Bij Gevatte Koude C^mdDirin* Kunsten en Wetenschappen. Sport en tVeiistrijilen. Het drama te Bennekom. Ajax kampioen van afdeeling I Blauw-Wit en Z. F. C. eindigen gelijk P. E. C, wint en blijft on deraan Roermond loopt iets uit; Be Quick's eindspurt; Alcmaria speelt gelijkKos ziek. Marktberichten De dader gearresteerd? Zaterdagavond is door de politie te Ede, onder leiding van inspecteur Hulsman gear resteerd een persoon, die verdacht wordt üen moord op mej. Tiny Koperberg te Ben- nekem gepleegd te hebben. Het is de 34-jari- ge J. H., koopman in breimachines, tegen wien verdenking was gerezen, aangezien hij vrijwel beantwoordt aan het signalement, dat na den moord door mej. Boerwinkel werd opgegeven. De man, een inwoner van Ede, die aan vankelijk onvindbaar was, is per auto naar Bennekom gebraht en aldaar met mej. Boer winkel geccnironteerd Het meisje heeft hem herkend en is tijdens de confrontatie flauw gevallen. De verdachte, die enkele jaren geleden we gens aanranding is veroordeeld, ontkent iets met deze zaak uitstaande te hebben. Bij hem thuis is een grijs pak in beslag genomen, dat nog nader door dr. Hesseling onderzocht jal worden. Toen H. weggevoerd werd, nam de be volking een dreigende houding aan en de politie heeft groote moeite gehad hem tegen het publiek te beschermen. Het parket te Arnhem bevindt zich thans te Ede en stelt een nader onderzoek in. De verdachte bevindt zich in verzekerde bewa ring. De verdachte ontkent hardnekkig. Hij is gister verscheidene malen aan een langdurig verhoor onderworpen. Nog steeds bleef hij hardnekkig ontkennen. Het onderzoek naar het door den gearres teerden J. H. opgegeven alibi is gister in den loop van den middag met kracht voort gezet. De politie werd hierin bijgestaan door den majoor van den rijksveldwacht Devree. Voorts is gistermiddag een bulletin ver spreid voorzien van de foto van den vermoe- delijken dader J. Hoek, waarin ieder, die inlichtingen kan verschaffen, die kunnen bij dragen tot de opheldering van deze moord zaak, wordt verzocht zich bij de politie autoriteiten te willen melden. Het verhoor zal heden worden voortgezet. Een bijzondere verslaggever van het Hbld. meldde Zaterdagavond: Te Ede, waar op Zaterdagavond de gehee- le bevolking gaat winkelen, vormden zich telkens groepen om de misdaad te bespreken. liTe Bennekom, waar de weduwe Boerwinkel in het centrum van de plaats woont, staat het voortdurend zwart van nieuwsgierigen voor haar huis. Haar dochter, de 21-jarige Annie, die Donderdagmiddag aan den moor denaar wist te ontsnappen, mag op last van den dokter in het geheel geen bezoek ont- .vangen, want zij is nog zeer overspannen. Maar politie- en justitieambtenaren gaan af en aan, en telkens worden haar portretten en signalementen van verdachten getoond Telkens als er een auto te Bennekom voor het huis van de weduwe Boerwinkel stil houdt, groepen de dorpelingen er samen. De verhooren en onderzoekingen hebben de politie- en justitie-autoriteiten tot de over tuiging geleid, dat het relaas van het mis drijf, gelijk mej. Boerwinkel dat gegeven heeft, juist is. Het schijnt, dat zij zelf en haar vriendin en collega Tiny Koperberg zoozeer doodelijk verschrikt waren door de moordbedreiging, dat zij, om in 's hemelsnaam maar niet ge dood te worden, zooveel mogelijk deden wat de onverlaat wilde. Zelfs toen de man mej. Koperberg het ruwst-denkbare geweld aan deed, was mej. Boerwinkel niet bij machte den aanvaller onschadelijk te maken, en zij trachtte eerst hem van haar vriendin af te trekken, toen hij gevolg gaf aan zijn bedrei ging ccn, ten einde te voorkomen dat cje P?