Aspirin. I rt" Eindelijk eenig op dewereld m f !""T" A T jL gevoel ik me beter! Aspirin - Tablet ten hebben al weer geholpen. [BAYEF Weiger namaak en let er op dat op elke fablet het woord .BAYER' staat. Prijs 75 ets De heer Butter deelde namens de commis sie mede, dat het niet veranderd is, daar een regeling altijd zeer moeilijk is. Het bestuur vroeg machtiging voor een geldleening van 500 voor het rijwielpad, af te lossen in hoogstens 10 jaar. Dit werd toegestaan. De vletten der vereeniging werden aan de vrachtvaarders verhuurd voor den halven prijs. Daar er weinig uitschotkool is en de leden de vletten ook wel eens graag voor den heelen prijs willen hebben en ze dan niet kunnen krijgen, stelde het bestuur voor om van een elk den vollen prijs te vragen. Dit werd goedgekeurd, doch met het aardappe len varen zullen de vrachtvaarders zooveel mogelijk geholpen worden. Er werd weer 50 beschikbaar gesteld voor het vangen van koolduiven. Dit zal aanvangen met 15 Juli. Daarna kwam in behandeling de be schrijvingsbrief der L. G. C. voor de verga dering van 6 Maart 1930. De heer W. Butter, merkte op dat in het .jaarverslag vermeld wordt, de rabarbervel- ling is goed geslaagd. Spreker zeide dat het niets heeft opgebracht, daar er haast niets geveild is. Op de rekening waren geen aanmerkingen. Punt 7 vraagt 1/10 van den omzet der veiling beschikbaar te stellen voor reclame. Dat had de goedkeuring der vergadering. Punt 8 was om den Vierbond te reorgani- seeren of op te heffen. De voorzitter zeide: het is een los lichaam, maar met andere veilingen is wel eens over leg noodig en dit kan dan door den Vier bond. De heeren P. Zwetsman en P. Zut: Wan neer alles over den Vierbond moet, gebeurt er niets. De heer Jb. Zwetsman zeide, als een ver eeniging absoluut iets wil moet zij dat kun nen uitvoeren. Men wil daarom reorgani- seeren. De punten b geen witte kool meer snijden en c. veilen onder U. C. B. lokten weinig bespreking uit, d. het koopen op bonnen, achtte men niet noodig, in deze gaat de ver eeniging St. Pancras met de West mede. Voor het voorstel, van de West, voor een on derlinge brandverzekering van kool, gevoel de men voor het prae-advies van het bestuur om hiervoor een commissie te benoemen en dan als overgangsmaatregel op beurspolis verzekeren. De heer Jb. Zwetsman wilde hiervoor in elke plaats een commissielid. De heer P. Zwetsman vroeg of de voorzit ter dit wil verdedigen wat werd toegezegd. Punt 11 van de vereeniging „De Toe komst", om te komen tot het pensionneeren der tuinders, lokte een breedvoerige bespre king uit. De heer M. Mulder noemde het een nood kreet en besprak den toestand van den tuin der wanneer hij niet meer werken kan. Hij wees hierbij op het pensioen der ambtenaren en droeg aan de afgevaardigden op om zoo noodig een motie aan den minister te zenden om alsnog opgenomen te worden in het pen sioenfonds. De heer Hart zeide het V. O. V. is moeilijk voor wisselvallige inkomens Wanneer hi noodig is zal op de alg°meene vergadering van de West een motie worden ingediend Hiermede was de beschrijvingsbrief afgehan deld. Bij de rondvraag besprak de heer Jb Zwetsman het in werking treden der Ziekte wet op 1 Maart en zeide dat een arbeider is hij die werkt voor loon in een onderneming die winst beoogt. Men krijgt 80 van het loon en andere vereenigingen mogen niet meer uitkeeren dan 20 pet. Men ontvangt dit 26 weken. De heer C. Hartland besprak het ijsbreken door gebr. Hart en noemde hier voor 5 te kort. Gebr. Hart meenen dat hun 10 toe komt omdat het zwaar ijs was. Na eenige besprekingen, zeide het bestuur toe om het no<r eens in overweging te nemen. De heer W. de Geus wees op de aardap- pelsorteering en noemde dat dit voor de tuin ders een groot werk en meende dat dit voor het veroveren van markten niets geeft. Wil men markten veroveren dan moet men komen met puike kwaliteit. De voorzitter zeide, dat het sorteeren nog niet vastgesteld is. Dit