Verstelnaaister, Winkeljuffrouw Dagmeisje werkster r Kruideniersbediende TEXAS SICAREM PASCHEN Kapvaarzen, Groot Winkelhuis Versche Eieren iiiimi: Tweede Meisje IKMAID Halfwas of Bakkersknecht a iler op den naam Net Meisje BOVENHUIS saai 11 oniiig' FiimaOEWIMBROERS, Broedmachine, Het Bal-MasquÉ van T. 0. P. CAFE „BONTE KOE" tftrandérjlfeiifei HUGA HORLOGES Hdvertentiën Winkeljuffrouw, Koopers en Verkoopers, Huurders en Verhuurders Woning Bureau West-Friesland Ad. B. W. H. Kieinschmidt, Vraagt de hoo^fjjrie TEXAS De nimmer geëvenaarde Qualiteiten. viert men met eieren. Bij de thee een fijne Bonbon in eivorm, gevuld met heerlijke chocoladecrème V E K IA oor te KOEDIJK 111ET «loor Namens den eigenaar W. VAN SCHAIK :zaadmakkt 94: Hifscvoort 35. Een dol-amusante T. 0. P -avond. Heden overleed, na een icbrte ongesteldheid, mijne geliefde Echtgenoot JACOB BESSE Dzn., in dea ouderdom van 78 jaar. A. BESSE—ROL. Akersloot, 2 Maart 1930. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 5 Maart des namiddags 2 uur. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Me*, de Wed. H. KUIJPER, geb. ZWALUW, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Uit aller naam, A. WIJNBERG. M. WIJNBERG— KUIJPER. Alkmaar, 2 Maart 1930. Kanaaldijk 16. De teraardebestelling zal plaats hebben e.k. Woens dag op de Alg. Begraaf plaats te Schoorl, vertrek sterfhuis nam. 1 uur. B. z. a. flinke liefst aan huis. Brieven onder letter B 711 bureau van dit blad. Het bestuur der afd. Alk maar van den Ned. Bond van Personeel inOverheids- dienst vervult den treuri- gen plicht kennis te geven van het plotseling over lijden, na een vreeselijk ongeval, van den heer MAART N KRUITHOF. Dat hij ruste in vrede. Namens het afd. bestuur, J. J. SCHERMER, voorz. J. J. WITTENBERNS, secretaris. Allen, die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of goederen en waarden onder zich hebben, behoorende tot de nalatenschap van- of in het bezit zijn van borgstellingen geteekend door nu wijlen den heer SIMON KROON, laatst zonder beroep, gewoond heb bende te Alkmaar en aldaar overleden 6 December 1929, worden verzocht daarvan op gave, betaling of afgifte te doen ten kantore van Notaris C. L. VAN DEN BERGH te Schagen. vóór 10 Maart 1930. B. z. a. nette 't liefst in banketzaak. Brieven letter A 710 bur. v. d. bl. i GEVRAAGD, niet beneden 18 j HERM. DE HAAN, Langesti. 23. Gevraagd zoo spoedig mogelijk wegens ziekte van het tegen woordige flink zelfstandig U ed kunn. naaien en strijken. Niet ouder dan 25 jaar. Zonder goede getuigen onn. z. a. te mei- Adres: Mevr. NIEMAN, Stolberg- straat 20, Haarlem. FLINK NET gevraagd door Mevr. MOURIK, Spoorstraat 15. NETTE gevraaqd 2 maal per week van 8>* tot iZ% uur. J. LIND Hz., Mient 10. EEN FLINK gevraagd, P.G., voor de huishou ding en genegen in den winkel behulpzaam te zijn. Adres WESTERWEG 20. of AANKOMEND BEDIENDE gevraagd, genegen alle voor komende werkzaamheden te verrichten. P. J. BORST, Bergen. Voor loop- en winkelwerk kan geplaatst worden, goed kunnen de fietsen bij OBER, Langestraat 20. GEVRAAGD FLINKE gemengde zaak. S. LEKKERS, Heer-Hugo- waard Zuid. en van HUIZEN, ZAKEN BEDRIJVEN wenden zich tot het Tel. 1136, Geestereingel 17. RINGERS gevraagd voor ie mergennren. GEESTERSINGEL 27. Prijsopgave gevraagd van Zwolle naar Alkmaar op 31 Maart a.s. groote auto. Adres J. KOOMEN, Juliana- straat 13, Zwolle. TE HUUR GEVRAAGD een flink met vrijen opgang in 't centrum der stad. Brieven onder letter C 712 aan het bur. v. d. blad. TE HUUR ^ZVRAAGD doo:- Rijksambtenaar tegen 1 April a.s. een in of bil Alkmaar. Huurprijs 350—500. Brieven onder No. 500 Boek handel Fa. H. TULP, Zwolle. TE KOOP wederom eenige mooie eerste gekalfd hebbende of op kalven staande, bij GEBR. VREE BURG, kweekerij 't Woud, Ber gen N.