Alkmaarsck Courant. FEUILLETON. Radio-hoekje Provinciaal nieuws Stadsnieuws 65 1930 HunKh! twu m dertigste Jaargang, l»iH"dag 13 blaart Woensdag 19 Maart. Hilversum1875 M. 10.—10.15 Morgen- «ij'ding 10.3012.— Gramofoonmuziek. 12.15—2.— Concert. A. V. R. O.-Trio. 2.— 3__ Gramofoonmuziek. 3.—4 Naaicur- jps. 4.4 30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. toelichting door Louis Schmidt. 4.30—5.— Gramofoonmuziek. o.306.Concert uit Café „Moderne'' te Amsterdam. 6— Tijd en. 6.01 Vervolg concert. 6.30—6.45 Gra mofoonmuziek. 6.45—7.15 Italiaanseh: Be ginners. 7.15—7.45 Italiaanseh: Gevorder den. 8.8.30 Piano-recital. Betty Humby. 8.30 Opvoering van nEva". Operette in 3 be drijven. Muziek van Fr. Lehar. In de pauze: persberichten. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12— Sluiting. Huizen. 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) g.15—9.— N. C. R. V. Concert. 9.—10.30 ,K. R. O. Kerkdienst. Verder alles N. C. R. ,V. 10.30—11.— Ziekendienst. 11.—11.30 Cramofoonpl. 11.30—12.30 Harmonium bespeling- 12 30—2.— Concert. Sopraan, alt, harmonium en piano. 2.-2.45 Concert. So praan, viool en piano. 2.45—3.15 Lezen. 3.15—4.— Vervolg concert. 4.-5.— Kinder uurtje. 6.6.30 N. C. R. V. Gramofoonpla- ten. 6.40—7.10 Cursus Radio-techniek. 7.10 —7.40 Technische causerie. 7.408.10 N. C. R. V. Lezing over: Het opfokken van kuikens. 8.10—8.40 Mededeelingen door den voorzit ter. 8.40—9.25 Concert. Strijkkwartet. 9.25 9.55 N. C. R. V. Lezing over: De geschriften van Mr. Groen van Prinsterer. 9.55—10.15 N. C. R- V. Vervolg concert. 10.1510.30 Persberichten. 10.3011.Vervolg concert. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 1105 Lezing. 12.20 Gramofoonmuziek. j 1.20 Orkestconcert. 2-20 Concert. M. Mid- 'gley, alt. J. Topping, tenor. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Concert. B. 'Braymne, piano. Strijkkwartet. 5.05 Orgel concert. R. New. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Le zing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.Zang door 'A. Thursfieid, mezzo-sopraan. 7.20—7.40 iLezing. 7.45 Lezing. S.05 Concert. Kwintet. N. Walker, alt. R. Newell, bariton. 9.20 ^Nieuwsberichten. 9.45 Discussie. 10.35 „Theer's na fooi like af young fooi". Operette in 1 bedrijf van Méhul. 11.20 Dansmuziek lil.3512.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris", 1925 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert. 8.20 „CavaHeria Rusticana". Opera van Mascag- ni. Koren, orkest en solisten. 9.20 Concert. Orkest en piano. Kalundbcrg, 1153 M. 2.504.50 Orkest- concert en voordracht. 7.208.05 Orkestcon cert. 8.058.20 Liederen-voordracht 8.20 /Q.20 Orkestconcert m m. v. pianiste. 10.05 10.30 Piano-recital. 10.3011.50 Dansmu ziek. Brussel, 508.5 M. 5 2C Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. Zeesen. 1635 M. 6.15—11.20 Lezingen. 1-1.20—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15 '120 Lezingen. 1.20—1.50 Gramofoonmu- aek. 2.053.50 Lezingen. 3.50- -4.50 Con cert uit Hamburg. 4.507.50 Lezingen. 7 50 „So cder nicht so?" Cabaret. 9.30 Kaartspel: Skat. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. OUDKARSPEL. Jaarvergadering van de Tuinbouwvereeni- ging .,De Eendracht", op Zaterdag 15 Maart, in het lokaal van den heer C. Vis. De voorzitter, de heer Jb. de Boer. opende oe vergadering, heette alle leden hartelijk welkom en in het bijzonder burgemeester Wijnveldt en den heer v. d. Abeele. De op komst noemde spr. zeer bevredigend. De koolcampagne beweegt zich in stijgende lijn Dat na de beste jaren een reactie zou komen, was te verwachten. Spr. hoopte echter, dat deze reactie niet te groot zal zijn. Verder wees spr. er op om met het koopen van kool ep contracten voorzichtig te zijn. Bij de prijzen die besteed zijn, lachen de boeren in den polder er om. Ook bij het koo pen van sneezen kool geldt deze waarschu wing. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat deze thans minder optimistisch is Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 16) Zij zweeg een oogenbiik, terwijl zij mij aandachtig bekeek. Mijn woorden schenen baar tot eenig nadenken te hebben ge bracht. „Mag jk u nog iets vragen? zeidc zij, zich een eind voorover buigend. „Was het werkelijk voor den eersten keer, dat u het Café des Deux Epingles bezocht? „Inderdaad was het mijn eerste bezoek. Toevallig had ik dien avond Louis ontmoet. Hij Wist, dat ik mij verveelde en hij nam mij oaarheen mede." „Dat was in de opéra en daarna heeft u hem gevraagd, wie wij waren. „Dat ontken ik niet, maar ik kan moeilijk inzien, dat daarin ook maar iets onbeschei- dens is gelegen. Daarna hebben wij een tijdje staan praten en deelde ik hem mede, dat ik alleen te Parijs was en dat ik mij ^erveelde. Juist omdat ik alleen was, an- i^en w9 namen verder op. Op haar gelaat kon ik zien, dat zij wet Wist wat zij er van moest denken. Haar ®°gen schenen weer naar de mijne te zo- «ea. alsof zij zich zekerheid wilde verschal- ei1'dat ik de -aarheid sprak. „Ik begrijp er niets meer Van zeide 2ij. ♦,u beweert dus, dat u niets meer van Louis hii maitre d'hotel js eg 4.at u dan verleden jaar. De ontvangsten der vereeniging bedroegen t 1232, de uitgaven f 872. zoodat er een voordeelig saldo van 360 is. Er is echter '?>^en waardoor bet zuivere oedrag r ^23 is. De tuinbouwcursus is goed gevolgd, ter wijl de motorcursus een succes is geworden. Als kasnazieners werden aangewezen de heeren A. de Boer, J. Kas en Jb. Smit Ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen was een schrijven van den heer P. Nap Cz„ waarin deze er op aandringt, om door selectie de kwaliteit van de kool zoo hoog mogelijk op te voeren. De voorzitter deelde mede. dat het bestuur dit schrijven reeds heeft behandeld en er veel voor voelt. Het kardinale punt is echter: hoe moet dit worden uitgevoerd. We kunnen dit wel aanpakken maar het zal heel wat geld Kosten, terwijl er meerdere jaren overheen zullen gaan voor er resultaat zal zijn. De proeftuin in Alkmaar is met deze selec tie reeds bezig. Het gemakkelijkste lijkt het ons om met den proeftuin samen te werken. Spr. vraagt machtiging om in dezen geest ie werken. De heer Kalverdijk merkte op. dat het vroe ger al eens meer geprobeerd is, door ver bastering van Deensche en roode kool om zoodoende een veredeld soort te krijgen. De Deensche kool „valt'' nu echter ook. dus dat gaat nu niet meer. Twintig jaar geleden bleven de Deensche staan. De voorzitter zeide. dat niet alle soorten roode en Deensche „vallen". Het komt er juist op aan daar de goede soo.ten uit te zoeken. Vroeger zocht men het bij massa-selectie, terwijl men het nu zal probeeren met stam- sekectie en kruising. De heer G. IJff merkte op, dat er veel geld en moeite aan besteed zal worden, doch was er bang voor, dat de Oostelijke buren (Duitschland) er het meest van zullen profi- teeren. Na nog eenige discussie werd aan het be stuur vrij mandaat gegeven. De heer Kaan deelde mede, dat er 's Maan dags en Donderdags van 79 gelegenheid wordt gegeven tot zaadontsmetting voor planten. De heer A. Swager deelde mede, dat blij kens de gehouden kooltelling aanwezig was 15 Februari: 1078 wagons roode kool, 30) wagons geel kool. 1564 wagons witte kool; 10 Maart: 748 wagons roode kool, 205 wa gons gele kool, 1252 wagons witte kool; 15 Maart: 650 wagons roode kool. 174H wagons gele kool, 1168 wagons witte kool. Voor de bestelling van steenkool kreeg het bestuur machtiging deze vroeger te bestel len dan gewoonlijk. Dit in verband tot het verkrijgen var. een lageren prijs. Het onderzoek van kunstmest van de N.V. Landbouwkantoor te Alkmaar, leverde het volgende resultaat op: Kali zout 40 pCt.. gehalte 41.3; Super 14 pCt., gehalte 14.2. Een voorstel van het bestuur om de con tributie vast te stellen op 1 per 100 snees en voor elke 50 snees of gedeelten daarvan 50 cent meer, werd aangenomen. Regeling zetkool. De heer v. Hout wees op de Dergmeer, waar volgens de regeling Deensche kool ge zet moet worden, doch waar Warmenhuizen al meer witte kool zet. De voorzitter zeide, dat de vereeniging i Warmenhuizen er op atten zal worden ge maakt. Tevens wees de voorzitter nog op de po litieverordening, geen afval in het water te gooien. Punten voor den beschrijvingsbrief van den Noordermarktbond. Aardappelsorteering. De voorzitter deelde mede, dat de provin ciale commissie heeft voorgesteld, om de maten voor de aardappelen als volgt vast te stellen Drielingen 28—35 m.M.; Middelsoort 36—55 m.M. Daarboven zijn de z.g. „bommen". De voorzitter vroeg boe de vergadering hierover denkt. Hoe beter de sorteering; is, des te beter wordt ze verkocht. Cok het buitenland zit niet stil. De heer de Geus vroeg of het bekend is, wanneer de maat van de Drielingen ingaat. De voorzitter: De bedoeling is, dit niet di rect in werking te laten treden. De practijk moet leeren wanneer het noodzakelijk is. De heer D. Wonder merkte op. dat deze regeling een voordeel voor „De Streek" en de L. G. C. is, doch wij komen te laat. De vergadering ging er tenslotte mee ac- coord, als de bepaling gemaakt wordt, dat deze week bij toeval een bezoek aan Parijs hebt gebracht?" „Zoo is het." Plotseling scheen een gedachte bij haar op te komen. Zij leunde weer achterover en het was alsof ik de herinnering aan het drama in het Café des Deux Epingles weer bij haar zag opleven. „Maar het is me onmogelijk dat alles van u te gelooven!" riep zij uit. „Ik heb toch met eigen oogen gezien, dat u dien man te lijf ging! Het was afschuwelijk! Ik heb nog nooit zoo iets bijgewoond! U was een wild dier gelijk! Ik heb gehoord, dat hij er ernstig aan toe is. Is dat waar?" „Ik geloof het ook", antwoordde ik, „het spijt mij te moeten zeggen, dat ik het zelfs hoop." „En u is op vrije voeten gebleven! U maakt zelfs niet den indruk, dat u op de vlucht is gegaan om uw leven te redden. En toch beweert u, dat u niet behoort tot die die „Die wat?" vroeg ik haastig. „Tot de vaste bezoekers van het Café des Deux Epingles", vervolgde zij langzaam, „tot hen die gaarne gebruik maken van de bijzondere bescherming, welke enkelen, die achter de schermen zitten, kunnen verlee- nen aan hun vrienden. Ik knikte ontkennend en antwoordde: „Ik weet niets meer van