Provinciaal niouars Laatste berichten. Onze Koloniën. ONTZAGLIJK DRUK BEZOEK AAN HET GRAF VAN MEJ. KOPERBERG. Duizenden hebben frist ren een bezoek gebracht aan het graf van mej. Koper- berg te Arnhem, het slachtoffer van den moord te Bennekom. Zoo gToot was de toeloop van belangstellenden, dat op het kerkhof speciale verkeersmaatregelen moesten worden genomen, en de groote toegangspont 's middags moest worden geopend, teneinde de groote menschen- nigte die gekomen w .s, om mej. Ko- perberg's graf te zien, een gemakkelij- ken uitweg te geven. URSEM. Donderdag vergaderde de raad des voormiddags 10 uur. De voorzitter, de heer v. d. Heuvel, deed mededeeling van eenige ingeko men stukken, o.a. van een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling dat de bijdrage voor deze gemeente aan den keuringsdienst voor waren te Alkmaar voor 1930 is bepaald op 207.75; een schrijven van Ged. Staten dd. 29 Jan. j.1. no. 144 houdende mededeeling dat aan deze gemeente tot 1 Mei 1930 vrijstel ling is verleend van onderwijs in licha melijke oefeningen. Voor het einde van dien termijn dient overleg te ge schieden me het rijksschooltoezicht, waarvoor B. en W. zorg dragen; een schrijven houdende mededeeling dat de beslissing op de verordening voor de openbare school is verdaagd; een schrijven waarin G. St. verzoeken voor 1 Maart te vernemen welk bedrag is toegezegd in het z.g. Westfriesche Ka- nalenplan. Bereids is medegedeeld dat de taad geen subsidie toekent. Met al- gemeene stemmen goedgevonden; een schrijven inzake het kenbaar ma ken van bochten in wegen. De heer Ge- nefaas zou gaarne zien dat j palen bij café de Goede werden wit gemaakt het geen uit veiligheidsoogpunt gewenscht is. De voorzitter zal daarvoor zorg dra gen. Al deze stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Aan de orde was thans een circulaire van den directeur van het Prov. Water leidingbedrijf houdende vaststelling re geling ten advies van niet rendabele uit breiding. Wethouder de Jong nad een onder houd gehad met het hoofd te Hoorn over aansluiting. De kosten zouden jaar- llijksch bedragen circa 150. Spr. had nog aangedrongen desnoods kleinere buizen te nemen, hetgeen bezwaren met zich bracht. De voorzitter zeide dat de provincie en gemeente elk voor een deel zullen moeten bijdragen als het niet rendabele uitbreiding betrof. Spr. stel de voor deze aangelegenheid in handen te stellen van B. en W. om advies. Al dus werd besloten. Vervolgens bracht de voorzitter ver slag uit over de vergaderingen te Am sterdam an Den Helder inzake de plan nen van de Vereeniging van Nederl. Ge meenten afd. Noord-Holland tot indee ling der gemeenten in schoolartsen districten. Na breedvoerige gedachtenwisseling werd besloten den schoolartsendienstbij gemeenschappelijke regeling art. 121 der gemeentewet te regelen overeenkom stig de voorstellen van de vereeniging van Ned. Gemeenten, afd. N.-Holland. Aan de orde was thans vaststelling af- en overschrijvingen dienst 1929 en vaststelling suppl. begrooting 1929. De heer Genefaas vroeg wanneer de onkosten aan de wonin. en van politie en hoofd der school zijn opgehouden, waarop de voorzitter antwoordde, -dat thans het oogenblik was aangebroken. Spr. erkende dat er meer dan genoeg was gedaan. Verder werden af- en over schrijvingen nader door den voorzitter toegelicht en vervolgens vastgesteld. Vet vi lgens werd op voorstel van B. en W. besloten tot onbewoonbaarver- kla ing van perceel C 5. De heer Qenefaas miste nog een voor stel van B. en W. ten aanzien van een ander perceel, waarop de voorzitter ant woordde dat de eigenaar bij spr. was geweest en toegezegd heeft binnen zeer korten