lucnlwecjcn daaft" Radirsrafisch Weerbericht. A G I 4 Binnenland Sport Filmnieuws. Stadsnieuws ROOFOVERVAL IN EEN TREIN OP EEN PRIESTER. EEN AARTSLUIAARD. Het drama te Bennekom. ®jnl 1, foaarban be ljuur bebraagt bier gulben per jaar Dinsdag 4 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Syncopation (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Huis no. 17 (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De vlaglui- tenant (voor alle leeftijden). 8 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Reisvereeni ging, Oostenrijk-avond. 1 8 uur, Harmonie, opvoering van „De Hei lige Vlam" door het Vereenigd Tooneel uit Amsterdam, voor de Kon. Rederijkerskamer Ëilderdijk. Woensdag 5 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Syncopation (boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Huis no 17 (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater, De vlagluite rant (voor alle leeftijden). 8 uur, Harmonie, opvoering van De Heili ge Vlam door het Vereenigd Tooneel uit Amsterdam, voor de Kon. Rederijkerskamer Bilderdijk. 8 uur, 't Gulden Vlies, openb verg. van <3e soc.-dem. Vrouwenclub. 8 uur, gebouw Leger des Heils, lichtbeel- denvertooning. In den Internationalen trein Venetië Weenen heeft een ernstige roofoverval plaats gehad. De Griekseh-Orthodoxe pries ter Sarbou, die 70 jaar oud is, was in zijn coupé ingeslapen. Plotseling schrok hij wak ker en zag tot zijn ontsteltenis, dat een on bekend persoon hem een waarschijnlijk in chloroform gedrenkten doek tegen neus en mond wilde drukken. Hij trachtte zich te verdedigen en kreeg daarbij met de kolf van een revolver een slag tegen den slaap. De roover riep den priester toe, dat hij hem zou neerschieten indien hij hulp zöu rcepen. De priester moest den man alhet geld geven, dat hij bij zich had. Dat was slechts een klein bedrag aan baar geld. Na nogmaals gedreigd te hebben, verliet de indringer de coupé. Bij het eerstvolgend station deed de pries ter aangifte en dank zij zijn persoonsbe schrijving gelukte het spoedig den roover te arresteeren. Het bleek een 18-jarige jongen te zijn. Nicolas Billois, een man van 48 jaren, meende dat hij niet geschikt was om te wer ken. Hij was wijsgeerig aangelegd en stond beschouwend tegenover het leven. Een paar maal had hij in de gevangenis gezeten en het kalme leventje beviel hpm daar zoo goed dat hij telkens als hij vrij kwam, weer een of ander misdrijf pleegde om zoo gauw mogelijk maar weer in het gevang te geraken, 't Laatst stak hij een lcods in brand op den weg van Bonneuil naar Boissy-Saint Léger, waardoor voor een waarde van 34.000 frans aan oogst werd Vernield. Voor den rechter verklaarde hij dat hij met opzet den brand had gesticht. Hij wilde de gevangenis weer inhij hield niet van het maatschappelijk leven met zijn strijd. De rechter voldeed aan zijn verzoek, met dien verstande dat hij hem tottien jaar dwangarbeid veroordeelde. Werken moet hij dus toch. EEN WARMTEGOLF OP IJSLAND. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat de laatste dagen boven IJsland een ongewone warmte- golf optreedt, waardoor veel ijs en sneeuw is gaan smelten en groote overstroomingen zijn ontstaan. In het Z. W. van IJsland moesten de be woners van boerderijen op vele plaatsen met booten gered worden. Talrijke paarden en schapen zijn verdronken. De hooivoorraad is in de meeste gevallen door het water bedorven of verloren gegaan. WERKLOOSHEID IN JAPAN. Voor het eerst meer dan een millioen. Het aantal ingeschreven werkloozen in Ja pan heeft voor het eerst sinds de registratie op de arbeidsbeurzen het millioen