-H. en WOONHUIS te hr.nr of te koop, Langestraat, Alkmaar. Huurprijs 35 per w. Brieven onder letter D 713 aan het bureau van dit blad. 5 2 ets. GEVRAAGD een Gem. Zit-Slaapkamei* of k.eine woning, door juffr. niet 3 scnoolg. kinderen. Huurpr. 3 a 4 per week. Brieven onder letter IJ 708 bur. v. d. blad. BERGEN AAL* ZEE. Gem. te huur gevraagd voor 1 w eken, tusscher 15 Juli1 Sept. voor 6 pers. Br. fr. leti T 86 Adv, Bur. Rokin 81, Amsterdam. TE KOOP een zoo goed als nieuw e 7C eieren, werkt prima. J. tRAS, Kwakelpad 9, Alkmaar. Tevens kippen te koop gevraagd. treft vermoedelijk geen schuld, daar hij, vol gens zijn verklaring, plotseling voer tcn weetal wielrijders moest uitwijken en zoo doende met het hek in aanraking kwam De aangebrachte schade zal vergoed worden. Een zekere J. H., wonende te Noord- Scharwoude, werd Zondagavond omstreeks 81/. uur, door anderen personen door de ruit van den banketbakker A. B., aan de Laat, ge duwd, met het gevolg, dat hij een bloedende •wonde aan zijn hand bekwam Hij is aan het Bureau van Politie verbonden. De laders zijn tot dusver onbekend geb'cven. Omstreeks 1 uur Zondagnacht had een vechtpartij plaats aan de Frieschebrag tus- schen meerdere personen uit buitengemeenten. In verband hiermede werden door de politie een vijftal „buitenlui" aan het burèau ge bracht, die daar ter kalmeering eecgen tijd hebben vertoefd. Nadat de gemoederen wat afgekoeld waren zijn zij een voor een weder naar huis gestuurd EEN MOOI SUCCES. Op de groote voorjaarsbloemententoonstel ling, 28 Februari, 1 en 2 Maart te Beverwijk gehouden, onder auspiciën van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, beh?alde de „Bloemenveiling Het Centrum" te Bever wijk de hoogste onderscheiding (zilveren be ker der gemeente Beverwijk) voor de mooiste collectie tot het welslagen der tentoonstelling. Men verzoekt ons te melden dat dheer A Haakman, bloemist alhier, de geheele verzor ging voor deze collectie, die uit een 60-tal bloemstukken van hyacinthen bestond, op zich had genomen. Tevens ontving de heer Haakman een extra prijs van de jury als ar rangeur. Bal-masqué!Carnaval! Die twee hooren bij elkaar. Zonder het eene is het andere onmogelijk, onbestaanbaar. En toch kennen we hier liet carnaval niet, zooals dat in het Zuiden van ons land ge vierd wordt. We hebben hier geen optochten door de straten, we hebben hier geen jolende pwnigte, die des middags en des avonds een neele stad op stelten en in 'n feestroes brengt. We hebben hier alleen het bal-masque. Maar dat is dan ook tip-top voor elkaar. Het bal-masqué. We behoeven eigenlijk niet te zeggen, wat zoo'n bal zeggen wil. Men komt om te dansen met een masker voor. Maar dat zegt niet genoeg, 't zegt eigenlijk niks. Wat moeten we dan zeggen? We zullen even een kijkje nemen inde Harmonie, zooals ciie er Zaterdagavond uit- zag. li 3 waai' honderd gekleurde lampjes ver- ichten de groote zaal van het gebouw; vijf nonderd meter guirlandes van o en neg r oen ngcren langs de muren, aan het plafond. Knusjes is de foyer herschajjen in een bar, '1 een intieme gelegenheid, tot zitten uitnoo- 'gend tot zitten en tot fluiten W i h^ken der zaa', links en rechts