ALKMAAR DE NIEUWE SPAANSGHE REGEERING. Het Valsche muntersproces, De Engelsche Mijnwet. EEN PROFESSORSVROUW VERMOGRO Het conflicttusschen Hoogeihuis en de Engelsche regeeiing. Xo. 30 WOEXSDACi 5 FEBRUARI 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. de geheimzinnige verdwijning van oeneraal koetepof. Een uitgebreid onderzoek ingesteld. Buitenland De toekomst plannen van Berenguer. DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. De wraak van een gezakte student. Unamuno naar Spanjeterug Het Faillissement-Zoebkov. Uit den Volkenbondsraad. De Opiumcommissie. DE STAAT VAN BELEG OP CUBA AFGEKONDIGD, Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door bet geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. ROSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De geheimzinnige grijze limousine. lx De geheimzinnige verdwijning van den Russischen generaal Koetopof uit Parijs houdt de gemoederen de laatste dagen wel bezig, vooral omdat men bij deze zaak nog geheel in het duister tast en er allerlei ge ruchten de ronde doen, waardoor het myste rieuze geval mogelijk nog grooter wordt. Van de Sovjets kan men alles verwachten, en daarom mag men gerust onderstellen, dat de Sovjets de hand in de zaak hebben gehad en nog hebben. Zij schijnen een uitgebreiden spoordienst te hebben georganiseerd. Alle vrienden van den generaal, in het bij zonder kolonel Zaïtzelff, die op actieve wijze aan het onderzoek deelneemt, worden nauw keurig nagegaan. Steeds bevinden er zie nieuwsgierige „wandelaars" bij de woning van kolonefZaïtzelff. Er worden verschillende collecten gehouden in de Russische kolonie, om- het onderzoek financieel te steunen. Dit bewijst, hoe groot het verlangen is, in de krin gen der Russische emigranten, om den ont voerden generaal terug te vinden, of in ieder •eval de daders op het spoor te komen. Ook Juiten de kringen der kolonie worden de col lecten krachtig gesteund. Royalisten, republi keinen en socialisten, allen geven naar vermo gen in de hoop, dat ook nu afdoende mag wor den aangetoond, welke afschuwelijke metho des de Gpeoe zich zelfs durft te veroorloven buiten de grenzen van Sovjet-Rusland. De Parijsche politie blijft zeer gesloten om trent de resultaten van 't onderzoek naar de ontvoering. Niettemin neemt het gerucht, dat de generaal nog in leven is en in de buurt van Parijs verborgen gehouden wordt, steeds vas ter vorm aan. Een aanwijzing dat inderdaad de Gpeoe bij de ontvoering betrokken zou zijn. ligt in het feit, dat een harer agenten, die voorgaf verraad te willen plegen, zich bij het te Parijs verschijnende Russische dagblad heeft aangemeld z.g. om geld te slaan uit de onthullingen, die hij doen wilde. Hij legiu meerde zich afdoende en vertelde daarna bij zonderheden omtrent de ontvoering van clen generaal, die bij onderzoek volkomen onjuist bleken. Men onderstelt daarom met eenigen grond dat het de bedoeling was de vervolgers op een dwaalspoor te brengen. De mangf door de politie gearresteerd. De „Ami du Peuple" beweert vernomen te hebben, dat de gearresteerde Selesneff de volgende verklaring heeft afgelegd: „Gene raai Kcetenof is eerst naar Chantilly, daarn. naar de Fransche Rivièra, waarschijnlijk in de omgeving van Nice gevoerd. Te Mar- seille moest hij vervolgens overgebracht wor den op een Italiaansch schip, dat naar Kon- stantinopel zou varen". De politie te Marseille is terstond op de hoogte gebracht en bewaakt den weg naar de haven. De uit de ontvoering voortspruitende actie fn Frankrijk tegen de Sovjets is voor de Sov jet-ambassade aanleiding een tegenactie te stellen. Derhalve heeft Dowgalewski, de am bassadeur, zich tot de Fransche regeering gewend met de mededeeling, dat de aanhan gers van Koetenof bezig zijn de noodige toe bereidselen te treffen voor een gewapenden aanslag op de Russische ambassade te Parijs, blijkbaar met de bedoeling; om zich er van te vergewissen of de