overschre den. De onbevredigende toestand in den kleinhandel cn de sluiting van een aantal fa brieken heeft er den voornaamsten stoot toe gegeven. De nieuwe regeering zal als een harer :erste wetgevende maatregelen een ontwero -erzekering tegen werkloosheid bij de Ka- aers indienen. NOG ZOO'N ONVOORZICHTIGE. Zaterdagavond elf uur is op den bewaakten overweg nabij het station Oldenzaal een jongeman uit Losser door den extra-trein voor de Leipziger Messe gegrepen en gedood. Hij 'had den overweg afgesloten gevonden en Elaatste zijn motorrijwiel daarom aan den ant van den weg; hij liet den motor loopen, waarna hij onder een der afsluit boomen is gekropen om door middel van het bei-signaal de aandacht van den overwegwachter er op te vestigen, dat hij passeeren wilde. Door het lawaai van den motor en het mistige weer heeft hij blijkbaar niets gemerkt van het naderen van den sneltrein. Hij werd gegrepen en op slag gedood. EEN POSTBOOT AAN DEN GROND. De passagiers per bootje aan wal gebracht. De postboot „Brakzand" van den rijks- Veerdienst OoetmahornSchiermonnikoog is Zondag op de reis naar het eiland tijdens dikken mist en lagen waterstand aan den grond geloopen en tijdens eb blijven vast zitten. Een gedeelte der passagiers heeft per motorbootje den vasten wal weder bereikt. ZIEKENVERPLEGING TE ALMELO. In de Zaterdag gehouden vergadering van he bestuur der Ned. Herv. Diaconessenin- ric'iting te Almelo is goedgekeurd het voor stel om voor 85.000 aan te koopen de bui tenplaats „De Klokkenbelt", groot ongeveer V, H.A., gelegen aan de Ootmarsumsche straat. Het ruime heerenhuis zal ingericht worden tot diaconessenhuis, aangezien het tegenwoordige ziekenhuis reeds te klein is ge- Huiszoeking bij den verdachte. Zaterdagavond werd bij Hoek en een zwa ger van hem huiszoeking gedaan en werden verschillende kleedingstukken in beslag ge nomen. Daarbij waren een grijze jas en vest, en een lichte broek van andere stof die pas ge wasschen bleek te zijn. Dit zouden dan de kleederen zijn die hij Donderdag heeft gedra gen. De dolk, waarmede de daad is gepleegd, ii nog niet gevonden. Tegenstrijdige verklaringen. Tot diep in den nacht duurde Zaterdag het verhoor van den gearresteerden J. Hoek voort en ook Zondag keerde het parket uit Arnhem naar Ede terug om het onderzoek te vervolgen. Verdachte bleef ontkennen, alleen gaf hij toe Donderdagmiddag in de buurt van Ben nekom en Wolfheze te zijn geweest, met het doel termijnen voor de afbetaling van door hem geleverde breimachines te innen. De ver dachte heeft hierbij de namen genoemd van verschillende personen, die echter hierover gehoord, hier geen bevestigend antwoord op gaven. Mej. Boerwinkel blijft er bij, dat zij den verdachte pertinent herkend; het wachten is nu op het resultaat van het onderzoek van de ten huize van Hoek in beslag genomen klee- ren. De aanhouding van den verdachte is met twee dagen verlengd; verwacht wordt, dat hij Woensdag ter beschikking van de justitie ge steld zal kunnen worden. Zondag is mejuffrouw Boerwinkel naar Arnhem gebracht, waar haar bloed is afge tapt in verband met het onderzoek van dr. Hesselink. De aangehouden verdachte bleef ook gister nog hardnekkig ontkennen. Een opluchting onder de inwoners. Een zucht van verlichting is door Ede en omgeving gegaan toen de arrestatie van den vermoedelijken dader bekend werd. Hoe de ge voelens der bevolking waren, bleek uit de be dreigingen, welke jegens den arrestant geuit werden. Tot twee uur 's nachts stond 't vol in het smalle straatje naast het stadhuis, waai het politiebureau gevestigd is. De ruimte voor den ingang van het