Jkspirin TERAARDEBESTELLING Prof. J. A. KORTEWEG. Maar van even veel belang één echte Kerk en school Buitenland Rechtszaken TijslscBiiMften Bflarktberiohten kent Aspirin-Tabletten en hun uitstekende werking bi] alle verkoudheidsziekten en rheu- matische pijnen. Is het te weten, dat er maar bestaat. Het onmisbare ken- teeken is het Bayerkruis op iedere verpakking en op elke tablet Is dit niet het geval, dan hebt ge niet de echte Aspirin. Bovendien komt op Iedere verpakking de U be kende oranje band voor. Let In Uw eigen belang op Mieze onbewegelijke ken» teekenen. Prijs 75 ets. waren 469 stemmen, vertegenwoordigende 1243 aandeelen. Het bestuur werd met de liquidatie be last. V 'DE BRAND OP DE „BLIJDENDIJK". Het vuur woedt nog steeds voort. Volgens hedenmorgen bij de directie van de H. A. L. ingekomen bericht omtrent den scheepsbrand aan boord van het stoomschip „Blijdendijk", woedt het vuur nog steeds yoort. Het blusschingswerk vordert langzaam. Ruim III is thans met water volgepompt, waardoor het schip buitengewoon diep is komen te liggen. ERNSTIG ONGEVAL MET EEN AUTO I Vijf personen gewond. Vannacht heeft in de gemeente Vaassen een vrij ernstig auto-ongeval plaats gehad. De heeren M., S„ V., D. en v. d. V., die per auto van Epe kwamen, waar zij een biljart wedstrijd hadden bijgewoond, kwamen met hun wagen, toen deze de bocht naar het dorp verkeerd nam, tegen een boomenrij aan den weg terecht. De auto was bestuurd door den heer M en was het eigendom van dr. D te Apeldoorn. Alle inzittenden liepen vooral aan het gezicht verwondingen op. De auto werd grootendeels vernield. KORTE BERICHTEN De rijksmiddelen brachten over Febru ari circa 2J4 millioen meer op dan over dezelfde maand van 1929. Zaterdagnacht is op verschillende plaatsen te Arnhem ingebroken. In de Kastanjelaan bemerkte men een verdach ten man op een binnenplaats, maar men heeft hem niet kunnen vatten. In de vorige week zijn aan de olie-fa briek De Toekomst te Wormerveer, van de handelmaatschappij Saenden, 32 arbeiders ontslagen. Zaterdag zullen wederom een dertig arbeiders worden ontslagen. Het be drijf wordt dan nog met ongeveer 65 arbei ders voortgezet. Onderstaande berichten zijn reeds opge nomen in een deel onzer vorige oplaag, BRAND IN EEN HOTEL TE HILVERSUM. Gistermiddag is brand ontstaan in de koffie kamer van het hotel-café-restaurant „De Ra ding" aan den Utrechtsche straatweg, eige naar den heer W. Hommes. De brandweer was spoedig ter plaatse en beperkte het vuur tot het beneden-gedeelte, dat geheel is uitge brand. Het bovengedeelte kreeg waterschade De schade is aanzienlijk. DE GEBEURTENISSEN IN CURACAO Naar wij naar aanleiding van een pers bericht betreffende een eventueel verschij nen voor een commissie van officieren ge detacheerd in W.-Indië tijdens den beken den overval op Cura?ao vernemen, wordt op grond van ingekomen betrouwbare be scheiden en in verband met de bestaande militaire voorschriften van de zijde van het Departement van Defensie in deze een on derzoek ingesteld. HET CONFLICT IN HET CONFECTIEBEDRIJF. Een adres aan den rijksbemiddelaar Namens den bond in de kleedingindustrie •chrijft men ons: Aan den rijksbemiddelaar is door den bond in de kleedingindustrie in antwoord op voorstellen, welke de heer mr. dr. F Vries aan de bonden bij het conflict in het confectiebedrijf te Amsterdam betrokken deed toekomen, een schrijven gezonden waarin wordt meegedeeld, dat deze organi satie zich genoodzaakt ziet de voorstellen van den rijksbemiddelaar te verwerpen. Ds. R. J, van der Meulen te Purmer j^nd heeft het beroep naar de herv. gem. te Bunschoten aangenomen. DE ONDERWIJSKWESTIE TE LEMMER De heer Schurer geschorst De christelijke onderwijzer Schurer te Lemmer heeft geweigerd om een verklaring te teekenen, hem voorgelegd door het schoolhestuur, waarin verzocht wordt de propaganda voor de vredesbeweging van de Christelijk Democratische Unie te sta- k.