PUROL Landbouw en Veeteelt. Burqerl 'ke Stand. Filmnieuws. Stadsnieuws 27988; Rail. Helder 27300; G. Duin, 't Zandt 26700; H. Balder, Alkmaar 26679; Verberne, Alkmaar 24695; Gebr. v. d. Plas, Broek op Langendijk 24650; J. Blauwboer, Egmond aan Zee 22900; Opdam. Haarlem 22600; J. v. d. Plas, Eg- mond aan Zee 22600; L. de Graaf, Eg- mènd aan Zee 22560; G. Zwart Nzn., Eg- mond aan Zee 22387; W. de Graaff, Eg- mond aan Zee 21886. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. OOSTENRIJKER AVOND. Film, zang en dans. Het is een goede gedachte geweest van de afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeniging om den laatsten avond van het seizoen, Oos tenrijk bij haar leden te introduceeren. De zaal van 't Gulden Vlies was gister avond geheel gevuld toen omstreeks een uur of acht de heer A. van der Meulen het po dium betrad en allen namens de afd. Alk maar welkom heette. Spr. herinnerde aan de onverkwikkelijke vergaderingen van de N. R. V., Zaterdag en Zondag te Utrecht en was daarbij trotsch op den voorzitter, mr. van der Flier. Met den wensch dat alle aanwezigen een prettigen avond mochten hebben opende spr. dezen Oostenrijker avond. De heer H. G. Tulp. de hoofdvertegen woordiger van de Oos uiijksche bonds- spoorwegen hier te lande, wees erop welk een ideaal toeristenland Oostenrijk is, en hoe sterk in de laatste jaren het aantal be zoekers aan Weenen is gestegen. De kinder actie was hiervan een belangrijke oorzaak. Begonnen werd nu met het uitspreken van een proloog door een van de Weensche meisjes, wier heldere en luide stem door de geheele zaal duidelijk kon worden gehoord, hcord. Nauwelijks was het applaus geëindigd of we brachten een bezoek aan Vorarlberg, waar we konden genieten van het Alpen glühen, van de grootsche berglandschap pen en van de leuke stadjes verborgen in de dalen. Een film van Innsbrück naar de Zug- spitzebaan per post-auto toonde de ge moedelijkheid die er bij de menschen, wonen de in die grootsche natuur, nog heerscht. Daar is het benzine-monster nog niet de koning van den weg. De langzame, maar zekere os is er den landman dienstig bij zijn arbeid. Toen het doek weer opging, trad Fraulein Küster naar voren, en zong begeleid door 'n guitaar een drietal liedjes, waarvan vooral het laatste „Dirdnle, wie ist mit so wohl" insloeg, zoodat een hartelijk applaus haar deel werd. Goed geslaagd was ook de „Bandl-tanz", die door een negental „Madel" in Nationaal costuum uitgevoerd werd. Deze dans behoort tot de oudste volksdansen in de Alpen en wordt gewoonlijk om den Meiboom gedanst. Ook hier werden de roode en witte banden om den „boom" gewonden en weer ontwon den. Jammer dat op het allerlaatste oogen- blik bij het slot er een gering tempo-verschil was ontstaan, hetgeen overigens niet hin derlijk aandeed. Een welverdiend applaus voer dezen echt-typischen boerendans viel haar ten deel. De lichtbeelden toonden ons daarop ver schillende mcoie gebouwen in barokstijl, uit den tijd van Maria Theresia's grootheid, ter wijl het geboortehuis van Mozart al even min ontbreekt. De daarop volgende film voerde dwars door Tirol met zijn schilder achtige kleederdrachten, langs hooge water vallen naar het onvergelijkelijk" mooi gele gen dorpje. Heiligenblut, het uitgangs punt voor de toeristen die de Clochner gaan bestijgen. Langs het fraaie gothische kerkje met zijn scherp-spitse torentje gaat juist een processie, waarbij weer de kieederdracht van de