lUWitit Eonrant. DE VERDWENEN DEI* FEUILLETON. "tiiriifd twee en dertigste Jaargang. Vrijdag .Maart Radio-hoekje Stadsnieuws Mr. W. C. Bosman 70 jaar. Provinciaal nieuws INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op 20 Maart a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1930 plaat; hebben uit de Provincie Noord-Holland. 1930 Zatetdag 8 Maart. Hilversum, 1875 M. 10.—10.15 Morgen jjding. 12.15—2.— Concert door het A. V. o'O-Ensemble. 2—2.30 Filmpraatje door Max Tak. 2 304 Aansluiting van het juschinski-Theater te Amsterdam. 4.—4.30 Mode praatje door Mevr. de Leeuwvan pees. 4.30—5.— Sportpraatje door H. Hol lander. 5-5 30 Gezondheidshalfuurtje door pr. L- Mes. Onderwerp: Een en ander over -teingebreken. 5.306.— Duitsch: Gevorder den en Conversatie. 6.01—7.45 Concert door het Omroeporkest. 8.V. A. R. A. Concert. Koor, sopraan, piano-begeleiding en orkest. In de pauze: Lezing, ca. 10.— V. A. R. A.- Varia en Gramofoonmuziek. Huizen, 298 M. (Na 1 uur 1071 M.) /Uitsluitend K. R. O. uitzending). 8.30 ^9.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.Gramo foonmuziek. 1.—2 Concert door 't K. R. O-Trio. 2—3.15 Kinderuurtje. 3.15—3.30 Lezing over: Aquarium- en Terrariumkunde. 4.-4.30 Cursus Esperanto. 4.30—5.Cur sus Engelsch. 5.6.— Gramofoonmuziek. $01615 Lezing over: Lente in Duitsch- land. 6.156.40 Gramofoonmuziek. 6.40— 7.Journalistiek Weekoverzicht. 7.7.30 .Gramofoonmuziek. 7.308.Lezing over: !'t Mohammedanisme I. Mohammed's Leven. 8.01—8.30 Gramofoonmuziek. 8.309.30 Orkestconcert. 9.30—9.40 Nieuwsberichten 9 4010.Gramofoonmuziek. 10.11. Vervolg Orkestconcert. 11.12.Gramo foonmuziek. 12.Tijdsein. Oaventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Prijsuitdee- ling voor scholen. 1.202.20 Orkestconcert. 3.15—4.50 Rugby-wedstrijd Wales-Ierland. 5.05 Orgelconcert door R. New. 5.35 Kinder uurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano recital door E. Isaacs. 7.20 Lezing. 7.40 Le zing. 7.50 „Beaten at the Post". Muzikale burleske in 1 bedrijf van J. J. Melhuish. Mu ziek van H. A. Melhuish. 8.20 Concert. Or kest. F. Lake, tenor. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing. 9.50 Lezing. 10.05 Vaudeville. 11.1512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Piano les. 9.05 Concert. Orkest en solis ten. 9.50 Gramofoonmuziek. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkest concert. 4.505.50 Orkestconcert. 7.20 Vroo- lijke avond. Daarna tto 12.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 2.50-4.50 Orkest concert en voordracht. 7.208.50 „Kjer- lighed Uden Strömper". Tooneelspel in 5 be drijven van J. H. Wessel Muziek van P. Sca- labrini. 9.0511.20 Her-uitzending van bui- tenlandsche staticns. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Orkest en soi'st. Zeesen, 1635 M. 6.151.20 Lezingen. 1.20—1.50 Gramofoonmuziek. 1.50—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert uit Hamburg. 4.50—7.50 Lezingen. 7.50 Concert. Orkest en tenor. Daarna tot 11.50: Dansmuziek. Een onzer meest bekende stadgenooten, mr W. C. Bosman, hoopt Maandag 10 Maart zijn zeventigsten geooortedag te herdenken. Dat mr. Bosman een man is aan wien stac en omgeving veel te danken heeft, kan zeker blijken uit een kort overzicht van zijn levens loop, waarin uitkomt wat hij in zijn werkzame leven op organisatorisch gebied tot stand wist te brengen. Mr. W. C. Bosman werd geboren te Alk maar 10 Maart 1860. Hij bezocht de lagere school en doorliep 4 klassen van de Hoogere 'Burgerschool. Hij veranderde