*n. De heer Schurer is daarop onmiddellijk geschorst, terwijl hem ontslag is aangezegd - -- - appél Per 1 Mei. De heer Schurer komt in a bi; de schoolraadcommissie, waar hij Woraen verdedigd door mr. «eeuwarden en d Verschillende betuigingen groote waardeering. van zal Pollema uit Buskés" van Oosterend. niS dr°üf Plechtigheid had gisterrmddag Softe fwi11,vUWw ierkh0f aan Kerke- Qtyk te Bergen (N.-H.), n.1. de teraardebestel lingvan het stoffelijk overschot van den dezer hSü- ovei;leden prof- Korteweg, oud- oogleeraar aan de Lejdsche universiteit Er ÏÏS ïf pkchtl«hekJ groote belang- te bafm fff 1geen verwondering behoeft i j1*"1 te groote werkkracht kent, die de overledene in zijn lange leven steeds h?ddCTnSkeld' V£le vrienden vereerders ontsi^?ch naar Bergen begeven om den ontslapene de laatste eer te bewijzen. Wij merkten op den doodenakker o m. op de hee- stuür^r R Vfn Dui1' voorzitter van het be stuur der Rijksverzekeringsbank; dr. Meule- van den mediSchen f e Bank; dr- van Eden, oud- medisch adviseur van de R. V. B.; dr F E ®ud-™inister> president-directeur van Centraal Beheer; van Wieringen, chef van de ongevallen-afdeeling van Centraal Beheer, vertegenwoordigers van het Colle gium der Leidsche Studentenvereeniging; een deputatie van de medische faculteit der Leid sche Studentenvereeniging; mr. P. J. Iden- mirg secretaris van curatoren der Rijksuni versiteit te Leiden, vertegenwoordigende dit college; deputaten der r.-k. studentenver, rf^stlnu7s te Leiden; van den Leidschen vfn wi£ ?aaijer' Pïof- Barger en prof. r:raa?nificus; Prof- Nijhoff, voorzitter van de .Maatschappij voor Ge neeskunde, dr. Delprat, curator der Amster- damsche universiteit; prof. Kingma Boltjes en dr. Loos uit Rott.dr. Diddens uit Amers foort; F. G. van Asperen, arts te Haarlem; en voorts 0.a. burgemeester Wendelaar van Alkmaar den burgemeester van Bergen en diens vader, oud burgemeester J. van Reenen ar. van Dam en mevr. van Dam. dr. Schrö, der, dr. Pameijer, dr. de Wilde en dr. Hoeoe- veld uit Alkmaar, dr. Poot en dr. Blok uit Bergen, notaris van Riet en ds. van den Kieboom, eveneens uit Bergenn. In vijf rouw-auto's (de begrafenis had plaats onder leiding van de Begrafenis- vereeniging D. E. V. te Alkmaar) volgden fami ie en vrienden den lijk-auto. Onder de familieleden zagen wij o.m. dr. P. C. Korte weg en prof. Korteweg uit Amsterdam. verschillende kransen en bloemstukken, ge zonden namens de fami"ie, dekten de baar. toen deze naar de groeve werd gedragen Toen de kist, waarop eenige bloemen als laat ste groet bleven liggen, mezakt was, nam prof. Z a a ij e r h*t woord. Hoewel, zoo begon spr., de rector van den Leidschen senaat en de voorzitter der genees kundige faculteit der Leidsche hoogeschool beiden hier aanwezig zijn, is mij gevraagd mede namens hen een enkel woord te spreken. En gaarne deed spr. zulks, omdat hij prof. Korteweg zoovele jaren heeft gekend. Zeven jaren had spr. onder hem gewerkt en toen prof. Korteweg had gemeend zijn taak te moeten neerleggen, had spr. het als een groote eer gerekend, dat hij hem waardig had gekeurd hem op te volgen. Spr. was bij de vervulling van zijn ambt op den door zijn voorganger ingeslagen weg voortgegaan, die gebleken was de goede weg te zijn. Namens den senaat en de faculteit der geneeskunde wilde spreker een kort woord richten tot de familie, in de eerste plaats tot mevr. Korteweg, die met volkomen toewijding