- litie gewaarschuwd zou worden, het meisje dood te steken. Heldhaftig viel zij op den man aan, die zijn slachtoffer met een dolk steek in de hartstreek doodde. Mej. Boerwin kel kreeg daarbij over handen en polsen ste ken. Gelijk bekend is, kon de moordenaar zich uit de voeten maken vóór de jachtopziener Rozenboom hulp gehaald had. Honderden nieuwsgierigen trokken Zater dagmiddag naar de bosschen tusschen Ede en Wolfheze, om nabij de plaats van den moord te komen. De dames Koperberg en Boerwinkel wa ren beiden leerling-verpleegster. De thans vermoorde had in de kliniek te Utrecht nog eenigen tijd den verleden jaar gestorven va der van mej. Boerwinkel verpleegd. Zij be zocht mej. Boerwinkel, die zelf wegens over spanning verlof had, tijdens een dag vacan- tie. In verband met het mooie weer werd tot de noodlottig geëindigde wandeling beslo ten. Ten behoeve van de opsporing van den moordenaar ondervond de politie van de burgerij voortdurend alle mogelijke mede werking. Zelfs werden gratis auto's voor onderzoekingstochten aangeboden. De arrestatie van den dader. Het publiek neemt een dreigende houding aan. In totaal werd een beloon ing van \f 1000 voor de opsporing van den moordenaar aan geboden, n.1. 500 door de justitie en 500 door de gemeente Ede. Zaterdagavond kwamen enkele aanwijzin gen bij de polihe binnen, welke geleid heb ben tot de arrestatie van den 34-jarigen J. Hoek. Hij werd uitgenoodigd zich op het po litiebureau te Ede te vervoegen, maar toen iij niet kwam, heeft men hem met n auto van zijn woning in de buurt van Bennekom gehaald. De bevolking van Bennekom hep te hoop en nam een zeer dreigende houding te gen den verdachte aan, doch men wist hem veilig naar het politiebureau te Ede over te brengen, waar zich een groote menigte voor de deur verdrong. Men confronteerde hem ten huize wed. Boerwinkel met het tweede slachtoner. Terstond herkende het meisje in hem den aanrander. Buiten de woning stond een mas sa volk. Met groote moeite, telkens met zijn browning dreigend, kon de rechercheur is- ser ruimte maakte, waarbij hij toch noch een paar schrammen opliep. Toen menreeds m de auto zat, dreigde men nog, maar oc fhauffeur Hunick gaf vol gas. De begnJenis van het slachtoffer De begrafenis van het slachtoffer van en «noord te Bennekom zal Dinsdagmiddag op Influenza, Griep en 0 TI li - Koorts; RhBUmatiek Werog beschennd tegen VervaUchingen noofdpijn en Kiespijn p,* <o b« Oro,,.... de begraafplaats Moscowa te Arnhem ge schieden. 6 Dr. Hulst uit Leiden heeft gisteren de sec tie op het lijk verricht VERKEERSONGEVALLEN. Auto tegen een boom gereden. Zaterdagavond reed mevr. Teilander met haar auto op den Bussummergrintweg in de richting Hilversum, toen zij met een vaart van pi.m 40 K.M. een motorrijder wilde pas- seeren, die in dezelfde richting reed. Mevr T. schijnt daarbij het beheer over haar stuur te hebben verloren. De auto reed met kracht tegen een boom. Mevr. T. werd zeer ernstig aan het gelaat gewond en naar het ziekenhuis in Hilversum vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. Een vronw dood gedrukt. Verschillende gewonden. Op den hoek van de Meent en de Binnen rotte is vannacht te ruim 12 uur een zeer ernstig auto-ongeluk geschied. Twee groote luxe-auto's, een Minerva en een Hudson. zijn daar ter plaatse met elkaar in botsing geko men. De Hudson kwam van de Binnenrotte en reed aan de linkerzijde, hetgeen daar ge oorloofd is. Beide auto's hadden een matige snelheid. De Hudson werd bestuurd door den 26-jari- gen chauffeur Dedens. Voorts bevonden zich in dezen wagen de familie van het Hof, een echtpaar met twee dochters, alsmede de ge broeders J. D. en H. Kroon. De jongste van deze broers zat naast den chauffeur. In den anderen auto bevond zich alleen de chauffeur v. d. Werken. Toen de botsing plaats vond, liep ter hoog te van den pijler bij het viaduct het echtpaar Schnitzler. De heer Schnitzler kon nog bij tijds op zij springen. Zijn 48-jarige echtge- noote echter geraakte tusschen een der auto's en den pijler bekneld. De G. G. D., die spoedig ter plaatse was, vervoerde mevr. S. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar zij bij aankomst reeds overleden bleek. Van de inzittenden van de Hudson was de oudste der Kroons er het ergst aan toe. Hij was met het hoofd door de tusschenruit geslagen, waarbij hij wonden opliep aan hals en borst, terwijl hij vermoedelijk ook een hersenschudding heeft gekregen. Zijn broer was met zijn hoofd door de voorruit geslagen, doch werd daarbij niet zeer ernstig gewond. Het 17-jarig meisje A. S. van het Hof had een lichte verwonding aan de kin opgeloo- pen, terwijl de chauffeur v. d. Werken van den anderen auto zijn linker-sleutelbeen ge broken had. Behalve de oudste Kroon konden- de ove rige gewonden, na voorloopig verbonden te zijn, zich naar huis begeven. BEGROOTING-P .T.T. 1930. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de begrooting van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie voor 1930 is het volgende ont leend Verlaging van het port der brieven van een gewicht van niet meer dan 20 gram tot 5 cent zou de noodzakelijkheid medebrengen tevens het port der brieven van hooger gewicht en het port der briefkaarten te verlagen waar toe thans nog niet kan worden overgegaan. Echter meent ook de minister, dat naar her stel van het vroegere stuiversport moet wor den gestreefd. De minister erkent, dat ter wille van de bezuiniging het aantal postbe stellingen niet te zeer mag verminderen; dit is ook niet geschied De uitgifte van een vredespostzegel maakt een punt van over weging uit. Herziening der telefoontarieven. Voor zooveel het zich thans laat aanzien behoeft de automatiseering van het telefoon bedrijf niet te leiden tot opheffing van de be staande streeknetten. In verband met de concentratie van de ad ministratieve werkzaamheden ten hoofdbe- sture te 's-Gravenhage kunnen de gevraagde opgaven voor de verschillende netten wel over boektijdsvakken, doch bezwaarlijk per kalenderkwartaal worden berekend. Tegen publicatie van de aldus verkregen gegevens bestaat geen bezwaar. De minister verklaart het advies van den Postraad te dezer zake niet te kunnen pu- bliceeren. Ten opzichte van de voordeelen van de nieuwe telefoontarieven voor het platteland is nog niet voldoende tijd verloopen voor het doorwerken der tarieven om reeds thans vast te stellen, in hoever zij aan de bedoeling hebben beantwoord. Radio-uitzending. Het advies van den Radio-Raad inzake ver deeling van den zendtijd kan spoedig worden verwacht. Voor een oplossing van het zendtijdvraag- stuk acht üj minister de wet geenszins een belemmering, ook niet indien voor deze op lossing samenwerking tusschen de omroep organisaties is vereischt. Een aanvulling van de wet, welke in dit stadium een onge- wenschte vertraging zou veroorzaken, kan de minister niet bevorderen. In verband met het voorgaande zal hij zijn gedragslijn inzake de verdeeling van den zendtijd uit den aard der zaak ook ten aan zien van de V.A.R.A. bepalen, nadat het ad vies van de Radio-raad hem zal hebben bereikt. BEKNELD GERAAKT. De 61-jarige opzichter P. Koreman Is op de gemeentelijke