lligMiuht CouranL DE VERDWENEN SELDRA. Radio-hoekje FEUILLETON. Hondsrd twie en dertigste Jaargang. SS oen«dair 5 blaart i Laatste berichten. ,jHet is een der gewichtigste personages van 't gansche gezelschap. Men noemt hem wel den ongekroonden koning. Van oor sprong was hij zadelmaker. Kijk hem maar eens goed aan, nu hij niet op ons let." Provinciaal nieuw» jf; 54 193°- ,^^g= II 11X1 Donderdag 6 Februari. Hilversum, 1875 M. 10.10.15 fc-iiding- 12.15—2.— Concert dooi p o-Ensemble. 2.3.— Gramofoonmuziek Ned. Ver. van Lezing door H. v. Aken over: Morgen- «mams- 12-15—2.— Concert door het A- V. p o.-Ensemble. 3 —3.30 Halfuur voor de Huisvrouwen. Lezing door behandeling van Kamervogels. 3.30—4.— ^aniofoonmuziek. 4.-5.— Ziekenuurtje. r 30—6.Concert uit Cabaret „La Gaïté" te Amsterdam. 6.Tijdsein. 6.01 Vervolg con- rj_ o 30^6.45 Gramofoonmuziek. 6.45 1 )5 Lezing door Prof. Dr. E. van Slogteren ^ver: De beteekenis van de ziektenbestrijding lier bloembollen voor onze cultuur en export 7 157.45 Fransch: Gevorderden en conver satie. 8.01—8.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Het Concertgebouw-Orkest. Na af loop: Persberichten. 10.30 ca. Een bezoek aan Rest. „Haeck" in Den Haag Dansmu ziek. 12— Sluiting. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) [(Uitsluitend N. C. R. V.) 8.15—9.Concert. j]0.10 30 Zang door Dameskoortje. 10.30 |j i iZiekendienst. 11.11.30 Lezen. 11.30 L-ll.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 (Voor de landbouwers. 12.30—2.— Concert. Zang, viool en piano. 2.2.35 Uitz. voor scholen. 2.453.45 Cursus Fraaie Handwer ken. 4.-5.Ziekenuurtje. 6.6.30 Orgel concert. 6.30—6.40 Koersen. 6.40—7.10 Ver volg Orgelconcert. 7.10—7.40 Lezing over: tAdema van Scheltema. 7.40—8.10 Cursus 'Maleisch. 8.10 Toespraken. Concert: sopraan, 'cello, piano. Na afloop persberichten. Davenlry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. ft i.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Onthulling van het standbeeld voor Mrs. Pankhurst. 12.50 Concert door Octet. 1.20— 2 200rgelconcert door R. Foort. 2.50 Uitz. 'voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Concert. Kwintet. D. Tillett, sopraan. J. Challoner Heaton, bariton. 5.20 Vastenpreek. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 6 55 Marktberichten. 7.— Piano-recital door E. Isaacs. 7.20—7.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Gesyncopeerde muziek door Trio. 8.20 Concert. A. de Greef, piano. Symphonie Or kest. 9.30 Nieuwsberichten. 9.50 Lezing. 10 05 „Salving a Derelid". Een avontuur van Captain Kettle. 10.45 Dansmuziek. 11.35 12.20 Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek 4.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6207.20 Gramo- tjonmuziek. 9.35—10.45 Gramofoonmuziek 1.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkest- concert. 4.50—5.50 Concert. Orkest en tenor. T20 Concert. Orkest en klarinet. 8.20 „Tanz wns Geld". Hoorbeeldeoreeks. Daarna tot 91.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest- eoncert. 2.50—4.50 Concert. Orkest en con certzanger. 7.05—8.05 Dansmuziek. Orkest en instrumentale solisten. 8.058.30 Piano recital. 8.4510.20 Tschecho-Slowaaksche «vond. Brussel, 5085 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Oramofoomrniziek. 8.20 Her-uitz. van het concert in het Concertgebouw te Amsterdam. Zeesen, 1635 M. 6.15—11.20 Lezingen. 11.20—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15 12.50 Berichten. 