tijd een aanvrage tot herbouw te zullen inzenden. Alsnu was aan de orde vaststelling begrooting Burgerl. Armbestuur 1930 en rekening dienst 1929. De heer Genefaas vroeg of er bezwaar tegen was dat deze bescheiden nader werden onderzocht. De voorzitter had daartegen geen be zwaar en benoemde de 5 raadsleden tot commissie van onderzoek. De heer Veldboer zag gaarne in het reglement van het Armbestuur bepaald dat de begrooting 1 Decembei moet wor den ingezonden. De voorzitter had geen bezwaar het reglement te wijzigen, doch achtte het beter dat het idee van den heer Veldboer door het armbestuur in oveileg met B en W. werd uitgewerkt. Spr. zeide toe dat B. en YV. nader met voorstellen zul len komen. Aan de orde was punt 7 der agenda: voorstel van B. en W. tot toekenning van het aangevraagde voorschot aan de R K schopl voor 1930 ad 2000 te betalen in 4 termijnen. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Vervolgens werd vastgesteld de 3 jaar- lijksche vergoeding aan de Bijz. school en had verrekening plaats met genoemd bestuur over de jaren 1925 t/m. 1927. De voorz. gaf daaromtrent nog een uitvoe rige oelichting. Aan de orde was thans de bespreking over de verbetering der speelplaats aan d openbare lagere school B. en YV. waren voornemens den raad voor te stellen de speelplaats van tegels te voorzien. Blijkens opeave van den ge- meenteopzichte' zullen de kosten bedra- p-er circa 750. Dat bedrag vonden B en YYT. veel te hoog. Bovendien vreesden z'ij dat het aantal kinderen weer zal dalen, zoodat wü spoedig een eenmans- school zullen krijgen. Een dergelijke uit gaaf achten zij derhalve niet gerecht vaardigd. Wethouder de Jongh achtte verwijde ring van den kop van den regenbak noodig. De voorz. zou, nu de kosten van het betegelen zoo hoog zijn, niets anders wil len dan de speelplaats met grind te be- plaats van grond te voorzien. De heer Broertjes achtte het noodza kelijk dat het terrein in het midden wordt opgehoogd en bij het hekwerk de grond wordt uitgehaald, waardoor het tei ein beter wordt. Besloten werd geen tegels aan te brengen, doch de speel plaats met grind te voorzien. Door B. en YV. werd voorgesteld aan de bouwvereeniging toe te staan bij het bouwen van de 3 woningen, langs alle woningen a. d. YYTalingsdijk een behard voetpad te maken overeenkomstig de plannen van den gemeente-opzichter. Daardoor kunnen de bewoners met wa gens en andere voertuigen gemakkelijk bij hun woningen komen en kan een trap langs den dijk vervallen en behoeft een derde niet te worden aangelegd. Met algemeene sttmmen goedgevonden. De voorz. deelde nog mede, dat de ver bouwing ter secretarie in overleg met den opzichter gewijzigd is in dien geest dat geen portaal behoeft te worden ge maakt, doch er komt een loket wat bo vendien veel goedkooper is. Aan de orde was een voorstel van B. en W. houdende afwijzende beschikking tot het verleenen van toeslag kosten waterleiding aan groote gezinnen. De heer Veldboer zeide dat B. en W. zijn voorstel niet geheel juist hebben weergegeven. Spr. had op het oog al leen de groote gezinnen die er om zou den vragen. De voorz. zeide dat hierdoor weinig verandering komt want als d. raad be sluit toeslag te verleenen dan komen er aanvragen die elk afzonderlijk moeten worden behandeld. De heer Oud zag in het voorstel van den heer Veldboer een zekere mate van bedeeling, hetgeen meerdere leden be- aemden. De voorzitter zeide dat de Raad hier zich gaat besnoeien met tarieven die de Provincie vast stelt en door het verlee nen van toeslag krijgt ook hij den in druk, van bedeeling. E zit in de pro vinciale tarieven al een heel mooie pro gressie en de meeste gegoeden