generaal niet daarheen ge bracht is. Voorts heeft Dowgalewski geprc testeerd tegen de campagne, die, naar hij ver klaarde, door de reactionnaire Fransche en door de Witgardistische Russische pers tegen de Sovjet-regeering en de Sovjet-ambassade gevoerd wordt. De ambassadeur legde kran tenartikelen over ten bewijze, dat door de MC it gardisten openlijk gewelddaden tegen de Sov jet-ambassade worden voorbereid, teneince een hoogst ernstig conflict tusschen de Sovjet unie en Frankrijk te provoceeren. De Sovjet-ambassadeur verklaarde, dat het niet-ingrijpen der Fransche autoriteiten door de Witgardisten als een bewijs van sympathie en begunstiging werd uitgelegd, met het ge volg, dat zij openlijk aanspoorden tot ge weldpleging en ongestraft dreigbrieven ver zonden. Dowgalewski legde er den nadruk op, dat het noodig was buitengewone maat regelen te nemen tot bescherming van de am bassade tegen de „brutale uitvallen en de uit dagende handelingen der Witgardisten In dien deze maatregelen niet genomen zouden worde, zou hij de Fransche regeering voor de gevolgen verantwoordelijk moeten stellen. De Fransche regeering zal dus de noodige maatregelen moeten nemen om het ambas «ade-gebouw te beschermen, hoezeer zij wel licht met de samenzweerders sympathiseert. Het is ongetwijfeld een handige diploma tieke daad met het oog op ieder mogelijk ge volg van deze gebeurtenis. Koetepof zal ecu- ter wel nooit weergevonden worden. Met zoo vele landgenooten zal ook deze generaal wel voor goed spoorloos verdwenen zijn. De „Daily Chronicle" weet in verband met de ontvoeringszaak-Koetepof nog de volgende bijzonderheden mede te deelen: Het blad deelt mede, dat de Panische agent ©-burger Chaveau verklaard heeft, dat hij op Zondag 26 Januari (de dag van generaal Koetjepof's verdwijning) dienst deed in de Avenue de Villard nabij het Italiaansche con sulaat. Daar passeerde hem een grijze auto, die beantwoordt aan de beschrijving van den auto, waar de generaal is ingeduwd, en welke estaan moet hebben naast de roode taxi. In en grijzen auto zaten vier mannen; een hun ner in de uniform van politie-agent, zat met den rug naar den chauffeur en hield de han den van den tegenover hem gezeten persoon vast. Rechts van dezen laatste zat een andere man, die blijkbaar probeerde een doek, waar schijnlijk gedrenkt in chloroform, in het ge zicht te duwen van het zich verzettende slacht offer (dat dan de generaal zou zijn geweest De auto sloeg de richting van de Ecole Militaire in. Ongelukkigerwijs heeft Chaveau het nummer van den wagen niet opgenomen tur 1 1 Wel beschrijft hij den man, die werd vastge houden, als „iemand van middelbaren leeftijd met een baard" hetgeen overeenkomt met de beschrijving van den generaal. Voor den grij zen auto uit reed, toen Chaveau zijn oogen op den wagen liet vallen, een roode taxi. Chaveau leest geen kranten. Pas toen hij het relaas aan zijn collega's deed begrepen deze de beteekenis er van. Voorts zijn nog twee andere belangrijke ge tuigenverklaringen afgelegd. De een is die van een taxi-chauffeur, die een man heeft ge reden naar het ziekenhuis, voor welks deuren de generaal in den ochtend van 26 Januari moet zijn ontvoerd. Deze chauffeur heeft een beschrijving gegeven van zijn „vrachtje", dat beslist voor elf uur bij het ziekenhuis wilde zijn. Om elf uur heeft naar men zich herin nert de ontvoering van den generaal plaats gevonden. De chauffeur heeft nog verklaard, met verbazing te hebben gezien, dat zijn pas sagier hef ziekenhuis niet binnenging, maar in plaats daarvan een roode taxi aanriep, die stond te wachten. Achter de roode taxi stond een grijze limousine. Ongetwijfeld is de man die „naar het ziekenhuis" werd gereden een dergenen, die aan de ontvoering hebben deel genomen. Hij was ongeveer 50 jaar oud, glad geschoren en sprak met een eenigszins vreemd accent. De tweede nieuwe getuige heeft de politie een beschrijving kunnen geven van