DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ho. «4 H tl HAAKT 1930 132e Jaargang. Oagelijksch overzicht. ""primo de rivera overledenT" IAM Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37000. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: TJ. N. ADEMA. Dit nummer bestaat nit 2 bladen. De ex-dictator door een beroerte getroffen. De hoogste militaire eer voor den ex-dictator. Geeraal Miguel Primo de Rivera y Or- banejo, markies de Estella, hertog van Aidir, de Spaansche ex-dictator, die zich kort na xijn val naar Parijs heeft begeven en daar sedert dien in een hotel verbleef, is Zondag morgen plotseling overleden. Hij1 was 59 jaar oud. Primo de Rivera leed sinds langen tijd aan suikerziekte en was van plan zich binnenkort naar Frankfort am Main te begeven voor een speciale behandeling. Primo de Rivera is in 1871 geboren als zoon van Maarschalk Primo. Reeds op den leeftijd van 30 jaar was hij generaal. Van '1917 tot 1021 was hij Senator en in den Se naat nam hij het standpunt in, dat Spanje Marokko diende los te laten. Hij was kapi tein-generaal te Barcelona toen hij in het midden van September 1923 de leiding nam ,van de militaire revolutie, de bestaande par lementaire regeering verjoeg en een militaire regeering instelde, met het plan, het door farlementaire misbruiken achteruit gegane panje weer op den weg van den vooruit gang te brengen. In het begin van December 1925 vormde Primo inplaats van het uit drie generaals bestaande Directorium een kabinet, waarin hij zelf het minister-presidentschap op zich nam. In 1920 ontstond een crisis der dictatuur, aangezien Primo in conflict kwam met de artillerie-officieren. Dank zij het feit, dat een deel van het leger hem trouw was ge bleven wist Primo echter meester van den toe stand te blijven. In het voorjaar van 1928 deed voor de eerste maal het gerucht de ron de. dat Primo ambtsmoede zou zijn. Nadat in September 192# een nieuwe sa menzwering was ontdekt, braken in Februari van het vorige jaar in verschillende Spaan sche steden revolutionnaire bewegingen uit. De leiding van dit nieuwe verzet tegen de dictatuur was thans in handen van de oude Spaansche conservatieve partij en een dei- voornaamste leiders was de bekende Sanchez Guerra. Ook dit verzet werd echter neerge slagen. Primo de Rivera dreigde met aftre den en begaf zich naar den koning om nieu we dictatoriale volmachten. Bij Koninklijk Besluit werd de artillerieschool te Segovia opgeheven. Nadat verscheidene malen het be richt van Primo's aftreden verkeerdelijk ge lanceerd was, deed hij eindelijk in het begin van dit jaar definitief afstand van zijn mi nistersfunctie en op 30 Januari kwam het nieuwe kabinet onder leiding van den huidi- gen Spaanschen minister-president Beren- guer tot stand. Omtrent het plotselingen overlijden van den voormaligen minister-president en dicta tor van Spanje wordt nader gemeld: Primo ae Rivera had zich de laatste dagen niet wel gevoeld, doch dacht juist Zondag weer zijn volle kracht herwonnen te hebbeii. Hij stond gistermorgen op den gewonen tijd op en keek de ontvangen post door. Reeds tóen scheen hij zich niet geheel goed te voe len, want tegen zijn gewoonte in ging hij niet naar de kerk, waar hij bijna iederen morgen de Mis bijwoonde. Toen te ruim tien uur zijn zoon zijn kamer binnentrad, vond hij 'den generaal bewusteloos in zijn stoel liggen. De zoon waarschuwde een genees heer van de Spaansche legatie, die consta teerde, dat Primo de Rivera aan de gevolgen van een beroerte was overleden. De oud-mi- nister-president had voor gistermiddag al zijn Parijsche vrienden en kennissen uitge- noodigd om afscheid te komen nemen, aan gezien hij vandaag naar F^ankfurt a. d. Main zou vertrekken om in Duitschland een kuur te ondergaan. Het heeft niet zoo