betalen al voor de minder bedeelden. Met alge meene stemmen werd besloten afwij zend te beschikken. Vervolgens werden vastgesteld de pensioensgrondslagen voor Burgemees ter, secretaris en ontvanger op 1 Jan. 1930 en 'n pensioensgrondslag van wijlen P. Saai als gemeente-bode op 1 Jan. 1930 ad 330. Op het verzoek van den heer M. Lan- gereis om aansluiting aan het electrisch net werd met algemeene stemmen gun stig beschikt, De verordening op het onderwijzend personeel aan de openbare lagere school werd gewijzigd overeenkomstig de gemaakte opmerkingen van den hoofdinspecteur te Haarlem. Vervolgens werd d~or den raad ver gunning verleend op nader door B. en YV. vast te stellen voorwaarden de dra den aan de nalen van het electrisch net te bevestigen ten behoeve van de radio distributie. De heer Genefaas drong er op aan ge ïsoleerd draad te gebruiken en een be hoorlijken af' tand van ons eigen net in acht te nemen. Aan de orde was een adres van de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging te Ursem om subsidie. De voorz. zei3e dat de voorzitter van genoemde vereeniging allen lof toekomt voor zijn initiatief tot oprichting. Het publiek is vol lof over de presta ties en moreele en financieele steun der ingezetenen zal niet achterwege blijven. Wethouder de Jongh meende dat de vereeniging wel wat vlug was geweest met subsidie vragen. Spr. zou een af- vvaentende houding willen aannemen. De heer Genefaas zeid. dat de ver eeniging de zaal gratis heeft gekregen, behoorlijk wat kaarten heef verkocht, en een flink aantal donateurs heeft aangeworve:.. De heer Broertjes was overtuigd dat een vereeniging die iets goeds wil pres- teeren veel geld noodig heeft omdat de onkosten gewoonlijk niet gering zijn. Na voorlichting van den voorz. zou spr. thans og n et voor het verleenen van si ,idie zijn. Met alvemeene simmen werd afwijzend beschikt. HEER-HUGOWAARD. Naar het ons voorkomt is de stichtings vergadering der „Huisvlijtvereeniging" zeer gelukkig geweest in de keuze van bestuurs leden. Dit bestuur toch toont zich bijzonder actief. Niet alleen werd besloten reeds dit jaar in de Meimaand weer een tentoonstel ling te houden, waardoor het tevens reeds beslag op een geschikt lokaal heeft weten te leggen, doch indien er maar voldoende ani mo blijkt te wezen, zullen er cursussen wor den gehouden in fraaie handwerken, pit- riet- en raffiavlechten, handweven en hout snijden, met het doel zooveel mogelijk de beoefening van huisvlijt te bevorderen 't Is inderdaad te hopen, dat de jeugdige vereeni ging met haar mooie en nuttige werk veel succes zal mogen hebben, hetgeen vooral in het belang geacht moet worden der jongere generatie. Zaterdagavond werd in de tooneelzaal van den heer Rus een openbare vergadering ge houden, door de tuinbouwvereeniging Heer- hugewaard uitgeschreven, en waarin door den heer O. de Wit te Haarlem, voorheen h d. s. te Oudkarspel, een voordracht zou worden gehouden over bloembollencultuur De voorzitter, de heer Jac. Glas opende de bijeenkomst. Zijn tevredenheid betuigende over de opkomst, waaruit mocht worden afge leid, dat er ook hier wel hpianostelling voor deze zaak bestaat. Hierna verkreeg de heer De Wit het woord. Spr. oordeelde dat de belangstelling in de bol len cultuur is gewekt door den nood der tij den, gevolg der minde: goede uitkomsten van het tuinbouwbedrijf. Spr. bedoelt met zijn optreden niet propaganda te maken voor deze cultuur, doch waar de interesse besraat, stelt spr. zich ter. taak er het zijne toe bij te dra gen, dat zooveel mogelijk voordeel wordt be haald uit de „bollenkweekerij. Hoogst aange naam zou het spr. zijn, indien tal van vragen gesteld