llkiurstht Courail. ZIJN WITSTE VEEN. riffdird twee en dertigste .'aargang, Maandag I? Februari Radio-hoekje Provinciaal nieuws KMHI.LKTON. y*. 40 W30 Dinsdag 18 Februari. Hilversum, 1875 Ai. 10.10.15 Morgen wijding. 12.152.Concert door het A- V. r. O.-Ensemble. 2.3.Gramofoonmuziek. 3—4.Knipcursus. 4.4.15 Giamofoon- jnuziek. 4.15—5.— Solisten-concert Ankie v. Wickevoort—Crommelin, zang. Arend Koole, piano. 5306.Concert uit Café „Moderne" te Amsterdam. 6.— Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.306.45 Gramofoon muziek. 6.457.15 Engelsch: Conversatie. 7.157.45 Engelsch: Gevorderden. 8.01 9Concert door het Omroeporkest. 9. —9.45 A. V. R- O -Nutslezingen over Indië: Het le ven van het Europeesch gezin in Indië. Spreekster: Mevr. J. Docters van Leeuwen Reynvaan. 9.45 Vervolg concert 10.Pers berichten. 11.Aansluiting van het Carlton Hotel te Amsterdam. Ensemble Lismonde 12Sluiting. Huizen, 298 Af. (Na 6 uur 1071 Af.) {(Uitsluitend K. R. O.) 8.3010.Gramo foonmuziek. 11.3012.Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O-Trio. 1.152.Gramofoonmuziek. 2. 3.Vrouwenuurtje. 3.3.30 Knipcursus. 4.5.Gramofoonmuziek. 5.5.50 Lezing over: De staatsleer van Augustinus. 5.50 6Gramofoonmuziek. 601—6.15 Gramo foonmuziek. 6.156.30 Voetbalpraatje. 6.30 6.40 Beursberichten. 6.407.Gramo foonmuziek. 7.7.30 Cursus Kerklatijn. 7.30 8.Lezing over: Een burgerlijk proces II. 8.10.Orkestconcert. In de pauze en na afloop: Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. Daventry, 1554.4 Af. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. G. Reynolds, alt. G. Thomas, tenor 12.50 Orgelconcert door E. O'Henry. 1.20— 2.20 Orkestconcert. 2.50 Uitz. voor scholen 4.20 Orkestconcert 4.35 Lezing. 4.50 Con cert. Orkest en orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.Zang door G. Parker, bariton. 7.20—7.40 Lezing. 7.45 Le zing. 8.05 Concert. Instrumentaal Kwintet. 8 208.50 Lezing. 8.50 Zang door M. Teyte, sopraan. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing. 10.05 „The Mock Doctor" van Henry Fiel ding (naar Molière's „Le Médecin malgré lui"). 10.55 Dansmuziek. 11.35—12.20 Dansmuziek. 12.2012.50 Proefuitzending Televisie. Pari/s „Radio-Paris"1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoon muziek. 8.20 Concert. „La Jolie Parfumeuse" van Offenbach. Orkest en solisten. Langenberg, 473 Af. 6.20—7.20 Gramo foonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkest concert. 4.505.50 Concert. Kinderkoor, strijkkwartet, blaasensemble en piano. 7.35 „Tannhauser". Toekomstklucht van Joh. Nes trov. Muziek, van Karl Binder. Kalundbcrg, 1153 Af. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Concert. Ofkest en pianist. 5.20—4.50 Kinderuurtje. 7.20—9.20 „Kongesönner". Tooneelspel van Helge Rode. 9.3511.20 Her-uitz. van buitenlandsche stations Brussel, 508.5 Af. 5.20 Dansmuziek 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert Orkest en zang. 8.35 (Op golfl. 338.2 M.) Concert door de S. A. R. O. V. Zeesen, 1635 M. 6.1511.50 Lezingen. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 12.15 12 50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmu ziek. 1.50—3 50 Lezingen. 