Pluimveeteelt Provinciaal nieuws Rechtszaken Ingezonden stukken Ifflarktberichten BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS 'an ALKMAAR maken op grond van artikel b. 2e lid der WARENWET 1919, Staatsblad nr. 581, bekend, dat bij onherroepelijk ge worden vonnis van den Kantonrechter te Alkmaar van 10 Januari 1930 is veroor deeld: WILLEM HENSTRA. slager, wonen de te Alkmaar, Ridderstraat 10, tot een geld boete van 25, subsidiair 25 dagen hechte nis, wegens het te Alkmaar verkoopen van waren die ONDEUGDELIJK zijn van sa menstelling, namelijk worst, die kunstmatig was gekleurd. Altmaar, 5 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 3 Maart 1930 is aan den heer R. de Vries, alhier, vergunning ver leend tot uitbreiding van de ondergrondsche benzine-bewaarplaats met aftap-inrichting, door bijplaatsing van een tweede benzine opslag-inrichting vóór en ten behoeve van het perceel Dijk nr. 30, alhier. Alkmaar, 4 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. VERKEERSONGEVALLEN De trcun in beslag genomen. Gistermorgen is een 9-jarig meisje in de Vierambachtstraat te Rotterdam door een bakfiets aangereden, tengevolge waarvan het kind juist op de tramrails kwam te val'en. Een met snelheid naderende tram, een van de alleroudste wagens van de R. E. T. kon niet meer tijdig stoppen omdat de zandstrooier defect bleek. Het kind dat een flink eind werd meegesleurd, raakte onder den wagen. Ern- stig gewond is het meisje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. De politie heeft den tramwagen in beslag genomen, waardoor belangrijke stagnatie ontstond. e moet maar pech hebben. Maandagavond bemerkte een chauffeur die zijn vrachtauto aan de Beierlandsche land te Rotterdam even voor een café had laten staan dat zijn wagen verdwenen was. Met eenige kennissen reed hij in een geleenden wagen naar het politie-bureau om aangifte van den diefstal te doen. Onderweg in de Slaghek- straat sloeg de auto, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting over den kop. •De drie inzittenden werden licht gewond. In den nacht is de gestolen auto door een agent op de Leede teruggevonden. DE LEIDSCHE HALSSTARRIGE SERGEANT EN DE LEERPLICHTWET Voor het Hoog Militair Gerechtshof heeft gisteren wederom terecht gestaan de adju dant-onderofficier-instructeur Z. in garnizoen te Leiden, die door den militairen rechter reeds driemaal was veroordeeld wegens over treding van de leerplichtwet. Beklaagde is thans in hooger beroep ge komen van een vonnis van den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch, waarbij hij wegens dezelf de overtreding werd veroordeeld tot drie da gen hechtenis. Beklaagde beriep zich ook thans weder, evenals de vorige keeren, op de onvolmaakt heid van de leerplichtwet. Op de vraag van de president, waarom be klaagde als militair wel verschillende mili taire voorschriften naleeft, die dan toch ook onvolmaakt zijn, antwoordde Z, dat hij zijn verhouding tot den Staat in deze beschouwt als de verhouding van den arbeider tot den patroon en dat hij de militaire voorschriften na'eeft omdat hij als militair daarvoor bezol diging ontvangt. Wanneer het Hof, aldus riep beklaagde uit, de Schrift onheilig verklaart, zal hij vandaag om één uur nog zijn kinderen naar school zenden. Gp de vraag van den president, of het juist is, dat de rechter hem thans uit de ouderlijke macht heeft ontzet, antwoordde beklaagde en vroeg hoe het mogelijk is, dat indien de Schepper hem in de ouderlijke macht heeft gesteld, de mensch hem daaruit kan ontzet ten. Z. zeide verder te heben gezien en onder vonden, dat het in Nederland verboden is te ge'ooven in den Heere Jezus Christus Al springt heel Nederland op van vreugde, wan neer mijn kinderen mij zullen worden ontno men, dan zal het in den diepsten afgrond