LEIDT GU zIttend leven? FOSTER'S MAAGPILLEN Pr-ovincsaaB nieuws Binnenland En hebt gij last met uw spijsvertering Gebruik dan Foster's Maagpillen, bet ideale laxeermiddel, hetwelk den stoelgang volkomen regelt. ai «Ai f0.65 Alom ver- krijgbaar.^^.-^ flacon_ lantsoog zal men zich moeten richten tot Jhr. SVan der Pol. De voorzitter zou gaarne deze wenk ter harte nemen. Aan de Hondsbossche Zeewering was het al eens gevraagd, maar toen had men nul op request gekregen De bezwaren van het Staatsboschbeheer 'deelde spr niet. Ook spr. is er vóór om de broedplaatsen van de vogels niet voor het publiek toegankelijk te stellen. De Rijwielpadvereen. vraagt geen pad langs het Zwanewater. Zij vraagt om daar waar wandelaars worden toegelaten, ook [fietsrijders toe te laten, omdat ze tusschen lbeide bezoekers geen verschil zit. Ze vraagt slechts het recht om één pad te verharden om menschen in de gelegenheid te stellen, per fiets het mooie duingebied te bezoeken, aan gezien er velen zijn, die dit te voet niet kunnen doen. Dj heer Greup was overtuigd, dat velen per fiets in de duinen zullen komen om van de natuur te genieten. In doorsnee zijn dit er van de 10 geen 3 en spr. voelt er niet voor, de an deren door rijwielpaden in de duinen te lok ken. Reeds thans zien wij, aldus spr., de mooie planten meer en meer verdwijnen door de dagjesmenschen. De heer Zeiler oordeelde, dat de over heid moet zorgen voor rijwielpaden langs de wegen en dat 't de taak van de rijwielpadver ris om door rijwielpaden de natuur voor de bevolking te ontsluit? c Aan stukken mooie natuur, die men niet an bereiken, heeft men niet. De praktijk heeft geleerd, dat men des zomers in de duinen niet kan wandelen. De heer K r i 11 e r betoogde nog, dat men in Schoorl nog economische bezwaren heeft Z.i. vordert het belang van Schoorl, dat de duinen daar rustic blijven en niet toegankelijk worden voor auto's en fietsen. De heer Bos oordeelde, dat de gebruikte argumenten tegen de rijwielpaden in de duinen argumenten waren van de vorige eeuw, toen men de groote natuurgebieden voorf de jachtgenoegens van enkelen afsloot. De Vereen, streeft niet naar versnippering van het duingebied. Ze wil slechts daardoor een rijwielpad maken en dat zal geen af breuk doen aan de rust in dat natuurgebied. Spr. wekte tenslotte ieder op, dit streven te steunen. De v o o r z i 11 e r bracht hierop de aanwe zigen dank en verzekerde de wenk van den heer Greub om met een afgerond plan te ko men, ter harte tezullen nemen. Hij sloot met den wensch. dat men voor dit plan de steun van den heer Van Steijn en den heer Greup nog eens zou verkrijgen. OOSTER-BLOKKER. Tot directeur van de dameszangvereeniging is benoemd de heer T. Vis, hoofd der school, alhier. WESTWOÜD. Ten raadhuize is op officieele wijze afscheid genomen van den heer D. Cupery, wien om .gezondheidsredenen op 1 Januari j.1. eervol ;ontslag was verleend als hoofd der O. L. S. Behalve de voltallige gemeenteraad waren aanwezig Dr. Westerouwen van Meeteren, inspecteur van het L. O., de onderwijzeres mej. M. Beemster, het nieuwbenoemde hoofd, de heer Zwarekant, benevens de beide tijde lijke onderwijzers, de heeren Boot en Stam. Burgemeester Haverkamp dankte den heer Cupery voor alles, wat hij gedurende 15 jaar voor het onderwijs te Westwoud had ge daan. Namens h?t gemeentebestuur werd een fraaie schemerlamp aangeboden. Hierna werd het woord g: oerd door den inspecteur van het L. O., v.1 houder Klaver en den oud-burgemeester de heer C. Neefjes, die allen met de grootste waardeering spraken tot het scheidende schoolhoofd. Nadat de heer Cupery hartelijk had ge dankt voor de hem gebrachte hulde, voerde nog het woord de heer Zwarekant, die toe zegde al zijn krachten te zullen inspannen voor den bloei der Westwouder school. Na het officieele gedeelte bleef men nog eenigan tijd in intiemen kring bijeen. HEEMSKERK. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam Vrijdagoch tend voltallig in openbare zitting bijeen. Voorzitter was burgem. de Vreugde. Tot de ingekomen stukken behoorde o.a. aanvrage eener bijdrage ad 50 voor propaganda inzake den verbouw van aardappelen, die weinig of geen last hebben van wratziekte. B. en W. stelden voor hiermede accoord te gaan. Aangenomen. an de commissie tot wering van schoolverzuim was bericht ingekomen om voornoemde commissie met 2 leden te doen uitbreiden. Aangenomen. Als nieuwe leden be noemde de raad de heeren W. Tijms en S. v. d. Kolk. Het presentiegeld zal dientengevolge met J 80 verhoogd worden. Ingekomen was nog een schrijven van enkele bewoners om een paar lichtpun ten aan den Molenwég wat voor de ge meente eene verhooging van 70 voor meerder stroomverbruik beteekend. Als voren. Enkele bewoners aan den Communi caties eg vroegen aansluiting aan het electrisch net welk verzoek behandeld zal worden bij de e.v. begrooting van het G. E. B. De R. K. Volksbond voor werkeloozen vroeg om het daar heen te leiden om het steungeld van 9 op 12 te brengen met een maximum voor kindertoeslag van i118. De werkloozencommissie had inder tijd geadviseerd minimum en maximum resp. 1015 te stellen. B. en W. stelden dit laatste alsnog voor wat aangenomen werd met de stemmen van de heeren de Vries, Nic. Henneman en Kloes tegen. Van I. Stengs was verzoek ingekomen om bij zijne a.s. w inkelbouw binnen den rooilijn, evenals dit met zijn woonhuis het geval is, te mogen blijven. Werd goedgevonden Gevraagd werd nog eene verordening in het leven te roepen om verlost te wor den van den jaarl. terugkeerende rup- senplaag. De heer de Vries zeide opruiming van alle doornenheggen, terwijl de heer Klaasse adviseerde om alle tuinbouw- afval te verbranden waardoor deze plaag vanzelf wordt opgelost. Voor kennisge ving aangenomen. Nog werd besloten 't aantal vergunnin gen en de caféhouders P. Baltus en H. v. ni-gen per 1 Jan. 1921 van 7 p 9 te bren- Hooff per genoemden datum vergunning te geven tot den verkoop van sterken drank in het klein en het aantal stop plaatsen van de bus op 11 haltes te be palen. De groote voorjaarsbloemententoonstelling, de grootste der tot dusver hier gehouden ex posities op dat gebied, uitgaande van de Beverwijksche Kon. Ned. Mij. voor tuin- en plantkunde met medewerking der hier ge vestigde bloembollencultuurafd. is Vrijdag middag ten 2 ure door den burgemeester Jhr. J. C. H. Strick v. Linschoten, eere-voorzitter van het tentoonstellingscomité in het veiling gebouw der R-K. Coöp, Tuindersvereeniging „Kennemerland" officieel geopend. Het aantal inzendingen, bestaande uit Hyacinthen. vroege tulpen, Darwintulpen, Breeder en later tulpen, Mendel en Tricmph- tulpen, Narcissen, bol-, knol- en wortelge wassen, potplanten, bloeiende als groen- blijvende heesters, bladhoudende planten en coniferen, zoomede groenten en fruit overtrof nog verre de verwachting, zoodat naast de beschikbare expositieruimte van 450 Ms. ook nog beslag gelegd moest worden op de galerij van het veilinggebouw, teneinde alk inzendingen behoorlijk van een plaats te kunnen voorzien. De belangstelling voor deze bloemen- expositie is wel hoog gespannen geweest, wat moge blijken uit de volgende uitgeloofde prijzen: Zilveren bekers werden ontvangen van de gem. Beverwijk en de daar gevestigde snijbloemenveiling ,,'t Centrum"', gouden medailles van de Bloembollenveiling Bever wijk. notaris M. Donker, afd. Rotterdam der H. M. v. T. en P.. mevr. v. Hattum, winke- liersvereeniging E. M. M., R.