1.20—1 50 Gramofoonmu ziek. 1.50—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Con cert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 „Kyrijz Py- 'tz" Klucht met zang in drie bedrijven van 7iHcen en Justinus. 10.20 Verslag van de agsche. DE MOORD TE BENEKOM. Naar wij vernemen is Jan Hoek, die door 0e Edesche politie is gearresteerd als ver dacht van de moqrd te hebben gepleegd op imej. T. Koperberg, vanmorgen naar Arnhem Overgebracht en aldaar m het huis van be waring ingesloten. VERDRONKEN IN EEN VETKUIP. ♦ledenmorgen had in de oliefabriek van de N.V. Oliefabriek Crok en Laan te Wormer- reer de dertigjarige ongehuwde arbeider patjes uit Schermerhorn het ongeluk, door Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. „De heeren hebben vermoedelijk al gesou peerd", merkte hij op. Een flesch Pommery, Goüt Anglais, en een paar biscuits. Is dat goed, Louis?" Wij haasten ons daaraan onze goedkeuring te hechten. Monsieur Carvin werd door een bezoeker aan het andere einde van de zaal weggeroepen en snelde heen. Louis wendde zien tot mij. Er lag een zonderlinge uitdruk king in zijn oogen. «wel, is u teleurgesteld?" vroeg hij. „Ziet hier niets ongewoons? Is hei voor u niet anders dan elders?" „Volstrekt niet", antwoordde ik. „Eén ding 's mij in het bijzonder opgevallen. Ik vind het nogal zonderling, dat een dergelijk chic restaurant op de bovenverdieping is inge richt, terwijl beneden een café van het minste allooi wordt gehouden. Staan zij onder één directie?" «Hier boven", zeide hij, „komen de heeren, beneden de bedienden. Maar kijk eens gucd rond, mijnheer, en zeg mij dan eens of dit geen ander publiek is dan men in de andere nachtcafé's vindt." Ik volgde zijn raad en inderdaad kreeg ik o* de bezoekers wat nauwkeuriger te hebben opgenomen den indruk, dat we hier niet in gezelschap waren van menschen, die hun le- ■Gso met nietsdoen verlummelden, maar dat zjj °^J0e onbekende oorzaak in een vrtkuip te vallen. Htj verdronken. Eerst na een half uur gelukte het. het liik uit de kuip op te halen OPTOCHTEN E.D. IN SAKSË7C n. C i_4 verboden. De Saksische minister van binnenlandsche men heeft voor den tijd van 6 tot 14 Maart alle samenkosten, optochetn en andere vertoo- ingen m de open lucht, die de communisten ^.oornemens waren te houden, verboden. De communistische pers heeft geruimen tijd reeds propaganda gemaakt voor deelneming aan de demonstraties en den hongermensch, die in de komende week zullen worden gehou- De politie heeft opdracht het verbod streng te handhaven. FERSTE KAMER. (Vervolg.) Na de pauze behandelt de heer Dc Jong de navordering met 4-voudige verhooging van de inkomstenbelasting, indien nieuwe bronnen zijn verkregen, doch niet in rekening zijn ge bracht bij de aangifte. De heer Hermans protesteert tegen het in rekening brengen als inkomsten het genot van vrij vervoer op des poren en hetgeen men over houdt van zij vergoeding van verblijfkosten als 1ste Kamerlid. TWEEDE KAMER. In de zitting van heden werd het iaatsfe hoofdstuk (marine) der Indische begrooting aangenomen met 57 tegen 32 sten- uen. Toe gestaan is de interpellatie-De Visser over de werkloosheid. De interpellatie zal worden ge houden op nader te bepalen dag. De verschillende punten komen voorts aan de orde. Bij het ontwerp betreffende verbet? ring der haven van Vlissingen maakte de heet v. d. Bildt enige opmerkingen over de loods gelden. Door de daling van de franc wordt