3.50—4.50 Con cert uit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 „Fedora", Opera in 3 bedrijven. Muziek van U. Giordano. Daarna: Lezing en nieuwsber HONDERD-VEERTIG JAAR RADIO PER JAAR! In den loop van het jaar 1929 hebben de zenders in de Ver. Staten tezamen 1.252.802 uur gewerkt, hetgeen ongeveer honderd veertig jaar is? OUDKARSPEL De 5de Jaarvergadering van de Vereeni- Ring voor Ziekenhuisverpleging werd ge houden op Vrijdag 14 Febr. des avonds half acht ten lokale van den heer C. Vis De voorzitter, de heer J. Keizer, opende de vergadering en riep een woord van welkom tot de weinige leden hier aanwezig en tot de pers. („Veber den Tod hinaus"). Roman van Anny von Panhuys. iJit het Duitsch door W. H C Bollaard. *1) „Ja, veel meer weet ik niet. Ik zei tegen juf frouw Else, dat rij rich zeker had vergist, want «k had het gevoel, dat ik haar maar niets van "et brandende licht en van het bankbiljet moest, vertellen. Juffrouw Else zei me, dat noch "•ar vader, noch een der dienstmeisjes in het •alon was geweest, daarnaar had zij geïnfor meerd." „Heel zonderling", liet Pohl zich weer ont vallen. Hij verzocht Maurer dringend ook ver der het stilzwijgen te bewaren over hetgeen hij •d waargenomen en na hem te hebben be dankt voor zijn inlichting, die er inderdaad toe rou kunnen bijdragen het verdwenen geld te- rug te vinden, ging de knecht heen. Nauwelijks had de oude huisknecht de kamer verlaten, of mevrouw Berner sprong overeind. Zij kon en wilde zich niet meer beheerschen. ..Laat iemand daar nu eens uit wijs worden1" neP ze geërgerd, „inplaats van gemakkelijker Wordt het raadsel steeds ondoorgrondeliiker. an hetgeen Maurer heeft verteld, kan niet Worden getwijfeld, want ik herinner me. dat f")n dochter de vorige week vroeg of ik 'n saI°n was geweest. "et haastige schreden liep zij in de kamer en weer, zooals zij atlijd deed wanneer Mar iud opgewonden» Medegedeeld werd dat de buitenleden, wanneer zij in de plaats waar zij nu wonen, van een aldaar gevestigde vereeniging lid worden, zij nog 13 weken lid van deze ver- eeniging blijven en ondertusschen lid ge worden zijn m de plaats hunner inwoning, niermede ging de vergadering accoord. Het bestuur stelde voor om gezinsleden. welKc boven de 18 jaar komen, geen polis- kosten meer te vragen, waar dit reeds op de gezinspolis is betaald. Ook werd medegedeeld dat een contract werd afgesloten met de firma Met voor ziekenvervoei voor 40 cent per K M., zoowel bij dag als nacht. Niet werd overgegaan tot het stichten van een opera tiekas. Gevraagd werd wanneer een autobewijs voor vervoer var» een ziek lid noodig is. dri uitsluitend bij den secretaris, den heer Jn. Bruin te gaan halen. De auto-kosten mogen niet meer beloopen dan./ 10. 5 voor heen per luxe en 5 voor terug, zoo dit door den dokter noodig wordt geacht. In de kwestie Wolf werd den afgevaardig de machtiging gegeven te handelen zooals dit in deze vergadering is besproken. Uit het jaarverslag ontleenen wij. dat er in het jaar 1929 een aangename samenwerking was onder het bestuur. Drie bestuursverga deringen en 1 ledenvergadering werden ge- houden. Het ledenaantal is met 5 achteruit gegaan en was per 1 Jan. 1333 leden De ontvangsten bedroegen f 2178.13 w.o. f 1774,25 aan contributie. De uitgaven bedroegen f 2021.72, w.o. 1641.60 aan de ziekenhuizen voor verpleeg den en 167,30 aan vervoerkosten. Alzoo bedraagt het saldo f 156.41. Er zijn dit jaar 32 patiënten verpleegd met een aantal ligdagen van 561. In 1928 was het aantal patiënten 24, met 484 ligdagen Met den wensch dat dit jaar gunstig mag zijn voor de leden, eindigde dit 5de jaarverslag. De secretaris, de heer J. Bruin, werd dank gezegd voor het weergeven. Het financieel verslag werd gegeven vanaf 15 April tot 31 