-K. Tuinders veiling „Kennemerland", A. Tabernal en Zn., mevr. Moens, afd. Beverwijk, Algem. Ver. v. Bloembollencultuur, Spaarnebank, Gemeente Heemskerk en J. A. Dekker, verder nog een prijzenschat van 7 verguld zilveren medailles, 21 zilveren, 10 bronzen, 4 kunstvoorwerpen en tot slot nog 5 diverse schenkingen De zilveren beker, uitgeloofd door het ge meentebestuur van Beverwijk, werd uitge reikt aan de Bloemenveiling ,,'t Centrum", alhier. De tentoonstelling duurt tot Maandag. UITGEEST. Bloembollenveiling Woensdag werd te Uitgeest in het Hotel de Ooievaar de laatste veiling gehouden in, dit seizoen van Anemonen en Ranonkels onder directie van de heeren: D. Krijsman, H. Kabel, A. van der Eng en W. Twisk. De aanvoer voor deze laatste veiling was niet groot en bestond slechts uit 250 nummers. De kooplust voor Ranonkels was zeer goed, die van Anemonen de Caen minder goed. De volgende prijzen werden o.a. besteed: Pers. Ran. Fireball per 100 Pers. Ran. Fireball 1.10 Jaune Suprème 2. Chothilda 0.80 Queen Caroline 0.00 Tres Beau 0.80 Fransche Graaf Arenthal 0.65 Primrose Beauty 0.60 Turksche Gorotvorst 1 en II 080 Rosalie I en II 0.90 per K G. Dub. Anemoon in soorten 5. gemengd 2.50 per Liter Anemoon De Caen Import 4. His Excellent 2.50 DIRKSHORN. Donderdag werd de laatste les gege ven van den cursus in „Eerste Hulp bij Ongelukken", gehouden vanwege de af- deeling Harenkarspel van Het Witte Kruis, in de consistorie der Ned. herv. kerk alhier. Deze les was gewijd aan generale repetitie van al het geleerde. De leider van den cursus, den heer Stoutjesdijk uit Alkmaar, werd aan het einde der les toegesproken door den voorzitter van Het Witte Kruis. Deze zeide, dat hij uit hoofde zijner functie een paar lessen had bijgewoond. En met veel genoegen, daar de heer Stoutjesdijk zijn onderricht geeft op eenvoudige, maar tevens bevattelijke en prettige wijze. Vooral de leuke, handige manier van vragen dwong de cursisten tot snel en juist denken. Namens het bestuur der afdeeling dankte spreker den leider voor zijn uitstekend werk en sprak de hoop uit, dat het in voorkomende gevallen vruchtdragend zal blijken te zijn. Hij meende ook namens de 25 dames-cur sisten te spreken, wanneer hij den heer Stoutjesdijk complimenteert, want het is hem herhaaldelijk gebleken, dat zij de lessen op zeer hoogen prijs stellen. De heer Reuvers eindigde met den wensch. dat verschillende dames zich tegen een volgend seizoen ook zullen aanmelden voor den alsdan te geven Moedercursus. Een der cursisten bood thans den lei der als blijk van erkentelijkheid onder waardeerende woorden, namens alle dames een étui, inhoudende een zilveren vork en lepel aan. De heer Stoutjesdijk dankte vriende lijk voor de betoonde waardeering en deelde mede, dat hij over enkele maan den nog eens een herhalingsles hoopt te geven. Hij zou dan alle dames gaarne weer present zien. Een veelzeggend en spontaan: „Ja, hoor!" was het antwoord. STOMPETOREN. Donderdagavond hield de vereeniging van land- en tuinbouwers in de Scher- meer in café Renses een algemeene ver gadering. Na de gewone werkzaamheden werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. alge meene vergadering der L. G. C. behan deld, waarvan vooral punt 8a: voorstel „De West" te Koedijk en „De Vierbond" te reorganiseeren of op te heffen, druk werd besproken. Hieraan zit vast de bon nenkwestie, maar men voelt algemeen het moeilijke om hiervan af te komen, te behouden, doch de afgevaardigden De vergadering is er vóór „De Vierbond" krijgen vrij mandaat Punt 8b en 8c worden zonder nadere bespreking goedgekeurdpunt d wil men handhaven, mits het wordt uitgevoerd, ook door den Vierbond. Voor voorstel onderlinge brandverzekering voor kool wordt een commissie van onderzoek ge- wenscht geacht, evenzoo voor voorstel 11, om een pensioenfonds voor tuinders te stichten. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren Rus, Schilder, J. Madderom en R. Krul; plaatsvervanger de heer P. Mantel. Na rondvraag volgde sluiting. Denzelfden avond hield de afdeeling Schermeer van de Holl. Mij. van Land bouw in café Renses een algemeene ver gadering, die geleid werd door den voor zitter, den heer M. C. van der Laan. Hij heette allen welkom, in 't bijzonder den heer D. de Boer Dz. en den spreker voor hedenavond, den heer Veenstra, leeraar aan de Landbouwwinterschool te Schagen. De ingekomen stukken waren niet van veel beteekenis. Op verzoek van den voorzitter gingen de heeren D. Govers, Jb. Kalverboer Sr. en P. Wit de rekening en verantwo:rding van den penningmeester na. Zij bevon den alles in orde, zoodat de penning meester, de heer J. M. Bakker, werd ge dechargeerd, met dank voor zijn beheer. De vergadering kon zich vereenigen met de antwoorden, die het bestuur voor- loopig had gegeven op de vragen over het ontwerp-pachtwet. De toelichting en nadere uiteenzetting van den heer De Boer werden door de aanwezige leden zeer gewaardeerd. Hierna begon de heer Veenstra zijne inleiding over het grondonderzoek in de Schermer. Op zeer onderhoudende en duidelijke wijze zette spreker uiteen, welke meststoffen verschillende stuk ken grond z. i. noodig hadden en wat ook in andere deelen onzer provincie was gedaan. Na afloop maakten enkele heeren gebruik van de gelegenheid om vragen te stellen en werden volledig be antwoord. De rondvraag leverde niets van belang op, zoodat de voorzitter de vergadering sloot met dank aan allen en met den wensch dat de heer Veenstra succes zal hebben :net nog te nemen proeven. BERGEN. Vrijdag j.1., na afloop van de besprekingen over het onderwijs in de openlucht, hield de Berger Schoolvereeniging haar Jaarvergade ring. Uit het jaarverslag, dat door den voorzit ter werd uitgebracht, stippen we aan, dat de vooruitzichten van school en vereeniging gunstig geacht mogen worden. Op 10 November 1929 was het tien jaar geleden, dat de school geopend werd met nog geen 30 leerlingen. Dat getal is inmiddels ge stegen tot boven de 100. Op voorstel van de financieele commissie, die boekhouding en balans hebben gecontro leerd en in orde bevonden, wordt de pen ningmeester gedechargeerd. De balans wijst een batig saldo aan van 30.82. Als bestuursleden moesten aftreden mevr. Brederode en de heer Dijk. Deze laatste stel de zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer A. M. de Lange gekozen. Mevrouw Brederode werd herkozen. Nadat de heer Daalder onder instemming der vergadering nog een woord van harte- 1 ij ken dank tot den scheidenden penning meester had gericht, werd de vergadering ge sloten. HEILOO. De vereeniging voor Pluimveehouders hield Vrijdagavond jaarvergadering in café Hel der. De ongewone drukte, bezoek van hoofdbe stuur en vele dames deed vermoeden dat er iets bijzonders aan de hand was. Dit was ook inderdaad het geval. De vereeniging her dacht zijn eerste lustrum en na de vergade ring zou een feestelijke bijeenkomst plaats hebben, waarbij humorist, pianist en violist zouden optreden. In de nevenzaal was een expositie van pluimveebenoodigdheden en van de floree- rende voederafdeeling ter plaatse, de expo sitie bestond o.a. uit een inzending van den heer A. van Tiel, Alkmaar, waarvan een nieuw model broedmachine de onverdeelde aandacht had. De voorzitter, A. N. K. Hopman opende met een woord van welkom, inzonderheid aan de dames. Spr. zeide dat het wel eens moeilijk is om de leden ter vergadering te krijgen, wat echter geen afkeer van de ver eeniging beteekent, wat wel blijkt uit andere zaken. De vereeniging is bloeiend, wat spr. aantoonde. Spr. heette hartelijk welkom het hoofdbestuur, vertegenwoordigd