neerstorten, aldus eindigde beklaagde. De advocaat-fiscaal eischte bevestiging van het vonnis van den Krijgsraad. Het Hof zal in deze zaak later uitspraak doen. DRIE DORPEN IN HET DONKER. Gisteravond te ruim 10 uur weigerde plot seling het electrisch licht in de dorpen Ransdorp, Durgerdam en Holysloot. Het bleek, dat de hoogspanningskabel defect was. In Ransdorp en Holysloot brandde het licht na korten tijd weer. Durgerdam is ech ter nog steeds van licht verstoken. Men hoopt het euvel spoedig te hebben verholpen. PSEUDE-ADVOCAAT GEARRESTEERD Hij had zich al voorschotten la. ten uitbetalen. Door de Haagsche politie is in verzekering gesteld de 40-jarige J. J. B., die zich valsche- Iijk uitgaf voor advocaat en verschillende •menschen heeft weten te bewegen hem zaken in handen te geven, waarbij hij voorgaf die zaken voor hen te zullen behandelen. Het is hem op deze wijze gelukt, verschillende bedra gen van die menschen te ontvangen. NEERLANDS SCHOONHEID. Een prachtige allee behouden. Naar wij uit volkomen betrouwbare bron fernemen, zou het gevaar, dat de Bannink's allee tusschen Deventer en Bathmen be dreigde, reeds geweken zijn. Dezer dagen was een hoofdingenieur van den P. T. T. ter plaatse. Namens den eigenaar van het land goed „De Bannink" werd het voorstel toege licht om den kabel niet langs den weg, doch op eenigen afstand er van door de pai cu- liere bezittingen van den eigenaar te leggen. Bedoelde P. T. T. vertegenwoordiger heeft het aanbod volkomen aannemelijk verklaard, zoodat voor schade aan het natuurschoon wel geen vrees meer behoeft te bestaau- Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen aoor onze abonné's worden gezonden aan dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant woord insluiten BESMETTELIJKE SNOT. Ziedaar een ziekte welke bijna aan alle kippenhouders bekend is, doch waarvan de schadelijkheid niet overal bekend is. Toch is de snot een zeer schadelijke ziekte, daar zij in koppels waar ze heerscht, den leg sterk doet verminderen. In voorgaande artikels hebben we al ge leerd dat de diphterie heel vaak onder ver schijnselen van snot begint. Zoo komt onder de kuikens de coccidiosis voor waarbij de eigenaar in het beginstadium ook wel aan snot denkt. De meest onschuldige vorm van snot is de z.g. gewone verkoudheidssnot. Deze ziek te wijst meestal op onhygiënische toestan den in de huisvesting der kippen, kou vatten of verzwakt weerstandsvermogen. Feitelijk verloopt zij wel als een verkoudheid bij den mensch. De slijmvliezen van neus en oogen zijn min of meer ontstoken, gezwollen en er wordt vocht afgescheiden. Dit vocht loopt al heel gauw uit de neusgaten, er kleeft stof aan en de kippen krijgen een vuile neus. Daar kippen hun snavel vaak aan de borst- veeren afvegen worden deze vooral bij witte al heel gauw vies, nat en vuil. Hieraan ziet men dan direct dat er met de kippen iets niet in orde is. Door de zwelling der oogleden zitten de kippen veel met halfgesloten oog leden en zijn min of meer suffig. Onder de huid der wangen der kippen liggen groote luchtruimten, die te vergelijken zijn met de z.g. kaokboezems bij zoogdieren. Deze groo te luchtholten loopen bij de kippen tot onder de oogen door en tot onder de kauwspieren. Door middel van een opening staan ze weer in verbinding met de neusholte. Wat gebeurt er nu als slijmvlies van neus en kaakboezem ontstoken raakt? Net als bij verkoudheid zwelt het slijmvlies en de neus raakt ver stopt, dat wil zeggen, het slijm dat zich vormt kan niet meer weg. Het blijft dus in den kaakboezem of zooals men bij de kip zegt, onder de oogholte zitten, hoopt zich meer en meer op en het gevolg is dat er on der de oogen zich een soort gezwel, een knik ker vormt, gevuld met min of meer ingedikt slijm. Deze zwelling kan zoo sterk