België eenrijdig beoordeeld. Sor. wenscht? daarover te onderhandelen met'België. De heer Brautigam is sceptisch gestemd ten opvichte van de ontwikkelingsmogelijkheden der Vlissingsche haven. De loodsgelden zijn te laag en dienen in overeenstemming te wor den gebracht met de in het buitenland gelden de tarieven. De heer Krijger bepleit gelijkheid van loodsgelden voor Nederland en Belgie. De heer Bongaerts wenscht del oodsgelden te herzien, desnoods over de geheele linie. Minister Heijmer merkt op, dat voor sceptisme nog geen plaats is. Als de haven gereed is en concurreeren kan, zal er aanlei ding zijn, om zijn oordeel uit te spreken. De loodsgelden hebben met het ontwerp niets te maken. Spr. is echter bereid, in dezen overleg te plegen met de ministers van Defensie en van Buitenlandsche Zaken. Het ontwerp wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Aan de orde is het ontwerp betreffende toe treding tot de algemeene acte nopens de vreedzame regeling van internationale ge schillen. De heer Joekes oefent critiek uit op het feit dat de minister de oplossing van de belangengeschillen uit het voorstel heeft gesloten omdat hij hier strijd zag met onze wetgeving. Spr. wijst er op, dat de arbitrage commissie geen besluit zal mogen nemen, dat strijdig is met de wetgeving van een der be trokken partijen. De heer Vliegen betreurt eveneens, dat de belangengeschillen buiten het ontwerp vallen omdat eindeloos getwist mogelijk is over de vraag of dit een rechtsge schil of een belangengeschil is. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Het Fransche kabinet, dat heden onder voorzitterschap van Doumergue bijeen kwam, keurde de door Tardieu voorgestelde regee- ringsverklaring goed. Vervolgens werden definitief de delegaties samengesteld, die Frankrijk zullen vertegen woordigen te Londen en te Genève. De delegatie naar Genève werd samenge steld uit den minister van landbouw Flandin en den onderstaatssecretaris van landbouw Serot. EEN NOODLOTTIGE OEFENING. 1 dcode; 1 zwaar gewonde. Vanmorgen vroeg te 4 uur werd bij wijze van proef en oefening door het garnizoen te Reval alarm geblazen, teneinde te onderzoe ken, hoe snel het garnizoen en de burger- verdedigingsorganisatie in geval van alarm paraat en weerbaar kunnen zijn. Terwijl de chef van den Lethlandschen generalen staf, generaal Toerwan, de ver schillende posten in de stad inspecteerde, werd zijn auto door een schildwacht, die in ondanks de schijnbare zorgeloosheid en vroo- lijkheid, waarmee zij van het oogenblik geno ten, allen een levenstaak hadden of gehad hadden, dan wel nog moesten aanvaarden. Vooral een dame, die aan een tafeltje tegen over mij was gezeten, met blond haar en een marmerbleek gelaat, trok daarbij mijn aan dacht. Ik vond het een bijzonder opvallende persoonlijkheid. Haar blauwe oogen lagen diep in hun kassen en zij scheen geen poging gedaan te hebben om de donkere kringen er onder wegte schminken, zoodat ze nog spre kender waren. Een prachtige collier van tur kooizen sierde haar blooten hals, een won derlijke ster van edelgesteenten was in haar haar gestoken. Haar kleedij was van de nieuwste mode. Haar stem had iets kwij nends, maar zij was er niet minder bekoorlijk om. Naast haar zat een groote kerel met pik zwarte snor, bleek en met kleine wallen onder de oogen. Zijn kleedij was wat al te modieus en de kleinoodiën, welke hij droeg, waren wat te opvallend. „Zeg eens", vroeg ik, „wie is die heer?" Louis