bureau werd door twee agenten vrijgehouden. En het commentaar der menigte op het misdrijf en den dader was slechts voor één uitlegging vatbaar De verdachte door verschillende personen herkend. Het alibi klopt niet. Gister zijn weer verscheidene personen, die Donderdag den verdachte op bepaalde tijd stippen gezien hebben, met J. Hf. geconfron teerd. Anderen hebben hun verklaringen afge legd. Verscheidene van die verklaringen klop pen niet met de verklaringen van H. en ook niet met die van zijn vrouw, welke onderling ook weer verschillen. Twee jongens van 15 jaar, P. en V. gehee- ten, hebben aan de politie te Ede verklaard, dat verdachte J Hoek hen Donderdagmiddag om pl.m. 5 uur is voorbij gereden, fietsende in de richting BennekomschewegEde. Nadat hun een foto was vertoond, verklaar den zij pertinent daaruit den man te her kennen De verklaringen van den gearresteerden J. H. worden op allerlei wijzen gelogenstraft. Zo verklaarde hij o.a. op den dag van den moord te half vier 's middags te zijn thuisge komen. Een buurman deelde echter mee, dat hij om vijf uur nog niet thuis was. Voorts beweerde verdachte, dat zijn vrouw dien middag niemand heeft ontvangen. Zijn vrouw verklaarde daarentegen bezoek van een buur vrouw te hebben gehad. Verscheidene personen hebben min of meer vage aanwijzingen gegeven. Twee dames, mej. Paling uit Bennekom en mej. Houtrich uit Wolfheze, verklaarden, dat zij den dag van den moord een verdacht persoon in de nabijheid van de plaats van het misdrijf heb ben gezien, een half uur nadat de moord was gepleegd. Toen de man de dames zag aankomen, heeft hij zich snel uit de voeten gemaakt. De beide dames hebben hem bij confrontatie herkend. Bij deze confrontatie gaf de verdachte, die tot nu toe zeer cynisch was, blijken van zenuwachtigheid. Een belangrijke „stille getuige" schijnt de politie te hebben gevonden in een fietsband ventiel. toebehoorende aan den gearresteer den J. H. Toen men hem vroeg, waar hij zich op den tijd, dat de moord werd gepleegd, bevond, heeft hij geantwoord, dat hij er met zijn fiets op uit was en met een lekken band te kampen had gehad. Dit zou veroorzaakt zijn door het slechte ventiel, waar hij een nieuw slangetje op had moeten schuiven Dr. Hesselink heeft het ventiel onderzocht en daarbij is komen vast te staan, dat het slangetje ten minste drie maanden geleden over het ventiel moet zijn geschoven. Een belangrijke verklaring. Nog steeds blijven de meaedeelingen bij de politie te Ede binnenkomen. Vele perso nen leggen verklaringen af, waar de politie echter weinig aan heeft, terwijl daartus- schen soms een aanwijzing van waarde is Zoo heeft zich hedenmorgen bij de politie te Ede een getuige gemeld, die verklaarde, de beide meisjes met den verdachte op den mid dag van den moord precies te vier uur te hebben gezien. Zij zaten met zijn drieën naast elkaar in het bosch. Getuige had toen wel iets verdachts meenen op te merken, maar aangezien hij zich op honderd meters afstand van de plek bevond en hij zelf juist aan het stroopen was, was hij, toen hij men- schen zag, niet naderbij gekomen, doch had zich integendeel zoo snel mogelijk uit de voeten gemaakt. De politie acht deze aanwij zing van groot belang, aangezien hierdoor het juiste tijdstip van den moord komt vast te staan. De getuigen zullen hedenmiddag geconfronteerd worden met mej. Boerwinkel. EEN GOED GESLAAGDE RECLAME PLAAT. In verband met het feit, dat jaarlijks in ons land groote oppervlakten bosch en heide door brand verloren gaan het vorig jaar zelfs ruim 800 H.A. heeft de Nederlandsch? Heidemaatschappij besloten wederom een