Radirsfafisch Weerbericht, A U I II 4 KI4D¥RW4GEIV§ Rechtszaken Sport Provinciaal nieuws Stadsnieuws Je Jficma Je Jange Sc Je JHoraaz j&paarioketten, foaarban öe Ijuur bebraagt bier gulben per jaar Zeetijdingen I Dinsdag 11 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Een liefde in het vreemdelingenlegioen (boven 18 j.) 7.30 uur, A. B. T.: Haar tweede jeugd (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Adrienne Le- couvreur (boven 18 jaar.) 8 uur. Stadhuis, verg vereemging Kin- derkleeding. Woensdag 12 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Een liefde In het vreemdelingenlegioen (boven 18 j.) 7.30 uur, A. B. T.: Haar tweede jeugd [(boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Adrienne Le couvreur (boven 18 jaar). 8 uur, Rustende Jager te Bergen, voor dracht van den vogel fotograaf R Tepe. Donderdag 13 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Een liefde in het vreemdelingenlegioen (boven 18 j.) 7.30 uur, A. B. T.: Haar tweede jeugd (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Adrienne Le- couvreur (boven 18 jaar). Vrijdag 14 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Soli Deo Gloria. Zaterdag 15 Februari. 't Gulden Vlies, bal-masque Alkm. Operet- tecl ub. de vervolging van 255 personen en 31 fir ma's te Cnicago, die er van beschuldigd wor den 7.000.000 gallon te hebben verwerkt, zijn te Springfield 17 smokkelaars gearres teerd, die alcohol hebben geleverd aan twee groot-handelaren. Te Philadelphia zijn drie voormalige pro hibitie-agenten en 4 spoorwegbeambten ge arresteerd wegens het smokkelen van alcohol. Bij een razzie te New York in een aan Broodway gelegen luxe-hotel werd een groo- te hoeveelheid alcohol in beslag genomen. De hoteldirecteur en 13 leden van het hotel personeel werden gearresteerd. ENGELAND. EEN MILLIOEN. Rose Wilson is een eenvoudige Iersche #rouw, die te Belfast in een zeer bescheiden huisje woont. Met twaalf anderen had zij indertijd gepoogd een deel van de erfenis te bemachtigen, nagelaten door den Amerikaan- schen Kopermagnaat John Andrews, die een vermogen bezat van 20.000.000. Het is aan Rose gelukt, uitvoerders van het testament te overtuigen van de geldigheid van haar aan spraken, en zij heeft van deze heeren de me- dedeeling ontvangen, dat er 1.000.000 voor haar beschikbaar komt Wat zal Rose Wilson met dat vermogen doen? Zij heeft het verteld aan een journa list, die haar kwam interviewen. Zij gaat een lange zeereis makenen dan zal zij ook den mijnstaat Montana in de V. St. gaan bezoe ken. Voorts behoort al lang tot haar verlan gens eens met een vliegtuig naar boven te gaan. Dat zal er nu ook van komen. Dan staat een bezoek aan Killarney op het pro grammamaar Monte Carlo zal zij mijden - QROOTSTE SPECIALITtlT - A. HILDEKIAO ZAADMARKT 68, TELEF. 2:6. AUTEURSWET. Voor de rechtbank te Maastricht heeft te- recht gestaan V. B., tooneeldirecteur, ter zake van overtreding van de auteurswet. Op 25 April 1929 is te Koog a. d. Zaan vertoond het tooneelstuk: De pastoor van Neuviilette, nadat de schrijver, Scheffer, had laten weten, dat het stuk niet mocht worden gespeeld. Het O.M. eischte 300, subs. 1 maand hechtenis. MEERVOUDIGE STRAFKAMER ALKMAAR Zitting van Dinsdag 11 Februari. UITSPRAKEN VORIGE ZITTING. fCI. Kr. Egmond a. Zee, diefstal, 50 boete of 50 dagen Ger. B Bergen, hooger beroep, verordening winkelsluiting 3 boete of 3 dagen. Itze de V., Helder, zedenmisdrijf art. 249. Geen uitspraak. Corn. H., N.