lliiirukc CinraiL de nu deidia. Honderd twee en dertigste Jaargang. Dinsdag 4 TCaart Radio-hoekje Rechtszaken mill.LKTON. LTSVlwS df/Xei gemis aan samenwerking jcstitieele en gemeentelijke autoriteiten. Sproeien komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spruioij Bij alle Drogisten. Provinciaal nieuws jfo. 53 1930. Woensdag 5 Al aar I. Hilversum, 1875 Al. 10.—10.15 Morgen wijding- 12.152.Concert door het A. V. g. O-Trio. 2.-3 Gramofoonmuziek. 3.— 4.Naaicursus. 4.4.30 De voornaamste gtudierr.uziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 5 —6 Concert uit Café „Moderne" te Am sterdam. 6.Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30—645 Gramofoonmuziek. 6.45—7.15 Italiaansch. Beginners. 7.15—7.45 Ita- liaanschGevorderden. 8.01—9.15 Concert door het Omroeporkest. 9.15 Uitz. vanuit het Rika-Hopper Theater te Amsterdam. „Das Dreimadlerhaus". Operette naar Schubert's Melodieën, bewerkt door H. Berté. 10.10 ca. persberichten. Daarna Voorzetting Orkest- concert. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. Huizen, 298 Af. (Na 6 uur 1071 Ai.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 8.15—9.— Concert. 10.30—11.— Ziekendienst. 11.—11.30 Gra mofoonmuziek. 11.3012.30 Harmonium bespeling. 12.30—2.— Concert. Fluit, viool, piano en orgei. 2.2.45 Concert. Zang, viool en trio. 2 45—3.15 Lezen. 3.15—4.— Vervolg concert. 4 —5.— Kinderuurtje. 6.—6.30 Le- zing over: De wereld voor den Heer. 6.30— 6.40 Koersen. 6.407.10 Cursus Radiotech niek. 7.107.40 Tech. causerie. 7.40—S.05 Lezing over: Ver van huis en toch thuis. 8.05 10.— Protestvergadering tegen de Ge loofsvervolging in Rusland. Daarna persber. 10.1510.45 Lezing over: Hoe staat het toch met den beeldomroep en het draadloos ver zien (televisie)? 10.45—11.Gramofoon muziek. Daventry.1554.4 Af. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Concert. R. Acfland, so praan. J. Mathewson. bariton. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 2 50 Uitz. voor scholen 3.45 Concert. D. Hutchi- son, tenor. The Ensemble Players. 5.05 Or gelconcert door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7. Pianorecital door c. Isaacs. 7.20—7.40 Le zing. 7.45 Lezing. 8.05 Dansmuziek. 8.35 Concert. Mannenkoor, S. Eaton, viool. R Paul, piano. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Le zing. 10.Tschechow-Slowaaksch-program- ma. 11.— Lezing. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1725 Af. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestcöncert m. m. v. solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo foonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Con. eert. Orkest, instrumentale solisten. 4.50— 5.50 Orkestconcert. 7.20 Concert. Orkest en violist. Daarna tot 10.35 Orkestconcert. 10.35 11.20 Dansmuziek. (Gramofoonplaten). Kalundbcrg, 1153 Af. 2.50-4.50 Orkest concert. 7.209.20 Concert. Orkest en Ope razanger. 9.3511.50 Dansmuziek. Brussel, 5085 Af. 5.20 Trio-concert. 6 50 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en vocale solisten. Zeesen, 1635 Af. 6.15—11.20 Lezingen. 11.201215 Gramofoonmuziek. 1215 12.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoonmu ziek. 2.053.50 Lezingen. 4.506.50 Le zingen. 6.50 „Tannhauser" van Rich. Wag- ner. ca. 11.20: Verslag van de Zesdaagsche. