niet rechtstreeks bij de Rijksverzekerings bank zijn aangesloten, deze mededeeling zul len ontvangen door tusschenkomst van de Een verhaal over wat 15 jaar geleden nog voor onmogelijk werd gehonden. Drie heeren verklaarden zich bereid de proef te ondergaan. Het is nog niet zoo lang geleden, dat hoogstaande mannen der wetenschap begonnen, zich met het haargroeipro- bleem bezig te houden. Prof. Zuntz heeft door zijn proefnemingen op dieren de aanleiding geven tot de uitvinding van Dr WeiJner. Hij heeft bij schapen na het toedienen van hoornsubstantie wol- verm jerderim? teweeggebracht. Dr. M'eidner echter ging uit van levend ge zond menschenhaar. Hij isoleerde daar uit capillaircellen (zwavelalbumos>-n volgens een nieuw procédé, hetwelk in middels gepatenteerd werd, en bracht deze in een houdbare oplossing. Deze oplossing, genaamd Silvikrin, bevat dus organische haarcellen, die zich te ifevMive van den natuurlijken oor sprong gemakkelijk in het haarvor- mingsproces schikken, de hoofdhuid in «aar normale functie herstellen en ge laden haargroei teweeg brengen. Deze oplossing wordt direct in de hoofdhuid gewreveu. Krtï?' ^^n^nstelling, waaman di S"s,co bi] voornoemde wet geregel- ffJ^v!^gever8 van bedoelde ondernemin- gen voor zoover zij bij de Rijksverzekerines- wrkin^fL^11^ oten' ootvang«i na de in- i.n? van het herziene Classificath- <Wh ^halve niet vóór 1 Juli 1930) de voorgeschreven mededeeling van j betrekking tot de indeeling van hun vpfh^emuf,-n r tornen, voor beroep 7ai+f'beslissing. Zoodanige mededeeling zal te Zyner bid ook ook worden gezonden aan R1! ^^keringsbank aangesloten ,,„r s ,van óe ondernemingen, waarvoor wel";\vaar de normale indeeling volgens het Classificatiebesluit geldt, doch daarin een be- i T r ibal «'t&eotfend, dat met ingang van juli 1930 in een andere gevarenklasse is ge plaatst De werkgevers, die onder normale omstandigheden een bedrijf uitoefenen, waar van de thans geldende gevarenklasse met in gang van 1 Juli 1930 niet wordt gewijzigd ontvangen van de Bank terzake geen bericht "i de laatste jaren werd het premietarief der Ongevallenwet-1921, geldend voor Sij de Rijksverzekeringsbank aangesloten werkge vers, onder bepaalde omstandigheden met 25 procent verlaagd. De regeering heeft echter besloten, dat over het iaar 1930 geen reductie op bedoeld tarief wordt verleend. MERKWAARDIGE CIJFERS. Bekwaamheid en getal. Wij lezen in het Hbld.: In het annuarium 1930 van de R. K. Stu denten in Nederland vinden wij een sta tistiek bewerkt door den moderator der unie, prof. P. G. Groenen, die ook buiten den kring der studenten eenige aandacht ver dient. Zij vermeldt de aantallen studenten aan de verschillende universiteiten en hooge- scholen in Nederland en daarnaast het per centage der Roomsch Katholieke. Daaruit blijkt dat van de 11.093 studenten m Nederlander 1555 of 14 in 1928/1929 R K. waren. Heelemaal zuiver is deze sta tistiek nog niet, want de theologische stu denten aan de openbare universiteiten zijn daarin niet meegeteld, zoodat het percentage 14 iets te hoog is aangenomen. Dit per centage is op zichzelf een vooruitgang voor de R. K. studenten vergeleken met het jaar 1927/1928, toen 12'A der studenten Roomsch was, wat op zichzelf weer een be langrijk hooger percentage is dan enkele ja ren vroeger. Wanneer het goed recht van benoemingen van Roomsch Kath. op leidende plaatsen in ons volksleven wordt bepleit, pleegt men daarvoor het