- Scharwoude als voren art. 247, 8 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. NIEUWE ZAAK. ERNSTIG DÉRAILLEMENT TE WESTWOUD. Door de Strafkamer werd heden na lang durige instructie behandeld de bekende ont sporing van een goederentrein te Westwoud, op 28 Sept. '29 ten gevolge waarvan de Hoofdconducteur en treingeleider Anton Ger- rard uit Amsterdam een gewelddadige dood vond. Als gevolg van dit treinongeval stonden heden terecht de 33 jarige arbeider rangeer der, thans in rang terug gesteld Roelof Pranger, aan wien was ten laste gelegd het door schuld veroorzaken van gevaar op een spoorweg omdat hij de seinen niet behoorlijk had gegeven, tengevolge waarvan de goede rentrein bij de Kruising Westwoud op een stootblok liep, hierdoor veel materieeie scha de ontstond en bovengemelde treingeleider zoodanig werd gewond, dat hij reeds voor den gewaarschuwden geneesheer gearriveerd aan de bekomingen hersens- en andere kwetsuren was overleden. Aan de tweede verdachte, de 39-jarige Hen- ri Jac. Leonardus Eschmeijer, machinist der Ned. Spoorwegen, die de ontspoorden trein bestuurde was tenlaste gelegd dat hij roeke loos en onvoorzichtig door een onveilig ge steld sein was door gereden. Verdachte Pranger erkend in het verhoor dat hij het op den noodlottigen avond zeer druk had en door die drukte had vergeten het sein op onveilig te stellen. Deze verdachte werd bijgestaan als raads man en verdedigei mr. H. Kusters. Ten behoeve van den machinist Eschmeijer opponeerde de bonds-advocaat mr. G. ter Laan uit Utrecht. De rechtbank was samengesteld als volgt: Mr. Ledeboer president, bijzittende rechters mr. Muller en mr. Ubbens, officier mr. v. d. Feen de Lille en griffier mr. v. Regteren Altena. De bespreking j tusschen rechtbank en ver dachte omtrent den sein- en anderen dienst. droeg als gew oonlijk in dergelijke ingewik kelde strafzaken, het karakter van een „onder onsje" en was voor den verslaggever niet te volgen. De verdachte machinist zeide overtuigd te zijn. dat hij alles had aangewend om het on geval te voorkomen of zooveel mogelijk te be lwerken en acht zulks een verzachtende om standigheid. Mr. Muller merkte op, dat verdachte zou moeten aantoonen dat hij onder alle omstan digheden verplicht was door te rijden. Verdachte bracht in het midden dat hij zou zijn gestraft als hij niet was door gereden. Ja, maar, zeide de president, U heeft van de twee kwade kansen de kans genomen om niet te stoppen en nu had juist de ontsporing plaats. Op de vraag van mr. Kusters werd geant woord dat geen vaart werd verminderd bij de nadering van signalen. Nadat de geneesheer, die den dood van den conducteur had geconstateerd was gehoord, werd als getuige gehoord de beambte der maatschappij Hollenberg, die eenige verkla ringen aflegde met betrekking tot de sein- armen. Hij bevond zich op den trein en werd uit zijn kastje geslingerd, doch was niet ge wond. Hij heeft gezocht naar den hoofdge leider, toen men hem vond, was deze reeds overleden. Hij had een schok gevoeld, doch weet niet of dat een remschok was. Mr. Kusters vroeg of deze getuige terug kwam op zijn voor den rechtercommissaris afgelegde verklaring. Toen heeft hij van rem men niets gemerkt. Getuige verklaarde dit na der en zeide twee onmiddellijk op elkaar vol gende schokken te hebben gevoeld. De inspecteur der maatschappij, de heer Lorus Kapel uit Amsterdam heeft na kennis geving de plaats van het ongeval geinspec- teerd. Hij kreeg toen den aanvankelijken in druk, dat de bedienaar van de seininrichting de schuldige was omdat de afstandseinpaal niet op onveilig was gezet. Wat de machinist betreft, deze had op de uitrijseinpaal moeten letten en alzoo moeten stoppen. Als hij de seinpaal niet kon zien, moest