EN DE COMMUNISTISCHE ROODE DONDERDAG. Uit het Parlement Buitenland Dagelijksch overzicht. 132e Jaargang. Verschillende botsingen in groote steden. Dooden en gearresteerden. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters na^r plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 0, post giro 37000. Telef. 3, redactie 33. i\ü. 56 Directeur: C. KRAK. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 6 Maart 1930. De Tweede Kamer heeft heden een beging gemaakt met de behandeling van de voorgedragen wet op de Winkelslui ting. De belangstelling in de zaak was niet groot, noch in de Kamer noch op de tribu nes en het geheele verloop der besprekingen droeg heden een ietwat somber karakter. Eerste spreker was de heer Van Rappard (Lib.), die betoogde, dat het ontwerp van li beraal standpunt onaannemelijk was. Zon der noodzaak grijpt het diep in de individu- eele vrijheid in ter bevordering niet van een algemeen doch van een groepsbelang. De wet zal den kleinen winkelier zonder perso neel dwingen te sluiten ten bate van den grooten winkelier, die toch economisch al veel sterker is. Het is een rechtskrenking iemand te beletten te werken, wanneer hij dat noodzakelijk acht, en dat terwijl menig een toch al moeite heeft om het hoofd boven water te houden! Bovendien is na het werk tijdenbesluit deze wet voor het personeel overbodig geworden. Invoering van Zon dagssluiting zal daarbij aan vele winkeliers hun dagelijksch brood ontnemen. Wie het niet noodig heeft op Zondag open te zijn sluit reeds van zelf. Een onderzoek van de Haagsche Winkeliersvereeniging heeft doen zien, dat al meer dan twee-derden de winkels op Zondag sluit en slechts een vierde gekant is tegen gedwongen Zondagssluiting. En dan de dwaasheid om op Zondag alles ge sloten te houden, zoodat er op Zondag zelfs geen sigaar is te koopen! Op het platteland zal men daar niet best over te spreken zijn En de vreemdelingen zullen raar van zoo'n toestand opkijken. Voor de liberalen is het ontwerp onaannemelijk en elk amendement om het te verzachten zal bij hen steun vin den De tweede spreker, de heer Van Hellen- berg Hubar (R.K.) achtte het voorstel van zoo groot gewicht, dat hij op spoedige in voering van de regeling aandrong. Naar zijn overtuiging zullen juist de winkeliers zich over het tot stand komen van de rege ling verheugen, omdat zij daardoor den tijd zullen vinden cm zich met hun gezin te be moeien en zich voor hun vak te bekwamen. En ook de verplichte Zondagssluiting zal door vele winkeliers gaarne worden aan vaard. De heer Smeenk (A.R.) zette uiteen, dat volgens hem de overheid evenals bij de Bak kerswet het recht heeft in het bedrijfsleven in te grijpen. Het gaat niet aan, dat enkele niet-willenden de bedrijfsgemeenschap tiran- niseeren en den winkelier willen beletten zich meer vrijheid te verzekeren en zich te ontwikkelen. Nu niet alle gemeenten te vin den zijn voor een verordening op de winkel sluiting, moet de wetgever ingrijpen. Op het punt van Zondagssluiting geeft z.i. het ontwerp nog te veel uitzonderingen. De heer Snoeck Henkemans (C.H.) vond het moeilijk zijn houding te bepalen en het is de vraag of deze overheidsbemoeiing noo dig is, nu men reeds gemeentelijke bepalin gen heeft op de winkelsluiting Maar in het ontwerp is aan de avondsluiting ook de Zondagssluiting gekoppeld en spr. komt tot de s'otsom, dat er op stuk van zaken geen principieel bezwaar tegen het voorstel kan worden ingebracht. De heer Lingbeek (H.G aanvaardt het ontwerp omdat het Zondagssluiting brengt en dan neemt hij de avondsluiting op den koop toe. Maar enthousiast is hij niet over het ontwerp, dat niet alle Zondagswerk stop zet en de kleinen winkeliers veel last zal bezorgen. De heer dr. Vos (Lib.) wijst er op, dat bij dit ontwerp in het geheel niet gedacht wordt aan den consument, die