Radif isch Weerbericht STER-TABAK A I II HUISELIJK DRAMAJTE LEEUWARDEN. DE NIEUWE REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK. Doumergue ontvangt de voor zitters van Senaat en Kamer. EEN BLOEDIG FAMILIEDRAMA IN MAROKKO. Een zoon doodt zijn ouders en zusters. "ïEN „POOLSCHE" LANDDAG IN POLEN. EEN WARME DAG IN NEW-YORK. Binnenland Een man steekt zijn vrouw een mes in het hart. Rechtszaken DE MOORDZAAK LANS. Stadsnieuws Marktberichten Woensdag 26 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De vreemde vrouw (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De roode cirkel (bo ven 18 jaar) 7.30 uur, Victoria Theater: Plicht (boven 14 jaar). 8 uur, Harmonie, feestavond Alkm. Poli- tiesportvereeniging. 8 uur, rem. kerk in het Fnidsen, lezing door ds. Houtvast over Ralph Waldo Emer son. Donderdag 27 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De vreemde vrouw (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De roode cirkel (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Plicht (boven 14 jaar.) Met spoed wordt te Parijs aan een oplos sing van de nieuwe kabinetscrisis gewerkt. Reeds te half tien ontving president Dou mergue hedenmorgen op het Elyssee de voor zitters van Kamer en Senaat. In den loop van den morgen volgen nog, zooals gewoon lijk, de voorzitters der verschillende Kamer- en Senaatscommissies en verschillende an dere vooraanstaande politici. De bevolking van Hillil, een plaatsje in de nabijheid van Oran, verkeert in hoogst opgewonden toestand door een bloedig fa miliedrama, dat aan vijf menschen het leven heeft gekost. Uit geldzucht viel de zoon uit een gezin van Marokkanen zijn vader aan en doodde hem met een schot door het hoofd. Hetzelfde lot trof de moeder en vervolgens sloeg hij zijn zeide zusters en een 2-jarig neefje met de kolf van zijn geweer dood. De misdadiger vluchtte en kon tot nu toe tog niet gevonden worden. Gisteren kwam het in de Poolsche Sejm tol zen heftig tumult, waarbij zoowel een afge vaardigde van de Poolsche soc partij als eer. afgevaardigde van het regeeringsbloc zwaar beleedigd werden. Toen eenige leden tenslotte met elkaar slaags raakten, werd de zitting door den voor zifter gesloten. Gisteren beleefde de stad New-York den warmsten dag, dien men sedert menschen- heugenis in de maand Febr. te New-York heeft gekend. De thermometer steeg tot 23 graden Celcius en bleef gedurende den gehee- len namiddag op 22Y, graden. Ook 's avonds was het nog zeer warm, zoodat vele menschen aan het strand baadden. VERMETELE DIAMANTDIEFSTAL. Voor een waarde van 10.000. Maandagavond is te Londen een vermetele (diefstal van ruwe diamanten ter waarde van 10.000 gepleegd door twee mannen die op de trap van een kantoorgebouw aan Hol- born Viaduct een jonge loopster aanvielen, met pakketten op weg naar het postkantoor om ze naar het buitenland te verzenden- De dieven ontkwamen in de menigte. ONTPLOFFING IN EEN ENGELSCHE MIJN. Drie dcoden, zeven gewonden. Tn een mijn bij Wath a/d. Dearne (Yorks- hire) is Maandagavond een ontploffing ge beurd waardoor een aantal mijnwerkers kwetsuren opliepen. Eenigen hunner worden nog vermist. Volgens een Reuterbericht werden er drie mijnwerkers gedood en zeven gewond bij de ontploffing in een mijn te Wath a/d Dearn. Vier der gekwetsten hadden ernstige brand wonden. FEISAL EN IBN SAOED. Samenkomst op Britsch oorlogsschip. Zondag heeft aan boord van een Britsch oorlogsschip in de Perzische Golf de aange kondigde ontmoeting plaats gehad tusschen koning Feisal van Irak en koning Ibn Saoed van den Hedjaz. Zij