van 'ooneel zitten de „bands" en spelen beur- '{"gs de opwekkende dansmuziek. Het spej kan beginnen. a .'s ruim half negen geworden Da eerste n uskerden komen. Ze worden via ae dan- i!"g binnengeleid in de groote danszaal a3r staat de verdwenen Koet je'.» of als ogt, omroeper en stelt den binnenkomenden aan •et publiek voor. Meteen is de gemaskerde vloerziJn best doen op de gladden "Teerdere gemaskerden komen. Het wordt zoo langzamerhand één groote, kleurrijke groep van dans ustigen. Alle kleuren van den regenboog en zoo mogelijk nog meerdere ma ken, dat het ons groen en geel voor de oogen wordt. De muziek speelt, de deelnemers aan het bal-masqué dansen of maken bokkesprongen. En steeds maar weer komen nieuwe typen binnen. Nu is het een filmster, dan een apache, even later een pierrot, totdat dan plots de aandacht getrokken wordt door een heele groep! Ziet! daar verschijnt de Kleine Man; z'n C. A-tje zit hem gegoten al is de prijs van 24 ook verminderd tot 18. Zijn Bata- schoenen passen goed en zij zijn hooge z- herinnert aan betaalde en nog niet-betaalde rekeningen. Nog is de Kleine Man niet goed in oogen- schouw genomen, of kakelende en schitteren de komt een toom kippen binnen, deftig voor afgegaan door den heer en meester, den Haan Een applaus breekt los, als het stelletje door de zaal trekt. Daar is nou letterlijk niets ver geten, zelfs het ei niet, dat plotseling rollend over de vloer tolt. Het pluimvee wordt weer opgevolgd door een „Singing Fooi", die een bekend wijsje tracht te zingen, maar over stemd wordt door het muziekensemble „Blaue Donau", dat op „echte" instrumenten „echt" het publiek laat hooren, dat de onsterfelijke Donau nog altijd blauw ziet. Zielig kijkt Charley Chaplin naar het stel letje en schudt meewarig zijn droefgeestig hoofd. Hij voelt zich niet lekker, niettegen staande Douglas Fairbanks in zijn nabijheid is! En de onmisbare clowns en harlekijnen kunnen hem ook niet opbeuren. Wel trachten de flora-dames hem vroolijker te stemmen, maar hoe lief het viertal er ook uitziet, het geeft niet De verkeersagent heeft het druk. Zijn daar niet eenige boudoirpoppen stiekum wegge- loopen naar T. O. P.? Hij moet ze terug brengen, maartevergeefs. Het stelletje is te vroolijk, om weg te gaan en vroolijk trippelen ze de zaal rond. Ze zijn nergens bang voor,, zelfs niet voor de apachen en de aap. Die aap. ja, die is het eenigste, waar Malle Minetje respect voor heeft. Overigens trekt Minetje zich nergens wat van aan en blijft mal doen met haar malle kleeding, haar mal gezicht, 't Is toch allemaal malligheid, denkt zij. De oude Vader en Moeder, die naar bed willen gaan, kijken dan opeens vreemd naar iets nieuws. Zij hebben nog nooit van de papegaaienziekte gehoord en zien daar nu opeens een leuke groep meiskes, die vrij van papegaaienziektekiemen zijn! Ze begrijpen het niet, de oudjes en „hij" trekt „haar" weg uit de menigte om rustig het wekkertje op te winden Plots speelt het strijkje het Amerikaansche Volkslied: ter eere van een afdeeling der Amerikaansche marine. Kordaat stapt de af deeling in de maat, voorop de vaandeldrager en begeleid door een officier. Als dan het Volkslied gespeeld is, wordt „inrukken" gecommandeerd en de matrozen vliegen af op de cabaret-girls, zoo juist weg- geloopen uit Hollywood, en trachten in de gunst te komen bij de haremdames, die echter bewaakt worden door Abdoel Hamid in eigen persoon. Die harem-dames zijn blijkbaar ,niet veel gewend. Ze kijken tenminste