zijn dat de heele kop misvormd is en de oogen weg gedrukt worden. De kip heeft het zeer be nauwd, zit met open snavel te hijgen en maakt een piepend vaak rochelend geluid. Tevens niezen ze heel vaak en schudden veel met den kop om het slijm kwijt te raken. In dit stadium is de eetlust slecht en de dieren vermageren. Het is dus geen wonder dat de leg van aangetaste dieren ophoudt. Bij jonge dieren gaat de snot vaak over in een hevige longontsteking en sterven er mas sa's dieren. Bij jonge kalkoenen en eenden ziet men vaak deze knikkers onder de oogen, die bij opening taai slijm bevatten. De vraag is nu maar: Is deze ziekte be smettelijk of niet? De vraag is zelfs: Is het soms diphtherieijsmetstoi die zich niet als diphtherie uit of is het een aparte smetstof. Lang heeft men hierover getobd doch de diphtherie-enting bracht in dezen de oplos sing, want kippen die geënt zijn tegen diph therie, krijgen wel snot, doch dat de diph therie krijgen is een zeldzaamheid. Hieruit blijkt dus dat we met twee verschillende smetstoffen te doen hebben. Jammer genoeg behoort de smetstof der snot al evenzeer als die der diphtherie tot de z.g. onzichtbare smetstoffen, welke zich niet op kunstmatige voedingsbodem in het laboratorium laten kweeken en dus heel moeilijk te bestudeeren zijn. Aan de Veeartsenij-school te Berlijn heeft men in den laatsten tijd zeer interessante proeven genomen om de verschillen tusschen diphterie en snot nauwkeurig te bestudee ren. Het resultaat komt er op neer dat men bij diphtherie nauwkeurig tmfweytaoinh bij diphtherie m.er de gele vliezen in den bek en de keel ziet, bij snot meer de slijm- uitvloeiing uit den neus en de dikke koppen. Tenslotte de behandeling! Om te beginnen moeten we er steeds op verdacht zijn als er er iets aan de kippen te zien is wat op snot gelijkt, de zieke di.ren apart zetten en liefst op een warm, droog plekje. Men inspecteere het hok of er geen tochtgaten in zijn. Onmid dellijk een ontsmettingsstof in het drinkwater (chinisol 1 op 5000) en zorgen dat de drink bakken hoog staan, zoodat er geen stof in kan komen. Verder geen graanvoer meer op den grond strooien. Voer in bakken die ge makkelijk gereinigd kunnen worden. Zieke dieren behandelen met kopbaden van kalium- permanganata of chinisol I op 1000. Let goed op het voer of dit voldoende mineralen en vitaminen bevat. Vitamine-arm voer geeft ook aanleiding tot verzwakking van het weerstandsvermogen der dieren. Op het oogenblik wordt in Barneveld een proef verricht met een ni:uw Duitsch middel tegen snot. De reclame die er voor dit mid del „Eudipthocid" genaamd, gemaakt wordt is goed genoeg, of het middel werkelijk waar de heeft, zal uit den proef moeten blijken. De vereeniging der Dierenartsen tegen de kwakzalverij in Duitschalnd vermeldt in haar orgaan, dat het bestaat uit kalisuiker met kleiaarde en guajacol. Guajacol zelf lost slecht op in water, vandaar dat de kalksui- ker er bij moet om het in oplossing te bren gen. Dé waarde van 1 ons kalksuiker met kleiaarde is ongeveer 24 cent en guajacol kost 60 cent per 10 gram, dus erg duur zal het middel wel niet zijn. Zoodra er wat meer van bekend is, zal ik mijn lezers daar van op de hoogte brengen. DR. TE HENNEPE. CASTRICUM. In de uitvoeringszaal van de R. K. be waarschool werd Zondag- en Maandagavond opgevoerd door de leden van de meisjespa- tronaattooneelclub het bekende oorspronkelij ke familiedrama in 4 bedrijven „Haar Of fcr" van P. Servatius van Enschede. Dit stuk dat behandelt het dwingen door een ongodsdienstige moeder tot het huwelijk van haar dochter met een niet-katholiek, was ingestudeerd onder leiding van den kape Lian Bollinger, directeur van het patronaat. Alhoewel de rollen in handen waren van nog zeer jeugdige meisjes, de oudste is nauwelijks 17 jaar, en