gasfabriek te Eind hoven tusschen een cokeswagen en een ijzeren pilaar bekneld geraakt, met het gevolg dat zijn borstkas werd ingedrukt. De man is direct naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij eenige uren later is overleden. Hij is gehuwd en laat een i groot gezin na. KORTE BERICHTEN. De landbouwer H. te Lindts uit Dinxperlo, die Maandag te Haile, bij Zei- hem, door een auto uit Varsseveld werd aangereden, is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. De werkman Mol, die Zaterdag bij de ontploffing in de ijzergieterij aan de Voorstadslaan te Nijmegen aan hoofd, pols en armen werd gewond, is in het Wilhelminagasthuis aan de gevolgen overleden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de parochie kerk te Rimburg (Limb.) De dief kwam in de kerk door het uitsnijden van een ruit. De offerblokken werden opengebro ken en van hun inhoud beroofd. In een woning aan den Utrecht- schen Straatweg te Hilversum is inge broken. Men heeft uit een ladekastje een sigarenkistje genomen en den inhoud, bestaande uit zevenduizend dubbeltjes, gestolen. B. en W. van Haarlem stellen den gemeenteraad voor het Brongebouw met drinkhal aldaar te koopen voor 65000. KUBAN KOZAKKEN. Daar waren ze weer en het bleek, dat de indruk, bij hun eerste optreden alhier gewekt ('t was meen ik in 1928) nog biet vervaagd was, want op dezen Zondagmiddag stralend van zinneschijn, 'n middag die ongetwijfeld vele wandelaars naar buiten lokte, was de zaal van 't Gulden Vlies met zulk een aantal bezoekers bezet als men niet had kunnen ver wachten. De leiding van dit koor, gevormd ccor kozakker. uit den Kaukasus, berust uu bij een jong dirigent, Semion Ignatieff, die even kundig als nauwkeurig zijn ouderen voorganger vervangt. En even als bij hun vorig concert hebben alle toehoorders in be wondering geluisterd naar de schitterende prestaties die dit koor ook dezen middag J weder ruimschoots getoond heeft, te kunnen geven. Het uit drie gedeelten, elk van vier num- nummers bestaande concert begon met geeste lijke liederen. Men zong natuurlijk in het Rus sisch, doch het tekstboekje bevatte de in het Duitsch vertaalde woorden. Maar al had men geen boekje, dan nog kwam men, dunkt me, onder den indruk van dien schoonen zang, voortgebracht door tenoren, die zoo magnifiek falset zingen kun nen en bewonderenswaardige omvangrijke, op orgelklank gelijkende bassen. Van die geestelijke liederen waren er maar vier, wel wat te weinig, want de overige num mers, uit wereldlijke liederen bestaande, wa ren meestal van humoristischen aard. De geestelijke liederen dan, bestonden uit „Herr- liches sam das Volk" van Bortniansky, dat vol en krachtig klonk, tot aan die zeer mooie nuance, die begon bij de woorden „Der heilige Geist" enz.; „Dir singen wir" van Lwowskv. prachtig va nklank en voordracht; ..Woh' dem, der nicht wandelt" ('n psalm van David) muziek van Archangelsky, en een oud kerklied „Herr, erbarme Dich", waarin tenorsolo met begeleiding der andere zangers. Ja, deze zan gen waren te spoedig voorbij Maar stippen we van de volgende liederen aan het door cien dirigent gearrangeerde „Mit Schnee verschüttet". De dichter ziet zijn land onder de sneeuw bedolven, geen weg, noch een spoor ervan is te bekennen, de sneeuwstorm heeft allesbegraven. „Du, wie der Tod, lebloser Schnee", aldus zegt de vertaling. Dat zelfde fijne tenortje, die ook 'n vorige solo gezongen had, voerde het uit en het koor begeleidde hem weer. Kt nummer was niet minder dan die der eerste afdeeling en aan het einde werd de dirigent driemaal terug geroepen. (Na elk nummer