mogen zijn. Frankiurt bleef voor Primo de Rivera gesloten. Aan de loopbaan van Pnrno is dus wei plotseling een einde gekomen, een einde dat bijna niemand verwacht had. Op voorstel van de regeering heeft komng Alfonso XIII een decreet uitgevaardigd, waarbij de overleden ex-dictator de hoogste militaire eerbewijzen worden toegekend. De voormalige ministers der dictatuur zijn gisteren bijna allen naar Parijs gegaan. De overigen zullen den overledene aan ae grens opwachten. De ex-dictator zal waarschijnlijk worden bijgezet in zijn geboortestad Jerez. Officieele deelneming der Fransche regeering. Spoedig na het bekend worden van en dcod der Spaanschen dictator Primo "e vera verschenen talrijke personen aan ne hotel, cm hun handteekening te zetten op ae condolatielijsten. „ij-,* President Doumergue, minister-presiden TaróVu en de Franscüe minister van öui- knlandsciie Zaken Bnand, zonden v er eg 'A'oordig^i, om Primo's nabestaanden nun deelneming te betuigen. Ook de neef van den koning van Spanje, de Spaansche minister van buitenlandsche zaken, de hertog van Alva, bracht een be zoek aan het sterfhuis. De hotelkamer is in een chapelle ardente veranderd. Twee Spaansche nonnen en Pri mo's zoon en dochters, houden afwisselend de aoodenwacht. Hedenavond zal het stoffelijk overschot gekist worden en naar Spanje worden over gebracht. Engelsche persstemmen. De Times verneemt uit Madrid, dat Primo's dood ook op den politieken toestand in Spanje van invloed zal zijn, aangezien de monarchie daardoor beroofd wordt van een reserve, waarop de koning in de toekomst misschien nog wel eens een beroep had ge daan, indien de tegengestelde krachten de overhand zouden krijgen. De Times noemt Primo de Rivera een van die staaslieden van groot formaat, die werken, tot zij uitgeput zijn en aftreden, wanneer zij reeds door den dood zijn getee- kend. DE POOLSCHE KABINETSCRISIS. Het ontslag van het kabinet aanvaard. Het presidium van den ministerraad heeft Zaterdagavond het volgende communiqué ge publiceerd: De staatspresident, aan wien minister-president Bartel het ontslag van hei heele kabinet heeft aangeboden, heeft er zijn verwondering over uitgedrukt, dat de lcabi netscrisis door het Sejm veroorzaakt is op een tijdstip, waarop de behandeling van de begrooting nog niet geëindigd is. Tn den loop van den Zaterdagmiddag heeft de staatspresident een" bespreking gehouden met maarschalk Pilsoedski om diens meening te hooren, daar Pilsoedski de langste ervaring heeft in de leiding der staatszaken. Tegen 9 uur 's avonds is minister-presi dent Bartel tot een conferentie met Pil soedski udtgenoodigd. Later wordt gemeld, dat het ontslag aan vaard is. POINCARE OVER BRIAND. Een raks karakterschets. In de Illustration wijdt Poincaré een artikel aan de nieuwe diplomatie, gelijk deze zich na den oorlog heeft ontwikkeld en die de ministers noodzaakt om zich herhaal- deijl te verplaatsen en persoonlijk aan inter nationale conferenties deel te nemen. In den loop van zijn beschouwing zegt de oud-minister-president o.a.Sedert verschei dene jaren heeft Frankrijk het voorrecht op de Quai d'Orsay een minister te hebben, die in deze soort diplomatie uitmunt, toen Briand zeide: ik ben de man van de bespre kingen, wilde hij slechts verklaren dat hij steeds bereid is met vrienden of met tegen standers te praten, en dit is inderdaad een van zijn eerste kwaliteiten. Wij kunnen, wat ons betreft, aldus Poin caré deze zinsnede weer opnemen oen er eveneens die beteekenis uit te halen, dat nie mand beter geschikt is dan hij voor dergelij ke mondelinge gedachtenwisselingen. Hij wendt er onvergelijkelijke middelen bij aan om de tegenpartij te vermurwen; een leven dige en doordringende intelligentie, een ge stadige, diepe gevoeligheid, een harmonieu- se, ernstige