toen van be roepskeuze, verliet de school en deed twee ja ren later, zomer 1880, Staatsexamen. Na zijn studie te Leiden volbracht te hebben, promo veerde hij met proefschrift in Mei 188'5; waar na hij zich als advocaat hier ter stede in Juni van dat jaar vestigde. Spoedig daarna werd hij secretaris van het Comité voor den spoorweg AlkmaarHoorn. Dit comité droeg hare rechten over aan de Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER 7) „Mijnheer is toch wel teergevoelig! Ik kan op die vraag niet antwoorden. Die jongedame is een vreemdelinge en bovendien niet meer dan «en kind." „En Delora zelf? Komt hij hierheen wanneer bet hem lust? Is hij niets meer dan iemand die de bezienswaardigheden van Parijs komt kij ken?" „Neen hij is niet enkel maar een toerist verklaarde Louis. „Dus een meneer, die tot de bevoorrechten behoort", hield ik aan. „Het is een verwonderlijk mensch ant woordde Louis kalm. „Hij heeft de gansche we reld bereisd. Hij weet een beetje van het leven 'n elke wereldstad, misschien ook wel wat van bet duistere leven". „Zijn nicht is een mooie vrouw merkte ik ®P. terwijl ik peinzend naar haar keek. „Ik ¥'nd het toch eigenlijk een ergernis, dat zij ■aar een inrichting als deze is meegenomen. „Als zij in Parijs bleven", merkte Louis glim lachend op, „zou u gelijk hebben. Maar keert *"i inderdaad naar Brazilië terug, dan doet het tr weinig toe wat zij hier uitvoert. Een Parijze- ■aar zou natuurlijk de vrouwelijke leden van gezin nooit hierheen meenemen. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschapoij, r*Cen, bouwde en in 1898 opende. Juli 1886 werd door zijn vader ge opend de veerdienst EnkhuizenStavoren Vanaf dien datu mmaakt Mr. W. C. deel uit van de directie, die hij na den dood van zijn vader alleen zou voeren. Hij werd benoemd tot secretaris van de Kamer bek!eedd^andel' betreWcin£ hiï 6 ïaren In 1894 associeerde hij zich met den hoogs: bekwamen advocaat Mr. A. P. de Lange, die toen tot lid van de 2e Kamer was gekozen en naar den Haag verhuisde. Helaas duurde deze associatie maar 3 jaren, daar Mr. de Lange, na eene reis naar Indië, in het voor- iaar,van 1897 overleed. Mr. Bosman spreekt steeds met de grootste waardeering over dezen gelukrigen tijd, waarin hij veel leerde in den omgang met zijn zeer begaafden compagnon NadeH dood van Mr. A. P. de Lange werd Mr. Bosman gekozen tot Gedelegeerd Com missaris van het Noordhollandsch Land- bouwcrediet. Die instelling had toen een ge plaatst maatschappelijk kapitaal van nog geen drie ton en alleen kantoren te Alkmaar en Hoorn. Met zijn vriend den directeur J. F. Moens heeft Mr. Bosman krachtig gewerkt aan de ontwikkeling van deze belangrijke credietin- stelling. welker kapitaal meer dan tien maal is vergroot en waarvan de werkkring over Zuid-Holland is uitgebreid. Ook van de hypotheekbank, het Noord-Hoi- landsch Grondcrediet werd Mr. Bosman tot commissaris gekozen en tot lid van de Com missie van Dagelijksch Toezicht. Het comité voor de tot stand brenging van een tram naar Egmond en Bergen benoemde hem tot zijn secretaris. In die hoedanigheid heeft hij alle onderhandelingen gevoerd, de naamlooze vennootschap Stoomtramwegmaat schappij EgmondAlkmaarBergen opge richt, de onteigening der benoodigde gronden geleid. Jaren lang heeft hij in het bestuur als lid en secretaris zitting gehad; totdat ten slotte alle bezittingen dier Vennootschap werden genaasd en de Vennootschap werd ontbonden. Het succes met EgmondAlkmaarBer gen maakte, dat hij ook tot secretaris werd ge kozen