komt later nog wel eens aan de orde. De heer P. Zwetsman besprak het noodig zijn van een cursus in het boekhouden voor de bedrijven. Het bestuur zal maatregelen hiervoor nemen. Hierna sluiting. CASTRICUM. Pro papeda-kunstavond Neder!. Blindenbond. Zaterdagavond had in de zaal van de Rus tende Jager, daartoe belangeloos afgestaan, een propaganda-kunstavond plaats, welke was georganiseerd door den propagandist van den Nederlandschen Blindenbond, de heer Joh. v. d. Berg, die verschillende dames alhier be reid had gevonden de voor-evrkoop van kaar ten te bewerkstellingen. Al was de opkomst niet bijster groot, toch waren bijna alle kaar ten verkocht, zoodat de financieele resultaten zeer goed waren te noemen. In zijn openingswoord wees de heer v. d Berg er op, dat de Ned. Blindenbond staat op het standpunt, dat de blinden zelf moeten leeren werken en niet moeten teeren op de publieke liefdadigheid, daarom worden ook overal deze avonden georganiseerd,, welke uitsluitend worden gegeven door blinden, die daardoor kunnen laten zien, dat het gezicht nog niet wil zeggen dat zij,'die deze gave mis sen, tot niets in staat zijn. Hij danke voor de welwillende medewerking bij het organiseeren van dezen avond door de ingezetenen hier on dervonden. Hierna werd door de heer W. Creman eeni ge muziekstukken voor piano o.a. Etude Op No. 11 en Etude Des Gr. T. van Chopin ver tolkt gevolgd door Etude Op. 7 no. 4 van Strawinskv, welke op zeer muzikale wiize wer d n vertolk en waaruit al was op te maken, dat zij die thuis waren gebleven als gewoonlijk ongelijk hadden. Hierna zong de bariton-zangen, de heer H. J. Bresser, een drietal liederen van Schubert, o.a. Du bist die Ruh, Fruhlingsglaube en Der Wanderer. Deze nummer begeleid door den pianist den heer Creman, werden zeer gevoelvol ge zongen en de aanwezigen genoten dan ook wel. Vervolgens kwam de heer Henry v. d. Heu- el, declamator, aan het woord uit Utrecht, deze droeg verzen voor van Adema v. Schelte- ma en ook In de Smidse van Marie Bodaert. Deze heer munte uit door geestigheid en deed. de lachspieren in werking brengen. Voor de pauze kregen we nog te hooren de rede van den heer v. d. Berg, die een uitvoerig betoog deed uitkomen doel en middelen van den blindenbond, hetgeen hierover in het kort reeds is aangegeven, maar ook wees op het geen in het buitenland voor en door de blin den wordt gedaan en welke resultaten men daar heeft kunnen bereiken. De blinden be hoeven, mits van overheidswege wordt zorgge dragen voor behoorlijk onderwijs, niet aange wezen te zijn op de publieke zorg, maar zijn heel goed in staat om hun eigen levensonder houd te verzorgen. O.a .wees hij er op, dat in Duitschland ook voor blinden de leerplicht be staat. Na de pauze -hoorden we wederom de drie heeren en wederom mochten zij terecht een dankbaar applaus ontvangen. Met een woord van dank voor de opkomst en getoonden belangstelling sloot de heer v. d Berg deze welgeslaagden avond. TEXEL. Zaterdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Texel voltallig ten raadhuize. De agenda bevatte niet minder dan 24 punten. Daar dit de eerste vergadering in 1930 was, had de voorzitter een nieuwjaarsrede willen uitspreken, doch daar de vergadering toch al lang beloofde te zullen woTden, werd de rede aan ieder der raadsleden uitgereikt, terwijl de burgemeester haar niet voorlas. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van het raadslid A. Boon, om een vervolging in te stellen, tegen den per soon, of de personen, die in een advertentie in de beide Texelsche couranten, den raad der gemeente Texel beschuldigt, het reglement van orde verkracht te hebben. Na eenige bespreking besloot de raad geen rechtsvervolging in te stellen, doch werd een motie aangenomen, waarin de raad als zijn gevoelen uitsprak, dat deze beschuldiging een onwaarheid was. Van de raadsleden Lap en De Graaf waren brieven ingekomen, met mededeeling, dat zij in deze vergadering wenschte te spreken over de verkiezing van een regent van het Weeshuis, in de vorige vergadering ge houden. Uit de aangeboden rekening bleek, dat de T. E. M. niettegenstaande een afschrijving van 5 3/4 pCt. een winst van 11247.53 had gemaU.t, die beschikbaar blijft voor 't re servefonds. Den onderwijzers A. Brak en J. Zoete en de onderwijzeres M Muste werd eervol ont slag verleend. Benoemd werden tot onderwijzer te Oudeschild de heer J- Molenaar, en tot hoofd der school te Oosterend de heer G. P. Zonder- van. De rekening der stichting v. Landbouw onderwijs werd goedgekeurd, en een extra subsidie van 50 per jaar toegestaan voor 't hoofd der Lagere Landbouwschool. Besloten werd verder voor vier personen gelden aan te vragen voor 't stichten van p'aatsjes en land volgens de Landarbeiders- wet. Verder besloot de gemeente, nadat de ver gadering tijdens de behandeling van dit punt tweemaal geschorst was, eenige perceelen land te Oosterend te verkoopen. De beide wethouders verwijderden zich vóór de stem ming over dit punt, dat een voorstel van B. en W. was. Den aannemer van den bouw der nieuwe R.-K. school werd de boete van 25 per dag kwijtgeschulden, op voorwaarde, dat de meerdere kosten voor een tijdelijk opzichter, gedurende de zes weken, dat dit gebouw te laat afgeleverd wordt, door den aannemer be taald zullen worden. Voor een nieuwe rol van den motorwegen- wals werd een crediet tot 900 toegestaan. De verbreeding van den Hoornderweg, waartoe reeds vorig j r besloten werd, zal evengoed uitgevoerd worden, al geven Rijk en Provincie geen subsidie, alleen werd besloten de koopsom der landerijen een jaar later te betalen. Den heer A. Mittelhauser te Den Burg werd concessie verleend om draden aan ge meentegebouwen te bevestigen voor een radio-centrale door den Burg. Ter voorkoming van aardappelenwrat- ziekte werd een verordening gemaakt, waar bij het verbouwen en invoeren van aardappe len, die voor deze ziekte vatbaar zijn, ver boden is. De gemeente besloot de geheele premie, in gevolge de ziektewet, voor losse en tijdelijke ambtenaren te betalen. Bij de rondvraag werd een hevige discussie gevoerd over de stemming van een regent voor 't Weeshuis, die in de vorige vergade ring was gehouden. Bij de eerste stemming werden 5 stemmen uitgebracht op C. Keijser Hz. (aftredend) en j 5 steramen op Langeveld (zonder voornaam), 1 stem op van Hethem (een gefingeerden naam), en 1 op S. Eelman. Daarna is bij een tweede vrije stemming de heer S. Eelman met 7 stemmen gekozen verklaard Door een of meer ingezetenen is nu tegen de tweede stemming bij de Kroon geprotes teerd. daar beweerd werd, dat bij eerste stemming C. Keijser Hz. de meerderheid der geldige stemmen had en dus g.' ozen was De heeren Lap, Pisart en De Graaf vooral kwamen tegen de geldigheid der verkiezing op en eischte rehabilisatie van C. Keijser Hz. en mededeeling aan E. Eelman, dat hij niet gekozen was. Er werd zeer lang en zeer heftig gediscus- seerd. Het raadslid Leber verwijderde zich gedu rende de discussie met de woordenmen zou hier misselijk worden, zóó wordt van beide partijen heftig gesproken. Wethouder Keijser en de heer A. Boon kwamen eveneens zeer heftig tegen de on geldigheidverklaring dezer stemming op. terwijl de voorzitter naar voren bracht, dat tijdens de vorige stemming geen twijfel heeft bestaan, dus van „verkrachten" van 't regle ment van orde geen sprake kan zijn. Alleen 't raadslid De Graaf was in de vorige vergadering afwezig. Tenslotte stelde 't raadslid W. H. Lap voor een motie aan te nemen, waarbij de raad zijn vergissing erkent en zoo mogelijk zal her stellen. De stemmen staakten bij 't stemmen over deze motie, zoodat in de volgende vergade ring, weer opnieuw over deze zaak zal wor den gestemd. Te ongeveer 8 uur sloot de voorzitter de vergadering, die ruim 4% uur had geduurd. HENSBROEK. Polder. Zaterdagavond te 7 uur kwam het be stuur van den polder Hensbroek met Hoofd ingelanden in spoedeischende vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer Jac. Groot Jnz. Met kennisgeving was ver hinderd de heer D. Wit. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en deelde mede, dat een ingekomen stuk de oorzaak was van de ze vergadering. De heer De Vries informeerde er naar, of, wanneer de heer Overman als wegwerker thans voor de pensioenwet in aanmerking kwam, hij tegelijk voor ziekte verzekerd was. De voorzitter verklaarde dat deze zaak in onderzoek was. Voorts deelde de voor zitter mede, dat in overleg met den heer Ko ning was getreden inzake z'n benoeming als opzichter. Laatstgenoemde was bereid, tegen een vergoeding van 50 per jaar als zoo danig voor den polder op te treden. De in structies zal hij via het dagelijksch bestuur ontvangen Thans was aan de orde het be wuste ingekomen stuk, waarom deze verga dering was belegd. Er was n.1. een verzoek van de diaconie der Ned. Herv. kerk geko men, om het veel besproken perceel bouw land, volgens kadaster, eigendom van den heer Joh. Koning, maar door z.g.n. verja ring thans eigendom van den polder, aan genoemd college te verkoopen, indien het polderbestuur niet genegen was het belen dende perceel, eigendom van de diaconie, over te nemen. Gevraagd werd verder voor welke prijs het bij eventueelen verkoop, te verkrijgen was. Algemeen was men de overtuiging toege daan, dat het perceel verkocht moest worden en daar men ae zaak gaarne vóór den tijd van verhuren, ongeveer October a.s., gere geld wilde zien en men eerst overleg moest plegen met Ged. Staten, wat betreft den Polder en het klassikaal bestuur betreffende de Herv. kerk, wilde men thans reeds de steen aan 't rollen brengen. Nadat de ver gadering eenige oogenblikken in comité was gegaan, werd beskoten het perceel te verkoo pen tegen den prijs van 2500 per H.A. Het perceel is ongeveer 8 A. groot. Verder werd nog medegedeeld, dat het moeilijk zou vallen om voor het Wegenfonds in aanmer king te komen en wel doordat art. 7 van het Prov. Wegenfonds, voorkomende in het Prov. Blad no. 43, aldus luidt: Geen uitkee- ring zal gedaan worden voor wegen of weg gedeelten a. waarvan de behardings-breedte minder dan 2.50 M. bedraagt; b. waarvan de kruin-lijnen van de weg- baan minder dan 0.50 M. van de rand der beharding zijn gelegen; c. (het kardinale punt) met een behar- dingsbreedte van 4 meter of minder, indien de kruin-breedte van de weg-baan minder dan 5 M. bedraagt. Dit laatste zal misschien, volgens de meeste leden, het grootste bezwaar zijn, de behardingsbreedte zal op de meeste plaatsen wel ternauwernood 4 M. bedragen. Besloten werd den opzichter den weg te laten opne men. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat bij de afsluitboom van het „Oudeland- dijkje", een achter-om-loop geplaatst is. Voorts dat het molenerf vanwege haar onge lijkheid door den wegwerker vlak gemaakt zal worden en dat de nieuwe vijzel besteld is. Niets belangrijks meer te verhandelen zijnde, sloot de voorzitter deze vlotverloo- onder dankzegging voor de pen vergadering onder d verleende medewerking. In aansluiting met ons bericht van eenige weken geleden als zouden pogingen in 't werk gesteld worden wederom alhier een afdeeling van den bond vor staatspen- pensionneering op te richten, kunnen wij thans berichten dat Vrijdag een afdeeling opgericht is met 25 leden, waarvan het be stuur als volgt is samengesteldde heer Kop- penol, voorzitter; de heer Scheepbouwer, se cretaris en de heer J. Volkers, penningmees ter, terwijl als commissarissen zijn benoemd de heeren J. Kluit en P. Burger. De heer Bruin uit Alkmaar hield een inleiding over genoemd doel, waarop een aangename ge dachten wisseling volgde. HEEMSKERK Jaarvergadering Boerenleenbank. Vrijdagavond kwamen de leden van boven genoemde bank in 't café „Flora" in jaarver gadering bijeen. De bijeenkomst berustte in handen van den waarn. voorzitter, den heer P. de Vries Thz., uie