vreemd naar de Aikmaarsche kaasdragers en hun trouwe helpsters, die in oud-Hollandsch costuum ge stoken, royaal aan 't uitdeelen zijn Zoo zouden we verder kunnen gaan Echter we kunnen niet alles opnoemen Zoo zag de Harmonie er Zaterdagavond uit, op het bal- masqué van T. O. P» gezellige was dik in Het was één vroolijke boel, één bende! Het was.... eniin, het orde".. De jury, bestaande uit Mevrouw Lienesch, Dr. v. d. Horst, A. Colnot, M. Kater, en D. A. Klomp had het druk en moei lijk. Wie moesten de prijzen hebben? Wie?! Totdat de klok 12 uur sloeg. Toen trad de heer D. A. Klomp naar voren om als voor zitter van de jury de prijzen uit te reiken. Tevoren hield de heep. Klomp een klein speechje, waarin hij o.m. Zeide, dat het hem verheugd had, dat zoovelen weer. waren ge komen, om dit bal-masqué mee te vieren, niet om een prijs te behalen in de eerste plaats, maar om genot te hebben. Spr. kan dan ook gerust zeggen, dat deze T. O P.-avond het toppunt was van vroolijkheid. Daarom bracht spr. hulde aan T. O. P. en het T. O P - bestuur. Toen kwam de prijsuitreiking, waarvan we alleen den uitslag mededeelen. Mooiste dame: lste prijs De groene Haremdame (mej. G. Witvliet); le prijs b Roode Harem dame mej. M. v. d. Goes; 2e pr. De rococo-da me (mej. Holtslag); 3e prijs De Spaansche danseres (mei. J. Bregman)4e prijs De Spaansche schoone (mej. G. Prins); 5eprijs Boudoirpop (mej. Origineelste dame. le prijs Malle Minetje (mevr. v. Zutphen); 2e prijs In Holland staat een huis (mevr Tappe); 3e pr. Bruidstaart! mevr. Smit). Mooiste Heeren. le prijs Winnetou, het opperhoofd der Apachen (de heer v. Splinter); 2e prijs de Radhja (de heer C. Buis)3e prijs de Kozak (de heer v. Harighem); 4e prijs Sultan (de heer C. v. d. Berg; 5e prijs verkeersagent (de heer A. Tappe). Origineelste heeren. le prijs Advertentiebureau (de heer J. v. Zutphen); 2e pr. Straatmuzikant (de hee; A. Gorter)3e prijs De Dikke Man (de heer de Graaf); 5e prijs De kleine man (de heer J. Smit). Mooiste paren. le prijs Colebenes (mej. Schaik en de heer Koster); 2e prijs Pindaas-paar (mej. Jo Lans en de hr. A. Wassink); 3e pr. Harle- keins (mej. M. Rond en de hr. H. Baay)4e ■pr. Apachen (mej. G. v. d. Molen en de heer I angereis) 5e prijs Cabaretgirls(?) Origineelste paren. le prijs: „Als vader en moeder naar bed gaan (dames D. Met en A. Grootes). Mooiste groepen. le prijs „Toom kippen met een haan" (da mes Nel Kooij c.s.); 2e prijs Broadway-girls mej. Sijperda c.s.)3e prijs Amerikaansche Marine (de heer J. Briefjes c.s.); 4e prijs Boudoir-poppen, gevlucht naar T. O. P. (da mes Jo Kuhl c.s); 5e prijs Flora-kinderen (dames A. Groot c.s.) Origineelste groepen. le prijs „Vrij van papegaaienziektekiemen" (dames E. Peppel c.s.); 2e prijs „Die Blaue Donau" (de heer G. Kaper c.s.); 3e prijs De Kaasdragers (de heer N. Pool c.s.); 4e pr De drie Zigeunerinnen (gez. Rol en mej. L. Docter). De prijsuitreiking duurde lang. En toen die afgeloopen was, sprak T. O. P.'s voor zitter, de heer Sijperda nog eenige woorden Hij dankte alle aanwezigen hartelijk, verde' hun, die geholpen hadden aan de versiering, enz. enz., maar bovenal de jury-leden, zon der wie het bal-masqué niets was. Mevr Lienesch werd speciaal dank gebracht voor het beschikbaar stellen van een fraaie sjaal als prijs, terwijl zij als eenige dame in de jury bloemen kreeg. Dat was het einde van het officieeie ge deelte. Maar niemand ging weg. De vrooliik heid was er en bleef er, nog uren daarna Men feestte uit, men was dol, menenfin, men vermaakte zich op dit feest. T. O. P., het T. O. P.