omhelsden elkaar harte lijk en besloten hun oude veeten te vergeten. De Britsche Hooge Commissaris in Irak was tegenwoordig bij de conferentie, welke ten doel had de misverstanden tusschen hun lan den uit den weg te ruimen. Een Britsch watervliegtuig, dat bij het oorlogsschip, de „Lupin", daalde, bracht de beste wenschen van de Britsche regeering over voor het resultaat der samenkomst. Er werd overeenstemming bereikt ten aan zien van het vestigen van betrekkingen van goede nabuurschap en de regeling van be staande moeilijkheden Na de conferentie keerden de beide konin- gen naar hun hoofdsteden terug. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA TERUG. Onder groote belangstelling, zoowel op het perron ter weerszijden van de Koninklijke wachtzaal als in de Rijnstraat, waarin het achtergedeelte van de wachtkamer uit komt, zijn de koningin en prinses juliana en de da- nies en heeren die hen vergezeld hebben, na een verblijf van drie weken te Oberstdorf, gistermiddag 4.38 per Staatsspoor in de re sidentie teruggekeerd. De koningin en prinses Juliana werden bij het uitstappen met luide hoera's begroet. Prins Henorik en zijn zuster, de groother togin van Oldenburg, waren ter begroeting aanwezig. De koningin en de prinses zagen er uitste kend uit, met door de zon gebruind gelaat. Na enkele oogenblikken in de wachtzaal vertoefd te hebben begaf het koninklijke gezel schap zich naar buiten, waar zij in de Rijn straat levendig werden toegejuicht. In een halfgeopende auto reden de koningin de prins, groothertogin en prinses Juliana naar het paleis van de koningin-moeder aan het Lange Voorhout, waar koningin Emma een thee aanbood. Later werd naar het koninklijk paleis in het Noordeinde gereden. STAKING GRONDWERKERS. Met betrekking tot de staking bij de kanaal- werken om Groningen wordt gemeld, dat een bespreking is gehouden tusschen de aanne mers, een ingenieur en een opzichter van den provincialen waterstaat en den heer Klein, vertegenwoodiger van den modernen bouw vakarbeidersbond. Er is geen overeenstem ming bereikt. Vijftien Friesche grondwerkers hebben zich bij de staking aangesloten, zoodat deze nu 85 personen omvat. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Een doode Gisterochtend werd ten huize van het echt paar S. te Winterswijk niet opengedaan Na dat de politie gewaarschuwd was verschafte men zich toegang en zond de vrouw dood op bed erf de man bewusteloos op den grond. Het bleek dat zich door losraken van een kachelpijp kolendamp verspreid had. Men hoopt S. in leven te kunnen houden. Het echt paar was nog pas enkele weken gehuwd. HET ONDERZOEK VAN ZIEKE PAPEGAAIEN. Een laboratorium in Rotterdam geopend. In een gebouwtje aan den Mathenesserdijk te Rotterdam is een laboratorium geopend, waarin de bekende bacterioloog van de Rifks- resuminrichting aldaar, dr. B. J. C. te Hen- nepe, het onderzoek van zieke en gestorven papegaaien zal leiden. Zoodra aan dr. te Hennepe het onderzoek van verdachte geval len van papegaaienziekte was opgedragen heeft hij omgezien naar een geschikt gebouw, dat zoo geïsoleerd mogelijk moest liggen, met het oog op het besmettingsgevaar. In over leg met den gezondheidsdienst en den wo- ningdienst is toen onmiddellijk naar een ge schikt gebouw gezocht en Vrijdag werd dit aan den Mathenesserdijk gevonden. Binnen een etmaal werd het vervallen en voor sloop bestemde gebouwtje in orde gebracht en Za terdagmiddag kon dr. Hennepe reeds zijn onderzoek van een gestorven papegaai aan vangen In de laatste dagen werden door dezen bacterioloog reeds twee zieke