toch ook wel wat in de melk te brokkelen heeft. Wij, liberalen, zijn van oordeel, dat op den voorgrond moet staan het onbelemmerde voortgaan van het bedrijfsleven en vooral de middenstand heeft dat hard noodig. Maar dit voorstel zal de vrijheid van den middenstand in steeds hooger mate beknotten en de lust tot arbeiden wordt in deze regeiing strafbaar gesteld, zonder dat men aan de nadeelige gevolgen van de wet denkt. Voor de Jood- sche winkeliers vraagt spr., dat hun veroor loofd zal worden des Zondags tot 8 uur te verkoonen. De heef Drop (S DA.P.) beweert, dat zon der wet op het stuk van winkelsluiting geen goede regeling is te bereiken en wat thans wordt voorgesteld vindt men reeds in tal vanlanden. De Zondagssluiting neemt spr. op den koop toe, inaar hij weigert er eenige godsdienstige overweging aan vast te knoo- pen. De kwestie van de voor- of namiddag sluiting dient in deze regeling opgelost te worden. Hij gevoelt het meest voor een Vfijen namiddag. De heer Vasscher (A Rkeurt het af, ?P het stuk van winkelsluiting te veel over één kam wordt geschoren, maar wanneet er Zonda?ss!uiting zal worden verkregen, is dit voor hem een reden om voor de wet te steunen Doch «*it niet het geval, dan z?- hij met de meeste zijner fractiegenooteii ricli tegen het voorstel moeten verklaren. Ongeveer van hetzelfde gevoelen getuigde de heer Bakker (C.H.), waarna de heer Braat (Plattelander) voor heden de rij der sprekers besloot met enkele praktische be zwaren tegen het ontwerp te ontwikkelen. Nu ditmaal de Tweede Kamer meer plaats dan gewoonlijk vraagt, zullen we van de Eerste Kamer alleen mededeelen, dat zij de Begrooting van Binnenlandsche Za ken, die van Kolonie en het wetje op de over eenkomst van de gemeente Den Haag met de Vuil-Afvoermaatschappij, waarbij ook de Staat der Nederlanden betrokken is, heeft goedgekurd en dat zij vervolgens de Begroo ting van Justitie in behandeling heeft geno men, waarbij de heer Mendels (S.D.A.P.) zeer uitvoerig heeft gesproken over verbete ring van de wetgeving op de echtscheiding, de ergernissen van de zrak van Giessen- Nieuwkerk en de relletjes te Maastricht, waarbij de politie haar plicht niet naar be- hooren heeft gedaan. Morgen wordt de be handeling van dit hoofdstuk der Begrooting voortgezet. GROOT-ADMIRAAL VON TIRP1TZ. t Een merkwaardig krijgsman overleden. Zooals we gisteren reeds meldden, is groot admiraal von Tirpitz in het sanatorium Ebenhausen te München in den ouderdom van 81 jaar overleden. Alfred Friedrich von Tirpitz was op 11 Maart 1849 te Küstrin geboren als zoon van een rechter. Op 16-jarigen leeftijd koos hij de militaire loopbaan en werd als adel borst bij de Pruisische marine ingeschreven. In 1872 werd hij tot officier bevorderd en toen begon een roemrijke loopbaan, die ech ter later een sombere schaduw achter liet. Bij de toen ter tijd snelle bevordering immers Duitschland was na den Fransch- Duitschen oorlog bezig een zeemogendheid te worden, die Engeland beconcurreerde doorliep von Tirpitz betrekkelijk gauw de onderscheidene rangen, zoodat hij in 1888 kapitein ter zee werd, in 1895 schout bij nacht, in 1899 vice-admiraal, in 1903 admiraal en in 1911 groot-admiraal. In 1897 was hij inmiddels benoemd tot staatssecretaris van marine en het volgend jaar tot Pruisisch staatsminister. In 1900 werd von Tirpitz in den erfelijken adelstand verheven. Bij de ontwikkeling van de Duitsche vloot onder Keizer Wilhelm II heeft von Tirpitz een leidende rol gespeeld. De door hem ontwor pen novelle van 1897 bevatte bouwplannen op langen termijn en de vlootwet van 1900 stelde een program vast voor een lange reeks van zeventien jaar. Dit program werd nog aangevuld door de novelle van 1907, waarin de levensduur van linieschepen tot 20 jaar werd verkort en door die van 1912, welke de invoering van een'derde