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. (Zitting van Vrijdag 28 Februari.) VAN 'N AUTO, 'N FIETS, 'N VISCH- VENTERSKAR EN 'N GROENTEN- WAGEN. Deze hetherogene collectie voertuigen wa zen door een noodlottige samenloop van om standigheden de oorzaak van een aanrijding en daaraan verbonden verkeersovertreding, die heden als nummer één van de zittingsrol door den kantonrechter werd behandeld. Het zat dan zoo: Op de plaats der hande ling, de Langestraat te Alkmaar op 21 Jan. j.1. 1 u. 50, kwam ter eener zijde de automo bilist Corn. Sn. met zijn vierwielig motor rijtuig aanrijden, terwijl van af de zijde de wielrijdende rijwielhersteller A. Netel. Een ter zijde van den rijweg staande groenten- kar dwong den autobestuurder tot uitwijken naar links, van welk noodzaak hij echter zoo rijkelijk gebruik maakte, dat hij een aan rijding veroorzaakte met den fietsrijder, die in 'n minimum van tijd neerzag op 'n totaal Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 4) „Hoor eens Louis", merkte ik op, „je schijnt een beetje er mee verlegen te zitten om mij mee te nemen. Misschien zijn ze niet op vreemdelingen gesteld. Ik ben er werkelijk niet zoo erg op gebrand en ik vrees boven dien geen bijzonder prettig gezelschap voor anderen te zijn. Laat ik daarom maar hier uitstappen en zelf verder gaan. Ik kan me best in mijn eentje amuseeren in een of ander afgelegen restaurant tot ik last krijg om naar huis te gaan". Louis keerde zich naar mij toe en keek mij aan. Een oogenblik dacht ik dat hij mijn aan bod zou aannemen. Hij opende den mond, doch zei niets. Hij wierp een blik in de duis tere straat en keek mij toen weer in het ge laat. Ik begreep nu, dat hij tot een besluit *as gekomen. Hij was weer zichzelf gewor- den. «Mijnheer Rotherby", zeide hij, „zoo ik een oogenblik mocht geaarzeld hebben, dan is het om uwentwil. U is een heer van aan zienlijken stand. Misschien heeft u er latei bet land over, dat u in een dergelijke innf\VJ ting is geweest, oi dat u zich met derge n £ezelschap heeft ingelaen. over den !f was met den heer Elzas versche vi-vh P laa,ste restanr bSf 1 f ln -?elegenheid om 't ge- hede? JfÏÏT1 Waar te nen,€n en *ad yetnkrof 5" S^Peerden wielrijder als S FV Ken n niet verscbenen heer C. de he-r^ uajr' Van meeninK zijnde dat pLieren L td TCten *«hten met het de gelegenheid gunstig was, noemde de overtreding ernstig en requireer- de 'u ui dagen, welke meening dLh d '!reCthter volk« onderschreef, 30dagen verminderde tot f 30 boete of n bO-jarigen, maar nog zeer kra- nigen rijksveldwachter, S. Gorter te Castri- cum werd op 30 December proces-verbaal opgemaakt tégen den café-houder J. M. O. aldaar, die hoewel niet in het bezit van een geldige vergunning toch de vrijheid nam, aan zijn bezoekers sterken drank te tappen. Later heeft de heer O. het café ontruimd en is dit in eigendem overgegaan aan den heer Klaas F., 'n kantoorhouder, wiens vrouw de zaak echter waarnam. Als toen zijn de voor radige sterken dranken, jenever, cognac en brandewijn in beslag genomen. Sterken drank werd nadien niet meer getapt, docii wel wordt bier en andere consumptie ver strekt, hoewel de caféhouder niet in het bezit van een vergunning noch verlof is. Men ba seert evenwel de vergunning op 1 ;.t féit. dat de oorspronkelijke vergunninghouder, zekere heer Half. die gedurende eenigen tijd werd verpleegd in „Duin en Bosch" en zich later te Kwadijk heeft gevestigd, aan den eige naar of huurder van het perceel schriftelijk de vergunningsbevoegdheid heeft overge daan. Aangezien evenwel die overdracht op ver schillende wettelijke gronden niet wettig werd geacht, de overdracht werd toch ge daan na verloop der