pape gaaien onderzocht, maar verdachte verschijn selen zijn niet gevonden. Hedenmorgen ontstond ruzie tusschen het echtpaar S. Kuipers, wonende aan de Romkenslaan te Leeuwarden. De twist liep zoo hoog, dat de man een kort slagersmes greep en zijn vrouw een steek in het hart toebracht, waarna zij onmid dellijk overleed. Hierna sloeg de man de hand aan zich zelf. Ernstig gewond werd hij naar het Stadsziekenhuis vervoerd. De politie heeft de zaak in handen. De ongeveer 35-jarige D. Zandstra, de ge stoken vrouw, was moeder van twee kinderen. Nadere bijzonderheden. Omtrent den doodslag, die hedenmor gen in de Romkenslaan te Leeuwarden heeft plaats gehad, vernemen wij nog het volgende: De vrouw, de 39-jarige Dirkje Zand- stxa, was eenige dagen weg geweest. Toen zij bij haar man, den woonwagen bewoner S. Kuipers terugkeerde, ont stond oneenigheid. Vanmorgen heeft de man, zonder dat de buren iets bemerkt hebben, de vrouw met een kort slagers mes doodgestoken. Het 7-jarig dochtertje van Kuipers kwam piotseling bij een der buren, J. Feenstra, binnenloopen mst de mededee- ling, dat vader en moeder elkaar hadden doodgestoken. Feenstra ging daarop kij ken en vond den man en de vrouw in het huis waar zij slechts sinds eenige dagen woonden, op den vloer liggen. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon bij de vrouw slechts den dood constatee- ren. De man was ernstig aan de borst gewond. Hij is naar het ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is niet levens gevaarlijk. DE VEILIGHEID IN ONZE MUSEA. Gistermiddag bezocht de minister van On derwijs, K. en W., vergezeld van den chef der afd. K. en W., de heer P. Visser, het Mau- ritshuis, waar hij zich door den directeur, prof. Martin de in dit museum genomen vei ligheidsmaatregelen heeft laten uiteenzetten. DE DEMPING VAN HET ROKIN. Door drie bestuursleden van den Bond van Bedrijfsautchouders in Nederland is vanmor gen ten stadhuize te Amsterdam den wethou der van Publieke Werken een petitionnement overhandigd met het verzoek te besluiten het Rokin te dempen. Medegedeeld werd, dat ruim 10.000 handieekeningen waren verkre gen. Indien er meer tijd zou zijn geweest, zou den zeker nog meerdere personen eveneens geteekend hebben. De wethouder, Dr. Abra hams, zeide, dat dit petitionement gaarne in ontvangst werd genomen, waar het hem zeer welkom is en hij hoopte, dat het zijn uitwer king niet zou missen. BRAND TE ENSCHEDE. Vannacht werd brand ontdekt in perceel Beumngstraat 5 te Enschedé, waarin geves tigd is het manufacturenpakhuis van de firma M. van Zuiden. Aanvankelijk trachtte men het vuur met emmers water te bluschen, doch deze pogin gen faalden. Weldra stond het heele perceel in lichte laaie. De brandweer slaagde er in den brand tot dit perceel te beperken. De scha de wordt door verzekering gedekt; de oorzaak is onbekend. BIESBOSCH-BEPLANTING. 700 schoolkinderen zullen in Maart a.s boomen planten langs de wegen in den nieu wen Biesboschpolder. Op den eersten dier plantdagen nl. Maandag 10 Maart zal oud minister" Kan de kinderen toespreken (vervolg van de zitting van gister). Twintig jaar geëischt. Na de schorsing werd het getuigenverhoor voortgezet. Getuige Regeer beweerde het licht van boven te hebben zien komen. Getuige C. A. 