in zijn openingswoord de ongunstige fi nancieele bedrijfsuitkomsten voor land- en tuinbouw ten opzichte van het bedrijf der bank memoreerde. Ook herdacht spreker nog het verscheiden van den heer H. Kluft, die steeds een werk zaam aandeel in de vereeniging gehad heeft. Ten slotte wekte hij de spaarders op om ter vergemakkeling van het werk van den kas sier getrouw op den daarvoor gestelden tijd de spaarbankboekjes voor rentebijschrijving mee te nemen. De bank telde op het oogenblik 90 leden en ruim 100 spaarders. De rekening over 1929 luidt als volgt: Ontvangsten: In kas 1 Jan. 1929 1344.73, spaargelden 79130.02; voorschotten 5045; In loopende rekening 119385.97, rente 4029.39; provisie f 50.08; diversen 49.66, totaal 209.034.85. Uitgaven: Spaargelden 56.689.35; voor schotten 3525; in loopende rekening 142.561.62; rente f 2988.97; bijdrage C. B. 27.20; afschrijving 45; algemeene onkosten 689.95; op de reserve geplaatst 428.99; in kas 31 Dec. f 2078.77, totaal f 209.034.85. Balans 31 Dec. 1929. Kas 31 Dec. 2078.77; uitst. voorsch f 9445; rekeninghouders 62213.11; Centr. bank 17577 43; aandeelen C. B. 80; meu bilair 405. totaal 91.799.31. Schuld aan de spaarbank 90.753.07; rek. houders f 58.59; reservefonds 609.64; saldo winst 378.01; totaal f 91.799.31. Het bedrijf ontwikkelt zich rustig voort. Bij de nu volgende besprekingen werd aan genomen een voorstel om het bestuur per jaar 100 toe te kennen voor reis- en verblijf kosten. Bij de d. :.;op volgende bestuursverkiezing werd in de vac. D Wentink, die zijn man daat niet meer hernieuwd wenschte te zien, gekozen de heer G. Klokman. Het aftr. lid de heer Jb. Winter werd her kozen, zoomede de heer C. Rozenbroek als lid van den raad van toezicht. Ook de plaatsvervangende leden, de heeren J. Rol en H. Tijms zagen hun mandaat her nieuwd. Rest nog te melden, dat het gewezen be stuurslid, de heer D. Wentink door den voor zitter herdacht werd voor al 't geen hij in 't belang der vereeniging gedaan heeft. Van de rondvraag maakte geen der aan wezigen gebruik, waarom de bijeenkomst met een woord van dank te 9.30 uur werd opgeheven. HEILOO. De Land- en Tuinbouwbond (L. T. B hield jaarvergadering in het Brunogebouw onder presidium van den heer Jac. Sengers De voorzitter opende met den christelijken groet, heette allen welkom en deelde mede dat de G. Adv. pastoor van Meeuwen, niet aanwezig kon zijn door zijn buitenlands! h verblijf. Hij hoopte hem spoedig hersteld in ons midden te zien. Het afgeloopen jaar is ongunstig geweest voor land- en tuinbouw, terwijl de malaise in den handel de toe stand verslechterde. Spr. hoopt op .een gun stig jaar. Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental stationnair bleef, de bond telt 21 boeren en 34 tuinders, totaal 55. Verslag Fin. Com missie. De ontvangsten bedroegen 9313.50, uitgaven 9172.19, saldo 141.13. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer J. Kuiper. De aftredende bestuursleden de heeren J. C. Wit, Jac. Sengers en G. S Koomen werden herkozen. De contributie voor de afdeeling werd bepaald op 1, die voor het hoofdbestuur 4.50. Voor de laat ste afdracht is het orgaan inbegrepen. Daarna was het woord aan kapelaan Kes- ler, die een opwekkend woord sprak over de vakbelangen, die zich moeten uiten in een diepen geloofszin. In een vereeniging als de ze gaan de belangen voor het gezin en voor anderen zich meer uiten er wordt de Chris telijke liefde benut. Bij de rondvraag stelde de heer M. Wes- sel de vraag wat er gedaan kan worden om het onrechtvaardig besluit gewijzigd te krij gen, dat Woensdag in „De Vennewaterspol der" is genomen om eigenaars van weiland en geestgrond gelijk te belasten. De voorz wilde er niet aan dat dit van belang is voor een groep, doch zeide dat wij hier zitten voor de belangen van tuinders en veehouders en dus neutraal moeten blijven. De heer Wes- sel repliceerde, men zit hier voor het belang van beiden, dus ook voor de