bevolking opvalt. Ondertusschen was de stemming in de zaal er al aardig ingekomen en bij elk op treden werd Grete Küster met applaus be groet. Veel succes oogstte Fraulein Gross met een alt-Wiener Menuett van Mozart. Daarvoor werden nog gedanst de Figuren- landler, wellicht een van de mooiste num mers van den avond, begeleid door een liedje van mej. Grete Küster. Salzzammergut, het land der meren. Zeil wedstrijden, de blanke zeilen, het flonkeren de buiswater en het schuimend zog, dat doet een Hollandsch hart goed, hier tusschen de hooge bergen, met hun ongenaakbare top pen Als arendsnesten liggen de oude stadjes daar met hun ridderburchten stil en ernstig, peinzend over lang vervlogen dagen. In scherpe tegenstelling daarmee zijn de „Kur- orte", met hun elegant en mondain publiek als Ischl. Jammer was het dat de film let terlijk bezaaid was met stukjes tekst, een eigenschap die op den duur bepaald hinder lijk wordt. Na de pauze bracht de heer Tulp, in ver band met een brief, door een der meisjes ontvangen, namens haar de groeten over aan alle Alkmaarsche pleegouders. Wat betreft plastische kunst, de clou van den avond, werd ongetwijfeld gevormd door de bevallige „Bauern hochzeitstanz", een dans waarvan de technische uitvoering op hoog peil stond. Het publiek wist dit op waarde te schatten en riep de danseresjes tot driemaal toe terug. Wien, Wien, nur du allein! Men zou al te vreden naar huis zijn gegaan, wanneer men alleen Weenen had bewonderd via lichtbeeld en film. Uit een oogpunt van cinematografie beschouwd, stond de film over Weenen veel hooger dan de andere. Zoo kwamen er aar dige fotogr. trucjes in voor, enz. En dan te bedenken dat al het schoons dat men zag, de beroemde Hofburg, de Staatsoper, het Stad huis, de parlementsgebouwen, uitgestrekte .nieuwgebouwde wijken, de reusachtige ge meente-baden, nog slechte een klein gedeelte vormt van Weenen's schoonheid Wien ladet dich ein, Weenen noodigt U uit, zoo besluit de film; mogen nog vele leden van de N.R.V. van die uitnoodiging gebruik maken De heer van der Meulen, die daarop het woord nam, verklaarde, dat de voorstelling nog niet afgeloopen was, maar dat hij nog even iets wilde meedeelen. Spr. dankte eerste hen, die zoo bereidwillig waren geweest om de Oostenrijksche dames i Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Doos 30-60. Tobe 80 ct. Bij Apotb. eo Droflrtteo onderdak te verschaffen en tenslotte hen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van dezen avond, in het bijzonder den heer Tulp. Spr. deed hierna mededeeling, dat op 11 Maart a.s. in café Central verslag zal wor den uitgebracht van het behandelde in de ver gaderingen te Utrecht. De heer Tulp dankte de aanwezigen voor de groote opkomst en sprak den hoop uit, dat het niet bij „plaatjes kijken" zou blijven, maar dat men Oostenrijk ook in nature zou gaan zien. Voorts vestigde hij er de aan dacht op, dat het behalve een land met een schitterende natuur, ook een sport-land is, in onzen tijd een factor van beteekenis. Spr. hoopte, dat deze propagandaijvergadering niet alleen zijn nut zou afwerpen voor Oos tenrijk, maar ook voor de N.R.V. (Applaus). Vervolgens werd nog uitgevoerd de dans ..Donauwalzer", waarna mej. Roldanus met oen korte speech in het Duitsch alle Weensche meisjes tulpen overhandigde. Hiermede was het liep inmiddels tegen half twaalf deze afwisselende avond ge ëindigd. Toen we op straat stonden, was de koude, grauwe