hij doorrijden, meende deze getuige, doch hij kan niet zeggen of een machinist indien hij wel stopt, dan wordt gestraft. De verdachte Eschmeijer, die zich had be roepen op een gebrek aan de machine, had naar de meening van den inspecteur, dan moeten stoppen, doch getuige twijfelde of dit gebrek wel zoo omvangrijk was. Hierop volgde weer een meer intieme con ferentie tusschen verdachten, rechtbank en verdedigers, waarop weer verstaanbaar werd de stem der president, die zeide, dat de machinist zich had beroepen op artikel 21 van zijn instructiën en waaruit deze conclu deerde, dat men met een hand stopsein de on veiligheid duidelijk moeten maken. Volgens den machinist heeft hij het af- standsein niet kunnen zien en reed hij door, omdat hij anders gestraft zou worden. Over de kwestie van het al of niet tijdig remmen wordt uitvoerig door de heeren bij de groene tafel geconfereerd, doch een geregel de draad is door de ongunstige positie van den verslaggever niet te volgen. Aan den heer Kapel, de deskundige, nog altijd in verhoor, werden door de verdedigers onderscheidene vragen het reglement betref fende, gericht. Had het voorgaande station niet de plicht gehad, vroeg nog advocaat mr. Ter Laan, te waarschuwen dat de kruising was ver legd? De heer Kapel antwoordde hierop, dat die plicht niet bestond. Hierop werd gehoord de heer Willem v Houten afd. chef le klas bij de Ned. Spoor wegen, waarop de conferentie bij de groene 'afel weer werd hervat en breedvoerig gespro ken over kop-, dek-, gazet- en andere sporen, De heer Jan Heino, een 62-jarige opzich ter te Ouddorp werd gehoord over de' om standigheid, dat de machinist door ontsnap pend stoom het uitrijsein niet heeft kunnen waarnemen, wat door deze getuige ontken nend werd beantwoord. Voorts hoorde men' ten slotte de heer Sietsma, stationschef te Westwoud, die toe gaf dat het zeer druk was voor den seinwach- ter, die zich met verschillende aangelegenhe den had te bemoeien. In verband met den stand der onderscheidene seinen wordt ge concludeerd dat de machinist niet kon weten, dat het uitrijsein niet op veilig stond. De officier vroeg nog aan den heer Kapel of het uit een oogpunt van rijkstoezicht vereenigbaar was met de veiligheid, da* iemand als verdachte Pranger gelijktijdig was belast met verschillende werkzaamhe den, waarop getuige antwoordde dat zulks niet de oorzaak kon zijn van meerdere on veiligheid. Requisitoir. Mr. v. d. Feen de Lille, die na het verhoor v d- heer Sietsma het woord verkreeg tot het houden van zijn requisitoir gaf een uiteenzet ting van het noodlottig gebeuren te West woud en concludeerde daaruit dat twee fou ten zijn gemaakt. Een door Pranger en een door Eschmeijer. Niettemin nam spreker met betrekking tot verdachte Pranger die op proef op dit station werkte, dat er verzach tende omstandigheden aanwezig waren met betrekking tot het betrekkelijk kleine verzuim met de seinen door Pranger gepleegd. Hij heeft zonder twijfel reeds zelfverwijt genoeg, nu dit verzuim heeft medegewerkt tot een cngeluk dat den dood van een treingeleidei ten gevolge had. Ook de tweede verdachte heeft echter een fout gemaakt door bij het opmerken van het onveilige sein toch door te rijden. Zeer zeker begreep de officier de moeilijkheden vooral bij avond, die aan het rijden met een trein zijn verbonden, doch de officier bleef op hei standpunt staan, dat een machinist nimmer door een onveilig sein mag rijden. Verdachte heeft trouwens zelf toegegeven, dat hij voorbij het sein gekomen, gemeend had te zien. dat het sein op onveilig stond en dit doorrijden noemde de officier