door de heeren Kwant en Boon, alsmede het bestuur van de zusterafdeeling Bergen. Spr. ver zocht medewerking om de agenda vlug af te werken. Het jaarverslag van den heer Schotvanger was in optimistischen toon gesteld. Het werk \an den dierenarts den heer Stokreef te Alk- maar weid gememoreerd, de serieuze leve- ring van voederartikelen door den heer Ran- zun alhier, terwijl het ledental van 36 oo 53 kwam. (Applaus). De rekening en verantwoording van den heer Dumans, die verslag deed van de afdee ling en voederafdeeling sloot met een voor- deelig saldo van 402.58 en van de andere afdeeling met een saldo van 344.41 in to taal 746.99, waaronder 2 aandeelen van de N. V. Eierveiling te Alkmaar. De heer L. Bos bracht namens de finan cieele commissie rapport uit en adviseeerde tot goedkeuring. Aldus besloten. Daarna bracht de heer Dumans verslag uit van de algemeene vergadering der B. P. N. H., waarvoor dank werd gebracht. De heeren P. J. Groot en J. P. Schotvan ger werden herkozen. Daarna werden 11 nieuwe leden voorge steld en aangenomen. Een bestuursvoorstel om voor dit jaar nog geen entree te heffen werd aangenomen. Vervolgens hield de voorzitter een rede waarin hij het wel en wee van het eerste tijdperk herdacht. Oprichter was de heer Helsland die zich spoedig terugtrok. Een woord van warmen dank werd gebracht aan den Secretaris, hij is de spil waarom de ver eeniging draait. Verschillende personen die hebben gewerkt, werden genoemd, o.m. de heer Franken, de oud-penningmeester en den heer Groot, vanaf de oprichting be stuurslid. Aan den secretaris werd een cadeau aan geboden en aan mevr. Schotvanger een mooie potplant (Azalia). (Applaus). Daarna was het woord aan den heer Kwant uit Bergen die dankbaar was voor de uitnoodiging en constateerde de bijzondere activiteit van het bestuur. Spr. vond het jam mer dat niet alle pluimveehouders hun be lang begrijpen en lid der vereeniging zijn. Spr. stipte de belangen der pluimveehouders aan, wenschte het bestuur geluk met zijn eerste lustrum. Hij sprak de beste wenschen uit voor de groei. De voorzitter dankte voor ce sympathieke woorden en voor de bloe menmanden die waren aangeboden. (Ap plaus). Daarna zette de muziek in, waarna d? aanwezigen zich naar de expositie begaven Het muzikale gedeelte werd verzorgd dooi de heeren J. Smit, Heiloo en Joh. van de Stok Alkmaar, terwijl de humorist P. Ob- dam, Alkmaar, de aanwezigen op humor onthaalde. Het gezelschap droeg niet weinig bij om de gezelligheid te verhoogen. Daartusschen had een verloting plaats van pluimveebenoo digdheden en een kunstmoeder. Na afloop was er gelegenheid voor een dansje. De vereeniging kan met voldoening op zijn eerste lustrum terug zien. ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagavond half acht vergaderde de raad van bovengenoemde gemeente in voltallige zitting ten raadhuize, onder voorzitterschap van den heer Jhr. van Spengler De voorzitter sprak de vergadering met een woord van welkom op deze eerste ver gadering van dit jaar, den wensch uitspre kende, dat het jaar 1930 zal mogen geven, wat 1929 niet heeft gegeven. Ingekomen was o.a. bericht van Ged. Staten, dat de behandeling der begrooting voor 1930 is aangehouden. Uitgekeerd is over 1928 volgens art. 86 van de L. O. wet aan de R-K. Jongensschool 941 36. Voor het L. O. 1573.51, voor het Ver volgonderwijs 118.17. Van de gemeente Oudkarspel de rekening van de Keuringsdienst met een winstsaldo van 783,79. Voor deze gemeente is het winstaandeel 156,76. Voor kennisgeving aangenomen. De heer Dijkhuizen merkte op, dat het een aardig batig saldo is. Zouden de keurloonen niet kunnen worden verhoogd? Het is toch niet de bedoeling om winst te maken. De voorzitter antwoordde, dat het winst saldo