grijze mist van den voor avond opgetrokken en aan het firmament tin telden de sterren. Ook op de buitenwereld had het vroolijke Weenen zijn invloed laten gel den! VERTROKKEN PERSONEN. G. van der Weijden, meubelmaker, G.K., van Nieuwesloot 115 naar Amsterdam. N. Groenland, R.K., horlogemaker, van Van der Woudestrata 15 naar Heemstede. A. Arts, D.G., pluimveehouder, van Een- drachtsstraat 10 naar Nieuwe Niedorp. H. A. Uiterdijk, D.G., handelscorrespondent, van Van der Meijstraat 10 naar Amsterdam. H. Kroes, N.H., kantoorbediende, van Toussaintstraat 13 naar Dordrecht. M. F. M. Deen, R.K., dienstbode, van Kenne- merstraatweg 17 naar Hoorn. P. C. Mi- chiels, R.K., dienstbode, van Langestraat 90 naar Amsterdam. P. Boeijer, R.K., ar beider, en Trijntje Bellis, geen, echtg. van Cornelis Groot, en haar vier kinderen, van Hoeverkade 2 naar Andijk. J. H. H. Combée, verpleegster, N.H., van Wildeman straat 14 naar Haarlem. Th. Bimmer- mann, dienstbode, geen, van Langestraat 36 naar Duitschland. R. Koer, hoofd v. d. huish. ziekenhuis, G.K., van Wilhelminalaan 11 naar 's-Gravenhage. A. van Dijk, ma chinist, R.K., van C. W. Bruinvisstraat 39 naar Leiden. W. van Diepen, veehouder, R.K., van Heilooërdijk 30 naar Heiloo. H. M. A. Klein, ass. in de huishouding, Ger., van Wilhelminalaan 11 naar Haarl.meer, Hoofddorp. G. J. Schepers, schipper, R.K., van St. Annastraat naar Rotterdam. A. C. van der Gulik, dienstbode, R.K., van Visscherslaan 3 naar Amsterdam. J. Olofsen, dienstbode, G.K., van Wilhelmi nalaan 11 naar Opperdoes. J. Kindt, tuinder, geen, van Omval 1 naar Oudorp (N.-H.). INGEKOMEN PERSONEN. C. J. de Groot, G.K., hoofd van de huis houding, Wilhelminalaan 11 van Haarlem. A. de Rooij, R.K., reiziger, met echtg. en dochter, R.K., C. W. Bruinvisstraat 4a van Amsterdam. P. C. Schagen, R.K., boeren knecht, Oudorperdijkje 12 van Beemster. C. J. Wigmans, R.K., reiziger, met echtg. en twee kinderen, Clarissenbuurt 59 van Oudorp. F. Böhmermann, R.K., musicus, Clarisr .nbuurt 59 van Oudorp. J. Mans handen, R.K., bierbottelaarsknecht, Verleng de Landstraat 14 van Medemblik. P. L. Krugers, geen, bankwerker, St. Annastraat 28 van Texel. A. C. Groendijk, NH., bankwerker, St. Annastraat 28 van Texel. C. de Groot, geen, chauffeur, Heiligland 13 van Oudorp. C. Brouwer, R.K., zon der beroep, Heiligland 13 van Oudorp W. J. Wouters, R.K., los werkman, en echt- gen. en 5 kinderen, Hoeverkade 4a van Zut- phen. J. J. ten Hage, R.K., slagers knecht, Hooftstraat 23 van Sassenheim. C. H. Halier, R.K., los werkman, Linde gracht 33 van Duitschland. J. Koopmans, N.H., boerenarbeider, Jaagpad 34 van Kat- woude. T. van den Berg, N.H., hulp in de huishouding, Snaarmanslaan 51 van N.- Scharwoude. E. de Boer, N.H., kinder juffrouw, Nassaulaan 9 van Hoorn. A. Bijkerk, R.K., kleermaker, en echtg.. Boom kampstraat 14 van Amsterdam. Th. van der Gulik, R.K., melkslijter, Snaarmanslaan 102 van Beemster. M. J. A. Zonderhuis, geen, huisbewaarder, Nieuwlandersingel 55 van Oudorp. G. Jonker, N.H., dienstbode, Metiusgracht 7 van Oterleek. M. C. Kra pels, N.H., Verdronkenoord 33 van 's-Gra venhage. J. M. A. Groot, R.K., Gashou derstraat 13 van Wieringen. J. de Vries, D.G., Zeglis 86 van Beverwijk. G. Vos, G.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 108 van Warmenhuizen. S. Tifleman, N.H., huishoudster, Westerweg 53 van Wijk aan Zee en Duin. S. Terpsira, R.K., slagers knecht, Huigbrouwerstraat 12 van Sneek. J. J. de Swart, R.K., slagersknecht, Land- straat 47 van Tilburg. W. C. Waterdrin ker, N.H., bakkersknecht, Omval 11 van H.