juist de roekeloosheid, die ten laste was gelegd Het moeilijke uitzicht door ontsnappenden stoom achtte spreker geen voldoende ver schooning. Als verdachte twijfelde aan de veiligheid, had hij moeten stoppen. Er rust een ontzettende verantwoordelijkheid op de schouders van den machinist, die de machine bedient en de meeste macht heeft. De officier meende het hierbij te kunnen laten. De schuld en de materieeie feiten zijn voldoende bewezen, alhoewel er verzachten de omstandigheden zijn en spreker eindigde zijn requisitoir met tegen ieder der ver dachten te vorderen 75 boete of 75 dagen hechtenis. Verdachte Eachweiier protesteerde er nog tegen dat hij roekeloos zou hebben gehan deld, wat ten stelligste door hem ontkend werd. Mr. G. ter Laan, optredende voor Esch- weiler, bracht bij den aanvang van zijn plei dooi zijn dank aan den president voor de uit nemende behandeling. Pleiter ontkende voorts dat hier bestaat de mededaderschap, welke de heer officier heeft durven ten laste leggen. Hij maakte ernstig bezwaar tegen de redactie van de dagvaarding en achtte het volkomen uitgeschakeld, dat hier opzettelijk in vereeni- ging door beide verdachten is gehandeld. De twee verdachten hebben gehandeld zonder dat de een iets afwist van den ander. Hier ontbreekt dus de bewuste samenwer king en vervalt dus de mededaderschap. Pleiter vroeg of de fout van Pranger het ongeluk alleen had kunnen veroorzaken en of de omissie van Esmeijer dit eveneens had kunnen doen. Door de administratie is Esmeijer disci plinair gestraft met inhouding van loon van twee dagen, omdat hij door te laat opmerken van het onveilig sein met groote snelheid is doorgereden. Het eenige wat men Eschweiler misschien kwalijk had kunnen nemen, is dat hij ëerder overtuigd had moeten zijn, dat het sein on veilig stond. Pleiter concludeerde dan ook dat men Esmeijer op deze dagvaarding niet zou kun nen veroordeelen. Het staat vast dat Pranger een fout heeft gemaakt, doch ook is bekend dat het personeel van Höogkarspel had moe ten mededeelen, dat de kruising was verlegd. Men had daar den machinist kunnen waar schuwen. Pleiter was overtuigd dat Esmeijer alles heeft gedaan om het onheil te voorkomen en concludeerde ten slotte, dat deze verdachte zou moeten worden vrijgesproken. Hierop kwam mr. Kusters aan het woord, die optredende in het belang van verdachte, in zijn pleidooi vooral het licht wierp op de omstandigheid dat zijn diënt in 't geheel niet is gestraft door de maatschappij. Wel is de andere verdachte gestraft, dat ging pleiter verder niet aan, maar Pranger is in ieder ge val niet gestraft, daar wilde pleiter den na druk op leggen. Voorts ontkende pleiter ten stelligste dat vèrdachte door roekeloosheid het spoorweg ongeluk heeft veroorzaakt. Door het veilig staan van den afstandsseinpaal kon 't onge luk niet zijn veroorzaakt, daar werd geen ge vaar door veroorzaakt. De machinist had op alle manieren voor het afstandssein moeten stoppen, teneinde zich te vergewissen, da* ook de andere seinen op veilig stonden Meer had pleiter niet aan te voeren en zijn conclu sie luidde, dat Pranger moest worden vrijge sproken. De officier, overtuigd dat men hier niet tot elkander zou komen, zag af van eventueele repliek, alhoewel hij nog wel eenige pijlen op zijn boog zou hebben. De behandeling werd daarop gesloten en de uitspraak bepaald op 25 Februari a.s. Hierna sluiting. School met den Bijbel en wel van de open bare school no. 1 in het dorp alhier. Dat be sluit is genomen op grond dat bij den datum van indiening van het verzoek door het be trokken schoolbestuur de daarbij ingezon