Jan. 1929 na de indienst treding van de nieuwe penningmeester De ontvangsten bedroegen 1912.47, waaronder 1774,25 contributie; de uit gaven 1756.06, waaronder f 1437 60 zie kenhuiskosten en f 166.80 vervoerkosten, saldo f 156.41, in kas 140.61, op de spaarbank 1580. Gevraagd werd aan ae kasnazieners ver slag uit te brengen, waarop deze mededeelden, dat alles in orde werd bevonden, waarna dank werd gebracht aan den penningmees ter. Als kasnazieners voor het volgend jaar werden benoemd de heeren L. Kalverdijk en J. de Jong met als reserve de heer H. Bakker Als bestuursleden werden herkozen de heeren P. J. Kat en J. Keizer met 20 stemmen. Aanwezig waren 21 leden. Voor de federatievergadering werden als afgevaardigde gekozen de heeren C. Borst en H. Bakker met als reserve de heeren J. Bruin en J. Ooijevaar. Waar de heer Bakker bedankte als afge vaardigde, kwam in zijn plaats de heer J. Bruin. Het bestuur deed voor de rondvraag nog de mededeeling dat bij geboorte in een gezin dat lid is van de vereeniging, de polissen niet meer op gehaald wordt, doch dat het be trokken lid zelf de jonggeborene op de polis kan bij schrijven, het bestuur laat dit dan volgens de burgerlijke stand, in de dag bladen vermelden. Bij de rondvraag werden door enkele per sonen vragen gesteld en opmerkingen ge maakt, welke door den voorzitter werden beantwoord. Beiden willei. verbetering: in de maat schappelijke toestanden, doch de eersten bezien het uit een ander standpunt, zij prediken niet den klassenstrijd. Er was geen gelegenheid tot debat. Daarvoor zijn de z.g. ontwikkelings avonden. EGMOND AAN ZEE. De inbraak bij den heer P. v. d. Pol. Het is de politie geiukt de hand te leggen op de vermoedelijke daders van den in braak bij den heer P. v. d. Pol. Het zijn Kr. Bl„ Jac. Z. en L. A. D„ allen alhier. De ge tuigenverklaringen zijn zeer bezwarend voor hen: desniettegenstaande hebben zij tot nu toe niet bekend. Cursus Reddingsbrigade m De Reddingsbrigade alhier heeft een cur sus voor „Eerste hulp bij ongelukken" geor ganiseerd in „Bellevue" op de Boulevard. De cursus wordt gegeven door dr. P. W. Schipper. Er waren vele gegadigden aanwe zig: slechts voor een beperkt aantal be stond gelegenheid den cursus te volgen. Velen moesten worden teruggestuurd. Veer tien deelnemers hebben zich opgegeven. BARSINGERHORN. De commissaris der koningin in Noord- Holland zal de inrichting tot verwerking van afgekeurd vee en vleesch in den kring Barsingerhorn. waartoe veertien gemeenten zijn toegetreden, op 10 Maart a. officieel openen. WINKEL. Door het P. E. N. is een aanvang ge maakt met het opmeten van alle percee- len in de gemeente, ter bepaling van het vastrecht. Zoowel de bebouwde gedeel ten als de buitenwijken en den Groet polder zijn hieronder begrepen. Het is zeer wenschelijk dat nu reeds zooveel mogelijk tot aansluiting wordt besloten, teneinde een zoo groot mogelijke voor ziening te krijgen. HEILOO. De laatste avond in dit seizoen van den Katholieken Kring was goed be zocht. Spreker was oud-kapelaan van Gaa ien te Amsterdam met het onderwerp: „Iets voor den tegenwoordigen tijd." De gevierde spreker behandelde de verbetering van levenspositie bezien door de katholieken en de sociaal-demo craten. „Het gaat mij evenals u, mevrouw, ook ik sta voor een raadsel", sprak Pohl peinzend. „Uw man haalt het geld, spreekt van aanwending ten bate van zijn gezin en verbergt het geld daarna zoo, dal niemand het flauwste vermoe den heeft