wettelijke termijn, ter wijl bovendien de exploitant van het café werkte niet als gérant of zetbaas doch ge heel los van den vergunninghouder voor eigen rekening en risico, maakte de rijks politie proces-verbaal op en stelde de ambte naar een vervolging in. Daar evenwel de burgemeester zich op een tegenovergesteld standpunt stelde, bleef medewerking- in deze achterwege en mocht de gemeenteveldwachter in deze kwaliteit zijn rijkscollega niet assisteeren. De heer J. M. O., die heden terecht moest staan wegens de hem tenlaste gelegde drankwet-overtreding was niet verschenen. Evenmin gaf de bekende heer Abr. Staal man, expert in dergelijke overtredingen, die men als gemachtigde had verwacht, blijk van zijn tegenwoordigheid. Vermoedelijk zal dus wel oppositie volgen, daar de principiee- le kwestie, getuige de onthouding van den burgemeester, aan deze zaak niet vreemd is. De ambtenaar betreurde dan ook dit gebrek aan samenwerking en requireer- de. het tenlaste gelegd delict wettig en over tuigend bewezen achtende, 20 boete of 20 dagen. De kantonrechter was van meening. dat hier de administratieve aangelegenheden vol komen konden worden uitgeschakeld. Men had hier alleen te maken met het bloote ma- terieele feit. wat volgens het oordeel van den kantonrechter als bewezen kon worden aangenomen, zoodat veroordeeling conform requisitoir, tot 20 boete of 20 dagen volg de NOG WEER EEN DELINQUENT IN EEN REEDS BEHANDELDE STRAFZAAK, Op 14 Febr. werd de 33-jarige arbeider H. v. d. V. veroordeeld tot 2 boete of 2 da gen omdat hij op 8 Januari met een handkar het Verdronkenoord te Alkmaar had bere den. Thans echter was ter zake hetzelfde feit als hierboven vermeld, gedagvaard, als verdachte de 21-jarige arbeider Cornelis St., die verklaarde dat v. d. V. reeds als bestuur der was veroordeeld en hij alleen als „bij- looper'' had gefungeerd. De kantonrechter was die zaak niet duidelijk en om tot oplos sing van deze verkeerspuzle te raken, gelaste hij aanhouding tot a.s. week, ten einde zich door den verbalisant nader te doen voor lichten. DE HOOFDZAAK WAS NIET WEG TE PRATEN. De veehouder Adr. St. te Uitgeest, die in den avond van 9 Januari door een bevoegd ambtenaar op den Zaanlandshen Commu- nicatieweg werd gebalanceerd, omdat zijn aangespannen voertuig niet was voorzien van den voorgeschreven helder brandende lantaarn had wel het een en ander mede te deelen ter verontschuldiging, doch kon het Ik klopte hem geruststellend op den schou der en antwoordde: „Beste Louis, maak je daarover maar niet bezorgd. Er zit iets van een avontuurjager, van een Bohémien in mij. Niemand ter wereld heeft mijn zorgen noodig en ik doe wat me lust. Kan je me wat meer mededeelen om trent dat geheimzinnige café?" „Och, aaar valt zoo weinig van te vertel len", antwoordde Louis. „Maar één ding wil ik u wel voorspellen, u zal zich teleurgesteld gevoelen. Er is geen muziek en er wordt niet gedanst. Het eenige belangwekkende, dat er valt op te merken, zijn de menschen die er komen en hun levenswijze. Het is best moge lijk, dat u geen onderscheid ziet tusschen hen en de anderen"' „Maar er is toch wel een onderscheid, Louis?" „Heb geduld, dan kunt u zelf oordeelen." De auto stopte voor een zeer eenvoudig café in een zijstraat, die op den boulevard uit liep. Louis liet den chauffeur vertrekken en keek een paar maal links en rechts. Zijn om zichtigheid leek me tamelijk overbodig, want de straat was slechts karig verlicht en er viel geen sterveling te