den verklaringen van een voldoend aantal handteekeningen van ouders die verklaarden hunne kinderen die school te doen bezoeken, ook mag aangenomen worden redelijkerwijze dat die kinderen de op te richten school zul len bezoeken. Zooals men zich herinneren zal had het betroffen schoolbestuur gevraagd gelden ter beschikking te stellen voor den bouw van een nieuwe school, hetgeen de Raad heeft af gewezen. De achteraf opgekomen omstandig heid dat verschillende ouders hunne handtee- kening hebben terug genomen heeft dus geen invloed gehad. Wij zien nu met belangstel ling tegemoet of het schoolbestuur de twee lokalen zal aanvaarden. De tuinder J. B. die op de z.g.n. Kla verweide midden in de kcm van de gemeente aan den Bakkummerweg aan het „driesteek diep" spitten was, d.w.z. dat de grond tot on geveer 75 c.M. diepte wordt omgewerkt, trof op die diepte aan een drietal nog vrij gave menschengeraamte. De geraimte lagen precies naast elkander. Men vermoedt hier te doen te hebben met ge raamten van slachtoffers van den inval van de Russen en Engelschen in 1799. Men zal zich herinneren dat in dien tijd ter hoogte van Castricum door deze mogendheden een inval werd gedaan, en het staat vast dat toen in deze omgeving slag is geleverd. De over gebleven gebeenten heeft men curiositeitshal- ve eenigszins bewaard. HEILOO. Hedenmorgen had op de Bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood een treffende plech tigheid plaats. Zooals bekend, wordt de z.g Kaarsenkapel gesloopt en op dezelfde plaats door een groot kerkgebouw met voorportaal vrvangen. Volgens een legende is in 1573 Marta daar verschenen en op die plaats zijn de ruïnen van den tempel haar gewijd, terug gevonden; op die plaats staat de kapel die gesloopt zal worden en komt ook de nieuwe kerk (Kapel). Daarom werd door de drie priesters-bc stuursleden van het Bisschoppelijk Comité een mis tot dankbaarheid opgedragen om Zwemmen. DE NOORD-HOLLANDSCHE ZWEMBOND OPGERICHT. Maandagavond is in Krasriapolsky te Am sterdam de oprichtingsvergadering van den N.-Hollandschen Zwembond gehouden. Het bestuur van de Nederlandsche Zwembond leidde deze bijeenkomst, die door afgevaar digden van 16 van de 24 vereenigingen in N.-Holland werd bijgewoond. De voorzitter van den N.Z.B., de heer C. G. Kellenbach, reikte na eenige inleidende woorden de kampioensdiploma's 1929 aan de vereenigingen uit. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van 5 bestuursleden voor de afd. N.-Holland. Het bestuur daarvan werd als volgt samengestelddr. M. J Huizinga (Haar- lemsche Zwembond) voorzitter, P. van Om meren (H.V.G.B.) secretaris, mevr. J. den Dood-Koenen (A.D.Z.), J. de Vries (Neptunus Zaandam) en J. de Vries (D.J.Kcommis sarissen. Dammen. WEDSTRIJD TE DEN HELDER. De damvereeniging „Damlust" te Zuid- Scharwoude heeft Maandagavond eene ont moeting gehad met een Heldersche vereeni- ging te Den Helder, waarvan <te- uitslag is: Den HelderDamlust J. Stoll—P. van der Welle 20 D. DisselD. Kleen 1—1 A. HoetC. Amels 20 L. van LooJ. Strijbis 2—0 D. van ElW. Kuiper 0—2 P. VerkerkJ. Pluister 20 A. Bremer—P. v. d. Molen 2—0 J. AmiabelJ. v. d. Welle 11 A. JoseC. Nutsen 20 P. Kwart—K. Kout 20 M. KwastJ. Bekker 02 P. Groenmeijer—P. Schuffelen 20 J. BurgerW. Kuyt 11 P. ArendsW. C. Bouman 20 A. J. Bezem-ir—J. Nijman 0—2 H. G. Fonteijn—F. J. Mechielse 1—1 J BremerJ. Jagel 2O O. Ottervanger—W. v. d. Wal 0—2 Einduitslag 2412 De Heldersche damvereeniging heeft dus schitterend gewonnen. De volgende ontmoe ting heeft binnenkort te Zuid-Scharwoude plaats. naar waarnemingen, verricht in den mora«. van 11 Februari. sai Medegedeeld door het Kon. Nederl. Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 779.2 te Malin. head. Laagste barometerstand 746.7 te Jan. mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 12 Februari Zwakke tot matigen Noordelijken tot N Oostelijken wind; nevelig tot zwaar bewolkt- -£ "™re on, Giekerk, thuisreis, 9 Febr. v. Marseille p Antwerpen. Lochgoil, Pac.-Rott., 8 Febr. v. Cristobal. Poseidon, uitreis, 8 Febr. Z. v. Terceira. Tellus, 8 Febr. v. Cephalonia te Smyrna. Zeus, 8 Febr. v. Tarragona n. Barcelona KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, thuisreis, 8 Febr. v. Las Palmas Gaasterland, thuisreis, 8 Febr. v. Santos. Kennemerland, 8 Febr. v. A'dam n. Zuid- Amerika (Verb.). Maasland, uitreis, 8 Febr. v. Bahia. Rijnland, thuisreis, 8 Febr. v. Bahia. Zeelandia, uitreis, 10 Febr. te Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Deli, uitreis, 9 Febr. v. Port Said. Kote Inten, thuisreis, 9 Febr. v. Sabong. Sibajak, thuisreis, 12 Febr. te Rotterdam vei* wacht. Tjerimai, 9 Febr. v. Rott. te Batavia. Toba, thuisreis, 10 Febr. te Suez. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Burgerdijk, 9 Febr. v. Norfolk te New-York. Drechtdijk, Pacifick. n. Rott., 8 Febr v. Los Angeles. Kinderdijk, Pacifick. n. Rott., 9 Febr. v. St. Thomas. Naren ta, 9 Febr. v. Rott. te Londen. Nieuwkerk, uitreis, 7 Febr. te L. Marqués. Nijkerk, 9 Febr. v. Rotterdam te Hamburg. Grijpskerk, uitreis, 10 Febr. v. Kaapstad n Mcsselbaai. 'te (Alkmaar berljuurt in IjaaT onhergronhaclje hlui»inricl|tui(; God te danken voor de gunsten op die plaats verleend. Celebrant was pastoor van Meeuwen van Heiloo met assistentie van Prof. Nolet uit Warmond en pastoor Meijsing van Wasse naar. Prof. Nolet hield een treffende predi- catie, die door velen werd bijgewoond o.a. door de overige bestuursleden. De Volksbond tegen Drankmisbruik be gint weer teekenen van leven te geven. In samenwerking met het H. A. B.-Comité, zal men een tentoonstelling van bloemen en planten organiseeren. Naar we uit betrouwbare bron melden is de voorbereiding voor het stichten van een badhuis zoo ver gevorderd dat alleen de goedkeuring van de ledenvergadering noodig is. Zooals bekend zal het „Witte Kruis" het iniatief nemen, dank zij de vrijgevigheid van het bestuur der „L. E. T. T." In de Maandagavond gehouden be stuursvergadering van „Het Mobilisatie- kruis" is besloten om eeg Oranjevereeniging op te richten. Het hoofdbestuur van den Na tionale Oraniebond zal de poging steunen. Het idee vindt ook guiten de leden van ge noemde vereeniging een gunstig onthaal. CASTRICUM. Naar wij vernemen is bij Kon. Besluit van I u i uUan ï-'1 no- 33 ongegrond verklaard I het beroep van de heeren Aukes enz. leden van den raad d:zer gemeente tegen het be sluit van den Raad tot het beschikbaarstellen van een tweetal schoollokalen aan de Chr. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, uitreis, 8 Febr. v. Genua. Koningin der Nederlanden, thuisreis, 9 Febr. v. Port Said. Manoeran, thuisreis, 9 Febr. te Genua. oMena, thuisreis, 10 F-br. te Suez Christiaan Huijgens, uitreis,-10 Febr. te Sa- bang. Rott, uitreis, 10 Febr. te Belawan. Simalcer, 8 Febr. v. A'dam te Batavia KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ajax, 10 Febr. v. A'dam te Kopenhagen. Baarn, uitreis, 7 Febr. te Valparaiso. Brion, 9 Febr. v. A'dam te Kopenhagen. Eos, 10 Febr. v. A'dam te Hamburg. Ganymedes, 9 Febr. v. Cartagena n. Mara- caibo. Proteus, 10 Febr. v. A'dam te Danzig. Venus, 10 Febr. v. Algiers te Palermo' Ares 8 Febr. v. Bourgas te Constanza. Aurora, 9 Febr. v. Tanger n. Barcelona. Bacchus, 7 Febr. v. N.