boog zich naar mij toe en zoo zacht mogelijk fluisterde hij mij toe: „Hoe heeft hij zijn geld verdiend?" Louis glimlachte, even zijn lippen vertrek kend. „Hef is niet verstandig dergelijke vragen te doen omtrent iemand, dien men hier ontmoet Henri Bartot was destijds een der losban- digste jongelieden van Parijs. Hij heelt de eerste organisatie van dieven in het leven ge roepen, waaruit zich later de tegenwoordige het donker slechts weinig kon onderschei den. aangeroepen- Toen de auto niet stopte, schoot de schildwacht, met het noodlottig gevolg, dat generaal Toerwan zeer ernstig gewond werd en zijn begeleider majoor Ibrus. commandant van de afdeeling luchtafweer geschut. op slag werd gedood. D EOVERST ROOM ING IN ZUID FRANKRIJK. Uit Toulouse wordt gemeld, dat groot stre ken zdjn overstroomd door het breken van een dijk bij Moissan. Verschillende huizen zijn ingestort en men zag nog geen mogelijkheid de bevolking te redden. Waarschijnlijk zijn ook hier weer velen ver dronken. De bewoners redden zich zooveel mogelijk op de daken der huizen en wachten angstig het moment af, dat het water ook daarboven zal zijn gestegen. Er spelen zich vreeselijke tooneelen af. Dc verschillende berichten, die van 100 tot 200 verdronkenen spreken, zijn tot nog toe niet be vestigd. BROEK OP LANGENDIJK. Maandagmiddag geraakte het 6-jarig dochtertje van den heer J. Bak al spelender wijze in de kolk van de sluis. Door het ijlings toeschieten van den sluiswachter Bruggen- cate, die de kleine achterna sprong, kon zij behouden op het droge gebracht en van een wissen dood gered worden. HEILOO. Onder presidium van mr. A. D. van Wegte ren Altena, hield de „Rijvereeniging Heiloo en Omstreken", haar jaarvergadering in de tooneelzaal van „De Rustende Jager". De voorzitter opende en sprak er zijn ge noegen over uit. dat men weer in grooten ge- tak is opgekomen, uitte de wensch dat de be spreking een aangenaam verloop hebben zoo- ais we dit gewoon zijn. Daarna bracht de voorzitter een keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit het inten sief werken van de Vereenigjpg bleek. Het concours hippique, springconcours en dres- suurproef gedurende de L. E. T. T. was de clou van de tentoonstelling en aan het bestuur der L. E. T. T. werd dank gebracht. Voorts werden demonstraties gegeven in IJmuiden, Purmerend, Alkmaar, Opmeer, terwijl men de gasten ontving van buurtvereenigingen en een uitstapje maakte naar de Provinciale Duinen. In het verslag waarin humor en ernst afwisselden, werd groote dank gebracht aan den instructeur, den heer P. de Jager Jr., die niets onbeproefd laat om de rijkunst op hoo- ger peil te brengen. Op iniatief van onze ver- eeniging is een Prov. Comité van Landelijke Rijvereenigingen opgericht, terwijl de be langrijkste gebeurtenis was de opening van de Kennemer Manege. Met een beroep op allen om in 1930 op de zelfde wiize door te gaan, besluit het verslag. (Applaus). De heer Van Gemeren bracht verslag uit namens de financieele commissie en was vol lof over het beheer en den stand der kas. Geen vereeniging in onze gemeente kan in dit kort tijdsbestek (3 jaar) op zulk een succes bogen. De penningmeester, de heer C. Kamer, bracht verslag uit. De ontvangsten en uit gaven waren resp. 1726.96 en 1146.51, saldo f 580.45, het totaal saldo was (met saldo vorig jaar) 1036.90, waarbij de schuld in aandeelen a 390 is afgetrokken. Aan contributie van werkende leden is ont vangen 444, van begunstigers 