bevolkinkspercentage aan te halen. Ware het niet billijker, wanneer men eens verwees naar deze percentages? Het gevolg is dat in belangrijke gemeenten de R. K. jongelui tot burgemeester worden be noemd, die pas of nog niet afgestudeerd zijn (Noordwijk) of slechts twee jaar op een se cretarie als volontair hebben gewerkt, na een opleiding in geheel andere richting, (Warmond), terwijl bekwame niet-Roomsche juristen en candidaat-burgemeesters van jaar tot jaar tevergeefs solliciteeren, omdat bij de benoeming een maatstaf wordt aangelegd, die niets van doen heeft met het aantal be kwame en gesehikte candidaten, maar alleen vraagt naar het bot-mechanisch getal. Als norm geldt, immers zoo heeft minister Ruys in het jongste begrootingsdebat meegedeeld, voor de benoeming van burgemeesters de vraagwat is de sterkste groep in de raads- meerderheid? GENERAAL URBINO'S OVERVAL. Generaal Urbino vertelt hoe de c verval op Curafao is geschied. De Venezolaansche rebel, generaal Urbi no, is te Panama, waar hij vertoefde voor een kleine operatie, geïnterviewd door een verslaggever van de „Diario de Panama". Het Papiamentsche blad „La Union" van Curafao nam uit het relaas van dit inter view het volgende óver, waarin Urbino ver telt hoe zijn overval op Curagao is geschied' „In den avond van den 8sten Juni had een vijftigtal mannen, die in twee vracht auto's waren komen aanrijden, het fort aan gevallen, met bijlslagen de poort doen be zwijken, en het grootste deel van de driehon derd soldaten en politiemannen gevangen genomen, en wel met geen andere wapenen dan 39 nieuwe groote kapmessen, twee bij len, een pistool, twee revolvers en nog een wapen (hachuela), buiten die, welke men in het fort buit maakte. Hij zei ook, dat de ge vangenen, die de Venezolanen bevrijd had den, grootendeels zijn partijgangers waren, die dronken geweest waren en straatschende rij gepleegd hadden. Toen de verslaggever hem vroeg, hoeveel wapenen hij op Curafao weggenomen had, antwoordde Urbino, dat zij niets weggeno men hadden, maar dat zij de kapmessen ver ruild hadden voor geweren, die zij noodig hadden. Het waren 250 geweren geweest met BIJ TAL VAN VROUWENZIEKTEN bewerkt het natuurlijke „Franz-Josef'- tiiterwater de allerbeste verlichting. Getuigschriften der klinieken voor vrou welijke patiënten attesteeren, dat het zeer zacht afvoerende „Franz-Josef'- water vooral bij kraamvrouwen met uit- nemend gevolg wordt aangewend. 900 patronen, en nog 1000 oefenpatronen, die van geen nut geweest waren. De ziel van de onderneming was kolonel Ramen Torres geweest, die alle voorbereid selen getroffen had, de kapmessen bijeenge bracht had, en het plan voor den aanval m elkaar gezet had. Hij was in het gevecht bij La Vela de de Coro gesneuveld. Na den strijd bij Coro was Urbino ge noodzaakt geweest, zich met zijn troepen te rug te trekken in de bergen van Churuguara, omdat hij geen munitie had, om verder te vechten. In zijn troepen waren verscheidene intellectueelen en studenten. Om Venezuela gemakkelijker te kunnen verlaten, daar zij achterna gezet werden, hadden zij zich ver deeld in verschillende groepen. De groep, waartoe Urbino behoorde, bestond uit dr. Machado, kolonel Julio Hernandez e» twee adjudanten. Zij besloten naar Columbia te gaan. Om van den staat Falcon naar Cucuta te gaan, hadden zij drie dagen noodig ge had, waarin zij weinig gegeten en niets ge slapen hadden. Zij waren meer dan twintig dorpen doorgekomen, en