- Hugowaard. A. Veen, N.H., bankwerker, Overdiestraat 71 van Zandvoort. J. A. C. de Boer, R.K., chef-monteur, en echtgen W. G. Baltus, Hooftstraat 21 van Ouden rijn. P. Kooij, N.H., kappersbediende, Langestraat 65 van Zaandam, t- J. Nie- boer, N.H., onderwijzer, Egmonderstraat 1 van Scheemda. J. A. Stompff, D.G., zon der beroep. Stationsweg 96 van Texel, Den Burg. J. A. van Dijk, R.K., kinderjuffr., Kennemerstraatweg 19 van Haarlem. G. Filmer, R.K., dienstbode, Oudegraht 2 van St. Maarten. A. Bakkum, wed. J. Hoogeboom, R.K., dienstbode, Westerweg 42 van Limmen. M. van Dijk, ass. in de huish., N.H., Krelagestraat 6 van Amster dam. W. Jongejans, geen, slagerskneht, Akerslaan 12 van Oudkarspel. Th. G. L. Robert, R.K., zonderberoep, Kennemerstraat weg 32 van 's-Gravenhage. J. E. van der Laan. geen, zonder beroep, Kennemerstraat weg 141 van Haarlem. L. F. Schoeler, D.H., adsp. electr. Ambtr. P.T.T., Westerw. 110a van 's-Gravenhage. R- Ehrhardt, D.E., glas in loodzetter, Snaarmanslaan 111 van Groningen. C. K. Bottelier, R.K., dienstbode, Houttil 9 van Amsterdam. N. Hinke, wed. van KI. Oud, R.K., zonder oeroep. Nassauplein 11 van Ursem. C. Bleeker. R.K., zonder beroep, en echtgen A. van Wonderen en dochter, Forestusstraat 16 van Sijbekarspel. A. J. P. A. Smits, R.K., winkelbediende, Verdronkenoord 69 van Breda. J. Sietsma, geen, van Everdin- genstraat 7 van Amsterdam. E. M. J. W. van den Heuvel, R.K., directeur Gem. dienst v. werkl. verz. en arb. bem., en echtg. T. M. van Belkom, en 3 kinderen, Macl. Pontstraat 16 van Egmond aan Zee. E. A. Bijman, RK., Heilooërdijk 31 van Spanbroek. E. van de Panne, G.K., verpleegster, Wilhelmi nalaan 11 van Haamstede. H. Visser, N.H., grossier, Toussaintstraat 18 van Hei loo. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. Lijst van nieuwe boeken voor de jeugd. Uitleening 's Woensdags van 12% uur. Minimum contributie 50 cent per jaar. Leeftijd 8—11 jaar. B73m BooneSwartwolt, 1. C. de. Moe der gaat voorlezen. B73u Upke Dupke. B73 Vertellen en spelen B86.2 Brinkgreve, H. Op zonneheuvel. G50d Gogh-Kaulbach, Anna van. Een dag in Artis. Leeftijd 11—14 jaar. A18.5c Adax.ee. Jetteke. Dl5 Dam, C. F. van. Fred Donders onder de Arabieren. D99 Dijk, C. van. Het geheim van oom Duc. J28a Je hu, Felicie. Agnes Slawonski. (Vervolg op: Het circuskind). P37ma Pétillon, Willy. Marianne's groote reis. V30.5u Vémor EUa. Uit één gezin. V68k Vletter, A. C. C. de. Kari en Oio. Z37bt Zoomers.VermeerJ. P. Het bonte tuintje 22P69 Ponioppidan. M. Kinderbijbel. 91K86 Kramer, J. G. Helden der Noord pool. Leeftijd 14—17 jaar. B35du Been, J. H. De dubbelgangers. B88.5 Bromberg, P. Hannie Helmer. D60h Dominik, H. Van herdersjongen tot diamantkoning. K28s Koster, Maren. Stuurloos. M24.3 Mare, Siella. Zij, die slagen. P37v Pétillon, Willy. Vera. 04B66 Boek, Een, vol avontuur uit „Sta vast". DE KONING DER KONINGEN. Een bijzondere film in het A.B.T. Vanaf Vrijdag a.s. brengt het A. B. T. bo vengenoemd filmwerk, dat een buitengewonen inhoud heeft en door diep doorvallend spel zeer zeker de aandacht zal trekken. Eenigen tijd geleden hebben wij dit werk reeds, gezien, toen een speciale voorstelling werd gegeven voor geestelijke en paedagogen en waarbij ook de pers was uitgenoodigd Allen waren unaniem van meening, dat dit filmwerk iets bijzonders