85, de be zittingen vertegenwoordigen een bedrag van 746.45. De rekening werd goedge keurd en dank gebracht aan commissie en penningmeester. In de financieele commissie werden be noemd de heeren J. Klerk Cz., Stompetoren, L. Rootjes, Egmondermeer en C. Schoen, Heiloo. De aftredende bestuursleden, de heeren A. D. van Regteren Altena en P. Bakker Pz. werden herkozen. In de vacature J. Frans werd gekozen de heer N. Zwart te Heiloo. Voorstel wijziging statuten. Op de ver gadering der federatie was de wensch geuit de koninklijke bewilliging op de statuten aan te vragen. De wijzigingen zijn zuiver for meel, alleen moet de contributie voor de fe deratie verhoogd worden. Een voorstel om ook de kunstlievende leden te belasten is ver worpen. De voorzitter vroeg of men de uitvoering van het concept aan het bestuur overliet, die dan met voorstellen zal komen. De secretaris wilde een en ander wijzigen, dat straks ter bende van apachen heeft ontwikkeld." „En nu?" „Nu is hij er de ongenoemde leider van", fluisterde Louis. „Wie hem hedenavond be- leedigt, mag zich gelukkig noemen als hij morgenochtend nog tot de levenden behoort." Nieuwsgierig keek ik naar den man tegen over mij. Er was niets bijzonders aan hem te zien, behalve misschien dat zijn dikke, opeen- gedrukte lippen en zijn forsche onderkaak spraken van brute kracht. De vrouw naast hem scheen mij onbegrijpelijk toe. Ik merkte nu op, dat haar oogen blauw waren als haar turkoozen en dat haar tint iets wasachtigs had. Zij lichtte een harer armen in de hoogte en ik zag dat zij ook getooid waren met arm banden van lichte, blauwe steenen. Louis zag waarheen ik keek en tikte mij aan, zeggend: „Kijk niet zoo naar haar, zij hoort aan Bartot en het is niet geraden met haar te flirten, zelfs uit de verte." Ik lachte even en nam een slokje uit mijn glas. „Hoor eens Louis", merkte ik op, „het wordt tijd dat je naar Londen terugkeert. De omgeving werkt te sterk op je verbeelding." „Het is volkomen waar wat ik zeg, mijn heer", antwoordde hij norsch. Ook zij is niet te vertrouwen. Zij vindt het aardig de man nen het-hoofd op hol te brengen. Het ver driet dat zij daardoor ondervinden is voor haar een aangename prikkeling van haar ijdelheid. Er was eens een jong Engelsch- man, hij deed haar een briefje toekomen niet hier. maar in 't Café de Paris op een morgen tegen lunchtijd. Hij was van plan den v olgenden morgen uit Parijs te vertrek ken. Hij vertrok niet en men heeft nooit meer iets van hem gehoord." tafel komt. Aldus besloten. Mededeefingen. Op de vergadering te Utrecht is besproken om wederom een rui- terdag te houden in de duinen. Het gin0 niet aan dat Heiloo weder gast vrouwe was. doch de zusterafdeelingen kunnen zoo weinig aanbieden. Een uitstapte in hun omgeving biedt zoo weinig. Daarom was gevraagd of Heiloo wederom de gasten wilde ontvangen, de kosten zouden dan gedeeltelijk vergoed worden. Naast de gasten van verleden jaar zullen de zusteraf deelingen van Anna Paulowna en zelfs van Texel gaarne komen. De voorzitter vroeg of het niet moeilijk is om zooveel gasten te ontvangen, vooral met het oog op de stalling der paarden. Allen waren enthousiast om de gasten te ontvangen. Aldus besloten. De voorzitter stelde aan de orde het abon nement op ..Ons Paard", daar de afwikkeling der gelden over den penningmeester practi- sche bezwaren heeft. Hij stelde voor dat men zelf abonné wordt. Men krijgt van de ver eeniging f 2.80 per jaar terug. Nadat