Binnenland Laatste berichten. Stadsnieuws DE VLOOTCONFERENTÏË Kerk en school Filmnieuws. Marktberichten^ alkmaarsche'exportveiling. vt-e> oio van II Februari 1930 Opgave van ïo^flhoiianflioh Isanilboinvcreilict. W. FEDERATIE HOLLANDS NOORDEN VAN DEN BOND VOOR STAATS- PENSIoNNELRING. Bovenvermelde federatie hield Zondag te Schagen een drukbezochte vergadering Aan wezig was het geheele federatiebestuur, terwijl 10 afdeelingen, te weten St. Maarten, Oude sluis, Winkel, Schagen, Heer-Hugowaard Kolhorn, St. Maartensbrug, Dirkshorn, Wie- ringerwaard en Veenhuizen, vertegenwoor digd waren. De voorzitter deed het genoegen, dat deze buitengewone vergadering zoo goed bezocht werd, hetgeen hij Vel toeschreef aan de be langrijke agenda. Hij hoopte, dat het voorstel- Kolhorn, dat zijns inziens van ingrijpenden aard is, van alle kanten neutraal en zakelijk zou bekeken worden. Jaarverslag en notulen waren a'ls altijd keurig in orde. Uit de reke ning bleek, dat de federatie, ondanks de groo- te uitgaven van het vorige jaar (propaganda bij de verkiezingen) nog een batig saldo van 20.88 had, hetgeen tot dankbaarheid stem de. De rekening, door de afdeelingen Heer Hugowaard en St. Maarten nagezien, was volkomen in orde. Hierna werd behandeld het voorstel-Koi- horn, luidende: Elk jaar een groote demon stratie te houden in Den Haag, van leden van den Bond voor Staatspensionneering. Het voorstel vond warme verdediging bij den voor zitter. Hij behoorde tot degenen, wien het be reiken van het doel te langzaam ging. De bond had wederom voor 29 jaar de Koninklijke goedkeuring moeten aanvragen en spreker betreurde, dat in de verloopen 29 jaar Staatspensionneering nog niet verkregen was. De leden moeten meer doen dan contri butie betalen. Zij moeten niet inslapen. Spre ker betwijfelde het nut van de tegenwoordige propaganda-avonden, zooals die nu gehouden worden. Wij moeten een andere richting uit. Wij moeten de straat op en door demonstratie onze eischen kenbaar te maken. Voorop dien? gesteld, dat de demonstratie enkel uitgaat van onze bond en nauwlettend voor de neutrali teit gewaakt dient te worden. Op de nu ge- volgde discussie blijkt de vergadering ook het nut van zulk een demonstratie in te zien, hoe 'wel enkele afgevaardigden het bijna onmoge lijk achtten, een voldoende aantal naar den 'Haag te krijgen. Het vormen van reiskassen (dubbeltje per persoon in de week) werd aan bevolen. Tenslotte werd het voorstel-Kolhorn met al- gémeene stemmen aangenomen. Het komt dus op de agenda voor de algemeene Bondsver gadering. Bij aanneming ervan zal in een volgende vergadering het plan verder uitge werkt worden. De voorzitter verwachtte hierbij den steun van alle afdeelingen en zegde ook volle mede werking van het federatiebestuur toe. Zonder ieders inspanning zou het plai nooit slagen. Er zal wel zoo spoedig mogelijk een verga dering van den Bond van federaties in Noord-Holland aangevraagd worden, waar adhaesie en medewerking voor het voorstel zal verzocht worden. Het voorstel-SchagenBro chures, circulaires en propaganda-geschrif ten direct door het hoofdbestuur aan de adres- ren te verzenden, werd ingetrokken, omdat gebleken is, dat de Posterijen geen stukken van propagandische strekking ongefrankeerd ■huis aan huis bezorgen, terwijl afzonderlijke frankeering ted uur zou worden. Bij de rondvraag werd nog gewezen op de waarde van het bezorgen van geschriften, ons doel verdedigende, en de gezinnen van recht sche richting. Verder werd door de af gevaar digde van St. Maartensbrug het stuk Levens- deining warm bij propagandaclubs aanbe vol en. De afgevaardigde van Veenhuizen deed naar aanleiding van het toekennen van pre- mievrij pensioen aan burgemeesters, secreta rissen, gemeente-ontvangers en andere ge meente-ambtenaren het voorstel om vanwege het federatiebestuur een ingezonden stuk in verschillende bladen te plaatsen. Spreker gaf in korte trekken de door hem bedoelden in houd van dit stuk aan en wil gaarne aan d? redactie ervan medewerkn. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Hierna werd de vergadering, die zich door aangenamen toon kenmerkte, gesloten. drie onderstations, waarvan één te Alkmaar, een te Runxputte (gem. Limmen) en één te Santpoort. Er waren 45 inschrijvers. Laagste de firma I. R. Jasnen te Groningen voor 102.900; hoogste de firma C. Klinkert te Oudkarspel voor 124.000. NEKKRAMP. Het half-jarig dochtertje van den heer J. te Assen is tengevolge van nekkramp over leden. JONGEN DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag te omstreeks kwart voor vijf werd aan het Buitendamsterdiep te Groningen de 13-jarige I. E., wonende Klaverpad 22, die achter een auto den weg wilde oversteken, door een anderen uit tegenovergestelde rich ting komenden auto overreden. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. ERNSTIGE DIERENMISHANDELING. Door den Inspecteur der afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren is, in samenwerking met de poli tie, alhier een onderzoek ingesteld naar een ernstige dierenmishandeling te Alkmaar ge pleegd op 1 Febr. j.1. Bij een landbouwer hier ter stede werd op dien dag een paard, dat voor de ploeg was gespannen en niet meer trekken kon, ernstig mishandeld. Het dier werd, naar getuigen verklaren, gedurende ongeveer een uur met een zweep en een stok bewerkt om het tot op staan te dwingen. Dit geschiedde door een 14-jarigen zoon en een knecht van genoemde landbouwer. Proces-verbaal is van een en ander opge maakt. AANBESTEDING Staticnsbouw. Door de Ned. Spoorwegen is aanbesteed het maken van giond- en spoorwerken, dui kerverlenging, behardingen en bijkomende werken ten behoeve van de wijziging en uit breiding van het explocent Krommenie Assendelft. Er waren 39 inschrijvingen. Laagste was de firma w. F. J. Bollen te Zwo1le voor 71.670; hoogste de firma Bouwmeester Co. te Amsterdam voor 91.000. Voorts werd aanbesteed het be twen van TWEEDE KAMER. Bij den aanvang der vergadering wijdde de voorzitter een woord aan de nagedachtenis van wijlen mr. Sannes, die 16 jaar lid van de Kamer was en die in zijn edelen strijd voor leniging van den ncod der sociale behoefti- gen ts gevallen. Minister de Geer sloot zich nam nis de regeering bij deze woorden aan. Hierna had de installatie plaats van het in de vacature Sannes gekozen verklaarde liet H. de Boer. De Kamer ging hierna over tot het trekken der afdeelingen. Bij de regeling der werkzaamheden drong de beer De Visser aan op behandeling zijner interpellatie inzake de Indische arrestaties. De voorzitter zeide, dat hiervoor geen reden was, vlak voor de behandeling der In dische begrooting. Het voorstel De Visser om de interpellatie aan de agenda toe te voegen werd niet ondersteund. De agenda werd, zoo als reeds gepubliceerd werd, vastgesteld Aan de orde was hierop de Surinaamsche begrooting. De heer Van Kempen constateert, dat de industrie in Suriname bergafwaarts gaat. Alleen de bauxietwinning gaat goed vooruit, al meent spreker, dat de belasting daarop niet moet worden verhoogd. Het groot kapitaal moet zich voor het gewest gaan in teresseeren, hetgeen geschieden kan door de ondernemingsgeest niet te binden met fiscale en administratieve maatregelen. De heer IJzerman wijst er op, dat de toe stand van Suriname armoedig blijft. Hij be treurt, dat de minister van een algemeen plan niets wil weten en dringt opnieuw aan op een onderzoek inzake de levensvatbaarheid van een gemengd of gouvernements grootbedrijf DE PAPEGAAIENZIEKTE TE AMSTERDAM. De toestand der