't H a r t, ondefwijzer, ver klaart, dat getuige Regeer bij hem op school is geweest. Hij acht de waarnemingen van het meisje niet betrouwbaar, ze fantaseert, maar dat ze bewust liegt, gelooft getuige niet. Mevr. Landsmeer, de mevrouw van getuige Regeer, verklaarde, dat het meisje den morgen na den moord reeds het verhaal, als hier verteld, heeft gedaan. Getuige gelooft dat het meisje waarheid heeft gesproken. De president: Wist het meisje toen al van den moord? Getuige mevr. L a n d s m e e r Ik zei haar, dat er een moord was gebeurd, en toen kwam haar verhaal. Getuige F W e t z e 1, van de fa. v. d Heuvel, is op den avond van den moord om ongeveer 7 uur naar kantoor gegaan Het hek was als naar gewoonte gesloten. Nauwe lijks op kantoor heeft hij hooren loopen door 2 personen. Dat kan ten hoogste 10 minuten over 7 zijn geweest. Hij heeft dien avond even met iemand in de gang staan praten. Getuige heeft achter de deur van het pand van de Haas, links van den paal van de trap,- een bloedplas gezien. Die plas had een paar d.M. doorsnee. De president: Dat komt dus uit met alle getuigen, behalve getuige Bieling. Getuige W e t z e 1 gelooft dat wat getuige Regeer vertelt, onmogelijk is. Getuige S. S. de Korte verklaart er bij te blijven, dat juffrouw Lans den sleutel bij hem is wezen halen te 5 minuten voor 7. Tien minuten later ten hoogste is hij gaan opbellen. Getuige C. W. G. Lans verklaart kwart over 7 pas bij de zaak van haar vader te zijn gekomen. De president: Dan zou er volgens u een half uur verloopen moeten zijn tusschen uw thuiskomen en uw aankomen aan de zaak. Kan getuige de Korte zich dan vergissen? Over het verschil in tijd m de verschillende verklaringen wordt nog eenigen tijd door gepraat. De conclusie is, dat de vergissing bij den getuige d e K o r t e moet liggen. Getuige de Korte blijft evenwel die mo gelijkheid van vergissing ontkennen. E>e agent Timmers had of 7 u. 15 min. de eerste boodschap aangenomen. De president: Dat is voor het eerst, dat u dit zegt. U hebt dat in uw proces verbaal niet gezegd. Getuige J. L. P. Scheffer heeft op den avond van den moord van 5 tot 7 bij van den Heuvel gewerkt. Hij is telkens in dien tijd herhaaldelijk buiten geweest. Maar hij heeft er niemand gezien en heeft ook niet met zijn collega Hartman staan praten. De lamp in de gang brandde, de flesschen, die hij telkens moest halen, stonden voor den ingang van de zaak van de Haas, niet op de door ge tuige Regeer aangewezen plaats, waar 2 mannen zouden hebben gestaan. Getuige K. A. Dijkers weet zeker dat in zijn loods, uitkomende op de gang op den avond van den moord niet gewerkt is. Getuige H. J. Alers heeft op den avond van den moord tot 8 uur in de zaak van v. d. Heuvel gewerkt. Even voor half acht heeft hij van den moord gehoord, toen een knecht hem zei, dat er iets met Lans was gebeurd. De lantaren in de gang brandde dien avond, getuige zelf had ze aangestoken. Getuige W. C. K a p t e i n had twee man nen op den hoek van het Boslar.d gezien, een ervan had veel van v. O. Dat moet om kwart over 6 geweest zijn, misschien 5 minuten later. Getuige J. C. Moerland heeft Kaptein op den moordavond gezien te ongeveer half 7 op de Admiraliteitskade. Op nadere vragen van de verdediging en van den president zegt getuige Kaptein de twee mannen zóó te hebben gezien, dat de één stilstond en de ander naar hem toe ging. Ze gingen samen weg. Getuige C. Brons, agent van politie, wordt niet gehoord. Ook van het hooren der overige getuigen wordt afgezien. Het O. M. aan het woord. De ambtenaar van het O. M., mr. J L. de Visser, zal slechts weinig toevoegen aan het uitvoerige requisitoir door hem in Oc- tober 1.1. gehouden. Hij handhaaft alles wat hij in zijn rede van 26 Oct. heeft betoogd. Daarop besprak hij het tusschenvonnis. Spr. concludeerde, dat het naar voren brengen van twee bepaalde personen vol komen