door het comité voor den spoorweg Alkmaar—Schoorl—Warmenhuizen, door dt- Zijpe naar Schagen. Ook deze zaak slaagde. De N.V. Noorderstoomtramwegmaatschappij werd opgericht, Mr. Bosman werd lid en secretaris van het bestuur, welke functie hij nog steeds bekleedt. Intuschen had hij. met zijn vriend J. F Moens, opgericht de Alkmaarsche Exploi- tatie-maatschapoij, die het Nassaukwartier heeft aangelegd, van welke maatschappij hij nog lid is van den Raad van Beheer. Voor het gezellig verkeer stichtte hij met eenige anderen de Maatschappij de Unie. Van dat bestuur is hij nu de voorzitter, nadat hij een lange reeks van jaren het secretariaat heeft verzorgd. In 1913 werd hii lid en secretaris van het bestuur van de Westfriesche Kanaalvereeni- ging, gevestigd te Schagen. Deze vereeniging, die hoofdzakelijk was opgericht om Schagen aan een kanaal te helpen naar het Westen en naar het Oosten, leidde toen een kwijnend be staan. Mr. Bosman zag dadelijk in dat, wilde men haar tot leven brengen, de grondslagen voor de kanalisatie breeder moesten worden gelegd en dat het belang van Westfriesland als een geheel moest worden bezien. Begon nen werd met uit verschillende deelen van Westfriesland bestuursleden te kiezen. Met den toenmaligen burgemeester van Hoorn, den heer A. J. de Jongh, beproefde Mr. Bos man den heer Van Aalst te winnen, om zich het voorzitterschap te laten welgevallen. Wat gelukte. Schetsmatige plannen werden ingezonden bij Gedeputeerden. Toen daarop het verzoek kw am om nader advies, welk verzoek ook aan enkele Gemeenten, Kamers van Koophandel en Waterschappen alsmede aan de Vereeni ging Schuttevaer werd gericht, werd eene ver gadering belegd van afgevaardigden van die verschillende lichamen te Alkmaar, teneinde te komen tot een gemeenschappelijk advies Deze vergadering werd door den heer Van Aalst gepresideerd op 6 December 1919 en daar werd besloten tot de vorming van de Commissie van Aalst, die plannen zou maken voor de Kanalisatie van Westfriesland De arbeid van die commissie, die den heer Ir. J. A. Ringers als technicus aan zich wist te verbinden, is bekend. Mr. Bosman belastte zicht met het secretariaat. In 1907 werd de Stoombootdienst Alkmaar Packet omgezet in een N.V.; Mr. Bosman werd daarbij tot commissaris gekozen. Later werd hij, bij wijziging der Statuten, Gedele geerd Commissaris, vervangende den direc teur. Door zijn confrères werd Mr. Bosman in 1914 tot Deken van de Advocaten gekozen, „Wat is het toch een mooi kind", herhaalde ik. „Ja, dat ben ik met je eens Louis, dat het hier geen inrichting voor kinderen is." „Mijnheer zal wel eens in de gelegenheid zijn kennis met haar te maken", verzekerde Louis, „nu Delora op weg is naar Engeland." „Het is wel zoo vertrouwd voor haar bewon dering te koesteren", merkte ik op, „dan voor de dame daarginds." „Ongetwijfeld", antwoordde Louis haastig. „Mijnheer is reeds een beetje te onbescheiden geweest. De dame met de turkooizen heeft al een paar maal wat tot Bartot gezegd en naar onzen kant gekeken. Ik ben er van overtuigd, dat zij het over u had. Zie maar eens, hoe zij over den rand van haar waaier naar dit tafeltje tuurt. Mijnbeer zou verstandig doen met niet op haar te letten." Ik lachte. Ik was dertig jaar en de hang naar avontuur zat mij in het bloed. Voor het eerst sinds vele dagen scheen ik van mijn zwaarmoe digheid verlost te zijn. Mijn hart klopte en ik gevoelde mij bereid tot elk avontuur. „Maak je niet ongerust, Louis," zeide ik. „Er zal mij geen kwaad gebeuren. Als die dame naar