bespeuren. Daarop ging hij 'tcafé binnen, mij wenkende hem te volgen. Mijn eerste indruk van de inrichting wa» een gevoel van teleurstelling. Mijn vertrou wen in Louis begon te wankelen. Op stuk van zaken leek mij het einde van onze nachtelijke expeditie alledaagsch genoeg, ik was een voudig terecht gekomen in een dier inrichtin gen. waarover de op klanten beluste gidsen strafbare feit zelf niet ontkennen, zoodat hij, o: der aanneming van verzachtende om standigheden, werd veroordeeld tot 1 boe te of 1 dag. ONGESCHIKTE EXPOSITIE OM PENSIONGASTEN TE LOKKEN Een te Castricum wonende 45-jarige land bouwer. de heer Joh. B„ kreeg op 15 Januari visite van den gem.-vcldwachter Bleijendaal, die helaas constateerde dat de heer B. op zijn erf en op een afstand van 23 meter een hoeveelheid in samenstelling op gebonden erwtensoep gelijkende stalmest had gedepo neerd, welke minder frissche verzameling, zich bevindende binnen het strafbare terri toir vanaf den openbaren weg, een overtre ding opleverde van de desbetreffende ge meentelijke verordening. De heer B. die vroe ger al eens wegens een dergelijke dagelijk- sche zonde tegen de gemeentelijke wet was vermaand, doch nu blijkbaar de metrische aanwijzingen van den veldwachter onjuist had begrepen, ruimde als ordelijk burger onmiddellijk de ergernis gevende met de kleur der hope getinte substantie op, welke inschikkelijkheid hem heden in de strafmaat 5 boete of 5 dagen ten goede kwam. TWEE STUURLIEDEN OP EEN SCHIP. In den avond van 22 Januari werd door de politie nabij het z.g. Texelsche hek (van Texel noch van het hek is daar maar iets te zien) aangehouden 'n aangespannen voer tuig dat niet voorzien was van de branden de lantaarns door de wet vereischt. Er sche nen echter moeilijkheden te zijn gerezen, wie van de heeren inzittenden, er waren er vier, als de verantwoordelijke bestuurder moest worden beschouwd. Althans heden versche nen als verdachten voor den kantonrechter twee kcoplieden Hendrik W. en Cornelis van H., beiden te Alkmaar, die zich ter zake de onvoldoende verlichting van hun statickaros hadden te verantwoorden, wat ze, eerlijk gezegd, nogal vreemd vonden. De kanton rechter vend echter ook geen vrijheid de be- handeli ig als een natuurlijke zaak voort te zetten en zag zich gaarna nog wat meer ge detailleerd ingelicht, zoodat aanhouding tot de komende zitting volgde. DE DEFECTE DAGVAARDING. Een te O.-Niedorp wonend landb., althans buitenman, de heer G. L., was geverbali seerd ter zake 't autorijden bij avond zonder lichtend achterlicht en verscheen nu ter zit ting, overrekend den kantonr. zijn dagvaar ding. Dank je, zei deze heer, zoo'n ding heb ben we zelf wel, we weten precies wat er in staat! Ja, maar, zeide de heer L. eenigszins sarcastisch, in deze staat het feit niet ver meld. Na controle bleek inderdaad het af schrift niet conform met het origineel. De ambtenaar trok nu de zaak in, ten einde ge legenheid te krijgen opnieuw te dagvaarden. Nu moet je nog eens terug komen, lachte de kantonrechter, dat heb je er nu van! „Dat kan ik niet helpen", replieerde heengaande de verdachte achterlicht-overtreder, tot alge- meene hilariteit, „ik heb dat ding niet ge maakt VERBODEN WIJNFUIF IN DE ACHTERKAMER. De heer Jan S., de tegenwoordige beheer der van de sinds jaren bekende boerenher berg en uitspanning „Het Paardshoofd", thans gemethamorphosterd in Hotel-Café- Restaurant, komt wel eens in disharmonie met de Alkrn. politie en wordt door dit nut tig instituut met