actief es kader en versterking van het duikbootwapen en aanschaffing van enkele luchtschepen voorzag. Het groote vlootprogram, dat tot 1917 liep, is tengevolge van den wereldoorlog nooit geheel voltooid. Naar men weet was von Tirpitz van oordeel dat dadelijk na de deelneming van Engeland aan de vijandelijk heden de vloot krachtig moest ingrijpen. Hij verzocht daarom den keizer hem ook de strategische leiding der marine toe te ver trouwen. Dit verzoek werd geweigerd en von Tripitz' verdere pogingen om de vloot meer actief aan den strijd te doen deelnemen even eens. Dit verbitterde den ouden houwdegen ten zeerste. Reeds in het najaar van 1914, toen de oorlog nog slechts enkele maanden aan den gang was, zeide hij sarcastisch dat „de vloot gevaar liep achter de barricaden van de riviermondingen nutteloos te blijven liggen". Het standpunt van Bethmann dat de vloot als „politiek instrument" moest worden ontzien tot een bijzonder gunstig tijdstip in den strijd aanbrak, deelde hij geenszins en hij heeft het meermalen heftig gecritiseerd. In politieke kringen te Berlijn vond hij voor zijn zienswijze echter zoo weinig steun, dat hij in Maart 1916, toen buiten hem om was besloten tot een voorloop ige opschorting van den duikbootoorlog, de leiding van het rijksdepartement van marine neerlegde. Ad miraal van Capelle volgde hem op. In zijn bij K. F. Kohier te Leipzig in 1919 verschenen gedenkschriften heeft von Tirpitz in den hem eigen lapidairen stijl het z.i. nood lottig conflict tusschen de politici en de marine-deskundigen behandeld en te kennen gegeven dat daarin de voornaamste oorzaak van Duitschland's nederlaag heeft gelegen. De blokkade op langen afstand, die alleen de Duitsche vloot had kunnen breken, heeft z.i Duitschland's noodlot bezegeld. In 1924, vijf jaar na den vrede van Ver- sailles, is Von Tirpitz door de Duitsch- nationalen naar den Rijksdag afgevaardigd. Korten tijd daarna, in Juni 1924, hebben de Duitsch-nationalisten getracht om een kabi net te vormen met von Tirpitz als rijkskanse lier. Deze poging mislukte door den tegen stand van het centrum en de democraten. Bij de verkiezingen van 1928 heeft v. T. een nieuwe candidatuur geweigerd en sedert i..ien heeft hij zeer teruggetrokken geleefd. De Duitsch-naüonaleo hebben hem bil zijn af VHIJDAC» 7 HAAKT 193© Hoofdredacteur: TJ. N. ADEMA. scheid uit het openbare leven in April 1928 tot eere-voorzitter benoemd. Was er eigenlijk gedurende, vóór en na den oorlog reeds groot verschil van meening nopens het karakter van Von Tirpitz, in 1924 toen de admiraal bet eerste deel uitgaf van een verzameling documenten, op welker openbaarmaking hij een zeer twijfelachtig recht had, kwam zijn persoon in het midden van een hevigen strijd te staan. De geschied schrijver Thimme viel hem heftig daarover aan, maar nog meer kritiek wekte het in 1926 uitgegeven tweede deel: „Duitsche politiek van onmacht in den wereldoorlog". In open brieven of brochures stelden vele door den admiraal aangevallenen zich te weer en oefen den hunnerzijds critiek op von Tirpitz. De voornaamsten waren prins Lichnowsky. ad miraal von Müller en generaal von Lyncker. Ook het oude verwijt dat von Tirpitz het juiste tijdstip om de duikbooten als aanvals wapen te ontwikkelen, heeft laten voorbij gaan is door den afgevaardigde Streeve nog in 1927 in den Rijksdag tegen hem uitge speeld. Eenige incidenten te Berlijn. Op het eind van den middag is het te Ber lijn gistermiddag hier en daar tot botsingen gekomen. In de Leipzigerstrasse heeft de po litie, toen zij een groep ccmmunisten uiteen dreef, 1 demonstrant doodgeschoten. Te Charlottenburg kwam de politie, door een troep van 300 tot 400 betoogers be dreigd, zoo in het nauw, dat zij met scherp moest schieten. Er werden 3 menschen ge wond. Te Neuköln is met een ontplofbare stof