stem, een oneindige tact, die hem bij voorbaat alle omringende moeilijkheden doet zien, en een wonderbaarlijke geestelijke vruchtbaarheid, welke hem in staat stelt ze te omzeilen wanneer het onmogelijk schijnt ze op te lossen. Tenslotte zegt Poincaré dat het buitenge woon prestige, hetwelk Briand in de gehee le beschaafde wereld geniet, ongetwijfeld voortspruit uit de bewonderenswaardige re denaarsgaven, welke hij in de Volkenbonds vergaderingen zoowel als in het Luxem- bourg en het Palais-Bourbon weet te ont plooien; het komt echter eveneens voort uit de bekoring, welke van zijn gemoedelijke ge sprekken uitgaat, en de glimlachende han digheid, waarmede hij, wanneer het hem be haagt, aan de ondankbaarste vraagstukken den vriendelijken schijn van luchtige ge sprekjes aan het dessert geeft „VOLKSTREURDAG" IN DUITSCHLAND. Zondag heeft Duitschland zijn oorlogs- dooden herdacht door het vieren van een „Volkstreurdag". Het voornaamste deel van de openbare herdenking was de door den Volksbond voor de verzorging van Oor logsgraven georganiseerde plechtigheid in de groote zaal van den Rijksdag. De pooi' aan de voorzijde van de zaal was geheel be hangen met rouwfloers en aan het spreekge stoelte hingen twee kransen met het zwart- rood-gouden lint der republiek. Precies te 12 uur verscheen President Von Hindenburg in gezelschap van den Minister van Binnen- landsche Zaken Severing en de beide vice predidenten van den Rijksdag Esser en Von Kardorf, alsmede de chefs van de leger- en marine-afdeeling van het Rijksweerministe- rie, die allen in de diplomatenloge plaats na men. Voorts waren aanwezig de Rijksminis ters Dietrich, Dr. Schaetzel en Dr. Wirth. Nadat een koraal eenise liederen ten gehoo- re had gebracht, werd het woord gevoerd do:r het Rijksdaglid Dr. Kahl, die de in den wereldoorlog gevallenen herdacht. Van de 2 millioen Duitsche oorlogsdooden rusten slechts 200.000 in Duitsche aarde, terwijl de anderen verstrooid zijn over 38 landen of rusten op den bodem der zee. Het voornaam ste van dezen dag is echter de vraag, of deze dooden de laatsten zullen zijn, die in een oorlog zijn gevallen. Het gaat, thans niet om de humaniseering van den oorlog, maar om de afschaffing ervan. De grootsche idee van den wereldvrede mag echter niét ver laagd worden tot het verlies der nationale waardigheid. Niemand mag het groote hi storische verleden van zijn volk vergeten. Alle Duitschers dienen zich daarom om het vaderland te verzamelen. In de houding ten opzichte van den staat moge veel het Duit sche volk verdeelen, in de houding ten op zichte van het vaderland zij het Duitsche volk één. Na deze rede weerklonk een roffel en werd de vaandelgroet gebracht. Na het zingen van het Deutschland-lied werd de plechtigheid gesloten. Bij zijn vertrek inspecteerde President von Hindenburg een eere-compagnie van de Rijksweer, die voor den Rijksdag stond op gesteld. In het Circus Busch hield voorts de Stahl- helm een herdenkingsplechtigheid, terwijl op vele iplaatsen in de stad ook andere organisa ties herdenkingsbijeenkomsten hadden belegd LONDENSCHE VLOOTCONFERENTIE. De Fransche zijn weer optimistisch. De leden van de Fransche delegatie ter vlootconferentie hielden gisteravond in het Carlton-hotel te Londen een bespreking, die tot na middelnacht duurde. De stemming in Fransche kringen is weer tamelijk optimis tisch. Men gelooft, dat men waarschijnlijk rekening kan houden met een vermindering der Fransche tonnage. COMMUNISTISCH COMPLOT ONTDEKT. Talrijke arrestaties; Kamerleden spoorloos verdwenen. De politieke politie te Reval heeft een groo te onwettige communistische organisatie ont dekt. Er zijn talrijke huiszoekingen gedaan, waarbij ettelijke opruiende vlugschriften e.a. in Rusland gedrukte lectuur in beslag wer den genomen. Er