eenigermate wantrouwend oog gadegeslagen, welke omstandigheid ook in den nacht van 25 op 26 Jan. vermoedend, door het late bezoek na sluitingstijd, gedul dig eenige uren lang bedoelde inrichting ob serveerde door een steegraam door een gor- dijnkier. Eindelijk kreeg de politie de ver wachte gelegenheid, de vermoedelijke drank wetovertreding, bestaande in het schenken van gelagen in de achterkamer, alwaar geen vergunning was verleend, te constateeren. Het bleek dan dat een familielid in een gulle bevlieging, de aanwezigen, waaronder ook eenige in het nachtregister geboekte logees, had getracteerd op een fijne flesch. Na de ten lange leste gedane erkentenis van den hotelier werd proces-verbaal opgemaakt en deze niet aanwezige heer heden, na verhoor van een der logementsgasten. den transport arbeider D. Mulder uit St. Pancras en den agent van politie Staats 20 boete of 20 dagen. EEN FIETSJE. DAT IN 'T GEBRUIK MET MEE VIEL. De los-arbeider I. A. P. te Alkmaar had op 25 Januari voor slechts 5 gulden overge nomen een oud rijwiel, dat echter in de practijk, door totale onbruikbaarheid of ge mis van „acessoires" bitter tegenviel. Hij werd althans, op dit comfortabele vehikel gezeten, op den Frieschen weg aangehou den, omdat primo zijn lantaarn geen zicht baar licht uitstraalde, secundo de bel geen van den boulevard met ingehouden adem spreken en welke men alleen wanneer men nog zeer jong is interessant kan vinden, zij het ook slechts voor een oogenblik. De gelijk- straatsche verdieping van het café, welke wij doorliepen, leek op duizend andere café's in alle deelen van Parijs. De vloer was met zand bestrooid, de bezoekers waren van ge ringen stand, ruw uitziende kerels, die bier dronken of van een bittertje genoten, vrouwen waarvan een instinctmatig een anderen kant uitkeek en waarvan het schrille gelach niets muzikaals had. Het was alles zeer laag bij den grond en het boezemde mij niet de minste belangstelling in. Maar Louis ging mij voor door een draaideur naar een trap en baande zich vervolgens een weg door een paar gor dijnen. Hij bereikte door een korte gang een andere deur, waarop hij met zijn vuist zacht klopte. Ze werd onmiddellijk geopend en een portier keek ons met flegmatieken blik aan. Hij droeg het gebruikelijke uniform, maar was zoo forsch van gestalte als ik misschien nog nooit had gezien. „Er zijn in het restaurant geen tafeltjes meer vrij, monsieur", zei hii dadelijk. „Er is volstrekt geen plaats meer. Louis keek hem een oogenblik kalm aan. Hoewel ik niets er van kon bemerken, leek het mij toch dat er een of ander teeken tusschen hen werd gewisseld. In ieder geval sloeg de portier, zonder verder een woord te zeggen, aan en ging een paar passen achteruit. „Maar uw vriend, monseur?" vroeg hij zacht. „Dat komt in orde", antwoordde Louis hoorbaar geluid volbracht en tertio de ach terspatbord-reflector wel schitterde, doch door afwezigheid. De heer P. thans terecht staande en gewezen op al deze pun.cii van beschuldiging, had echter voor alle spijkers een gat gevonden en beriep zich. hoewel te vergeefs, op den harden wind, die zijn lan taarn doofde en op zijn algemeene bekend heid met het pas gewonnen „koopje", doch hij bereikte er alleen mede, dat de medelij dende kantonrechter de gevorderde 9 gulden boete in totaal, verminderde tot 3 x 2 gul den of 3 x 2 dagen. AANRIJDING. De heer P. v B., kweeker op „Sursum Cor- da" te Schoorl, in den morgen te Schoorl met zijn auto uitgaande, bij het oprijden van