waar of in wiens handen het zich be vindt. In elk geval ga ik nu dadelijk naar uw advocaat, om over alles met hem te spreken tenminste, indien het uw goedkeuring kan weg dragen". „Doe wat u goeddunkt, mijnheer Pohl, ik machtig u tot alles." Mevrouw Berner was weer rustiger geworden. „Tot alles, mevrouw?" vroeg Pohl langzaam en beteekenisvol, terwijl zijn vraag schalks klonk. „Aangezien u een vriend van mijn man waart en ook voor mij een vriend wilt zijn, ja daar om machtig ik u tot alles", antwoordde zij schertsend, en zij stond er zelf verbaasd over, dat ze, trots haar gedrukte stemming, zich liet meesleepen door den toon, dien Pohl aansloeg. „Er zal een dag komen mevrouw, dat ik mij zal veroorloven u aan deze woorden te herin neren", sprak Pohl en keek de mooie vrouw daarbij diep in de oogen, die met een li-htcn schrik zijn blik ontweken. Een oogenblik stond de slagvaardige vrouw verlegen, maar ook niet meer dan een oogen blik, want bemerkend dat Else den bezoeker nog niet had begroet, zei ze „Ik moet toch eens even gaan zien waar Else is; wil me dus een oogenblik verontschuldigen", sprak ze en ging de kamer uit. De verstandige bankdirecteur glimlachte. Hij begreep heel goed, dat Magda over dit kiesche onderwerp voorloopig niets wenschte te hoo- ren. Later kon hij er immers op terugkomen en iafi des te grondige:; BEVERWIJK. Rees Pruis. In gezelschap van Stel la Seemer en de pianist Willem Ciere trad Donderdagavond in Flora de bekende humorist Pruis op. Niet minder dan Kees Pruis was het optreden van genoemde Stelia Seemer. Ook zij wist de harten harer toehoorders te veroveren door hare eenvoudige liedjes. Kees Pruis gaf van het begin tot het ein de humor. LIMMEN. Het R.K. Ondersteuningsfonds „St. Jozeph'' hield gisteravond haar jaarvergade ring in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer S. Wokke Wz. open de, heette allen welkom en verheugde zich over het groote bc oek (er waren pl.m. 60 personen aanwezig). Hij bracht een woord van dank aan oud-pastoor Peeperkom en heette pastoor de Wolff welkom. Verder me moreerde hij het overlijden van den penning meester Louter, die 27 jaar die functie had bekleed. Daarop werd tot penningmeester ge kozen de heer S. Pepping Wz. Vervolgens gaf de voorzitter een uiteenzetting over de op 1 Maart in werking tredende Ziektewet, waar van hij mededeeling van het Kamerlid van de Bilt heeft ontvangen. Hij zeide dat we een scherpe controle kunnen verwachten, maar toch de vereeniging niet moeten opdoeken, al thans daar gevoelt het bestuur niets voor Al dus besloten. Uit het financieel verslag van de heeren Erkamp en van de Steen bleek, dat er een batig saldo is van 2720. De commissie stelde voor om niet meer uit te keeren dan 20 pCt. van het loon, dar» komt men niet in conflict met de wet. De voorzitter wilde dan ook niets weten van een voorstel-Zonneveld om 'n bedrag te fourneeren voor versterken de middelen. Spr. meende dat het binnen het raam der Ziektewet mogelijk was. De voor zitter zeide dat het bestuur het zou onder zoeken, doch men wenschte niet de wet te ontduiken. Bij de rondvraag, die weinig opleverde, dankte pastoor Wolff voor de hartelijke ont vangst en sprak den wensch uit dat de ver eeniging mag bloeien. Voorts gaf hij in over weging om voor den kleinen man een verze kering voor klein vee in het leven te roepen. Daarna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. De inventarisatie van stapelproducten op 15 Februari 1930 