werden, opdat de aanwezigen de voor hen meest ge -enschte inlichtingen zouden kunnen verkrijgen. Aanvankelijk van elders in den loop der tijden talrijke soorten verkre gen en worden nog telkens nieuwe soorten ge kweekt. Bij aankoop van pootgotd, zoo werd door spr. ten sterkste aangeraden, koop dan hetgeen handelswaarde heeft. Spr. achtte dit het geschikste leermateriaal. Na verloop van tijd en vooral verkregen kennis wagc men zich in bescheiden mate maar eens aan de duur dere soorten. In het kort werd door spr. geschetst het ver krijgen van nieuwe soorten door kruising, soms ook door het verloopen van een bepaal de soort. Tijdens den bloei controleert men de tulpen op zuiverheid. Na geschetst te hebben de vermeerdering der bollen, werd er door spr. op gewezen, hoe we nu door temperatuur regeling in de schuren invloed kunnen uit oefenen op de ontwikkeling der jonge bolle tjes; de eene soort eischt een andere behan deling dan de andere; schuur en grono oefe nen grooten invloed uit, een en ander moet door de praktijk worden aangeleerd. Dit geldt mede van de cultuur, welke in het ko:t mede door spr. werd geschetst. Hierbij werd gesproken over de bedden en paden, over het uitzetten, over het dekken, het oogsten, het sorteeren en bewaren. Met na druk werd er door spr. op gewezen, dat de bloem zoo kort mogelijk van de steel ver wijderd moet worden, opdat zooveel mogelijk overblijve voor den verderen groei. Ten aanzien der ziektenbestrijding werd ge wezen op de voorkomende ziekten: Kwade grondsziekten en de stekerziekte. De aange taste exemplaren verwijdere men met kluit en verzamele die het liefste in een emmer, welke afgesloten kan worden, ten einde ver dere besmetting te voorkomen; geschiedt de verzameling in mandjes, dan dienen die in elk geval gevoerd te zijn. Met betrekking tot den handel dient men voorzichtig te zijn bij het afsluiten van contracten, waarbij men zich niet te vast moet liggen en zijn lever bare hoeveelheid niet te hoog dient te schat ten. Voor den exporteur is het gewenscht ze kerheid te hebben, omtrent hetgeen hij kan aanbieden, dit is ook in het belang van den kweeker. Met betrekking tot den afzet deelde spr nog mee, dat het buitenland onze bo'len afneemt voor tuinen, doch dat vooral ook het for- ceeren van broeitulpen van groot belang is, omdat de vraag naar bloemen de laatste jaren zoo enorm is toegenomen. Spr. oor deelde, dat het broeien van tulpen ook in deze omgeving wel toepassing zal vinden. Over dit broeien werd nog een en ander meegedeeld, waarbij tevens werd stilgestaan bij de inrichting der kassen, de verwarming, de ventilatie. Een ongelukmatig etempera tuur moet uit den booze worden geacht Spr. haalde hierbij een voorbeeld aan, waarbij de kasmuur op het zuiden was gebouwd, het glas aan de andere zijde was aangebracht, hetgeen uitstekend resultaat opleverde Ook prefereerde spr. kleine ruiten boven één- ruiters, aangezien glas de warmte naar bin nen doorlaat, maar ook weer naar buiten af geeft, alzoo oorzaak van belangrijke tempera tuurswisseling. Hierna werd gepauzeerd, waarna de aanwezigen gelegenheid kregen vragen te stellen. Hiervan werd een tamelijk ruim gebruik gemaakt, hetgeen den spr. ge legenheid schonk nog menige nuttige wenk te geven, waarmee men in het bollenbedrijf zijn voordeel zal kunnen doen. Met groote aan dacht was de spr. gevolgd, hoewel het ver handelde voor één avond wel wat over vloedig was; wei gelukkig, dat het gespro kene aan duidelijkheid niets te wenschen over liet. Hierna kregen we tal van antaarnplaten te zien. waarbij de noodige toelichting werd verstrekt. Het woord van dank aan den spr. ontlokte den aanwezigen een