den hoofdweg in aanrijding met een 4-wie- lig motorrijtuig, bestuurd door den heer J. M., bakker te Helder, met gevolg dat laatst- gemelden wagen een schade van 35.45 be kwam. Daar de verzekering geen lust be toonde deze schade te vergoeden, gaf de heer v. B. door de bocht links te nemen, de heer v. B. door de boht links te nemen, de schuld was. het ongeval aan. Thans stond de heer v. d. B terecht en gaf zich alle moei te zijn handeling aannemelijk te maken en goed te praten, doch het mocht hem niet ge lukken den kantonrechter te overtuigen, daar hij werd veroordeeld tot 20 boete subs 20 dagen met toewijzing der civiele vorde ring 35.45. EEN WAAKHOND, DIE ZELF BEWAAKT MOET WORDEN. De kantinehouder van het gem. slacht huis, de 54-jarige heer Jos. v. d. K. te Ber gen woonachtig, is in het benijdenswaardig bezit van een hond met een hooger ontwik kelde schoft dan 30 cM., aan welke klasse canus familiarus het te Bergen niet geoor loofd is, zich in vrijheid op den openbaren weg te vertoonen. Deze hond bezigt de heer v. d. K. als waakhond, om te zorgen dat de op zijn erf gekweekte konijnen geen leed ge schied, doch het bleek echter, dat deze een- koppige Cerberus zelf nog bewaking noodig had, daar hij op 20 Januari ontsnapte en aanleiding gaf, dat tegen zijn patroon, des tijds afwezig en nu zijn echtgenoote als dekschild naar voren draaide, 4 boete of 4 dagen gevorderd werd. De comparant noemde dezen eisch met het oog op zijn min der schitterende financieele positie „ver schrikkelijk" en smaakte daarop de nog al tijd wel „schrale" voldoening dat deze straf op 2 boete of 2 dagen werd teruggebracht. SUIKERBAKKERS- MISERE De heer Pieter E., suikerfabrikant te Alk maar, had op 19 Febr. een drietal arbeiders 20 minuten langer aan 't werk gehouden dan de arbeiderslijst als het uur van rusten aan gaf en verontschuldigde zich, toen hij heden terecht stond, dat de aard van het suiker- bakkerswerk verplichtte met de aangevan gen taak voort te gaan, daar anders de in de pan overgebleven vloeibare suiker verhardde en onbruikbaar werd. Er is echter maar één middel om een straf vervolging te ontkomen en dat is zich ten dien aanzien te verstaan met de arbeids inspectie. De heer E., die daarvan onkundig scheen te zijn, zal gretig van dit advies ge bruik maken en misschien de 3 x 3 of 3 x 3 dagen, waartoe hij werd veroordeeld, mis schien wel willen beschouwen als honora rium voor de ontvangen les in arbeidswets aangelegenheden. VERBLINDENDE SCHIJNWERPER OF BERMLICHT VERBODEN VER- LICHTINGS-MATERIAAL. De strafzaak contra den heer Jan Str., bak ker te Egmond a. d. Hoef, die de vorige week terecht stond ter zake 't voeren van 'n ver blindende verlichting in den avond van 6 Januari op den Kennemerstraatweg, werd heden voortgezet en gehoord den agent Staats. Gedurende deze behandeling, die een bepaald ongewoon aangenaam karakter droeg door het ontbreken van elke animosi teit bij den verdachte, kwam duidelijk naar voren dat 't ongewenscht is van dergelijke lampen, indien de stand niet naar behooren is aangegeven, gebruik te maken. De auto mobilist stelt zich beslist aan een vervolging bloot. De heer S. had zich dan ook de opge dane ervaring ten nutte gemaakt en bedoel de lamp zoodanig te doen veranderen, dat tegen het gebruik geen bezwaren meer kon den worden ingebracht. De kantonrechter apprecieerde het prettige verloop dezer zaak en veroordeelde den delinquent tot slechts 3 boete of 3 dagen, waarop sluiting der zitting