gedupeerde tuin ders. De heer Schuit meende dat het op den weg der reclamanten ligt om een protestver gadering te beleggen en daaruit een adres aan Ged. Staten te zenden. Wij kunnen ons daarmede niet inlaten. De heer Wessel vroeg stemming, wat de voorzitter ontried. Het is te moeilijk, wij zijn voor de belangen van allen. De heer Wessel zou dan geen stemming uitlokken, doch vond deze houding af te keuren. De heer var. Zaal wees op het weinig ac- tueele in het orgaan. Voor ons (tuinders) staat er weinig in. Dit zal worden herzien. De secretaris wees op de hooge tarieven voor het vervoer van mest en tuinbouwpro ducten. Blijkbaar ziet men in Utrecht niets van onze nooden. Van mest bijv. is de vracht nog 10 pet. hooger dan het artikel. Men con stateerde dat de Ned Spoorwegen hun De- lang niet begrijpen, doch niettemin zal de or- ganisah'e de noodig? stappen doen. De afdeeling Hciloo van de Ned. Ver. tot bevordering van Bijenteelt, hield Za terdagavond, een bijeenkomst in „De Rusten de Jager". Een 30-tal dames en heeren wa ren aanwezig. De voorzitter, de heer R. ter Brugge, open de en zeide dat het de bedoeling was om alle imkers en fruitkweekers uit te noodi- gen voor een leerzamen avond. Wij lossen een belofte in, want er is besloten jaarlijks een lezing en een excursie te houden. Belang hebben we allen bij het bijenvolk- zoowel de imkers als fruittelers. Wat zou er van de bij terecht komen zonder bloemen en omgekeerd van de bloem zonder bevruchting, onze belangen zijn dus gelijk. Spr. vroeg of het wel noodig was om beide partijen op te wekken en beantwoordde bevestigend. Door de welwillende medewerking van Dr. Minderhout hebben wij de beschikking over een prachtige collecte plaatjes, die de heer Broekhuizen zou toonen. Soms zal het noodig zijn een uitvoeriger toelichting te geven. Daarna werden de mooie en duidelijke beelden vertoond, terwijl de voorzitter, met zijn ervaring een toelichting gaf. Naast de oude bekende boogkorven za gen we de nieuwe moderne kasten en het in- jante leven van de nijvere diertipsrT is allerminst gemakzuchtig u-J, Dt ot- Vinninr ic fp winnen *«>aU t_ teressanie imker is alwa t al waar honig is te winnen trekt hij hppn U ontwikkeling van dar tot bij, de voeder der bijen, het kweeken der koninginnen ai^ is even interessant, vooral als de heer t Brugge zijn gehoor boeit en op alle vrL antwoordt. Heel interessant is de Zg 5 terslaap der diertjes. Uit de toelichting hliiw dat er van „slapen" geen sprake is. Onmir kelijk is dat de diertjes onbewust de temnera tuur in de kasten regelen, hetgeen met e«.' clectrische thermometer geschied; bij te Wv ge temperatuur wordt de hoop (de bijen zit ten in den winter op 'n kluwen bijeen met de koningin in het midden) grooter, terwijl zij bij koude inkrimpt. Het was een mooie en leerzame avond. In den loop van 1930 word' wederom een excursie gehouden UITGEEST. In het café van den heer Deutekom heeft de woningbouwvereeniging Goed Wonen al hier haar jaarvergadering gehouden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat een en ander noga goed gaat. De aftredende bestuursleden, de heeren Koomen en Van Veen werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. Alfrink, die zich niet her kiesbaar stelde werd gekozen de heer A. Koppenol. Onder leiding van den directeur, den heer W. Kabel, gaf het symphoniegezelschap Concordia op Donderdag 27 Februari een openbare uitvoering, met welwillende mede werking van eenige solisten der Alkmaar- sche operetteclub A.O.C., onder directie van den heer J. Gerritsen, muziekleeraar te Alk maar. Hoogstwaarschijnlijk doordat er deze we ken zcovele uitvoeringen geweest zijn was de opkomst niet zoo bijzonder groot. Met het eerste nummer zette Concordia heel goed in. Unter Friedenpalmen, marscli van H. L. Blankenburg werd goed gespeeld. Ook het 2e nummer Don Pasquale, fantasie van Donizetti was goed, maar vooral de twee clarinetten verdienen hierbij