haar echtgenoot de laatste levens jaren heeft verlicht en hem steunde bij zijn werk, en dan tot de kinderen, die van nu af aan veel zullen missen. Spr. schetste hierop den ontslapene als een man met toomelooze energie, sterk op den voorgrond tredende wetenschappelijke nei gingen, met groote toewijding voor zijn patiënten en volkomen plichtsgetrouw. D moeilijkste opgaven waren hem het liefst. Hij was inderdaad een man van de daad. Als hij eenmaal weloverwogen had wat hem te doen stond, was hij zeer doortastend en kon niets hem terughouden. En daarbij was eenvoud een zijner groote deugden. Spr. illustreerde dit door een voorval aan te halen uit de werk zaamheid van prof. Korteweg. Hierop ging prof. Zaaijer de loopbaan van den overleden.- na. Begonnen in de kliniek van polan, werd hij later geroepen naar Amster dam, om op te treden in het Israëlitisch zie kenhuis en daarna viel de aandacht der auto riteiten op hem, waarop een benoeming tot hoogleeraar te Groningen volgde. Een paar jaar later kwam hij als professor in Amster dam terug. Eenige jaren daarna ging hij als hoofd van de ambulance naar Zuid-Amerika Na terugkomst volgde zijn benoeming tot hoogleeraar in de heelkunde te Leiden. On danks de eervolle benoemingen was hij geen man die zich sterk op den voorgrond plaat ste. Met grooten dank herdacht spr. het werk van den overledene op het gebied der heel kunde, waar hij zich toonde een man die met vastheid en weloverwogen zijn weg ging, maar die, als het noocfig was, voor spoedig ingrijpen niet terugdeinsde. Nadat hij zich teruggetrokken had van zijn taak, kwam er nog g^en einde aan zijn werk, neen, hij kwam nu ernstig tot de verzekerings statistiek, een terrein waartoe hij zich reeds lang aangetrokken gevoelde, en daar heeft hij nog groote diensten kunnen bewijzen aan de Rijksverzekeringsbank en Centraal Beheer. Niet altijd gemakkelijk is het leven aan hem voorbij gegaan, er kwamen meermalen donkere schaduwen op zijn weg. maar steeds was de arbeid voor hem een groote troost. Spr. achtte het gelukkig voor dezen werker dat hij is heengegaan alvorens zijn werk kracht was verlamd. De tweede spreker prof. N ij h o f f, behoor de tot de weinigen die er nog over zijn van de leerlingen van prof Korteweg uit den tijd van de Maatschappij voor Geneeskunde van diens waarneming van de kliniek van professor Polano. Als voorzitter van de Maatschappij voor Geneeskunde kwam spreker meermalen in aanraking met oud leerlingen van der over'edene. Eigenlijk, zei spr., is iedere geneeskundige in Nederland een leerling van dezen geleerde, hetzij direct of indirect, want door zijn vele geschrif ten heeft hij zeer veel invloed op iedereen ge had. Sor. bracht hem harteliik dank voor uut J hij voor de geneeskunde in ons land heeft gedaan. Dr. Posthuma voelde altijd een zekeren schroom om het woord te voeren aan een groeve, omdat die zulk een grooten indruk op hem maakte, maar hoevee! te grooter is die, zei spr., ate we staan aan het graf van een onzer grooten, gelijk pref. Korteweg er een was. Vaak had spr. het voorrecht gehad hem te ontmoeten en steeds opnieuw had hij genoten van het machtige kennen en kunnen van den overledene. Op een leeftijd waarop de meeste menschen aan rusten denken, had hij opnieuw een zware taak op zich genomen en dankbaar herdacht spr. wat toen nog voor Centraal Beheer ie gedaan. Spr. verzekerde dat de geest van prof. Korteweg zal blijven voortleven. De lafste spr. was ds. van den Ki e- boom, herv. predikant te Bergen. Waar de overledene was gehuldigd als een groot man der medische wetenschap, wilde spr. hem ge denken als een groote persoonlijkheid, een der gave, goede menschen, zooals