den chauf feur de roode taxi. Hij zegt, dat deze man „lang. blond van haar en typisch Russisch van uiterlijk" was. Na een afscheidsbezoek aan den koning en de koninklijke familie had Primo een langdu rig en hartelijk onderhoud met Berenguer over reeds vroeger behandelde onderwerpen, waarna Primo de nieuwe ministers begroette. Volgens geloofwaardige berichten is het nieuwe kabinet voornemens alle veranderin gen geleidelijk te doen geschieden, geen plot selinge wijzigingen aan te brengen en a'les in stand te houden, wata gedurende de dicta tuur op het gebied der opbouwende politiek is verricht. De regeering meent voorts zekere groote werken van nationalen aard, door de vorige regeering op touw gezet, te moeten voltooien. Zoo zal zij ook het paritaire comité in stand houden, dat is ingesteld voor de handhaving van oen vrede tusschen arbei ders en werkgevers. Sprekende over de toekomst van Spanje heeft Berenguer verklaard: Ik ben een man van goeden wil en stel mij in dienst van mijn land. Ik ben vast overtuigd, dat Spanje den weg heeft ingeslagen, die spoedig leidt naar een schitterende wedergeboorte, en dat het zijn doel zal bereiken, als wij het rust in het binnenland en een goede verstandhouding met het buitenland schenken. Niet veel opgeleverd. Het langdurige proces tegen de makers van Russische bankbiljetten, waarin Maandag het O.M. requisitoir heeft genomen, heeft de we reld niet veel wijzer gemaakt. Althans wat be treft den politieken achtergrond ervan. Veel wijzer zijn wegschrijft de „Voss Z.", niet geworden. Over de daders is wat meer bekend geworden en over de materieele zijde van de kwestie, maar over de politieke motie ven op den achtergrond, die in verband wer den gebracht met petroleumbelangen, tast men ook thans nog in het duister. Generaal Hoffmann is dood. Hij kan niet meer als ge tuige optreden en verklaren: dit hebben wij gewild, dat is slechts fantasie geweest. De be weringen over het financieren van de bewe ging zijn beweringen gebleven. Onder de hel pers heeft dr. Becker misschien de valsche bankbiljetten voor echte gehouden; een an dere, dr. Weber, is wellicht bezeten geweest door de idee van een Europeeschen kruistocht tegen het bolsjewisme en heeft zonder bijge dachten de Georgiërs voor redders in den nood gehouden. Een paar andere beklaagden en in dit opzicht zijn we wat wijzer gewor den door de verhooren hebben de geschie denis van den bevrijdingsstrijd der Georgiërs met economische wapenen aangegrepen als een welkome gelegenheid zich zelf weer op de bèen te helpen. Vast staat wel, dat Karumidse zijn vader land heeft willen bevrijden Dit had hij trou v-ens reeds tijdens de regeering van den Tsaar gewild. Zijn beteekenis in zijn vader land is moeilijk te schatten maar in Duitschland telden zijn volgelingen slechts een vijftigtal volgens het O. M. Slechts een fanaticus kon wellicht ee.iig geloof hechten aan de mogelijkheid met wat nagemaakte bankbiljetten het reusachtige Russische rijk omver te werpen. En zijn jeugdige medewer ker, Sadathierasjwill wilde zich maar al te graag indenken in de rol van den held, die met geheel Duitschland achter zich, den strijd tegen de machten der duisternis zou voeren. Van een ernstigen politieken opzet is niet veel gebleken in den loop van het proces. Naar het W. B. meldt, heeft gisteren de verdediger van de Georgiërs als bewijs nog een afschrift van de agenda overgelegd van de besprekingen te Londen tusschen dr. Deter ding, generaal Hoffmann en den Engelschen onder-minister Sir Locker Lampson, terwijl hij als getuigen noemde mevr. Hoffmann en dr. Deterding. Ook konden inlichtingen wor den gevraagd bij het Britsche departement van Buitenlandsche Zaken. Het origineel van de agenda bevat kanttee- keningen van den heer Deterding, zoodat het niet mogelijk was dit stuk over te leggen. Mevr. Hoffmann kon echter bevestigen, dat haar echtgenoot met dit dokument naar En geland is