was vastgesteld dat men slechts eén abonnement per gezin moet nemen, werd het voorstel z. h. st. aanvaard. De penningmeester deelde mede dat 2 uit gelote aandeelen aan de vereeniging 7; ge schonken en hij beval dit goede v !d aan. (Applaus). E>e voorzitter vroeg machtiging om het bestuur vrij te laten,, hoeveel aandeelen men wilde uitloten. Verleden jaar zijn er 10 uitge loot. doch het zou kunnen zijn dat men het wijzigt. Conform besloten. Voorstel Klerk inzake toekenning prijzen op medailles. De spreker zette uiteen dat het hen; wenscheiijk voorkwam dat een gedeelte van het bedrag, dat gewonnen werd bij het springconcours, ten goede kwam aan den winnaar. Na uitvoerige bespreking stelde de secretaris voor om het nu te behandelen en besloten werd, dat in de statuten vast te leggen. Het voorstel werd zoo geformuleerd dat men kon stemmen om geld of medailles, met den uitslag dat 4 leden voor geld waren. Daarna kwam ter tafel een bespreking over een lid dat vrijgesteld is van contributie doch als hij eens betaalt mag hij deel nemen aan een rit van de 8-taHen. De voorzitter zeide, dat men de kwestie niet zuiver stelde. De per soon in kwestie kan niet altijd en kan soms onontbeerlijk zijn voor een 8-tal. Niemand van ons heeft het doel hem iets te geven, wat men anderen onthoudt, trouwens het regle ment verzet zich hiertegen Niettemin zal men met den wensch rekening houden Bij de rondvraag kwamen verschillende wenschen naar voren, meest van hu'shoude- 1 ijken aard. De secretaris uitte den wensch, dat men zich minder op wedstrijden en meer op de rijsport toelegt. Men vermijdt dan ge voeligheden, omdat meerdere bij achttallen en wedstrijden niet kunnen meekomen en dat fnuikt de liefhebberij en heeft bedanken ten gevolge gehad. Dit gezichtspunt zal nader worden bekeken. Hierna sluiting. UITGEEST. Pcging let inbraak. Maandagnacht is getracht in te breken in de woning van den spoorwegarbeider W. Philipsen, welke woning is gelegen aan den spoorlijn richting Haarlem onder de ge meente Heemskerk. Door het plaatsen van een z.g. mesvijl hebben de dieven (dief) ge ti acht het raam op te schuiven, doch waai dit goed gesloten was lukte dit niet. Het toe val wilde dat een der kinderen niet goed was en 's nachts hoestbuien kreeg, waardoor de familie niet al te vast sliep. De dieven door dit hoesten bevreesd door de bewoners te zijn bemerkt, hebben ijlings het hazenpad gekozen wat blijkt uit het feit dat zij hun werktuig onder het raam hebben laten zit ten. De politie heeft thans de zaak in han den. BOVENKARSPEL. Op een onbewaakt oogenblik geraakte de 15-jarige zoon van den spoorwegarbeider S., die aan toevallen leed, te water. Hoewel de knaap spoedig op het droge was gehaald, bleken helaas de levensgeesten reeds gewe ken. DE STREEK. Dank zij het prachtige weer is men hier ïeeds met het poten van vroege aardappelen begonnen. BLOKKER. De vereeniging „Floralia" alhier heeft een tentoonstelling gehouden van getrokken bolgewassen, welke uitstekend is geslaagd. Er waren niet minder dan 140 inzendingen. Er viel niet aan te twijfelen of Louis was zelf overtuigd van de waarheid van wat hij mij vertelde. Met eenigen tegenzin keek ik intusschen den anderen kant uit. Alsof zij Louis' waarschuwing had gehoord, vertrok zij haar lippen tot een minachtend lachje. Zij boog zich voorover en tikte Bartot op den schouder, terwijl zij hem iets in het oor fluis terde. Toen ik kort daarna in hun richting keek, zag