patiënten We hebben vanmiddag bij den directeur van het Wilhelminagasthuis geïnformeerd naar den toestand van de patiënten, die in verband met de papegaaienziekte in de ba rakken voor besmettelijke ziekten van dit gasthuis zijn opgenomen. De vader, moeder en 20-jarige dochter van het g.zin aan den overkant van het IJ toonen zich wat rustiger, maar de temperatuur is nog hoog. Van de 5 in het Wilhelminagasthuis op genomen leden van het gezin in de Oost- zaanstraat is van drie de toestand ernstig, terwijl de twee anderen weinig verschijnse len vertoonen. REDDINGSWERK IN DE MIJN. Van de zes arbeiders, die in de mijn Sophia Jacoba te Huckelshaven door een instorting waren ingesloten en van wie men reeds drie kon redden, zijn vanmorgen wederom twee geborgen. Een hunner was reeds overleden, terwijl de ander nog in leven was. Het red- ringswerk om den zesden mijnwerker te vin den wordt voortgezet. REGELING HUISARBEID. WELKE BEPALINGEN ZIJN OP SLAGERIJEN TOEPASSELIJK? De Hooge Raad van Arbeid heeft in zijn gister gehouden vergadering zijn adviezen vastgesteld omtrent de voorontwerpen van een Huisarbeidswet en van een besluit, dat inhoudt, dat de arbeiders in slagerijen tevens slagersvinkels, aan de bepalingen van de Arbeidswet betreffende winkels inplaats van die betreffende fabrieken of werkplaatsen zullen worden onderworpen. Een meerderheid in den Hoogen Raad kon zich niet vereenigen met laatstbedoeld voor ontwerp, aangezien zij van oordeel was, dat er geen aanleiding bestaat de arbeiders in bedoelde slagerswinkels aan de bepalingen van de Arbeidswet in fabrieken en werk plaatsen te onttrekken. ACHT JAAR WEGENS MOORD. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde heden wegens moord den 35-jarigen hout bewerker A K. uit Waddingxveen, die op 10 Aug. van het vorig jaar zijn buurman K. Schotman met een scheermes zijn hals heeft afgesneden, tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 15 jaar. T eietf rammen De plenaire zitting van ..eden. LONDEN, 11 Febr. Alle delegaties ter vlootconferentie woonden hedenmorgen de plenaire zitting der conferentie in het St. James Palace bij. In bespreking kwam de algemeene kwes tie der duikbooten. MacDonald presideer de de zitting van hedenmorgen. Het Britsche voorstel tot algeheele af schaffing der duikbooten werd ingedi nd door den eersten lord der admiraliteit Alexander. Hij verklaarde, dat het voorstel in geen enkel opzicht verwondering behoeft te wekken. Er is door de successievelijke Britsche regeeringen voortdurend op aange drongen en op de conf rent.e te Washing ton werd er speciaal den nadruk op gelegd, minder dan drie jaren na den wapenstil stand van 1928, toen de vertegenwoordi gers der mogendheden de bittere ervarin gen van den eersten oorlog, in welken duikbooten krachtig werden gebruikt, nog versch in h.t geheugen hadden. De wereld in het algemeen heeft geen andere gevoelens tegen de verschrikkin gen, die de volken als gevolg van de actie der duikbooten hebben ondervonden, die zooals lord Balfort verklaarde, in strij< waren met de oorlogswetten van de mei schelijkheid. Hij verklaarde het niet onr delijk te achten, dat stappen worden gen men om te verhinderen, dat dergelijke g beutenissen weer plaats hebben, voordat i generatie, die de ervaring heeft gehad, verdwenen, en een nieuwe generatie, di niet de directe wetenschap heeft, aan het bewind is. Hij was er zich van bewust, dat eenige der vertegenwoordigende mogend heden zich niet geneigd hebben verklaard, in te stemmen met een algeheele afschaffing der duikbooten en de Britsche delegatie begrijpt volkomen, dat hun houding geba seerd is op hun meening ten opzichte van de waarde van de duikboot voor zuivere defensieve doeleinden, waartegenover En- ge'and dit standpunt