is mislukt. Spr.'s meening over het bloed op vest en broek gevonden, is niet al leen door het nadere onderzoek bevestigd, doch eer versterkt. Op grond daarvan persis teert hij bij zijn eisch, veroordeeiing van ver dachte tot 20 jaren gevangenisstraf. Pleidooi. Na een kleine schorsing hield mr. Fr. A. K o k o s k y zijn pleidooi. Hij wees er o.m. op, dat de meeningen der deskundigen zoo verdeeld zijn, dat leeken er absoluut geen conclusie uit kunnen trekken. Hoe kan men achteraf zeggen, dat Van O. het bloed aan schoenen en kleeren niet heeft gekregen door het trappen in bloed toen hij des avonds te 10 uur in het donker! aan het moordpand kwam, waar overal bloed lag Ik weet niet of Van O. de dader is. ver volgde mr. Kokosky, maar ik moet erkennen, het bewijs is niet te leveren. Zeker, er is een vonnis te construeeren tegen dezen verdachte, doch op zoo lichte aanwijzingen zal Uwe rechtbank geen vonnis wijzen en laat Uwe rechtbank, indien zij inzake den moord geen veroordeelend vonnis kan vellen voor de malversaties hem niet extra grijpen. Houdt rekening met het gioote leed htm reeds aan gedaan. Driemaal is hij voor de instructie geweest. PI. verzocht zijn cliënt vrij te spreken. In zijn repliek verdedigt de officier van Justitie, mr. De Visser, de politie en justitie, die geen moeite gespaard hebben om licht te verschaffen. Blunder op blunder hebben po litie en justitie gemaakt volgens den verdedi ger en al zijn er fouten gemaakt dan zijn er toch de bloedvlekken op de kleeren van Van O. "Gdat de verdediger nog het woord had I gevoerd, werd de zitting om kwart over zeven gesloten, en de uitspraak bepaald op 1 Maart a.s. des voormiddags om 10 uur. MET EEN KANON-GEWEER OP EEN WEILAND De Hooge Raad wees arrest inzake het be roep van den officier van justitie te Middel burg tegen een beslissing van de rechtbank aldaar, waarbij in hooger beroep was vrijge sproken een verdachte, die terecht had ge staan wegens overtreding van de jachtwet. Hij zou n.1. onder Veere op een stuk weiland geloopen hebben met een kanongeweer. De Hooge Raad heeft dit beroep van den officier van justitie niet ontvankelijk ver klaard op grond dat hier een zuivere vrij spraak was gegeven, aangezien uit het bestre den vonnis niet bleek, dat de rechtbank aan het woord „kanongeweer" een andere beteeke- nis zou hebben toegekend dan de wet daaraan hecht. Zulk een geestdrift werkt aanstekelijlc! Wie vroeger een pijp rookte uit sleur zal na kennismaking met enthousiast uitroepen: „Ik wist niet dat or in een pijp Ster-tabak zulk een wereld van genot verscholen lag!" CORRESPONDENTIE. Voor de uitvoerige opgave van de verpach ting van staanplaatsen voor diverse kermis vermakelijkheden was heden geen plaats. Wij bewaren deze dus tot ons volgena nummer. Red. Alkm. Crt. „aar waarin, wr,ic« indenmti;8(j Medegedeeld door het Kon. Nederi u Instituut te De Bildt Met Verwachting, geldig tot den avond van <v» Februari Meest matige, Zuid-Oostelijke wind- t»-, bewolkt tot betrokken; waarschijnlijk' regen; iets zachter. J JK in geslaagd is om volgens aanwijzingen van den heer v. Os in vier maanden, alhier geheel nieuw pand te doen verrijzen, dat zoo P. G. J. JUNG f. Gisteravond overleed te Heiloo, na 'n korte ongesteldheid van 14 dagen, in den leeftijd van 48 jaar, de heer P. G. J. Jung lid van de firma Jung en v. d. Hoek. Sinds 1921, het jaar van oprichting der firma, slaagde de firma er wel in de ge- wenschte uitbreiding aan haar zaak te geven Het was den heer Jung een groote levens voldoening, toen hij het vorig jaar de ope ning van de