zijn elf personen aange houden, o.w. twee leden der Komintern, die uit Rusland waren gekomen. Een der ver dachten, die zich met de wapens in de hand tegen zijn arrestatie verzette, werd gedood De meeste gearresteerden waren in het bezit van revolvers. De in beslag genomen docu menten leveren het bewijs, dat de organi satie streefde naar gewelddadige onrverwer ping van het bestaande regiem in Estland Andere arrestatie worden verwacht. Ook te Pernau zijn huiszoekingen gedaan, die een arrestatie ten gevolge hadden. Twee communistische afgevaardigden, die bij de zaak betrokken zijn, zijn sedert acht dagen verdwenen. DE ACTIE VAN GANDHI. Actie onder de Hindoes te Calcutta. Op verzoek van zestien Hindoesche rand staten zal vandaag een buitengewone zitting van den gemeenteraad van Calcutta plaats hebben tot het bespreken van een motie tot het uiten van scherpe verontwaardiging over de arrestatie van den burgemeester. Zij be schouwen deze arrestatie als een ongewettig de en moedwillige belemmering van het recht van vrije meeningsuiting en een slag aan de nationalistische beweging in Indië door de regeering van Birma. Inlandsche dorpsautoriteiten leggen bun functie neer. In weerwil van hun vermoeidheid hebben Gandhi en zijn vrijwilligers Zaterdag 16, K.M. afgelegd van Matar naar Babhan, waar tot de eersten die hen ontvingen de in landsche autoriteiten behoorden, die mede deelden dat zij reeds waren afgetreden. Uitbreiding bevoegdheden politie. Met het doel de beweging van Gandhi tegen te gaan is er Zaterdag te Delhi offi cieel een belangrijke verordening inzake de zoutbelasting gepubliceerd waarbij aan alle ambtenaren van het departement van politie boven den rang van gewoon agent in het ge west Bengale, de bevoegdheden worden ver leend welke de beambten der zoutbelasting bezitten om tot verbeurdverklaring of ieder ander noodzakelijk optreden in staat te stellen. Een bespreking te New-Delhl. Te New-Dehli vond een bespreking plaats van de voornaamste organisatie der Indische Mohammedanen, waaraan ook verschillende radicale leiders, die Gandhi vroeger ge steund hebben, deelnamen. Zijn huidige hou ding wordt afgekeurd. Men verlangt van hem, dat hij zijn beweging uitstelt, totdat de Anglo-Indische Conferentie te Londen heeft plaats gevonden. De Mohammedaansche beweging zou zelfs bereid zijn, de strengste maatregelen der regeering tegen Gandhi's actie te steu nen. Uit Amand in de provincie Bombav wordt gemeld, dat Gandhi voor de dorpsbewoners aldaar een rede hield, waarin hij zeide, dat niet met geld, doch slechts met bloed de camj>agne kon worden gewonnen. Door zijn invloed zijn wederom verschil lende Indische functionnarissen afgetreden. Tengevolge van het stijgend aantal zieken in zijn groep, die deelneemt aan de onafhan- kelijkheidsmarsch, heeft Gandhi zich ge noodzaakt gezien, een rustdag te houden. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-FRANKRIJK. Een dijkdoorbraak. Een B.T.A.-telegram uit Bayonne meldt, dat de buitendijken langs de rivier Adour dreigen te bezwijken. Te Saint Laurent is een dijk over 150 meter plotseling doorgebro ken. Het water stijgt snel en de oogst wordt vernield. Het vee wordt op de eerste verdie pingen in veiligheid gebracht. Op straat staat het water reeds een meter hoog. Volgens een bericht aan de Parijsche Li- berté moet het heele dal tusschen Dax en Sainte-Marie-de-Gosse overstroomd zijn. Tweehonderd huizen zijn geisoleerd. DE ARRESTATIES BIJ DE RIJKS- WEERBAARHEID. De politie te München heeft Zaterdag een huiszoeking gehouden in het bureau van het bestuur der nationaal-socialistische Duitsche arbeiderspartij, in het bureau van de federa tie München dezer partij en in de particu liere woning van den redacteur van de VölkischeBeobachter. „Men heeft, aldus dit blad, hier