verkeerd acht. Sprekende over het defensief karakter van de duikboot, zeide Alexander, dat ge durende den afgeloopen oorlog, ofschoon Brittannië trachtte de duikbooten te gebrui ken voor de kustverdediging, deze poging een groote mislukking was en niet het be schieten van een aantal steden en havens met ernstig verlies aan menschenlevens en veel materiëele schade kon verhinderen. De reden ervan was niet ver te zoeken. Hij wees er op, dat plotselinge overvallen onder bescherming van de duisternis of een bombardement door met groote snelheid naderende schepen mogelijk zijn Wij zijn er van overtuigd, dat de duik booten onder deze omstandigheden niet met effect kunnen optreden. Aan de oppervlakte zijn zij niet meer dan torpedobooten met geringe snelheid. Onder water zijn zij blind of met zeer beperkt uit zicht. Ons standpunt is daarom, dat voor de kustverdediging de duikboot in vergelij king met de kosten, niet effectief is. Aan den anderen kant heeft de ervaring van den oorlog bewezen, dat de duikboot geschikt is en gebruikt werd voor ofiensieve operaties op grooten afstand. Zoowel Groot-Brit tannië als andere landen kunnen voorbeel den hiervan geven. De toenemende torpedo- en kanonbewa pening der duikboot en de speciale ge schiktheid voor langen afstand maken haar tot een middel voor offensieve actie. HET JAARFEEST VAN DE LATHERAAN- VERDRAGEN. ROME, 11 Febr. In geheel Rome is he den de eerste verjaardag van de ondertee- kening der Latheraanverdragen tusschen Italië en het Vaticaan feestelijk herdacht. Bijna alle openbare en vele particuliere ge bouwen vlagden. Ook van de ge bouwen van het Vaticaan was de pause lijke vlag uitgestoken en in de stad zag men naast de Italiaansche driekleuren ook vele malen het pauselijke wit-gele dun doek. In het centrum en langs den weg naar het Vaticaan heerschte groote drukte, aan gezien gisteravond het gerucht de ronde had gedaan, dat Mussolini deze gelegen heid zou aangrijpen, om het lang verwach te bezoek«bij den paus af te leggen. In de kerken vonden buitengewone dien sten plaats. Kort voor 12 uur verscheen niet de Duce maar de Italiaansche ambassadeur bij het Vaticaan, die namens de Italiaansche re geering den paus zijn gelukwenschen kwam aanbieden en een geschenk van zijn regeering aan den Heiligen Vader kwam overhandigen. De opperrabbijn van het synagogaal ressort Noord-Holland, de heer A. S. Onder wijzer. heeft ontslag genomen als lid van de „Vergadering van Ned. Opperrabbijnen'', waarvan hij voorzitter was. De heer M. T. Roep van Schagen thans te Hilversum, is aldaar benoemd tot waar nemend hoofd. (Verbeterde opgave). DS. C. TH. SCHARTEN. Ds. C. Th Scharten, predikant der evang. luth. gemeente te Doesburg, was veertig jaar predikant. Op 9 Febr. 1890 werd hij predikant te Medemblik; later stond hij ach tereenvolgens te Tiel en te Weesp, en sedert 16 Mei 1909 dient hij de gemeente te Does burg en tevens de filiaal-gemeente te Apel doorn. Ds. Scharten is lid der Evang. Luth. Synode, van de Synodale Commissie en van het bestuur van het Luthersche Diaconessen- huis te Amsterdam en van het Luthersch Ge- nootschap voor In- en Uitwendige Zending. Luchtvaart FARMAN GOLIATH NEERGESTORT. Twee dooden. Gistermorgen is bij Marden een Farman Goliath van den dienst Londen—Parijs in brand geraakt en neergestort. Twee passa giers werden gedood. De piloot is ernstig gewond. De mecanicien en een passagier werden licht gewond Dappere houding van een passagier. Nader wordt gemeld: Het vliegtuig is in brand gevlogen toen het den grond bereikte. Een Engelsch echt- paar is levend verbrand Een derde passa gier, de bestuurder en twee mecaniciens zijn gewond en in een ziekenhuis opgenomen. Volgens ooggetuigen is de gewonde passa gier uit hot toestel