had den volgenden uit slag: 72 wagons rood, 54 wagons geel, 85 wagons Deensche witte, 27 wagons uien, 14 wagons peen totaal 252 wagons. Op 15 Dec 1929 was de hoeveelheid: 134 wagons rood, 84 wagons geel, 126 wagons Deensche witte, 40 wagons uien, 20 wagons peen, totaal 404 wagons. HEEMSKERK Ondersteuningsfonds „St. Lou- rentius". In verband met de per 1 Maart in te voe ren Ziektewet vergaderde Donderdagavond bovengenoemde vereeniging ter bespreking van enkele aangelegcnhede.!. Besluiten zijn niet genomen. ssa „Else is niet in huis, zij schijnt met Zernikow ergens in den tuin te zijn", met deze woorden kwam mëvrouw weer de kamer binnen. „Dan hoop ik uw dochter later te begroeten, want nu ga ik naar den advocaat en niet waar, mevrouw, de mededeelingen van Maurer heb ben toch wel uw wantrouwen jegens uw aan staanden schoonzoon opgeheven?" Mevrouw Berner schudde het hoofd. „Zoo lang ik niet met zekerheid weet, waar het geld is gebleven, blijft mijn verdenking bestaan". De toon waarop ze dit zei, was echter niet meer zoo vast, er klonk reeds twijfel in. De bankdirecteur nam afscheid met de be- logte na zijn bezoek bij Stern te zullen terugko men en wederom drukte hij zijn lippen op de welverzorgde vrouwenhand. Peinzend bleef mevrouw Berner alleen. Wat al gebeurtenissen stormden thans op haar aan! Haar levenswagen was tot nu over zulke rus tige geëffende wegen gegaan, geen hoofdbreken had haar gekweld en opeens was alles zoo an ders, zoo heel anders geworden. Het was begonnen met de liefde, die Else voor Zernikow had opgevat, constateerde zij. Ja, die liefde was voor haar een leelijke te genvaller geweest. Den rijken luitena Tomwitz, boven wiens naam de kroon met zeven parels stond, zou zij een vreugdevoller welkom heb ben toegeroepen dan den eenvoudigen inge nieur. Toen kwam de plotselinge dood van haar man en nu doken als akelige spoken reeds in de verte de geldzorgen op, want indien die honderd vijftig duizend mark niet werden te ruggevonden, dan stond dat voor de verwende vrouw gelijk met geldzorgen. Bij den huidigen rentestandaard zou het overgebleven geld nau welijks vijf honderd m»rk oer ®aand opbr.en- Het bestuur ging van de veronderstelling uit dat conflicten met de Ziektewet niet kon den plaats hebben, eenerzijds orarede Lou- rentius geen koninklijk goedgekeurde veree niging is, meer een ond»er onsje, en ander zijds meer een fonds is wat aangaande uit- keeringen als eene aanvulling den bij de wet geregelde overeenkomsten kan gerekend worden. De vergadering was in deze met het be stuur homogeen. GROOTSCHERMER. Ged. Staten van Noord-Holland verleen den vergunning aan J. Kieft Hzn. te Zuid en Noord-Schermer tot het in werking bren gen van een autobusdienst Groot Schermer Purmerend (alleen op Dinsdag). SCHOORL. Toen Vrijdagavond de Coöperatieve Boe renleenbank alhier hare jaarvergadering had belegd, was het al dadelijk te zien dat er wat bijzonders aan de hand was. Komen in gewone omstandigheden slechts mannelijke bezoekers naar deze jaarlijksche bijeenkomst, thans was ook de toevloed van dames zeer groot, was zijn oorzaak had in het feit, dat het bestuur aan de leden had doen weten dat ze dezen keer 'n vrouwelijke huisgenoote mochten medenemen. wijl heden de Bank haar 25-jarig bestaan feestelijk zou herdenken. Reeds dagen van te voren werd er over dit feest veel gesproken en was het standaard woord in veler mond: Kees Pruis, 't Was namelijk geen geheim meer, dat het bankbc- stuur