klaarblij kelijk te doen met een voortzetting van de actie van de roode rijksweerbaarheid-kame raad Severing en van generaal Groener tegen de Duitsche veiligfieidsbeweging". In werkelijkheid moeten de huiszoekingen in verband staan met de arrestaties der laat ste dagen van officieren der rijksweerbaar heid. E>e Völkische Beobachter meldt verder, dat de te Kassei gearresteerde eerste luitenant Went naar Stuttgart is over gebracht en daar is opgesloten in een mili taire gevangenis. Te Stuttgart moet een com missie van onderzoek zijn aangekomen. De twee te Ukn in hechtenis genomen officieren zijn eveneens naar Stuttgart gebracht. RELLETJES TER GELEGENHEID VAN DE VERKIEZING VAN EEN VOORZITTER DER PARIJSCHE STUDENTEN. Het is Zaterdag bij de verkiezing van een voorzitter der Parijsche studenten tot woeste tooneelen en vechtpartijen geko men. In den beginne had de verkiezing een volkomen ordelijk verloop. In den namiddag drongen evenwel plotseling een 300-tal stu denten, bewapend met stokken en stink bommen in het stemlokaal binnen. Hier werd op een verschrikkelijke wijze huis ge houden. Met flesschen, stoelpooten en dergelijke „wapens' trok men aan beide zijden van leer. De materieele schade bedraagt 250.000 Francs. Talrijke studenten werden gewond. MASSA VERGIFTIGING DOOR KOLENDAMP BIJ ALTOMA. Zaterdagavond waren in het restaurant „Zur Alten Schmiede" in Gross-Flottbek ongeveer 150 personen bijeen op eene fees telijkheid, toen plotseling 5 personen on passelijk werden. Spoedig daarop verloren 12 personen het bewustzijn, zoodat men hen naar buiten droeg. Voor de politie echter de zaal kon ontruimen waren opnieuw 12 personen be wusteloos geworden. Ontboden doctoren stelden vast, dat zich door een defecte kachel kolendamp had ontwikkeld, welke de zaal binnengedrongen waren. Door toe diening van zuurstof kon een gedeelte der patiënten spoedig weer bijgebracht worden. Bij andere gasten traden de vergiftigings verschijnselen eerst later op, zoodat in to taal ongeveer 40 personen medische hulp moesten ondergaan. Zondagmiddag waren de meesten echter weer zoover hersteld, dat zij uit het ziekenhuis konden worden ontslagen. DE SPOORWEGSTAKING IN ARGENTINIË. Moeilijkheden in de steden. Het spoorwegverkeer in Argentinië is nog steeds bijna geheel gestremd tengevolge van de actie van staking, tijdelijk verzet en sa- bottage van het spoorwegpersoneel. Om de steden van de noodige levensmid delen te voorzien, heeft men met de grootste moeilijkheden te kampen. Vooral de toevoer van meel voor de broodvoorziening gaat met groote moeilijkheden gepaard. BOTSINGEN TE MANILLA. Een aantal gewonden. Te Manilla is het Zondag tot een botsing gekomen tusschen Amerikaansche matrozen en Philippino's. Beide partijen waren gewa pend met ploertendooders en gummiknup pels. Weldra waren' 5 Amerikaansche matro zen zwaar gewond. terwijl de eerste machi nist van het Amerikaansche oorlogsschip „Parrot" een aantal ribben braken en zoo danig werd gewond, dat men voor zijn leven vreest. Ook een groot aantal Philippino's werd zwaar gewond. Met moeite slaagde de poli tie er tenslotte in; de vechtenden te scheiden MOEDERMOORD. Uit financieelen nood of hebzuchti Het Assizenhof van Sussex te Lewes in Engeland behandelt op het oogenblik een moordzaak, die volgens de Engelsche bla den haar weerga niet vindt in de Engelsche strafrechtspraak en waarvoor zóó groote belangstelling bestaat, dat uit alle deelen van Engeland verzoeken binnenkwamen om plaatsen voor de openbare tribune, voorna melijk natuurlijk van vrouwen, die voor der gelijke processen een voorkeur en dikwijls den tijd hebben. Wij hebben destijds van het geval zelf reeds melding gemaakt. In kamer 66 van Hotel Metropole te Margate werd den 23sten October van het vorig jaar de 63- jarige