toch niet zoo groot is. Spr. acht geen termen aanwezig om de keurloonen te ver lagen. De resultaten zullen in 1930 anders zijn. Van B. en W. van Oudkarspel is een advies ingekomen, om het verzoek van de Thermo Chemische Fabriek, om den datum van het Contract met de Vereen voor Ned. Gemeen ten, tot het in werking stellen van den des tructor, van 1 Juni 1932 te veranderen in 1 Juni 1933, toe te staan. Aldus besloten. Van den Ned. Zwembond een advies, om een zweminrichting te bouwen, eventueel in samenwerking met andere gemeenten. Op voorstel van B. en W. voor kennis geving aangenomen. Van het Onderwijsfonds voor den Binnen vaart verzoek om een subsidie van 65, welke weer verrekend kan worden met huur van het schoollokaal, zoodat het de gemeente niets kost. Aldus besloten. Ook is nog ingekomen een adres van de caféhouders, met verzoek, aan de Kroon te willen verzoeken het aantal vergunningen nog op 4 te laten. Dit adres werd in handen van B. en W. gesteld, die in de volgende ver gadering met een voorstel zullen komen. Voorstel van B. en W. om de Politieveror dening aan te vullen met de bepaling, dat de houders van trekhonden verplicht zijn op de keuringen te verschijnen. Aangenomen. Als lid van het B. A werd herkozen de heer A. Koot. en als lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. de heer jb. Kroon Az. Bij de rondvraag zou de heer Bakker gaarne zien, dat er naar aanleiding van het eenige dagen geleden plaats gehad hebbende ongeval, een bepaling werd gemaakt, dat de auto's bijv. niet dichter dan 25 M. achter achter elkaar mogen rijden. De voorzitter zegt, dat een en ander zal worden onderzocht. De heer Zeeman vroeg, of er een verorde ning is voor scherpe punten aan ijzeren hek ken. Zoo ja. dan zou spr. gaarne zien, dat deze punten werden verwijderd, bijv. bii de O. L. school. De voorzitter antwoordde, dat er een ver ordening bestaat. B. en W. zullen er hun aandacht aan wijden. Tevens zou de heer Zeeman gaarne wen schen. dat een onderzoek werd ingesteld naai de mogelijkheid van het doortrekken waterleiding naar de Oosterdijk. 'an De voorzitter zeide. hierop direct te in antwoorden. Eenigen tijd geleden zii-;U'3n<n „De Belangen van het Noorden" aan a schillende plaatsen adviezen gevraagd Vfr* uithoeken, welke niet bij de waterleidino°Ver aangesloten. Deze gegevens zijn nu aan Staten verstrekt, zoodat wij binnenkort oplossing krijgen. rt een De heer Groen wilde de aandacht v«t;„ op het feit, dat het verboden is, op het K pad te fietsen. Spr. zou gaarne zien dat h*1' bepaling werd ingetrokken, hij ziet'er a gevaar in, dat er gefietst wordt. n Voorzitter: B. en W. zullen onderzot of het mogelijk is. Spr. merkte op dat dl week nog 5 proces-verbalen zijn opgemaaw 6 De heer Du Burck zou gaarne het voetballen op straat werd verboden F is soms geen doorkomen aan. De voorzitter antwoordde, dat er al zoovel mogelijk op wordt gelet. w Hierna sluiting. PRINS HENDRIK TE AMSTERDAM*" Prins Hendrik heeft Zaterdag in gezel, schap van zijn zuster de groothertogin van Oldenburg, in streng incognito, een bezoek aan Amsterdam gebracht. De gasten hebben het Rijksmuseum bezocht, en 's middags in tegenwoordigheid van den havenmeester in een klein motorbootje een tocht door de' ha ven gemaakt. Het noenmaal is gebruikt ten huize van jhr. L. van Beevervoorden tot Oldemark, die ridder is in de Johanniter orde. Thee werd gedronken ten huize van den burgemeester der hoofdstad. AUTO IN EEN RAVIJN. T wee mannen gerei Vrijdagavond reed een open auto, waarin zaten vier varkenshandelaren uit Laren (G.) van Deventer over den Rijksweg naar Ziit' phen. Bij de Koerhuisbeek schijnt de bè stuurder verblind te zijn door een autolicht ■van den tegenovergestelden kant. Hij raakte den weg bijster en