de inrichting be halve wat ik bij mijn kort bezoek heb ge zien. Ik weet niets anders van Louis, dan dat hij maitre d'hotel is van het restaurant, dat ik bij voorkeur bezoek. Ik weet niets af van het publiek van het Café des Deux Epingles. En u behoorde daartoe. Ik kan u verzekeren. toen ik Lüu» u*t de inv.'erkingtreding geschiedt als de export in vollen gang is. De heer Schetus wees op den misstand, die er beersebt bij bet wegen van kool. Er wordt nu zoo gewogen dat dit in veel gcvaHen op schade voor den bouwer uitloopt. Hierover ontstond een lange discussie waarin verschillende gevallen er. V')c wer den aangehaald, waaruit bleek, dst de klachten niet ongegrond zijn. 0<A het be stuur zag dezen misstand duidelijk in, doch het Week uit de practijk. dat bet zeer moeilijk dit te ondervangen. De heer v. Hout zou er nog op wilien wijzen, om een eventueeie nieuwe overkap ping aan den Oostkant te plaatsen De voorzitter deelde mede, dat cm plan er I al is. Het bouwplan wordt echter opge- j schort. Ook van de uitbreiding der 'taad- i plaats zal vooriooptg niets komen. Het bestuursvoorstel voor den beschrij- vingsbrief om na 1 Januari de bonnen af te schaffen, werd aangenomen. De heer P Wijn deelde mede, dat op de Woensdag gehouden vergadering van den „Noordermarktbond" een voorstel is ge daan. wat spr. wel van belang achtte om hier mede te deelen. De voorzitter heeft reeds verteld, dat de nieuwbouw is opgeschort. De „Noorder marktbond" kan niet voldoende geld op haar statuten krijgen, en om de bestuursleden borg te laten zijn, vond men om verschillen de redenen niet gewenscht. Om echter toch alvast met wat kapitaal klaar te komen, werd voorgesteld om het marktpercentage met 0.15 pCt. te verhoogen en de korting voor de handelaren met 0.1 pCt. in te krimpen. Bij de verloting der manden bleken de ge lukkigen te zijn: M. Bommer. Kalf. Ameling, A. de Boer, Jb. Timmerman. P. Kroon en C. Bruin. Benoeming van 4 afgevaardigden. De bestuursleden, die geen lid zijn van het Hoofdbestuur, werden als gewoonlijk be noemd Ui: de stemming bleek, dat gekozen zijn de heeren J. v. Hout, J. Kalverdijk, P. Kuiper en G. IJff. De aardappelbesproeii'ng zal als vorige jaren, doorgaan. Bespreking poterbewaarplaats. Verleden jaar heeft de bewaarplaats de strenge winter heel goed doorstaan, wat ook nu met heelemaal geen winter het geval is geweest. Toen het vorige jaar opgave ge vraagd werd van het aantal bakken, bleek het aantal van dien aard te zijn, dat uitbreiding niet noodzakelijk was. Het bestuur stelde voor dit nu weer zoo te doen. De vergadering ging hiermede accoord. nadat de datum van opgaaf van 1 Mei op 1 Augustus was gesteld. Het bestuur kreeg machtiging om, indien noodig, de bewaar plaats uit te breiden. Op de vraag van den heer J. Kalverdijk of de bewaarplaats rendabel is. werd medege deeld dat er dit jaar een voordeelig saldo is. Verloting kortbeen reuzenzaad en bestel ling tusschensoort. De prijs hiervan is 6 per ons. Het bleek, dat er tusschen de bestellers 4 of 5 ons te verloten is. De gelukkigen waren Jb. Kroon, J. Kos, Ameling, D. Jonker en Jb. de Boer. Rondvraag. De heer Jb. Smit stelde voor om de sproei- pap en turfmolm gezamenlijk aan te koopen en dan bij inschrijving. Dit werd aange nomen. De heer P. Wijn zou het op prijs stellen, de sproeipap vroeg te koopen en te laten con troleeren. Het is al eens gebeurd, dat de samenstelling maar