Rosaline Fox dood in haar bed ge vonden. Een brandje in haar kamer wekte het vermoeden dat zij door den rook gestikt was, doch enkele dagen daarna vond de ju stitie aanleiding tot het doen arresteeren van Sidney Harry Fox, haar 28-jarigen zoon, die zich in haar gezelschap bevond. Rechter Rowlatt heeft namens het open baar ministerie ter opening van deze zaak de jury toegesproken en het gebeurde zooda nig gereconstrueerd dat daaruit de gevolg trekking moet worden gemaakt, dat Sidney zijn moeder heeft vermoord om in het bezit te komen van een groot bedrag aan verzeke ringsgelden. Gebleken is dat mevrouw Fox, de weduwe van een spoor-employé, moest rondkomen van een klein pensioentje van tien shilling per week en dat Sidney zelf, die als invalide uit den militairen dienst was ontslagen, eveneens een klein pensioen genoot. Me vrouw Fox was ziekelijk; zij was gedeeltelijk verlamd. Den lóden October nam zij met haar zoon intrek in bovengenoemd hotel te Margate, doch zij konden van hun inkomsten de hotelkosten niet betalen, hetgeen de re den was geweest dat zij hotels te Canterburv en Dover moesten verlaten. Sidney Fox ver trok den 7den Otober naar Londen, waar hij twee levensverzekeringen, één van 2000 en één van 1000 pond, op zijn moeder sloot on der de bepaling dat deze bedragen aan hem zouden moeten worden uitbetaald als zijn moeder tengevolge van een ongeluk kwam te overlijden. Laat in den avond van den 23sten October kwam Sidney Fox, die in een kamer sliep, grenzende aan die zijner moeder, half ontkleed de trappen afgesneld met den uit roep „Ik geloof dat er brand is. Er is brand". Samen met een handelsreiziger haalde Sidney zijn moeder dood uit de kamer weg. Bij het deskundig onderzoek werd vastge steld, dat mevrouw Fox aan verstikking was overleden, doch niet tengevolge van rook, doch van worging met de hand. Gebleken is dat Sidney den ochtend van den brand had verklaard, dat zijn moeder aanzienlijk veel beter was, dat zij van plan waren den volgen den dag te vertrekken (ofschoon zij geen geld bezaten) en dat hij met zijn moeder voor de grap gevochten had, zoo goed was zij. Het O.M. trok hieruit de gevolgtrekking, dat Sidney Fox de bedoeling had, de kneuzingen die mevrouw Fox had opgeloopen bij aen moord, van te voren te rechtvaardigen. Het schijngevecht acht het O.M. zeer onwaar schijnlijk, gezien het feit dat mevrouw Fox tenauwemood loopen kon. Een verzwarende bijzonderheid was, dat het kussen van me vrouw Fox na den brand niet in haar bed werd gevonden, doch ernaast op een kastje. Een ander bezwarend feit is dat in Sidney's bezit werd gevonden een fleschje benzine en dat het kamertapijt, dat in brand was ge raakt, niet zoo ver verbrand kon zijn als het geval was, wanneer daarbij geen benzine was gebruikt. GROOTE DORPSBRAND IN RUSLAND. Volgens een bericht uit Moskou heeft een geweldige brand het op 200 K.M. ten Noor den van Kief gelegen dorp Kopetkewitsji ge teisterd. Er werden niet minder dan 71 hui zen in de asch gelegd, waaronder verschei dene groote graanschuren en twee munitie opslagplaatsen. Waarschijnlijk heeft deze brand vele menschenlevens gekost EEN PRETTIGE DUITSCHE GEVANGENIS. In het Moabiter Huis van bewaring te Berlijn schijnen merkwaardige toestanden te heerschen. Er is n.1. aan het licht geko men, dat eenige gevangenen, met behulp van ambtenaren in het huis van bewaring o.a. een wedrencentrale hielden, wisselza ken deden etc. Verder hadden zij eveneens met behulp der beambten een geheime onderaardsche brievenpost ingericht. Ten gevolge van een langs dezen weg verzonden brief, die in verkeerde handen viel, is men op bet spoor van deze onregelmatigheden gekomen. Tegen de betrokken beambten is thans een aanklacht ingediend. k

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1