stortte met zijn wagen in bet door de beek gevormd ravijn, circa zes meter diep. De menschen hebben langen tijd daar ge legen, voor zij werden opgemerkt. De be stuurder was onder den wagen beklemd ge raakt, doch werd door de passagiers met het hoofd boven water gehouden. Tenslotte zijn allen door te hulp gesnelden op den wal ge bracht. Het bleek, dat twee mannen er zon der noemenswaardige verwondingen waren afgekomen. De bestuurder werd door de dokters met kunstmatige ademhaling bijgebracht en daar na naar het St. Josephgesticht te Deventer vervoerd. Zijn toestand is redelijk. Een van de anderen was zwaar aan het gelaat ver wond. De auto is totaal vernield. VERPLICHTE WINKELSLUITING. De gemeenteraad van Noordwijk stelde een verordening vast waarbij de winkelslui ting 's avonds te 8 uur verplicht wordt buiten het seizoen. B. en W. wilden voor het bad seizoen geen sluitingstijd vaststellen. Over een amendement om het sluitingsuur dan oD 10 uur te bepalen staakten de stemmen. DE VORST VAN GELEEN. Zal het kasteel Reyrnersbeee. ont ruimd worden? Na de geleden nederlaag van den vorst van Geleen tegen de Fiscus, bleef het geruimen tijd kalm aan de Pieterstraat te Geleen. Thans heeft hij zich gewend tot de rechtbank te Maastricht met het verzoek dr. mr. Frans— Jacobus, Furst, Graf und Freiherr von-der- Anstel enz. in te schrijven als advocaat-pro- cureur binnen het arrondissement Maastricht. Hij wil namelük zijn aanspraken en rechten op het kasteel Revemrsbeek te Nuth langs den weg van het Recht erlangen en zal zoodoende zelf zijn te voeren procedure tot ontruiming van het kasteel door den huidigen bewoner gaan behartigen. EEN SPANJAARD AANGEHOUDEN Verdacht vc. i doodslag vijf jaar ge leden gepleegd. In den naCht van Dinsdag 10 op Woens dag 11 Februari 1925 hebben twee Spanjaar den in een café aan den Schiedamschen Dijk te Rotterdam ruzie gekregen. Tijdens deze ruzie heeft een dezer Spanjaarden den ander met een revolver neergeschoten. De getrof fene, de 34-jarige F. Diocees, is kort na zijn transport aan de bekomen verwondingen over leden. De dader vluchtte en men heeft hem niet weten op te sporen. Hij bleek naar het buitenland te zijn uitgeweken. Men beschikte over een signalement en over zijn bijnamen Het onderzoek werd voortgezet en men kwam te weten, dat de Spanjaard onder valschen naam in Amerika voer. Later werd hij te Ant- werpen gesignaleerd en dezer dagen kreeg men bericht, dat hij weer te Rotterdam ver toefde. Men kreeg twee adressen op, een aan den Schiedamschen Dijk en een aan de Hud- sonstraat. Men heeft de beide mannen van hun bed gelicht. Na confrontatie bleek de Spanjaard van den Schiedamschen Dijk door getuigen te worden herkend. De getuigenver klaringen zijn zoo bezwaren gebleken, dat c- Spanjaard, die ontkent iets met het inderdaa gepleegde misdrijf uitstaande te hebben, beschikking van den officier van justitie za worden gesteld. DE ZIEKTEVERZEKERING. Huldiging Talma en Slotemaker Bruine. Minister Verschuur heeft, vergezeld var den secretaris-generaal van het departem_ mr. dr. A. L. Scholtens en van den chef afdeeling Arbeidersverzekering van het aep tement mr. H. W. Groeneveld Zaterdagocn tend, op den dag van de inwerkingtreding - zikteverzekering, te Bennebroek een Kr neergelegd op 'het graf van wijlen min» Talma, onder wiens ministerschap ae vankelijke ziektewet tot stand is gekome Voorts hebben mr. Groeneveld en mej_ G. J. Stemberg, referendaris en sous-cn afdeeling arbeiders-verzekering, een reife j gezonden aan den oud-minister van na en nijverheid dr. Slotemaker de Bruine, in geluk gewenscht wordt met de t°'st ming der ziektewet, waardoor de kroon op j werk als toenmalig minister wordt gezet.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6