nieuwe plaat uit te geven met een opwekking om mee te helpen bosch- en heidebrand te voorkomen. Niet alleen, dat een groote opper vlakte verloren gaat met een vaak waardevol bezit, de schade beliep in 1029 ruim meert het hoesten SNELLE en ZEKERE WERKING maakt het slijm los FUJO brengt sooedigf verlichting Vtao;Sportte/«m tv aWttr'-Aseftfcn 600.000, het verlies aan natuurschoon, aan gelegenheid tot ontspanning en om gezond heid op te doen is niet in cijfers uit te druk ken. Er kan niet genoeg gedaan worden om op dit euvel de aandacht te vestigen, vooral om dat het meerendeel van de branden ontstaat door toedoen van den mensch zelf. Speelsch- heid, onoplettendheid, onvoorzichtigheid, on verschilligheid, baldadigheid, roekeloosheid en helaas ook kwaadwilligheid zijn meestal de oorzaken. Deze plaat zal zeker tot het publiek spre ken. Exemplaren worden gratis door de Maatschappij verstrekt om deze onder het oog te brengen van het publiek, vooral van de jeugd. De plaat stelt een kaalgebrande denneboom voor waarom de roode vlammen spelen. Het onderschrift luidt: „Helpt ons bosch- en heide brand voorkomen". DE TOESTAND VAN WILLEM VAN CAPPELLEN. Naar „Het Volk" verneemt, maakte de toe stand vanxWillem van Cappelen het noodig, hem naar de Psychiatrisch Neurologische Kfi niek van prof. Bouman te Utrecht over te brengen. BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. De Telegraaf meldt uit 's-Gravenhage: De Haagsche politie heeft gisteren te Haarlem gearresteerd den directeur der Prov. Bank- vereeniging te 's-Gravenhage, den heer P. W. F. Kloppenburg, die de residentie sedert de débacle dezer bank had verlatenen te Haarlem was gaan wonen. Na een failliet verklaring der Prov. Bankvereeniging, waar een tekort van 8 ton was geconstateerd, heeft men den accountant een onderzoek op gedragen. Het verslag werd dezer dagen bij de justitie ingediend. Hieruit zou gebleken zijn, dat de heer Kloppenburg zich aan ver duistering heeft schuldig gemaakt èn als di recteur èn als particulier. Vele bezwarende feiten zijn aan het licht gekomen, o.a de verduistering van effecten van verschillende cliënten der Bank. Ook belangrijke geldsom men zijn verdwenen. De Haagsche politie meende op grond hiervan tot arrestatie te moeten overgaan. De heer Kloppenburg die in de residentie op zeer grooten voet leefde is op het hoofdbureau van politie te 's-Gra venhage ingesloten. lid der bende mogen niet onvermeld blijven. Frits Greiner is een gced acteur. Hij typeert den misdadiger uitstekend. Carl de Vogt is als Baston verdienstelijk. Onze landgenoote Lien Deijers treedt ook m deze film op. Tot veel spel krijgt zij echter geen gelegenheid. Het voorprogramma geeft fraaie opnamen van München, een Wereldnieuws en nieuws uit Nederland en verder nog twee komische nummers. Het eerste speelt in een scheersalon terwij! in de tweede de avonturen van een tweetal landloopers veel aanleiding tot vroo- lijkheid geven. Voetbal. DUITSCHLAND—ITALIË 0—2. In het bij uitstek voor internationale wed strijden geschikte, prachtige Stadion te Frankfurt a. M. vond Zondag j.1. de uiterst belangrijke voetbalwedstrijd Duitschland Italië voor 42.000 toeschouwers plaats. He* feit, dat Italië in 1928 te Amsterdam te recht tot Europeesch kampioen was gepro moveerd en Duitschland, na hare befaamd? wedstrijd tegen Uraguay, geen enkele inter nationale wedstrijd meer had verloren, deed in Duitsche en Italiaansche kringen vooi genoemde wedstrijd een ongekende belang stelling ontstaan. Voor Nederland is deze wedstrijd in zooverre van belang, dat het Nederlandsch elftal zelf spoedig de strijd