was. We laten hier volgen, wat onze verslag gever over deze film schrijft; Een christusfilm. We kunnen ons voorstel len, dat men even de wenkbrauwen fronst, dat men zich onwillekeurig afvraagt: Is dit geen profanatie, geen bezoedeling van een onder werp, dat in zijn verhevenheid en zuiverheid verre diende te blijven van het aardsche wezen der film? Als antwoord hierop zullen we laten vol gen een gedeelte uit de aanbeveling, waarmede Loet. C. Barnstijn dit meesterwerk in Neder land introduceert; Christus in filmbeeld Deze gedachte is even stoutmoedig als gevaarlijk. Zij is niet nieuw; reeds eerder heeft men het Evangelie tot onderwerp gekozen voor een filmwerk. Zelfs heeft men het recht niet, deze voorgan gers van het meesterwerk „Koning der Ko ningen", als mislukkingen te beschouwen. En toch Toch aarzelt ieder en elkeen, die hoort spre ken over een „Christusfilm". Mag zulks? Strijdt dit niet tegen onze diepste gevoelens? Steekt er geen verborgen kwaad in zulk een stoutmoedig filmwerk? Is de film niet enkel en alleen toegewezen op het aardsche? Mag zij in hoogmoed zich verheffen tot het Hoog lied van het Christendom? Doch dit filmwerk is geen hoogmoed. Dit is de zelfbewuste kracht, welke, naast het talent van eiken religieuzen schrijver, naast passie-spelen en wat daar méér leeft aan kunstuitingen van den godsdienst, het film beeld plaatst in dienst van het Christelijk be ginsel. Dit is eerlijk en verantwoord". Hiermede is zeker niet te veel gezegd. Dat reeds eerder gedane pogingen om op een zui vere basis een Christus-film te vervaardigen, mislukten, was te wijten aan de onvolkomenheid der cinematografie. Deze heeft evenwel een verbazingwekkend snelle ontwikkeling door gemaakt, zoodat ze pas vóór korten tijd bij machte was, geleid door een van Amerika's grootste regisseurs, Cecil B. de Mille, met een dergelijk „zwaar" onderwerp zulk een schit terend resultaat te verkrijgen. Ongetwijfeld was er groote moed voor noodig dit gegeven te verfilmen. De buitengewone eerbied, waar mede de regisseur hierbij te werk is gegaan, mag als een der voornaamste factoren gelden, die de behandeling van dit uiterst teere onder werp rechtvaardigen. Wij kennen Jezus en het Bijbelverhaal, dat zijn geschiedenis vertelt. Allen hebben we ons in onze verbeelding een zekere voorstelling ge maakt van dezen Koning en zijn omgeving. Thans komt daar een filmwerk, waarop men de beelden uit onze voorstelling op het witte doek in al hun grooteehheid ziet vastgelegd. We zullen geen keuze trachten te maken uit de meest ontroerende scènes. De heele film is van een ongekende verhevenheid. Trouwens, het feit, dat zij een levende getuigenis is ge- worden van de heilige roeping van Christus, zegt alles en is de beste aanbeveling, die wij kunnen geven. Dat deze film overal, en vooral door de geheele geestelijkheid, met geweldig enthousiasme is ontvangen, is eveneens eer. bewijs van haar voortreffelijkheid. Het is dan ook een van de meest grootsche filmwerken, die de cinematografie heeft voortgebracht Ook in Alkmaar verdient ze vele toeschouwers Hoe men ook staat tegenover de figuur van Jezus, deze film moet men gaan zien, omdat ze den mensch rijker maakt. Alleen al het spel van den vertolker der Christusrol is van een groote waarachtigheid en getuigt van een diep doorvoelen dezer figuur. De directie van het Alkmaarsch Bioscoop Theater verdient een woord van dank voor het feit, dat ze het heeft aangedrufd