mij kijkt, zou het niet beleefd zijn een an deren kant uit te kijken." Louis' gelaat vertrok zich van angst. Ook hij had gezien, wat ik had opgemerkt. Bartot was naar het andere einde der zaal gegaan om een paar vrienden te spreken. De vrouw had een gouden potlood uit haar tasch op tafel genaaid en schreef nu iets op een stukje papier, dat een kellner haar had gebracht. Louis en ik keken aandachtig naar wat zij deed en Louis fluister de mii toe: „Dat briefje is voor u bestemd. Doe welke functie hij nog bekleedt Bij de nieuwe Kieswet in 1919 door voor keurstemmen en wegens het bedanken om ge zondheidsredenen van den eerstgekozene op de lijst van den Vrijheidsbond werd Mr. Bos man tot zijne verrassing lid van den Gemeen teraad. Hij heeft deze functie 4 jaren bekleed; een verlenging van zijn mandaat wenschte hij niet. De heer Ripping legde toen zijn ambt van burgemeester neer. Er moest, wegens de ziekte van een wethouder, een tijdelijk wethou der benoemd worden. De Raad koos daartoe Mr. Bosman, die .deze functie een zestal weken vervulde en als de oudste tevens fun geerde als plaatsvervangend burgemeester. Als zoodanig installeerde hij den heer Wen- delaar als burgemeester. In het zelfde jaar 1919 werd Mr. Bosman gekozen tot lid van de Staten, welke functie hij acht jaren, tot 1927, bekleedde, toen het aan tal stemmen, door zijne partij uitgebracht, niet voldoende bleek voor zijne herkiezing, daar del ijst niet met andere verbonden was Intusschen had hij toch nog de voldoening mogen smaken, dat zijne Westfriesche Kana len door de Staten waren gevoteerd en had hij zijne woorden van hulde en van dank in de Statenvergadering kunnen spreken Op het gebied van het Ambachtsonderwijs maakte Mr. Bosman zich verdienstelijk als bestuurslid en jaren lang president van het bestuur van de Vereeniging voor Ambachts onderwijs te dezer stede. Als zoodanig nam hij een levendig aandeel in den bouw van de nieuwe Ambachtschool. Tegenwoordig wijdt Mr. Bosman zich weer met onverdroten ijver aan de advocatie, waar aan hij zijn hart verpand heeft. Ook aan de bevordering van het Internationaal recht, waarvan hij de belangrijke congressen te Madrid, Den Haag en Stockholm bezocht Dit jaar denkt hij deel te nemen aan het Con gres te New York en dan tevens een deel van Amerika en Canada te bereizen. Naar wij vernemen, hebben vertegenwoor digers van vele organisaties in wier werkkring Mr. Bosman is betrokken, het voornemen hem op den middag van zijn verjaardag te com plimenteeren. De Orde van Advocaten, wier Deken Mr. Bosman is, zal des middags te 3 uur haar opwachting bij den jubilaris ma ken. Het zal dezen op dien dag aan belangstel ling van de zijde van zijn vele vrienden en be- keden zeker niet ontbreken. twijfelen niet, of Alkmaar zal niet achter blijven om in ruime getale Guus Kiehl en zijn medespelers in deze voorstelling hulde te brengen. JUBILEUMSTOURNEE AUGUST KIEHL. „De Klokken van Alkmaar. Cornevillete Onze oudste Nederlandsche operette-ar tiest, de 75-jarige August Kiehl zal Woens dag 12 Maart te Alkmaar zijn eere-avond ter gelegenheid van zijn 55-jarig tooneel- jubileum geven. Guus Kiehl zal dien avond optreden in zijn glansrol van „Capard" in Planquette's Opera-Comique „De Klokken van Corneville als gast van het Nieuw Ne- derlandsch Operette Gezelschap. Dit gezel schap, dat vooral bekend is door den brand van het Paleis voor Volksvlijt en door de succesvolle tournee, die het met de operette „Walsdroom" maakte, zal „De Klokken van Corneville" opvoeren met