tegen Italië zal aanbinden. Overeenkomstig de verwachtingen bleef Italië, in een uiterst faire wedstrijd, met 2-0 overwinnaar en nam hiermede tevens re vanche van de in April 1929 te Turijn gele den 21 nederlaag. Het D, :tsche elftal had echter ditmaal niet de fce: I kking over de beste spelers en lag eenigszins door elkaar. De Italiaansche doelverdediger Comhi, die belangrijk meer dan zijn collega Stuhlfauth te doen kreeg, was de ster van het veld en deed zich kennen als een keeper van hooge internationale klasse. Door zijn phenomenaal spel had hij voortdurend ovaties in ont vangst te nemen. De vermaarde linksbuiten Orsi, welbekend van de Olympiade, waar hij voor Argentinië speelde, vo'deed niet ge heel aan de verwachtingen. Hagen en Hof- mann waren in het Duitsche team de beste spelers. Voor de rust, welke met 0—0 in ging, was Duitschland geregeld in het offen sief. Combi was echter niet te genaken. Na half-time scoorde Magnozzi en Meazza de beide goals, waarmede tevens de wedstrijd beslecht was. VRONE I KAMPIOEN N. H. V. B. Onder bizonder groote belangstelling werd Zondagmiddag op het „Vrone -terrein te St. Pancras een match gespeeld tusschen „Vrone I" en W. F. C., welke slechts 24 mi nuten heeft geduurd, doch waarbij het ging om de beslissing om den kampioenstitel in de competitie der N. H. V. B. Deze wedstrijd was den vorigen keer halverwege gestaakt wegens een geschil over het toekennen van een penalty aan Vrone. Naderhand was Vro- J- Je (Sficma Je Jange Sc Je Jftoraaz te (Alkmaar brrtjuurt in (jaar onbergTonbBcIje klui«inricl|ling ^paarloketten, DE KONINGIN NAAR DE JAARBEURS. Naar verluidt, zal de koningin zich Dins dag 11 Maart, den dag waarop de 22ste Ne- derlandsche Jaarbeurs aanvangt, naar Utrecht begeven om het nieuwe tweede gedeel te van het Jaarbeursgebouw te openen en tevens een bezoek te brengen aan het nieuwe Diaconnessenhuis. VONDEL-VONDSTEN. Naar wij vernemen heeft Mr. Izak Prins bij het verzamelen in het Amsterdamsch Gemeente-archief van gegevens voor de oud ste Hollandsch-Joodsche geschiedenis op 24 Februari toevalligerwijs eenige belangwek kende notarieele akten betreffende den groo ten dichter Joost van den Vondel aangetrof fen. Tot deze vondst behoort een testament van 's dichters dochter Anna van 26 Augus tus 1651 en een van Vondel zelf van den dertigsten dier zelfden maand. De Vondel kenner Dr. J. F- M. Sterck te Aerdenhout zal deze stukken eerlang uitgeven. KORTE BERICHTEN. Prins Hendrik heeft het voornemen de openingszitting bij te wonen op Don derdag 13 Maart a.s. te Den Haag in de Grafelijke zalen van de Conferentie ter codificatie van het Internationaal recht Tot voorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité is in een Zaterdag ge houden vergadering gekozen de heer J. L. Nijsingh te De Wijk (Dr.), in plaats van den heer ir. V. R. Y. Croessen, die tot adviseertnd lid is benoemd. ne hierbij in het gelijk gesteld, zoodat deze wedstrijd thans moest worden uitgespeeld „Vrone I" mocht beginnen met een penalty en plaatste den bal midden in het W. F. C- doel. Hierna ontwikkelde zich van beide kan ten een forsch, doch sportief spel, waarbij de gasten, even voor het einde nog een punt je wisten te maken, zoodat de wedstrijd werd I beëindigd met gelijk spel 22. Hiermede was Vrone I de gelukkige win naar geworden vaa het kampioenschap. Groot was de algemeene belangstelling in „Vrone's" succes; er werden bloemen aange boden en speeches afgestoken, waarbij nog menig goede wensch voor den bloei van „Vro ne" tot uiting kwam. Zwemmen. EEN OUD-STADGENOOT BENOEMD TOT ZWEMMEESTER. Heden is onze oud-stadgenoot de heer B. D. Mulder, leeraar in het zwemmen aan de zoo beroemde zwemvijvers „Groenendaal" Gemeente Heemstede, benoemd tot zwem meester aan boord van het motorschio „Jo- han van Oldenbarneveld" van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland" te Amster dam. Vele leerlingen, oud-'eerlingen en geoefen de zwemsters zullen Mulder, die zoo veel voor de Heemsteedsche zwemsp'ort heeft ge daan, noode zien vertrekken. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Huis No. 17. Ter afwisseling bracht het A. B. T. gister avond in het nieuwe programma als hoofd nummer een detective verhaal. De titel deed dit al reeds vermoeden. Inderdaad het huis no. 17 is een hee! geheimzinnig huis. Acht maanden geleden is de beruchte inbreker Sheldrake wegens juweelendiefstal gevangen genomen. Maar nog steeds heeft hij niet wil len verraden wie zijn medeplichtigen waren en waar de buit is verborgen. De detective Barton is van meening dat men er wel achter za' komen als Sheldrake op vrije voeten is. Hij verhindert daarom een poging tot ont snappen niet en da-n begint de strijd tusschen misdadiger en detective en ziet men de avon turen die beleefd worden in het geheimzinnige huis, met zijn ondergrondsche spoorlijnen. Natuurlijk slaagt Barton er in alles tot een einde te brengen. Maar de toevallige en uit stekende hulp die hij bij zijn gevaarlijk onder zoek knjgt van een gewezen matroos (een bij zonder geslaagd type) en van een vrouwelijk Motoren. DE MACHINES WAAROP ONZE RENNERS DIT TA AR UIT ZULLEN KOMEN. J. H. P. Jansen, 250 c.M.3 Motosacoche; John Moos, 500 c.M.3 B.S.A.; Jan Rijk. 500 c.M.3 Ariel; P. Oorierbaan 500 c.M.3 Ariel e>i 250 c.M.3 D.K.W.; Chr. Langmuur, 250 c.M.3 Ariel; v. Hamersveld, 500 c M.3 Rudge Whitworth; N. Bovee, 350 c.M.3 H.D.; R. v. d. Berg, 500 c.M.3 Gillet en 350 c.M.3 H.D.; v. Pelt. 500 c.M.3 H.D H W v. Dinter. 500 c.M.3 D.K.W.: J. C. v d. PiiL 250 c.M.3 D.K W.M. Flinterman, 5Ö0 c.M.3 F.N.; de Ruvter, 500 c.M.3 FN; Breeman Jr.. 350 c.M.3 F.N.; H. W Bever- dam, 350 c.M.3 Royal Enfield: J. v. Ries- sen, nog niet bekend; K. v. d. Velde, nog niet bekend: C. W. de Graaff. 500 c.M 3 Ariel; G. v. Dijk. 350 c.M.3 Motosarho-he; J. C. Kaptein, 500 c.M.3 Imperial; H. W. Hoeien- bos, 500 c.M.3 Ar'el: J. Fiima. 500 c M 3 Ariel; W. Wusten, 500 c.M.3 Triumph; j. v. Dinter. 250 c.M.3 D.K.W.; G. A. de Ridder 250 c.M.3 Ariel: Kuyper, 175 c.M.3 D K W en 350 c.M.3 Chater Lea; H. J. Bierhorst. 500 c.M.3 Rudrre Whitworth; J. Al, 350 c.M.3 Royal Enfield; G. Timmer, 250 c.M.3 New Imperial. Dit zijn alleen Seniores en Juniores. naar waarnemingen, verricht in den mo! van 4 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. et Hoogste barometerstand 775.5 te Renn« Laagste barometerstand 741.5 te Vanr Verwachting, geldig tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matige winden uit Zuidelijk, richtingen; nevelig tot licht of half bewolkt droog weer; aanvankelijk zachter in h'i Noorden. MODEVAK-EXAMENS. Op het laatst gehouden examen te Den Haag slaagden de dames Marie Loos en Jeanne Roovers te Heiloo voor Coupeuse Costumière. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders hebben ol diens verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend aan L. Admiraal, als werkman bij de gemeente-reiniging. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een vrachtauto van den heer Jonker, wo- nende in de Pieterstraat alhier, die den vrachtdienst Alkmaar—Hoorn onderhoudt, reed tengevolge van verkeerd uitwijken onder Oudorp tegen een boom. De beide wie len en een spatbord werden ernstig bescha- digd, zoodat de auto door de firma Met moest worden opgehaald. DE PIEPKUIKENMARKT. De burgemeester van Purmerend verzdekt ons mede te deelen dat het gemeentebestuur ter plaatse geen bijzondere maatregelen heeft genomen, waardoor aanvoerders op de markt voor extra hooge prijzen konden verkoopea Met de aanvoerders is een bespreking ge houden om de markten op een later uur te la- ten beginnen. Bij die gelegenheid is door hen op de h.I. onbillijke gelden gewezen en werd toe gezegd dat maatregelen overwogen zouden worden om tot afschaffing van het parkeer, geld en verlaging van het marktgeld te ko men. De aanvoerders van piepkuikens hadden namelijk bezwaar tegen de betaling per stuk en meende dat dat per ko:I zou moeten ge schieden. BILDERDIJK. Hedenavond heeft de eerste der twee opvoe- ringen plaats van De Heilige Vlam, door het Vereenigd Tooneel, voor de leden van Bilder dijk. "Deze voorstelling is ook toegankelijk voor r.iet-leden, die thans de gelegenheid hebben een mooi speelstuk alhier te zien. AANBESTEDING. Door B. en W. werd heden ten stadhuiz^ mede in tegenwoordigheid van den archi tect Jan Wils uit Amsterdam, aanbesteed het bouwen van een tribune en het verrichten van verdere werkzaamheden op het Gemeen telijk Sportpark. Er waren acht inschrijvings-biljetten inge komen, t.w.: firma wed. P. Dubbeld en Zo nen 77200, C. de Graaf 76500, J. Hui- berts 76000, J. Bakker 75500, J. Pilkes 75000, R. K. Koppen en Zoon 73990, IJ. Kroonenburg te Heiloo 72700, M. Duin- meijer 71575. De inschrijvers, waarvoor geen woonplaats is genoemd, wonen te Alk maar. Twee van de inschrijvers hadden bezwaar tegen den korten opleveringstermijn. De bur gemeester deelde mede, dat zeer waarschijn lijk aan dien termijn (tegen den zomer) zal worden vastgehouden. Het wil ons voorkomen, dat dit ook nood zakelijk is, opdat men gevrijwaard blijve voor een sleepend houden van de zaak. De lijdensgeschiedenis met de Rootorenbrug zij in deze een waarschuwend voorbeeld. NOORD-HOLLANSCH GRONDCRE- DIET N.V. HYPOTHEEKBANK TE ALKMAAR. Aan het verslag over het jaar 1929 wordt het volgende ontleend: In 1929 werden afgesloten 67 hypothecaire leeningen tot een bedrag van 1.387.575.f terwijl de daarop betrekking hebbende onder panden werden gewaardeerd op 2.088 050, zoodat gemiddeld pl.m. 66.5 der getaxeer de waarde werd verleend. Het totaal der op 31 December 1929 uit staande leeningm bedroeg 8.102.009, ter wijl de daarop betreKKing hebbende onder panden waren getaxeerd op 13.380 199, zoodat pl.m. 60.6 daarop loopt. In 1929 werd geplaatst 1.083.400 aan pandbrieven, terwijl werd ingekocht en uitge loot tot een bedrag van 507.700 Op 31 December 1928 was aan pandbrie ven in omloop 7.183.400, zoodat op 31De cember 1929 in omloop was tot een bedrag van 7.759.100. De Reserve en de Extra Reserve bedroegen respectievelijk 142.696 en 118.9253V, bij goedkeuring van de Balans en Winst- en Verliesrekening zal het totaal dezer Reservefl bedragen 271.421.39. Door Commissarissen wordt aan de Alge* meene Vergadering, we'ke gehouden zal \jo den op Woensdag 12 Maart a.s., voorgeste het dividend over het boekjaar 1929 te bep - len op 20 (onveranderd.) LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en m0'°rrlA^ gen en andere voertuigen te 6.16 uur "C» op. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. pe. De zusters verpleegden in de maaino bruari 92 patiënten en legden 1380 ken af, waarvan 458 betalende bez„ bez. voor 't Aza, en 62 gratis bezoe5^^erd Er werd 13 maal den dokter geass cn 12 maal de laatste hulp verleend tel t afleggen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2