een aanslag op een tram gedaan. De ont plofbare stof, waarschijnlijk kruit, vloog in de lucht zonder schade aan te richten. In het geheel zijn naar de politie mede deelt, 73 menschen gearresteerd. Er zijn 11 gewonden geteld Op de hoek van de Friedrichs- en Leipzi gerstrasse ontstond gisteravond een botsing met de politie. Een agent moest uit zelfver weer schieten en trof een demonstrant in de buik. Op de Weddingplatz werden 2 politie agenten door boksbeugels zoo ernstig ge wond, dat zij naar een ziekenhuis vervoerd moesten worden. Het aantal gearresteerdea bedroeg gister avond om 9 uur 95, het aantal gewonde bur gers 7 en dat der gewonde agenten even eens 7. Volgens een later bericht bedraagt het aantal gearresteerden 220. Tegen 9 uur gisteravond hebben demon stranten gepoogd op de hoek van de Münz- en de Alte Schönhauserstrasse een barrica de op te richten met steenen en straatlan taarns. Toen de politie opdaagde, vluchtten de belhamels. Men meldde gisteravond uit Berlijn: Het is voor zoover bekend vandaag in de stad rustig gebleven. Uitgebreide veilig heidsmaatregelen waren door de politie ge troffen en die hebben blijkbaar de commu nisten afgeschrikt. Alleen op de Bülowplatz voor het gebouw van de Rote Fahne vond om half twee een botsing plaats tusschen politie en communisten. Gedurende den ge- heelen ochtend waren er communisten in kleine groepjes voorbij het gebouw getrok ken. Om half twee vereenigden zich de groepjes voor het gebouw, waar men de In ternationale zong en waar voormannen de menschen toespraken. Ongeveer 50 politie agenten, die in de zijstraten patrouilleerden, werden geconcentreerd en kregen bevel de menigte uit elkaar te drijven. In den loop pas en met hun gummistokken in de hand gingen zij tot den aanval over. De betoogers vluchtten luid gillend en tierend in de zij straten en in weinige minuten was de Bü lowplatz ontruimd. De politie trad echter al te hardhandig op en tal van voorbijgangers kregen flinke klappen met den gummistok. Dit heeft tengevolge, dat zelfs gematigde bladen niet al te best zijn te spreken over de houding der agenten. Van de verder aangekondigde actie is niet veel terecht gekomen. In de stad viel er van betoogers niets te me.ken, alleen viel het op, dat er meer politieagenten op straat waren dan anders. In het Oosten en Noorden is alles gere geld zijn gang kunnen gaan Botsingen. Nader wordt gemeld: In den loop van den avond hebben op verschillende plaatsen te Berlijn botsingen plaats gehad tusschen communisten en de politie. Te Charlottenburg poogden de agen ten een aantal betoogers uiteen te drijven. Zij slaagden hierin, maar twee van hen wer den neergeslagen. Zij zagen zich verplicht van de revolvers gebruik te maken. Vier per sonen werden gewond, o.a. een chauffeur van een vrachtauto, die juist voorbij reed. Volgens latere berichten zouden twee der gewonden zijn overleden. In het geheel wer den 14 agenten gewond; 200 personen wer den ingerekend. Bij relletjes met communisten, die gister avond te München hebben plaats gehad, zijn 56 communisten ingerekend. De politie moest herhaaldelijk de menigte met de gum mistok uiteengedreven. Twee dooden te Halle. Te Halle is het gister herhaaldelijk tot botsingen gekomn tusschen communisten en politie. Tot twee maal toe poogden de communisten een optocht te organiseeren. Toen de politie de tweede maal ingreep, werd zij aangevallen. Een aantal agenten raakte onder de voet. Een agent, die zijn ka meraden te hulp snelde, was genoodzaakt te vuren en doodde daarbij twee demonstran ten. In Saksen en Silezië. In Saksen en Silezië heeft de politie niet veel moeilijkheden met de betoogers gehad. Op de messe te Leipzig had de politie echter onophoudelijk werk, om de rustverstoorders, die zich onder de beursbezoekers gemengd hadden, te verwijderen. Op verscheidene