het gezelschap, dat reist onder dezen naam, voor den avond had geangageerd. Toen eindelijk dan, nadat men bij den in gang de presentielijst had geteekend en naast de gebruikelijke stembiljetten ook een ge denkschrift, benevens een aantal bonnen voor vrije consumptie in ontvangst had kun nen nemen, ieder te prompt half acht zijn plaatsje in de feestelijk versierde zaal van de Roode Leeuw had ingenomen, nam de voorzitter, de heer S. G. L. F. van Fridagh, het wöord en opende de bijeenkomst voor be handeling van het zakelijke gedeelte van den avond. Spreker heette allen hartelijk wel kom, vooral de dames, en speciaal den heer D. Duin Szn., die tevens als bestuurslid zijn 25-jarig jubiluera vierde. Ook de heer Meijer, inspecteur van de Centrale Bank te Utrecht, kreeg een welkomstgroet, waarna spreker, aan de hand van een keurig gedenk boek, samengesteld door den kassier, de vele feiten van de 25-jarige bestaansperiode op de hem eigen aangename wijze naar voren bracht. De kassier, de heer Fl. Schermer, die op deze jaarvergadering steeds als algemeen secretaris fungeert, las de notulen, welke ongewijzigd werden vastgesteld en deed hier na mededeeling van eenige ingekomen stuk ken, felicitaties van oud-bestuurderen en be langstellenden. Hierna rapporteerde de heer D. Groen namens de financieele commissie, over de re kening en balans. Spreker adviseerde de ver gadering beide stukken goed te keuren, 't welk geschiedde. De rekening sloot met een eindcijfer van 684398.10 en de balans met 360593.82. Beide gaven bij 1928 weder een sterken vooruitgang. Een bedrag van 334833.50 aan spaargelden is bij de bank belegd, ter wijl bij de Centrale, naast een groot bedrag aan direct opzegbaar geld, ook nog een be drag van 80.000 op langeren termijn is be legd. De zaken gaan dus uitstekend vooruit. De winst werd aan de reserve toegevoegd, terwijl de heeren B. Haring, K. Leeuwen- kam en H. van Lienen tot leden der finan cieele commissie werden benoemd. De heer P. Bruin werd met 101 stemmen tot bestuurslid en de heer A. van der Wel met 95 stemmen tot lid van den Raad van Toezicht herbenoemd. De rondvraag leverde niets op. Hierna ging de vergadering over tot het meer feestelijke gedeelte. De voorzitter sprak een keurige feestrede uit en complimenteerde den heer D. Duin Sr. met zijn jubileum, hem tevens als herinnering twee mooie foto's in lijst overhandigende, één van de oprichters, en één van het nieuwe bestuur en Raad van Toezicht. De heer Duin antwoordde en dankte hier op in een keurig speechje. Hierna complimenteerde de inspecteur den heer Meijer, de vergadering, ook en vooral namens bestuur, Raad van Toezicht, direc tie en inspectie van de Centrale Bank in Utrecht. Spreker hield een lang, zakelijk en mooi betoog. Natuurlijk kwam er toen al, dank zij de vele dames, stemming in de zaal en was 't gen, berekende zij en haar oogen keken ont steld in de ruimte. De nette gestalte van Pohl dook voor haar op en zij herinnerde zich, dat haar man haar had verteld, dat deze zich een kolossaal vermogen had verwprven. Zijn welis waar niet groot vaderlijk erfdeel had hij reeds als jonge man door gelukkige beursspeculaties voortdurend doen toenemen en nu kwamen daar zijn inkomsten als bankdirecteur bij. Waarom zou Pohl eigenlijk nooit zijn ge trouwd? dacht ze. Hij heeft nog altijd een gunstig uiterlijk en was als jong mensch be paald knap. En plotseling stond haar den dag van haar eigen huwelijk voor den geest. Een paar