de wereld ze noodig heeft. Hij was een man, door en door betrouwbaar, die weloverwogen en doorzet tend zijn weg ging, maar toch zacht en in waarheid recht hartelijk, een man met een ge voelig en warm hart, die schatten van herin neringen aan zijn familie laat. Spr. noemde den ontslapene een man van wijsheid en ziele- grootheid, kortom een nobele figuur, een man die zocht naar de diepe dingen van het leven en vasthield aan diepe menschelijkheid. In verband hiermede las spr. een gedeelte voor van Psalm 90, waarop hij den wensch uitsprak dat er voor de familie troost moge zijn gelegen in deze woorden en in het feit dat er een nobel mench is heengegaan. Dr. A. J. K o r t e w e g uit Alkmaar, zoon van den overledene, sprak ontroerd een woord van dank voor aller tegenwoordigheid en vooral voor de diepgevoelde woorden die er waren gezegd en die ervan getuigden dat spr.'s vader zich een plaats had veroverd in veler hart. Ja, getuigde spr., het leven van onzen vader was steeds anderen toegewijd en hij bleef arbeiden, ofschoon de voorboden van zijn ziekte zich reeds aankondigden. Hij is voor ons altijd geweest een liefhebbend vader Hiermee was de droeve plechtigheid ten einde. Velen maakten van de gelegenheid ge bruik om de familie'eden persoonlijk hunne deelneming te betuigen en toen werd lane- zaam-aan de begraafplaats weer leeg en stil. giers en 20 koppen bemanning. Men vreest, dat 30 der opvarenden om het leven zijn gekomen. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. DE GESLAAGDE PROEFTOCHT VAN DE „EUROPA". De „Europa", het nieuwste mailschip van den Nord Deutschcn Lloyd is na 'n uitstekende geslaagde proeftocht op de Noordzee door director Glaessel ten behoeve van genoemde maatschappij overgenomen. DE DOUANECONFERrNTIE TE GENEVE. De onderhandelingen op de douaneconfe rentie zijn gister in een gedachtenwisseling met besloten deuren tusschen de leiders der delegaties weder opgenomen .Het afwijzen door Oostenrijk van het verdrag betreffende de verlenging met een jaar van het handels verdrag had tengevolge gehad, dat door al Ie nabuurstaten van Oostenrijk, Zuid-Slavië, Tsjecho-Slowakije, Zwitserland en verder ooic Polen, Denemarken en Nederland hun toestemming in het afsluiten van de overeenkomst in petto werd gehouden. Der halve werd gepoogd een uitzonderingsbepa ling in het verdrag op te nemen, waarin de bijzondere positie van Oostenrijk erkend wordt. Tijdens de besprekingen van heden avond nu is het, naar van toonaangevende Fransche en Engelsche zijde wordt medege deeld, in hoofdzaak tot een overeenstemming gekomen, zoodat er kans bestaat, dat in den loop van Dinsdag de moeilijkheden, welke in de eerste plaats de houding van Polen en Hongarije in landbouwzaken betreffen, zul len worden opgelost. De Engelsche minister van handel, Gra ham reist hedenavond terug naar Londen Hij verklaarde, dat in hoofdzaak thans een overeenkomst bereikt is Hij verwacht dat de buitengewoon belangrijke overeenkomst be treffende de verlenging met een jaar van het handelsverdrag aangenomen zal worden. KERKSCHENNIS IN DUITSCHLAND. Uit Deutsch Brod meldt men: Gisternacht hebben onverlaten met rood^ verf opschriften geklad op de muren van de decanaatskerk, die pas vorig jaar gerestau reerd waren en welk werk een millioen had gekost. De opschriften luidden: Los van Ro me. Leve de S S.S R. Geloof hen niet. Gister zijn 10 gymnasiasten en een sloten makersleerling gearresteerd, die bij het ver hoor oo het politiebureau de schandelijke daad bekenden. Zij wilden echter niet zeggen hoe zij er toe gekomen waren. Dergelijke opschriften waren op een ande re kerk en een fabriek aangebracht EEN