trouwens moest hij terug komen.) De humoristische liederen verbaasden hoofazake lijk door de virtuoze vertolking; radheid van tong, nuanceering, ongedwongenheid bekleed den daarin de voornaamste plaats. Natuur lijk stond er ook een Wolga-lied op het pro gramma. Aan het einde daarvan gekomen dwong men bijna om een extra nummer, dat ook bereidwillig gegeven werd. De Zwaard dans, die in een vorig bericht in de courant aangekondigd was, gaf men echter niet. A. K. Voetbal. Afdeeling I Wat we ook verwacht hadden, niet, dat Ajax nu al haar kampioensvlag zou kunnen hijschen. Toch is het gebeurd, dank zij de medewerking van A. D. O., dat zoowaar te gen Haarlem slechts gelijk kon spelen! Ajax won in een uitstekenden wedstrijd van Sparta en wel met 30, terwijl A. D. O. in Haarlem met 2—2 tevreden moest zijn. De Amsterdamsche club heeft thans 25 punten, een aantal, dat A. D. O. niet meer bereiken kan. Voor den Óen keer is Ajax nu Westelijk kampioen, terwijl ze twee keer den hoogsten titel veroverd heeft. Zal haar die nu weer ten deel vallen? Het schijnt dat Pierre Mulders een groot aandeel gehad heeft in de overwinning. De beide eerste doelpunten kwamen uit voorzet ten van hem. De oud-Alcmariaan is dus wel een gevaarlijk man geworden en het is al leen te betreuren, dat Alcmaria hem niet meer in de gelederen heeft! Voor A. D. O. is het een tegenvallertje, dat ze gelijk speelde. Zelfs is zij nog lang niet zeker van de tweede plaats en het zou ons niet verwonderen of A. D. O. zakt nog een paar plaatsen. Hilversum wist thuis van H. B. S. te win nen en V. S. V. sloeg thuis Excelsior. Afdeeling II hebben Blauw-Wit en Z. F. C. gestreden tot het bittere einde en thans hebben beide 24 punten. Blauw-Wit sloeg uit H. V. V.. en Z. F. C. thuis E. D. O. Een beslissingswed strijd is dus noodzakelijk. H F. C. won weer, nu van de hekkeslul- ters. Ze staat nu op de 5e plaats, terwijl de 4e voor haar ook niet heelemaal onbereik baar is. H. D. V. S. tenslotte sloeg 't Gooi met 41. Afdeeling III is de beslissing der onderste plaats gevallen P E C. won met groote cijfers van haar stadgenoote, Z. A. C., maar het hielp haar niets, want Vitesse wist een gelijk spel te be vechten tegen A. G. O. V. V. P. E. C. blijft dus onderaan en zal haar plaats in de eerste klasse moeten verdedigen o a. tegen de oud- eerste-klasser Enschedesche Boys. Enschedé moest in deze afdeeling tot ieders verrassing tegen Heracles verliezen, zij het slechts met 21. Afdeeling IV deed Roermond een stap in de goede rich ting. Zij won van Noad, zoodat Wilhel mina wel onderaan zal blijven. Longa—Eindhoven werd door de bezoekers gewonnen met 42. het Noorden slechts één wedstrijd, die door Be Quick ge wonnen werd. Het wordt voor W. V. V. nu toch oppassen. De uitslagen luiden als volgt: Afdeeling I. Ajax—Sparta 3—0 N. S. VExcelsior 3—1 HaarlemA. D. O. 2—2 HilversumH. B. S. 32 Afdeeling II. Z. F. C—E D. O. 4—1 H. V. V.—Blauw-Wit 0—2 V. U. C.-H. F C 3—5 H. D. V. S.—'t Gooi 4—1 Afdeeling III. RoburTubantia 14 P. E. C.—Z. A. a 5—1 VitesseA. G. O. V. V. HeraclesEnschedé Afdeeling IV. LongaEindhoven RoermondNoad Afdeeling V. LeeuwardenBe Quick ONZE TWEEDE KLASSERS. 