zoo zoo was. Besloten werd de Normaal pappoeder voor 1 Mei te bestellen. De heer D. Wonder stelde voor om met de opgave van aardappelbakken, een ieder, die een bepaald aantal opgeeft, hiervoor te laten betalen, ook al komen er minder. Dit werd aangenomen. De heer D. Barst vroeg of hij permissie kan krijgen om ratten te schieten. De burgemeester achtte dit niet moglijk. De heer Barst: Kan dat niet, nou dan moet het zoo beuren. (Gelach). De heer K. Kroon zou het wenseheiijk vinden om het volgend jaar een cursus voor bloembollenteelt te houden. Dit werd goedgevonden bij voldoende deelname. Nadat burgemeester Wijnveldt nog enkele waardeerende en opwekkende woorden ge sproken had en de voorzitter gewezen had op de vergadering, welke bij J. de Bakker te Noord-Scharwoude gehouden wordt met een lezing over „Luchtstikstof", werd de verga dering gesloten. restaurant binnenging, ik geen flauw ver moeden had den man te zullen ontmoeten, dien ik te lijf ben gegaan." „Wie is u?" vroeg zij plotseling. Ik reikte haar mijn kaartje en zij las er met eenige verbazing mijn naam op. De sla per tegenover haar maakte een onrustige beweging. Zij verfrommelde het kaartje in haar handen en bleef enkele oogenblikken in diepe gedachten verzonken. „U is dus een Engelschman?" vroeg zij na een korte poos. „Om u te dienen." „Ik ken niet veel Engelschen", zeide zij, „ik heb meestentijds in Frankrijk vertoefd, op het land in de buurt van Bordeaux en ook te Parijs. Maar ik ben nog nooit een Engelschman als u tegengekomen. Ik keek naar u, toen die man in de zaal verscheen en ik zag, hoe u opstond en hem aanviel." Zij rilde, en ik boog mij weder naar haar toe, zeggende: „Ik wil toch niet, dat u een slechter in druk van mij krijgt dan ik verdien. U ge voelt medelijden met den man dien ik tegen den grond heb geslagen en u ziet mij aan als een soort dilettant-moordenaar. Dat spijt me werkelijk en ik verzeker u op mijn eere woord, dat als ooit een mensch ter wereld den dood verdiend heeft, dan is hij het." „Uit uw hand? „Uit mijn hand", antwoordde ik met be slistheid. „Ik persoonlijk sta er misschien buiten, maar ik heb een broederHoor mij aan, mademoiselle", vervolgde ik „Mijn broeder is gebrekkig. Hij werd van zijn paard geworpen, toen hij als jagermeester deelnam aan een vossenjacht en hij heeft !.4aajaè.naait meerknasfenJaPRéü- SINT PANCRAS. De vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier hield op Vrijdag 14 Maart, des avonds 7 uur, een algeipeene ledenvergadering bij den besr H. Gerritsen De voorzitter, de heer A. Schuur, opende oe vergadering met een woord van hartelijk ^e'koai. er op wijzeode da' de Ziektewet, die :net i Maart in werking is getreden, wel- '»cht bi, erdcelen de gedachte had opgewek', ciot onne vereeniging thans vrijwel overbo dig ze zijn geworden. Dit is echter geens zins be geval. Vooral voor hen. die niet on der de beschermende bepalingen vallen, voor hen. oie geen „arbeider zijn in den zn der wet en toch alle dagen hard werken in eigen bedrijf, voor deze „eigen werkers" en dat i* hier bij ons een beduidend aantal kan de vereeniging nog een zeer nuttige en nood zakelijke taak vervulien. Bovendien heeft het bestuur voor hen die wel onder deze wet valien, een aanvulling ontworpen waardoor uitkeering vaa vol loon bij ziekte mogelijk wordt. Spreke' vertrouw de, dat het voortbestaan van dit ziekenfonds op deze wijze was verzekerd, tot- nut van alk ieden. Na de notulen volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer D. Bruin, waarui' wij aanstippen, dat het ledental op 1 Jan 1929, 180 en op 1 Jan. 1930, 173 bedroeg. Den secretaris werd dank gebracht voor zijn correct verslag. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer G. Booij, ver meldde aan totale ontvangsten 1848 24 aan uitkeeringen 1207,98 en diversen 557,54 totaal 1765,52 en aan kasgeld saldo 82,72. Banksaldo per 1 Jan. 1930 2977,48. to taal bezit 3060,20. Aangezien dit op 1 Jan. 1929 bedroeg 2709,55, viel een voor uitgang te constateeren van 260,65. Als rapporteur der rekening-commissie verklaarde de heer A. de Ruiter dat alles in colmaakte orde was bevonden en werd den heer G. Booij Az. een woord van dank ge bracht voor zijn accuraat beheer en duidelijk verslag. Voor 1930 werden als kasnazieners aan gewezen de heeren A. de Ruiter en Tj. Koele- meij. Met overgroote meerderheid werden hier na de drie aftredende bestuursleden J. v. d. Ham, D. Bruin en G. Booij Az. herkozen die allen de herbenoeming aannamen. Hierna volgde een uitvoerige bespreking over de Ziektewet, waarbij vele gestelde vra gen door het bestuur werden beantwoord. De voorzitter bracht als eerste punt in be spreking een door het bestuur overwogen plan tot bijverzekering van hen die in loon dienst zijn en bij ziekte 80 van het loon krijgen uitgekeerd. De resteerende 20 pet. wordt dan door het fonds uitgekeerd gedu rende ten hoogste een half jaar. De contri butie hiervoor zal voorloopig 12 cent per week bedragen. Tot een hooger bedrag mag ingevolge de wet niet worden bijverzekerd, aangezien het loonbedrag niet mag worden overschreden. Het bestuur was echter van meening dat deze bijverzekering, waardoor behoud van vol loon bij ziekte gewaarborgd is, zoowel door vaste als door losse arbeiders gewaardeerd zou worden *n toonde door ver schillende voorbeelden aan, hoe dit in ver schillende gevallen van groot nut kan zijn. Na een geanimeerde bespreking kon de ver gadering zich met dit voorstel algemeen ver eenigen. Het tweede voorstel betrof de leden, die niet in loondienst zijn, dus niet in aanmer king komen voor een wettelijke uitkeering, dc eigenwerkers. Het bestuur stelde voor biervoor den be- staanden vorm van verzekering te handha ven, doch de bedragen te wijzigen en in te deelen in drie klassen naar eigen keuze n.1. gedurende een half jaar een uitkeering van a. 10 per week tegen een contributie van 24 cent; b. 15 per week tegen een contri butie van 36 centc. 20 per week tegen een contributie van 48 cent. Overigens blijven alle geldende bt palin gen, o.a. de drie eerste (carens) dagen van kracht, terwijl als nieuwe bepaling door 'net bestuur werd voorgesteld om leden boven den leeftijd van 60 jaar niet hooger te verze keren dan tot een uitkeering van 10 per week. Dit laatste gaf nog aanleiding tot uit voerige gedachtenwisseling, aangezien dit door eenige leden als een onbillijkheid werd beschouwd. De voorzitter zette uitvoerig uitéén, dat deze bepaling door het bestuur zeer ernstig was overwogen. De noodzakelijkheid van een leeftijdgrens is echter door de praktijk en door de statistieken afdoende bewezen. Het gehuwd met een vrouw die hij liefhad, een arm meisje, waaraan hij een plaats in zijn kring had gegeven. Zij had hem lief en zij had er volkomen vrede mee haar leven aan hem te wijden, toen hij invaliede