BEROEPSBRANDSTICHTER. Drieduizend dollar per brand. De „federal attorney" legde voor de New- Yorksche Grand Jury de verklaring af, dat een aartsbrandstichter, wiens brandstichtin gen den verzekeringsmaatschappijen een hall millioen dollar kostte, gewoonlijk driedui zend dollar per brand ontving. Een vijftal handelslieden, die volgens den attorney hem gebruikten, zijn eveneens bij deze zaak be trokken. HET HOOGER BEROEP VAN HATRY VERWORPEN. Hatry's straf nog met 6 weken ver meerderd. Het hof van beroep in crimineele zaken heeft gisteren bij monde van- den Lord opper rechter zelf, uitspraak gedaan nopens het verzoek van Hatry tot heropening van zijn zaak in hooger beroep. Lord Hewart zeide, dat er geen enkele reden was om het proces te herzien uit juridisch oogpunt, en het von nis van 14 jaar gevangenisstraf was geen dag te lang. De advocaat van Hatry vroeg toen als laatste gunst om den ingang van het vonnis te rekenen van den dag af, waarop het eind Januari was uitgesproken, maar ook dit wei gerde Lord Hewart. Wanneer Hatry berust had zou zijn straftijd op dien datum zijn in gegaan, maar nu hij het hof van beroep ge dwongen had alle stukken nogmaals in te zien, moest hij ook het risico van verlenging dragen en daarom zou de straf beginnen met ingang van gister, 17 Maart. Gialdini gearresteerd. Gialdini, de naar zijn vaderland gevluchte medeplichtige van Hatry, is te Milaan gear resteerd en gisteren door rechter Montanari aldaar verhoord. Hij erkende roekelooze spe culaties, maar ontkende van de vervalsching der Wakefield-obligaties door Hatry kennis te hebben gedragen of er toe aangespoord te hebben. Van de uitspraak van den Italiaan- schen rechter zal afhangen, of de Engelsche procureur-generaal, Sir William lowitt, zich met getuigen naar Milaan zal begeven om ook een veroordeeling van Gialdini te bewer ken. DE MOORD TE AMSTELVEEN. Beide verdachten tot levenslang veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak varr den 33- jarigen J. P. Douma en den 34-jarigen D. v. Pietersom, die in hooger beroep hadden terecht gestaan wegens moord op de 66-jarige vrouw Johar.na Wesse- ling, gepleegd in den vroegen ochtend van 16 Mei 1929 in de woning van den landbouwer J. Hoogevecn onder de ge meente Amstelveen, welke moord ge volgd was door diefstal van een gouden horloge en eenig geld. Op 21 November werden beide ver dachten door de Amsterdamsche recht bank ter zake van moord en diefstal ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf. Het hof heeft dit vonnis conform den eisch van den advocaat-generaal be vestigd. Het hof overwoog o.m., dat van eenig berouw van de zijde van verdachten niets gebleken was. Vervolgens deed het Hof uitspraak in de zaak tegen, de echtgcnoote van D. en van v. P. De rechtbank had beide vrouwen, resp. 15 en 26 jaar, veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf, terzake van heling van het door D. en v. P. gestolene. Het Hof vernietigde het vonnis van de rechtbank op formeele gronden en ver oordeelde beide verdachten tot 8 maan den gevangenisstraf. De eisch voor het hof was tegen elk 1 jaar gevangenisstraf. DE TOESTAND DFR ZWEEDSCHE KONINGIN. Uit het rapport van den lijfarts van de Koningin blijkt, dat de toestand van Ko ningin Victoria ongunstiger is geworden EEN VOETGANGER VEROORDEELD. Tot zes maanden gevangenisstraf De rechtbank van Berlijn heeft een voet ganger, die het verkeer gehinderd heeft, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens dood door schuld. Vier voetgangers liepen op een pad, be stemd voor fietsers en voetgangers Toen een fietser naderde, weigerden zij op zijde te gaan, waardoor de fietser naar den rijweg moest uitwijken, waar