volgde. Mondelinge uitspraak 28 Februari 1930. J. H., te Alkmaar, overtreding Trek- hondenwet, 3 boete of 3 dagen hechte nis. P. E. te Alkmaar, overtreding Arbeids- zacht. „We zullen dat met monsieur Carvin wel klaarspelen." Wij stonden op een soort van portaal, maar op dat oogenblik werd een deur in de verte geopend en kon men licht zien en ge roezemoes van stemmen hooren. Een man verscheen uit het vertrek en kwam met snelle schreden op ons af. Het was een heer van middelbare lengte, gekleed in een gewoon wandelcostuum, meen zwarte das, waarop een diamanten doekspeld prijkte. Hij had dikke lippen, een tanige snor en een zijner oogen loensde. Hij stak Louis beide handen toe, uitroepende: „Mijn beste Louis, het doet me genoegen je weer eens te zien!" Louis nam hem ter zijde en zij voerden en kele oogenblikken een fluisterend gesprek. Een paar maal keek de eigenaar van het restaurant want daarvoor hield ik hem in mijn richting en ik was vrijwel overtuigd, dat ik het onderwerp van hun gesprek uit maakte. Toen zij klaar waren, gaf Louis mij een wenk en wij gingen alle drie naar de deur, met Louis in het raidden. „Dit is", zeide hij mij, „monsieur Carvin, den directeur van het café des Deux Epingles. Hij heeft mij uitgelegd hoe moeilijk het is om zelfs maar een hoekje in zijn restaurant onbezet te vinden, maar hij zal probeeren een tafeltje voor ons vrij te ma ken." Monsieur Carvin boog en zeide: „Voor mijn vriend Louis heeft men wel wat over. Maar geloof mij, mijnheer, het publiek vindt mijn klein restaurant erg aantrekkelijk wet, 3 x 3 boete of 3 x 3 dagen hecht. E. G. Dz. te Egmond aan Zee. loopen verboden grond, 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. D. en A. D. te Bergen, N. R. te Pur- merend, dronkenschap, de le 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e en 3e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. M. O., te Castricum. J. S. te Alk maar, overtreding drankwet, de le 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e 31) boete of 30 dagen hechtenis. H. N. M. C. C. F., J. v. d. K. en W. F. K. te Beigen. J. A. B. te Castricum. H. J. N. te Beverwijk, J. de W. en J. M. te Koe dijk. C K. en K. S. te Hugowaard. H. de J. en A. V. te Alkmaar, overtreding poli tieverordening, de le 0.50 boete of l dag hechtenis, de 2e. oe en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 7e, 10e en 11e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. S. te Egmond a d. Hoef, H. B. te Vclsen. P. v. B. te Schoorl, A. V. te Hille- gom J. de R. te Heiloo, W. A. en C. J. X. te Limmen, J S. te Uitgeest, F. Z. te castricum, H. H. te Hugowaard. P. A. te Wieringen. J. de V. te Amsterdam, C. S. te Koedijk. K. K.. S. E. de W., \V. H., K. K„ W. R., J. A. P„ K. B. en J. B. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwiel- wet, de le en 14e ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 2e, 5e, 6e, 7e, 12e, 16e, 17e en 18e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 4e en 11e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 8e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 9e 2.50 boete of 1 week tuchtschool, de 10e. 15e en 20e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e 30 boete of 3C dagen hechtenis, de 19e 3 X 2 boete of 3 X 2 dagen hechte nis, de 21e 2 boete of 1 week tucht school. KOEDIJK. Vrijdagavond vergaderde de tuinbouwver- eeniging de West in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer W. Visser. De voorzitter opende met een woord