telkens bevreesd ge weest, herkend te worden". KINDERVERLAMMING. Te Doetinchem is gisteren een geval var. kinderverlamming geconstateerd. KWITANTIES GESTOLEN. Door een loopjongen? De bedrijfsleider van een firma aan de Heerengracht te Amsterdam heeft bij de poli tie aangifte gedaan, dat twee kwitanties, van elfhonderd gulden elk, uit een lessenaar zijn ontvreemd. In verband hiermede heeft een rechercheur een veertienjarigen loopjongen aangehouden als verdacht van diefstal en poging tot in ning, zulks op aanwijzing van een persoon, die zeide, den jongen te herkennen als den gene, die hem één van de kwitanties had aan geboden. Volgens den bedrijfsleider kan deze jongen de kwitanties in geen geval op rechtmatige wijze in handen hebben gekregen. Zijn of wa ren zij inderdaad in zijn bezit, dan moet hij ze zich hebben toegeëigend. De jongen zelf ontkent de kwitanties te heb ben gehad. De persoon die meent hem te her kennen, moet zoo zegt de veertienjarige zich hebben vergist. Na het verhoor heeft de politie den loop jongen weer laten gaan. De zaak wordt ver der onderzocht. SCHIP MET ZWARE LEKKAGE. Het Belgische sleepschip „Sakoera", $chio per Mensch, geladen met 318 ton blokstee'u van Doornik op weg naar Wieringen, is Don derdagavond door de sleepboot „Anna van Tien" te Hansweert met zware lekkage bin nengebracht. Men zal trachten de lekkage te dichten. lieden, 16 timmerlieden, 1 uitvoerder, 1 voe ger, 76 losse arbeiders, 1 werkster. Geplaatst: 1 meubilmaker, 4 metselaars, 2 opperlieden, 1 schilder, 1 steenbikker, 7 tim merlieden. 28 losse arbeiders. ALKMAAR, 25 Januari 1930. De Directeur voornoemd, EP. v. d. HEUVEL. BORSTELFABRIEK AFGEBRAND. Donderdagnacht is brand ontstaan in het borstelfabriekje van den heer P. de Kruyff te Eindhoven. Het gebouw is totaal uitgebrand Als gevolg van dezen brand zijn dertig arbei ders werkloos geworden. De oorzaak van den hrand is onbekend. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 26 Januari is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraaf 1 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 912 en van 2—5 uur. Des Zaterdags van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maandag- en Donderdagavond van 7—8 u. De Directeur van bovengenoemde dienst maakt bekend dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven: 1 banketbakker, 1 bakker, 1 betonwerker, 2 bloemisten, 3 chauffeurs, 1 chocoladewer ker, 20 grondwerkers, 1 (vr.) kantoorbe diende, 1 letterzetter, 1 meubelmaker, 2 druk kers, 1 machinist, 3 mach. houtbewerkers, 9 metselaars, 10 opperlieden, 1 pianoherstel ler, 4 pakhuisknechts, 1 rijwielhersteller, 11 schilders, 1 schipper, 2 stucadoors, 1 suiker- kerwerker, 6 sigarenmakers (ged.), 2 tuin- VERVALSCHING VAN EEN SCHILDERIJ. 6 maanden geëischt Gisteren heeft voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank de schilderijen restaurateur J. V. te Laren terecht gestaan terzake van het vervalschen van schilderijen. De dagvaarding legt hem ten laste het valscheiijk op een werk van letterkunde, we tenschap, kunst of nijverheid een naam of teeken plaatsen met het oogmerk dit werk te doen doorgaan voor werk van de hand wiens naam of teeken hij erop heeft aange bracht. De maximum straf, hierop gesteld, is 2 jaar gevangenisstraf, of een geldboete van 5000. De verdachte zoude, op een door hem voor 25 gekocht schilderij den naam Floris Verster hebben aangebracht. Het is in den loop van het