-York n. Port au Prin- ce en Cura^ao Barneveld, 8 Febr. Delfzijl te Hamburg. Cottica, 8 Febr. v. A'dam te Paramaribo. Deucalion, 8 Febr. v. Piraeus n. Volo. Fauna, 8 Febr. v. Cristobal n. Trinidad. Ilos, 9 Febr. v. Rott. te Gibraltar. Merope, 8 Febr. v. Lissabon n. Cadix. Pluto, 9 Febr. v. Cadix te Lissabon. Spaarndam, Tampico n. Rotterdam, 10 Febr te New Orleans. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Alkaid. 10 Febr. v. Rott. te Hamburc. DROEVIG ONGEVAL. De bejaarde arbeider Houtkooper, werk zaam bij den houthandel van de firma Conijn, kwam hedenmiddag vanaf de Kanaalkade de Nieuwesloot oprijden. Plotseling week hij naar links, uit angst voor een van rechts ko mend wielrijder. Ongelukkigerwijze werd het stuur van het rijwiel van den man gegrepen door een links rijdend paard en rijtuig, met het gevolg, dat de man door het rijtuig werd overreden. Inwendig gekwetst werd hij bij de familie Leeuwenkamp binnen gedragen, waar eer spoedig aanwezig geneesheer overbrenging van den man naar het Stadsziekenhuis nood zakelijk oordeelde. BURGER IJSCLUB. Den navolgenden leveranciers zijn de on derstaande leveranties in hoeveelheden ge gund voor de jaarliiksche uitdeeling der Burger IJsclub op Woensdag 19 Febr a.s. 550 brooden, C. J. Kemp, 550 ponden spek, J. H. Köhne, 1650 ponden meel, fa. Alb. Hein, 1375 ponden grauwe erwten, G. Kaper. De uitgeloofde prijzen voor goede oplos singen uit het feestprogram van 29 Jan. j.1. werden toegekend aan A Querelle, Rie Spruit en Betiie London. De vierde prijs kon niet worden toege wezen EEN 50 JAAR OUD GEDICHTJE. Nu er plannen zijn tot verbouwing van de Keetkolkschool, vestigt de heer Jan de Graaff alhier er onze aandacht op, dat deze school, aan welke bouw hij destijds heeft medegewerkt, vijftig jaar geleden gebouwd werd. Volgens zijn voorspelling zal men, vei^ borgen in de daklijst een plankje met de vol gende in 1880 geschreven dichtregelen aan treffen In achttien honderd tien maal acht, To.n werd hier aan de Oudegracht, Ik hoop dat het nooit iemand rouwt. Een nieuwe Normaalschool gebouwd. De heer S. Wit van Ooterleek: Een Nobel mensch zoo dikwijls bleek, Die had dat werk toen aangenomen, Ook dempte hij, of wel zijn volk Het deel der gracht, genaamd Kee'.kolk, De plek waar het gebouw meest komen. De architect was du cerwa W. Zandbergen liep dat werk toen na Dit schrijven werd hier neergelegd Door Kees Hoogland, een timmerknecht, Die met zijn makker Klaas van Ham Van .Ooterleek hier daag'lijks kwam, Maar om nu ieders naam te schrijven, Dat laat ik thans maar achter blijven, Doch Jan de Graaff en Kees Frikkee, Die werkten van 't begin af mêe. De heer W. F. du Croix, Stads-architect. 2) W. Zandbergen, Gemeente-opzichter. 3) In de gootlijst, Noordzijde der school. SCHOORSTEENBRANDJE. Gistermiddag is bij de expeditie E. S- Vj N. A. in de Keizerstraat een niet efnsng schoorsteenbrandje uitgebroken, dat men, n - dat men het kacheltje op straat had £ebrarL.' gemakkelijk met eenige emmers water blusschen. In het plafond was een gat S brand. Oorzaak is vermoedelijk een verwaarloos schoorsteen. AUTO LEGEN EEN BOOM GEREDEN. o o0 Nabij den winkel van de firma Bervoe de Laat reed gistermiddag een auto v firma Meiboom tegen een boom, an lijk tengevolge van het niet goed u'tw!)!L<u.j,a. een anderen auto. De radiateur werd t> digd en een der koplampen geheel v,e :.- De inzittenden kwamen met den schris x LICHT OP! „fnrriitui- Hedenavond voor rijwielen en m°: gen en andere voertuigen te 5 27 uur cjo.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2