gegaan en op grond daarvan onder handeld heeft. De regeeringsmotie tot uitstel der discussie over het eerste deel der wet aangenomen. Het Lagerhuis is gisteravond begonnen met de behandeling van de mijnwet. Minister Graham zeide, dat de regeering aan de be zwaren der liberalen wilde tegemoet komen en de discussie over een deel der wet de be- marktingsvoorstellen wilde uitstellen tot zekere aanvullingen en nieuwe bepaingen ge redigeerd zouden zijn. Deze bemarktingsvoor- stellen waren inderdaad voor velerlei uitleg vatbaar en zij hadden onder deskundigen ver deeldheid gebracht. Omdat de regeering ech ter op behandeling van de geheele wet stond en bij' intrekking van een deel de geheele wet zou vallen, had zij tot deze volgorde van be handeling besloten. Baldwin zeide, dat deze mededeeling der regeering tegenover de conservatieve oppositie iets unfairs had, want zijn partij had gere kend op een normale behandeling der wet, te beginnen met artikel I en de conservatieven hadden hun amendementen op het tweede deel nog niet gereed en waren dus nu gedwongen om ze inderhaast op te stellen. Hij stelde daarom verdaging der debatten voor tot de regeering haar nieuwe of gewijzigde bemark- tingsvoorstellen zou hebben uitgewerkt. Lloyd George verklaarde, dat de liberalen tegen dit amendement zouden stemmen, want voor ieder die de gebeurtenissen der laatste 14 dagen had gevolgd, moest het duidelijk zijn geweest, dat de regeering met het voor stel dat zij nu had gedaan, zou aankomen. Als de conservatieven geen oog meer hadden voor een politieken ontwikkelingsgang moes ten zij zich niet beklagen, maar hadden hun niet paraat zijn slechts aan zich zelf te dan ken. Nadat de discussies drie uren geduurd had den, werd het conservatieve voorstel tot uitstel verworpen met 296 tegen 181 stemmen De regeeringsmotie tot uitstel der behandeling van deel I werd daarna aangenomen met 276 tegen 131. In Fransche kringen wordt vernomen, dat alle delegaties in de bijeenkomst van heden de inkleeding van het Fransche voorstel heb ben aanvaard, maar de Italianen lieten duide lijk blijken, dat ze, hoewel zij er zich reken schap van geven, dat de pogingen in het be lang van een algemeene overeenkomst ge schieden, toch hun beslissingen moeten voor behouden. De Franschen spreken het gerucht tegen, dat zij hun compromisvoorstel gewijzigd zou den hebben. weg en sprong in een taxi, die hij had ge huurd. Ofschoon ernstig in de borst getrof fen liep mevrouw Schmitz 'den dader toch nog eenige stappen op straat na. Toen zonk zij ineen en werd door voorbijgangers in huis gedragen, waar zij spoedig aan haar verwondingen bezweek. De moordenaar heeft een brief geschreven aan den secretaris der school, waarin hij mededeelt wat hij heeft gedaan en dat hij zich naar een der voorsteden heeft begeven om een eind aan zijn leven te maken. De mare chaussee heeft zich daarop terstond naar de aangeduide plek begeven, doch tot dusver nog geen spoor van den dader gevonden. In den brief, dien C. aan mevrouw Schmitz overhandigde stonden enkele Fransche zin nen: Dank voor uw vriendelijkheid. Een franc per kogel. De man van den dood. Minister Jaspar heeft een bezoek van rouwbeklag gebracht aan professor Schmiiz. Nadere bijzonderheden. De „Tel." weet nog de volgende nadere bijzonderheden mede te deelen: In verband met den moord, dien de onder officier Michel C. op de vrouw van pro fessor Schmitz heeft gepleegd, wordt ge meld, dat de moordenaar in zijn brief aan den secretaris der school het voornemen te ken nen had gegeven, een einde aan zijn leven te maken. Gedurende den afgeloopen nacht was het de marechaussee niet gelukt, een spoor van den dader te vinden, doch heden middag kreeg de justitie telefonisch bericht, dat de student zich stervende in den tuin van een villa te Schepdaele bevond, waar hij zich een kogel door het hoofd had gejaagd. Hij werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De