hij door een auto werd overreden en gedood. Twee anderen kregen een boete. KOOPVAARDIJCONFLICT TE BREST BIJGELEGD. De „Isle de France" vertrekt. Het conflict tusschen de Compagnie Trans- atlantique en de zeeliedenorganisaties, dat reeds tot het opleggen van de „Paris" leid de, is door bemiddeling van den minister voor de koopvaardij bijgelegd. Het passa giersstoomschip „Isle de France", waarvan het vertrek eveneens twijfelachtig was ge worden, kan thans op het'vastgestelde uur zee kiezen. EFN AMERIKAANSCH SCHIP VERBRAND EN GEZONKEN. Dertig personen verdronken? Uit Ladorada in Columbia wordt ge meld, dat aan boord van een uit de ha venstad Barranquille komend stoom schip nabij de Caraïbische Zee in brand geraakt en gezonken is. Aan boord bevonden zich 34 Dassa den, want daarbij vernietigt de staat, een in stelling van den mensch, het heiligste en meest wonderlijke van de geheele schepping, het leven, en daartoe heeft geen sterveling het recht. Tenslotte nog een artikel van W. Uittenbo- gaard over Schotland's Kerkelijk leven. De Jonge Gids. Het tweede Maart-nummer van „De Jonge Gids" opent met een artikeltje „Rondom Lindsey", waarin Chris Blom de meening verkondigt dat de moraal van het doodzwij gen van sexueele problemen ook iji de jeugd beweging ontoereikend is gebleken. Eli Prins geeft het vijfde vervolg van „Joodsch Probleem". Een zeer belangwekkend artikel is wel dat van S. S. Zung, directeur der Y. M. G A. in Chenqêhow-Honan, handelend over „Stroomingen onder de Chineesche Jeugd". Wat zal China moeten doen om weer sterk te worden en de plaats in de we reld in te nemen die het op maatschappelijk en geestelijk gebied toekomt? Moet het de richtlijnen van de oude Chi neesche filosofie, die, cuder dan de Christe lijke, de meest waardevolle Christelijke be ginselen in zich behelst, volgen, of zal het zijn filosofie in een hoek gooien? De Chineesch Christelijke Jongerenbewe ging is ook gansch anders dan de Europee- sche. Hun wensch is een Chineesch Christe lijke kerk, een eigen Chineesch Christelijk le ven te leiden en niet meer de Engelsche en andere missionarissen te zien. „De verdee ling in honderden secten verwart ons en wen- schen wij niet, neen, voor ons rijk een aparte Christelijk Chineesche kerk, waarin wij het Confucianisme met het Christendom veree- nigd hebben". Hoe de dcekoboren, een Russische gods dienstige secte, die het beginsel der weer loosheid predikt, in Canada worden ver volgd, vertelt een ander artikel. Ada Eggenhüizen vertelt hét een en ander over de vrije lichaams-cultuur-gedachfe waarin uiteengezet wordt wat deze beoogt. Zoo vormt dit nummer één van de meest belangwekkende dat we ooit onder de oogen kregen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 18 Maart. Uitspraken 11 Maart. Jacob en Corn. K„ Zuidscharwoude, mishandeling, ieder 20 boete of 20 da gen hechtenis. Joh. Fr. Pii S„ Warmenhuizen, ver duistering in dienst der Posterijen, na der onderzoek gelast naar de schulden van verdachte. Mart. K„ Anna Paulowna, hooger be roep vonnis overtreding motor- en rij- v/ielwet, vonnis vernietigd, 30 boete of 30 dagen hechtenis. Jan van W„ Helder, gedetineerd, ze denmisdrijf, 2 jaar gev. Zitting 4 Maart. Willem P„ Urk, visitatieweigering, 50 boete of 50 dagen hechtenis. Op den Uitkijk Voor ons ligt het nieuwe nummer van „Op den Uitkijk". Als altijd ziet het er weer keurig verzorgd uit. Prof. dr. A. van Veld huizen vertelt het een en ander van Ibben- büren. Ds. Velders geeft een stukje van het Joodsche familieleven in „Het Kaddisj- woord". Op de hem eigen, interessante wijze schrijft U. G. Dorhout iets over de Zuider- zeevisschers en de haringvangst, die met