precies dezelfde artiesten, met groot koor en met groot or kest, zooals het deze gaf op Guus Kiehl's ju bileum van 13 Februari te Amsterdam, en waarbij de heer Ed. Polak, wethouder van Onderwijs en Kunst te Amsterdam, namens het uit de kopstukken der politieke-, finan- cieele- en artistieke wereld bestaande comité, Kiehl op grootsche wijze huldigde. Uit het buitengewone enthousiasme en de spontane hulde bleek de groote populariteit van „Oome Guus" bij net Amsterdamsche pu bliek. De pers prees unaniem de schitteren de prestatie van dezen grooten operette-kun stenaar. De Hollandsche Schouwburg, waarvan Kiehl een der mede-oprichters is, was tot de laatste plaats bezet, en was ge tuige van het overweldigende succes, het welk het Nieuw Nederlandsch Operette Ge zelschap onder de energieke leiding van de heeren Bob Peters en Rene Sleeswijk met deze voorstelling behaalde. Niet alleen door de schitterende creatie van Kiehl, doch ook door de heerlijke mu ziek van Planquette is „De Klokken van Corneville" buitengewoon geschikt voor dit jubileumstournée, terwijl de namen der me dewerkenden ons borg staan voor een mo delopvoering van dit werk. Het gezelschap bestaat, behalve de genoemde solisten, uit een koor, een orkest onder de muzikale lei ding van James Clement, terwijl de techni sche staf de beschikking heeft over eigen de cors en licht-installaties. Wij juichen het dan ook van harte toe, dat een Hollandsche di rectie de moed heeft gehad, om met een der gelijk werk de provincie in te gaan en wij alsof u niets ziet. Het zou dwaasheid zijn naar haar te kijken." „Maar Louis!" protesteerde ik. „Ik zeg het in ernst, mijnheer", vervolgde Louis, zich tot mij buigende en met nadruk fluisterend. „Het café hier beneden, de heele buurt is bevolkt met zijn creaturen. In een en kel uur zou hij een leger kunnen verzamelen, dat aan de gansche gendarmerie van Parijs het hoofd zou durven bieden. Dit stadsgedeelte be hoort geheel aan hem en doet wat hem belieft. Gelooft u een oogenblik, dat uw leven nog een oortje waard is, als hij wist, dat zij al twee keer naar u heeft gekeken, die Suzette, de eenige vrouw, die ooit eenigen invloed op hem heeft gehad? Laat ik u zeggen, dat hij even verliefd als jaloersch is. ledereen weet daarvan." „Beste Louis", zeide ik, „je kent mij enkel uit Londen, waar ik mij in je restaurant zet om te eten en te drinken. Voor jou ben ik niets meer dan de anderen, die dag in dag uit bij je ko men, nietsdoeners en pretmakers. Maar laat ik je verzekeren, dat er nog wat anders in mijn leven zit. Mij is op dit oogenblik alles welkom, dat een avontuurlijk karakter draagt en dat mij zou helpen te vergeten. „Maar daarom behoeft mijnheer niet op zelf moord aan te sturen", opperde Louis. „Er zijn velerlei avonturen te zoeken zonder levensge vaar." Ik haalde de schouders op. „Zoo die dame mij een briefje mocht zenden, zou het niet beleefd van mij zijn het niet te willen aannemen." „Er zijn nog andere wegen, die tot avonturen voeren in plaats van naar den dood in de Seine". HENSBROEK. Dinsdag hield de fokvereeniging „De Toekomsthaar eerste openbare algemeene vergadering in het lokaal van den heer De Boer. Aanwezig waren 17 leden, w. o. 5 bestuurs leden. De voorzitter, de heer T. Schrooder, open de te ongeveer kwart voor acht deze ver gadering en sprak den wensch uit, dat met weinig woorden veel gezegd zai worden De heer Schrooder bracht een beknopt ver slag uit over de gehouden Bondsvergadering. Het toegetreden hd. den heer M. de Boer, werd daarna nog