was ge worden. Toen verscheen die man op het tooneel, van wiens afstraffing u getuige is geweest. Ik moet u verzekeren, dat het toe val in de zaak geen rol speelde. Hij spande al zijn krachten in om haar liefde te winnen. Ik weet niet in hoever hij daarin is ge slaagd. Ik kan rllcen zeggen, dat zij met hem uit het huis van mijn broeder ver dween. De verleider was op dat oogenbiik zijn gast, was reeds zijn gast toen hij zijn plan vormde." De oogen van het meisje schoten vuur. Zelfs bij het schemerige licht van de coupé kon ik zien, hoe haar oogen schitterden. „U heelt goed gehandeld!" riep zij uit. „Ik zwijg daarover verder. Wie den hulpe- looze onrecht aandoet verdient gestraft te worden. Maar wat ik nog niet begrijp is dit: het is mij niet duidelijk, waarom die men- schen uit het Café des Deux Epingles u hun bescherming willen verleenen, als u niet tot de hunnen behoort, als u ze alleen hoogst oppervlakkig kent. Die lui zijn geen philan- thropen. Op een goeden dag zullen zij bij u om betaling komen aankloppen!" Ik haalde de schouders op en antwoord de: „Ik heb nooit geweigerd te betalen wat ik werkelijk schuldig ben. Als een hunner bij mij aanklopt met een rekening, dan verze ker ik u dat betaling zal volgen." „U is er dus wel zeker van, dat u niet reeds in hun dienst is?" vroeg zij, „wel heel T-ker?.:' 5 - Y moge dan, oppervlakkig beschouwd, onbillijk schijnen, indien het fonds zijn verplichtingen tegenover de leden wil blijven nakomen is deze maatregel noodzakelijk. Nadat een en ander uitvoerig was bespro ken, werd ook dit voorstel algemeen aange nomen en kreeg het bestuur machtiging, een en ander nader uit te werken en het regle ment in dier voege te wijzigen. Door den heer Ruijter werd opgemerkt dat de premiën van sommige particuliere verze keringen z.i. ook zeer voordeelig waren. Uit de besprekingen bleek echter, dat de praktijk- heeft bewezen dat geen enkele maatschappij zoo voordeelig kan werken als een onderling fonds, waarbij de winst uitsluitend aan de ieóen ten goede komt. De heer J. de Graaff stelde voor, om in sommige gevallen ook de drie eerste dagen uit te keeren, terwijl de heer A. Bobeldijk voorstelde, dit in alle gevallen te doen. Na eenige besprekingen, waarbij de voor zitter in het licht stelde, dat juist deze drie eerste dagen gebleken zijn als de grootste steun voor de kas, werd dit punt aangehou den. Den leden werd aangeraden zich bij ziekte onmiddellijk op te geven bij den pen ningmeester, den heer G. Booij Az. Hierna volgde de verloting van 3 maanden vrijstelling van contributie. De gelukkige winnaar was de heer D. Bruin. In verband met de nieuwe klasse-indeeling der contributie werd besloten om deze verlo ting in het vervolg te doen vervallen. Met een woord van dank voor de aangena me besprekingen en de hoop dat „Onderlin ge Hulp" op de thans aangenomen basis nog lang mocht werkzaam zijn in het belang van de leden, sloot de voorzitter de vergadering. SCHAGEN. De heer E. Bokma. ontvanger der directe belastingen enz., alhier, is overgeplaatst naar Boksmeer. HOORN. Mej. W., die voor 10 dagen onder den trein bij het station Hoorn sreraaLte, is in het stadsziekenhuis alhier aan de bekomen verwondingen overleden. DE MODE-SHOW VAN VROOM EN DREESMANN. De firma Vroom en Dreesman heelt in Alkmaar sinds een drietal jaren de goede gewoonte van de groote modehuizen inge voerd, om voor den aanvang van het voor jaarsseizoen in haar lunchroom en in de schouwburgzaal van den heer Mooi een mo de-show te organiseeren. De bezoekers van deze show weten, dat de firma haar gasten charmant weet 'e ontvangen en een ver scheidenheid weet te brengen die steeds weer verstomd doet staan. Om hall drie was dan ook ditmaal de lunchroom weer geheel met belangstellende dames bezet. De leider, de heer Wiener, die de vorige week op de beurs van „De Dameskroniek" in het R.A I.