nieuwe zaak in een eigen pand mocht beleven. Voorheen was de firma steeds gevestigd geweest in het pand van de vroe gere uitgeversfirma Otto de Waal. De samenwerking tusschen de firmanten, was steeds buitengewoon vriendschappelijk, zoodat het verscheiden van den heer Jung, voor den heer v. d. Hoek niet alleen betee- kent het verliezen van een eminenten com pagnon, maar tevens van een goed vriend. Voor de familie, de heer Jung laat een weduwe en vier kinderen achter, is het vroege verscheiden een haast onoverkoomlijke slag. In het Alkmaarsche vereenigingsleven nam de heer Jung vele jaren een vooraan staande plaats in. In onze omgeving behoorde hij tot de voor vechters van de lichamelijke opvoeding der jeugd. Voorts was hij consul van de A. N. W. B., in welke kwaliteit hij voor twee jaar nog zijn organisatietalent toonde bij de ont vangst van de algemeene vergadering van de A. N. W. B. alhier. Vele jaren was de heer Jung bestuurslid van de Alkmaarsche Gymnastiekvereeniging „Kracht en Vlug heid" en van den „Turnkring" voor Alkmaar en omstreken en wat hij op dit gebied deed, niet alleen voor de gymnastiekverenigingen maar ook voor Alkmaar, weten zij die hem op dit gebied werkzaam hebben gezien. In zijn jeugdjaren was de heer Jung ook één van de ijveraars onder de Vrijzinnige jongeren. Sinds de heer Jung voor een paar jaar een operatie had ondergaan, moest hij, die een bewegelijke geest bezat doch geen sterk li chaam, zich wat meer in acht nemen .en was het hem, mede omdat de zaak steeds meer voortdurend zijn persoon opvorderde, niet mogelijk zich zooals vroeger voor het ver eenigingsleven te geven. Wat hij voor de lichamelijke opvoeding van de jeugd deed, is echter van dien aard, dat men hem daarom niet spoedig in Alk maar zal vergeten. De teraardebestelling heeft Vrijdagmid dag plaats om 3 uur op de Algemeene Be graafplaats alhier. EERVOL ONTSLAGEN. Op verzoek is eervol ontslagen, met dank voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten, met ingang van 17 Maart a.s., mr. D. van Houweninge, als president der arron- dissements-rechtbank alhier. LICHT OPL Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.05 uur licht OP- HEROPENING ZAAK. De heer Otto van Os, eigenaar v^i het bekende kleedingmagazijn aan de I- 189, heropent morgenavond zijn geheel na-r dé eischen des tijds ingerichte zaak. Wij namen heden een en ander in oogen- schouw en konden constateeren, dat de aan nemer, de heer Verberne alhier, er volkomen een wel uiterlijk, "als innerlijk aan'de'V*VtPu?" eischen voldoet. lellen De hooge gevel, opgetrokken in teakhout en Napoleonmarmer maakt een solide indruk en maakt het tevens mogelijk over een goede dagbelichting in den winkel te beschikken Door de verbouwing is als het ware een geheel nieuw pand tot stand gebracht Aan de straat heeft de heer v. Os de beschikking gekregen over twee vier-meter diepe etalagef waarvan de achtergrond geheel door trinW is afgesloten. Achter de etalage's bevindt zich de win kei, die een diepte heeft van 10 meter en een hoogte van 4.50 meter. Wij stonden werkelijk verbaasd over den enormen voorraad costuums, doch de heer Van Os verzekerde ons lachend, dat dit nog slechts een deel van zijn voorraad was, aam gezien in het boven den winkel gelegen ma- gazijn een veel grootere voorraad aanwe- zig was. Dat het in Alkmaar mogelijk is er dergelijke voorraden op na te houden wijst op een omzet, die men bijna niet mogelijk acht. De heer Van Os verzekerde ons, dat hij dit alleen wist te bereiken, doordat hii goede confectie-costuums, geschikt voor bijna