onderzoek ge bleken, dat verd. vroeger reeds vervalschte schilderijen verkocht heeft. Het O. M. zeide in zijn requisitoir, dat de vervalsching onom- stootelijk vast was komen te staan. Vorige eigenaren hadden nooit een onderteekening op het stuk zien staan. Blijkens verklarin gen van een deskundige is de verf, waarme de de naam geschilderd is, eerst een jaar oud. Spr. meende, dat niemand anders dan verd. de falsificatie gepleegd kan hebben en eischte een gevangenisstraf van 6 maanden. (Buiten veraniwoordeli/kheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewi/sl geenszins dat de redactie ermede instemt Alkmaar, 24 Jan. 1930. Aan den Redacteur van de Alkmaarschc Courant. Mijnheer de Redacteur, naar aanleiding van het ingezonden stukje van den supporter verzoek ik u beleefd eenige ruimte in uw blad. Hoewel de goede bedoelingen van den supporter ten zeerste worden gewaardeerd, is hier toch een kleine opheldering op zijn plaats. Ten eerste deel ik den schrijver van het in gezonden stukje mede, dat niet de heeren Hennes en Teertjes de pachters zijn van de buffetten van het gemeentelijk Sportpark, maar dat zij zich belasten met de uitvoering hiervan. Dat de storm begin Januari veel schade heeft aangebracht is zeker waar, maar tevens dient vermeld dat door den directeur van het gemeentelijk Sportpark zoo spoedig mogelijk een hulpbuffet is ingericht en hij een opga ve heeft gevraagd van alle geleden schade. Deze opgave is ingediend en hoewel wij hieromtrent nog wel niets hebben vernomen twijfelen wij er niet aan of dit zal door den directeur en het gemeentebestuur wel in or de worden gebracht. Met dank voor de verleende ruimte De pachter van de buffetten Gemeentelijk Sportpark. C. A. BEUDEKER. (Wij gelooven niet, dat bovenstaand stuk een juist beeld van den toestand geeft. Naar wij vernemen was de inventaris (glaswerk enz.) wel degelijk van de heeren Tjeertjes en Hermes, die dus de schade lijden Of de ge meente dit zal betalen is zeer twijfelachtig Die zal zich hoogstwaarschijnlijk wel op overmacht beroepen en het standpunt inne men, dat zij alleen de tent verpacht en de risico van het bedrijf geheel voor rekening wn de pachters is. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur, Vergun mij even een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. DE BRUG TE DRIEHUIZEN. Het verwondert mij, dat men de brug over de ringsloot te Driehuizen niet herstelt. Ik dacht, ze zullen de oude wel weer wat op lappen. Want het is toch zeker waar: „Als het kalf verdronken is, dempt men den put". Het woord dempen is hier niet op zijn plaats daar het een doorvaart is, maar verlagen, dat is wel op zijn plaats, b.v. een ophaal brug, met betaalbare tolgelden voor auto's, wagens en loopend publiek, zou zeker eene oplossing zijn, om aan gelden te komen, om een zeker winst of rente te krijgen voor het kapitaal, dat noodig is. Ook zouden er aan- deelen van 10 en 5 gulden en 2.50 kunnen worden uitgegeven. Als iedere burger der gemeente Zuid- en Noord-Schermer een aandeel neemt, krijgt men al ten aardig kapitaaltje bijeen, misr schien nog te kort, maar op die wijze zie ik neg wel eens een nieuwe brug, maar dt eischen destijds gemaakt, verrijzen, wat voot velen een groote verbetering wezen zal. Blijft het zoo met de brug als het thans is, clan zie ik de eene of andere keer nog eens een auto met vrachtgoederen er door heen zakken. Och ja. het is zoo, zij is laatst des< kundig onderzocht en zeker goed bevonden. Moge eens een nieuwe brug verrijzen wat een groote verbetering zijn zal. U mijnheer de Redacteur dankend. EEN BEZOEKER. (Dat iemand in dezen tijd nog aanstuurt op het instellen van ten nieuwe tol is ons absoluut onbegrijpelijk. Red. Alkm. Crt.) Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Kangoeroe, Koekoek, roer, kaf, groen, graan. 2. Denemarken Delft. Eindhoven Linge j Frits W Texel 3. Lepel, klepel. 4. Z Zuidlaren. mu g China leidsel Znidlaren schaats forel zee n Voor kleineren. 1. Garnalen. 2. Zuur, kool; zuurkool. 3. Een pauw. 4. Moet deze japon voor de partij ge reed zijn? (tijger). Kwam u schoorvoetend bij mij om dat verzoek te doen? (musch). Waarom bleef het oude mensch on der aan de trap staan? (hond). Ik geloof, dat die stukke kap elk oogenblik van het huis kan waaien (kapel), Laat Henri en Cato regelrecht naar huis komen na schooltijd. (tor). OM OP TE LOSSEN. 1. Schuifraadsel. Schrijf onderstaande woorden elk op een apart smal strookje papier, maar schrijf alle letters afzonder lijk. Leg nu deze strookjes in volg orde onder elkaar en verschuif ze zóó lang naar rechts of naar links, dat twee op elkaar volgende verti cale rijen, van boven naar beneden gelezen, een bekend spreekwoord vormen. Hengelo zwembad Vorden zwaan wangen scheef zeven schande akker eekhoorn neus pioenroos. 2. 'k Fen door mijn sterkte zeer ver maard, En voor geen klein gerucht vervaard, Maar als ik schrik, dan loop ik snel En luister niet meer naar bevel. Veegt men mijn iaatste letter uit, Dan vindt men bruidegom en bruid. En telt men niet mijn eerste mee. Dan vindt er mensch en dier een stee Viji letters is mijn naam gewis, Die makkelijk te raden is. 3. Mijn geheel wordt met 14 letters ge schreven en noemt een stad in ons land. 12, 6, 8, 12, 5 is een dorp in de prov Utrecht. Een 2, 8, 4, 5 is een viervoetig dier. 7, 6, 11, 4 is een stad in Overijsel. Een 1, 13, 14, 6, 3, 9, is een kleeding- stuk. u Een 10, 3, 12 is een vruchtje. 4. Welke ster wordt door de gebiedende wijs van twee werkwoorden ge vormd Voor kleineren. 1. Welke kers is groen en wordt nooit rood? 2. Welke viig kan leelijk pijn doen? 3. Ik ben een verkorte jongensnaam, die met 4 letters geschreven wordt. Keer mij om e.- ik word iets, dat gezongen, gespeeld en gegeten wordt. 4. Verborgen dranken. Ik zwom eiken dag in de zomer» vacantie. Oom Jaap laat heel gauw wat van zich hooren, Moeder. Wat doe je vanmiddag: speel j« schaak of fiets je liever. Neen, Hans, nu geen geklim. O, na den eten is iets anders! De met SilviLrin bereikte resultaten hebben groot opzien in de medische wereld gebaard en de uitvinding is als oplossing van het haargroeiprobleem gekenmerkt. Er zijn voorts nog te noemen Prof. Lipliawsky, Prof. Polland, Dr. Abel, die met klinische proefneir'-"»en in b^a hopelooze gevalle", verrassende resul taten wisten te bereiken en hierover in medische tijdschriften berichtten. Verder Prof. Pohl Pincus, wiens on derzoekingen de grondslag waren voor do samenstelling van een doelmatige en onschadelijke Shampoon. Dr. Weidner's haarcellenoplossing Silvikrin is als grondstof gebruikt voor de vervaardiging van Lotion (Silvikrin Haarwater) voor dagelijksch gebruik en een Shampoon (Silvikrin Shampoon) voor de hoofdwassching. De proef nu, waarvan wij U wilden vertellen, was genomen met Silvikrin Haarwaer door Dr. Mentberger, een be kend Berlijnsch medicus, onder toezicht van Notaris Goltz te