ik, dat zijn oogen met een kwaad- aardigen blik op de mijne waren gericht. „Mijnheer mag niet uit het oog verliezen", fluisterde Louis mij toe, „dat ik de verant woordelijkheid draag voor zijn bezoek aan deze inrichting." „Neen, daar denk ik wel aan", verklaarde ik op geruststellenden toon. „Ik koester niet het minste verlangen om het met een der be zoekers aan den stok te krijgen. Ik zal niet meer naar ze kijken. Zij wist intusschen wel wat zij deed, Louis, toen zij zich tooide met steenen, die even blauw zijn als haar oogen, niet waar." „Ja, mooi is zij", gaf Louis toe, „en zij heeft tal van bewonderaars, Maar wat heeft men, goed beschouwd, daaraan? Veel genoe gen beleeft men niet van de dingen, die men niet mag aanraken." Gedurende eenige minuten bleven wij zwij gend zitten kijken. Plotseling kneep ik Louis in den arm. Was ik al dien tijd blind ge weest, dat ik ze niet had opgemerkt? Zij ging nu zitten aan een tafeltje, dat haastig voor haar in orde was gemaakt en ik kon daaruit opmaken, dat zij juist waren gekomen. „Zeg eens, Louis", vroeg ik opgewonden, „weet jij ook wie die twee menschen zijn daar aan het tafeltje links; zij schijnen 2ooeven te zijn binnengekomen. Ja, die heer daar met een jonge dpme." ZUIDSCHAR WUUDE. De winkeliersvereeniging „R. 1. O. B." hield Maandagavond haar jaarlijksche feestavond. De voorzitter, de heer Klaas' Stam, verwelkomde de aanwezigen, die in minder aantal dan voorheen waren opgeko men. Wij hebben altijd onze beslommeringen, waarom ook noodig is ontspanning. Daarom I" op de laatst gehouden ledenvergadering met algemeene stemmen besloten andermaal een feestelijke bijeenkomst te houden en wel ditmaal in de kolfbaan van den heer D. Rijper, welke laatste de baan zoodanig had versierd, dat het wel een feestzaal geleek Nu herdacht de voorzitter in dankbare woor den de verschillende personen, die ook nu aanwezig waren en die hunne medewerking hadden gegeven zoowel bij den Zomer- als bi, de St. Nicolaasattractie. Hierna werd hel clublied; „Zie de maan schijnt door de hoo rnen" aangeheven en weldra zat er de feest stemming in. Het programma was rijk aan afwisseling voordrachten, piano-muziek, declamatie e.i tooneelstukje, terwijl in de tusschenpoozen verschillende liederen werden gezongen. Deze R. I. O. B.-feestavonden zijn altijd zeer gezellig, waartoe vooral bijdraagt d? slagvaardigheid van den voorzitter. Ook nu keerde men weer in een vergevor derd nachtelijk uur huiswaarts. WINKEL. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie der gemeente Winkel is door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer P. J. Korver. thatis ambtenaar ter secretarie van Koedijk, wonende te Schoorl. EGMOND AAN ZEE. Feestavond O. K. jongelieden- vereeniging „Vroom, Vrij en B'ij" Maandagavond heeft de vereeniging van jonge Oud-Katholieken „Vroom. Vrij en Blij" alhier haar jaarlijkschen feestavond voor leden en donateurs gehouden in bet O. K. verenigingsgebouw. Nadat de voorzitter, de heer L. Dekker, de vergadering had geopend en het bondslied gezongen was, hield de heer Th. Moleman een lezing over het onderwerp „Waarom zijn wij lid van een jongeliedenvereeniging?" Spr. wilde deze vraag omzetten in eene, die de zelfde beteekenis heeft. n.1. ..Waarom zijn ?r jongeliedenvereenigingen?" Vervolgens schet ste spr. den grooten nood van dezen tijd, het ontbreken van het eene noodige: idealisme, liefde. Wij vragen ons zelf meestentijds niet eens af. waarom wij