de afsluiting van de Zuiderzee binnen alzienba ren tijd tot het verleden zal behooren. Dr. J Veldkamp verzorgt de rubriek „Op den Uit kijk binnen onze grenzen", waarin hij onder meer de moord te Bennekom behandelt. Wij kunnen het in dezen met Dr. Veldkamp niet geheel eens zijn. Onder geen enkele omstan digheid kan de doodstraf aoedceoraat wor- N.V ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 17 Maart 1930 Boerenkool 1.90f 4.40 per 100 stuks; Gele kool 4 tot 9.30 per 100 K.G.; Groene kool 2 10 per ICO stuks; Prei 1.40f 4.30 per 100 bos; Raapstelen 2.203.10 per 100 bos; Radijs 5 per 100 bos; Roode kool b.50— 11 per 100 K.G.; Selderie f 13.30 per 100 bos; Spinazie f 0.510.71 per bakje; Spruiten 1026 per 100 K G.; Uien 0.80—2 per 100 K G.; Wortelen 2.5C per 100 bos; Witlof 1 f 5.60f 1 per 10G pond; Witlot II 2.505.20 per 100 pond. PURMEREND, 18 Maart 193-0. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 12 stapels Fabriekskaas 44, 3 sta pels Boerenkaas 45.50, per 50 K.G.; in tctaal 15 stapels wegende 11000 K.G. Han del gced; 970 K.G. Boter 1.70—7 2. Vee. 494 Rundereen w.o. 135 vette 0.80 1.15 per K.G.352 Melk- en Geldeko ien 15C—375; 7 Stieren, handel matig; 39 Paarden 100^-200, handel matig; 4 vette kaïveren 135J 150, hande! matig; 1278 stuks Nuchtere kalveren, slacht 10—36; fok 1138, handel vlug; 399 vette var kens, voor de zouterij 0.760.79; voor de slacht 0.76—0.79 per K.G., handel vlug; 43 Magere varkens 3450, handel matig; 219 Biggtn 2835, handel vlug; 287 Schapen 25ƒ45; 23 Overhouders 36, handel vlug: 19 Bokken; Kipeieren 4.25—5.25; Eendeieren 4.50; Piepkui kens 0.753. Eiervei'ing. 39049 stuks Kipeieren a 4.60—5.40, b 4.20—f 4.50; 13817 st. Eendderen a 4.70ƒ4.80; 117 stuks b 4.70. PURMEREND, 17 Maart 1930. „Afslagver. eeniging Beemster, Purmerend en Omstr." Bonte aardappelen 0.380.40 per zak (25 K G.); Aardbeziën f 5—11 per 100; Witlof f 3—14 per 100 K.G.; Roode kool 3.60— f 13.40 per 100; Witte kool 2.90— 5 per 100; Savoye kool 4.20—15.30 per 100; Spruitkool f 1.703.15 per 15 K.G.; Boerekool f 0.35 per kist; Spinazie 0.11— f 0.19 per mand (1 K.G.); Andijvie f 220— 3.40 per 100 krop; Selderij 27 pet 100 bos; Raapstelen 3.90f 5.40 per 100 bes; Wortelen 0.34 per zak; Uien f 0.14— f 0.30 per 25 KG.; Prei 2.60—12 per 100 bos. BEVERWIJK. 17 Maart 1930. Coöp. Tuin- bouw Vrije Groenten- en Fruitveiling. Spruiten 0.20—0.30; Witlof f 0.09— 0.15; Spinazie f 0.130.20; Nero 0.04 tot f 0.06; Aardappelen f 0.01f 0.0214; Bieten 0.02003; Peen idem; Uien 0.01 per K G.; Boerekool per kist 0.40— f 0.50; Roode kool 0.08— f 0.15; Gele kool f 0.070.13 per stuk; Prei 0.05— 0.1214Selderij 0.020.03 per bos. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Maart '30 2000 K G. Peen 1.20-f 1.30 per 100 K.G.; 1C4.000 K.G. Roode kool le soort f 5 10.50 per 100 K.G.; 160.000 K.G. Gele kool le soort f 5— f 8.80 per 100 K.G.; '200.000 K.G. Witte kool (Deensche) 1.50—^ 3 per 100 K.G.; 118 00 K.G. Uien 1.30— f 1.80 per 100 K.G.; Grove uien 1.40170 per 100 K.G.; Drielingen f 1f 130 per 100 Kg. NNORD-SCHARWOUDE, 17 Maart 1930, 5600 K.G Uien 1.60— f 2 per 100 K.G.; Drielingen 0.400.60 per 100 K G.; Grove uien 2.202.50 per 100 K.G..; 113600 K.G. Roode kool f S.TD-f 1120Mpet 100 K.G40400 KG. Gele kool 6.90— f 9 40 per 100 K.G.; 206200 K.G. Deensche witte f 1.303.50 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 17 Maaft 1930. Io750 K G Roode kool le soort 5.9010 60; Roode kool 2e soort f 8.70 2675 Kg. Gele kool le soort f &-ƒ 8 60; 57600 K.d Witte kool le soort f 2.6C—3.30, Witte kool 2e soort l óO1.70; i375 K p Uren 2.10: Drielingen L

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7