een woord van hulde. In dit nummer hadden zij een groot gedeelte vcor hunne rekening en was hun samenspel en stemming uitstekend. De overige nummers van het program werden over het algemeen ook goed uitge voerd. De solisten van de A.O.C. vielen zeer goed in den smaak. Vooral de tenor, de heer J. Schats was bijzonder goed, ook de bariton was goed te noemen, terwijl de sopraan nog al vibreerde. De uitvoering mag heel goed geslaagd heeten en den heer W. Kabel komt dan ooi een woord van lof toe. Jammer is het dal er zoo weinig menschen van dezen avond genoten hebben. Het tooneel liet ditmaal veel te wenschen over. Met een bal werd de avond gesloten OTERLEEK. Jaarvergadering van de tuinbouwvereeni- ging Ons Begin, op Vrijdag 28 Febr. in 't café van O. de Vries. Voorzitter was de heer S. Hoogvorst. die de aanwezigen verwelkom de en het afgeloopen jaar nog even memo reerde. Hij wees op de mindere resultaten in den tuinbouw en hoopte, en dit zal df wensch zijn van allen, dat 1930 beter zal zijn. De secretaris las het jaarverslag. Dit is, zeide de heer J. v. d. Gragt, de eerste maal dat ik een jaarverslag uitbreng en spr. vond het niet prettig dat het niet van optimisme getuigt. De opbrengst was best, maar de prijzen waren slecht. Het ledental was met één vermeerderd en bedroeg nu 34. Gehouden werden vier bestuursvergaderin gen en vijf ledenvergaderingen. In de vaca ture van bestuurslid P. Groot werd geko zen de heer Jb. Leegwater. De omzet be droeg 38189.47, het vorig jaar 38691.86, alzoo minder 502.39. Aan kunstmest werd betrokken 24524 K.G. De voorzitter was de tolk der vergadering toen hij den secretaris dank bracht voor zijn punctueel verslag en hoopte in de toekomst op nog vele verslagen. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een ontvangst van 137.10 en een uit gaaf van 41 14, batig saldo 95.96. De kasnazieners vonden de rekening in vol maakte orde en stelden voor den penning meester te dechargeeren. Voor de jaarvergadering der L.G.C. die gehouden zal worden te Hensbroek op Don derdag 6 Maart werden naast de vaste af gevaardigden de Vries en Moerbeek, aange wezen de heeren D. Kay, Jb. Schoehuys, S. Vo|kers en C. Deen, met als plaatsvervan gers S. Meester en Jb. Leegwater. Behande- ïng' beschrijvingsbrief der L.G.C. We willen om beïnvloeding der stemmingen te vermij den, op de hier genomen besluiten niet voor- uitjoopen en hiervan geen mededeeling doen. Dah volgt vaststelling salaris secretaris- peigiingmeester. Het is thans 15. De heer Vries stelde voor 25 en de heer Groot stel de voor 20. Na eenig debat trok de heer de Vries zijn voorstel in en steunde dat van den heer Groot, wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Hierna volg de een punt van bespreking wat den laatsten tijd overal aan de orde is, n.1. de verbouw van de Bravo's, de aardappel die zoo vat baar is voor de gevreesde wratziekte. Dit punt lokte heel wat bespreking uit en een eindelooze disussie was het gevolg. Het resultaat was dat het bestuur ooi partij Bevelanders ter beschikking zal sta len voor hen die de Bravo's daarvoor in t» plaats willen geven en alzoo deze aafd^ pel uitschakelen. Aangezien een groot g deelte bouwland in den Heerhugowaard ug en het verbod aldaar bij politie-verordening is vastgesteld, werd besloten aan het g ineente-bestuur van de Waard het yer* te doen om 't daar genoemen besluit te a aanplakken aan het gemeentelijk aanp bord alhier om daardoor alle verbouw van bravo's te bereiken. In de rondvraag achtten eenige lede" wenschelijk om de kunstmest in eens t stellen en aan te vragen op levering, aangenomen. j-i De heer O. de Vries zou gaarne zie leden die producten hebben geveild, den zoo spoedig mogelijk bij hem weg t Ook wil de heer de Vries de leden e nadruk op wijzen, om de 'producten m de hand te verkoopen zonder dat n den betaalmeester gaat, gezien het gr sico daaraan verbonden*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6