-bal-masqué was in orde. Het was inderdaad het toppunt van vroolijkheid. Het bestuur van T. O. P. heeft heel wat moeite gehad, om de zaak zoo te krijgen Daarom is een compliment wel op haar plaats. T. O. P.-bestuurderen, geluk gewenschl met dit feest, en een groot succes het vol gend jaar, met het eerste lustrum!! DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: Zoaterdagavend hebben „De Molleboo- nen", verainen van old-Grönnegers in Alk- moar en Omstreken, weer 'n feesioavend had. Dizze keer ston d'r weer 'n tooneelstök op 't programmoa, „Ainegst Kind", op te voeren deur de tconeelofdailen van de verainen. Diz ze club (,,'t Gebelskop" hait e) het om 't goie waark wat de leden in de verloopen inoanden leverd hebben al 'n klinkende noam kregen en 't was dus gain wonder dat er 'n goie zoal vol volk was, al is d'r din in de leste tied ook al meroakel veul te doun west. Moar d'r was nog 'n reden meer veur de roode belangstellen. De penningmeester was ei dag joareg, hai wuir zeuventeg joar en nou was 't hier en doar bekend worden, dat hai huldegd worden zol. Zien ploatse aan de bestuurstoavel was met bloumen en mit douk in de Grönneger kleuren (wit, gruin, wit) versierd. Op de menaier zooals allain hai dat doun ken, het de veurzitter, meneer Barkman, hom filesteerd en dou het de haile zoal hom touzongen van „Lang zei hai leven". As bewies van dankboarhaid veur wat Dekker veur de verainen doan het, gaf de veurzitter ■hom uit noam van de verainen ain vulpenne, woar mit golden letters in ston „De Molle- boonen l-3-'30", mit de wensch dat hai d'r nog 'n nust neie leden mit opschrieven en nog voak de kwitanties mit schrieven mag. Ain van de leden, meneer Jaussonius, hai nog 'n tousproak op riem. Noa dizze huldeging wuiren 'n poar laid- jes zongen uut de bekende zwaarde boukies en dou kwam 't tooneelstök, dat schreven is deur mevr. Melles (laidster van „De Roege Roepe", de club uit Rotterdam dei hier op 1 Frebewoarie veur ons optreden is). Dat is 'n stök in vair bedrieven en 't is dus gain wonder dat 't nog al loat wuir veur 't ofioopen was. Moar doar har je nait veul aarg in, want d'r wuir goud en woar 't neudeg was mit gevuil speuld, zoodat 't 'n genot was om de luu van „'t Gebelskop" aan 't waark te zain. Men- negain kwam deur 't goie speulen onder d' indrók en noa ieder bedrief kregen de speu- lers 'n stief applaus. Dou 't gedien vól noa 't leste bedrief was 't glad 'n ovcatsie. De woorden van daank, dei de veurzitter dou tegen heur zee, wazzen dubbeld en dwaars verdaind en uut volle overtuugen stemde de zoal cFr mit in, dou hai zee, dat we ,,'t Gebelskop" nait meer missen kennen. Meneer Suzenaar, de veurzitter van de tooneelclub, bedaankte veur dei vrundelke woorden en zee, dat de club eerlieks haard waarkt har van 't winter om twei moal 'fl groot stok en ain moal 'n klainer stók te geven. Moar zai harren dat nou ainmoal be loofd en wollen as echte Grönnegers woord hollen. Ain ding was d'r nog bie: as zai op dizze menaier deur goan zeilen, mouten ze deur de leden van de verainen steund wor den, nait allain mit applaus, inoar ook mit centen, want 'n goie tooneclopvoeren kost 'n bult geld. De meziekclub, nog 'n neie ofdailen van de verainen, luit zók in de pauzen heuren en dat wuir ook slim op pries steld. De veurzitter bedaankte heur vanzuls ook en zee dat zai op elke vergoaderen komen mozzen. Noa ofloop wuir