5—5 2—1 2—4 4—2 4—5 Ondanks het feit, dat het kampioenschap al gevallen was, is de ontmoeting Alcmaria K F. C. toch belangrijk en interessant ge weest. Beide partijen hebben zich flink ge weerd en het resultaat was evenals in De Koog een gelijk spel (00). K. F. C. staat dus van boven aan met 4 punten voorsprong, die echter 6 kunnen worden. De strijd om de laatste plaats te ontgaan, is zwaar geweest. De Spartaan heeft het loodje gelegd. Zelf won ze van Hollandia, maar haar concur rente Z. V. V. en W. F. C. wonnen ook, zoo dat de Spartaan straks haar plaats in de 2de klasse moet verdedigen. West-Frisia en H. R. C. speelden gelijk in een wedstrijd, die van minder belang was. In 2 B twee wedstrijden, die van geen be lang waren voor de eerste of laatste plaats H. V. C. stond toch al onder aan, al won ze van Zandvoort met 42. A. F. C. won weer, nu van Baarn. Ze be hoort nu tot de middenmoot. Er resten nog twee wedstrijden: D E. C.—Hercules en Zeeburgia—Velox. D. E. C is met een gelijk spel al kampioen, als Zeeburgia tenminste wint! De uitslagen luiden: Alcmaria Victr.—K.F.C S S 0—0 D. W S.-Z. V. V. 0—3 V. V. A.W.F. C. 0—5 West Frisia—H. R. C. 2—2 Spartaan—Hollandia 20 Baarn—A.F.C. 15 H. V. C.Zandvoort 42 3e klasse. A. P. G. S.-O S. V. 6—1 Helder—K. V. V. 0—1 MeervogelsPurmersteijn 31 Andere uitslagen. Uitgeest comb.Gem. Ambtenaren Velsen 50; Uitgeest comb.C. S. V. 22; Uit- geestlllAssendelft II 18; Schagen a Uitgeest a 21Uitgeest bA. D. O. a 12; Zaanlandia bUitgeest c 03. ALCMARIA VICTRIX—K. F. C. 0—0. Onze tweedeklasclub heeft gisteren haar competitie-programma beëindigd met den thuiswedstrijd tegen K. F. C., de club die de vorige week definitief het kampioenschap der afdeeling behaalde. Evenals eenige weken geleden in de Koog, was ook nu het resultaat een gelijk spel, wel een bewijs, dat deze beide clubs die vanaf het begin der competitie om de leiding in 2 A. hebben gestreden, tegen elkaar zijn opgewassen. Het was gisteren prachtig voetbalweer en de publieke Lelangstelling viel ons bijzonder mee. Natuurlijk zouder er nog heel wat meer toeschouwers zijn ge weest als de uitslag van invloed was ge weest op het kampioenschap. Er zijn nog altijd voetballiefhebbers, die meer om den uitslag komen, dan om het spel zelf. Dat spel is ons gisteren bijzonder mee gevallen. Van zenuwen was geen sprake en het giheele elftal van Alcmaria speel de voor wat het waard is. Men had de opstelling gekozen, die men reeds in den vriendschappelijken wedstrijd tegen Zeeburgia had willen p/obeeren, n.1. Burger spil ea Lengers linksbinnen. Het elftal heeft in deze opstelling en thousiast gewerkt en het K. F. G-elftal gedwongen alle krachten ii. te spannen. Was de voorhoede maar wat sterker en vlugger geweest in het schieten, dan was het K. F. C-doel niet ongerept gebleven. Kwam het binnentrio tot schieten toe, dan was van 't Hoff op zijn post en keer de alle gevaar. Het aantrekkelijke van den wedstrijd was, dat beide doelen om beurten in gevaar verkeerden en dat dikwijls spannende, verrassende situa ties voorkwamen. Twee malen is de bal in het Alcmaria-doel geweest, maar scheidsrechter Katoen moest beide ma len het punt annuleeren, de eerste maa! wegens 'hinderlijk buitenspel voor den keeper en de tweede maal omdat de bal er met de hand was ingeslagen. Voor de rust was Alcmaria iets ster ker en met wat geluk had er wel een doelpuntje gemaakt kunnen worden. Een schot van Peereboom had zeker betei lot verdiend. Bos werd flink be waakt, doch wist enkele malen gevaar lijk door te breken. Hamstra speelde bij zonder handig. Er is beslist vooruitgang in zijn spel. Na de rust bleven de verdedigingen de baas. Verschillende corners bleven zon der resultaat. K. F. C. trachtte door snel le vleugeluitvallen Alcmaria te verras sen, maar Ooms, Michels en Oudes wis ten eenige malen heel mooi te redden. Toen de scheidsrechter, die den niet zwaren wedstrijd goed leidde, eindigen floot was de stand nog steeds 00. Alcmaria had een goede verdediging, een actieve hardwerkende middenlinie en een voorhoede met gevaarlijke vleu gels cn een binnentrio, dat trachtte de K. F C.