dit werk naar Alkmaar te brengen, waar het ongetwijfeld met evenveel geestdrift zal worden ontvangen als overal elders! DE LANGEDIJKER GROENTE VEILINGEN. Bijzonder druk is het de laatst verloopen week geweest aan de beide groote Langendij- ker groenteveilingen. Na de tweede inventa risatie weten de bouwers waar ze aan toe zijn en uit de getal en-voor raden te hun duidelijk gebleken, dat het noodzakelijk is, geleidelijk zijn kool op te ruimen. Wie dat niet doet, han delt speculatief en speculatie is al een zeer slechte raadgeefster voor menig Langendijker tuinbouwer, in het bijzonder voor de minst gesitueerden onder hen. De aanvoeren aan beide veilingen zijn groot en het is een goed teeken, dat dip groote hoeveelheden nog kun- n enworden opgenomen. Amerika betrekt nog heel wat; gelukkig is dit een mooie compen satie voor wat Duitschland onze gewone af nemer, gewoon is aan onze veilingen te betrek ken. De prijzen bleven vrij wel op dezelfde hoog te als verleden week. Alleen toen we een paar zomersche dagen kregen, die naar een fris- schen dronk deden verlangen maar dan naar Langendijker stapelgroenten, liepen de prij zen achteruit, döcih niet zoodra kwam er een koudere temperatuur, of de prijzen herstelden zich weer, althans voor roode kool. De vele bezitters van Deensche kool zien den toestand, hoe verder het seizoen vordert, meer donker in. Voor een prijs van 150 per 10000 K G. willen de meesten ze nog niet ver- koopen. Groote voorraden blijven dus aanwe zig, wat zich aanstonds ongetwijfeld wreken zal, tenzij de maanden Maart en April nog echt koud weer met zich brengen, wanneer hei niet onmogelijk is, dat, bij de geringe voor raden gele kool, deze wordt geremplaceerd door witte. In het begin der week kon voor roode kool niet meer een prijs gemaakt worden als de vorige week. Al gauw evenwel werd de ach terstand weer ingehaald om later weer iets van de stijging te moeten prijs geven, gevolg van het zachtere weer, althans naar het oor deel van ingewijden. Begonnen met een prijs van 7.90 voor het mooiste kleingoed en 4.40 voor de groote kool, werd deze in den loop der week nog voor 3.80 verkocht, doch Zaterdag werd aan de Noordermarktbond 4.60, aan de veiling te Broek op Langen dijk 4.30 voor deze betaald. Voor de mooie drieponds kool kon aan de eerste veiling tot 9.40 aan de laatste tot 9.20 worden ge maakt. Opvallend klein is het verschil, dat voor doorschot minder wordt gemaakt dan voor eerste soort kool. Zoo was de noteering van doorschot verleden Maandag 3.50 7.20, Zaterdag 3.708.1Ö, alzoo slechts 0.50ƒ1 minder dan voor de kwali teit, welke onder het U.C.B.-merk wordt ver zonden Let men op de gunstige stemming, die er nog voor roode kool heerschte bij een aan voer van niet minder dan 175 spoorwagens aan beide veilingen, dan laat het zich verkla ren, dat de vooruitzichten voor houders van roode kool, bij gunstige weergesteldheid, nog zoo slecht niet zijn. Voor gele kool werden prijzen besteed, die weinig afweken van die der roode en die in den aanvang hooger waren dan die, de vori ge week besteed. Zoo werd Maandag aan de Broeker veiling tot 8.50, aan die van den Noordermarktbond tot 9 besteed. Groote kool en kleinere van eenigszins afwijkende kwaliteit bracht volgende dagen ongeveer 4 op, het mooiste kleingoed bleef echter 20 a 30 cent beneden de 8. Zaterdag werd te Broek weer tot 8.40, te Noord-Schar- woude zelfs tot 9.40 besteed. Groote kool gold toen 