van welkom en hoopte op een zakelijke bespre king in het belang der vereeniging. Medege deeld werd dat de heer M. Mulder in de vo rige vergaderin had naar meer spoorwa gens, doch de voormannen der vereeniging en belanghebbenden doen al hun best en het gaat heden den goeden weg op. Er zal van 10 tot 18 Maart weer gelegenheid zijn voor liet ontsmetten van koolzaad voor den zaai tijd. De heer van Herwijnen zal daar voor aanwezig zijn. De voorzitter vroeg den leden om een juis te opgaaf te doen van het aantal sneesen die men in gebruik heeft. De voorzitter vroeg nu machtiging om J 30 of 35 uit te trekken als geschenk voor het nieuwe raadhuis De heer P. Zwetsman zeide, dat dit niet het voorstel van het bestuur is. De heer M. Mulder wilde niet hooger dan .t 25 gaan. In de bestuursvergadering was besproken niet hooger te gaan dan 15 of 20. De heer Jb. Zwetsman gaf een breedvoe rige bespreking over het verhandelde in d« bestuursvergadering. De heer Mulder vond dit te kort, de heer P. Zwetsman noemde het optreden van den voorzitter ongepast. De voorzitter voegde den heer Zwetsman een minder aangenaam woord toe, waarop de heer P. Zwetsman op stond en zeide: ik bedank als bestuurslid, ik kan met zoo'n voorzitter niet samenwerken. Hij verliet de bestuurstafel. Ook de heer Jb. Zwetsman trad heftig tegen den voorzitter op, evenals andere bestuursleden Ook deze keurden het optreden van den voorzitter af. De voorzitter schorstte de vergadering, zoodat het bestuur overleg kon plegen, waar na het voorstel gedaan werd om 20 of 25 toe te staan wat de vergadering goedkeur de. Door de vereeniging zal gezorgd worden voor reisgelegenheid naar de verg der L. G C. te Hensbroek. De heer W. Butter presenteerde zich als nieuwe secretaris. De heer Jb. Otto vroeg naar de zetkoolre- geling op het Zuideinde. i jp en het biedt zoo bitter weinig ruimte, helaas." Haast tegelijk dat hij dit zeide betraden wij de zaal. Deze was grooter dan ik had ge dacht, maar de stijl van de versiering en het geheele aanzien van de ruimte verschilde he melsbreed met het café in de gelijkstraatsche verdieping. De tint, waarin alles was gehou den, was een beetje somber voor een Fransch restaurant en de verlichting was wat minder schel. De wanden waren bekleed met een soort van donker mahonie en het plafond was beschilderd met een groote allegorische voor stelling, waarvan ik echter aanvankelijk de bijzonderheden niet kon onderscheiden. De bezoekers, die bijna geen plaats onbezet had den gelaten, waren allen goed gekleed en oogenschijnlijk behoorden zij tot de groote wereld. Toeristen waren er niet onder. Enkele heeren droegen een jacket, maar zij waren overigens in de puntjes gekleed. Ik gevoelde reeds dadelijk, dat de zaak een eigen atmos feer had. Ik zou deze niet nader kunnen om schrijven, maar ongeacht de mededeelinger, van Louis daaromtrent, wist ik al, dat zij haar eigenaardige clientèle had en dat bin nen zijn vier muren een publiek zat, dat in menig opzicht toch anders was dan het pu bliek dat gewoonlijk de nachtcafé's van Pa rijs bezoekt. Monsieur Carvin bracht ons zelf naar een tafeltje, dat tegen den muur stond en niet ver van den uitgang verwijderd was. In de vestiaire waren wij bevrijd van hoed en jas. Een minzame maitre d'hotel boog zich naar ons toe met de vraag, of wij soupeeren wilden en een sommelier stond naast hem op onze orders te wachten. Cai in wenkte hen zich te verwijderen. -*■ (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5