alle figuren, verkoopt en bovendien het Ame- rikaansche systeem heeft ingevoerd, dat hij voor figuren waarvoor hij geen confectie heeft, tegen denzelfden prijs het gewenschfe costuum levert, waardoor hij, doordat hij de beschikking heeft over een uitnemende cou peur, in staat is. Aan den winkel grenst een ruime paskamer van 6 meter diepte, die iets minder hoog is, waardoor het mogelijk is, om ook van deze zijde de gewenschte dag. belichting in de zaak te krijgen. Ook het sanitair in deze zaak is tip-top in orde, terwijl de avond-belichting uitstekend kan worden genoemd. De heer Van Os was zoowel over den aannemer, den heer Verberne, als over den heer Kuier, die de electrificatie en het sani tair verzorgde, als over den heer K. v. d. Poll, die het schilderwerk uitvoerde, ten vol* le tevreden. Wij twijfelen er niet aan of de heer Van Os zal ook tevreden zijn over den vooruitgang in zaken, die het gevolg van de zen verbouw zal zijn, omdat hij 't devies van den zakenman, „steeds voorwaarts" heeft begrepen. Wie in zaken is heeft er voor te zorgen, dat zijn zaak zich steeds door bloei ken merkt en kan dit mede bereiken, door zijn zaak aan te passen aan de eischen van den tijd. De heer Van Os bewijst, dat hij dit heeft begrepen. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Jacobus Dirk Landman en Johanna Adri ana van der'Waal. GEBOREN: Neeltje d. v. Coenraad Engel en Maria van Vegten. Catharina Fraulina d. v. Cor- nelis de Ruiter en Jacoba Otten. OVERLEDEN: Gerrit Sander Grobben 53 jaar. Elisabeth Winder gehuwd met Leonardus Stuijfbergen, 75 jaar. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Febr. 1930. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 2785 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Febr. 1930. Langend ijker Groentenveiling. Peen 1.40—1.60; Roode Kool 4.208.60; Gele Kool 3.80-/ 7.70; Deensehe Witte Kool 1.102; Uien 0.70-/ 1.20; Grove Uien 1.301.60; Drielingen 1 1.20; Grove Uien 1.30—1.60; Drie lingen 1—1.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 6200 K.G. Peen; 117000 K G. Roode Kool; 116000 K.G. Gele Kool; 60.000 K.G. Deensehe Witte Kool; 14600 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 25 Febr. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de kool 4—7.SO; Witte Kool 0.60- 2.10; Gele Kool 5—8; Uien 0.40- 0.75. NOODRSCHARWOUDE, 25 Febr. 1930- Uien 0.70—1.30; Drielingen 0.60; Nep 090; Grove 1 40-/ 1.70; Peen 0-70— 1.40; Peen (kleine) 0.90—1; R«>« Kool 4.40—3 8.30; Gele Kool 6.10—J o, Deensehe Witte Kool 0.90—2.20, alle» per 100 K.G. v r Aanvoer: 16500 K.G. Uien; 14200 KG- Peen; 270000 KG. Roode Kool; 77600 K.G Gele Kool; 217800 K.G. Deensehe witte Kool. v WARMENHU'ZEN, 25 Febr. 1930. Roo de Kool le s. 5.30—9.10; Roode Kool-» s. 4.00—8.30; Gele Kool les. J 8.70; Gele Kool 2e s5.80-7; w»« Kool le s. 1.30—2.10; Witte Kool 2e o.OO—1.20; Drielingen 1-60; uien 1.601.80; Grove Uien 1-50 J 1- Peen 1.50; Bieten 1.70—1-80- Aanvoer: 106625 K.G. Roode Kool; 13 KG. Gele Kool; 49700 K.G. Witte Kooi. 5125 K.G. Uien; 1000 K.G. Peen; 600 k.u Bieten. COOP. CENTRALE EIERVEILJNÜ- PURMEREND, 25 Febr. 1930. (WedMW Afdeeling eieren. 47722 stuks Lende 5.40-7 5.70 en 120083 KiPP^f® waarvan de prijzen als volgt: 70—86 77.50; 65-66 6.5O-f 6.80, W 64 6—6.50; 60—62 5.30-/ 5-gj. o 59 5.20—5.60; 56-57 5-7 5-50. *T- 55 4.90—5.30' 50—52 f 4.7O-/ 6, 49 4.50-/ 4.80. 60- Afdeeling Pluimvee. Oude Kippen 3; Oude lianen 1.40-/ 2-20; Jonge nen 1.30—2.20 per stuk. Per KG» jq Kippen 0.90—0.95Jonge Hanen 1.55,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2