d'r nog 'n poar uur danst Van andere zijde deelt aten ons over deze vergadering, speciaal het tooneclspel, nog het volgende mee: Het stuk „Ainegst kind", dat op een tooneel- wedstrijd al eens een bekroning verwierf, is voor een club van Groninger dilettanten een zeer dankbaar stuk, omdat het zulke mooie typen van echte Groningers geeft. De inhoud is de volgende: De landbouwer Luikinga Iaat zijn eenig kind, zijn dochter Afina, na den schooltijd in Stad (d. i. Groningen) een kost school bezoeken en daarna gaat zij nog een jaar naar Den Haag, van waar zij als een jonge dame terugkeert, die zich niet meer in alle opzichten met de eenvoudige leefwijze der ouders kan vereenigen. Zij zegt dan ook al spoedig, dat zij op bet dorpje niet meer kan wennen. Dan komt de jonge man, dien zij in de residentie heeft leeren kennen en hij vertelt haar, dat hij een mooie positie in Iridië kan krijgen. Zij wil wel mee, maar schrikt terug voor het verdriet dat zij haar ouders door haar vertrek zal moeten aandoen. Bertus' ouders moeten dan kernen, om 't te vertellen. Luikinga wil van Indië niet hooren en loopt boes weg. De jongelui gaan natuurlijk toch ai dan weigert de landman het huwelijk bij te wenen en hii wil hen ook niet vergezellen naar de boet. Maar daarna komt berouw, wat nog toeneemt, als er een Wijde gebeurtenis wordt verwacht. De oude beer durft de tijding in huis niet af te wachten cn is geregeld bui tenshuis, zijn vrouw in zenuwachtige span ning daar achterlatend. Eindelijk komt het be richt, dat alles goed is afgeloopen en dan vinden de ouders elkaar terug. De heer Suzenaar gaf op uitstekende wijze den boer weer, eerst verheugd over de terug komst van de dochter, waarna hij al spoedig het gevaar van een nieuw vertrek zag aanko men. De verschillende stemmingen waren dui delijk merkbaar en heel mooi was de scène van het bezoek der Hagenaren, toen hij weigerde om geld te geven als de kinderen niet in Nederland wilden blijven. Mevr. Postma «af blijk het eenvoudige boe- renvrouwtje uit Groningerland inderdaad ie kennen, haar spel was in verschillende scè nes werkelijk af. De dochter Aiina (mevr Suzenaar) was een lieve dochter, die haar moeder op prettige wijze kon afhouden van in de oogen der jonge dame eigenaardige dorpsgewoonten, die een vreemden indruk zouden maken op de Haag- sche familie. De heer Fruitema gaf een alleszins aan nemelijke verloofde. Een dankbare rol had mevr. Stipkes als de dienstbode Jaantje, die zooveel van „c# stadsmeneuvels" geleerd had in Groningen, maar tevens blijk gaf te zijn een dienstbode van de echte soort: met een hart vol toege negenheid voor de goede boerin. De heer J. Kuperus had de dubbele rol van den knecht Geert en den heer Marrink, den vader van Bertus. Zijn spel was in beide rol len goed. Mej. Woudstra had de rel van mevr. Mar rink, die zij vrij goed vertolkte, maar waarvan misschien met wat meer vrijmoedigheid nog wel wat meer te maken zou zijn geweest. De rol van de buurvrouw vrouw Wold was in goede handen bii mevr. Bonsema, die als rasechte Groningsche als het ware proefde hoe zij die moest spelen. De rolkennis van de verschillende dilettan ten was over het geheel voldoende, alleen in het derde bedrijf liet zij wel eens wat te wen- schen over. Maar ondanks dit heeft de club een uitvoering gegeven, waarop de regisseur, de heer P. Ensingh, trotsch mag zijn. Wij wenschen „De Molleboonen" nóg vele zulke mooie avondgnl

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3