krachtig ap plaus. SPANBROEK. Doodelijk motorongeluk. Alhier reed Zondagmiddag de heer But- ter met zijn verloofde, mej. Kapper, beiden uit Hauwert, op de motorfiets. Door het leegloopen van den voorband vielen beide, waarbij het meisje zich ernstig bezeerde. Zij Werd naar de ziekenverpleging te Hoorn vervoerd. Ze bleef bewusteloos en had een ernstige hersenschudding, waaraan zij heden is overleden. val naar Oeganda is vertrokken. Hij zag er gezond en door de zon gebruind uit. UIT HET OVERSTROOMINGS- GEBIED TERUG. President Doumergue en minister-presi dent Tardieu zijn hedenochtend van hun rondreis door het overstroomingsgebied te Farijs teruggekeerd. INDISCHE POST EN PASSAGIERS. Zaterdag in Nederland De speciale trein met post en passagiers, in aansluiting op het stoomschip „Prins der Nederlanden" der stoomvaartmij. „Neder land", zal Vrijdagmorgen 14 Maart te 11.10 uur van Genua vertrekken. Aankomst Zaterdagmorgen 15 Maart te 17.57 uur Arnhem, 8 40 uur Utrecht, 9.45 uur Den Haag S S., 9.36 uur Amsterdam C.S., 9.52 uur te9oT Tog, M vbgkqjbgkq W.P., 9.53 uur Amsterdam C.S., 9.52 uur te Rotterdam-Maas. OUDKARSPEL. Zaterdagmiddag ontstond er een schoorsteenbrand bij den heer J. Bra- keboer aan do Snoorstraat, welke spoe dig gebluscht werd. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Op den rijksstraatweg tusschen Deventer en Bathmen reed gisteren een auto, bestuurd door mevr. H. uit Deventer, bij het inslaan van een zijweg bij Colmschate tegen een boom. Het dochtertje van mevr. H., dat achter in den wagen was gezeten, vloog door den schok door de tusschenruit van den auto en werd door glascherven ernstig aan het hoofd ge wond. Mevr. H. bracht het er met den schrik af. HET ONGELUK TE VLISS1NGEN. Ook het tweede slachtoffer gestorven. Nader wordt gemeld, dat het tweede slacht offer van het ongeval, dat vanmorgen plaats had op de scheepsbouwmij. „De Schelde", aan de gevolgen van zijn verwondingen is overlet en, zoodat er thans twee dooden te be treur i zijn. DE REIS VAN DEN PRINS VAN WALES. w, Ke"ey,Trdt ?emeId> dat de prins van ales geheel hersteld van zijn malaria-aan- TeSegpammen DE BRAND BIJ DE FIRMA HONIG. NIJMEGEN, 10 Maart. Omtrent den brand in de fabrieken van de firma Honig vernemen we nog, dat alles op beurspoiis verzekerd is. De schade was vanmorgen nog steeds niet volledig te schatten. Een gedeelte van het personeel zal mor gen door de directie te werk worden ge steld bij het opruimingswerk. De directie hoopt binnen eenige dagen de afdeelingen stijfsel, fermicellie en maizena aanmaak, welke door het vuur niet geleden hebben, weer in het bedrijf te kunnen stellen. Vanmorgen was de brandweer nog druk bezig met het nabluschen. DE INTERNATIONALE CONTROLE OP DEN WAPENHANDEL. GENEVE, 10 Maart. De secretaris generaal van den Volkenbond heeft een verzoek ontvangen van de Britsche regee ring, om de kwestie van het bijeenroepen van een Internationale Conferentie voor het doen in werking treden van de in Juni 1925 te Genève tot standgekomen conventie be treffende de internationale contröle op den wapenhandel op de agenda te plaatsen van de a.s. zitting va:, den raad van den Vol kenbond, die op 13 Mei a.s. te Genève bijeenkomt. Bedoelde conventie is tot nu toe slechts geratificeerd door zeven staten, n.1. Egypte, Frankrijk, Arabië, Nedeiland, Polen, Vene zuela en China. ONLUSTEN TUSSCHEN NEGERS EN BLANKEN. KAAPSTAD, 10 Maart. Gisteren on stonden te Rawsonville onlusten, welke leidden tot een hevig gevecht tussche.i negers en blanken. Negen blanken en ver scheidene negers werden gewond. DE FINANCIEELE MOEILliKHF^Tf1 IN DUITSCHLAXD Eden BERLIJN, 10 Maart Vanmoreen uur vond de aangekondigde w' T.'l tuschen vertegenwoordigers der hS™ 102 ten, het Centrum, de Beiersche VolTT***3" en de Soc. democraten plaats ter beha*?1' ling van de vorming van een meenW^I voor een financieel program 2on<w Duitsche Volkspartij. r de De besprekingen hebben tot nu to» niet tot een definitief resultaat geleid 7- worden nog voortgezet. 