dagen voordat zij met Alex Berner voor het altaar zou treden, stelde deze haar aan zijn vriend Pohl voor en duidelijk zag ze weer den warmen, bewonderenden blik, waarmede de jonge bankbeambte haar toen opnam. Mevrouw Berner ging langzaam, als gehoor zaamde zij aan den dwingenden wil van iemand anders, naar haar toiletkamer. Een trotsche glimlach plooide haar lippen. Nog altijd was ze mooi en in Pohl's oogen lag nog steeds de warme, bewonderende blik. Zij had het volkomen in haar hand zich voor altijd te vrijwaren tegen geldzorgen. Met welge vallen keek zij naar het beeld, dat zij in den spiegel zag; haar overleden echtgenoot, de ver dwenen honderd vijftig duizend mark, alles ver gat ze op dat oogenblik. Ze was nu eenmaal van een oppervlakkige natuur. Else bevond zich niet, 2ooals haar moeder dacht, met Zernikow in den tuin, want deze was toen in de Slotsteeg in gesprek met vrouw Rtter, die hem dc noodige aanwijzingen had verstrek^ znoals wij weten, om in de Ruyter's J applaus niet van de lucht, doch een waar feest werd 't, toen Kees Pruis, Stella Seemer en hun getrouwe Willem Ciere ten tooneele verschenen. Wat is er genoten. Daverende lach en die pe aandacht wanneer 't weer ernstig was, wisselden elkander af. We zullen dit gezelschap niet nader be spreken. Ze zijn hier in 't Noorden al meer geweest en hunne recenties zijn ons bekend. Laten we volstaan met dit eene: ieder was het eens, we hadden geen beteren kunnen en- gageeren 't Was een zeer gezellige en mooie avond en toen de voorzitter de bijeenkomst sloot en de bussen van De Jong de drommen men- schen huiswaarts voerden, was 't met recht, om bij Kees Pruis te blijven, de Nachtploeg. De Schoorlsche Bank heeft op waardige en mooie manier "t 25-jarig bestaan gevierd. BERGEN. Vervolg verslag algemeem vergade ring V.V.V. Desecretaris deed mededeeling van een reeks ingekomen en uitgegane stukken, wo.o. een schrijven, waarin om foto's verzocht wordt om deze in de derde klas coupé's van de Spoorwegen te plaatsen. Het bestuur zal hier op nog beslissen. Het bestuur had nieuwe gegevens verstrekt voor de samenstelling van folders, die door de A.N.V.V. in het buitenland verspreid wor den. Aan de A.N.V.V. was bericht, naar aan leiding van een schrijven van Cook's Reis bureau, dat het niet mogelijk is in het hoofd seizoen te Bergen aan Zee Engelsche fami lies, die pensions met badkamers verlangen, voor 4 a 5 per dag onder te brengen. In het schrijven was er op gewezen, dat wanneer zulks mogelijk was, het aantal gegadigde Hoi- landsche families zoo groot zou zijn, dat men in geen geval Engelsche families noodig had Ingevolge een verzoek van de A.N.V.V. had de secretaris zich bereid verklaard voor de verspreiding van ijsberichten van den Ijs bond zorg te zullen dragen. Aan Polygeen -waren nadere gegevens ge vraagd over de kosten verbonden aan het ma ken van een film van Bergen. Voorts waren tal van reclame aanbiedingen afgewezen. Aan den raad was het verzoek gericht om voor de nieuwe regeling van de Personeele Belasting Bergen in een hoogere klasse te plaatsen, ingevolge een besluit van een vroe gere algemeene vergadering. Van het gemeen tebestuur was bericht ingekomen, dat dit ver zoek ter zijner tijd behandeld zal worden. Verzoek om Bergen in een streeknet met Alkmaar op te nemen. Aan den directeur-generaal der Posterijen en telegrafie was het verzoek gericht om Ber gen telefonisch bij het kantoor Alkmaar op te nemen. Hierdoor zal het mogelijk