texichauffeur, die den moordenaar naar Vorst heeft vervoerd, en vervolgens naar Schepdaele, heeft zich bij de politie aange meld. Hij verklaarde, gistermiddag door een onderofficier te zijn aangeroepen, die hem vroeg, of hij veel tijd had. De militair ver klaarde, dat hij veel boodschappen had te doen, liet zich naar Vorst rijden, waar hij eenigen tijd in een café vertoefde en vervol gens naar het huis van prof. Schmitz. Hij liet den auto echter op eenigen afstand van het huis stilhouden en draaien. Na ongeveer tien minuten in het huis te hebben vertoefd, kwam hij hard loopende terug en gaf bevel, naar Schepdaele te rijden. Onderweg postte hij een brief en na het verlaten van de taxi gaf hij den chauffeur nog vier expresbrieven mede. Hij betaalde den rit, die 60 francs kostte, met een biljet van 100 francs. De student was door prof. Schmitz tijdens het examen op bedrog betrapt. Verleden week kwam hij bij den professor op bezoek en vroeg, of het voorgevallene van invloed zou zijn op den uitslag van het examen. Prof. Schmitz gaf een ontwijkend antwoord en zeide, dat het examen nog niet ten einde was. Later bleek evenwel, dat C. niet ge slaagd was. De regeering wil voorstellen de wet op de werkloosheidsverzeke ring voorloopig tot 1933 in wer king te stellen. Op een bijeenkomst van de parlementsle den der arbeiderspartij gistermorgen in het Lagerhuis heeft MacDonald gezegd, dat er nu drie wegen voor de regeering open ston den om het conflict nopens de werkloozen- verzekering op te lossen. De eerste weg was het amendement van het Hoogerhuis aan te nemen en de werking der wet op één jaar te stellen. Dit was in strijd met de verkiezings beloften der regeering en dus onaannemelijk Door het inslaan van den tweeden weg, het negeeren van het amendement, was de wet zelf dood en daarom bleef alleen de derde weg over, n.1 een regeeringsamendement op het amendement van de Lords in het Lager huis indienen en zekerheid krijgen, dat dit niet door de Lords zal verworpen worden. MacDonald stelde daarop voor de wet voor loopig van kracht te verklaren tot 30 Juni 1933, waarmee de parlementaire groep ac- coord ging. Maandagmiddag heeft in een Brusselsche voorstad een verschrikkelijke misdaad plaats gehad. Een student van de koloniale school die voor zijn examen was gezakt, heeft bij wijze van wraak de vrouw van een der pro fessoren doodgeschoten. Dien middag begaf de 23-jarige Michel C die onder-officier is, zich naar het huis van professor Schmitz. Toen mevrouw ver scheen zeide hij haar een brief te moeten overhandigen. Hij werd daarop in een salon gelaten en daar loste hij vier schoten op de niets vermoedende vrouw. De student ijlde zen stand van zaken verantwoordelijk te stellen. Niet de opium-commissie, doch de re geeringen met hun onvoldoende zorg voor de naleving der voorschriften zijn voor het grootste deel verantwoordelijk voor den on- bevredigden toestand. Sir Malcolm Delevin- ge wees opnieuw op de houding der Zwitser- sche regeering tegenover de fabriek te Ba zel. De Zwitser dr. Carrière weigerde ont stemd iedere verdere discussie over deze bij zondere zaak. De Italiaan Cavazzoni bleef bij zijn mee ning, dat rechtstreeksche beperking der fa bricage hoogst noodzakelijk is, welke opvat ting bevestigd werd door den Chineeschen gedelegeerde, die nogmaals op den ernst van de toestanden in China wees. Tal van opmer kingen aan het adres van Japan hebben vandaag opnieuw geleerd hoe in de opium commissie de overtuiging bestaat, dat, nu Zwitserland en Frankrijk hun leven gaan beteren, het grootste gevaar thans van de zijde van Japan komt. Verschillende gedelegeerden bespraken voorts met instemming de strekking van de voorstellen van den heer Sirks inzake nauwe re samenwerking tusschen de politie. De Japansche gedelegeerde stelde voor, dat behalve een centraal internationaal bu reau van politie te Geneve en de daarmede samenwerkende nationale