4.50. De aanvoer beliep 95 spoorwagens. Zeer jammer is het, dat de Deensche witte kool zulke bijzonder slechte prijzen opbrengt. Voor groote betaalde men 1.10—1.30 per 10t) K G. aan de Broeker veiling, 0 90 1.10 aan die te Noord-Scharwoude. Voor c*e mooiste en meest gezochte kleine kon respec tievelijk slechte 1.90—2.10 en 2 10— 2.40 worden gemaakt. De aanvoer bedroeg ongeveer 150 spoorwagens, wat wel een be langrijke hoeveelheid is. doch niet groot ge noeg om van een evenredige opruiming te kun nen spreken in verhouding tot de buitenge woon groote voorraden. Allicht nog slechter ging het met de uien. Gewone uien brachten op sommige dagen tot 0.60 per 100 K.G. op. De hoogste prijs die besteed werd, was 1.40. Gemiddeld is'on geveer 1 gemaakt of 1 cent per K G D^ drielingen brachten aan de Broeker veiling van 1 1.30 op, grove 1.20—1 80 Aan de veiling van den Noordermarktbond waren de prijzen der drielingen nog lager n.1. 0.601.50, terwijl voor grove 1 40 1.80 werd betaald. Deze prijzen zijn zelfs geen vergoeding voor het arbeidsloon De aan voer bedroeg aan beide veilingen 17 spoor wagens. Gezien de groote voorraden is dit een klein getal. Voor wortelen was de belangstelling ook al niet bijster groot: de prijzen waren l 10— 1.90 voor groote 0.701.20 voor kleine Hetzelfde geldt voor bieten, die 1.10— 2.50 opbrachten. Spruitkool werd betaald met 10.90—15. Rabarber zagen we geno teerd met 14.50. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht. Maandag opende de markt zich met de zelfde prijzen, waarmede zij Zaterdag de week sloot. De aanvoer was evenals andere Maan dagen niet gïoot. Eerste soort Roode kool bracht op tot 8.30 en 2e kwaliteit niet meer dan hoogstens 5.80 per 100 K G Deensche witte van 1.40 tot 1.60, le soort Gele kool van 7.20 tot 7.70. Dit was dagprijs. toen Dinsdag was het beter gestemd nw» roode en gele koolsoorten. Teen bracht a kwaliteit rood niet minder op dan f voor de grootste, en kon het mooie goed zelfs tot 9.10 noteeren per 100 Vr* Goed doorschot liep weer tot f 7 sn 100 K.G. De le kwaliteit gele we-d vertJ*? )*7jÓ 5 80 'O' Dat is tot nog toe de hoogste prijs weest voor de gele kool. Deensche wi>t~ waren ook iets beter gevraagd en ginwn w 2 toe. Voor Woensdag waren erVee?v2 met roode kool (75 aanvoerders). Dh ga{ hUL dag wel eenige terugslag op de prijten EV groote le soort roode kool ging vanaf M7a tot f 8.80 toe en de 2e kwaliteit was ook 50 per wagon minder. Tot hoogst™. 7.30 ging toen het doorschot. Uitschot roode kool was van f 2.10 3.30 j Jj K.G. Gele kooi was toen ook minder en het verschil bij den vorigen dag was toen meer dan f 100 per wagon. De 2e soort was wol 2 cent per K G. minder. De le kwaliteit kleine Deensche werden toen nog voor boven de 2 verkocht tot 2.40. Donderdag en Vrijdag waren de prijzen ongeveer gelijk. Donderdag met een grooten aanvoer van 102 wagons roode kool brachten de 6000 6 op, en ruim 1 K.G le soort roode f 8, 6 ponds roode kool werd toen ook nog verkocht voor ?.50, Zaterdag sloot zich de week uitmuntend wat de roode en gele kool aanvoer en prijs betrof. Toen is vooi de roode kool tot nog toe de hoogste markt geweest, le soort 6 ponds bracht niet minder op dan 4.50 per 100 K.G. en de 4 ponds ging voor f 7, 6000 er van f 7 8. Roode kool van ruim 1 K.G. van 8.50 tot 9 en het allermooiste soort van 1 Kilo tot zelfs 9.70 toe. Goed doorschot was niet veel minder en daarvan was het hoogste ook reeds f 9.30. De