plaatsen werden ruiten ingegooid, o.m in het gebouw van de sociaal-democratische Leipziger Volkszeitung. Er zijn ruim 30 per sonen in hechtenis genomen. Te Maagdenburg werd de toestand 's avonds gevaarlijk, toen er een opstopping ontstond in de Jabokstrasse. Een politie agent werd door dertig communisten mis handeld. Tenslotte wera de straat ontruimd. Te Dresden en Chemnitz werden commu nistische bladen in beslag genomen, waarin tot ongehoorzaamheid aan de beschikkingen van de regeering werd opgewekt. In Bremen. Te Bremen is het tot betoogingen van communisten gekomen, die echter dadelijk door de politie onderdrukt werden. Een troep van plm. 1700 man, die tot het cen trum van ae stad poogde door te dringen werd uiteen gejaagd. Kleine troepen hielden auto's aan. Op verschillende plaatsen werd de electrische geleiding van de tram ver nield. Demonstranten, die op Pruisisch ge bied probeerden te kernen, werden dadelijk door de gendarmerie met schoten begroet, waarbij eenige menschen gewond werden. In Engeland. Te Londen, Manchester, Glasgow en an dere Engelsche steden hebben botsingen tusschen betoogers en politie plaats gehad. Te Londen zijn vijf personen licht gewond. Te Dublin zijn vier, te Manchester vijf ar restaties gedaan. Botsingen bij een optocht te Londen. Roode Donderdag is te Londen niet zon der strijd verloopen. Óp Tower Hill waren honderden werkloozen bijeengekomen voor een massa-betooging (georganiseerd door het communistische Workers and Defence Corps, die de oude khaki-uniformen weer hadden aangetrokken en het plan hadden opgevat in massa naar het stadhuis te trek ken en een onderhoud te vragen met den Lord Mayor. Ongeveer 500 werkloozen met trommen en trompetten, vlaggen en banie ren, trachtten op te marcheeren Dit werd echter door de politie belet. Daarop werd door allerlei straten gewandeld en ten slotte keerde men weer terug naar Tower Hill. De processie was langzamerhand een kwart mijl lang geworden en werd door de politie begeleid. Eenmaal terug op Tower Hill, be gonnen de schermutselingen, daar een aan tal betoogers een schijnbeweging maakte om aan de attentie van de politie te ontsnappen Daarop volgde een botsing met de bereden politie en later met andere politie-agenten, waarbij 6 mannen en een vrouw gewond werden. Na talrijke opwindende betoogin gen werd eindelijk de menigte door de poli tie uiteengedreven. In Tsjechoslowakije. Te Glablonz is het tot botsingen geko men, waarbij met steenen naar de politie ge gooid werd, die van haar vuurwapens ge bruik moest maken. Het aantal gewonden is nog niet bekend. Dertien betoogers zijn aan gehouden, drie hadden sabelwonden. In de Vereenigde Staten. Op Union Square heeft een betooging plaats gehad, waaraan ongeveer 75.000 personen deelnamen. Dozijnen sprekers voer den van verschillende tribunes het woord. Uit volle bo.mst werd de Internationale ge zongen. Te Boston zijn zeven arrestaties gedaan, li' te Driroit, 20 te Pittsburgh. Te Detroit moest de politie een half uur vechten voor zij een menigte van honderdduizend men schen verspreid had. Er zijn twaalf gewon den. Een onverwachte demonstratit voor het Witte Hnis te Washing ton. De werkloozen-demonstraties in de Ver. Staten hebben eigenaardig genoeg alleen in Washington tot een eenigszins gevaarlijk relletje geleid. Om elf uur gistermorgen kwamen eensklaps uit alle omliggende stra ten ongeveer 2000 communisten voor het Witte Huis bijeen en voor de politie voldoen de versterking had gekregen om hen met traanwekkende gassen uiteen te drijven, wa ren zij tot minder dan 100 meter van de ka mer genaderd, waar president Hoover zat te werken De president bleef echter rustig voor zijn raam zitten en om half twaalf wa ren de betoogers alweer verstrooid. Te New York en Pittsburgh hebben een paar onbe duidende opstootjes plaats