worden, d.it men in Bergen, evenals te Alkmaar en elders nacht en dag zal kunnen telefoneeren en ooV des Zondags. De voorzitter deelde mede, dat er kans bestaat, dat dit verwezelijkt wordt, aan gezien er in Alkmaar een grootere telefoon centrale gemaakt zal worden. (Applaus.) Een verzoek om reclame te maken in een reisgids van de Ned. Spoorwegen zal nog nader overwogen worden. Voorts werd nog mededeeling gedaan van een gevoerde correspondentie met de Bouw en Bouwgrond Exploitatie Maatschappij Bergen aan Zee en met de gemeente, waarin wen- schen kenbaar gemaakt waren, die in het sei zoen door de gasten waren geuit. De ingeko men antwoorden van beide lichamen waren alleszins bevredigend. Op voorstel van de financieele commissie, die bij monde van den heer Krans rappor teerde, werd besloten de rekening over 1928 goed te keuren. Na een warm woord van aanbeveling door den voorzitter, die in het licht stelde, dat de rekening zoo omvangrijk was geworden, dat het zeer wenschelijk was een goed administra teur als de heer Krans in de financieele com missie te behouden, werd de heer Krans als zoodanig met 39 van de 45 stemmen herko zen. De heer Klomp werd met 38 stemmen van de 45 als bestuurslid herkozen Devoorzitter deelde nog mede, dat na een onderhoud met den waarnemend direc teur van het postkantoor er, door het aanstel len van een besteller verbetering was ge bracht in de lat? postbestelling. In het seizoen zal nog een besteller meer worden aange steld. (Applaus.) Hierna volgde een langdurige bespreking over een et houden bloemencorso, welk punt door den heer Klomp werd ingeleid. Van de aanwezigen stemden tenslotte 2*> voor het organiseeren van het corso, bestaan de uit de uitbeelding van het sprookje „Ala- din en de Wonderlamp", van welke uitbeel- huis toegang te verkrijgen. Hij had Else gezegd eenige papieren in zijn hotel in orde te moeten brengen en toen was het jonge meisje naar het schilderijmuseum gegaan. Die gang was haar een behoefte. In de directeurskamer was het, evenals altijd, leeg. De suppoost, wien tevens het toezicht over dit vertrek was opgedragen, was er zel den. Hij wist, dat daar nooit iemand kwam ona iets te stelen en veel belangstelling der vreem delingen voor de portretten der mannen, di# vijf en twintig jaar of langer directeur van het schilderijmuseum van Schneiditz-Steiningea waren geweest, bestond er niet. Wel keken zij bewonderend naar de oude, prachtige trap of naar de kostelijke schilderijen van een Frans Hals of Rembrandt en ging er eens een enkels naar de directeurskamer, dan bleef hij er maar kort. Door haar tranen heen keek Else naar ds trekken van haar geliefden vader. „Veel ts vroeg hebt u mij verlaten", iluisterde zij, „kon ik uw goede, trouwe hand nog eens op mij» hoofd voelen rusten, nog eens met u praten; ik had u nog zoo oneindig veel te zeggen". Want de koelheid, die zoo dikwijls van haar moeder uitging, belette haar deze met een warm woord, dat in haar hart opwelde, te naderen. Een lichte zucht ontsnapte haar. Vooral i» deze dagen was het zoo moeilijk met haar moe der om te gaan. Jegens Walter was zij bepaald onaangenaam, maar deze beheerschte zich, om dat hij Else liefhad en bleef gelijkmatig vrien delijk. Vandaag zou het haar vaders jubileumdag zijn geweest, maar nu was alles zoo naargees tig stil en de man, dien men had willen huldi gen, rustte voor eeuwig in zijn graf. (WordfjieryoJgdJ^.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5