aanvoer was iets minder. Ruim 12 wagons Deensche kool was niet hooger dan 1.90 en 2e soort van 0.70 tot f 1.20 per 100 K.G. Aanvoer en prijs stonden gelijk met den vorigen Zaterdag. De gele kool was ook weer hooger, maar kon de hoogste markt van Dinsdag toch niet halen, le Soort ging van ruim 5 tot 8.30 toe, 2e soort van f 4 tot 6.80. De prijs van peen en uien is bijna te min om dit te vermelden. Peen en uien zijn iets boven de 1 per 100 K G. en 150 K.G. nep bracht nog geen 1 op, niet meer dan 70 cent per 100 Kilo. HARENKARSPEL (Februari.) Geboren Jacobus Franciscus, z. v. Hubertus Tiebie en Elizabeth van Straaten. Hiltje, d. v. Loures Doekes en Maaike Elzinga. Elizabeth Maria, d. v. Cornelia Jongkind en Grietje Dek ker. Elizabeth Maria, d. v. Gerardus Poland en Cornelia Maria Ursem. Ondertrouwd en getrouwd: Fetrus Adrianus Koppes en Cornelis Blankendaal. Overleden: Neeltje Jimmink, oud 75 jaren, echtgenoote van Simon Brom mer. Cornelis Kruit, oud 59 jaren echtgenoot van Be'-endina Elizabeth Scherpenzeel. Maria Trijntje Wage naar, oud 1 jaar. EGMONDEINNEN (Februari). Geboren: Petrus Adrianus, z. vak Olof Huiberts en Maria Hopman. Margaretha Petronella Maria, d. van Cornelis Groot en Jacoba Bommer. Jansje, d. van Jan Groot en Engelina Ccrnelia de Graaff. Jacob Willem, z. van Willem Fray en Agatha P. van Deventer. Coinelis Jacobus, z. v. Cor» nelis Baltus en Alida Zutt. Johannes, z. v. Cornelis Verhoogt en Cornelia Ory.. Dirk, z. v. Dirk dc Jongh en Jannetje Strooker. Jacobus Cornelis, z. van Petrus de Waard en Cornelia de Goede. Geertruida Adriana, d. v. Gerardus Jacobus Koning en Dorothea Steeman. Getrouwd: Jan Buiter en Emme- r.entia Koper. Johannes Klooster en Adriana de Waard. Theodorus Simon van Wonderen en Johanna Dekker. Overleden: Paulus Adriaan Gil* demeester, 71 jaar. Nicolaas Corneli» Schotvanger, 6 jaar. CASTRICUM (Februrari). Geboren Josephus, z. v. J. Hollem berg en A. Sprenkeling. Geertruida, d. van A. de Groot en G. Nijman. Jaco bus Fredericus, z. v. J. J. Res en A. A. M. Fatels. Maria Catharina, d. v. Cor nelis Kroone en M. Mettes. Klasina Anna, d. v. C. Tol en C. Kortekaas. Johannes, z. v. J. Groentjes en A. Zonne veld. Jar.ny Ma artje, d. v. P. Eikel en M. J. Reijn'eveld. Petrus Jacobus, z. v. T. Brandjes en M. Roskam. Jenny Jeanette, d. v. G. L. Grijzein en P. J- van Duiven. Catharina Xaverus, d. v. J- Kehl en M. Oostermeijer. Johannes Wilhelmus, z. v. J. Lute en G. van der Eng. Joanna Geertruda, d v. R. Stet en M. Steeman. Margaretha Wilhel* mina, d. v. J. Tromp en M. Brakenhoff- Catharina, d. v. P. F. Dijkman en A. de Goede. Catharin? Hendrica, d. v. C de Winter en M. Schouten. Overleden: Theodorus Ludwi^ Garman, oud 64 jaden, wonende te Am sterdam. Barend Frederik de Bruijn, oud 81 jaren, wonende te Amsterdam. Anna Wiering, oud 48 jaren, w°ne?i, te Den Helder. Willem Schuit, oud <- jaren, wonende te Zaandam. Man Catharina Groone, oud 1 dag, d. van Kroone en M. Mettes. Hendrik L,U.1J"' oud 34 jaren, ongehuwd. Jacob Li® ting, oud 77 jaren, ongehuwd. AVr Mud, oud 81 jaren, wonende te Den n der. Hendrika Johanna Corn Veldhuizen, oud 32 jaren, echtgen van J. F. H. van der Kerff. Maartjeo Wit, oud 76 jaren, weduwe van J- j.e veld, eerder van R. Kruienaar. - Weijma, oud 72 jaren, wonende te sterdam. Gehuwd Jan Klompmaker en nelia Ineke. Johannes van 7 nne. oorde te Heemskerk en Maartje z> veld-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6