welkom geheeten. Voorts bracht de voorzitter verslag uit over het gestichte gebouwtje voor het onderzoeken der monsters, dat door het bestuur voor de vereeniging is aangekocht voor 85 Door de bestuursleden zeive is het op het land van den heer Schrooder geplaatst, waarvoor 5 moest worden betaald. Daarna deed de voorzitter mededeeiing van het feit, dat de goedkeuring op de statuten nog niet was ontvangen, doordat zij terug waren ontvangen met enkele opmerkingen. Het mooiste van de zaak was, dat de sta tuten met al wat er aan vast zat, waren verdwenen. Na onderzoek bleek, dat ze 17 Jan 1929 waren opgezonden aan dengene, waar vol gens de statuten, de vereeniging haar domi cilie gekozen had, n.1. bij den heer L. Mantel. Wat had moeten zijn aan het adres van den secretaris. Laatstgenoemde heeft ze zeker beschouwd als reclame-spullen en ze als zoo danig behandeld. Althans ze zijn spoorloos verdwenen, en nieuwe moesten wederom ge maakt worden. Voorts was bericht ontvan gen, dat als letter voor de vereeniging was aangewezen H. O. (Hensbroek-Öbdam). Ingekomen was o.m. het programma (voorloopig), voor de N. H. Centr. Fokvee- dag te Hoorn. De heer H. Schrooder bracht namens de commissie tot nazien der boeken een zeer gunstig verslag uit over het beheer van deze. De bespreking „losse monsters" had tot gevolg, dat deze thans niet meer in reke ning gebracht zullen worden, maar dat de omslag geheven zal worden. Van de koeien, welke men denkt te zullen melken, zulks op genomen op een bepaalden datum, b.v. 1 Mei. Ook voor koeien, die bijgekocht zullen wor den, moet omslag betaald worden, niet voor degene, die vervangen worden. Bij punt 6 van de agenda: „Bespreking con troleur", waaide zooveel stof van persoon lijken aard op, dat het niet wenschelijk is, er een geregeld verslag van te maken. Door een vijf-tal leden. n.1. de heeren Joh. Koning, Jac. Edel, M- de Boer, Jac. Visser en B. Visser was deze vergadering aangevraagd, omdat volgens hen. het bestuur in de be noeming van den controleur gefoudeerd had. De woordvoerder, de heer Joh. Koning, wees er in goed-gekozen woorden op, dat bij zulk een belangrijk feit minstens een alge meene vergadering belegd had moeten wor-* den, becritiseerde het bestuur dat de be sluiten, genomen aan de bestuurs-tafel. even daarna, zonder eenig organisatorisch over leg wederom veranderd werden. Hij eischte tenslotte, namens mede-ondergeteekende, dat de benoeming zoo spoedig mogelijk ongedaan zou worden gemaakt, dat een nieuwe oproe ping zou plaats hebben, en dat de algemeene vergadering dan de ingekomen sollicitaties mede zou beoordeelen, iets wat thans ook schromelijk was verwaarloosd. Daarna werd het voor en tegen, wat betrof de hand having van den controleur, overwogen. Hier uit bleek, dat dcor het bestuur de betrokken persoon voor twee maanden als monster nemer was aangesteld. De monsters zouden dooi" een gediplomeerden onderzocht wor den, terwijl daarna de algemeene vergade ring zou beslissen, of deze toestand zoolang gehandhaafd zou kunnen blijven, dat eerst genoemde insgelijk zijn diploma als melk- controleur had verworven. Na zeer langdurige discussies werd ten slotte een stemming gehouden, waarna met 12 stemmen voor, 3 tegen en twee blanco de toestand zou blijven, zooals hij was. terwijl controle over de werkzaamheden van een monsternemer door het bestuur ten strengste De vrouw was intusschen klaar gekomen met haar briefje en vouwde het op. Zij keek achter zich naar het andere einde der zaal, waar al leen de breede rug