wel lid van een vereeni ging zijn, wij zijn het geworden zonder er over na te denken, zonder het ten volle te beseffen. Het doe! der vereeniging is. de jonge oud-katholieken bijeen te houden en hen te sterken in hun geloofsovertuiging, en dit doel is het nasti en zeker waard. Wie de jeugd heeft, heeft dc toekomst, wordt er wel eens gezegd, maar ds jeugd is in de kerk de toekomst. Het gaat hier om het behoud der kerk. Misschien lijki dit alles wel te weinig op de practijk gebaseerd, maar het leven in de vereenigingen heeft geleerd, dat dit streven niet onmogelijk is. Ook worden de leden opgewekt tot arbeid in de gemeente, hetgeen spr. met enke'e voor beelden aantoonde. Maar de oorzaak van het feit. dat er nog zoo veel mislukt, is het ge brek aan ernst. Laten wij tot ons zelf in- keeren en trachten mensch te zijn er. te blijven. Laten wij zoeken naar liefde en ide alisme. de kerk wacht op ons. zij roept ons, God roept. De voorzitter dankte den spreker voor zijn rede, waarna in de pauze een verloting werd georganiseerd. Na de pauze werd door enkele leden opge voerd een blijspel in twee bedrijven „Robbe does". Er werd aaTdig gespeeld en de aan wezigen vermaakten zich zeer om de joiige bokkesprongen van het drukke Robbedoesje, dat door mej. Bertha Wijker niet geestdrift op de planken werd gebracht. Ook de verdere medespelenden gaven hun beste krachten: het eerste optreden van den heer Jb. van der Po', in de ro! van den jongen professor kon gelukkig worden genoemd, ter wijl de heer A. van Pel als de bezadigde vader van Robbedoes rustig spel gaf Ook de drie overige medespelenden, de dames M. Broek, N. Glas en Koeman komt een woord van lof toe. Tenslotte volgde een zeer gezellig samen zijn. Uitslag aanbesteding van vijf midden- standswoningen en een auto-garage, voor rekening van den heer G. Hooning te Eg- mond aan Zee: Janse en Moens, Haarlem, Louis keek in de door mij aangegeven rich. ting en ik zag, hoe hij zijn lippen samen drukte, zag hoe de onverschillige trek op zijn gelaat plaats maakte voor een ernstige uitdrukking. Om een of andere reden scheen mijn belangstelling voor dat tweetal voor hem van eenige beteekenis te zijn. „Waarom vraagt mijnheer dat?" zeide hij. „Och, uit pure nieuwsgierigheid", verze kerde ik hem. „Ik weet niets van ze af behal ve dat zij van goeden stand zijn en natuurlijk ben ik ook een bewonderaar van de schoon heid van de jonge dame". „Heeft u ze al meer gezien?" vroeg Louis zacht. „Ik heb je al medegedeeld, Louis, dat ik ie Parijs zoekende ben naar iemand. In een tijdsverloop van tien dagen heb ik alle plaat sen van uitspanning bezocht, de races, het Bois de Boulogne, Armenonville, den Pré Catalan, de Rue de la Paix, de schouwburgen enz. Ik ben ze haast eiken dag tegen geko men. Van avond kwamen ze uit den Grand Opera". „En u weet niets anders van ze?" „Geen zier meer", verzekerde ik. „Ik ben geen boulevardier, Louis", vervolgde ik be dachtzaam, en zooals je weet, is het in Enge land geen gewoonte om zoo de vrouwen aan te kijken gelijk hier in Parijs blijkbaar straf feloos kan geschieden. Maar ik wil je wel bekennen, dat ik van dit meisje mijn oogen niet heb kunnen afwenden." „Vindt u haar zoo aantrekkelijk?" „Ik vind haar allerbekoorlijkst", verklaar de ik. „Alleen lijkt zij mij ternauwernood oud genoeg om een café als dit te bezoeken." „De heer", zeide Louis, „is een Braziliaan. Hij heet Delora". (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5