die nog nimmer op de planken hadden gestaan, werd zeer goed gespeeld. WATERSCHAPSBENOEMINGEN. Bij koninklijk besluit zijn benoemd in de provincie Noordholland: a. met ingang van den eersten Donderdag in April tot heemraad van het waterschap de Beemster, de heer J. Brommersma te Beemster; b. tot heemraad van den Zuidpolder bl] Edam, de heer W. Kout te Edam. SCHOORL. Dinsdagmiddag had ten raadhuize te Schoorl de openbare aanbesteding plaats van het lossen uit de schepen en van het vervoer naar de plaats van bestemming van 2.150.000 straatklinkers, ten dienste van de bestrating der wegen. Ingekomen waren 17 inschrijvingen waar van 2 van onwaarde als zijnde ongezegeld. Laagste inschrijvers waren de heeren A. Dekker en N. Kleverlaan te Bergen, voor 2.88 per duizend. De gunning is aange houden. Dinsdagmorgen werden te Hargen ten huize van den heer Peys in het openbaar verhuurd voor den tijd van één jaar de z.g. Jaagkade en Rietschoot, zijnde gemeentelij ke landerijen langs den Slaperdijk. De opbrengst van de diverse perceelen was 1440 tegen 1752 in 1929. BROEKERHAVEN. De veilingsvereeniging „De Hoop" alhier is bij algemeene vergadering der leden ont bonden wegens gebrek aan aanvoer. WESTWOUD. De heer C. Neefjes, die 50 jaren in het be stuur der Spaarbank een leidende functie heeft vervuld, is door het bestuur op sym pathieke wijze gehuldigd. Onder meer bracht het fanfarecorps D\ Nuijens, den ju bilaris een serenade. HOORN. De heer Van Wijk, lid der afdeeling Ned. Reisvereeniging, heeft een voetreis onderno men van Hoorn naar Vlissingen. Verschil lende leden der afdeeling deden den krani- gen „tippelaar" uitgeleide. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornelis z. v. Cornelis van Hooff en Sijt je van Driel. Theodorus Bernardus z. v. Pe trus Winder en Hendrika Buter. OVERLEDEN: Anna Schermer 77 jaar. Cornelia Catha- rina Josepha Fuhrmann 2 jaar. Levenloos aangegeven kind van Sijbrand Hoogakker en Willempje Ilbrink. Idem van Jean Pierre van Eijk en Catharina Druiven. ARRONDISSEMENT ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 4 Maart, uitspraken van 25 Februari. Willem B., machinist, Amsterdam. Hooger beroep vonnis overtreding Motor- en Rijwiel- wet; vrijgesproken. Cornelis K., Anna Paulowna. Hooger be roep overtreding Motor- en Rijwielwet 25 boete of 25 dagen. Dirk Zw., Opperdoes. Hooger beroep over treding leerplichtwet 10 boete of 10 dagen P. K., J. K.. W. B., allen Texel, Diefstal van strandgoederen, ieder 30 boete of 30 dagen. J. K. (minderjarig) en Gerrit Sch., Texel Als voren, le. 20 boete of 20 dagen tucht school. 2e. 30 boete of 30 dagen. G. B., Jb. K., P. v. d. V. en R. E., Texel, Als voren. NIEUWE ZAKEN. DIVERSE BELASTINGZAKEN. Tabakswet. De zittingsdag stond heden volkomen in het teeken van belastingzaken, zoowel wat de meervoudige strafkamer als den politierechter betrof. In de eerste plaats werd behandeld een zaak contra J. T. M. H., aan wien tenlaste Was gelegd overtreding der tabakswet. Ge hoord werd alsg etuige de ambtenaar der dir belastingen Vervoort te Castricum. Verdachte had op 3 Mei aldaar gevent met sigaren, niet voorzien van het vereischte belastingmerk. De Riiksadvocaat. mr. Asser Jr., vorderde in deze 100 boete. De officier vulde aan: Toewijzing dezer vordering subsidiair 60 dagen hechte nis Ontduiking accijns on geslacht De heer Gerrit B., slager te Hoogwoud, niet verschenen, had zich schuldig gemaakt aan overtreding der acciinswet en verzuimd een geslacht nuchter kalf aan te geven. De commies Kerkhoven werd in deze belangwek kende zaa'c als getuige gehoord. Bedoeld kalf. ontdaan van den huid, werd door den ambtenaar aangetroffen in de zaak van Riiman. die in dergelijke artikelen handelt Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. De heer B. verscheen, toen