-gebouw met de mannequins ge toond had, dat de firma in geheel Ne derland een eerste plaats weet in te nemen, deelde in zijn welkomstwoord mede, dat de firma er naar streeft om niet in de eerste plaats iets excentrieks te brengen, maar bo venal dagene wat iederen dag volgens de laatste mode gedragen kan worden. Alle goederen die getoond werden waren in de verschillende maten voorradig. Alleen van de betere en duurdere stukken was slechts één model aanwezig. Ook ditmaal had het zijn bekooring om de Parijsche Mannequins op elegante wijz< op de melodie van een uitnemend verzorgd strijkje, over de Perzische tapijten te zien voortschrijden. Ruim 400 nummers werden getoond. Steeds werd er voor afwisseling zorg gedragen. De organisatie haperde geen minuut, dank zij de goede zorgen van den confectiechef, den heer Slinkert en den heer Seelen. Allereerst werden Happy coals en peig noirs vertoond en zelfs bij stukken beneden 10 viel het op hoe een bekoorlijke vrouw met een dergelijk stuk weet te boeien. Bij de demonstratie met de stoffen japon nen, de dames- en jongedames mantels, de zijden, crepe satni en georgette japonnen, de mantelcostumes en complets, de zomer fantasie japonnen, de regen- en bontmantels, de sportjaponnen, de avondjaponnen, ja zelfs bij de vesten en pull-overs was het da delijk waarneembaar, dat een kleedingstuk gedragen door een elegant meisjesfi guurtje nog geheel iets anders is, dan liet etaleeren van dit kleedingstuk op de mooiste etalagepop. „Hoe bedoelt u dat?" „U maakt op mij den indruk van een fat soenlijk man te zijn. Misschien is u dat ook. Misschien heb ik u ten onrechte verdacht. Maar ik wil u wat vragen. Heeft een hun ner u verzocht ons te bespionneeren, mijn oom en mij?" „Neen, op mijn eerewoord!" antwoordde ik plechtig. Blijkbaar begreep zij er niets van. Lang zamerhand scheen haar vijandige stemming van haar gelaat, uit haar geheele maniei van doen te verdwijnen. Zij keek peinzend naar haar nog altijd slapenden oom en richtte toen haar oogen weer naar mij. „Wil mij niet voor nieuwsgierig houden, maar ik moet u nog wat vragen, omdat ik zoo graag overtuigd zou willen worden, dat u niet behoort tot hen, voor wie wij te vreezen hebben. Is Louis werkelijk niet meer dan een gewone kennis van u?" „Zoo is hij nauwelijks te noemen. Hij Is niet meer dan de maitre d'hotel van mijn gewoon restaurant. Ik heb hem tot nog toe nooit ergens anders ontmoet dan in zijn restaurant. Toen hij mij in de opera aan sprak, herkende ik hem niet eens onmiddel lijk." Zij scheen nu overtuigd, maar nog altijd een weinig in de war. Zij zweeg. „Vindt u ook niet", ging ik na een ooger^- blik van stilte voort, „dat het nu mijn beujn. is om u wat te vragen T' Zij keek mij wat verbaasd aan, doch ant woordde: „Waarom niet? „U is dus geen Engelsche en ook geen Francaise? Maar toch spreekt u uitstekend Eogejpth. {Wordt vtm/JzU-) _t

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5