gesprongen, toen het bijna op den grond was. Hij heeft zich zeer dapper gedragen door den bestuurder en de twee mecaniciens uit het brandende vliegtuig te trekken. D E PROEFVLUCHT NAAR SINGAPORE. Een groot driemotorig Fokkervliegtuig van de K. N. I. L. M. is gistermorgen om 6.35 uur van het vliegveld Tjililitan vertrok ken voor de eerste proefvlucht naar Singa pore. De piloot Mol heeft heeft reeds eenige malen den afstand AmsterdamBatavia v. v. gevlogen. Aan boord bevonden zich negen passagiers, onder wie Sir Josuah Crosby, de Engelsche consul-generaal, die met verlof naar Engeland gaat, ir. de Iongh, directeur van de gouvt-rnementsbedrijven, dr. Groene- veld Meijer, hoofd van het gouvernements luchtvaart bureau. de heer Nieuwenhuis direc teur van de K. N. I. L. M., en de vertegen woordiger van Aneta. mr. De Vries. Het toe stel is uitgerust met een draadlooze instal latie. De vlucht beteekent de eerste poging tot het tot stand brengen van een regel- matigen luchtdienst BataviaSingapore, waarvan de definitieve instelling binnen kor en tijd veiwacht kan worden. Een groote menigte van vooraanstaande personen was van het vertrek van het toestel getuige. e --20 uur Jav. tijd is het vliegtuig te Singapore aangekomen. HAAR TWEEDE JEUGD. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Dit is de film van Maria Jacobini Want deze actrice heeft op uitstekende wijze uit gebeeld, al wat er om gaat in de vrouw van veertig jaar, die nog eenmaal door een groote liefde wordt overmeesterd. Zij het dan voor den vriend van haar oudsten zoon. Deze vriend kan zich niet onttrekken aan de groote bekoring, die nog van deze vrouw uitgaat, en het avontuur op het bal-masqué is reeds beslissend. (Wat zijn deze eerste be drijven schitterend opgenomen!) De vrouw volgt haar nieuwe liefde naar Algiers. Maar zooals ieder wel begrijpen kan, blijft de wreede ontgoocheling voor haar niet uit. Een jong meisje verdringt haar uit George's leven en met de wanhoop in 't hart keert zij naar man en kinderen terug, waar gelukkig vergeving voor haar te vin den is. Dit mooie boeiende filmwerk met zijn fraaie interieurs en buitenopnamen (o.a. in Algiers) wordt heel goed gespeeld en vooral de twee hoofdrollen zijn in goede handen. Maria Jaco bini geeft vooral de overgangen en emoties mooi weer, en Franz Ledezer is als George heel verdienstelijk De kleinere rollen zijn uit stekend bezet. Een film. die het zeker doen zal. In het voorprogramma naast de natuur opname een nieuwe klucht van Ben Turpin. waarin hij door een aantal Mac Sennett Girls wordt ter zijde gestaan. De jacht naar geluk is de titel en Ben is nog even dwaas als vroeger. ALKMAAR, 10 Febr. 1930. Op de hed^i gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 2.202.60; Bloemen daler kool per 100 stuks 3.20;! Boerenkool per 100 stuks 1 3.70; Gele Kool per 100 K.G. 2.204.20; Groene Kool per 100 stuks 2.60; Knolselderie per 100 stuks 7.2010.40; Prei per 100 bos 1.50— 4.70; Roode Kool per 100 K.G. 1.90— 6.20; Selderie per 100 bos 2.20; Spruiten per 100 K.G. 615; Uien per 100 K.G. 1.30—2.20; Wortelen per 100 K.G. 2.20; Witlof le s. per 100 pond 5—7; Witlof 2e s. per 100 pond 35. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Febr. 1930 Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche Eigenheimers 1.30 1.40; Flakkeesche Eigenheimers 1 30— 1.40; overige prijz enonveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 2100 H.L. PURMEREND, 12 Febr. 1930 Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 14 stapels fabriekskaas 45; 4 st. Boerenkaas 471 st. Goudsche kaas 47, per 50 K.G. Aanvoer 19 stapel* 15000 K.G. kaas, handel stug Boter 2.05-/2.60 per K G 5 G. Vee. 369 Runderen, v.o. 165 vett* -ƒ 1.15 pjer K G.189 Melk- en q'jL0 en 150-/ 375, handel matig; 15 ]^kl 44 Paarden 100—200, handel Stier ea oei. fok 18 Vette kalveren 1.40—1.50, han<fc]U?j 7 309 Nuchtere kalveren, slacht ir V"jS; -ƒ 32, handel vlug; 435 stuks v2: Varkens, voor de zoutenj 0.76— t nï? voor de slacht 0.770.80 per KG h del vlug; 51 Magere varkens f 32_> handel vlug;207 E.ggen ƒ24-/ 30. 