zijn zaak al be handeld was. als nog ter terechtzittmg. Hij wenscht nu in hooier beroep te komen, zoo hij wordt veroordeeld. NIET VOLDAAN AAN EEN AMBTELÏÏKE VORDERING OP ZEE De 34-jarige visscher Willem P., in natio naal costuum aanwezig, wonend te Urk en stuurman van de U. K. 34, stond terecht, om dat hij op 4 April 's avonds 8 uur, toen hij van de Noordzee binn enkwam, niet heeft voldaan aan het stopsein gegeven door den commies te water 2e klas A. J. Zeijl, die zich bevond aan boord van het douane-motorvaar tuig, gegeven en met het door hem bestuurde vaartuig alsof er niets was gebeurd, was doorgevaren. De commies heeft daarop zonder resultaat nog eenige waarschuwingsschoten gelost en de sirene doen werken. De verdach te beweerde, dat hij absoluut niets had gezien of gehoord, in het tegenovergestelde .geval zou hij ongetwijfeld niet hebben nagelaten bij te draaien. Dit had hij ook verklaard aan den commies, die hem later over het gebeurde had onderhouden. De hem bekende roode flam- couw had hij niet opgemerkt en de signalen, volgens den commies wel 50 in getal, niet ge hoord- De hulpcommies te water, gestationeerd te Terschelling, Willem Wortel, onderschreef de verklaring van zijn collega Zeijl. Het seir. om bij te draaien was gegeven op 40 50 M afstand. Een dergelijke verklaring werd afge legd door den commies Zeijlmaker. Twee schippersknechts, destijds aan boord van de U. K. 34, werden voorts gehoord in het be lang van verdachte, welke getuigen in over eenstemming met schipper Willem P. mede deelden, dat zij niet de fakkel hebben gezien, noch het schot of de fluitstooten hebben ge hoord. De Rijkadvocaat, het wettig en overtuigend bewijs, zooals meer uitvoerig door hem werd betoogd, geleverd achtend, requireerde 50 boete. De verklaring der gehoorde schippers knechts achtte de Rijksadvocaat onwaar. De officier vorderde toewijzing en subsi diair een hechtenisstraf voor den tijd van 50 dagen. Uitspraak in alle zaken a.s. week. HET DRONKEN MAKEN VAN EEN KIND. Voor het gerechtshof te Amsterdam stond in hooger beroep terecht een 27-jarige vis scher K. K. thans te Katwijk aan Zee, die op 5 November 1.1. door de rechtbank te A'k- maar tot een gevangenisstraf van vier maan den was veroordeeld, wegens het dronken maken van een kind. Verd. had begin Juli van het vorige jaar een 10-jarig meisje gevraagd met hem mee te gaan naar de bierbottelarij te Egmond aan Zee waar hij tijdelijk als knecht werkzaam was, hij zou haar dan een flesch Ranja voor haar vader meegeven. Hij zou het kind toen alcoholhoudende dranken hebben gegeven, waardoor het dronken was geworden. Ter terechtzitting verklaarde verd., dat hij in hooger beroep was gekomen, omdat hij vol komen onschuldig was. Als eerste verdachte trad het 10-jarig meisje voor het getuigenhekje en vertelde op de vragen van den president mr. Wiarda, hoe het geval zich had toegedragen. Verd. had haar gevraagd mee te gaan naar de bierbot telarij om een flesch Ranja voor haar vader mee te nemen. Verd. had haar toen een groot glas Voorburg ingeschonken. Pres.: Hoe wist je dat het Voorburg was? Get.: Dat zei hij!" Maar het smaakt niet lekker!" Tenslotte was het kind bewusteloos gewor den, zij was thuis weer bijgekomen. Verd. geeft een andere lezing van het ge val. Hij had het kind wel op zijn fiets meege nomen, doch slechts een klein glaasje Spaan- sche wijn gegeven. Zelf had het kind van de fladderak gedronken. Voorburg had hij niet geschonken. Zelf had hij haar naar den dok ter gebracht. Pres.: Eerst bracht U haar naar Uw zus ter, en daar vertelde U, dat ze overreden was? Verd.: Ik durfde niet te vertellen dat het kind gedronken had. Demoeder van het kind, als getuige ge hoord, deelde mede, dat haar dochtertje nooit leugens vertelde. Vijf jaar geleden kwam verd veel