Berlijn. Drie heeren op middelbaren leeftijd lieten dagelijks hui. hoofd met Silvikrin Haarwater inwrijven en wel slechts één helft, terwijl de andere helft van het hoofd niet werd behandeld. Het haar van de drie personen werd voor het begin dir proefneming geheel kort geknipt en in het midden werd een scheiding ge schoren, zoodat het verschil tusschen het behandelde en het niet behandelde deel duidelijk zichtbaar was. Reeds na 2 weken kon men bij alle drie personen het verschil in groei, dik te en lengte der haren tusschen het be handelde en het onbehandelde deel met het bloote oog zien, terwijl het micros copisch onderzoek na een langer voort gezette behandeling aantoonde geen van de personen had bij het begin ge zonden normalen haargroei dat de haren, die met Silvikrin Haarwater waren behandeld, geen luchtledige plek ken meer vertoonden en duidelijk zicht baar sterker en normaler werden. In het korte bestek van dit verhaal kan het uitvoerig rapport slechts in groote trek ken worden weergegeven. Door deze proefneming is het overtui gend bewijs gele\erd, dat een begin van haai verlies door dagelijksche toepassing van Silvikrin-Haarwater kan worden gekeerd. Een dame bezocht ons kort ge leden en verzekerde ons, dat haar hoofd na een ziekte geheel kaal was geworden, zoodat zij een pruik moest dragen. Na een betrekkelijk kort gebruik van Sil vikrin Shampoon en puur Silvikrin I heeft zij weder vol mooi haar gekregen. Bij meergevorderden haaruitval is naast het Haarwater nog het pure Silvikrin noodig. Dames weten reeds lang, dat zij bij de hoofdwassching kieskeurig moeten zijn en het beste slechts goed genoeg is. Wie eens Silvikrin Shampoon heeft leeren kennen, kent de weldadige uitwerking en weet, dat het den haargroei bevor dert en de hoofdhuid nieuwe voedings stoffen geeft. Silvikrin Haarwater en Shampoon zijn in Apotheken, Drogisterijen, Parfu merieën- en Kapperszaken enz. verkrijg baar. Heeft Uw leverancier ze nog niet in voorraad, dan levert hij U het ge- wenschte binnen enkele dagen, of U kunt zich direct tot ons wenden. De groote flacon Silvikrin Haarwater voor 2 maanden kost 3.en een pakje Shampoon in zeer practische verpak king voor 6 hoofdwpsschingen 40 cents. Over de hier behandelde vinding van Dr. Weidner is een interessant boekje verschenen, hetwelk ook waardevolle raadgevingen over haarverzorging be vat. Doctoren zegden, dat wanneer de adviezen vermeld in het boekje zouden worden opgevolgd, men veel minder personen met kale hoofden en achter lijken baaigroei zou zien. Wie ever zijn haargroei ontvreden is. gelieve het boekje en een monster te verlangen onder gebruikmaking van onderstaanden bon. H.H. Doctoren, die het pure Silvikrin in hun praktijk willen beproeven, zende® wij op verzoek een proef-flacon. Aan het Laboratorium Silvikrin, BOfl NO 0 Schiekade 104, Rotterdam. M" IU Ik zou gaarne meer omtrent Silvikrin ver nemen en verzoek om gratis toezending van: 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar" 2. Een monster van Silvikrin in den vorm van Shampoon of Lotion. 3. Beoordeelingen van Doctoren, zooals aangeboden in de Alkmaarsche Crt. Naam:. Straat: Plaats Indien Uw adres op den bon niet dnidelijk leesbaar is, schrijf het dan s.v.p. nog eens op een afocnderlijk stuk papier. Beide in open envelop verzenden en met IK ets. frankeeren. Knip dezen bon onmiddellijk uit, uitstel meestal afstel.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7