gehad. Arrestaties te Parijs. Uit Parijs worden tien arrestaties gemeld van personen, die oproerige kreten slaakten of biljetten aanplakten, waarin de bevolking opgewekt werd om de straat op te gaan, om te betoogen. De ordedienst heeft de pleinen en kruispunten opgeruimd, waar taxi's en autobussen opzettelijk het verkeer belemmer den. Om 3 uur was het verkeer op de ver schillende punten weer normaal. Latere berichten. Botsingen in Neder-Oostenrijfc Te Sint Poelten in Neder-Oostenrijk werd een communistische meeting gehouden, waar aan ongeveer 500 personen deelnamen. Er ontstonden botsingen met de politie en aange zien deze zich niet sterk genoeg gevoelde, werd militaire hulp gerequiroerd en 'n afdee- :ing van het 6de Inf. regiment herstelde de orde. Ook te Wiener Neustadt kwam het tot sa menrottingen, waarbij de politie ingreep. Eenigge personen werden gearresteerd. Rumoer in Maagdenburg Gisteravond moest de politie te Maagden burg herhaaldelijk met den gummistok optre den tegen de groepen communisten, die op loopjes en stoeten vormden. In de jacobs- strasze werden straatlantaarns uitgedraaid en vensters ingeworpen. In de Gustav-Adolf-strasze maakten on gure elementen van de verwarde stemming gebruik om een chocolade-, eei* sigaren- en een bloemenwinkel te plunderen. De politie arresteerde drie van de daders. DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. Briand en Dumesnil naar Londen. Briand, de minister van buitenlandsche za ken en Dumesnil, de nieuwe minister van marine, zijn gisteren uit Parijs naar Londen vertrokken om de werkzaamheden van de vlootconferentie bij te wonen. Henderson, de Engelsche minister van bui tenlandsche zaken, had gisteravond een on derhoud met Briand, zijn Franschen collega, onmiddellijk na dien? aankomst te Londen Briand vervangt Tardieu als hoofd van de Fransche delegatie. Deze heeft zijn vertrek naar Londen uitgesteld om zirt* naar de over stroomde gebieden in Zuid-Frankrijk te kun nen begeven. Hedenmorgen begint het werk der vloot conferentie weer volledig met een bijeenkomst van de hoofden der delegaties. Gistermiddag hebben de deskundigen het vraagstuk van de duikbooten nader be schouwd. Het ging speciaal over de tonnage der afzonderlijke schepen. Het Engelsche standpunt, dat door de Amerikanen en Italia nen gedeeld wordt, voorziet een max tonnage per eenheid van 1800 ton. Over dit cijfer werd in 1927 te Genève voorloopig overeenstem ming bereikt. E>e Jaoanr.ers wenschen een max. tonnage van 2000 ton, de Franschen van 3000 ton. De discussies over deze cijfers worden voortgezet. EEN AANKLACHT VAN LEHMANN, DEN BOEKHOUDER VAN DE SKLAREKS. Lehmann, de boekhouder der gebroeders Sklarek, was zooals bekend door den curator, toen de door zijn chefs gepleegde knoeierijen aan den dag waren gekomen op staanden voet ontslagen Lehmann heeft hem aange klaagd om betaling van een half jaar salari3. De zaak kwam gisteren voor de rechtbank te Berlijn. De rechtbank kor zich met het ont slag vereenigen, daar gebleken was, dat Leh mann knoeierijen had begaan, zij het ook in opdracht van zijn chefs. Na zijn ontslag heeft hij twee zaken overgenomen, die hem in staat stellen goed te leven Nadat nog een uiteenzet ting van de zaak was gegeven door Lehmann en door een verdediger van den curator be sloot de rechtbank den eisch van Lehmann van den hand te wijzen en stelde zich op het standpunt, dat de door Lehmann gepleegde strafbare handelingen in elk geval indruisch- ten tegen de goede zeden en de moraal Na het vonnis stelde Lehmann de vraag, of hij nu een klacht tegen de Sklareks kon in dienen. De voorzitter: U kunt het probeeren, maat of de Sklareks nog geld hebben, is een an dere vraag. Lehmann antwoordde lachend: Er zal *1 tijd nog wel iets te halen zijou

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1