-verdediging te doorbreken, doch daarin niet kon slagen, doordat het niet snel genoeg handelde. Bij K. F. C. blonk de spil Nieuwenhuy- zen uit. Oók de keeper, linksback en vleugelspelers waren goed. Alcmaria heeft de competitie beëin digd met 22 p. uit 18 wedstr. Wij had den, toen Alcmaria na 7 wedstrijden reeds 13 p. had, op een hooger eindtotaal gerekend maar een inzinking heeft veler mooie verwachtingen te niet gedaan. De tweede plaats is alleszins verdiend. In de Bekerwedstrijden krijgt Alcma ria nu gelegeuLei 1 nader te toonen, waartoe zij in staat is. De linkshalf Klinkhamer was weer in staat den wed strijd vanaf de tribune te volgen. Wij vermelden nog gaarne (wij hadden er eigenlijk mee moeten beginnen) da' Alcmaria voor den aanvang van den wedstrijd naar tegenstander K. F. C. met een fraaien krans huldigde, wegens het behalen van het kampioenschap. Aan voerder Ooms bood den krans aan met hartelijke woorden en de voorzitter van K. F. C. bedankte voor de vriendelijke sportieve attentie. Wij wenschen K. F. C. in de promotie wedstrijden alle succes, doch er zal heel wat van hei elftal gevorderd wor den om Haarlem en D. E. C. te ver slaan. Schaatsenrijden. WILLEM KOS ZIEK. De bekende hardrijdei Willem Kos uiv Oudkarspel is ziek. Na zijn terugkomst uit Davos, waarin hij ook al niet fit was, schijnt hij aan 't sukkelen te zijn geraakt. De ziekte nam echter de laatste dagen een ernstig verloop, zoodat zelfs in Alkmaar het gerucht liep, dat Willem Kos overleden zou zijn. Bij informatie bleek ons, dat Kos wel ern stig ziek is, maar dat de patiënt een rusti- gen nacht gehad heeit, zoodat er nog alle hoop is. Laten we hopen, dat de jeugdige schaat senrijder spoedig geheel herstel zal zijn. We hebben hem in onze echte Hollandsche sport nog zeer noodig. Kolven. KOLFWEDSTRIJDEN TE ZUID- x SCHARWOUDE. De uitslag van den Zondag gehouden 15- slagen kolfwedstrijd in de baan van den heer D. Rijper is als volgt: le pr. W. van der Vliet 141 punten; 2e pr. P. Molenaar 138 p., 3e pr. T. de Lange 136 p., 4e pr. P. Beers 130 p., 5e pr. G. Mettus 127 p., 6e pr. P. Engering 126 p. Serie prijzen: le partij. le pr. K. Langendijk 46 p., 2e pr. D. Rij per 44 p. 2e partij: le pr. P. Bruin Kz. 50 p., 2e pr D. Zijp 47 p. 3e partij, le pr. J. du Burck 53 p., 2e pr. L. Dekker 47 p. ALKMAAR, 3 Maart 1930. Op de heden ggehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 53 Vette koeien 240440; 4 Vette kalveren 60—120; Vette kalverer per ned. pond f 1.40— 1.60; 242 Nuchtere kalv., slacht f 8—26; fok f 18—30; 545 Vette Varkens per ned. pond 0.750.80; Zouters per ned. pond ƒ0.77f 0.78. Han del matig. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Maart '30. Langendijker Groentenveiling. Peen 0.70— 1.40; Roode Kool le s. 5.309.40; Rcode Kool 2e s 4.80-/ 7.30; Gele Kool 5.60—8.80; Deensche Witte Kool 1.30 2; Uien 0.80—1.10; Grove Uien 1.40—1.70; Drielingen 0.60-/ 1.20; Bieten 1.60^/ 1.70, alles per 100 K G. Aanvoer: 10.000 K G. Peen; 23000 K G. Roode Kool; 40.000 K.G. Gele Kool; 50.000 K.G. Deensche Witte Kool; 12000 K.G. Uien; 2000 K.G. Bieten. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 3 Maart 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 583 vette kalveren, le kw. 1.10—1.18; 2e kw. 0.89—104; 3e wk. f 0.70—0.88; mindere soorten 0.64— O 70 per K.G. slachtgewicht; 40 melk- en kalfkoeien 250—375; vette kalveren, le kw. f 1.06—1.16; 2e kw. 0.90—1.04 per K.G. - - v

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7