politiebureaux, ook regionale bureaux zouden worden in het leven geroepen in het belang van de spoedi ge uitwisseling van gegevens inzake den on- geoorloofden handel. De heer Sirks gaf nog een andere toelich ting over de verwachte beperking van zijn voorstellen, waarover de discussies zullen worden voortgezet. Tenslotte heeft de Portu- geesche gedelegeerde eenige voorstellen in gediend tot verscherping der strafbepalingen en tot bespoediging van de strafrechterlijke vervolging van hen, die zich aan den on( oorloofden handel in verdoovende midde schuldig maken. Naar uit Hendaye gemeld wordt, heeft prof. Unamuno, de bekende leider der Spaan- sche democratisch gezinde intellectueelen, van zijn collega's bericht ontvangen, dat hij naar Spanje kan terugkeeren en dat hij zijn werkzaamheden aan de universiteit van Sa- lamanca kan hervatten. Unamuno bevindt zich sedert de instelling van de dictatuur in Frankrijk en is van plan dezer dagen naar Spanje terug te keeren. Nog meer maatregelen- Door een decreet in het officieel orgaan worden de orden van advocaten hersteld in de volledige uitoefening van hun rechten en statuten. Een delegatie uit Barcelona is te Madrid aangekomen, die aan de regeering vraagt om de door de dictatuur verboden carnavals feesten weer in te stellen. Het ontslag van den Nat. Raad. Bij het verlaten van het paleis heeft minis ter-president Berenguer verklaard, dat de koning het ontslag van de leden van het bu reau van den Nationalen Raad heeft aan vaard. Voorts is bij decreet het onderstaats secretariaat van het minister-presidentschap hersteld, waarvoor Benito de Lugos is aan gewezen. De De algemeene beschouwingen en de voorstellen van den heer Sirks opium-commissie van den Volkenbond hield de algemeene beschouwingen, waartoe de zeer talrijke gevallen van in beslagne ming van opium en andere verdoovende mid delen aanleiding hebben gegeven. Van alle zijden werd erkend, dat de toestand in het verre Oosten steeds slechter wordt en dat weliswaar het opium rooken daar wat min der schijnt te worden, doch daarentegen juist het nog erger misbruik van morfine, heroine en cocaine voortdurend toeneemt. Verschil lende gedelegeerden, zooals de Britsch-lndiër Sir Johan Campbell en de heer Van Wettem, betoogden echter, dat men ten onrechte de neiging heeft om de opiutneommissie voor de In het faillissement-Zoebkov zal dezer da gen een crediteurenvergadering worden ge houden, waarin rapport zal worden uitge bracht over de door het overlijden van me vrouw oZebkov veranderde situatie, alsme de over het vergelijk, dat de „Hofkamer" te Bückeburg heeft aangeboden. Het betreft hier de vraag, of de meubelen en de inrich ting van het paleis Schaumburg tot den fail lieten boedel behooren, of dat zij eigendom zijn van het vorstenhuis. Uit de netto-op brengst van de verkooping, die ongeveer 300.000 mark heeft aangebracht, biedt het hofbureau 100.000 mark aan ten genoege van de schuldeischers. Aan de eischen van de leveranciers te Bonn is door de „Hofka mer" reeds voor 60 tot 80 pCt. tegemoet ge komen. Zoebkov heeft medegedeeld, dat de familie van wijlen zijn echtgenoote, prinses Victoria als afkoopsom voor de publicatie der tus schen zijn vrouw en hem gevoerde corres pondentie door bemiddeling van een advo caat te Bonn 15.000 mark heeft laten beta len. Zoebkov gebruikt dit geld thans om de door hem in Luxemburg gemaakte schulden te betalen Hij zou voornemens zijn, wanneer dit eenmaal geregeld is, met een dame uit een bar te Keulen in het huwelijk te treden. Men neemt aan, dat Duitschland hem niet langer een verblijfsvergunning zal weigeren. Uit Havana wordt gemeld dat te Hansa- nillo, gelegen op het Zuidelijk gedeelte van het eiland Cuba, de staat van beleg is afge kondigd tengevolge van vechtp» rfljen, die hebben plaats gehad rnet stakende arbeiders van de sigarenfabrieken aldaar,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1