0 Zij HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN TAF 1*. NEW-YORK, 10 Maart van het stoffelijk overschot van oud-Dr«i dent Taft zal morgen plaats vinden L Washington. Vooraf zal het op een praalbed worrt« gelegd, onder de tot Chappelel ardante im gerichte koepel van het Capitool, dezelfde plaats waar ook het stoffelijk overscho» van president Lincoln tijdelijk gerust heeft Mevr. laft heetf bepaald, dat het stof fel ij'c overschot van haar echtgenoot zal worden bijgezet op het Arlington-kerkhof gelegen op een der zonnige heuvels nabij Washington, welke uitzicht geven op het Witte Huis. AUTOBOTSING. FRANKFURT, 10 Maart. Gisteravond kwam op den straatweg naar Mainz tus schen Frankfurt en Nied een auto met drie personen in volle vaart in botsing met eer taxi uit Frankfurt, die van den anderen kant kwam. Beide wagens werden omver geworpen en raakten in brand, waarbij twee der inzittenden van de luxe auto. een vader met zijn zoon, om het leven kwamen. De beide inzittenden van de taxi liepen slechts lichte verwondingen op. EEN AMOKMAKER. Door een gestrafte is de gevangenis te Ma- kassar is amok gemaakt. De amokmaker werc neergelegd. De cipier der gevangenis Hart man werd ernstig gewond. Hij is kort na he gebeurde overleden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jan Nicolaas z. v. Nicolaas Snijders en Barbera Hopman. Petronella Aaltje d. v Jan Hemelrijk en Grietje Swart. Cornelis Johannes Martinus z. v. Nicolaas Wortel en Lubertha Kareis. Gerrit z. v. Gerrit Kindf en Maria Dekker Johannes Regardus z. v. Johannes Popma en Elisabeth Geerlings. Frederik Antonius z. v. Bos Joostens en Jo- hanna de Gier. OVERLEDEN: Herman Frederik Kuijper, 69 jaar. AMSTERDAMSCHE HEERS van 10 Maart 1930 Opgave van Yoovrttnollandsoli liandbomvrreilict. V. iOuttdu^en per draadlooze teleiooo). STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank (3). Fransche Banken D. Reichsbank I INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gom. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber, Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn v HolL Amerika Gem. lig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails a Union Pacific Wabasb 'Exdividend tExclaim. Koers van heden te Vorige 1 pl.m. pl.m. koers pl.m pl.m. 1.3U 1.45 2. 2.15 .1021/, 1737,8 173 208 153 525 525 280 l/s 275 105 103 103 4 102V4-5 150'/, 150 148 9 140 138 138 138 5 L 89 V» 314 /j 307 299-306 298 301 300 3«/i 461'/, 461'/, 458 61i 456-7 457-J 77 761/g 151 i/o 105 &/s 1055/g 105V. 387 9 387/i 9 39-1 182-4 559 560 555 555 399 399 151 129 50 6 i 178 178 174 174 - 382 380ys-1 379 80 - 164'/, 3S0 164 i/s 166 V2 16S3 '4 163 163 4 164-6' 165'/,-7 llO'/s 110 200 - 119 119 6/is 67ie 33'/, 30 174'/, 173*4 lA 173V4 78'/, 69 96 93'/, 93V* 92 92Vr 313 341 341 339 337 4J2 401 2 400-1 396 395 394 5i/s 6114 1 60 2 9/l« 239/h 23*/is 1 23'/i 227 V, 35Y, 55 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. tonden i Pari)* Brussel (Belga) I 4 Bazel Wecnen p. SoJl 100, Kopenhagen Stockholm osio NIET OFFICIEEL New-York hUi4 JU JU1 JL- 9 Vorige koers 12.12'/m 59.48 9.76 34 75 48 24 35 15 66.75 67.92'/i 66.72 Vb 2.497^ 13.07 Koers cp hei en 3 uur 12.12 Va 59.32 9.75% 34.74 48.^5'/, 35.12 I, 66.75 68.95 66.70 Z49 13.07

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10