bij haar thuis, hij<was toen verloofd met haar oudere dochter. Hierop werd de zitting een oogenblik Voortgezet met gesloten deuren. Na heropening was het woord aan mr. Bauduin voor 't houden van zijn requisi toir. Spr. achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en eischte bevestiging van het von nis der Alkmaarsche rechtbank: een gevange nisstraf van vier maanden. Het Gerechtshof zal 18 Maart uitspraak doen. VERDUISTERING DOOR EEN POST BEAMBTE. J. P H. C. te Eindhoven, gewezen post beambte, had zich op 20 September 1929 te Eindhoven belast met verzending van een be drag van 14, hem door rector A- A. van Laarhoven voor een girostorting toever trouwd. Verdachte behield het geld en ge bruikte het voor zijn gezin; hij beweerde ech ter, niet voornemens te zijn geweest het geld te behouden. De man werd door de rechtbank te 's-Hertogenbosch veroordeeld tot 4 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk, doch het O. M. kwam van dit vonnis in hooger beroep ge advocaat-generaal bij het gerechtshof te s-Hertogenbosch requireerde 4 maanden ge vangenisstraf. VERDUISTERING DGCR EEN KERKVOOGD. 'Gisteren heeft voor de Haagsche rechtbank- terecht gejtaan de 30 jarige smid L. S. uit Monster, wegens verduistering van een b°- drag van ruim 1000 als kerkvoogd-admi nistrateur van de Nederd. Herv. Gemeente te Terheyden. 'Het O.M., waargenomen door mr. B'ok, eischte tegen dezen verdachte, die be kende en zeide door moeiliike huiselijke om standigheden tot het feit gekomen te zijn 3 maanden gevangenisstraf. BATAVIA—SINGAPORE. De geregelde dienst geopend. Een dne-motorig Fokker vliegtuig van de K.N.I.L.M. is gisteren te 7.15 uur van het vliegveld Tjililitan vertrokken. Met dcc vlucht wordt de geregelde wekelijksche vlie^- ciienst Batavia—Singapore vice-versa ge opend. Het vliegtuig was geheel volgeboekt Onder de passagiers bevonden zich o.a. de adjudant van den gouverneur-generaal en de directeur van de K. N. I. L. M„ de heer Nieuwenhuis. De gouverneur van de Straits Settlements de heer Clementi, bevond zich onder de tal rijke genoodigden die de aankomst van het vliegtuig afwachtten op het vliegveld Sela- tar, waar werd gesproken door gouverneur Clementi en den directeur van de K. N. 1 L M., den heer Nieuwenhuis. VLIEGONGELUK. Een Fokkerverkenningsvliegtuig, bemand met reserve-eerste-luitenant de Mol en mari nier 1ste klas Wouda, van het vliegkamp de Kooy nabij den Helder is gistermiddag in den Anna Paulownapolder gevallen. Het vliegtuig was door den mist overvallen en bij het zoeken naar een landingsplaats is het op een hoogte van 10 meter afgegleden. Een van de inzittenden sloeg met zijn hoofd tegen de mitrailleur, waardoor hij licht gewond is. Het toestel is ernstig beschadigd. DE GRAF ZEPPELIN IN MEI NATT DE V. S.? NAa* Naar vernomen wordt, wordt than* luchtschip „Graf Zeppelin" een nieuwi" hel del aangebracht. Deze gondel was 80n' spronkelijk reeds voor den pooltocht va °°r' Zeppelin bestemd. In deze gondel ZuiiPnn 7 le aan boord aanwezige electrische aon ten in één centrale vereenigd worden r?' Mei zal de „Graf Zeppelin" de reis n8"1 Pernambuco in Zuid-Amerika aanvaard tenminste als de voorbereidende schikt^1' gen voldoende blijken te zijn. De door a Amerikaansche pers gepubliceerde berir-h ten over een Amerikaansche reis in A»r i worden door dr. Eckener ongegrond p noemd. se" Met het nieuwe luchtschip L.Z. 128 wo den op het oogenblik allerlei technische he' trouwbaarheidsproeven genomen. Uit Madrid wordt hierover gemeld: Particuliere berichten hier zeggen, dat dt Hugo Eckener van plan is binnen twee w£ ken een vlucht te maken met de „Graf Zets pelin" naar Amerika, eerst naar Rio Janeiro dan naar Noord-Amerika en van daar terui? naar Europa. Het luchtschip zou te Sevillf 12 passagiers opnemen. Men