van Bartot te bespeuren was. Daarop wendde zij haar blikken tot mij en een glimlach, wel zwak maar toch volkomen duidelijk, teekende zich op haar gelaat af. Ik was volstrekt niet verliefd op haar. Wat er ge beurde boezemde mij alleen in zooverre belang in, dat het mij een oogenblik van afleiding be zorgde. Maar desondanks gevoelde ik, toen zij glimlachte, dat mijn hart sneller begon te klop pen en ik boog mij haastig naar voren alsof ik het briefje verwachtte. Zij wenkte een kellner en ik zag haar iets tot den man fluisteren. Ik las op zijn gelaat, dat hij eerst angstig keek en onwillig, en zelfs aarzelend, toen zij hem een paar blijkbaar geruststellende woorden had toegevoegd. Hij keek eerst nog eens naar de plek waar Bartot stond. Het scheen mij toe, dat hij nog een protest deed hooren, maar dat zij met gefronst gelaat uitdrukkelijk iets beval. Ten slotte nam hij een wijnkaart en ging naar ons tafeltje. Maar alvorens iets te zeggen, keek hij nog eens achterom naar Bartot's rug. Als het u belieft, mijnheer", prevelde hij, de wijnkaart op de tafel leggende, terwijl hij het briefje er onder schoof. Ik knikte en hij spoedde zich weer weg. Op dat oogenblik keerde Bartot zich om en ging door de zaal naar zijn plaats. Dichterbij geko men keek hij nog eens naar mij, alsof hij om de een of andere reden meer dan gewone belang stelling koesterde voor mijn aanwezigheid. Het kan verbeelding van me geweest zijn, maar het scheen mij toe, dat hij bijzondere aandacht wijdde aan de wijnkaart, die voor mij lag. gehandhaafd zou blijven. Tot afgevaardigden naar de Bondsverga dering werd benoemd de heer T. Schrooder, plaatsvervanger den heer Zwagerman en A. Pijper, plaatsvervanger H. Schrooder. Het salaris van de coniroleur werd vast gesteld op 700. zonder meer, plus 0.20, van ieder te schetsen kalf. terwijl de omslag gesteld werd op f 3.25. Daarna volgde, zeer iaat in den avond, sluiting dezer zeer- bewogen. eerste algemeene vergadering. SCHERMERHORN. Op 3 Maart vergaderde de Tuinbouw vereeniging „Schermerhorn en Omstreken" onder voorzitterschap van den heer W. Ie Mair. Na opening door den voorzitter, die allen in bedrijven en zaken een voorspoedig jaar toewenschte, nam de secretaris het woord en herdacht het overlijden van het oud-be stuurslid, den heer P. Langewerff. Spr. ver zocht door opstaan een stille hulde te bren gen aan dezen overledene. Werd medegedeeld dat te Purmerend ia geveild voor een bedrag van 45853 57 en dat voor vracht is betaald aan schipper Vis ser 1687.09. Hierna' werden de statuten opnieuw vast gesteld in verband met eene verlenging van de Kon. goedkeuring der vereeniging voor den tijd van 29 jaar. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 2782.46, in uitga ven 2595.03, alzoo een batig saldo van 187.43. De rekening met bescheiden wa» nagezien door de heeren H. Schaap, J. Leeg water en J. Kluft, welke laatste verklaarde deze in orde te hebben bevonden, waarna tot vaststelling werd besloten. Vervolgens werden aangewezen de afge vaardigden voor de Algem. Vergadering van de L. G. C. en werd de beschrijvings brief behandeld, welke geen stof voor eenige discussie opleverde. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Haster en J. Broersen werden herkozen Besloten werd wederom manden onderling aan te koopen en de benoodigde werden door den secretaris genoteerd. Door den secretaris werd nog medege deeld het gehalte aan de geleverde hulpmest stoffen. Bij de verloting werd een schraper ge wonnen door den heer J. Schreuder. De heer A. de Vries zeide bij de rond vraag, dat de Afslagvereeniging te Purmer end aan schipper Visser vergoed voor af gifte van emballage 300 per jaar. Gaarne zou hij willen informeeren of dat ook aan den emballagehouder van hier kon worden vergoed. De secretaris beloofde dit te zullen onderzoeken. Hierna ontspon zich eene discussie, aan gezien sommige leden het vervoer per auto beter achten als per schipper. De voorzitter zeide dat dit punt in eene volgende vergadering zal worden behan deld. ST. PANCRAS. Op Dinsdag 4 Maart werd een ledenver gadering gehouden van de vereeniging „De Tuinbouw" bij den heer H. Gerritsen. Aan wezig waren 84 leden. De voorzitter, de heer C. Kloosterboer, opende met een woord van welkom aan le den en pers. Dat wij, aldus spreker, weer zoo spoedig bijeen zijn vindt zijn oorzaak in den beschrijvingsbrief voor de Alg. Verga dering van de Langendijker Groentencentra- le, waarop een o.i zeer belangrijk punt voorkomt, n.1. „de bonnen!" Volgens de cou rantenverslagen is dit punt ook in de an dere afdeelingen druk besproken. Algemeen werd het bonnenstelsel afgekurd en toch vrees ik zal ook dit voorstel wel weer in de snippermand terecht komen. Ik noem het treurig aldus spr. dat een vereeniging met meer dan 1500 leden niet den moed en de kracht bezit, om dit verderfelijk systeem, dit kwaad, den kop in te drukken. Toch hoop ik, dat het bonnenstelsel één maal voorgoed zal worden opgeheven, in het algemeen belang van den geheelen tuin bouw. Ingekomen was een schrijven namens cur sisten van groententeelt, o.l.v. den heer Glas om subsidie voor een excursie naar het Westland, waarop evenals vorige jaren werd besloten de halve buskosten te vergoe den. Op een verzoek om 10 subsidie aan den kring Langendijk der corespondenten van den P.Z.K.-dienst ter bestrijding onkosten van proeven enz., werd gunstig beschikt. Hierna volgde een bespreking omtrent steun, te verleenen aan leden welke door ziekte zijn getroffen en daardoor niet in staat hun bedrijf te behartigen. Het bestuur „Pas op", prevelde Louis, „pas toch op! En vernietig in 's hemels naam dat briefje!" Ik lachte en toen Bartot om zijn stoel te be reiken mij den rug toekeerde, hief ik mijn glas op en met de oogen op haar gericht nam ik een teug er uit. Vervolgens deed ik het brief je van onder de wijnkaart in mijn zak glippen. Zij gaf mij een bijna onmerkbaar teeken, maar ik begreep het... ik mocht het niet eerder le zen aleer ik alleen was. „Ga naar buiten", fluisterde Louis mij toe „Lees uw briefje en zie het daarna kwijt te raken". k Ik volgde dezen wenk. Een gedienstige keil ner schoof de tafel ter zijde en ik begaf mi. naar de voorkomer. Hier stak ik een sigaret op haalde het stukje papier voor den dag en la. de volgende regels, met fijne letters in haas neergekrabbeld: „Mijnheer verkeert in slecht gezelschap 't Zou gewenscht zijn dat hij morgen zijr lunch gebruikte in café de Paris en daa. naar Léon vroeg." Dat was alles. Ik scheurde het flietertje pa pier in kleine stukjes en keerde naar mijl plaats terug, niet recht begrijpende wat dit be teekende. Het scheen mij toe, dat Louis me haast onbegrijpelijken angst op mij zat t wachten, toen ik mijn plaats hernam. „Als mijnheer voor vanavond er genoeg va heeft", opperde hij, „dan zou het misschien w« het beste zijn als we thans heengingen. Ik stond met eenigen tegenzin op en zeid« „Nu, zooals je wilt, Louis." Maar het oogenblik van vertrek was voor o® nov niet aangebroken. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5