3 Schapen 30—50; Overhouders o*1 32, handel vlug; 29 Bokken; Kioei^ 5.75-/ 6.75; Eendeioren 6 40; ffiï? kens 0.75-ƒ 2.50. m m ntx*w' Eierveiling. 10393 stuks kipeieren af;»» 7.10; 180 stuks Kipeieren b 34 10" 2003 stuks Eendeieren a 6.60. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Febr 1930. Langendijker Groentenveiling 1.70—1.80: Roode Kool le 3.3/V* 7.50; Gele Kool le s. 36.90- Deen sche Witte Kool 1.30-/ 2.20; Uien ur, 1.60; Grove Uien 2—2.30; Drielin. gen f 1.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2700 K.G. Peen; 123000 K p, Roode Kool; 126000 K.G. Gele Kool; 8OOO0 K.G. Deensche Witte Kool; 8000 K.G Uien PURMEREND, 10 Febr 1930. „Afslag, vereeniging Beemstei Purmerend en Omshe! ken''. Aardappelen: Blauwe 0.54—0.70" Borgers 0.30—0.42 per zak, 25 K G Witlof 416 per 100 K.G.; Roode Kool 1.60—9.60 per 100; Witte Kool 1.35 2.90 per 100 Savcye Kool 2.30— 10.30 per 100; Spruitkool 1.40—3.443 per 15 K.G.Boerekcol 0.25—0.80 per kist; Andijvie 2.30 per 100 krop; Selder» 2—10 per 100 bos; Rabarber 15 per 100 bos; Rapen 1 1.20 per 100; Uien 0.150.41 per 25 K.G Uien Drielingen 0.11—0.22 pei 25 K.G.; Uien Nep 044 0.48 per 25 K.G.; Prei 2.40—9 40 per 100 bos. Appels: Zoete Bellefleur 10— ƒ16; Bramlev S tdling 9—19; Court perdu 8; Present van Engeland 29; Reinette, go.'d 14—34, alles per 100 K G. Peren: Winterjannen 3—12.50- per 100 K.G. WARMENHUiZEN. 10 Febr 1930 Roo de Kool 2e s. 5.50—5.90; Gele Kool 2e s. 3.50-/ 4 80; Witte Kool les. 1.20. Aanvoer: 1000 K.G. Roode Kool; 700 K.G. Gele Kool; 1300 K.G. Witte Kool' BEVERWIJK, 10 Febr 1930. Coöp. Tuin bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Sprui ten 8—12 cent; Witlof 10—12 cent; Peen 2—2y, cent; Bieten 2—2'A cent; Uien 2—3 cent; Aardappelen 3—4 cent; Nero 5—7 ct; Appelen 8—12 cent; Peren 4—10 cent per K.G.; Boerekool per kist 30—40 cent; Hout 415 cent; Prei 59 cent per bos; Knollen 2—4 cent; Groene Kool 3—5 cent; Roode Kool 38 cent; Gele 47 cent; Boerekool 1 2 cent per stuk. A Dl $T E II D A Dl S CII E MEERS f>ei diaatbooze teleiooa). Koers van heden te ST A ATSLEENINGEN. 5 t918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel 1033/, Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn - HolL Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TAB \KKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific I Wabash 'Exdividend. tExclaim. Vorige pl.m. koers pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 102'VM 172'/, 172-3 219 158 535 530 304 300 i 120'/, 119' 20 118J-20 119-21J 173 v 172 172 144v, 145 146 57 - 57 94 337'/, 337 337 40 3407a 466 465 6 463-7 467 8 77'/, 76 /a lOO'/jg 1033/, 32'/, 327,-f 183i/8 182 315 584/, 580l/a 582 408- Vs 408 409 1537, 132.80 70 190'/, 190 1 164 160 160-1 161VS-2 115 380'/, 395'/, 395}.3/4 3943/4 5 3954-*/* 166 167'/,-8 16773 1743/, 170 169-7-- 169I/8-J 106 104-5 103 5 199 128/, 128 5'Vis 5% 36 33 188 188 83 75 93 92 923', 348 348 347 400'/j. 397 397 - 379 381-3 63 63 26 263/, 263 s-i 233 593/, 59 58*/s 58» s koers 3 pCt. heden 3 pCt. pl.m. 2.15 i2oy,-i 172-3 342 467 72 581-J 191-2 163-6 169 70i 58' WISSELKOERSEN AMSTERDAM. I Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië Vorige koers I2.123/Jg 59.53 9.76'/, 34 73 48 11 35 10 66.70 66.87Vs 66.57'/, 2.49*/w 13,05 Koers op he> en 3 uur 12.12»/, 59.53 Li 9.67 34.74 48.12'/, 35.12'/, 66.75 66.90 66.60 1 2.497), 13.15

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8