is te Guadela. jara reeds bezig voorbereidingen te treffen voor de gasvoorziening. Medegedeeld wordt voorts, dat dr. Ecke ner kolonel Emilio Herrara mee zal nemen als tweede bestuurder en 2 andere Spaan- sche aviateurs als navigator. VAN LEAR BLACK OP REIS. Van Lear Black, die met zijn toestel be stuurd door Geysendorffer en Scholte, op weg is naar Tokio, kwam Zondag te Ka- ratsji aan. Hij was 's morgens van Jask ver- trokken. Maandag gaat Van Laer Black naar Delhi. BOTSING VAN VLIEGBOOT EN SCHIP. Vier inzittenden verdronken. Uit Athene wordt gemeld, dat in de bocht van Phaleron een Italiaansche vliegboot bij het opstijgen in botsing kwam met een in de nabijheid liggende boot. De boot sloeg om en vier van de 9 inzittenden verdronken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactic. De opname in deze rubriek bewijst oeenszins dat de 'edactie er mede instemt.) Alkmaar, 5 Maart 1930. Aan de Redactie van „de Alkmaarsche Courant". Geachte Redactie, Het verslag der vergadering van de N.V. Alkmaarsche Exportveiling, voorkomende in uw nummer van 1.1. Maandag, vereischt een kleine rectificatie, welke ik U verzoek te wil len aanbrengen. Ik stemde tegen de balans en verlies- en winstrekening niet om den post „betwiste vordering Nationale Bank" maar wel: le. omdat ik nog niet den tijd gekomen achtte dividend uit te keeren, wijl verschil lende activa nog te hoog op de balans staan (veilinggebouw: voor ruim 10.000; pak- loods J 4000; oprichtingskosten 8000); 2e. omdat de verdeeling der winst, zooals door het Bestuur voorgesteld, niet was in overeenstemming met de Statuten. Ik ben van meening, dat de Statuten de wet zijn voor de N.V. Die dienen dus te worden gehandhaafd. Hoogachtend, S. J. A. KEESOM. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 Maart 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 5 Maart 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 247 vette kalveren, le kw. 1.10-1.20; 2e kw. ƒ0.90— f 1.06; 3e kw. f 0.780.88; 109 Nuchtere kalveren 10—18; 560 Varkens vleeschvarkens 0.900.91; zware varkens 0.87 0.89; vette varkens 0.86—0.88. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart '30. Langend ijker Groentenveiling Peen 120— f 1.50; Roode Kooi 48.80; Geie Kool 3.50-/ 8.10; Deensche Witte Kool 1.20 2.10; Uien f 1.801.30; Grove Uien 1-401.60; Drielingen f 1160, alles per 100 K G. Uien: 7400 K.G. Peen; 94000 KG. Roode Kool; 108000 K.G. Gele Kool; 83000 K.G. Deensche Witte Kooi; 20000 K.G. Uien. NCORDSCHARWOUDE, 4 Maart 1930. Bravo's 1.60; Uien 1.10—130; Drie- lingen 0.701.10; Peen 0.90; Kleine Peen 0.90; Roode Kool 4.60—9.60; Geie Kool 6.609; Deensche Witte Kool 0.90—2.30; Kroten 2.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1100 K.G. Aardappelen; 2700 K.G. Uien; 1500 K.G. Peen; 279400 KG Roode Kool; 66600 K.G. Gele Kool; 205400 K.G. Deensche Witte Kool; 400 K.G. Kro ten. WARMENHU'ZEN, 4 Maart 1930. Roo de Kool le s. 4.10—9.20; Roode Kool 2e s. 3.60—8.20; Gele Kool le s. 5.40- 8.10; Gele Kooi 2e s. 4.906.60; Wfate Kool les0.901.70; Witte Kool 2e s. O-60-1Drielingen 0.50; Uien 1-1» Aanvoer: 125475 K.G. Roode Kool; 33200 K.G. Gele Kool; 69625 K.G.Witte Kool, 2725 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 4 Maart 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men VOOIr ix" de Kool 5.20—9; Witte Kool f 0.80- 1.10; Gele Kool 5.50-/ 8 20; Ui® 0.35—0.65. ZWAAG, 4 Maan 1930. Veiling Bakert en Omstreken. Winterjan 6—7.oO, u 7.50; Winteriouw 6 40—10-80; tesse 8; Brabander 5.70—10; Prten van Engeland 8-/ 21.90; Goudreinetten 8-/ 16.90; Zoete Appelen 6 40-/ Spinazie 17—20 cent per pond; WitKM 15 cent per K.G.Uien 40—50 cent per Roode Kool 3-ƒ 8.70; Gelei Kool 8.W£ f 12; Spruiten 6.1012. Rabarber per bos.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10